web viewlenovo company: reanimator extreme edition

4
Ақтөбе қаласы №40 жалпы орта білім беретін мектебі Бастауыш класс мұғалімі СарыбаеваГүлбағдаСқаққызы Сауат ашу Сабақтың тақырыбы: Ю дыбысы мен әрпі.Ою. Сабақтың мақсаты Оқушыларға Ю дыбысы мен әрпін таныстыру; Сөз ішіндегі Ю дыбысының ерекшелігінін меңгерту. Оқыту нәтижесі : - Ю дыбысы бар сөзді буынға бөлуді үйренеді. - Әріп элементтерін жаза алады; сөздер ойлайды; дыбыстарды ажыратады. - Сөздерге дыбыстық талдау жасату арқылы Ю дыбысының дауысты және қосарлы екенін біледі. Әдіс- тәсілдер: сыни ойлау, топтық, жұптық жұмыстар, диалогтық оқыту тәсілі. Ресурстар :сюжетті сурет, постер АКТ, электрондық оқулық , суреттер, кеспе әріптер Сабақтың барысы: Психологиялық тренинг Сыныбымыз тап - таза , Бордадайынтақтада. Ойымыздыжинақтап, Отырайықпартаға. (Оқушылар өлеңді қимылмен жасай отырып, бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды.) - Я қандай дыбыс? - Я - қосарлы дауысты дыбыс. әрпі қандай дыбыстардан құралған? - Я әрпі йа дыбыстарынан құралған. әрпінен кейін қандай дыбыс естіледі? - Иәрпінен кейін а дыбысы естіледі. әрпінен кейін қандай әріп жазылады? - И әрпінен кейін я әрпі жазылады. Ой толғау. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Ребустарды шешу

Upload: trinhthu

Post on 06-Feb-2018

223 views

Category:

Documents


1 download

TRANSCRIPT

Ақтөбе қаласы №40 жалпы орта білім беретін мектебі Бастауыш класс мұғалімі СарыбаеваГүлбағдаСқаққызыСауат ашуСабақтың тақырыбы: Ю дыбысы мен әрпі.Ою.Сабақтың мақсаты Оқушыларға Ю дыбысы мен әрпін таныстыру;Сөз ішіндегі Ю дыбысының ерекшелігінін меңгерту.Оқыту нәтижесі : - Ю дыбысы бар сөзді буынға бөлуді үйренеді.- Әріп элементтерін жаза алады; сөздер ойлайды; дыбыстарды ажыратады.- Сөздерге дыбыстық талдау жасату арқылы Ю дыбысының дауысты және қосарлы екенін біледі.Әдіс- тәсілдер: сыни ойлау, топтық, жұптық жұмыстар, диалогтық оқыту тәсілі.Ресурстар :сюжетті сурет, постер АКТ, электрондық оқулық , суреттер, кеспе әріптерСабақтың барысы: Психологиялық тренинг Сыныбымыз тап - таза ,Бордадайынтақтада.Ойымыздыжинақтап,Отырайықпартаға.(Оқушылар өлеңді қимылмен жасай отырып, бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды.)- Я қандай дыбыс?- Я - қосарлы дауысты дыбыс.-Я әрпі қандай дыбыстардан құралған?- Я әрпі йа дыбыстарынан құралған.-Иәрпінен кейін қандай дыбыс естіледі?- Иәрпінен кейін а дыбысы естіледі.-И әрпінен кейін қандай әріп жазылады?- И әрпінен кейін я әрпі жазылады.Ой толғау.Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Ребустарды шешу

2

РебустыРебусты шешшеш..

СөздердеСөздерде нешенеше әріпәріп, , нешенешедыбысдыбыс барбар??

Оқушылардың жауаптары тыңдалады.Ребустардың шешулері болған сөздерде неше дыбыс, неше әріп бар?

- Қандай сөздер шықты?- Аю қайда болады, ол нені жақсы көреді?- Аю, ою сөздері шықты.- Бұл сөздерде екі әріп, үш дыбыс бар.

6

Қоңыр аю.Қоңыр аю.

ҰзындығыҰзындығы 22 мм, , салмағысалмағы250 250 кгкг..

Аю орманда болады.Ол балды жақсы көреді.

- Оюды кімдер ояды, қандай ою түрлерін білесіңдер?- Оюды әжелер ояды.

Сурет бойынша әңгіме құрастыр.

7

Әңгіме құрастыр.Әңгіме құрастыр.

ЮЮ дыбысыдыбысы кездесетінкездесетін сөздісөзді атаата..ЮЮ дыбысыдыбысы қалайқалай естіледіестіледі??Аю орман аралап келе жатыр еді. Ол араның ұясын көрді. Аюдың бал жегісі

келді. Аю араның ұясына қолын салды. Аралар аюды шағып алды.- Мына өлең жолдарын тыңдап көрелік, сурет мазмұнына сәйкес

келе ме?Аю шықты орманнан,Балға тою арманы.Оны сезген аралар,Дәу маймақты алдапты.Сергіту сәтіОрмандағы аюдың ,Құлпынайы көп екен.Теріп-теріп алайық, Қалтамызға салайық. (Оқушылар өлеңді қимылмен жасайды.)Дәптермен жұмыс Ю әрпін жазу.Жазу дәптеріндегі Ю юәрпінің үлгісі бойынша бастыра жазу.РефлексияЮ дыбысы қандай дыбыс? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.Кері байланыс

Дәптерді таңдағандар не үйренгендерін айтады.Кітапты таңдағандар не қызық болғанын айтады.Өшіргішті таңдағандар не ұнамағанын айтады.