,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:23 - 26. jun 2018. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:26. jun 2018. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:23 - 26. June 2018. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:26. June 2018. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
5 1 . A u k c i j a a n t i k v i t e t a i s l i k a
ww
w.m
adla
rt.co
m
1. Staklena vazaVisina: 12 cm. € 75
2. Staklena vazaRukom oslikana emailom.Visina: 13 cm. € 75
3. StaklenačašaRukom oslikana floralnim motivima. Visina: 13,5 cm. € 75
4. ServiszačajNikl. Visina čajnika: 25 cm. prečnik tacne: 31 cm. € 100
9. Porcelanska urnaDresden, Nemačka. Kraj XIX veka. Rukom oslikana cvetnim motivima. Visina: 42 cm. € 125
10. PorcelanskafigurahrtoviNemačka. Oko 1930. Žig: Katzhuette, Hertwing & Co. Dužina: 33 cm. € 150
11. ParFooDogsKina, kraj XIX veka. Keramika. Visina: 32 cm. (2 kom.) € 400
12. DevojkanahridiMesing. Visina: 30 cm. € 100
5. MalisrebrnipeharVelika Britanija, Birmingham, žigovi za 1925. god. Visina: 11 cm. € 65
6. Kristalni bokal sa posrebrenomdrškomVisina: 14,5 cm. € 100
7. Plava staklena vaza sa posrebrenimfloralnimprstenomVisina: 18 cm. € 65
8. Zsolnay vazaMađarska. Rukom oslikan porcelan.Visina: 27 cm. € 150
1 2 3
5 6
107 8 9
10 11 12
M a d l ` A r t , 2 6 . j u n 2 0 1 8 .
ww
w.m
adlart.com
13. Kienzle Art Deco satNemačka. Visina: 36 cm. € 325
14. Art Deco lampaNikl, staklo. Visina: 35 cm. € 375
15. LampaOslikani beli porcelan. Visina: 61 cm. € 125
16. ZidnaukrasnalampaMesing i staklo. Dužina: 32 cm. € 125
17. EmpirepozlaćenizidnisatŠvedska. Visina : 97 cm. € 400
18. PozlaćenoogledaloŠlifovano staklo.Visina: 123 cm. € 150
19. Neobaroknisekreter-komodaDruga polovina XIX veka. Orah, javor. 98x97x65 cm. € 800
20. Zlatna narukvicaFrancuska, importni žig Austrije. XIX vek. Zlato 18 K (750). Težina: 62,80 gr. € 5000
21. Sure iz kurana12x5 cm. (2 kom) € 150
22. Sura iz kurana 27x21 cm. € 250
23. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)Sv.StefanŠtiljanovićBakrorez, ploča iz 1753. iz Muzeja SPC, 40x31 cm. € 150
24. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ RaspećeHristovosastradanjemApostolaBakrorez, ploča iz 1751. iz Muzeja SPC, 60x41 cm. € 250
121 22 23 24
2018 19
1213 14 16 17
ww
w.m
adla
rt.co
m
25. STOJAN ARALICA (1883-1980)ZalivAkvarel, 21x26 cm.Oko 1940. Sign. € 450
26. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989)MrtvaprirodaUlje na iverici, 41x55 cm. Sign. € 350
25 26
2728
29 30
27. DANICA ANTIĆ (1916-1989)PoljaAkvarel, 28x40 cm. 1960. Sign. € 150
28. MOMA ANTONOVIĆ (1938)ApstraktnakompozicijaGvaš i tuš, 45x37 cm. 1968. Sign. € 200
29. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)FiguraGvaš, 32x29 cm. 1947. Sign. € 300
30. MILOŠ BAJIĆ StojećiaktGvaš, 20x20 cm. 1956. Sign. € 250
ww
w.m
adlart.com
31. MARIJA BALAN (1923)NarodnoveseljeUlje na platnu, 81x120 cm. 1972. Sign. € 700
32. RADIVOJE BERBAKOV (1925-2003)PejzažUlje, 35x48 cm. 1960. Sign. € 200
31 32
3334
33. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Riba Ulje na platnu kaširano na karton, 22x51 cm. Sign. € 600
34. SLAVA BOGOJEVIĆ LivadeAkvarel, 35x49 cm. 1970. Sign. € 150
35. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)SeoskakućaUlje na šperu, 53x43 cm. 1937. Sign. € 400
36. BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1886)Primorsko mestoAkvarel, 33x21 cm. Sign. € 100
35 36
ww
w.m
adla
rt.co
m
37. KOSA BOKŠAN (1925-2009)ZumbuliUlje na platnu, 22,5x45,5 cm. Oko 1975 € 175
38. BOROJEVIĆCarDušanSilniGrafika u boji, 30x23 cm. 1989. Sign. € 150
39 40
41 42
39. ĐORĐE BOŠAN (1918-1984)KućeporedrekeAkvarel, 28x36 cm. Oko 1950. Sign. € 275
40. ĐORĐE BOŠAN BaštaispredkućeAkvarel, 29x40 cm. 1950. Sign. € 275
41. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1988)MaslineUlje na platnu, 60x79 cm. 1970. Sign. € 650
42. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)BeogradUlje na lesonitu, 40x51 cm. Oko 1980. Sign. € 400
ww
w.m
adlart.com
43. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)MilicaUlje na platnu, 90x60 cm. 1990. Sign. € 525
44. SANJA CRNJANSKI (1980)Put Akril na platnu, 100x150 cm. 2018. Sign. € 1000
45 46
45. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)Mali ratnikPastel, 24x30 cm. Sign. € 200
46. KSENIJA DIVJAK BroduolujiTempera, 20,5x29,5 cm. Sign. € 200
47. ALEKSANDAR DEROKO (1894-1988)ProdavacčajaTuš, kolaž, 20x27 cm. € 100
48. SIMONIDA ĐORĐEVIĆ (1964)BuketUlje na platnu, 37x32 cm. Sign. € 100
ww
w.m
adla
rt.co
m
49. LOJZE DOLINAR (1893-1970)MatijaGubecBronza. Visina: 38 cm. Sign. € 1450
50. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)PosvećenjeUlje na šperu, 40x31 cm. 1998. Sign. € 800
49 50
51. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)KorsetUlje na platnu, 68x49 cm. 2005. Sign. € 600
52. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)VenecijaTempera, 10x15 cm. Sign. € 200
ww
w.m
adlart.com
53. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na platnu, 40x50 cm. Sign. € 1200
54. BRANKO FILIPOVIĆ FILO Bez nazivaUlje na platnu, 34x42,5 cm. Sign. € 900
55. MIRO GLAVURTIĆ (1932)ŽenskilikAkvarel. 12x12 cm. Sign. € 150
56. NIKOLA GRAOVAC (19007-2000)ManastirMileševaUlje na platnu, 40x52 cm. Sign. € 1200
ww
w.m
adla
rt.co
m
57. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)PortretdevojčiceSuvi pastel na hartiji, 42x34 cm. Oko 1950. € 175
58. MILOŠ GOLUBOVIĆ RekaRasinakodKruševcaUlje na kartonu, 35x50 cm. 1956. Sign. € 450
59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)PejzažUlje na dasci, 8x12 cm. Sign. € 225
60. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ MrtvaprirodaGvaš i tuš na hartiji, 20x27 cm. 1982. Sign. € 350
ww
w.m
adlart.com
61. PREDRAG GOGIĆ RovinjUlje na platnu, 33x39 cm. Sign. € 250
62. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)ApstrakcijaUlje na platnu kaširano na lesonit, 52x122 cm. 1970. Sign. € 350
61 62
63 64
63. ĐORĐE ILIĆ MajkaideteUlje na platnu, 115x89 cm. Sign. € 450
64. ĐORĐE ILIĆ UlogeUlje na platnu, 100x81 cm. 1969. Sign. € 650
ww
w.m
adla
rt.co
m
65. BOŽA ILIĆ (1919-1993)ZlarinUlje na lesonitu, 53x76 cm. 1976. Sign. € 900
66. BOŽA ILIĆ MotivsaprimorjaUlje na lesonitu, 34x49 cm. 1964. Sign. € 900
67 67A
67. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)FiguranaplavomUlje na kartonum 25x35 cm. 1995, Sign. € 200
67A. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE ŽutafiguraženeUlje na kartonu, 25x35 cm. 1995. Sign. € 200
ww
w.m
adlart.com
68. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)PejzažOlovka na hartiji, 25x36 cm. Sign. € 350
69. ĐOKA JOVANOVIĆ (1861-1953)SvetozarMiletićBronza, Visina: 60 cm. 1935. Sign. € 3000
70 71
70. ĐOKA JOVANOVIĆ KraljicaMarijaMermer, 72x56x40 cm. 1932. Sign. € 7200
71. ĐOKA JOVANOVIĆ KraljAleksandarMermer, 72x56x41 cm. 1932. Sign. € 7200
N.B. Po dogovoru, za zainteresovane licitante će se organizovati uvid u biste.
ww
w.m
adla
rt.co
m
72. KSENIJA ILIJEVIĆ (1923-2005)VrbakUlje na lesonitu, 37x57 cm. 1958. Sign. € 250
73. JAKEŠEVIĆKrovoviBeogradaUlje na platnu, 41x33 cm. 1973. Sign. na poleđini € 450
74 75
74. SERGEJ JOVANOVIĆ (1922-1999)JezeroUlje na platnu, 67x83 cm. 1982. Sign. € 400
75. OLJA JOVANOVIĆ / LaleStankovićDvorišteUlje na platnu, 60x74 cm. 1980. Sign. € 300
ww
w.m
adlart.com
77. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEViolončelistaUlje na kartonu, 22x20 cm. Sign. € 150
76. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na šperu, 34,5x22 cm. 1975. Sign. € 300
78 79
78. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBEViolinistaUlje na kartonu, 23x12 cm. Sign. € 150
79. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE PijanistaUlje na kartonu, 20x21 cm. Sign. € 100
ww
w.m
adla
rt.co
m
80. MILAN KEČIĆ (1910-1998)ZimaUlje na platnu kaširano na lesonit, 55x75 cm. 1976. Sign. € 1250
81. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)OhridskesteneAkvarel, 46x24 cm. 1957. € 150
82 83
82. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)CvećeUlje na platnu, 65x54 cm. Sign. € 250
83. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm. 1953. Sign. € 700
80 81
ww
w.m
adlart.com
84. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Kapelica na obaliTempera na kartonu, 9x14 cm. Oko 1930. Sign. € 1300
85. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV JesenTempera, 10x13 cm. € 600
84 85
86. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOVŠumskipejzažGvaš, 13,5x17 cm. € 800
87. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOVPlaninskojezeroOlovka na hartiji, 21x49 cm. € 1200
ww
w.m
adla
rt.co
m
88. DRAGO KOZOMARA (1956)CrkvauRusijiUlje na platnu, 40x50 cm. 2004, Sign. € 200
89. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)LovćenUlje na lesonitu, 50x35 cm. Sign. € 300
90. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)LugPastel na kartonu, 23x44 cm. 1973 € 250
91. ZDRAVKO MANDIĆ Obala DunavaAkvarel, 42x50 cm. 1975. Sign. € 125
92. ZVONIMIR MARKIĆEVIĆ (1939-2007)StaroSarajevoUlje na šperu, 36x50 cm. Sign. € 200
93. VLADAN MICIĆ (1945)Manakovakuća,BeogradUlje na platnu, 60x50 cm. Sign. € 250
9190
92 93
ww
w.m
adlart.com
95. MARIO MASKARELI (1918-1926)BokeljškatemaAkvarel, 35x49 cm. 1988. Sign. € 400
96 97
94. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952) CvetnopoljeUlje na platnu kaširano na karton, 28x45,5 cm. € 950Slika je izlagana na izložbi u Narodnom muzeju u Beogradu 1978 god. i reprodukovana u Katalogu izložbe pod brojem 47.
96. MARIO MASKARELI RibaUlje na hartiji, 10,5x16 cm. 1958. Sign. € 100
97. MARIO MASKARELI Mornarski karnevalGrafika 9/10, 18x34 cm. 1951. Sign. € 75
ww
w.m
adla
rt.co
m
98. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)BeogradpristaništeUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200
99. ERA MILIVOJEVIĆ (1944)Bez nazivaKombinovana tehnika, 23,5x23,5 cm. Sign. € 200
100 101
102 103
100. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)ZemunUlje na platnu, 46x60 cm. Sign. € 250
101. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)HommageaRadomirReljićGrafika u boji A.O. 66x49 cm. 2010. Sign. € 100
102. MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010)SuvocvećeUlje na platnu kaširano na lesonit, 41x34 cm. € 200
103. OLJA NIKONOVA RADOSAVLJEVIĆ PogledsaKalemegdanaUlje na platnu, 32x45 cm. Sign. € 150
98 99
ww
w.m
adlart.com
104. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)SlikarevasamoćaUlje na šperu, 33x46 cm. 1979. Sign. € 1200
105. MILIĆ OD MAČVE KilaviRadovanTuš, akvarel, 27x17 cm. 1997. Sign. € 150
104 105
106 107
106. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)AktAkvarel, 22x30 cm. 1975. Sign. € 350
107. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Žena Akvarel, 28x22 cm. 1975. Sign. € 325
ww
w.m
adla
rt.co
m
108. OLIVERA MILUNOVIĆ (1977)BuđenjeSlikana svila, 54x54 cm. 2018. Sign. € 250
109. OLIVERA MILUNOVIĆ SimonidaSlikana svila, 54x52 cm. 2018. Sign. € 250
108 109
111110
110. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)KompozicijaAkvarel, 36x46 cm. 1957. Sign. € 250
111. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Corpus MysticumGrafika EA, 32x24 cm. (53x38), 1985. Sign. € 300
ww
w.m
adlart.com
112. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)Krovovi ParizaUlje na platnu, 50x60 cm. 1954. Sign. € 400
113. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)MrtvaprirodaUlje na platnu, 50x60 cm. 1951. Sign. € 2400
114 115
114. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)SastarogsajmištaUlje na platnu, 58x72 cm. 1953. Sign. € 650
115. ZORAN PETROVIĆ KapijaSentaUlje na lesonitu, 50x70 cm. 1954. Sign. € 400
ww
w.m
adla
rt.co
m
116. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)ŽenasadetetomAkvarel, 29x40 cm. Sign. € 400
117. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)GrupniportretGrafika 43/99, 30x38 cm. (40x50), 1989. Sign. € 100
116 117
118 119
118. MILETA PRODANOVIĆ (1959)Nebo IAkvarel, 36x24 cm. 1992. Sign. € 200
119. MILETA PRODANOVIĆ Nebo IIAkvarel, 36x24 cm. 1992. Sign. € 200
ww
w.m
adlart.com
120. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)StudentskiparkAkvarel, 50x70 cm. 1974. Sign. € 250
122. IVAN RADOVIĆ Volovi i senoTuš, 18x28 cm. 1916. Sign. € 250
120 121
121. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AktAkvarel, 22x20 cm. 1917. Sign. € 450
123. IVAN RADOVIĆ KonjiTuš, 8x10 cm. 1917. Sign. € 100
ww
w.m
adla
rt.co
m
124. MARKO RAŠICA (1883-1963)VilanaLapaduGrafika, 58x39 cm. 1923. Sign. € 300
125. MARKO RAŠICA GornjavrataGrafika, 58x39 cm. 1923. Sign. € 300
124 125
126 127
126. BORIS REGNER (1908-2007)PoglednaKliškutvrđavuAkvarel, 17x22 cm. 1959. € 75
127. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)TriGrafika, 15x24,5 cm. (24x32), 1996. Sign. € 75
ww
w.m
adlart.com
128. LÉON RICHET (1847-1907)ForetdeFontainebleauHuile sur toile, 43,5x65 cm. Abt. 1890. Sign. € 2000
129. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)CrnobradiUlje na lesonitu, 65x52 cm. Oko 1970. Sign. € 350
129 130 131
130. ŽIVOJIN STEVANOVIĆ (1918-2002)Primorsko mestoUlje na platnu, 66x48 cm. 1976. Sign. € 200
131. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)BistaprijateljaBronza. Visina: 31 cm. Sign. € 1300
ww
w.m
adla
rt.co
m
132. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)ProstorUlje na kartonu, 50x57 cm. Oko 1965. Sign. € 1300
133. LJUBICA CUCA SOKIĆAktsleđaTuš, 30x23 cm. 1937. Sign. € 150
134 135
134. LJUBICA CUCA SOKIĆ2 slikePastel, 9x12 cm. i 10x14 cm. Sign. € 400
135. LJUBICA CUCA SOKIĆKarlovciGrafika 17/20, 27x21 cm. (49x34), Sign. € 100
ww
w.m
adlart.com
136. GABRIJEL STUPICA (1913-1990)DevojčicaKombinovana tehnika, 68x96 cm. Oko 1965. Sign. € 9200
137. BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)IzokolineBeogradaUlje na platnu kaširano na karton, 31x48 cm. 1952. Sign. € 2700
137 138138. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)MrtvaprirodaUlje na platnu, 54x73 cm. Sign. € 1800
ww
w.m
adla
rt.co
m
139. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)AutoportretUlje na platnu, 65x55 cm. Oko 1955. € 650
140. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ MaslineUlje na kartonu, 50x63 cm. Sign. € 700
141 142
141. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ MaslineUlje na kartonu, 54x66 cm. Oko 1955. Sign. € 1200
142. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ KrinoviUlje na platnu, 102x56 cm. 1933. Sign. € 650
ww
w.m
adlart.com
143. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)MorskehridiUlje na platnu kaširano na karton, 15x33 cm. Oko 1920. Sign. € 1500
144. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)BeogradAkvarel, 17x24 cm. 1947. Sign. € 450
144 145
145. IVAN TABAKOVIĆPredeoAkvarel, 17x25 cm. 1947. Sign. € 450
146. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986) ZemunUlje na kartonu, 35x59 cm. 1956. Sign. € 850N.B. Ista slika velikog formata se nalazi u SO Zemun.
ww
w.m
adla
rt.co
m
147. TOMISLAV SUHECKI (1950)Mali JocaUlje na platnu, 80x56 cm. 1984. Sign. € 200
148. MIŠKO ŠUVAKOVIĆ (1954)IzserijeRealizam/AntirealizamKolaž, 31x23 cm. 1996. Sign. na poleđini € 450
149 150
149. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)ŽutiportretPastel, 28x38 cm. 2008. Sign. € 250
150. SRBA TRAVANOV (1947)KonstrukcijaUlje na kartonu, 34x28,5 cm. 2013. Sign. € 250
ww
w.m
adlart.com
151. MILAN TUCOVIĆ (1965)LikAleksejaTarkovskogKombinovana tehnika, 53x27 cm. 2017. Sign. € 1300
152. PAVLE VASIĆ (1907-1993)MrtvaprirodaUlje na platnu kaširano na karton, 34x34 cm. 1937. € 300
153 154152
153. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)Bez nazivaGrafika 6/25 rukom dorađena, 70x50 cm. (100x70) Sign. € 175
154. VLADA VELIČKOVIĆ Bez nazivaGrafika 6/25 rukom dorađena, 70x50 cm. (100x70) Sign. € 175
ww
w.m
adla
rt.co
m
155. VOJKAN VELIČKOVIĆ (1914-2001)Jagodina,kućaMarkovićaUlje na platnu, 44x54 cm. 1983. Sign. € 200
156. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)StudijaaktaLavirani tuš, 31x22 cm. Sign. € 275
157 158
157. JARMILA VEŠOVIĆ MrtvaprirodaTuš, 29x22 cm. Sign. € 250
158. JARMILA VEŠOVIĆ KrozšumuAkvarel, 29x19 cm. Sign. € 250
ww
w.m
adlart.com
159. PAŠKO VUČETIĆ (1871-1925)TužnosećanjeUlje na platnu, 196x94 cm. 1909. € 4500
160. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)DubrovnikAkvarel, 29x23 cm. Oko 1935. Sign. € 525
159
161. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)MističnocvećeGvaš, 32x26 cm. 1951. Sign. € 250
ww
w.m
adla
rt.co
m
162. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Morska uvalaUlje na platnu kaširano na karton, 51x35 cm. 1989. Sign. € 200
163. SLOBODAN VUKOVIĆ Pan i NinfaAkvatinta 38/50, 34x44 cm. 1994. Sign. € 75
165 166 167
164. STANKO ZEČEVIĆ (1954)Soba iz snovaOlovka na hartiji, 29x25 cm. Sign. € 200
165. STANKO ZEČEVIĆ Tri vileTuš, 48x33 cm. Sign. € 325
166. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965)PortretSilvijeZaharijaUlje na platnu, 36x31 cm. Oko 1940. Sign. € 300
167. MATIJA ZLAMALIK PortretDavidaZaharijaUlje na platnu, 36x31 cm. Oko 1940. Sign. € 300
162 163 164