проект моє місто

17
23.04.22 1 Історичний Немирів Історичний Немирів

Upload: -

Post on 01-Jul-2015

1.087 views

Category:

Documents


4 download

TRANSCRIPT

Page 1: проект моє місто

14.04.23 1

Історичний НемирівІсторичний Немирів

Page 2: проект моє місто

14.04.23 2

Там, де Мирка круто повертає

І до Бугу плине манівцем,

Мій, Немирів, Сонце зустрічає

Впевнено крокує новим днем...

Page 3: проект моє місто

14.04.23 3

Пісня про Немирів (Гімн Пісня про Немирів (Гімн Немирова)Немирова)

Приспів.Приспів.Місто каштанів, любові й тепла, Місто каштанів, любові й тепла,

Славний і давній, привітний НемирівСлавний і давній, привітний НемирівМаєш ознаки і міста, й села, Маєш ознаки і міста, й села,

Любим тебе всі, чудовий наш Мирів!Любим тебе всі, чудовий наш Мирів!Ранки чудові, тихенькі твої ...Ранки чудові, тихенькі твої ...Люди прекрасні, привітні і щирі ...Люди прекрасні, привітні і щирі ...В парку чудові - пісні солов'їв ...В парку чудові - пісні солов'їв ...Місто красиве, предавній Немирів.Місто красиве, предавній Немирів.

Приспів.Приспів.Славу твою всяк вивчав, як умів,Славу твою всяк вивчав, як умів,Пісні тобі вже складали поети ...Пісні тобі вже складали поети ...Славних зростив ти чудових синів,Славних зростив ти чудових синів,Знав розцвітання, падіння і злети ...Знав розцвітання, падіння і злети ...

Приспів.Приспів.Місто мале на Подільській землі,Місто мале на Подільській землі,Ми гордимося, чудове, тобою ...Ми гордимося, чудове, тобою ...Гарно живеш ти в любові, теплі ...Гарно живеш ти в любові, теплі ...Різні невдачі спливуть за водою.Різні невдачі спливуть за водою.

Приспів.Приспів.Віктор Полохач, поет, член НСЖУ, м. НемирівВіктор Полохач, поет, член НСЖУ, м. Немирів

Page 4: проект моє місто

14.04.23 4

Я думаю, що ви усі без винятку немирівчанипоставляться до цього запитання скептично. Мовляв, усім давно відомо, що наше місто завдячує своїй назві отаману Немирі, котрий ще за литовських часів був його очільником. А засноване воно у 1390 році і знову ж завдяки тому ж таки отаману Немирі.

Page 5: проект моє місто

14.04.23 5

Воно то так. Адже саме ці версії походження назви та року заснування нашого міста, на основі якихось, так званих, російсько-литовських літописів, достовірність яких мені так і не вдалось встановити донині, не в такому уже й далекому 1989 році (зверніть увагу: саме до 1990 — „ювілейного"-року, в якому й святкували 600-літній ювілей Немирова!) запровадив тодішній редактор районної газети „Колгоспні вісті", а до того учитель історії - Василь Сидорович Дець.

Page 6: проект моє місто

14.04.23 6

Хоча, окрім цих, так би мовити, „його" версій, існує ще декілька варіантів, особливо, відносно походження назви Немирова. Так, одна із них, зокрема, говорить за те, що наші славні предки не хотіли миритись з поневоленням золотоординських завойовників, а тому, мовляв, звідси і назва - Немирів.

Page 7: проект моє місто

14.04.23 7

Згідно іншої версії, ще дуже давно, люди, переїжджаючи чи переходячи через місток річку Рів (Тиврівський район), при великому скупчені вимушені були зіштовхувати одні одних в річку, говорячи при цьому: „Не ми в Рів, а ти в Рів". Від цього саме вислову, мовляв, і походять назви двох поселень - Немирова та Тиврова.

Page 8: проект моє місто

14.04.23 8

Побутує іще одна версія походження назви нашого міста Немирів, котра свідчить про те, що його назва походить від назви стародавнього міста Мирів, котре існувало у Великих Валах Немирівського городища і було вщент спалене монголо-татарами. Так-от, мовляв, уже після вигнання татар з нашої землі, коли постало питання відбудови міста, усі його мешканці не захотіли відбудовувати місто на тій же території, у валах, по одній лише причині, щоб його бува знову не спіткала та ж сама біда. „Та й і як би там не було б, - говорили тоді люди, - це все одно буде уже не Мирів". Тому нове місто збудували віддалік від валів, а за ним, якось само по собі, закріпилась ось та назва „не-Мирів", яка в подальшому і трансформувалась у нинішню - Немирів.

Саме ось ця остання версія якраз і є найбільш правдоподібною за всі інші попередні.

Page 9: проект моє місто

14.04.23 9

Через відсутність часу моєї презентації я невзмозі подати увесь свій матеріал, тому зупинюсь лише на деяких достовірних фактах, щоб таким чином констатувати правдивість у питанні походження назви та дати заснування нашого міста.

Page 10: проект моє місто

14.04.23 10

Перший із них ( він же є чи не найважливішим) свідчить про того ж таки отамана Немирю. В.Д.Отамановський, Н.В.Молчановський, М.С.Грушевський у своїх працях та двох польських виданнях, як першоджерелах пишуть про те, що протягом „...1388-1392 років князівський слуга Немира володіє Бакотою".

Page 11: проект моє місто

14.04.23 11

Отже, як ми бачимо, Немиря, як такий, усе ж таки був, однак він володів не Немировом, а Бакотою, яка в ті часи була одним із найважливіших міст Пониззя і мала статус столичного міста. Нині ж це невеличке село у Хмельницькій області. Інших людей з іменем Немиря тоді просто не було.

Наступний факт свідчить про те, що усі зруйновані та спалені монголо-татарами міста нашої землі стали відбудовувати та будувати нові зразу з того ж таки 1363 року - року військової експансії України литовськими військами під керівництвом литовського князя Ольгерда. Історія знає лише два випадки того часу, коли в одному випадку таке літописне місто як Пліснесько (знаходилось на межі Львівської та Волинської областей) стало єдиним у південно-східній Європі, яке після припинення свого існування у зв'язку з монголо-татарською навалою зовсім не відбудувалось. Та в другому випадку таке місто, як наш Мирів, котре хоч і було відбудоване, проте в іншому місці і при іншій назві. Однак, в обох випадках, з середини XIII століття саме за цих два міста більше ніхто не чув. Всі ж інші міста були відбудовані на тих же місцях і названі своїми первинними назвами, як, скажімо, для прикладу, та ж сама Вінниця, а чи Брацлав, Сокілець тощо.

Page 12: проект моє місто

14.04.23 12

Сучасний НемирівСучасний НемирівДивує своєю не повторністю.В ньому збережені багато історичних пам’яток. Одна з яких була побудована ще в ХVII ст. Ю. Потоцьким. В якому ще 1737 р. приймав дипломатів Росії, Австрії, Турції, які збиралися під час російсько-турецької війни на конгрес, який отримав історичну назву - Немирівський

Page 13: проект моє місто

14.04.23 13

Немирів відвідувала велика кількість знаменитих людей. В Немирові Марко Вовчок створила багато творів, наповнених великою любов’ю до простого люду з красивою і доброю душею. Її іменем було названо Немирівське педагогічне училище тепер НВК №2 м.Немирова.

Page 14: проект моє місто

14.04.23 14

Відродження духовностіВідродження духовності

На сучасному етапі немирівська громада відроджує свою духовність. Був відбудований католицький храм.

Page 15: проект моє місто

14.04.23 15

А також побудована православна церква.

Page 16: проект моє місто

14.04.23 16

У місті Немирові є багато місць для відпочинку, які зачаровують своєю довершеністю.

Page 17: проект моє місто

14.04.23 17

Про природу нашого міста описати не можливо. Потрібно приїхати і самому переконатись в її красі. Немирів ще здавна приймав гостей і славився своїми пейзажами. Той, хто хоч раз побував у нашому парку, більше ніколи не зможе забути мальовничі куточки, привабливі місця і ще довго буде чути шум наших водоймів та спів птахів у дендро-парку – історичної пам’ятки XVII ст.