Download - Aukcja Varia (7) - 8 sierpnia 2015, godz. 17
SOP
OC
KI D
OM
AU
KC
YJNY
AU
KC
JA V
AR
IA (7
) 8 SIE
RP
NIA
AUKCJA VARIA (7)8 SIERPNIA 2015CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-71-5
lat 25 lat 25 lat 25 lat 25
lat 25lat 25
lat 25 lat 25
lat 25 lat 25
latlat
latlat 25 25
25 25
latlat 25 25
CMYK
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego
w Gdańsku, ul. Długa 2/3
tel. 58 301 05 54
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
od 27 lipca do 8 sierpnia 2015 r.
Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl
AUKCJA VARIA (5)
8 sierpnia (sobota) 2015, godz. 17.00
AUKCJA VARIA (7)
PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA SOPOTU
2 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
3Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy)
Droga wiejska zimą
olej, płótno, 62 × 92 cmsygn. l. d: WIKTOR KORECKI
cena wywoławcza: 6 000 zł
2Michał Stańko
(1901 Sosnowiec – 1969 Zakopane)
Jesienny pejzaż górski, 1954 r.
olej, tektura, 33 × 41 cmsygn. i dat. p. d.: M. Stańko/954
cena wywoławcza: 2 500 zł
1Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże)
Droga przez wieś
olej, tektura, 17 × 25 cmsygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
cena wywoławcza: 2 000 zł
3AUKCJA VARIA (7)
5Jerzy Kossak (1886 Kraków – 1955 tamże)
Odpoczynek
olej, tektura, 30 × 40 cmsygn. p. d.: Jerzy Kossakna odwrocie odręczny napis artysty potwierdzający autentyczność
cena wywoławcza: 8 000 zł
4Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże)
Polowanie
olej, tektura, 34 × 50 cmsygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
cena wywoławcza: 6 600 zł
4 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
8Lauritz Howe (1869 Odense – 1945 Kopenhaga)
Żaglowiec na tle zamku Kronborg
olej, płótno, 33 × 48 cmsygn. p. d.: L. Howe
cena wywoławcza: 1 100 zł
7Malarz nieokreślony (XIX w.)
Pejzaż ze sztafażem
olej, płótno dublowane, 44× 75 cm
cena wywoławcza: 4 200 zł
6Malarz nieokreślony (poł. XIX w.)
Portret mężczyzny
olej, płótno, 52 × 41 cm
cena wywoławcza: 700 zł
5AUKCJA VARIA (7)
11Malarz nieokreślony (XIX w.)
Łódź przy brzegu, 1909 r.
olej, deska, 31,5 × 19 cmsygn. i dat. p. d.: monogramem wiązanym MK/09.
cena wywoławcza: 700 zł
12Malarz nieokreślony
(1 poł. XX w.)
Czytający Żyd
olej, deska, 16 × 21 cmsygn. p. g.: nieczytelnie
cena wywoławcza: 2 300 zł
9Carl Fleischmann (1853–1936)
Martwa natura z owocami
olej, płótno naklejone na tekturę, 18 × 26,5 cmsygn. p. d.: C. Fleischmann.
cena wywoławcza: 900 zł
10Malarz nieokreślony (2 poł. XIX w.)
Święty Antoni
olej, sklejka, 21 × 15 cm w św. ramy
cena wywoławcza: 400 zł
6 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
13Teodor Ziomek (1874 Skierniewice – 1937 Warszawa)
Jesień nad rozlewiskiem
olej, tektura, 32 × 49,5 cmsygn. l. d.: T. ZIOMEK
cena wywoławcza: 4 200 zł
14F. C. Hofmann(XIX/XX w.)
Na wsi, 1897 r.
olej, płótno, 53 × 74 cmsygn. i dat. p. d.: F. C. Hofmann/ S. Kietz 1897
cena wywoławcza: 1 400 zł
7AUKCJA VARIA (7)
15Malarz
nieokreślony (XIX/XX w.)
Park zimą
olej, tektura, 15 × 18,5 cm
sygn. p. d.: nieczy-telnie
na odwrocie odręcz-na dedykacja
cena wywoławcza: 950 zł
16Eugeniusz
Dzierzencki (1095 Warszawa –
1990 Sopot)
Łódka na fali
olej, płótno, 50 × 70 cmsygn. p. d.:
E. Dzierzencki
cena wywoławcza: 2 800 zł
8 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
17Bronisława Rychter-Janowska (1868 Kraków – 1953 tamże)
Skały – Capri
olej, tektura, 21,5 × 33,5 cmsygn. p. d.: B. RYCHTER- -JANOWSKA.1929.na odwrocie napis: „Capri” Cena 40 000
Wystawiany i reprodukowany:Polskie malarki o morzu, Centralne Muzeum Morskie, 29 maja-31 sierpnia 2008 r. Gdańsk, Wyd. Centralne Muzeum Morskie, Gdańsk 2008 r., il. nr 33, s. 57
cena wywoławcza: 4 500 zł
18Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Wydmy
olej, płótno dublowane, 30,5 × 50,5 cm
cena wywoławcza: 800 zł
9AUKCJA VARIA (7)
21 Stanisław Borysowski
(1901 Lwów – 1988 Toruń)
Pejzaż z mostem
olej, tektura, 24 × 31 cmsygn. l. g.: Borysowski
cena wywoławcza: 2 200 zł
20Stanisław Wakuliński (1923 Pobikry k. Siemiatycz – 2013 Białystok)
Lipsk nad Biebrzą
olej, tektura, 36,5 × 52 cmsygn. l. d.: ST. WAKULIŃSKI/LIPSK n/BIEBRZĄ
cena wywoławcza: 600 zł
19Coj
(1 poł. XX w.)
Pejzaż ze skałami, 1936 r.
olej, płótno, 40 × 50,5 cmsygn. p. d.: Coj 36
cena wywoławcza: 400 zł
10 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
22K. Thorsén(1 poł. XX w.)
Rozlewiska, 1943 r.
olej, płótno, 42 × 63 cmsygn. I dat. p. d.: K. THORSÉN./43.
cena wywoławcza: 400 zł
23Włodzimierz Nałęcz (1865 Kijów – 1946 Jeruzal k. Skierniewic)
Pejzaż, 1936 r.
olej, tektura, 23,5 × 31 cmsygn. i dat. l. d.: W. Nałęcz 1936 r.
cena wywoławcza: 3 000 zł
11AUKCJA VARIA (7)
26Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)
Reda, 1966 r.
olej, tektura, 24,5 × 30 cmsygn. l. d.: H. Baranowskina odwrocie pieczęć autorska artysty
cena wywoławcza: 1 800 zł
25Zofia Dziurzyńska-Rosińska
(1901 Lwów – 1979 Wrocław)
Pejzaż z drzewem, 1971 r.
olej, płyta, 27 × 23 cmsygn. p. d.: Z.Dziurzyńska
Rosińska/1971
cena wywoławcza: 1 200 zł
24Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)
Świerk
olej, płyta, 23,5 × 29,5 cmsygn. l. d.: Z. Dziurzyńska Rosińska
cena wywoławcza: 1 200 zł
12 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
27Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Studnia na skarpie
olej, płótno, 21 × 35 cm
cena wywoławcza: 200 zł
28Jan Grubiński (1874 Warszawa – 1945 Rabka Zdrój)
Poranna mgła
olej, płótno, 40 × 64 cmsygn. l. d.: S. Grubiński
cena wywoławcza: 4 200 zł
13AUKCJA VARIA (7)
29Jerzy Luczak-Szewczyk
(1922 lub 1923 Lublin – 1973 lub 1974 Örebro/Szwecja)
Pejzaż jesienny, 1950 r.
olej, płótno, 46 × 55 cmsygn. p. d.: JLuczak/50
cena wywoławcza: 700 zł
30Waldemar Nyström
(1903 Ludvika/Szwecja – 1957)
Kolumna Lipcowa na Placu Bastylii
olej, płótno, 53 × 41 cmsygn. p. d.: Wald./Nyström/(data
nieczytelna)
cena wywoławcza: 550 zł
14 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
33Malarz nieokreślony (2 poł. XX w.)
Mary nocne
olej, płótno, wym. 76 × 58 cmsygn. monogramem wiązanym nieczytelnie
cena wywoławcza: 3 400 zł
31Malarz nieokreślony(1 poł. XX w.)
Modlące się dziewczęta, l. 40. XX w.
gwasz, tektura, 23 × 16 cm w św. passe-partoutna odwrocie dedykacja ołówkiem
cena wywoławcza: 220 zł
32 Konstanty Szewczenko
(1910 Warszawa – 1991 tamże)
Portret górala
olej, tektura, 21 × 14 cmsygn. p. d.:
K. SZEWCZENKO
cena wywoławcza: 900 zł
15AUKCJA VARIA (7)
35Malarz nieokreślony
(XX w.)
Lenin wśród delegatów III Zjazdu Komsomołu
w 1920 r., 1955 r.
według obrazu Piotra Pietrowicza Biełousowa
olej, płótno, 105 × 120 cm
cena wywoławcza: 5 400 zł
34Mateusz Ludwik Hajdukiewicz
(1886–?)
Dwie kobiety
olej, płótno, 60 × 60,5 cmsygn. l. d.: Hajdukiewicz
cena wywoławcza: 2 500 zł
16 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
38Ziembiński (1 poł. XX w.)
Pejzaż ze stawem
olej, płótno, 24,5 × 43,5 cmsygn. p. d.: (…) Ziembiński. (?)
cena wywoławcza: 900 zł
36Mateusz Ludwik Hajdukiewicz (1886–?)
Pejzaż wśród łanów zbóż
olej, tektura, 32 × 18 cmsygn. p. d.: Hajdukiewicz
cena wywoławcza: 300 zł
37Kasper Żelechowski (1863 Klecza Dolna k. Wadowic – 1942 Kraków)
Pasterka gęsi, 1940 r.
olej, tektura, 50 × 34,5 cmsygn. i dat. p. d.: KŻelechowski/940.
cena wywoławcza: 1 000 zł
17AUKCJA VARIA (7)
41Stanisław Przesłański
(1888 Barycz – 1969 Poznań)
Portret dziewczyny
olej, płótno, 70,5 × 50 cmsygn. p. d.: S. Przesłański
cena wywoławcza: 2 800 zł
40Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Bitwa pod Młynarzami wg obrazu Wojciecha Kossaka z 1890 r.
olej, płótno, 25 × 31 cmsygn. l. d.: ”W. Kossak
cena wywoławcza: 1 400 zł
39Schulz
(poł. XX w.)
Bukiet kwiatów
olej, sklejka, 80 × 60 cmsygn. l. d.: Schulz
cena wywoławcza: 400 zł
18 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
44Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Ścieżka do morza
olej, tektura, 23,5 × 29,5 cm w św. oprawy
cena wywoławcza: 400 zł
42Hans Büsseck (2 poł. XIX w.)
Pejzaż górski
olej, płótno, 66 × 77 cmsygn. p. d.: Hans Büsseck
cena wywoławcza: 2 500 zł
43C. Herforth (?)
(1 poł. XX w.)
Pejzaż alpejski
olej, płótno, 58,5 × 85 cmsygn. l. d.: C. Herforth (?)
cena wywoławcza: 1 100 zł
19AUKCJA VARIA (7)
47Erna Wolff
(XIX/XX w.)
Nokturn, 1909 r.
olej, płótno, 23,5 × 47,5 cm sygn. i dat. p. d.: Erna Wolff/09
cena wywoławcza: 600 zł
45Wiktor Korecki
(1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek)
Pejzaż zimowy
olej, tektura, 24,5 × 34 cmsygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
cena wywoławcza: 2 500 zł
46Antoni Pawłowski (1875 Tomaszów Lubelski – ?)
Statek na morzu
olej, płótno, 67 × 96 cmsygn. p. d.: A. Pawlowski
cena wywoławcza: 4 000 zł
20 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
48Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot)
Zima
olej, płótno, 25,5 × 35 cmsygn. p. d.: E.Dzierzencki
cena wywoławcza: 800 zł
49Eugeniusz Dzierzencki (1095 Warszawa – 1990 Sopot)
Pejzaż z wiatrakiem, 1959 r.
olej, płótno, 40 × 50 cmsygn. l. d.: E. Dzierzencki
cena wywoławcza: 1 500 zł
21AUKCJA VARIA (7)
50Józef Skowroński
(XIX/XX w.)
Pejzaż zimowy
olej, tektura, 35 × 18 cmsygn. l. d.: J. Skowroński
cena wywoławcza: 400 zł
51Eugeniusz
Dzierzencki (1095 Warszawa –
1990 Sopot)
Chata rybacka
olej, tektura, 34 × 50 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
cena wywoławcza: 3 200 zł
22 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
53Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
Kwiat w doniczce, 1967 r.
gwasz, papier, 33,5 × 23,5 cm w św. passe-partoutsygn. u dołu: St. Chlebowski 67
cena wywoławcza: 700 zł
52Baranowski (XX w.)
Ilustracje do Pana Twardowskiego
Wódka gdańska
akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 27 cmsygn. monogramem wiązanym l. d.: AB?
Pan Twardowski i diabeł
akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 25 cmsygn. monogramem wiązanym l. śr.: AB?
cena wywoławcza: 750 zł (para)
23AUKCJA VARIA (7)
54Anna Seifertowa(1907–1980)
Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Zajączek
akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 22 wraz z wierszykiem:Patrzcie jaka śliczna klatka, w niej króliczek nakrapiany. Już mu nasza Małgorzatka daje liści kapuścianych.
cena wywoławcza: 100 zł
55Anna Seifertowa(1907–1980)
Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Skrzypek
akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 24 wraz z wierszykiem:Dylu!...Dylu!...Ma Józekskrzypeczki z patyka!Świerszcz ma skrzypki z własnych nóżek,nie żałuje smyka!
cena wywoławcza: 100 zł
56Anna Seifertowa(1907–1980)
Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Kwiatki
akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 7 wraz z wierszykiem:To są śliczne kwiatkiNaszej Małgorzatki, lecą do niej z łąkimotyle i bąki.
cena wywoławcza: 100 zł
24 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
58Zygmunt Karolak (1905 Kościelec k. Kalisza – 1999 Sopot)
Kobieta na łące
pastel, gwasz, papier, 40,5 × 27,5 cmsygn. l. d.: Zyg. KAROLAK
cena wywoławcza: 1 800 zł
57Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
Wazon z kwiatami
gwasz, ołówek, papier, 41,5 × 32 cm w św. passe-partoutsygn. l. d.: St. Chlebowski.
cena wywoławcza: 700 zł
25AUKCJA VARIA (7)
59Antoni Procajłowicz
(1876 Rodatycze/Galicja – 1949 Kraków)
Zakole rzeki
olej, tektura, 22 × 27 cmsygn. p. d.:
A. S. PROCAJŁOWICZ
cena wywoławcza: 3 200 zł
60Otto Herdemertens
(1891 Gdańsk – 1960 Hamburg)
Barkasy
akwarela, papier, 41 × 57 cmsygn. p. d.:
Otto Herdemertens
cena wywoławcza: 1 200 zł
26 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
62 Stanisław Chlebowski
(1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
Widok na ulicę Mariacką w Gdańsku
akwarela, papier, 21 × 17 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: St. Chlebowski
cena wywoławcza: 500 zł
61Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Ulica Piwna w Gdańsku
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 32 × 24 cm
cena wywoławcza: 220 zł
63Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
Widok na fontannę Neptuna w Gdańsku
gwasz, ołówek, papier, 29,5 × 32,5 cm w św. passe-partoutsygn. p. d.: St. Chlebowski
cena wywoławcza: 700 zł
27AUKCJA VARIA (7)
64Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Pejzaż z rzeką
akwaforta, papier, 35 × 28 cm (odcisk płyty)sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie
cena wywoławcza: 250 zł
66Malarz nieokreślony (2 poł. XIX w.)
Widok na wzgórze zamkowe w Kwedlinburgu
akwaforta kolorowana, wym. wycisku 19 × 15 cmsygn. p. d.: nieczytelnau dołu opis ołówkiem
cena wywoławcza: 220 zł
65Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.)
Widok na wyspę Riddarholmen w Sztokholmie z 1860 r.
litografia, papier, wym. widoku 16,5 × 23 cmu dołu opis ołówkiem w języku szwedzkim
cena wywoławcza: 100 zł
67Malarz nieokreślony
(1 poł. XX w.)
Widok na Uniwersytet Wrocławski
akwaforta, sucha igła, papier, 18,5 × 13,5 cm
sygn. p. d.: nieczytelnau dołu opis ołówkiem
cena wywoławcza: 220 zł
28 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
70Zawieszka z perłą i brylantamiXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 3,40 g 7 diamentów łącznie ok. 0,06 ct, Si2-P1/H, 1 perła hodowlana śr. ok. 10,0 × 8,00 mm
cena wywoławcza: 750 zł
68Zawieszka z perłąXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 2,46 g 4 diamenty łącznie ok. 0,03 ct, Si-P1/H, perła hodowlana śr. ok. 10 mm
cena wywoławcza: 1 000 zł 69Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 5,89 g15 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si-P1/I-J
cena wywoławcza: 1 300 zł
71Pierścionek z perłą
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 6,92 g20 brylancików łącznie 0,15 ct, Si-P1/H,
1 perła hodowlana śr. ok. 10,00 mm
cena wywoławcza: 1 200 zł
29AUKCJA VARIA (7)
73Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 4,03 g 4 diamenty łącznie ok. 0,05 ct, Si/K-L-O-P,
2 perły hodowlane śr. ok. 7,10 mm
cena wywoławcza: 1 100 zł
72PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 3,93 g 6 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, Si/Hperła hodowlana; śr. 6,50 mm
cena wywoławcza: 1 300 zł
74Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 7,38 g 38 brylantów łącznie ok. 1,20 ct,
Si-P1/I-J
cena wywoławcza: 2 800 zł
75PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 4,85 g 10 brylantów łącznie ok. 0,08 ct, Si/I-J, 1 perła hodowlana, śr. ok. 12,00 mm
cena wywoławcza: 1 100 zł
30 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
79Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 3,99 g 6 brylantów łącznie ok. 0,07 ct,
pozostałe kamienie: rubin, szma-ragd, 2 szafiry, łącznie ok. 0,15 ct
cena wywoławcza: 1 000 zł
78PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 5,18 g 7 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si/I-J
cena wywoławcza: 1 200 zł
76KolczykiXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 2,56 g 2 diamenty łącznie ok. 0,02 ct, Si2-P1/I-J, rubiny łącznie ok. 0,40 ct
cena wywoławcza: 900 zł
77Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 3,75 g 9 brylancików łącznie ok. 0,10 ct,
Si-P1/I-J
cena wywoławcza: 1 000 zł
31AUKCJA VARIA (7)
82Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 750, m. 6,58 g 15 brylantów łącznie 0,12 ct, P1/I-J, topazy,
oliwiny, kwarce, turmaliny łącznie ok. 4,00 ct
cena wywoławcza: 3 200 zł
81PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 750, m. 7,07 g turmalin różowy ok. 2,25 ct, 12 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, Si-P1/H
cena wywoławcza: 2 400 zł
80Broszka – rakieta tenisowa
XX w.
złoto pr. ok. 750, m. 5,91 g brylanty łącznie ok. 0,45 ct, Si/H oraz
44 rubinki syntetyczne
cena wywoławcza: 3 200 zł
32 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
83Pierścionek z brylantemXX w.
złoto pr. 750, m. 3,25 gbrylant 0,20 ct, VS/H
cena wywoławcza: 2 200 zł
84Pierścionek art déco
l. 20–30. XX w.
złoto pr. 585, m. 3,53 g2 brylanty łącznie 0,36 ct, VS-Si/H, oraz
pozostałe diamenty łącznie 0,22 ct, Si-P1/I-J
turmalin zielony ok. 0,35 ct
cena wywoławcza: 1 500 zł
86Broszkapoł. XX w.
złoto pr. ok. 585, srebro, m. 6,90 g diament centralny ok. 0,20 ct oraz
pozostałe łącznie 0,42 ct, P2/I-J
cena wywoławcza: 1 900 zł
85PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 750, m. 4,72 gbrylant centralny 0,16 ct oraz 9 sztuk łącznie ok. 0,09 ct, Si/H
cena wywoławcza: 1 300 zł
33AUKCJA VARIA (7)
87Kolczyki2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 7,16 g 2 oliwiny łącznie ok. 5,90 ct, szlif cejloński32 diamenty łącznie 0,50 ct, VS-Si/H
cena wywoławcza: 2 600 zł
88Pierścionek
XX w.
białe złoto pr. ok. 585, m. 5,26 g brylant centralny 0,57 ct, P1/H-I oraz 23 brylanciki łącznie ok 0,50 ct, VS-Si-P1/H
cena wywoławcza: 3 800 zł
90Pierścionek z diamentami
XX w.
złoto pr. 585, m. 4,29 gcentralny brylant około 0,05 ct oraz 44
sztuki diamentów łącznie ok. 0,30 ct, Si-P1/H-I
cena wywoławcza: 1 300 zł
89PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 4,06 g14 brylantów łącznie ok. 0,85 ct, VS-Si/H, tanzanit ok. 3,50 ct
cena wywoławcza: 3 800 zł
34 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
93BroszkaNiemcy, l. 20–30. XX w.
srebro pr. 900, sygn. inicjałami „MH”; śr. 4,6 cm
cena wywoławcza: 150 zł
92Broszka
l. 20–30. XX w.
srebro pr. 900; śr. 4 cm
cena wywoławcza: 150 zł
91Broszkal. 20–30. XX w.
srebro pr. 830, sygn. inicjałami „JS”; śr. 4 cm
cena wywoławcza: 150 zł
35AUKCJA VARIA (7)
96Broszka
l. 20–30. XX w.
srebro pr. 800, sygn. inicjałami „K.Z”; wym. 5,4 × 3,2 cm
cena wywoławcza: 150 zł
94Broszka w stylu art déco
XX w.
złoto pr. 585, m. 8,25 g40 sztuk diamentów łącznie 0,20 ct,
P1/H-I, 103 szafiry łącznie ok. 2,50 ct
cena wywoławcza: 2 600 zł
95PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 2,67 g 24 diamentów łącznie ok. 0,20 ct, K-L-I-J/P1 9 szafirów łącznie ok. 0,25 ct
cena wywoławcza: 1 300 zł
36 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
99PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 750, m. 11,35 g 18 diamentów łącznie ok. 0,40 ct, VS-Si/H oraz zielony chryzopraz
cena wywoławcza: 4 000 zł
98Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 4,88 g 14 sztuk brylantów łącznie ok. 0,20 ct,
Si-P1/I-J
cena wywoławcza: 1 000 zł
97KolczykiXX w.
złoto pr. 18 K, m. 8,82 g 10 diamentów łącznie ok. 0,12 ct, Si-P1/I-J
cena wywoławcza: 1 700 zł
37AUKCJA VARIA (7)
100PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 5,37 g 12 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, Si/H
cena wywoławcza: 1 300 zł
101Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 5,37 g 15 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, P1/I-J,
owalny topaz fasetowany ok. 1,30 ct
cena wywoławcza: 1 700 zł
102Bransoletka
XX w.
złoto pr. ok. 750, m. 17,04 g 18 brylantów łącznie ok. 0,40 ct,
Si-P1/I-J
cena wywoławcza: 2 600 zł
103Pierścionek XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 8,07 g ametyst ok. 1,00 ct, rauty diamentowe łącznie ok. 0,30 ct, Si/Hmożliwość łatwego rozdzielania pierścionka na dwa: z ametystem oraz z brylancikami
cena wywoławcza: 2 600 zł
38 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
104Pierścionek z szafirem
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 3,85 g 16 diamentów łącznie ok. 0,40 ct,
Si-P1/H, szafir ok. 1,15 ct
cena wywoławcza: 1 400 zł
106Pierścionek
XX w.
białe złoto pr. ok. 750, m. 9,02 g 3 korundy: szafir niebieski, złocisty,
różowy, łącznie ok. 4,80 ct 14 diamentów łącznie ok. 0,24 ct, Si/H
cena wywoławcza: 4 400 zł
105PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 7,05 g70 brylantów łącznie ok. 1,80 ct, VS-Si/H
cena wywoławcza: 4 400 zł
39AUKCJA VARIA (7)
107PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 585, m. 4,50 g12 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, VS-P1/H, rubiny łącznie 1,10 ct
cena wywoławcza: 5 000 zł
108Pierścionek
XX w.
złoto pr. ok. 585, m. 3,95 g brylanty łącznie ok. 1,50 ct, Si-P1/H
cena wywoławcza: 4 000 zł
109PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 750, m. 7,47 g10 brylantów łącznie ok. 0,60 ct, P1/K-L, 13 rubinów łącznie ok. 2,60 ct
cena wywoławcza: 3 800 zł
110PierścionekXX w.
złoto pr. ok. 750, m. 6,10 gbrylant centralny ok. 0,30 ct, oraz pozostałych 6 brylancików łącznie ok. 0,27 ct, VS/H
cena wywoławcza: 3 200 zł
40 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
112Wazon
2 poł. XIX w.
szkło bezbarwne, szlifowane, glazura bursztynowa, malowane czernią;
wys. 19,5 cm
cena wywoławcza: 750 zł
111Szklanica biedermeier2 poł. XIX w.
szkło bezbarwne i opalizujące, białe, złocenia; wys. 12,3 cm
cena wywoławcza: 600 zł
114Zestaw do wina dla 6 osób
2 poł. XX w.
w zestawie: dzbanek i 6 kieliszków; szkło, bezbarwne i rubinowe; wys. kieliszka
21 cm, wys. dzbana 29 cm
cena wywoławcza: 700 zł
113Szklanica biedermeier2 poł. XIX w.
szkło czerwone, powlekane warstwą szkła mlecznego białego; wys. 11 cm
cena wywoławcza: 500 zł
41AUKCJA VARIA (7)
115Lustro toaletoweWenecja, XX w.
szkło bezbarwne, drewno; wys. 25 cm; tafla uszkodzona
cena wywoławcza: 550 zł
116Wazon
WMF, linia Perlora, proj. l. 30. XX w.
szkło bezbarwne, zatopione kropeczki; wys. 23,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
118KarafkaXIX/XX w.
szkło bezbarwne, kryształowe; wys. 35 cm
cena wywoławcza: 400 zł
119Dzban
XX w.
szkło bezbarwne i czerwone; wys. 43 cm
cena wywoławcza: 200 zł
117Karafinka1 poł. XX.
szkło bezbarwne, metal; wys. 18 cm
cena wywoławcza: 250 zł
42 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
120Wazon art déco1935 r.
szkło dymne, kryształowe, sygnowany; wys. 16,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
121Karafka
XX w.
szkło dymne, szlifowane; wys. 19,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł122
Wazonik1 poł. XX w.
szkło bezbarwne i opalowe zielone, okucie metalowe; wys. 13 cm
cena wywoławcza: 500 zł
124Wazon
1 poł. XX w.
szkło zielonkawe, sygnowany; wys. 21,5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
123WazonXX w.
szkło bezbarwne; wys. 22 cm
cena wywoławcza: 300 zł
43AUKCJA VARIA (7)
125Zestaw do likieru2 poł. XX w.
szkło bezbarwne trawione, malowane; wys. karafki 17 cm
cena wywoławcza: 600 zł
126Wazon w stylu secesyjnym
1 poł. XX w.
szkło mrożone, szlifowane, ręcznie malowane; wys. 20 cm
cena wywoławcza: 100 zł
127Flakon1 poł. XX w.
szkło błękitne, prasowane, satynowane; wys. 22 cm
cena wywoławcza: 360 zł
128Flakon
proj. Michael Powolny, 1908 r.
szkło pomarańczowe i czarne; wys. 9 cm
cena wywoławcza: 180 zł
44 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
129Para filiżanek do mokkiThomas/Rosenthal, l. 50–60. XX w.
porcelana, złocenia; wys. filiżanki 4,5 cm
cena wywoławcza: 160 zł
130Wazon
Rosenthal, ok. 1935 r.
porcelana, złocenie; wys. 28,5 cm
cena wywoławcza: 700 zł
131WazonikPaul Pastaud, Limoges, l. 30. XX w.
porcelana, malatury naszkliw-ne, złocenia; wys. 22,5 cm
cena wywoławcza: 290 zł
133Żardiniera2 poł. XIX w.
ceramika, metal, kobalt, złocenia; sygnowana „EB/S”; wys. 37 cm, dł. 60 cm; małe pęknięcie ceramiki przy krawędzi
cena wywoławcza: 1 500 zł
132TalerzAlboth & Kaiser, l. 1935–1938
porcelana szkliwiona, złocenia; śr. 31 cm
cena wywoławcza: 600 zł
45AUKCJA VARIA (7)
134Zestaw śniadaniowyRosenthal, l. 50–60. XX w.
porcelana szkliwiona, złocenia; wys. filiżanki 6,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł
135Figurka kaczek
Rosenthal, l. 1935–1949
porcelana, malatury podszkliwne; wys. ok. 7 cm
cena wywoławcza: 290 zł136Figura tancerkiUnterweißbach, l. 1940–1953
porcelana, malatury podszkliwne; wys. 25,5 cm
cena wywoławcza: 700 zł
137Serwis do kawy
Ćmielów, l. 40. XX w.
w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik,
6 filiżanek, 6 spodków; porcelana, kalkomania, złocenia; wys. dzbanka
23 cm
cena wywoławcza: 900 zł
46 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
139Figurka ptaszkaBing & Grøndahl, l. 1970–1983
porcelana szkliwiona; wys. 5,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
141Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen,
l. 1923–1934
porcelana szkliwiona; wys. 9,5 cm
cena wywoławcza: 200 zł
140Figurka szczeniaka
proj. Olaf Mathiasen, 1912 r., Royal Copenhagen, przed 1935 r.
porcelana szkliwiona; dł. ok. 12 cm
cena wywoławcza: 290 zł
142Figura kanadyjkarzaJibokeca, l. 60. XX w.
fajans szkliwiony; dł. ok. 50 cm
cena wywoławcza: 500 zł
138Serwis do herbaty
2 poł. XX w.
w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków, 6 talerzyków;
porcelana, malatury podszkliwne, złocenia; wys. dzbanka 14,5 cm
cena wywoławcza: 700 zł
47AUKCJA VARIA (7)
144Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen, 1957 r.
porcelana szkliwiona; wys. 8 cm
cena wywoławcza: 150 zł
143Figurka ptaszka
Bing & Grøndahl, l. 1902–1914
porcelana szkliwiona; wys. 10,5 cm
cena wywoławcza: 200 zł
145Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen, 1958 r.
cena wywoławcza: 150 zł
146Figurka ptaszkaRoyal Copenhagen, 1978–1979 r.
porcelana szkliwiona; wys. 6,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
147Serwis do kawy i herbaty
Japonia, 1 poł. XX w.
w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, cukiernica, 6 filiżanek,
5 spodków, 6 talerzyków; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys.
dzbanków 18,5 cm i 15,5 cm
cena wywoławcza: 700 zł
48 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
148PateraWłocławek, l. 60. XX w.
fajans, malatury podszkliwne; śr. 28,5 cm
cena wywoławcza: 90 zł
149Patera
Wałbrzych, l. 60. XX w.
porcelit, malatury naszkliwne, drapany; śr. 32 cm
cena wywoławcza: 90 zł
150PateraFabryka Porcelany Krzysztof, l. 60. XX w.
porcelana, malatury naszkliwne; śr. 32 cm
cena wywoławcza: 90 zł
49AUKCJA VARIA (7)
154Patera
Włocławek, l. 60. XX w.
fajans, malatury naszkliwne; śr. 29,5 cm
cena wywoławcza: 90 zł
153ŚwiecznikWłocławek, l. 60. XX w.
fajans szkliwiony; wys. 13 cm
cena wywoławcza: 70 zł
152Figurka dziewczynki z owcą
ZSRR, l. 50-60. XX w.
porcelana, malatury naszkliwne; wys. 16,5 cm
cena wywoławcza: 90 zł
151Zestaw deserowyproj. Lis Müller, Rosenthal, linia Rendezvous, od 1965 r.
porcelana, malatury naszkliwne; dł. półmiska 23,5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
50 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
155Łyżka Brema, pocz. XX w.
srebro pr. 800, m. 110 g; dł. 25,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
159Widelec do wędlin
Th. Rudolph, Niemcy, k. XIX w.
srebro pr. 800; m. 35 g, dł. 20,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł
158Komplet 6 widelców Hugo Sandig, Wrocław, l. 1869–1910
srebro pr. 800, m. 310 g; dł. 21 cm
cena wywoławcza: 500 zł
160Komplet sztućców do ryb dla 6 osóbFrantisek Bibus, Ostrawa, l. 1929–1940
srebro pr. 800, m. 605 g; dł. noża 21 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
156Zestaw do herbaty
John & William Deakin, Sheffield, 1926 r.
w zestawie: dzbanek, cukiernica i mlecz-nik; srebro sterling, m. 715 g, drewno;
wys. dzbanka 16 cm
cena wywoławcza: 5 000 zł
157Para łyżek sałatkowych
Brema, pocz. XX w.
srebro pr. 800, m. 190 g; dł. 21 cm
cena wywoławcza: 500 zł
51AUKCJA VARIA (7)
163Komplet 6 łyżekLwów, ok. 1900 r.
srebro pr. 3, m. 395 g, sygnowany literami BS; dł. 22,5 cm
cena wywoławcza: 800 zł
165Komplet 6 łyżek
Niemcy, ok. 1900
srebro pr. 800, m. 275 g, sygnowany; dł. 21 cm, na trzonku litera „L”,
monogram „M.L.”
cena wywoławcza: 500 zł
164Para lichtarzyC. G. Hallberg, Szwecja, 1959 r.
srebro sterling, sygn. CGH; wys. 8,5 cm
cena wywoławcza: 350 zł
162Sitko
1 poł. XX w.
srebro pr. 800, kość, m. 107 g; śr. 10,5 cm
cena wywoławcza: 70 zł
161Komplet 6 pucharkówM. Fred Hirsch Co., Jersey City, l. 1920–1945
srebro sterling, m. 540 g; wys. 8 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
52 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
167Łyżeczka Niemcy, 1 poł. XX w.
srebro pr. 800, grawerunek z nazwą Berchtesgaden, m. 15 g; dł. 10,5 cm
cena wywoławcza: 50 zł
168Papierośnica
Austro-Węgry, l. 1872–1922
srebro pr. 900, m. 105 g, niello; wym. 10,5 × 7,5 cm
cena wywoławcza: 450 zł
169Komplet miseczek dla 6 osób
Kashmir Silver Works, Pakistan, XX w.
w zestawie: 6 miseczek i talerzyków; srebro, m. 1800 g; oryginalne opako-
wanie; wys. miseczki 4 cm, śr. talerzyka 18 cm
cena wywoławcza: 2 800 zł
170Ramka do fotografii
Florencja, od 1969 r.
srebro pr. 925; wys. 18 cm
cena wywoławcza: 300 zł
166Torebka balowaWiedeń, ok. 1866 r.
srebro pr. 750, m. 280 g, satyna; wym. torebki 18 × 18 cm
cena wywoławcza: 700 zł
53AUKCJA VARIA (7)
176Świecznik secesyjny
ok. 1900 r.
cyna srebrzona; wys. 24,5 cm
cena wywoławcza: 200 zł
177Paterka secesyjnapocz. XX w.
mosiądz srebrzony; dł. 29 cm
cena wywoławcza: 90 zł
175SolniczkaMstera Jewels, ZSRR, l. 50–60. XX w.
alpaka srebrzona, szkło; wys. 3,5 cm, dł. łyżeczki 6 cm
cena wywoławcza: 70 zł
172SerwetnikDania, poł. XX w.
mosiądz, sygnowany; dł. 14 cm
cena wywoławcza: 90 zł
171Serwetnik1 poł. XX w.
plater srebrzony; wys. 9,5 cm
cena wywoławcza: 80 zł
173Serwetnik1 poł. XX w.
plater srebrzony; wys. 8,5 cm
cena wywoławcza: 80 zł
174 Para serwetników
Szwecja, l. 20–30. XX w.
plater; wys. 8,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
178Listownik secesyjny
WMF Geislingen, l. 1880–1925
cyna srebrzona; wys. 33 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
54 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
183TacaJohan Engström, Eskilstuna, ok. 1900 r.
fajans, plater; śr. z uchwytami 50 cm
cena wywoławcza: 450 zł
180Koszyczek
WMF, Geislingen, ok. 1910 r.
plater; wys. bez uchwytu 5,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
179Koszyczek1 poł. XX w.
plater; dł. 17 cm
cena wywoławcza: 100 zł
182Serwetnik1 poł. XX w.
plater; dł. 14 cm
cena wywoławcza: 80 zł
181Koszyczek 1 poł. XX w.
metal srebrzony, wym. 19,5 × 11 × 7 cm
cena wywoławcza: 150 zł
55AUKCJA VARIA (7)
184Serwis 3-częściowy
Szwecja, ok. 1900 r.
w zestawie: czajnik, cukiernica, mlecznik; plater srebrzony; wys. czajnika 30 cm;
pamiątkowy grawerunek na czajniku w języku szwedzkim
cena wywoławcza: 450 zł
185Para kandelabrówEllis-Barker Silver Co., Birmingham, od 1932 r.
plater; dekoracje w postaci kiści winogron; wys. 18 cm
cena wywoławcza: 450 zł
186Para kandelabrów
XX w.
plater; wys. 50 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
56 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
187ŻardinieraWMF, Geislingen, l. 1880–1925
plater, szkło rżnięte; wys. 19 cm, dł. 46,5 cm; pęknięcie szkła
cena wywoławcza: 450 zł
189KałamarzWMF, Geislingen, l. 1880–1925
plater, szkło kryształowe; wys. 13 cm
cena wywoławcza: 250 zł
188Komplet naczyń do przypraw
Madsen & T. Baagøes Electroplet og Nysølvvarefabrik, Kopenhaga,
ok. 1900 r.
plater, szkło; wys. 21 cm
cena wywoławcza: 350 zł
190Serwis do kawy i herbaty
XX w.
w zestawie: 2 dzbanki, cukiernica, mlecznik; plater; wys. dzbanków
26,5 i 18,5 cm
cena wywoławcza: 450 zł
191TacaIsrael Freeman & Son, Anglia, ok. 1900 r.
posrebrzana; wym. 46,5 × 20 cm
cena wywoławcza: 250 zł
57AUKCJA VARIA (7)
193Para paterek
Axel Gabriel Dufva, Szwecja, 1900 r.
plater srebrzony; wys. 17,5 cm
cena wywoławcza: 200 zł
195Puzdro
C. G. Hallberg, Szwecja, od 1961 r.
plater srebrzony; wys. 10,5 cm, na spodzie grawerunek
cena wywoławcza: 150 zł
194Serwetnik art déco
WMF, Geislingen, ok. 1935 r.
plater; dł. 16,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł
196SerwetnikFraget, Warszawa, 1 poł. XX w.
metal srebrzony, drobne przetarcia; wys. 17 cm
cena wywoławcza: 90 zł
197Para kandelabrów
OH Lagerstedt AB, Eskilstuna, ok. 1928 r.
plater, drewno; wys. 22 cm; na spodzie pamiątkowy grawerunek
w języku szwedzkim
cena wywoławcza: 280 zł
192Wazon2 poł. XX w.
metal srebrzony; wys. 17 cm
cena wywoławcza: 200 zł
58 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
198Figurka psa1 poł. XX w.
mosiądz; dł. 8 cm
cena wywoławcza: 100 zł
200Igielnik w kształcie dzika
1 poł. XX w.
mosiądz; dł. 12,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
199Igielnik w kształcie buldoga
1 poł. XX w.
mosiądz; dł. 12 cm
cena wywoławcza: 180 zł
201Skarbonka z figurką psaXIX/XX w.
metal; wys. 8 cm
cena wywoławcza: 250 zł
202Figurka wilka
XX w.
mosiądz; dł. 11 cm
cena wywoławcza: 130 zł
203Kałamarz z figurką konia
Höflinger, XIX/XX w.
metal; wys. 11 cm
cena wywoławcza: 380 zł
59AUKCJA VARIA (7)
206Dziadek do orzechówXIX/XX w.
mosiądz; dł. 12,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
204Pojemnik w kształcie muchy1 poł. XX w.
mosiądz; dł. 10 cm
cena wywoławcza: 130 zł
205Popielniczka w kształcie
pantofelkaXX w.
mosiądz; dł. 10,5 cm
cena wywoławcza: 70 zł
207Ikona podróżnaRosja, XIX w.
mosiądz, emalia; w centrum ukrzyżowany Chrystus, w kwaterach przedstawienia świętych i sceny biblijne; wys. 20 cm
cena wywoławcza: 300 zł
208Pojemnik z nakrywkąk. XIX w.
mosiądz; dł. 8 cm
cena wywoławcza: 130 zł
60 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
209Pieczęć herbowa z figurą NapoleonaXX w.
mosiądz; wys. 8 cm
cena wywoławcza: 750 zł
210Pieczęć z elementami wolnomularskimipocz. XX w.
mosiądz; wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
211Pieczęć z figurą
Napoleonak. XIX w.
mosiądz; wys. 6,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
212Pieczęć herbowa Bokij (Topór odmienny)2 poł. XX w.
metal; wykonana w manierze XIX-wiecznej; wys. 10 cm
cena wywoławcza: 1 200 zł
213Pieczęć herbowa JastrzębiecXVIII/XIX w.
mosiądz; staropolski herb szlachecki Ja-strzębiec (Boleszczyc) z inicjałami „J.A.”; na literę „A” herbem tym pieczętowało się ok. 10 rodów szlacheckich w Polsce, w tym m. in.: Abramowscy, Adamczew-scy, Albinowscy, Anasińscy i Arkuszewscy; wys. 9 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
61AUKCJA VARIA (7)
215Pieczęć w kształcie szponu 1 poł. XX w.
mosiądz, agat; wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
216Pieczęć w kształcie ptakaXX w.
brąz; wys. 6 cm
cena wywoławcza: 250 zł
214Pieczęć żydowska
XIX w.
brąz; wys. 2,5 cm
cena wywoławcza 850 zł
217Pieczęć z inicjałamiXIX/XX w.
mosiądz; wys. 4,2 cm
cena wywoławcza: 150 zł
218Pieczęć herbowa baronowska
XIX w.
metal; baronowski herb złożony składający się m. in. z godeł herbów: Jastrzębiec, Angermünde lub Cölmer,
Nałęcz i Tępa Podkowa, należący prawdop. do rodziny Borowskich;
szrafowany; wys. ok. 5 cm
cena wywoławcza: 750 zł
62 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
219Pieczęć secesyjna ok. 1900 r.
srebro pr. 830; wys. 6 cm
cena wywoławcza: 380 zł
221Pieczęć z florystyczną dekoracjąpocz. XX w.
metal; wys. 6 cm
cena wywoławcza: 400 zł
220Pieczęć z gmerkiemprawdop. Francja, XIX w.
metal; stylizowana na herb, tarcza w stylu francuskim, hełm w zawoju mieszczań-
skim; szrafowany; wys. 6 cm
cena wywoławcza: 500 zł
222Pieczęć z huzaremXIX w.
mosiądz; wys. 4,5 cm
cena wywoławcza: 850 zł
223Pieczęć z inicjałami
Göteborg, 1917 r.
srebro; wys. 6,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
63AUKCJA VARIA (7)
225Pieczęć z postaciąXIX w.
mosiądz, szkło; wys. 3,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
226Pieczęć z delfinemXIX w.
brąz; wys. 3,2 cm
cena wywoławcza: 200 zł
224Pieczęć z inicjałami
Karlsbad, 2 poł. XIX w.
metal, dekoracja rękojeści w postaci mozaiki; wys. 8 cm
cena wywoławcza: 400 zł
227Pieczęć z żółwiemChiny, XIX/XX w.
srebro, m. 105 g; na trzonku znaki szczęścia i długiego życia; wys. 9 cm
cena wywoławcza: 900 zł
228Pieczęć w kształcie orła
w koroniepocz. XX w.
mosiądz; wys. 6 cm
cena wywoławcza: 900 zł
64 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
229KadzielniczkaChiny, XX w.
miedź, mosiądz, emalia komórkowa; wys. 16 cm
cena wywoławcza: 650 zł
232Figura kobietyk. XIX w.
brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. z cokołem 30,5 cm
cena wywoławcza: 1 400 zł
233Zegar kominkowy
Francja, l. 20–30. XX w.
mosiądz, emalia; mechanizm sprawny; wys. 39,5 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
231LorgnonXIX/XX w.
metal złocony, szkła powięk-szające; dł. rączki 7 cm;
stan dobry, przetarcia złoceń, mechanizm sprawny
cena wywoławcza: 200 zł
230Zestaw przyborów do pisania
k. XIX w.
w zestawie: pióro, ołówek, nożyk do otwierania listów, pieczęć; srebro
pr. 935, emalia, kość; dł. nożyka 16 cm; oryginalne etui
cena wywoławcza: 650 zł
65AUKCJA VARIA (7)
234Zegar biurkowyl. 20. XX w.
drewno, częściowo polichro-mowane, mosiądz; mechanizm sprawny; wys. 11 cm
cena wywoławcza: 250 zł
235Fajka
k. XIX w.
pianka morska, bursztyn; dł. ok. 18,5 cm, oryginalne etui
cena wywoławcza: 800 zł
238FajkaNiemcy, k. XIX w.
pianka morska, bursztyn; dł. ok. 18 cm, oryginalne etui
cena wywoławcza: 800 zł
239 Taca
ok. 1900 r.
fajans, malatury pod-szkliwne, bambus; wym.
38 × 55 cm (oprawa)
cena wywoławcza: 700 zł
237Para wazoników
Chiny, XX w.
czerwona laka, mosiądz; wys. 17 cm
cena wywoławcza: 500 zł
236TacaBudapeszt, ok. 1900 r.
drewno, srebro pr. 3; śr. 36 cm
cena wywoławcza: 650 zł
66 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
240Skarbonka Domowa Kasa OszczędnościWładysław Chudzikowski, Lwów, 1928 r.
metal, wym. 11 × 11 × 6 cm; kluczyk
cena wywoławcza: 350 zł
241Piersiówka
1 poł. XX w.
metal; dł. 11,5 cm
cena wywoławcza: 120 zł
242Piersiówka
1 poł. XX w.
szkło, skóra, metal, korek; dł. 12,5 cm
cena wywoławcza: 180 zł
245Moździerzpocz. XX w.
mosiądz; wys. 11 cm
cena wywoławcza: 100 zł
243Tasak i toporek kuchenny1 poł. XX w.
stal, żeliwo, mosiądz, drewno; dł. 26,5 i 20 cm
cena wywoławcza: 100 zł
246Kompas Meridian
Szwajcaria, po 1937 r.
model MG-3002 Oulianoff, wbudowany klinometr;
dł. 14,5 cm, oryginalne etui
cena wywoławcza: 150 zł
244Węgielnica
Gebrüder Wichmann, Berlin, 1 poł. XX w.
metal, szkło, oryginalne etui; wys. 4,5 cm
cena wywoławcza: 180 zł
67AUKCJA VARIA (7)
247Fajka
poł. XIX w.
drewno, masa perłowa, główka fajki porcelanowa
z wizerunkiem młodej kobiety, wełna; dł. 75 cm
cena wywoławcza: 800 zł
248Fajka
Niemcy, poł. XIX w.
drewno, główka fajki porcelanowa z wizerunkiem Jerzego V,
króla Hanoweru, kość, wełna, sznurek; dł. 67,5 cm
cena wywoławcza: 800 zł
249Świecznik w akcesoriami
hippicznymi1 poł. XX w.
mosiądz; wys. 28 cm
cena wywoławcza: 450 zł
250Figura kobietyk. XIX w.
alabaster; wys. z cokołem 42 cm, uszkodzona jedna stopa
cena wywoławcza: 1 600 zł
251Lustro w stylu
Ludwika Filipaok. 1870 r.
mahoń; wym. 104 × 65 cm
cena wywoławcza: 450 zł
1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym.
2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami praw-nymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem.
3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn.
4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji.
5. Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przy-padku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon.
7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu.
8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu.
9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj-ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny wystawia faktury VAT marża.
10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicyto-wane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniej-szym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku Polskiego powiększonym o 3%.
11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu pełnej zapłaty.
13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.
TABELA POSTĄPIEŃ:
cena postąpienia
0 – 500 10 zł
500 – 1 000 50 zł
1 000 – 5 000 100 zł
5 000 – 10 000 200 zł
10 000 – 20 000 500 zł
od 20 000 1 000 zł
REGUL AMIN AUKCJ I
Sopocki Dom Aukcyjny Z LECENIE L ICYTACJ Iul. Długa 2/3 80-827 Gdańsk AUKCJA VARIA (7)tel. 58 301 05 54 8 sierpnia 2015 (sobota), godz. 17.00fax 58 301 41 [email protected]
Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
___________________________________________________________________________________________________________________
imię i nazwisko
dokładny adres
________________________________________ ____________________ ____________________________________________
telefon, fax, e-mail NIP (dla firm) numer dokumentu tożsamości
SDA gwarantuje poufność danych osobowych.
Proszę o licytację następujących pozycji:
Nr pozycjiw katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota
lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitemSDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę.Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości.
Zlecenie telefoniczneW przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możli-wości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
_____________________________numer Państwa telefonu do licytacji
Ja niżej podpisany/a oświadczam, że:Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia.
_________________________________ ________________________
Imię i nazwisko data, podpis
Zapraszamy do naszego nowego salonu w historycznej kamienicy pr y Złotej Bramie
Gdańsk, ul. Długa 2/3tel. (58) 301 05 54, [email protected]
poniedziałek – piątek 11–18sobota: 11–15
lat 25 lat 25 lat 25 lat 25
lat 25lat 25
lat 25 lat 25
lat 25 lat 25
latlat
latlat 25 25
25 25
latlat 25 25
CMYKKisling Mojżesz (1891 Kraków – 1953 Sanary-sur-Mer)Pejzaż z Sanary-sur-Mer
15 SIERPNIA (SOBOTA), godz. 16.00 W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGOSOPOT, UL. BOH.MONTE CASINO 43 TEL. 58 550 16 05
AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
opracowanie katalogu: Agnieszka Chrzanowska, Natasza Szapańska
zdjęcia: Agnieszka Chrzanowska, Jarosław Nienartowicz, Natasza Szapańska
opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka
SOPOTGALERIA SZTUKI DAWNEJul. Boh. Monte Cassino 4381-768 Sopottel. 58 550 16 [email protected]
SOPOTGALERIA MODERNul. Boh. Monte Cassino 4381-768 Sopottel. 58 551 22 [email protected]
GALERIA GDAŃSKul. Długa 2/380-827 Gdańsktel. 58 301 05 [email protected]
GALERIA WARSZAWAul. Nowy Świat 54/5600-363 Warszawatel. 22 828 96 [email protected]
KRAKÓWSALON SZTUKI DAWNEJRynek Główny 4331-017 Krakówtel. 12 429 12 [email protected]
SOPOCKI DOM AUKCYJNY W POLSCE:
PRZYJMUJEMY OBIEKTY NA AUKCJEWYCENA BEZPŁATNA
Aleksander Świeszewski (1839–1895), Krajobraz wiejski, 1888 r.
olej, płótno, 55 x 101 cm, sygn. p. d.: A.v.Swieszewski.1888/Monachium
konsultacja praw autorskich dzieł sztuki – adwokat Donat Paliszewski
53 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 15 SIERPNIA (SOBOTA) 2015 • GODZ. 19.00SOPOT • SOPOCKI DOM AUKCYJNY • UL. BOH. MONTE CASSINO 43
TEL.: (58) 551 22 89, 603 890 001 • E-MAIL: [email protected]
WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA OD 1 SIERPNIA
młodasztuka
Sandra Arabska, bez tytułu, 2012
olej, płótno, 130 x 200 cm
DALISALVADOR SO
PO
CK
I DO
M A
UK
CYJN
Y A
UK
CJA
VA
RIA
(7) 8
SIER
PN
IA 2
01
21 SIERPNIA – 19 WRZEŚNIA 2015WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ
SOPOCKI DOM AUKCYJNY, GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SDAUL. BOH. MONTE CASSINO 43, SOPOT
GRAFIKI