Моє селище Журавно

10
Підготував Малик Андрій

Upload: lyubo4ka72

Post on 26-Jan-2017

148 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Моє селище Журавно

Підготував Малик Андрій

Page 2: Моє селище Журавно

Містечко Журавно розташовано на півдні Жидачівського району Львівщини в міжріччі річок Дністра і Свічі. Його назва походить від чорних журавлів, які селилися в тих краях. Документально Журавно вперше зафіксоване у 1435 році, а в актових книгах 1445 року воно вже фігурує, як містечко. До кінця XV ст. Журавно належало до родини Ходорівських-Журавнінських. У 1468 році у містечку вже був костел, який носив титул Відвідання Пресвятої Діви Марії та святих Войцеха, Валентина, Кузьми, Дем'яна, Катерини, Варвари, Дороти і Маргарити.

Page 3: Моє селище Журавно

Містечко Журавно отримало магдебурзьке право в 1563 році, проте древній друк або герби не збереглися. Старий відомий друк Журавно датований кінцем XVIII століття. На них змальований ключ вушком вниз (видозмінений герб сім'ї Жебровських)

Page 4: Моє селище Журавно

Видобування алебастру 1930 роки

Page 5: Моє селище Журавно

Битва біля Журавна, з 25 вересня до 14 жовтня 1676 року, і Журавнівський мир 17 жовтня 1676 року між Річчю Посполитою і Оттоманською Портою.

Page 6: Моє селище Журавно

Протягом XVII - XVIII століть не раз змінювало власників. Так у 1790 році Журавно перейшло до Адама Жебровського, а в середині ХІХ ст., через доньку Жебровського Сусанну, дружину Владислава Скшинського - до родини Скшинських. Останнім власником Журавного був Казимир Чарторийський, одружений з Геленою Скшинською.

Page 7: Моє селище Журавно

Дитячий протитуберкульозний санаторій, дендропарк: 300-річне тюльпанове дерево, магнолія, гінгко, стробус

Page 8: Моє селище Журавно

Журавнівська ратуша

Page 9: Моє селище Журавно

Історичні постаті

Page 10: Моє селище Журавно

І хоч, і Київ дуже я люблю,Ще більше Львів наш

славний,Та де б не жив я завжди

збережуЛюбов до рідного Журавна.

Богдан Януш