Інтегроване заняття на тему: «Пригоди Лунтика на...
TRANSCRIPT
Інтегроване заняття сфера «Природа» на тему:
«Пригоди Лунтика на Землі»
для дітей старшої групи.
Мета: збагачувати знання дітей про природне середовище планети Земля та Всесвіту як цілісний організм, в якому взаємодіють вода, рослини, тварини,люди. Виховувати культуру практичної пізнавальної діяльності. Розвивати зв’язне мовлення. Логічне мислення, творчу уяву, пам’ять, самостійність. Виховувати у дітей культуру поведінки в природі, доцільного природокористування.
Пізнавальний розвиток: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес до природи планета Земля; ознайомити з життям тварин Півдня і Півночі та лісо – степової зони; розуміти зв'язок стану води з температурою повітря; знайомити дітей з корисними копалинами, які видобувають люди; покращувати логічне мислення.
Художньо – естетичний: розвивати чуття композиції під час малювання по льоду, дотримуючись пропорцій, виховувати художній смак.
Креативний розвиток: формувати у дітей уміння виявляти схильність до аналізу явищ природи, встановлювати залежність між природним довкіллям та тваринним світом; розвивати уяву, творчу ініціативу.
Попередня робота: розповідь вихователя про мешканців різних широт, їх назвами; спостереження за природним довкіллям.
Хід заняття
Діти заходять до групової кімнати.
На підлозі лежить іграшковий лунтик.
Вихователь: Діти подивіться хто завітав до нас в гості, Лунтик, але він не живий ,а іграшковий. А хочете щоб він став справжнім, заплющить очі і уявіть його( діти заплющують очі. Звучить музика і з’являється живий Лунтик).
Лунтик: Куди я потрапив?(відповіді дітей)
Лунтик:Діти,а що таке глобус?(відповіді дітей)
Вихователь:А що ще ви можете сказати за глобус?
Що позначає синій колір?Зелений?Жовтий?
(відповіді дітей)
Вихователь:А чим окутана наша планета?(відповіді дітей).Атмосфера потрібна для життя людей,тварин і рослин
Лунтик:як цікаво .Я хочу більше дізнатися про планету-земля.(діти запрошують Лунтика в подорож).
Д/Г «Хто де живе?»( дітям потрібно розмістити тварин по своїх природних зонах).
(Звучить музика півночі)
Вихователь: Діти,погляньте,яке яскраве світло в далині!Та це ж полярне сяйво!А це значить що ми потрапили до Півночі.
Вихователь: Лунтику,а ти знаєш чому Північ називають білою землею?
А як виживають тварини півночі?( вони не бояться холоду. В них під шкіроб багато жиру, харчуються рибою і м’ясом, плавають у холодній воді)
(Лунтик дає неправильну відповідь після чого діти надають допомогу та виправляють його).
Вихователь:А деж там вода ,якщо навкруги лід?(відповіді дітей)
А ви знаєте, чому лід не падає на дно?(або не тоне?). Зараз ми з`ясуємо це за допомогою досліду,а допоможе нам в цьому дослідницька лабораторія(діти досліджують якості льоду).
Вихователь:Діти,а щоб трапилося ,якщо весь лід розтанув?
Вихователь :А скажіть ,діти,якого кольору найбільше на глобусі?
Лунтику,а ти знаєш ,що це може означати?
Вихователь: Так,це означає що води більш ніж суші. Вода є прісна ,яку можна пити;і солона. Де є солона вода?(в морях,океанах).Прісна-це питна вода-це найцінніший скарб.Її дуже багато під землею.
Вихователь:Діти,а хто знає в нашому селищі є криниця?
Як вона називається?(Відраднівська).
А чи знаєте ви ,як потрібно поводитись біля криниці?
А ще крім води, люди добувають з-під землі :пісок,глину,вугілля,сіль,каміння .Все це називається - корисними копалинами.
Дослід з корисними копалинами(дітям роздаються мішечки з сіллю, піском, вугіллям, камінням і діти на дотик відгадують, що знаходиться в мішечку).
Вихователь: Діти а як ви гадаєте сіль можна вживати тільки для приготування їжі? ( сіль має лікувальні властивості)
Звучить музика пустелі.
Вихователь:Діти,як на вашу думку,чим відрізняється пустеля від інших куточків землі?Чому цей край називають пустелею.
(відповіді дітей)
Вихователь:Так,правильно,тому що там пусто, дуже мало рослин ,мало міст і сіл ,дуже багато піску.
Вихователь:Діти,а чи не хочете ви спробувати пошукати скарби в пустелі?(на столах лоточки з піском?(діти шукають літери, які заховані в піску).
Д/в «Склади слово»(викладають живе слово «Наша земля»).
Ось і закінчується наша подорож,але як ви гадаєте з ким ми не зустрілися на Планеті.Завдяки комуб не існувало життя на Землі.
Діти:людини.
Вихователь:так,вона також є частиною на Землі.
Дид.вправа «Як зберегти природу».
Лунтик:дякую вам ,діти,тепер я все знаю про Планету Земля.Допобачення.
Попова Тетяна Василівна,
вихователь
смт.Білокуракине
Луганська обл..