Урок письма

Post on 14-Apr-2017

721 Views

Category:

Education

0 Downloads

Preview:

Click to see full reader

TRANSCRIPT

Урок письма з використанням здоров’язберігаючих технологій

Підготувала: кл. керівник 1 класу Ценцура Т.І.

Тема: Звук (ґ) .Позначення його буквами «Ґґ».Мета: Познайомити дітей із звуком [ґ], буквами, що його позначають.Вчити правильно читати склади та слова з буквою ґ. Вдосконалювати мовні уміння учнів, прищеплювати навички мовного етикету. Розвивати фонематичний слух, вміння складати речення. Виховувати спостережливість, любов до тваринного світу.Обладнання. 1.Зразки друкованих букв Ґ, ґ.2.Скоромовка, фразеологізми.3.Таблиці слів з новою буквою.4.Малюнки предметів, у назвах яких є буква ґ.5.Малюнок великої ґави з конвертами.6. Презентація: https://docs.google.com/presentation/d/10JcFIN_p5XQJpgz50ysM-zHwyVvl2oF_g4tC6JR6BuQ/edit#slide=id.p

Хід урокуІ. Організація класу.- Любі діти! Сьогодні до вас на урок завітали гості. Привітайтесь з ними. Я сподіваюсь, що ви, як добрі господарі, зробите все, щоб у наших гостей залишились найприємніші спогади. А я буду намагатися вчити вас так, щоб вам було цікаво на нашому уроці.

Попрацюйте всі старанно,Щоб почути у кінці,

Що у вашім першім класіДіти просто молодці.

ІІ. Вправи на розвиток артикуляційного та зорового апарату.1. Впр. для язика: „трубочка”, „злизування варення”, „чистити зуби”.

2.Впр. для губ: „усмішка”, „трубочка”, „здути кульбабку”.

1

3.Гра „Розмова лісу”. Вітерець у лісі- ш-ш-ш. Повзе вуж у траві- с-с-с. Пролетів жук- ж-ж-ж. Заспівав комарик- з-з-з. Забриніла бджілка- дж-дж-дж. -Як викрикують, коли злякаються. Як ми сміємось.

4. Повторення вивчених скоромовок.5. Розчитування

- «Зашифровані слова»лка бі ; мо ни ли; ки ли кро ; ге бе мот.

- Гра «Ремонт»Б*Р*Б*Н Л*МП*Б*Н*Н М*НК*П*СТ* Л*ТК*

-Гра «Пеньочок»Річка кора рамаНічка кора рамаРічка кора мамаРічка нора рама

Читання паліндромів

2

Ада випивАлла виривАнна вимивПилип вилив

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.- Діти, я прийшла на урок не сама. Разом зі мною до нас на урок прилетіла ця

казкова пташка-красуня. Вона захотіла допомогти нам на уроці.- Хто з вас знає, ЯК ЗВУТЬ НАШУ ГОСТЮ? Подивіться, яка вона гарненька! Яке

цікаве намисто у неї на шиї! Хто з вас здогадався, з чого ґава зробила свою прикрасу? ( з ґудзиків)

- А ще вона принесла у подарунок свою улюблену букву. Її ім.`я починається саме з неї.

1. Артикуляція звука.- Послухайте віршик і скажіть, який звук ви чуєте найчастіше?

Ґава ґанок збудувала.Ґав ґанок прикрашала.Ґедзь на ґанок залетів.

Ґедзик чаю захотів.- Вимовимо його всі разом (ґ) Середня частинка язика впирається в верхнє піднебіння, де і створює перешкоду для струменя повітря. То який це звук? (приголосний) Він вимовляється дзвінко. Спробуйте вимовити цей звук без голосу (к).

- Гра «Впіймай зву껥ЕЛҐОТАТИ, ґуля, ґедзь, гарбуз, ґрунт, дзиґа, ґудзик, голова.- А позначається цей звук на письмі буквами Ґґ. Сьогодні на уроці ми з вами будемо вчитися правильно вимовляти слова з новою буквою, а також читати з нею. А допомагати у цьому буде наша гостя ґава, яка пообіцяла подарувати на згадку по ґудзику з намиста дітям, які будуть гарно виконувати її завдання на уроці.2. Знайомство з друкованими буквами. Ґґ- Ґава принесла нам кілька конвертів. Давайте розкриємо один з них.І КОНВЕРТ Тут для кожної дитинки нової букви фотознімки. Вам їх напам`ять хочу дати, щоб ви слова могли читати.( діти отримують картки з буквами)

3

- Буква «ґе» на ґанку в ҐанздиҐульку так набила,

Що відтоді назавжди з ґулькою лишилась.Аналіз друкованої букви, хвилинка фантазії)

- А зараз відкриємо зошит з читання і надрукуємо рядочок букви Ґґ.

Фізкультхвилинка-Де , Вороно-Каркороно, ти була?-Що , Вороно-Каркороно, принесла?- Покружляла, покружляла угорі.Горобців порозганяла у дворі.Зустріла півня – розбишаку – пісняраІ чкурнула, дременула із двора.

ІІ КОНВЕРТ А у другому конверті – вам нові слова. Тільки правильно читайте, звук (Ґ) чітко вимовляйте!1. Читання складів, слів з дошки а о у и і е

Ґ Ґ

4

А тепер відкриємо свої букварики на сторінці 82 . розгляньте жовті прямокутники давайте утворимо слова і прочитаємо їх.Читати будемо «Луною» за Дімою.

2. Словникова робота. На картках записані слова і малюнки до них.ҐалаґанАґрусҐанокҐрунт

3. -Звуко- буквенний аналіз слів.Змагання по рядах: Три учні виконує біля дошки.І ряд – ґанокІІ ряд – ґрунтІІІ – ряд – ґуля- Молодці, ви дуже добре упорались з цим завданням ґави. Вона дуже задоволена( роздає ґудзики)ІІІ КОНВЕРТ Маєте бажання дізнатися про наступне завдання?Ґава речення несла дітям для читання . Та спіткнулася на ґанку й переплутала слова. - Давайте допоможем ґаві відновити речення. Попрацюємо у парах. На картах

записані слова , що розсипались, а ви спробуйте скласти з них речення.1. У РОСТЕ САДУ АҐРУС2. ҐУДЗИКИ ПРИШИЛА ОЛЕНКА3. ТАТО ДЗИҐУ ЛЕСІ ПОДАРУВАВ4. НА ВИЙШЛА БАБУСЯ ҐАНОК5. У ҐУЛЯ МИШКА ЛОБІ НА6. КОШИКУ У ВИНОГРАД ЛЕЖИТЬ7. ГУСИ ҐЕЛҐОТАЛИ БІЛІ ГОЛОСНО8. ВАРИЛА З МАМА АҐРУСУ ВАРЕННЯ9. ІВАНКО ДЗИҐУ КУПИВ СОБІ10. СІЛА ТОПОЛЮ НА ҐАВА- З цим завданням ви також впорались на відмінно.

5

4 КОНВЕРТ А тепер для відпочинку ґава вам дає хвилинку. Послухайте яка пригода сталась з нею одного разу.ҐаваКіт облизується ласо: ґава в дзьобі держить м`ясо.Ось поклала біля себе, а коту того і треба.Подивилась ґава в бік- кіт за м`ясо і утік.А малятам смішно стало ґава ґаву упіймала!- Діти, а що означає «упіймати ґаву?» (бути неуважним. )А зараз давайте прочитаємо в букварику такі вислови і спробуємо їх пояснити.Читати перший вислів буде………Другий………….Останній……….А зараз я буду читати пояснення до цих висловів , а ви виберіть, до якого саме воно підходить і прочитайте.- А як ви розумієте такий вислів: « крутиться, як дзиґа?»( дуже вертлявий)- А можете показати, як це?- Молодці! Відпочили? Готові розкрити наступний конверт?

5 КОНВЕРТ Тут ґава пропонує вам розім`яти свої язички і вивчити скоромовку про неї.

6

В букварику. І-повільно тихоІІ- повільно і голоснішеІІІ- голосніше і швидше4- голосно і швидко5. На одному диханні з прискореннямГра «День і ніч»Дві ґави зранку гасали по ґанку Ґави просили на ґанку сніданку

ІІІ. Підсумок уроку.- Настав час підводити підсумки нашого уроку.- Чи сподобалося вам виконувати завдання ґави?- Чи запам’ятали ви слова, у яких є буква ґ?- Давайте назвемо їх, щоб ґава упевнилася, що ми гарно попрацювали.(Активним дітям вчителька дарує ґудзики з намиста ґави).- Молодці! Наш урок мені дуже сподобався, а вам? А що найбільше?

7

Додатки

РічкаНічкаРічкаРічкаКораКораКораНораРамаРамаМамаРама

У саду росте аґрус.

Оленка купила два ґудзики.

Тато подарував Лесі дзиґу.

На ґанок вийшла бабуся.

У кошику лежить виноград.

Білі гуси голосно ґелґотали.

Іванко купив собі дзиґу.

Ґава сіла на тополю.

Мама варила варення з аґрусу.

У Мишка на лобі ґуля.

Оленка купила два ґудзики.

лка Бімо ни Лики ли Кроге Бе мот

8

top related