Post on 23-Jan-2021
27 Views
Preview:
,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:1 - 5. jun 2016. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:5. jun 2016. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:1 - 5. June 2016. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:5. June 2016 . (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Slavski bokal i četiri čašeIzmeđu dva rata. Staklo oslikano motivom sv. Nikole. Visina bokala: 25 cm. visina čaše: 11 cm. € 150
2. Rukom oslikan porcelanski tanjir sa galantnim scenamaNemačka,Fuerstenberg Porzellan-fabrik, oko 1900. Prečnik: 28,5 cm. € 275
3. Rukom oslikano porcelansko postolje za lampuAutor scena C.Velly. Visina: 45 cm. (oštećenje na dnu vaze) € 350
4. LampaMajolika, staklo i mesing.Visina: 60 cm. € 275
5. LampaMesing, staklo.Visina: 62 cm. € 350
6. Empire kaminski satFrancuska, XIX vek. Schueller à Paris. Dimenzije: 33x13x45 cm. € 1800
7. Kaminski sat sa dva svećnjakaza Otomansko tržište. Oko 1900.Mesing i porcelan. Visina sata: 39 cm. Visina svećnjaka: 34 cm. € 950
8. Trokraki srebrni svećnjakŽig: 900. Težina: 780 gr. Visina: 31 cm. € 450
2 3
9. Srebrna šatulaAustrougarska, druga polovina XIX veka. Žig: Diana, težina: 280 gr. Dimenzije: 12x10,5x12 cm. € 275
10. Ruska srebrna kutijaCarska Rusija, oko 1880. Žigovi: Moskva 84, majstor Petar Pavlovič Miljukov (1877-1912). Težina: 475 gr, dimenzije: 24x10x8 cm. € 600
13. Srebrna posuda za kašičiceNemačka, oko 1900. Žigovi: kruna/ polumesec i 800. Težina: 200gr. Dimenzije: 22,5x15 cm. € 250
14. Srebrni ovalŽig: 800. Težina: 800gr. Dimenzije: 39x28,5 cm. € 300
15. Srebrna šećernicaFrancuska, XIX vek. Žig: Minerva. Težina: 375 gr. Dimenzije: 14x10 cm. € 200
18. Pozlaćeno barokno ovalno ogledaloŠlifovano staklo. Visina: 92 cm. € 225
19. Pozlaćeno ogledalo u baroknom stiluVisina: 115 cm. € 200
20. Komoda iz epohe Napoleon IIIFrancuska, oko 1860. godine.Drvo, sedef, mermer, metalna inkrus-tacija. Dimenzije: 111x80x46 cm. € 1450
16. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4,40 gr. Dijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H); 2x8 kom (0,04ct) € 450
17. Prsten od belog zlata sa dijamantomBelo zlato 14K (585), težina: 2,00 gr. Težina kamena: 0,44 ct, SI.H € 1200
12. Art Deco srebrna pudrijeraItalija, oko 1930. Sterling srebro, žigovi: 925 i radionica iz Milana. Dimenzije: 7x7x1 cm. € 150
11. Srebrna šatulaAustrougarska, druga polovina XIX veka. Žig: Diana, težina: 400 gr. Dimenzije: 13,5x10x14 cm. € 400
9 10 11
14 15
21. Ruska ikona Krštenje Isusa HristaUlje i pozlata na dasci. XVII/XVIII vek.Dimenzije: 29x27 cm. € 2000
22. DANICA ANTIĆ (1916-1989)Nebo nad BeogradomUlje na platnu, 70x 55 cm. € 325
23. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Snena ptica zloslutnicaUlje na platnu, 80x80 cm. 1969. Sign. € 550
24. MOMA ANTONOVIĆ LikUlje na platnu kaš. na karton, 36x27,5 cm. 1972. Sign. € 150
25. ARPAD BALAŽ (1886-1981)RadnikPastel, ugalj i tempera na hartiji, 39x29 cm. Oko 1937. Sign. € 250
26. BARBARIEN (1963-2013) StrahUlje na kartonu, 101x71 cm. 2013. Sign. € 3600Reprodukovano u Monografiji: Umetnost u duhovnom egzilu, Nina Krstić, MNMU, Jagodina, 2015, str. 104.
27. MERSAD BERBER (1940-2012)PočiteljGrafika ručno dorađena 53/250, 100x70 cm. 1975. Sign. € 1600
28. NIKOLA BEŠEVIĆ (1892-1970) Alisa za klaviromUlje na dasci, 53x38 cm. 1922. Sign. € 1600Reprodukovano u Monografiji: Radost boja, Ivanka Bešević Boreli, Narodni muzej Beograd, 1998, str. 32/33.
29. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Beogradski predeoAkvarel na hartiji, 35x48 cm. 1928. Sign. € 1500
30. NEBOJŠA BEŽANIĆ (1964)FantazijaKombinovana tehnika, 45x50 cm. 1987. Sign. € 250
31. KOSA BOKŠAN (1925-2009)PrilepPastel, 35x43 cm. 1976. Sign. € 200
32. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)ObalaKombinovana tehnika, 28,5x40 cm. € 200
33. SLAVA BOGOJEVIĆ RibaUlje na dasci, 13,5x21,5 cm. 1962. Sign. € 200
34. PAUL CHAIGNEAU (1879-1938)Soleil couchantHuile sur toile, 46x55 cm. Env. 1890. Sign.(petits endommagements sur toile) € 1200
35. EDMOND VAN COPPENOLLE (1843/6-1915)PetlićiUlje na šperu, 15,5x22 cm. Sign. € 300
36. EDOUARD LEON CORTES (1882-1969)Place de la RepubliqueHuile sur toile, 24x33 cm. Env. 1910. Sign. € 6000
39. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ Severna strana kamenaAkril na platnu, 40x50 cm. Sign. na poleđini € 350
40. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ SupertankerAkril na platnu, 75x80 cm. 2008. Sign. € 750
37. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Black one No 2Akril na platnu, 40x45 cm. 2010. Sign. € 350
38. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ Tema za minojski vrtAkril / kombinovana tehnika, 40x45 cm. 2012. Sign. € 400
42. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Šumica kraj moraUlje na platnu, 50x65 cm. Sign. € 250
43. MILORAD ĆIRIĆ Na ispašiUlje na platnu, 30x40 cm. Sign. € 100
44. STEVAN DATKOVIĆ (1890-1981)Mrtva prirodaUlje na platnu, 35,5x51,5 cm. Oko 1925. Sign. € 200
45. BOŽIDAR DAMJANOVSKI (1947)SokoGrafika E.A. 43x49 cm. Sign. €100
46. ALEKSANDAR DEROKO (1894-1988)BačijaOlovka na hartiji, 19,5x28,5 cm. Sign. €150
41. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)KaleUlje na platnu, 97x66 cm. Sign. € 375
47. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)Stari gradAkvarel, 34x42 cm. Sign. € 250
48. KSENIJA DIVJAK CvećeGvaš, 42x60 cm. Sign. € 150
49. EMIR DRAGULJ (1932-2002)Srebrna stazaGrafika 29/40, 24x30 cm. 1984. Sign. € 200
50. EMIR DRAGULJ Sahat kulaGrafika 49/50, 56x67 cm. 1983. Sign. € 250
51. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Un Falso de Chirico - il DuettoUlje na platnu, 90x63 cm. 1976. Sign. € 3600
55. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)Portret devojčiceSuvi pastel na hartiji, 42x34 cm. Oko 1950. € 375
53. ANGELINA GATALICA Ležeći aktDrvo/pozlata, 53x19 cm.1963. Sign. € 350
54. MIRO GLAVURTIĆ (1932)Sećanje na TicijanaOlovka i tuš, 27x40 cm. Sign. € 350
52. ANGELINA GATALICA (1925-2001)KonjBronza, 46x40x17 cm. 1973. Sign. € 450
56. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)OračUlje na kartonu, 30x39 cm. 1956/57. Sign. € 650
57. MILOŠ GVOZDENOVIĆ Zimski pejzažAkvarel, 23x31 cm. Oko 1963. € 275
58. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Seljak i mazgaUlje na platnu, 30x50 cm. 1985. Sign. € 250
59. BOŽA ILIĆ Krovovi ParizaPastel, 48x65 cm. 1975. Sign. € 850
60. ANTON HUNTER (1901-1961)Portret dečakaUlje na platnu, 52x40cm. Oko 1927. Sign. € 600
61. SAVA IPIĆ (1894-1958)Zimski pejzažUlje na platnu, 54x68 cm. 1932. Sign. € 300
62. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Olja i suncokretiAkvarel, 100x70 cm. Sign. € 450
63. NEGOVIN ISAKOVIĆ (1956)ŠumaAkvarel, 25x19 cm. 1992. Sign. € 50
65. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)U predeluKombinovana tehnika, 38x46 cm. 2006. Sign. € 450
64. MARTA JOVANOVIĆ (1978)Akt Tuš na hartiji, 70x50 cm. Sign. € 200
66. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)ČaršijaOlovka na hartiji, 31x20 cm. 1928. Sign. € 300
67. LAZAR KATIĆ (1893-?)BihaćUlje na platnu, 66x90 cm. Sign. € 600
68. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Zimski pejzažTempera na kartonu, 30x42 cm. Sign. € 2600
69. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) Žitno polje XIIUlje na lesonitu, 49x71 cm. 1964. Sign. € 3200Navedeno pod br. 2239, na str. 236 Katalog radova, Irma Lang, Sombor, 2010.
70. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN (1942-2016)PaunKombinovana tehnika, 60x80 cm. 2003. Sign. € 800
71. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN RaspetiKombinovana tehnika, 60x80 cm. 2015. Sign. € 800
73. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN MisaoKombinovana tehnika, 48x58 cm. 2013. Sign. na poleđini € 650
72. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN ProlećeKombinovana tehnika, 80x60 cm. 2013. Sign. € 800
74. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN Unutrašnji svet 44Kombinovana tehnika, 120x90 cm. 2014. Sign. na poleđini € 1300
75. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN Borba petlovaKombinovana tehnika, 120x90 cm. 2011. Sign. na poleđini € 1300
76. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN Kapija Kombinovana tehnika, 120x80 cm. 2014. Sign. na poleđini € 1300
77. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN PutKombinovana tehnika, 90x120 cm.2015, Sign. € 1300
78. DESA KEREČKI MUSTUR (1936-2011)Devojka sa školjkom i cvetom u kosiGrafika, rukom dorađena, 53x44 cm. 2002. Sign. € 200
79.MOMO KAPOR (1937-2010)UnaSerigrafija 38/100, 74x53 cm. Sign. € 100
80. ILIJA KOLARIĆ (1926-2003)PrevlakaUlje na platnu, 40x30 cm. Sign. € 200
81. KAROL KOSSAK (1896-1975)Konjska zapregaAkvarel, 30x45 cm. Sign. € 200
82. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)Silosi na DunavuUlje na lesonitu, 33x45 cm. 1968. Sign. € 400
83. JOVAN KRIŽEK Motiv iz Starog BaraUlje na lesonitu, 38x50 cm. Sign. € 200
84. ANDRIJA KUJUNDŽIĆ (1897-1967)ZimaUlje na šperu, 31x39 cm. Sign. € 400
85. FRANO KRŠINIĆ (1897-1982)Majka i deteBronza, 30x20x21 cm. Sign. € 1500
86. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 50x59 cm. Oko 1930. Sign. € 750
87. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1934-2004)Seoski pejzažTuš na hartiji, 20x32 cm. Sign. € 100
88. MAJDA KURNIK (1920-1967)PajacUlje na staklu, 35x27 cm. € 500
89. MAJDA KURNIK CvećePastel na hartiji, 40x54 cm. € 300
90. EUGEN - GALIEN LALOUE (1854-1941)ĽArc de TriompheGouache, 21x33 cm. Oko 1900. Sign. € 1600
91. FRANCE MIHELIČ (1907-1998)Bez nazivaAkvarel, 100x70 cm. 1964. Sign. € 450
92. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)ŠipražjeUlje na platnu, 55x65 cm. 1991. Sign. € 400
93. ZDRAVKO MANDIĆ Pejzaž sa DunavaAkvarel, 20x40,5 cm. 1976. Sign. € 75
94. GRUJICA LAZAREVIĆ (1935-2003)BrdaAkvarel, 52x36 cm. 1988. Sign. € 100
95. GRUJICA LAZAREVIĆ ŠumarakAkvarel na hartiji, 50x35 cm. 1988. Sign. € 100
96. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Beograd-KalemegdanUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 225
97. DUŠAN MIKONJIĆ Motiv sa Ade CiganlijeUlje na platnu, 60x50 cm. Sign. € 200
98. FRANTA MALY (1900-1980)CvećeUlje na kartonu, 30x27 cm. Sign. € 125
99. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Snežna buraUlje na dasci, 13x16 cm. 1990. Sign. € 250
102. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)ZopirKombinovana teh. kolaž, 60x50 cm. 1968. Sign. € 450
103. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ AktAkvarel, 43x55 cm. 1966. Sign. € 600
100. MILIĆ OD MAČVE Snežna litijaUlje na dasci, 13x16 cm. 1990. Sign. € 250
101. MILIĆ OD MAČVE Propast Gročanske AdeUlje na platnu, 21,5x23,5 cm. 1966. Sign. € 600
104. JELENA MILOŠEVIĆ JOVANOVIĆ (1958)BogorodicaKombinovana tehnika, 60x50 cm. 2015. Sign. € 400
105. JELENA MILOŠEVIĆ JOVANOVIĆ PoljubacKombinovana tehnika, 60x50 cm. 2016. Sign. € 400
106. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)VršaTuš i akvarel na hartiji, 21x29 cm. Oko 1960. € 450
107. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Kafana Crveni fesićOlovka na hartiji, 28x43 cm. 1937. Sign. € 200
108. MIHAILO MILOVANOVIĆ (1879-1941)PraljeUlje na platnu, 60x80 cm. Sign. € 3200
109. MIHAILO MILOVANOVIĆ Kuća u planiniUlje na platnu, 60x80 cm. € 2800
110. Sv. RAFAILO MOMČILOVIĆ (1875-1941)Kapija manastira KoviljUlje na platnu, 53x75 cm. 1914. Sign. € 3900
111. MARKO MURAT (1864-1944) Portret mlade devojke u desnom profiluUlje na platnu, 50x40 cm. Sign. € 5800
112. MARKLEN MOSIJENKO (1928)Beogradsko pristaništeUlje na platnu, 39x47 cm. Sign. € 200 113. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)
Kompozicija u crvenomUlje na platnu, 80x80 cm. 2009. Sign. na poleđini € 375
114. S. NIKOLIĆ Dečak sa konjićemUlje na platnu, 69x54 cm. 1934/35. Sign. € 250
115. S. NIKOLIĆ Jedrilice u luciPastel na hartiji, 22x32 cm. Oko 1935. Sign. € 125
116. MILIVOJE NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Obešeni Tuš na hartiji, 39x28 cm. Oko 1945. € 250Izlagano na izložbi Soc. umetnost i soc. realizam, Dom vojske, Beograd, 2015.
117. JOVAN OBIČAN (1918-1987)ErcegovacTerakota. Visina: 25 cm. Oko 1960. € 350
118. ILIJA PANDUROVIĆ (1933-2003)Zadnja scena iz filma Orkanski visoviUlje na panelu, 17x12 cm. 1979. € 100
119. ILIJA PANDUROVIĆ GoluboviAkvarel, 32x57 cm. € 100
120. STOJAN PAČOV (1934-2015)Akt sa novinamaUlje na platnu/ komb. teh, 41x31 cm. Sign. € 200
121. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951) FantazmagorijaBakropis E.A. 23x17 cm. 1981. Sign. € 125
122. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Umetnik i modelGrafika 20/99. 23x29 cm. (35x49,5 cm), 1989. Sign. € 175
123. MIĆA POPOVIĆ GvozdenGrafika 2/60, 70x50 cm. 1980. Sign. € 200
124. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Motiv iz SrbijeUlje na platnu, 38x55 cm. Sign. € 1600
125. MOŠA PIJADE (1878-1955)Stojeći ženski aktOlovka na hartiji, 47x30 cm. 1947. Sign. € 225
126. ISIDOR PILS (1813-1875)KonjušnicaGvaš, 35x50 cm. Pau oct.1873. Sign. € 2800
127. ANTONI PIOTROWSKI (1853-1924)Konjanici u poljuUlje na kartonu, 34x50 cm. 1912. Sign. € 2800
128. MILAN POPOVIĆ KROMPIR (1915-1969)KonjiGvaš na papiru, 32x46 cm. € 900
129. MARIJ PREGELJ (1913-1967)LikKombinovana tehnika, 100x70 cm. 1962. Sign. € 200
130. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Šlep na SaviGrafika E.A. 25x34 cm. Sign. € 150
131. BOŽA PRODANOVIĆ Slikarka u ateljeuUlje na platnu, 51x73 cm. 1994. Sign. € 750
132. SMILJAN VIĆENCO POPOVIĆ (1939)Cvet sa ušća NeretveUlje na platnu, 80x60 cm. Oko 1980. € 500
133. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)Crveni kosovski predeoAkril na platnu, 80x100 cm. 2016. Sign. na poleđini. € 600
134. JOVAN RAKIDŽIĆ
Akril na drvetu, 26,5x20 cm. Sign. € 100
135. JOVAN RAKIDŽIĆ Posle vatreAkril na platnu, 62x70 cm. 2006. Sign. € 400
136. SLAVOLJUB CAJA RADOJČIĆ (1942)KupačicaBronza 1/3. Visina: 39 cm. 2009. Sign. € 450
137. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)MoravaUlje na platnu, 73x54 cm. 1968. Sign. € 475
138. MILAN RAŠIĆ (1931)Šetnja uz rekuUlje na šperu, 12x17,5 cm. Sign. € 150
139. MILAN RAŠIĆ ČergaUlje na šperu, 15,5x24 cm. Sign. € 200
140. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Žuto cvećeUlje na platnu, 50x50 cm. 1988. Sign. € 1200
141. LJUBICA CUCA SOKIĆRužičasti enterijerPastel, 50x65 cm. € 750
Reprodukovano u monografiji Pasteli, I. Subotić i N. Martinović, Rima, Kragujevac, 2011, str. 176.
142. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)RabTuš na hartiji, 22,5x16,5 cm. 1951. Sign. € 200
143. VELJKO STANOJEVIĆ Primorski pejzažAkvarel, 30x41,5 cm. Oko 1930. Sign. € 550
144. LUKA STANKOVIĆ Manastir u PljevljimaLaviri tuš na hartiji, 55x71 cm. 1956. Sign. € 175
145. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)Umetnikova fantazijaSerigrafija 3/200, 20x27 cm. 1974. Sign. € 100
146. AFANASIJ ŠELOUMOV (1892-1983)PoteraUlje na platnu, 96x120 cm. 1929. Sign. € 1600
147. MILENA ŠOTRA (1909-2003)Knežev dvor DubrovnikUlje na platnu kaš. na dasci, 20x25 cm. Sign. € 150
148. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Motiv sa PetrovaradinaOlovka na hartiji, 30x23 cm. Oko 1935. € 125
149. RAJKO TOMIĆ (1905-1988)Žitno poljePastel i ulje na papiru, 43,5x59,5 cm. 1937. Sign. € 175
150. RAJKO TOMIĆ FolklorPastel na hartiji, 48x32 cm. 1937. Sign. € 100
151. RAJKO TOMIĆ AktPastel na hartiji, 34x25 cm. 1937. Sign. € 125
152. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Muškarac koji sediTuš na hartiji, 28x20 cm. 1957. € 200
153. UROŠ TOŠKOVIĆ Muškarac sa rukom na grudimaTuš na hartiji, 28x20 cm. 1957. € 200
154. UROŠ TOŠKOVIĆ Glava u profilu i akt muškarcaTuš na hartiji, 20x30 cm. 1956. € 200
155. MIĆA UZELAC (1950)Karirani konjKombinovana tehnika, 45x65 cm. 1989. Sign. € 350
156. FRAN TRATNIK (1881-1957)Slovenska vasUlje na platnu, 74x55 cm. 1904. Sign. € 3600
157. M.E. VLACH BudvaUlje na kartonu, 43,5x59,5 cm. 1928. Sign. € 200
158. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN (1894-1942)PrizrenAkvarel, 56x38 cm. Sign. € 275
159. VLADIMIR VOJNOVIĆ (1917-1999)PredeoUlje na platnu kaš. na karton, 35x45 cm. 1951. Sign. € 400
160. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)Bez nazivaGrafika 59/100, 50x70 cm. 1987. Sign. € 150
161. ŠIME VULAS (1932)Za salon Moderne galerijeUgljen na hartiji, 100x70 cm. 1966. € 300
162. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)JulUlje na lesonitu, 68x50 cm. Sign. € 350
163. LAZAR VUJAKLIJA JunUlje na lesonitu, 65x50 cm. Sign. € 350
top related