Post on 16-Jan-2020

30 views

2 download

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

,

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:23 - 26. jun 2018. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Aukcija:26. jun 2018. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:23 - 26. June 2018. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Auction sale:26. June 2018. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

5 1 . A u k c i j a a n t i k v i t e t a i s l i k a

ww

w.m

adla

rt.co

m

1. Staklena vazaVisina: 12 cm. € 75

2. Staklena vazaRukom oslikana emailom.Visina: 13 cm. € 75

3. StaklenačašaRukom oslikana floralnim motivima. Visina: 13,5 cm. € 75

4. ServiszačajNikl. Visina čajnika: 25 cm. prečnik tacne: 31 cm. € 100

9. Porcelanska urnaDresden, Nemačka. Kraj XIX veka. Rukom oslikana cvetnim motivima. Visina: 42 cm. € 125

10. PorcelanskafigurahrtoviNemačka. Oko 1930. Žig: Katzhuette, Hertwing & Co. Dužina: 33 cm. € 150

11. ParFooDogsKina, kraj XIX veka. Keramika. Visina: 32 cm. (2 kom.) € 400

12. DevojkanahridiMesing. Visina: 30 cm. € 100

5. MalisrebrnipeharVelika Britanija, Birmingham, žigovi za 1925. god. Visina: 11 cm. € 65

6. Kristalni bokal sa posrebrenomdrškomVisina: 14,5 cm. € 100

7. Plava staklena vaza sa posrebrenimfloralnimprstenomVisina: 18 cm. € 65

8. Zsolnay vazaMađarska. Rukom oslikan porcelan.Visina: 27 cm. € 150

1 2 3

5 6

107 8 9

10 11 12

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

M a d l ` A r t , 2 6 . j u n 2 0 1 8 .

ww

w.m

adlart.com

13. Kienzle Art Deco satNemačka. Visina: 36 cm. € 325

14. Art Deco lampaNikl, staklo. Visina: 35 cm. € 375

15. LampaOslikani beli porcelan. Visina: 61 cm. € 125

16. ZidnaukrasnalampaMesing i staklo. Dužina: 32 cm. € 125

17. EmpirepozlaćenizidnisatŠvedska. Visina : 97 cm. € 400

18. PozlaćenoogledaloŠlifovano staklo.Visina: 123 cm. € 150

19. Neobaroknisekreter-komodaDruga polovina XIX veka. Orah, javor. 98x97x65 cm. € 800

20. Zlatna narukvicaFrancuska, importni žig Austrije. XIX vek. Zlato 18 K (750). Težina: 62,80 gr. € 5000

21. Sure iz kurana12x5 cm. (2 kom) € 150

22. Sura iz kurana 27x21 cm. € 250

23. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)Sv.StefanŠtiljanovićBakrorez, ploča iz 1753. iz Muzeja SPC, 40x31 cm. € 150

24. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ RaspećeHristovosastradanjemApostolaBakrorez, ploča iz 1751. iz Muzeja SPC, 60x41 cm. € 250

121 22 23 24

2018 19

1213 14 16 17

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

25. STOJAN ARALICA (1883-1980)ZalivAkvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450

26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989)MrtvaprirodaUlje na iverici, 41x55 cm. Sign. € 350

25 26

2728

29 30

27. DANICA ANTIĆ (1916-1989)PoljaAkvarel, 28x40 cm. 1960. Sign. € 150

28. MOMA ANTONOVIĆ (1938)ApstraktnakompozicijaGvaš i tuš, 45x37 cm. 1968. Sign. € 200

29. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)FiguraGvaš, 32x29 cm. 1947. Sign. € 300

30. MILOŠ BAJIĆ StojećiaktGvaš, 20x20 cm. 1956. Sign. € 250

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

31. MARIJA BALAN (1923)NarodnoveseljeUlje na platnu, 81x120 cm. 1972. Sign. € 700

32. RADIVOJE BERBAKOV (1925-2003)PejzažUlje, 35x48 cm. 1960. Sign. € 200

31 32

3334

33. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Riba Ulje na platnu kaširano na karton, 22x51 cm. Sign. € 600

34. SLAVA BOGOJEVIĆ LivadeAkvarel, 35x49 cm. 1970. Sign. € 150

35. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)SeoskakućaUlje na šperu, 53x43 cm. 1937. Sign. € 400

36. BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1886)Primorsko mestoAkvarel, 33x21 cm. Sign. € 100

35 36

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

37. KOSA BOKŠAN (1925-2009)ZumbuliUlje na platnu, 22,5x45,5 cm. Oko 1975 € 175

38. BOROJEVIĆCarDušanSilniGrafika u boji, 30x23 cm. 1989. Sign. € 150

39 40

41 42

39. ĐORĐE BOŠAN (1918-1984)KućeporedrekeAkvarel, 28x36 cm. Oko 1950. Sign. € 275

40. ĐORĐE BOŠAN BaštaispredkućeAkvarel, 29x40 cm. 1950. Sign. € 275

41. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1988)MaslineUlje na platnu, 60x79 cm. 1970. Sign. € 650

42. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)BeogradUlje na lesonitu, 40x51 cm. Oko 1980. Sign. € 400

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

43. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)MilicaUlje na platnu, 90x60 cm. 1990. Sign. € 525

44. SANJA CRNJANSKI (1980)Put Akril na platnu, 100x150 cm. 2018. Sign. € 1000

45 46

45. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)Mali ratnikPastel, 24x30 cm. Sign. € 200

46. KSENIJA DIVJAK BroduolujiTempera, 20,5x29,5 cm. Sign. € 200

47. ALEKSANDAR DEROKO (1894-1988)ProdavacčajaTuš, kolaž, 20x27 cm. € 100

48. SIMONIDA ĐORĐEVIĆ (1964)BuketUlje na platnu, 37x32 cm. Sign. € 100

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

49. LOJZE DOLINAR (1893-1970)MatijaGubecBronza. Visina: 38 cm. Sign. € 1450

50. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)PosvećenjeUlje na šperu, 40x31 cm. 1998. Sign. € 800

49 50

51. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)KorsetUlje na platnu, 68x49 cm. 2005. Sign. € 600

52. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)VenecijaTempera, 10x15 cm. Sign. € 200

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

53. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na platnu, 40x50 cm. Sign. € 1200

54. BRANKO FILIPOVIĆ FILO Bez nazivaUlje na platnu, 34x42,5 cm. Sign. € 900

55. MIRO GLAVURTIĆ (1932)ŽenskilikAkvarel. 12x12 cm. Sign. € 150

56. NIKOLA GRAOVAC (19007-2000)ManastirMileševaUlje na platnu, 40x52 cm. Sign. € 1200

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

57. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)PortretdevojčiceSuvi pastel na hartiji, 42x34 cm. Oko 1950. € 175

58. MILOŠ GOLUBOVIĆ RekaRasinakodKruševcaUlje na kartonu, 35x50 cm. 1956. Sign. € 450

59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)PejzažUlje na dasci, 8x12 cm. Sign. € 225

60. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ MrtvaprirodaGvaš i tuš na hartiji, 20x27 cm. 1982. Sign. € 350

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

61. PREDRAG GOGIĆ RovinjUlje na platnu, 33x39 cm. Sign. € 250

62. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)ApstrakcijaUlje na platnu kaširano na lesonit, 52x122 cm. 1970. Sign. € 350

61 62

63 64

63. ĐORĐE ILIĆ MajkaideteUlje na platnu, 115x89 cm. Sign. € 450

64. ĐORĐE ILIĆ UlogeUlje na platnu, 100x81 cm. 1969. Sign. € 650

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

65. BOŽA ILIĆ (1919-1993)ZlarinUlje na lesonitu, 53x76 cm. 1976. Sign. € 900

66. BOŽA ILIĆ MotivsaprimorjaUlje na lesonitu, 34x49 cm. 1964. Sign. € 900

67 67A

67. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)FiguranaplavomUlje na kartonum 25x35 cm. 1995, Sign. € 200

67A. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE ŽutafiguraženeUlje na kartonu, 25x35 cm. 1995. Sign. € 200

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

68. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)PejzažOlovka na hartiji, 25x36 cm. Sign. € 350

69. ĐOKA JOVANOVIĆ (1861-1953)SvetozarMiletićBronza, Visina: 60 cm. 1935. Sign. € 3000

70 71

70. ĐOKA JOVANOVIĆ KraljicaMarijaMermer, 72x56x40 cm. 1932. Sign. € 7200

71. ĐOKA JOVANOVIĆ KraljAleksandarMermer, 72x56x41 cm. 1932. Sign. € 7200

N.B. Po dogovoru, za zainteresovane licitante će se organizovati uvid u biste.

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

72. KSENIJA ILIJEVIĆ (1923-2005)VrbakUlje na lesonitu, 37x57 cm. 1958. Sign. € 250

73. JAKEŠEVIĆKrovoviBeogradaUlje na platnu, 41x33 cm. 1973. Sign. na poleđini € 450

74 75

74. SERGEJ JOVANOVIĆ (1922-1999)JezeroUlje na platnu, 67x83 cm. 1982. Sign. € 400

75. OLJA JOVANOVIĆ / LaleStankovićDvorišteUlje na platnu, 60x74 cm. 1980. Sign. € 300

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

77. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEViolončelistaUlje na kartonu, 22x20 cm. Sign. € 150

76. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na šperu, 34,5x22 cm. 1975. Sign. € 300

78 79

78. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEViolinistaUlje na kartonu, 23x12 cm. Sign. € 150

79. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE PijanistaUlje na kartonu, 20x21 cm. Sign. € 100

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

80. MILAN KEČIĆ (1910-1998)ZimaUlje na platnu kaširano na lesonit, 55x75 cm. 1976. Sign. € 1250

81. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)OhridskesteneAkvarel, 46x24 cm. 1957. € 150

82 83

82. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)CvećeUlje na platnu, 65x54 cm. Sign. € 250

83. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm. 1953. Sign. € 700

80 81

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

84. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Kapelica na obaliTempera na kartonu, 9x14 cm. Oko 1930. Sign. € 1300

85. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV JesenTempera, 10x13 cm. € 600

84 85

86. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOVŠumskipejzažGvaš, 13,5x17 cm. € 800

87. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOVPlaninskojezeroOlovka na hartiji, 21x49 cm. € 1200

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

88. DRAGO KOZOMARA (1956)CrkvauRusijiUlje na platnu, 40x50 cm. 2004, Sign. € 200

89. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)LovćenUlje na lesonitu, 50x35 cm. Sign. € 300

90. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)LugPastel na kartonu, 23x44 cm. 1973 € 250

91. ZDRAVKO MANDIĆ Obala DunavaAkvarel, 42x50 cm. 1975. Sign. € 125

92. ZVONIMIR MARKIĆEVIĆ (1939-2007)StaroSarajevoUlje na šperu, 36x50 cm. Sign. € 200

93. VLADAN MICIĆ (1945)Manakovakuća,BeogradUlje na platnu, 60x50 cm. Sign. € 250

9190

92 93

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

95. MARIO MASKARELI (1918-1926)BokeljškatemaAkvarel, 35x49 cm. 1988. Sign. € 400

96 97

94. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952) CvetnopoljeUlje na platnu kaširano na karton, 28x45,5 cm. € 950Slika je izlagana na izložbi u Narodnom muzeju u Beogradu 1978 god. i reprodukovana u Katalogu izložbe pod brojem 47.

96. MARIO MASKARELI RibaUlje na hartiji, 10,5x16 cm. 1958. Sign. € 100

97. MARIO MASKARELI Mornarski karnevalGrafika 9/10, 18x34 cm. 1951. Sign. € 75

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

98. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)BeogradpristaništeUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200

99. ERA MILIVOJEVIĆ (1944)Bez nazivaKombinovana tehnika, 23,5x23,5 cm. Sign. € 200

100 101

102 103

100. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)ZemunUlje na platnu, 46x60 cm. Sign. € 250

101. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)HommageaRadomirReljićGrafika u boji A.O. 66x49 cm. 2010. Sign. € 100

102. MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010)SuvocvećeUlje na platnu kaširano na lesonit, 41x34 cm. € 200

103. OLJA NIKONOVA RADOSAVLJEVIĆ PogledsaKalemegdanaUlje na platnu, 32x45 cm. Sign. € 150

98 99

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

104. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)SlikarevasamoćaUlje na šperu, 33x46 cm. 1979. Sign. € 1200

105. MILIĆ OD MAČVE KilaviRadovanTuš, akvarel, 27x17 cm. 1997. Sign. € 150

104 105

106 107

106. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)AktAkvarel, 22x30 cm. 1975. Sign. € 350

107. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Žena Akvarel, 28x22 cm. 1975. Sign. € 325

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

108. OLIVERA MILUNOVIĆ (1977)BuđenjeSlikana svila, 54x54 cm. 2018. Sign. € 250

109. OLIVERA MILUNOVIĆ SimonidaSlikana svila, 54x52 cm. 2018. Sign. € 250

108 109

111110

110. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)KompozicijaAkvarel, 36x46 cm. 1957. Sign. € 250

111. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Corpus MysticumGrafika EA, 32x24 cm. (53x38), 1985. Sign. € 300

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

112. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)Krovovi ParizaUlje na platnu, 50x60 cm. 1954. Sign. € 400

113. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)MrtvaprirodaUlje na platnu, 50x60 cm. 1951. Sign. € 2400

114 115

114. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)SastarogsajmištaUlje na platnu, 58x72 cm. 1953. Sign. € 650

115. ZORAN PETROVIĆ KapijaSentaUlje na lesonitu, 50x70 cm. 1954. Sign. € 400

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

116. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)ŽenasadetetomAkvarel, 29x40 cm. Sign. € 400

117. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)GrupniportretGrafika 43/99, 30x38 cm. (40x50), 1989. Sign. € 100

116 117

118 119

118. MILETA PRODANOVIĆ (1959)Nebo IAkvarel, 36x24 cm. 1992. Sign. € 200

119. MILETA PRODANOVIĆ Nebo IIAkvarel, 36x24 cm. 1992. Sign. € 200

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

120. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)StudentskiparkAkvarel, 50x70 cm. 1974. Sign. € 250

122. IVAN RADOVIĆ Volovi i senoTuš, 18x28 cm. 1916. Sign. € 250

120 121

121. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AktAkvarel, 22x20 cm. 1917. Sign. € 450

123. IVAN RADOVIĆ KonjiTuš, 8x10 cm. 1917. Sign. € 100

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

124. MARKO RAŠICA (1883-1963)VilanaLapaduGrafika, 58x39 cm. 1923. Sign. € 300

125. MARKO RAŠICA GornjavrataGrafika, 58x39 cm. 1923. Sign. € 300

124 125

126 127

126. BORIS REGNER (1908-2007)PoglednaKliškutvrđavuAkvarel, 17x22 cm. 1959. € 75

127. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)TriGrafika, 15x24,5 cm. (24x32), 1996. Sign. € 75

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

128. LÉON RICHET (1847-1907)ForetdeFontainebleauHuile sur toile, 43,5x65 cm. Abt. 1890. Sign. € 2000

129. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)CrnobradiUlje na lesonitu, 65x52 cm. Oko 1970. Sign. € 350

129 130 131

130. ŽIVOJIN STEVANOVIĆ (1918-2002)Primorsko mestoUlje na platnu, 66x48 cm. 1976. Sign. € 200

131. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)BistaprijateljaBronza. Visina: 31 cm. Sign. € 1300

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

132. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)ProstorUlje na kartonu, 50x57 cm. Oko 1965. Sign. € 1300

133. LJUBICA CUCA SOKIĆAktsleđaTuš, 30x23 cm. 1937. Sign. € 150

134 135

134. LJUBICA CUCA SOKIĆ2 slikePastel, 9x12 cm. i 10x14 cm. Sign. € 400

135. LJUBICA CUCA SOKIĆKarlovciGrafika 17/20, 27x21 cm. (49x34), Sign. € 100

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

136. GABRIJEL STUPICA (1913-1990)DevojčicaKombinovana tehnika, 68x96 cm. Oko 1965. Sign. € 9200

137. BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)IzokolineBeogradaUlje na platnu kaširano na karton, 31x48 cm. 1952. Sign. € 2700

137 138138. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)MrtvaprirodaUlje na platnu, 54x73 cm. Sign. € 1800

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

139. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)AutoportretUlje na platnu, 65x55 cm. Oko 1955. € 650

140. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ MaslineUlje na kartonu, 50x63 cm. Sign. € 700

141 142

141. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ MaslineUlje na kartonu, 54x66 cm. Oko 1955. Sign. € 1200

142. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ KrinoviUlje na platnu, 102x56 cm. 1933. Sign. € 650

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

143. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)MorskehridiUlje na platnu kaširano na karton, 15x33 cm. Oko 1920. Sign. € 1500

144. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)BeogradAkvarel, 17x24 cm. 1947. Sign. € 450

144 145

145. IVAN TABAKOVIĆPredeoAkvarel, 17x25 cm. 1947. Sign. € 450

146. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986) ZemunUlje na kartonu, 35x59 cm. 1956. Sign. € 850N.B. Ista slika velikog formata se nalazi u SO Zemun.

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

147. TOMISLAV SUHECKI (1950)Mali JocaUlje na platnu, 80x56 cm. 1984. Sign. € 200

148. MIŠKO ŠUVAKOVIĆ (1954)IzserijeRealizam/AntirealizamKolaž, 31x23 cm. 1996. Sign. na poleđini € 450

149 150

149. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)ŽutiportretPastel, 28x38 cm. 2008. Sign. € 250

150. SRBA TRAVANOV (1947)KonstrukcijaUlje na kartonu, 34x28,5 cm. 2013. Sign. € 250

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

151. MILAN TUCOVIĆ (1965)LikAleksejaTarkovskogKombinovana tehnika, 53x27 cm. 2017. Sign. € 1300

152. PAVLE VASIĆ (1907-1993)MrtvaprirodaUlje na platnu kaširano na karton, 34x34 cm. 1937. € 300

153 154152

153. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)Bez nazivaGrafika 6/25 rukom dorađena, 70x50 cm. (100x70) Sign. € 175

154. VLADA VELIČKOVIĆ Bez nazivaGrafika 6/25 rukom dorađena, 70x50 cm. (100x70) Sign. € 175

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

155. VOJKAN VELIČKOVIĆ (1914-2001)Jagodina,kućaMarkovićaUlje na platnu, 44x54 cm. 1983. Sign. € 200

156. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)StudijaaktaLavirani tuš, 31x22 cm. Sign. € 275

157 158

157. JARMILA VEŠOVIĆ MrtvaprirodaTuš, 29x22 cm. Sign. € 250

158. JARMILA VEŠOVIĆ KrozšumuAkvarel, 29x19 cm. Sign. € 250

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adlart.com

159. PAŠKO VUČETIĆ (1871-1925)TužnosećanjeUlje na platnu, 196x94 cm. 1909. € 4500

160. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)DubrovnikAkvarel, 29x23 cm. Oko 1935. Sign. € 525

159

161. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)MističnocvećeGvaš, 32x26 cm. 1951. Sign. € 250

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva

ww

w.m

adla

rt.co

m

162. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Morska uvalaUlje na platnu kaširano na karton, 51x35 cm. 1989. Sign. € 200

163. SLOBODAN VUKOVIĆ Pan i NinfaAkvatinta 38/50, 34x44 cm. 1994. Sign. € 75

165 166 167

164. STANKO ZEČEVIĆ (1954)Soba iz snovaOlovka na hartiji, 29x25 cm. Sign. € 200

165. STANKO ZEČEVIĆ Tri vileTuš, 48x33 cm. Sign. € 325

166. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965)PortretSilvijeZaharijaUlje na platnu, 36x31 cm. Oko 1940. Sign. € 300

167. MATIJA ZLAMALIK PortretDavidaZaharijaUlje na platnu, 36x31 cm. Oko 1940. Sign. € 300

162 163 164

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA...51. Aukcija antikviteta i slika 25. STOJAN ARALICA (1883-1980) Zaliv Akvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450 26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989) Mrtva