info2.webnode.ru · web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і...

20
Як працювати з комп'ютерними програмами на підтримку вивчення логіки. Мета уроку. Формування та розвиток інформаційно- комунікативної компетентності Учні: ознайомлюються із поняттям «Логіка»; дізнаються : як працювати з комп’ютерними програмами підтримки вивчення логіки ; уміють і застосовують правила роботи з комп’ютерними програмами для призначення вивчення логіки, закріплюють навики роботи з мишею, дотримуються техніки безпеки роботи з ПК ; вчаться аналізувати вхідні дані й робити логічні висновки; працювати в середовищі комп’ютерної програмі «Логіка» Розвивають логіко-математичне мислення, увагу, мислення; аналізувати навчальні об’єкти , розрізняти їх суттєві та не суттєві ознаки, групувати і класифікувати об’єкти за певними ознаками. Виховують наполегливість у досягненні поставленої мети; навичок самостійного опрацювання матеріалу; зацікавленість до вивчення навчальних програм на розвиток логіки; виховують у собі та демонструють: культуру користувача комп’ютером; вміння працювати в парах, толерантно висловлювати свої думки та прислуховуватись до думки інших; співпереживання , радість за успіх інших. Тип уроку. Комбінований Технічне обладнання та програмне забезпечення: мультимедійний проектор, комп’ютерна навчальна програма «Логіка», комп’ютерна підтримка навчально-методичного комплексу «Сходинки до інформатики» І.Т. Зарецька , М.М. Корнієнко ТОВ Видавництво «Ранок», 2013р. Джерела методичної інформації:

Upload: others

Post on 04-Mar-2020

10 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Як працювати з комп'ютерними програмами на підтримку вивчення логіки.

Мета уроку. Формування та розвиток інформаційно-комунікативної компетентності

Учні: ознайомлюються із поняттям «Логіка»; дізнаються: як працювати з комп’ютерними програмами підтримки вивчення логіки ; уміють і застосовують правила роботи з комп’ютерними програмами для призначення вивчення логіки, закріплюють навики роботи з мишею, дотримуються техніки безпеки роботи з ПК ; вчаться аналізувати вхідні дані й робити логічні висновки; працювати в середовищі комп’ютерної програмі «Логіка»Розвивають логіко-математичне мислення, увагу, мислення; аналізувати навчальні об’єкти , розрізняти їх суттєві та не суттєві ознаки, групувати і класифікувати об’єкти за певними ознаками.Виховують наполегливість у досягненні поставленої мети; навичок самостійного опрацювання матеріалу; зацікавленість до вивчення навчальних програм на розвиток логіки; виховують у собі та демонструють: культуру користувача комп’ютером; вміння працювати в парах, толерантно висловлювати свої думки та прислуховуватись до думки інших; співпереживання , радість за успіх інших.

Тип уроку. Комбінований

Технічне обладнання та програмне забезпечення: мультимедійний проектор, комп’ютерна навчальна програма «Логіка», комп’ютерна підтримка навчально-методичного комплексу «Сходинки до інформатики» І.Т. Зарецька , М.М. Корнієнко ТОВ Видавництво «Ранок», 2013р.

Джерела методичної інформації:

Науково-методичні, методичні посібники 1. Зошит «Сходинки до інформатики» /М.М. Корнієнко, С.М. Крамаровська,

І.Т. Зарецька - : Вид. «Ранок», 2012. Харків,-62с.

2. Інтернет-ресурсиКомп’ютерна підтримка навчально-методичного комплекту «Сходинки до інформатики» http//: Lesson1.swf

3. Джерела навчальної інформації: Основний підручник

Page 2: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

«Сходинки до інформатики» І.Т. Зарецька, М.М. Корнієнко, С.М. Крамаровська: видавництво «Ранок», 2012. Харків,

4. Додаткові навчальні матеріали

Назва Вид Номер додатків

Картка «Розшифруй слово»

Друкований Додаток 1

«Чарівний квадрат»(Слайд )

Електронний Додаток 2

Презентація слайд Задача «Хто товстіший?»( слайд)

Електронний Додаток 3

Презентація «Логіка» (Слайд )

Електронний Додаток 4

Презентація «Казкова галявина»

Електронний Додаток 5

Картка перевірки знань «Логіка»

Друкований Додаток 5

Page 3: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

Хід уроку

І. Організаційний момент Емоційно-позитивне налаштування учнів на роботу:

Вправа «Привітання »

Ось дзвінок нам дав сигнал-

Працювати час настав,

Нумо, всі часу не гаєм,-

І роботу починаєм.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти – просто молодці!

Посміхнемося ще раз,

Бо у нас найкращий клас.

-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні. Бо йтимемо ми чарівними стежками . Якісь із них будуть вам знайомі, а інші ще зовсім не звідані. Дорогою ми зустрінемось із казковими героями казок. Чарівні стежинки знаходяться за цією брамою.

- Для того , щоб відчинити браму , потрібно відгадати загадку.

Хто заходить у відкрите вікно, але не ламає його? (Сонячний промінчик)

- Сонячний промінчик нам допоміг відкрити замок на брамі.

ІІ. Мотивація навчання . Активізація знань.

- Чарівною стежинкою нас поведуть три чоловічки, з якими ми будемо зустрічатися продовж уроку.Першою стежинкою поведе нас веселий чоловічок Мудрик, а поведе він нас стежинкою «Розминкою».

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 4: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

- Допоможіть Мудрик заповнити цікавий квадрат. Якщо квадрат буде заповнено вірно ,то ми зустрінемо першу казку.

Діяльність учителя Діяльність учняЗавдання Мета Форма

організації, управління діяльністю учнів Но

мер

дж

ерел

а на

вчал

ьної

ін

фор

мац

ії,

стор

інка

Результат Форма звітності

1. «Розминка»(додаток 1)Заповнити цікавий квадрат

Підготувати учнів до рішення логічних завдань.Розвивати увагу та мислення

колективна - Заповнити цікавий квадрат

У разі правильного рішення з’являється ілюстрація до казки «Вовк і семеро козенят»

- Допоможіть Буратіно розв’язати задачу

2. Усно розв’язати задачу

«Хто товстіший?»Додаток 2.

Розвиток уваги, мислення

колективна - Розв’язання логічної задачі

Логічна задача «Хто товстіший? »

Жило собі троє поросят: Ніф- Ніф,Нуф- Нуф і Наф – Наф. Ніф –Ніф був товстіший за Нуф- Нуфа, Нуф – Нуф – товстіший за Наф- Нафа. Хто з них найтовстіший? (Ніф –Ніф )

-Молодці! Ми допомогли Буратіно справитись із завданням. Він обов’язково піде навчатися у школу, щоб навчитись так швидко виконувати завдання як ви.

2.Знайти закономірність

Аналізувати об’єкти , розрізняти їх суттєві ознаки

Індивідуальна [1.1]-с. 62 заповнити порожні клітинки

Звіряють за зразком поданим учителем

Завдання «Розшифруй слово»- Щоб перейти на наступну стежинку нам потрібно перейти через місток в

якому не вистачає однієї дошки. Вона з’явиться в тому разі, коли ви виконаєте завдання , яке знаходиться у вас на карточках.

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 5: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

Кожній фігурі відповідає певна літера. Здогадайтеся, яке слово зашифровано. (Логіка)

3.Розшифрувати слово(додаток 1)

Підготувати учнів до ознайомлення із темою уроку Аналізувати об’єкти , розрізняти їх суттєві ознаки

парна Додаток 1 Правильне розгадане слово

Хором називають розгадане слово

- Отже , зараз нас весело зустрічає другий чоловічок Пізнайчик.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Слово, яке ми з вами розшифрували, з’явилось не даремно на нашому шляху. Сьогодні ми:

Дізнаємось про особливості роботи з навчальною комп’ютерною програмою «Логіка»

Навчимося працювати з навчальною комп’ютерною програмою «Логіка»

ІV. Робота над темою уроку

- Як ви, вважаєте, що включає в себе поняття «логіка»? (Рішення логічних завдань)

Діяльність учителя Діяльність учняЗавдання Мета Форма

організації, управління діяльністю учнів Но

мер

дж

ерел

а на

вчал

ьної

ін

фор

мац

ії, Результат Фор

ма звітності

Демонстрація презентації Слайд «Логіка»

Дати поняття «Що таке логіка»

Перегляд презентації з допомогою мультимедійно-го проектора; обговорення питань

Учні ознайомленні з поняттям «логіка»

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 6: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

Знайомимось із поняттям «логіка»Логіка-це наука про мистецтво мислити. З деякими із них ви вже знайомі . Це ребуси, пазли, кросворди, таграм. За допомогою навчальної комп’ютерної програми ви ознайомитесь із іншими логічними задачами.

Ознайомлення із призначенням навчальної комп’ютерної програми «Логіка»

Ознайомити дітей з призначенням навчальної комп’ютерної програми «Логіка»

- Учні ознайомленні з призначенням комп’ютерної програми «Логіка»

Знайомимось із призначенням навчальної комп’ютерної програми «Логіка»Навчальна комп’ютерна програма «Логіка» допоможе вам розвинути пам'ять, спостережливість та мислення. У програмі ви побачите багато різних логічних задач: загадки, ребуси, кросворди, тести. Тим хто добре виконує завдання , програма запропонує подивитись мультфільм або пограти в гру.

Знайомимось із навчальною комп’ютерною програмщю «Логіка»

Ознайомлення із запуском та середовищем програми

Демонстрація роботи програми «Логіка»

Комп’ютерна програма «Логіка»

Учні ознайомленні з запуском та середовищем комп’ютерної програми «Логіка»

Знайомимось із навчальною комп’ютерною програмою «Логіка»

Після запуску програми потрібно обрати команду Почати нову груУ вікні програми Головне меню, зареєструватися та натиснути кнопку Вперед.Ті учні , які працювали з цією програмою, вибрати команду Продовжити гру.Якщо ти вперше працюєш з програмою, то коли з’явиться вікно Меню розділів, вибери перший розділ.Наступний розділ можна відкривали лише після проходження попереднього розділу. Кожний розділ має своє вікно. Малюнки, які підсвічуються, підказують, що на них потрібно навести курсор. Коли з’явиться назва завдання, клацніть зображення – відкриється завдання

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 7: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

V. Фізкульт хвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі малята

Вишикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз – присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

VІ. Формування практичних навичок

- Щоб перейти на наступну стежинку нам потрібно перейти через місток у якому не вистачає однієї дошки. Вона з’явиться в тому разі, коли ви, виконаєте завдання , яке знаходиться у вас в зошитах.

Діяльність учителя Діяльність учняЗавдання Мета Форма

організації, управління діяльністю учнів Но

мер

дж

ерел

а на

вчал

ьної

ін

фор

мац

ії, Результат Форма

звітності

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 8: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

1. Пройти по лабіринту до центру. Обвести букви , що зустрічаються на шляху. Переставити їх місцями та записати назву книжки

Підготовка дітей до практичного завдання

індивідуальна

[1.1

]-с.

62

Завд

ання

№ 2

Правильно розгадане слово

Запис у зошити

2. Гра «Техніка безпеки »

Повторення правил ТБ при роботі за комп’ютером

Попередження небезпечних ситуацій при роботі за комп’ютером

Колективна Повторення правил ТБ

Хлопають в долоні, якщо правило необхідновиконувати і не хлопають, якщо в КЕОТ цього робити не можна.

Гра “Техніка безпеки”Правила гри: учні хлопають в долоні, якщо правило необхідновиконувати і не хлопають, якщо в КЕОТ цього робити не можна.

1. Можна чи не можна: - працювати з мокрими руками;2. Можна чи не можна: - починати роботу тільки з дозволу вчителя;3. Можна чи не можна: - бігати по класі і штовхатися;4. Можна чи не можна: - самостійно ремонтувати комп’ютер;5. Можна чи не можна: - повідомляти вчителя про неполадки комп’ютера;6. Можна чи не можна: - класти сторонні речі на клавіатуру чи системний блок;7. Можна чи не можна: - натискати клавіші на клавіатурі без дозволу вчителя.

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 9: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

Практична робота з навчальною комп’ютерною програмою «Логіка»

1. Запустити навчальну комп’ютерну програму «Логіка» на виконання

2. Відкрити завдання «Лист»

3. Виконати завдання (виправити помилки, які допустила дівчинка)

Навчити дітей працювати з начальною комп’ютерною програмою «Логіка»; навики роботи з клавіатурою

Індивідуальна Учні виконують завдання за інструктивним листом у підручнику

[3.1

]-с.

116

Нав

чаль

на к

омп’

юте

рна

прог

рама

«Л

огік

а»

Виконання практичної роботи

Працюємо з навчальною комп’ютерною програмою «Логіка»

1. Запустити навчальну комп’ютерну програму «Логіка» на виконання2. Відкрити завдання «Лист»3. Прочитати уважно текст завдання

Дівчинка написала листа до родичів, але коли бабуся прочитала, то довго сміялася. Дівчинка не зрозуміла чому. Допоможи виправити помилки, помінявши місцями підкреслені слова.

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 10: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

VІІ. Хвилинка-відпочинку

Вправи для очей.

Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворивсятрикутник, затулити цим трикутником очі i повторити вправи запослідовністю:1. Заплющити очі на 3 секунди, розслабивши м’язи очей, і розплющитиїх на такий же час.2. Зробити кілька колових рухів (4-5) очима в один бік, а потім в другий.3. Перенести погляд прямо перед собою на 5 секунд.Очі під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинніпропускати світло.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгорудолонями одну до одної. На рахунок раз – прогнути долоні, на рахунок два –стиснути палці в кулак. VІІІ . Закріплення вивченого матеріалу .

- Наступною стежинкою нас поведе третій чоловічок Розумник.

Діяльність учителя Діяльність учняЗавдання Мета Форма

організації, управління діяльністю учнів

Ном

ер д

жер

ела

навч

альн

ої

інф

орм

ації,

ст

орін

ка

Результат Форма звітності

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 11: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

1. Виконання практичної роботи «Лабіринт»

Провести кізоньку на другу сторону, щоб вона не скубнула капусту

Набуття практичних вмінь працювати в комп’ютерній програмі «Логіка»; навики роботи клавішами керування

індивідуальна

[3.1

]-с.

118

За

вдан

ня №

5

комп

’юте

рна

про

грам

а

«Лог

іка

»

Виконання завдання практичної роботи «Лабіринт»

- Закрийте комп’ютерну навчальну програму. Відкрийте її по новому та виконайте завдання «Лабіринт» попередньо уважно прочитавши

завдання на виконання

Кізонька коли б не заскочила на огород, завжди скубне капустину. Переведи її на протилежну сторону грядок по стежині, яка оминає капусту.

- В який українських казках зустрічається Коза («Коза-Дереза», «Вовк і семеро козенят»…)

2. Перевірка знань2.1.Позначити правильну відповідь2.2. Позначити правильну кінцівку речення . …2.3. Познач правильну відповідь на запитання .

Перевірити рівень засвоєння нового матеріалу

Фронтальна, індивідуальна

Додаток 5 Ввести у квадратик під номером, який позначає правильну відповідь

Виведення результату за допомогою проектора, заповнення карточки

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 12: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

- А зараз , ми потрапили на казкову галявину на якій проживають казкові герої. Зла чаклунка позаздрила їм, що вони дружили між собою і наслала на них чари. Всі мешканці галявини стали не видимі. Давайте допоможемо зняти чари. При кожному правильному розв’язку ребуса по черзі зачаровані казкові герої будуть ставати видимі. І на кінець ми зможемо їх всіх побачити.

Розгадай ребуси«Казкова галявина»

Закріпити уміння розв’язувати ребуси; Розвивали логічне мислення

Колективна

Пре

зент

ація

«К

азко

ва

галя

вина

»

Ребуси розгадані та всі казкові герої стали видимі

ІХ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Гра «Продовж речення»

- Сьогодні я дізнався…- Сьогодні я навчився(лась)…- Мені було цікаво…- Найбільше мені сподобалось…

ДОДАТОК 1.

Кожній фігурі відповідає певна літера. Здогадайтеся, яке словозашифровано.

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 13: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

К А І Г Л О

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 14: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

Додаток 5

1. Які завдання відносяться до логіки?

1.Ребус 2. Пазл 3. Кросворд 4. Таграм

Ввести у квадратик під номером, який позначає назву відповідної логічної задачі або гри.

2. Познач правильну кінцівку речення . Навчальні комп’ютерні програми з логіки містять…

… вправи українського правопису

…вправи на виконання арифметичних дій

… твори видатних художників та композиторів

… логічні ігри та задачі

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 15: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

3. Познач правильну відповідь на запитання . Що таке логіка?

Наука про інформаційні процеси

Наука про явища природи

Наука про мистецтво мислити

Яка фігура ані коло, ані чотирикутник, ані зелена? Познач її.

7΄Я – ________________40А – ________________3БУНА – ________________СХ 1КИ – ________________

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]

Page 16: info2.webnode.ru · Web viewБо у нас найкращий клас.-Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні

Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМетодичний кабінет

100ЛИЦЯ

Сайт – http :// www . malovod . pp . ua Поштова скриня – [email protected]