,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:16 - 20. jun 2020. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter
Aukcija:20. jun 2020. godine. Vreme: 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:16 - 20. June 2020. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter
Auction sale:20. June 2020. (7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter
6. Par srebrnih svećnjakaRusija, 1834.Žigovi: Moskva-Sv.Đorđe, 84. Majstor: N.D. (Nikolay Dubrovin-radio od 1822-1895)Težina: 900 gr. Visina: 27 cm € 950
7. FrutijeraOko 1900.Bronza, brušeno staklo.Dimenzije: 38x25x19 cm € 250
4. Vaza sa staklenim uloškomOko 1900. Posrebrenje. Visina: 25,5 cm € 65
5. Judaika-srebrna kasica za dobrovoljne prilogeRusija, 1857. Žigovi: A.JU. i T.T. , Moskva-Sv.Đorđe, 84. Težina: 200 gr. Visina: 12 cm € 200
1 2
1. VazaOko 1900. Staklo, oslikano emailom. Visina: 19 cm € 65
2. VazaOpalinsko staklo. Visina: 26 cm € 75
3. BombonjeraPosrebreni mesing, staklo. Visina: 13,5 cm € 65
3 4
8. Art Deco lampaVisina: 50 cm € 260
9. LampaMajolika, staklo i mesing. Visina: 51 cm € 260
10. Kutija za nakitOko 1900.Drvo, posrebreni okovi.Dimenzije: 17,5x12x13,5 cm € 125
11. Medalja Svetske izložbe Beč 1873. Prečnik: 70 mm € 75
12. Isus na raspećuItalija, XIX vek. Slonovača.Visina: 26 cm € 425
13. Ram za slikuDruga polovina XIX veka.Drvo, pozlata. Dimenzije: 60x44 cm, otvor za sliku: 43,5x27 cm € 100
13A Indijske minijatureNevesta i maharadžaDimenzije: 10x8 cm (2 kom) € 150
13B Indijska minijaturaHaremDimenzije: 9x20 cm € 150
8 9
12 13
13A
13B
15. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Apstraktna kompozicijaKombinovana tehnika na hartiji, 20x28 cm. Oko 1960. Sign. € 100
14. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989)Apstraktni predeoUlje na platnu, 73x93 cm. 1961. Sign. € 800
16. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)KućaFlomaster na hartiji, 38x52,5 cm. Sign. € 150
17. STAŠA BELOŽANSKI PiranFlomaster na hartiji, 41,5x24 cm. € 100
20. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Pejzaž sa kulomAkvarel na hartiji kaširano na karton, 57x71 cm. Sign. € 1100
21. MILIVOJ BUKVIĆ ZagrljajDrvo. Visina: 16 cm. € 125
18. MERSAD BERBER (1940-2012)PočiteljKombinovana tehnika, 91x61 cm. Sign. € 950
19. MERSAD BERBER Mrtva priroda i devojkaSerigrafija, 38x68 cm. Sign. € 450
24. CH.S.Na reciAkvarel, 17,5x12 cm. 1920. Sign. € 125
25. CH.S. OsekaAkvarel, 16,5x12 cm. 1921. Sign. € 125
22. ZORAN BULATOVIĆ (1978)Čekam da te obradujemUlje na platnu, 40x60 cm. 2019. € 300
23. SANDOR CSAVOSI (1886-1954)RuševineAkvarel, 33x44 cm. Sign. € 150
26. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Dan i noć u žardinjeriUlje na platnu, 41x51 cm. oko 1950. Sign. € 400
27. VASA DOLOVAČKI (1960)Devojčica u žutom džemperuUlje na platnu, 65x83 cm. 2002. Sign. € 1400
28. MIODRAG ĐILAS (1932)Mitološki aktUlje na platnu, 70x70 cm. 2008. Sign. € 275
29. ŽELJKO ĐUROVIĆ (1956)Neki novi anđeliGrafika 11/25, 52x34 cm. 2000. Sign. € 150
32. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na kartonu, 64,5x47 cm. Oko 1988. Sign. € 1150
33. FRANCIS RUSSEL FLINT (1915-1977)Figures seatedOil on canvas, 60x50 cm. Sign. € 275
30. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957)PaležAkvarel na hartiji, 28x38,5 cm. 1951. Sign. € 75
31. MILENKO ĐURIĆ (1894-1945)BegunciBakropis, 20x25 cm. 1919. Sign. € 100
36. VINKO GRDAN Skica-Borba za BeogradOlovka na hartiji, 20,5x29 cm. € 100
37. VINKO GRDAN U ateljeuCrtež olovkom na dokumentu, 29,5x21 cm. € 100
34. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Primorski predeoUlje na platnu, 53,5x65 cm. Oko 1965. Sign. € 1750
35. VINKO GRDAN (1900-1980)Mrtva priroda sa hlebomUlje na platnu, 50x70 cm. € 800
40. EGBERT VAN HEEMSKERCK (1634-1704)Operacija ženskog stopalaUlje na platnu, 35x30 cm. druga polovina XVII v. Sign. € 2000
38. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)EnterijerUlje na platnu kaširano na lesonit, 35x39 cm. 1972. Sign. € 2500
39. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 42x32 cm. Oko 1979. Sign. € 2300
43. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957)Portret muškarcaUlje na platnu, 72x56 cm. Oko 1922. Sign. € 8500
41. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)Posle kupanjaUlje na platnu kaširano na karton, 40x30 cm. € 1850
42. MLADEN JOSIĆ Aljoša kao mačevalacUlje na šperploči, 66x49,5 cm. Sign. € 4800
44. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Bez nazivaAkvarel, 51x73 cm. Sign. € 600
45. OLGA JANČIĆ (1929-2012)Otvorena formaCement, 18x18x16 cm. Oko 1965. € 500
46. BOŽIDAR JAKAC (1899-1989)Marjeta Zdenka KidričevaGrafika. 15x13 cm. 1944. Sign. € 75
48. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Predeo sa rekomUlje na platnu, 49x69 cm. Oko 1935. Sign. € 10000
51. DRAGOLJUB JOVIČIĆ (1964)KalemegdanUlje na platnu, 2020. Sign. € 120
50. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)ViolinistaMastilo na hartiji, 32x26,5 cm. 1960. Sign. € 75
52. DRAGO KOZOMARA (1956)Zimski pejzaž sa stadom kravaUlje na platnu, 50x65 cm. 2002. Sign. € 500
53. MOMO KAPOR (1937-2010)InflacijaKombinovana tehnika, Prečnik: 41 cm. 1993. Sign. € 800
54. VELIZAR KRSTIĆ (1947)Mrtva priroda sa gavranomKombinovana tehnika, 58x78 cm. 1993. Sign. € 400
55. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)Motiv sa Ohridskog jezeraUlje na šperploči, 40x50 cm. Oko 1940. Sign. € 2500
56. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Sremski predeoUlje na platnu kaširano na karton, 25,5x37,5 cm. Oko 1925. € 700
57. PETAR MARKOVIĆ Motiv iz ZemunaAkvarel, 16x22 cm. € 300
61. CILE MARINKOVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 22x55 cm. Oko 1990. € 300
58. CILE MARINKOVIĆ (1947)Žena sa šeširomUlje na platnu, 100x73 cm. 1992. Sign. € 800
59. CILE MARINKOVIĆ Tri likaKombinovana tehnika, 55x72 cm. 1988. Sign. € 550
60. CILE MARINKOVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 25x54 cm. 1992. Sign. € 350
62. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Brdoviti predeoUlje na platnu, 60x45 cm. 1978. Sign. € 250
63. ĐOKO MAZALIĆ (1883-1970)PredeoUlje na platnu kaširano na karton, 30x45 cm. 1925-1930. Sign. € 650
64. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)KalemegdanUlje na platnu kaširano na karton, 30x40 cm. Sign. € 125
65. DUŠAN MIKONJIĆ Beograd - KalemegdanUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200
67. MARIO MASKARELI (1918-1996)Portret Milene Jovičić Ulje na platnu, 65x55 cm. 1980. Sign. € 300
68. EDO MURTIĆ (1906-1993)Motiv iz TučepaGvaš na hartiji, 69,5x98 cm. 1951. Sign. € 1700
69. EDO MURTIĆ KompozicijaTempera na hartiji, 33,5x33,5 cm. 1971. Sign. € 750
66. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)Predeo iz okoline NišaUlje na kartonu, 53x70 cm. 1952. Sign. € 400
71. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Motiv sa Senjakaulje na platnu kaširano na šperploču, 39,5x30 cm. 1935/36. Sign. € 2900
72. MILO MILUNOVIĆ Igračica Akvarel tuš na hartiji, 24x16 cm. Sign.na poleđini. € 300
70. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)MostarUlje na platnu, 81,5x65 cm. 1971. Sign. € 6500
73. OLGA MILUNOVIĆ (1913-1993)Cveće u bokaluulje na platnu, 68x94,5 cm. 1976. Sign. € 400
75. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI (1920-1981)Ribar sa čamcemUlje na šperploči, 45,5x60 cm. 1974. Sign. € 300
76. DUŠAN NONIN (1924-2001)Alegorijska kompozicijaUlje na platnu kaširano na šperploču, 16,5x33,5 cm. 1986. Sign. € 125
74. N.N. Seljanka Ulje na kartonu, 61x32 cm. € 250
77. DRAGAN MOJOVIĆ (1942-2001)Bez nazivaUlje na kartonu kaširano na lesonit, 50x70 cm. Sign. € 800
79. PEĐA NEŠKOVIĆ ProšaricaUlje na platnu, 39x73 cm. 1984. Sign. € 400
80. PEĐA NEŠKOVIĆ Roze put kroz šumuUlje na platnu, 40x72 cm. 1984. Sign. € 400
78. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)Put kroz šumu ulevoUlje na platnu, 36,5x50 cm. 1985. Sign. € 350
81. PETAR OMČIKUS (1926-2019)Crkva Sv. Vlaha - DubrovnikTempera na hartiji, 40x30 cm. 1952. Sign. € 700
82. PETAR OMČIKUS Riba Ulje na lesonitu, 46,5x63 cm. 1980. Sign. € 750
83. DUŠAN OTAŠEVIĆ (1940)ZecOlovke u boji na bojenoj hartiji, 66x49 cm. Oko 1983. Sign. € 350
84. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Bez nazivaBakar, lim, Prečnik: 33 cm. 1990. Sign. € 100
85. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Cveće u vaziUlje na platnu, 73x54 cm. Oko 1950. € 3200
86. ZORA PETROVIĆ Mrtva priroda sa cvećemUlje na platnu, 57,5x46 cm. 1935. € 3800
87. ATANASIJE POPOVIĆ (1885-1948)Motiv iz DubrovnikaUlje na šperploči, 33x25 cm. 1934. Sign. € 750
90. MIĆA POPOVIĆ Ilustracija za Tajnu Brane CrnčevićaTuš i flomaster na hartiji, 22,5x29,5 cm. 1960-1965. Sign. € 150Reprodukovano pod br. 295, str. 254, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.
91. MIĆA POPOVIĆ Kompozicija XTuš na hartiji, 23x11,5 cm. 1956. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 235, str. 249, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.
92. MIĆA POPOVIĆ PrijateljiGrafika E.A. 20x25cm. 1990. Sign. € 100
93. MIĆA POPOVIĆ U ateljeuGrafika 3/99, 32x25 cm. Sign. € 100
89. MIĆA POPOVIĆ Akt IIIFlomaster na hartiji, 6,5x13 cm. 1953. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 125, str. 240, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.
88. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Akt I Mastilo na hartiji, 14,5x22,5 cm. 1953. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 113, str. 238, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.
94. MIHAILO PETROV (1902-1983)MaslineTempera na hartiji, 52x62 cm. 1951. Sign. € 450
95. PERO POPOVIĆ (1881-1941)Portret mlade ženeUlje na platnu, 55x44 cm. Sign. € 700
96. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Primorski predeoUlje na platnu, 32,5x40,5 cm. 1984. Sign. € 350
97. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 24/40, 70x50 cm. 1982. Sign. € 100
99. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Ivo Lola RibarTempera, 49x34 cm. 1945. Sign. € 250
100. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Portret dame u foteljiUlje na platnu, 108x85 cm. Oko 1920. Sign. € 6500
98. SLOBODANKA RAKIĆ ŠEFER (1953)Letnji zapisUlje na platnu, 56x105 cm. 1990. Sign. € 450
101. UROŠ PREDIĆ (1857-1953) Sveti NikolaUlje na platnu, 158x71 cm. 1898. Sign. € 9000
Navedeno na str. 333 u Umetnička topografija Pančeva, Pavle Vasić, Matica Srpska, Novi sad, 1989.
103. IVAN RADOVIĆAktovi u poljuOlovka na hartiji,33x51 cm. Sign. € 550
104. IVAN RADOVIĆ Portret devojkeUgalj na hartiji, 35x25 cm. Sign. € 200
102. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Vojvođanski pejzažUlje na platnu, 44x76 cm. Oko 1960. Sign. € 4500
106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeruGvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250
105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)PredeoUlje na platnu, 81x65 cm. 1980. € 2800Reprodukovana na str. 71 u knjizi Godinu posle, Subotica, 2010.
107. LJUBICA CUCA SOKIĆ DevojkaTuš - akvarel na hartiji, 26x19 cm. Oko 1970. Sign. € 175
108. LJUBICA CUCA SOKIĆ Kompozicija u enterijeruTempera na kartonu, 20x23 cm. Oko 1960. Sign. € 325
112. BRANKO LALE STANKOVIĆPrimorski predeoUlje, 50x70 cm. 1987. Sign. € 600
110. SLOBODAN SOTIROV Mrtva priroda sa patkomUlje na platnu, 56x62 cm. 1997. Sign. € 350
111. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Portet žene sa šeširomUlje na platnu, 63x46 cm. oko 1980. Sign. € 275
109. SLOBODAN SOTIROV (1926-2015)Ženski aktGvaš, 59x42 cm. 1963. Sign. € 350
113. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)Motiv iz predgrađa BeogradaUlje na platnu, 44x58 cm. 1949. Sign. € 3600
114. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)ParkUlje na platnu kaširano na karton, 31,5x23,5 cm. Oko 1930. € 650
115. VELJKO STANOJEVIĆ Zabrinuta ženaTuš, 30x21 cm. 1932. Sign. € 150
119. ILIJA ŠOBAJIĆ Muški aktUgalj na hartiji. 32,5x23 cm. € 250
120. ILIJA ŠOBAJIĆ Ženski akt sa podignutom rukomOlovka na hartiji, 45x32,5 cm. Oko 1915. Sign. € 250
116. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)CrnogorkaSepija, 39,5x30 cm. € 200
117. ILIJA ŠOBAJIĆ Ženski aktSangvina, 34x23,5 cm. € 250
118. ILIJA ŠOBAJIĆ Ženski akt sa rukama pozadiOlovka na hartiji, 30,5x17 cm. 1920. Sign. € 150
121. ILIJA ŠOBAJIĆ Stojan JankovićTuš na hartiji, 18x20 cm. € 150
122. NASIM TAHIROVIĆ (1941)TorzoKonbinovana tehnika, 25,5 cm. 1981. € 100
123. SLAVKO TOMERLIN (1892-1981)SvinjariUlje na platnu, 58x82 cm. 1941. Sign. € 1150
126. DRAGO TRŠAR (1927)BikBronza, 31x22x13 cm. € 1000
127. VLADAN TERZIĆ (1953)Motiv iz BokeUlje na platnu, 55x70 cm. Sign. € 250
125. RADISAV TRKULJA (1938-2016)RatniciUlje na platnu, 50x70 cm. Sign. € 425
124. MILOŠ TRIFUNOVIĆ (1975)Match pointKombinovana tehnika, kolaž, 86x176 cm. 2014. Sign. € 600
130. UROŠ TOŠKOVIĆ Figura između slikaOlovke u boji na hartiji, 20,5x15 cm. 1982. Sign. € 150
131. UROŠ TOŠKOVIĆ GlavaTuš- akvarel na hartiji, 25,5x19 cm. 1981. Sign. € 150
128. DESA TOMANOVIĆ PANTELIĆ (1926-2013)IsčekivanjeUlje na platnu, 59x73 cm. Sign. € 700
129. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019)GlavaTuš - akvarel na hartiji, 30x20 cm. 1983. Sign. € 150
134. SINIŠA VUKOVIĆ Slika u slici Ulje na platnu, 72x54 cm. 1978. Sign. € 850
133. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011) U enterieruUlje na platnu. 65x65 cm. € 700
132. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)Drvo u predeluUlje na lesonitu, 72x85 cm. Oko 1950. € 2300