1 . STARODRUKI I CYMELIA 1 - 9 2. CZASOPISMA I KALENDARZE 10 -59 3. DRUKI EMIGRACYJNE – POLONICA XIX I XX w. 60 – 87
- 1005. VARIA 101 - 1446. POEZJA I DRAMAT XIX I XX WIEKU 145 – 1737. SZTUKA – GRAFIKA 174 – 202 8. DRUKI ZWARTE XIX I XX W. 203 - 3009. DRUKI BIBLIOFILSKIE-OPRAWY 301 - 31310.HERALDYKA-NUMIZMATYKA-SFRAGISTYKA 314 – 318 11. JUDAICA 319 – 33112. CENNIKI-KATALOGI-REGULAMINY-INSTRUKCJE 332 - 37213. KRAJOZNAWSTWO- -REGIONALIA 373 – 430 14. MAPY-PLANY-ATLASY 431 - 46115. - -PSZCZELARSTWO-NAUKI
PRZYRODNICZE-GOSPODARSTWO DOMOWE 462 - 474 16. DRUKI ULOTNE 475 - 490 17. POCZTÓWKI KRAJOZNAWCZE 491 - 51418. POCZTÓWKI 515 - 52019. FOTOGRAFIE 521 - 536 20. MUZYKALIA 537 - 55021. INDEKS NAZWISK
Pozycje od - do
1. STARODRUKI I CYMELIA1. DYKCYONARZ POWSZECHNY Medyki, Chirurgii i Sztuki
Hodowan
wszystkim klasomprzystosowane, przez Towarzystwo Lekarzów Francuzkich. Na
przez W.K*** dawnego w Akademii Krakowskiey Filozofii Doktora i Profesora. Tom V. W-wa 1790. Druk. P.Dufour,
po korniku. Blok w stanie bdb.
800,-
2. EUCOLOGE ou LIVRE D`EGLISE a L`usage du Diocese de Paris, Qui Contient L`Office du Matin et du Soir, pour les
dépens des Libraires associés pour les Usages du Diocese. 8. s. VII + 17 nlb. + 759 + LXXVI.
czerwonej. -cio polowy z takimi samymi zdobieniami plus w dwóch miejscach intarsje z
-cznej francuskiej oprawy.
2000,-
3. HISTOIRE De STANISLAS I. Roi de Pologne, Grand Duc de Lithuanie, Duc de Lorraine et de Bar, etc,etc,etc. Par Mounsier D.C***. Tom I. [ Brak tomu II-go ].Londres 1741. Chez Guillaume Meyer. 8. s. 216 + 4 portrety + 15 tablic w
b
miejscu wykruszenia papieru. Miedzioryty portretowe (
650,-
epoce.4.
Alexandra z hrabiów Prussów z Wicholtza na J
Szlachec1742. We Lwowie w drukarni Collegii Societatis Jesu. Format 8. s. 84 karty nlb. + 13 tablic w miedziorycie rytowanych i rysowanych przez Jakuba Labingera we Lwowie. Opr.tektura z
ady po korniku. Egzemplarz wymaga
wszystkie wyrazy heraldyczne i podaje zasady heraldyki.
heraldyki.
3000,-
5. MONITOR Na R.P.1768. Numery od 1 z 2.I.1768 do 18 z 3.III.1768. Str.144. Zszyty poszyt bez oprawy.
500,-
6. NARUSZEWICZ ADAM. Historya Narodu Polskiego od
Nauk wydana. Tom II – VII. W-wa 1780/1781/1783/1784/1785/1786/. Tom I-szy. W-wa 1824. Druk. N.Glücksberga. 8. s. 9 kart nlb. + XXVI + 848 + XXXXIV + 4nlb
454 + 14 kart nlb. ; 2 karty nlb. + XXXII + 2nlb. +373 + 30nlb. ; XXX + 4nlb. + 384 + 24nlb. ; 2 karty nlb. + XLII + 4nlb. + 492 + 34nlb. ; XL + 2nlb. + 362 + 18nlb. ; XXIV + 2NLB. + 298 +
–
6500,-
-ego w tomów XVIII-napisy –
J.M.Neumarka. Tom II-
Pro(ó) szkowskiego. Tomy II – VII -ego –
-szy pochodzi z edycji z 1824r. W ych druków
7. [
odmalowane,zdobiona alegoriami. Format 19/23 cm. Str. 8nlb. +
luzem.
2500,-
8. SCHARNHORST. Militairisches Taschenbuch zum Gebrauch im Felde. Aufgesect von [...], hauptmann Königl.Grozbritt.Artillerie-Regimente und Lehrem ben der Militairschule in Hannover. MitKupfern. Hannover 1793, in Commision der Helwingschen Hofbuchhandlung. 8. s. 5 kart nlb. + 480 + 37 + 2nlb. + 8
marmoryzo Naklejka
Heinrich Lutz Darmstadt.
Tematyka wojskowa.
1000,-
9. SZTAMBUCH ROMANA RUBACHA 500,-
rysunki zawarte tuta
dwie z rysunkami ). Oprawa z epoki, tektura oklejona papierem
Sosenka, Roch
Grabkowski, Karol Choynowski oraz Teodor Tripplin –
literatury fantastyczno – naukowej, wreszcie uczestnik bitew pod
Listopadowym.
2.CZASOPISMA I KALENDARZE
10. BIESIADA KRZEMIENIECKA. Zeszyt I. Londyn 1977. Wyd. Komitet Biesiady Krzemienieckiej. Printed and made In Great Britain by Caldra House. 8. s. 92 + 2nlb. Opr.brosz.wyd. Prywatna
50,-
11. BIESIADA KRZEMIENIECKA. Zeszyt 2. Londyn 1985. Wyd. i druk jw
50,-
12. CODZ
tego numeru jednak
150,-
13.
Diana (U.G.T.).-Larra. Str.19. Ilustrowane. Ciekawa Bardzo rzadkie.
200,-
14. Ilustr.Papier gazetowy. Bardzo rzadkie.
150,-
15. .56. 12. Ilustr.Bardzo 150,-
rzadkie.16. -wa ]. Rok III. 11
sierpnia 1944. No.3 (156). Format 7/10 cm. Str.4. Wydawnictwo PPR-u. Dobroszycki nie notuje tego wydania. .
100,-
17. [JEDNODNIÓWKA ]. Listopad 1 – 22. XI. 1918 We Lwowie. Al. Jerzy Dunin –
65,-
18.
w Polsce. W-wa, 1 lutego 1939. Rok XVIII. Nr. 4. Str.pag.od 64 do 86. Ilustrowane.[Drodzy Bibliofile i Koniarze „bezmiar” wymie
. (J.S)
45,-
19. . W-wa, 10 lutego 1939. Rok XVIII. Nr.5. Str.pag. od. 88 do 110. Ilustrowane. (J.S)
45,-
20. DZIEC i HODOWCA. W-wa, 1 maja 1939. Rok XVIII. Nr.13. Str. Pag. Od. 268 do 290. Ilustrowane. (J.S)
45,-
21. KOMUNIKAT INFORMACYJNY Nr.15. W-wa – Mokotów dn.21.8.1944. Wyd. Komenda Placu Odcinka Mokotów. Biuro Informacji – Propagandy. Format 22/30 cm. Str.2. Komendant Placu (-
200,-
22. KALENDARZ.INFORMATOR. K.[lubu].S[portowego]. „Zjednoczenie” 1938. W-Pracowników Publicznych Instytucji Finansowych R.P. Druk.
-ka. 8. s. 94. Opr.brosz.wyd. Jest tu
70,-
23.
rok 191 D80,-
24. KOMUNIKAT INFORMACYJNY Nr.16. W-wa – Mokotów dn.22.8.1944r. Wyd. jak poz. 21.
200,-
25. KU WOLNEJ POLSCE. Tygodnik Wojska Polskiego na -Aviv 1942. Rok III. Nr.22 (399).
45,-
ubytki na marginesach.26. KURYER POLSKI. W-wa, 13 stycznia 1831. Nr.389. Str. Pag. Od
14 do 20. 65,-
27. KURYER POLSKI. W-wa, 14 stycznia 1831. Nr. 390. Str. Pag. Od 21 do 24.
65,-
28. KURYER POLSKI. W-wa, 15 stycznia 1831. Nr.391. Str. Pag. Od25 do 28.
65,-
29. KURYER POLSKI. W-wa, 26 stycznia 1831. Nr.403. Str. Pag. Od. 93 do 100.
65,-
30. KURYER POLSKI. W-wa, 29 stycznia 1831. Nr. 406. Str. Pag. Od 113 do 120.
65,-
31. KURYER POLSKI. W-wa, 26 lutego 1831. Nr. 433. Str. Pag. Od257 do 260.
65,-
32. KURYER POLSKI. W-wa, 11 marca 1831. Nr. 446. Str. Pag. Od317 do 320.
65,-
33.
2.XII.1940 – 2.XII.1941. Tel-60,-
34.
Sosnowiec. Str. 17. Ilustrowane.
60,-
35. . Rok II. Nr. 18. Wyd.jw. Druk.Introligatornia L.Martynowski i L.Nowak, Sosnowiec. Str. Pag.od 221 do 236. Ilustrowane.
60,-
36.
No.1 (57). Wyd. Komisariatu Wojennego Brygad
E.C.Borrell. Str.12.Ilustrowane. Jest to kontynuacja pisma Bardzo rzadkie.
150,-
37.
Bardzo rzadkie.130,-
38.
Str.8. Bardzo rzadkie.150,-
39. EL VOLUNTARIO DE LA LIBERTAD. Organo de las Brigades Internacionales.
150,-
II. Nr.14 (70). Str.12. Bardzo rzadkie.40. PARADA. Dwutygodnik Ilustrowany Armii Polskiej Na
- -HILAL w Kairze. Str. 15.
45,-
41. PARADA. Rok I. Nr.5. Str. 15. 45,-42. PARADA. Rok I. Nr. 8. 45,-43. PARADA. Rok I. Nr. 10. Str. 15. 45,-44. PARADA. Rok II. Nr. 2 ( 21 ). Str. 15. 45,-45. PARADA. Rok II. Nr. 14 ( 33 ). Str. 15. 45,-46. PARADA. Rok III. Nr. 20 ( 64 ). Str. 15. 45,-47. wersytecie
-ma tablicami. Kraków 1845. Druk.Uniwersytecka. 8. s. 1 rycina + 2
200,-
48. SCENA POLSKA. -wa. Rok IV. Listopad – – 19 ). Nr. 11 i 12.
-Druk. “Praca” Fr.Bogucki. Str. 90 + 4nlb. Ilustrowane.
45,-
49. STATISTISCHES Jahrbuch für den Preussisches Staat 1913. Elfter Jahrgang. Herausgegeben vom Königlich Preussischen Statistischen Landesamt. Berlin 1914. Verlag des Königlichen Stat.Landesamts. Druck von Otto Walter. 8. s. XLII + 693.
zdobieniami na licu i grzbiPrus.
250,-
50.
awem” na czele ].
60,-
51. TARAN. Biuletyn Informacyjny Referatu Kultury. Numer
Wyd.emigracyjne – Niemcy?. Str.20 + 5 kart z ilustracjami.
Piechoty –
75,-
52. 75,-
Brygadzie Piechoty 1944. 29.XII. 1945. Wyd. j.w. Format 22/34 cm. Str. 18 + 10 kart z ilustracjami w tym 1 barwna.
53. TARAN. Tygodnik 2 Warszawskiej Dywizji Pancernej. Numer
-1942-1946.
75,-
54. TYGODNIK POLSKI. The Polish Weekly. Nowy Jork 1945. 50,-
55. WANDA. Tygodnik MóNr. 25. Str. Pag.od 94 do 98.
65,-
56.
Str. Pag od 99 do 102.65,-
57.
Str. Pag. Od 103 do 106. 65,-
58. WRheine. Rheine, niedziela 14 lipca 1946. Rok 2. Nr.14. Wyd. i
oficynie H.Beermann, Rheine. Str. 6. Rzadkie.
80,-
59. adnienia. Rzym 1946. 45,-
3. DRUKI EMIGRACYJNE – POLONICA
60.
[ lata 40-
na pancernych rumakach. Rzadkie.
250,-
61. – rzez [… Ohryzki. 8. s.
200,-
62.
-Detroit-Toronto. Br.r.wyd. –
100,-
wg.projektu Alfreda J.Birkenmajera.63. 5. Wyd. Organizacja
S. 8. Brosz.wyd.45,-
64. EJBICH BOHDAN. Kawalerowie Przestworzy. Toronto 1985.
Ilustrowane. Wspomnienia lotnicze z II- owej.
65,-
65.
Wydanie drugie. ( 50.000 – 150,000 ). Ryga 1928. Wyd.
Opr.brosz.wyd.
60,-
66.
–„Veritas”. 8Jana Rómmla. „Biblioteki Polskiej”
80,-
67. -Ks.Józefa. Londyn 1984. Druk.Figaro Press. 8. s. 104 + 1nlb.Opr.brosz
80,-
68. KRZECZUNOWICZ KORNEL. Ostania Kampania Konna.
ek Wyd. Veritas. 8. s. 377 + VI Bogdana
nr.73 z Serii Czerwonej „Biblioteki Polskiej”
120,-
69.
-Printed for the Polish Cultural Foundation by
White Eagle Press. Projektu prof.Wojciecha
Ilustrowane.
600,-
70. 75,-
Polsce. Rodowód – Taktyka – Ludzie. Bruksela 1946. Polski Instytut Wydawniczy. Druk. „La Colone”.8.s. 123.
71.
Narodowej we Francji. Imprimerie de La S.N.I.E. 8. s. 103.
PCK na Zone Okupacji Francuskiej w Niemczech Schramberg/Württ.
65,-
72.
wojenne 1918 – 1945. Edinburgh 1961. Wyd. Tomar Publisher. Druk.Polska Hornsey Printers. 8. s. 304 + 17 ilustracji + barwny
Autorska dedykacja.
200,-
73.
-ch ak -ch –
Ks.Rabsztyn Ignacy. Druck. Verlags-und Handelsdruckerei Lorch-Württ. 8. s. 77. Opr.brosz.wyd.
65,-
74. – CURIE. Redaktor Prof.dr.Kazimierz Roupert. Palestine – Tel-im.M.Kopernika w Palestynie. Druk The Jeruzalem Press. 8. s. 31.
50,-
75. -ruk The Figaro Press. 8.
75,-
76. – 1914. Darstellung und Analyse. Wien 1984. Wyd. Gerda Leber Verlag.
100,-
77.
Zapiski spod dwóch okupacji. Londyn. Br.r.wyd.- lata 50/60 XXw. Wyd.i druk Veritas Foundation Publication Center. 8. s. 128. Opr.brosz.wyd.
65,-
78.
8. s. 86 + 2nlb.
Stittlina.
70,-
79. Biskupa, Podkanclerzego Kor[onnego]. Droga do Szwecji r.1593. Rozruchy
A.B.Jocher.Petersburg Druk. Karolewa i Komp. 8. s. 2 karty nlb. + 175.
marmoryzowane wyklejki. Kilka kart z rudymi plamami od
400,-
80. -II.
Rady Polonii
150,-
81.
e Duchowne Obroki i
[…
idruk 2 karty nlb. + portret + 567 + 34 karty nlb. Rejestru + XLII + 2nlb.
250,-
82.
profesor Dr.[…] z wspóJana Matejki, Walerego Eliasza, Juliusza Kossaka, Henryka Rauchingera i innych artystów polskich. Tom I – 1896/1897/1898/1901 Perlesa. Druk. J.N.Vernaya. 8. s. 2 karty nlb. + 310 + tablPiastów. Tom zawiera 58 ilustracji ; 3 karty nlb. + str.pag. od 311 do 664 + tabl. Z ilustracji ; 3 karty nlb.+ str.pag. od 665 do 1067. Tom zawiera 40
2000,-
ilustracji ; X + str.pag. od.1069 do 1857 + 1nlb. Tom zawiera 75
83.
Zakrzewskiego i
Kawalerii i Broni Pancernej” Nr.4. Format 8. s.216. Opr.brosz.wyd. Ilustrowane. Wydano 350 nr.egz. Ten egz. Nr.236.
100,-
84. WIECHECKI STEFAN – pseud. Wiech. Syrena w Sztywniaku. New York 1944. Wyd. Roy Publisher. 8. s. 444 + 6 nlb.
100,-
85.
…]. Chicago 1922. Wyd.
, zielone, na licu czernione napisy i
120,-
86.
Rzeczypospolitej. Zarys Dziejów. Odbitka z pierwszego tomu
Lwowian. Druk. Polska „Hornsey Printers Co.Ltd.” 8. s. 95.
75,-
87. …]. Wyd. trzecie.
arne z
250,-
XIX I XX W.88. ANCYPOROWICZ ZENONIMA. Opowiadanie Historyi Polskiej
Dla Dzieci. Przez […]. W- I druk S.Orgelbranda. 8 S
grzbietu. Blok w stanie dobrym, na wyklejkach uczniowskie
150,-
89. BRZECHWA JAN. Za Króla Jelonka. Warszawa – Kraków 1950. Wyd. E.Kuthana. Druk. Wielkopolskie
S
60,-
90. BUYNO –27 rysunkami Wandy Romeykówny. W-wa 1939. Wyd. i druk
marmoryzowanym papierem , srebrzone napisy.
100,-
91. COLONNA –Koniu Przyjacielu. Kraków – Warszawa. Br.r.wyd.- lata 30-te
Eugeniusza Gepperta–
250,-
92.
- lata 30-te XXw. Wyd. Polskie R.Wegner. Druk. Concordia. 8. s. 2 karty
80,-
93. MARKOWSKA WANDA ; MILSKA ANNA. BW-wa
Dedykacja Antoniego Uniechowskiego :
15/I.1951 Warszawa.
150,-
94. -wa 1964. Wyd. Nasza
Daniel Mróz.
60,-
95. PRZYBOROWSKI WALERY. Bóg Mi Powierzy
. Wyd. II. W-wa 1914. Wyd. GiW.
120,-
96.
Historyczna z r.1794. Z ilustracjami B.Gembarzewskiego. W-wa. -
Druk.”Praca”
100,-
97. PRZYBOROWSKI WALERY. Reduta na -wa 1930. Wyd. i druk
M.Arcta. Ilustrowane.
100,-
98. SZUCHOWA STEFANIA. Gospodarstwo Madzi i Jacka. W-wa 1949. Wyd. S.Arcta. Druk.
W.L.Anczyca i Sp. W Krakowie. 8. s. 62 + 1nlb. Opr. WWpis dedykacyjny i naklejona kalkomania. (W.P)
65,-
99.
Podgórski. Z 10 ilustracjami barwnymi oraz licznymi rysunkami .Friedleina.
120,-
100. ZAWISZA –cych panienek. W-wa 1934. Druk.” Record”. 8. s. 1
licu barwna ilustracja.Oklejenia brzegów przezroczystym
65,-
5. VARIA
101.
patriotycznych. Br.m.i roku wyd. Wyd. „Polonia”. 16. s. 26 + 1 ilustracja. Brosz.wyd. Jest to Nr.5 Polskiej Biblioteczki Narodowej.
45,-
102. BULARSKI JAN. Wspomnienia z pod Radzymina. W-wa 1936. Druk. I i Litogr..”Jan Cotty”. 8. s. 8. Brosz.wyd. Exlibris z
Moraczewskich Jest to odbitka z Nr.5/8 Tomu XXVIII „Lekarza Wojskowego” (J.S)
60,-
103. DRUGA INWAZJA CZERWONEJ MOSKWY.I.Burza od Wschodu. II. Przeciw bolszewizmowi czy za nim? ( List otwarty do p.BolWarszawskiego). W-
s.2nlb. + IV + 42. Brosz.wyd. Jest to odbitka z XLVII tomu
65,-
104. 500,-
roku, w siedzibie swej przy ulicy Miodowej No.14 w Warszawie
wego Cechu Szewców im.P . Dyplom na pergaminie,
-grafik
-1924 ] 105. Przybyszewskiego
–1928. Nakl.Autora. Druk. Ign.Jaegera. Brosz.wyd. (T.Ch)
65,-
106.
Robespierre. W-wa 1939. Jest to Nr.20 Biblioteczki Czasu. Druk. „Drukarnia Polska”. 8. s. 15. Brosz.wyd.
50,-
107.
socjaldemokratycznej partii robotniczej w Rosji 1883 – 1901. Opracowanie graficzne Pracownia Nauki Pogladowej Centralnej
- -tych.
czerwCuriosum.
250,-
108. KODEKS KARNY WOJSKOWY z dnia 20 czerwca 1872r. nia Komisji prawno-wojskowej T.R.S.
Warszawa. Br.r.wyd.- zapewne okres I-Deutsche Staatsdruckerei Warschau. 8. s. 42. Brosz.wyd. Tylna
-sza Komp. 1-
60,-
109. – 65,-
110. -go jskowego Biura
60,-
-wa 1929. Druk.
– 1920. Dedykacja Autorska.
111. KONFERENCJA RYSKA a Nasza Granica Wschodnia. W-wa 65,-
112. KONSTYTUCJA 3- -wa 1916. Druk. B.Gra
60,-
113.
mRzadkie.
120,-
114. LITANIA NARODU POLSKIEGO. Piotrków. Br.r.wyd. – 1915?. Wyd. Departamentu Wojskowego N.K.N. 16. s. 8. Brosz.wyd.
65,-
115. -wa 192–
45,-
116. – polaków. W-wa 1915. Druk. B.Grabowskiego. 8. s. 7. Brosz.wyd.
65,-
117.
-wa 1915. Druk. W.Piekarniaka. 8. s. 8. Brosz.wyd.
65,-
118.
-wa 1922. Druk „Rotacyjna”. 8. s.
P.S.L.
60,-
119. NOWICKI ANDRZEJ. Droga Zdrady. W-i Wiedza. Druk. RewoluPaskudny paszkwil na biskupa kieleckiego Kaczmarka .
50,-
120. –
8. s. 6. Brosz.wyd.
50,-
121.
Sekretarza KC KPZR tow.N.S.Chruszczowao 1956r.
azd -wa-
Marzec 1956. Wyd. Komitet Centralny PZPR. Druk. RSW „Prasa”. 8. s. 95. Opr.brosz.wyd.
100,-
122. OBRAZEK POGRZEBOWY. Zofja z Kwileckich Felixowa ur. W
-wa. Format 7/11 cm.
60,-
123.
Druk. Industrias Gráficas. 16. s. 31. Bardzo rzadkie.
100,-
124. -wa
albumiku. S.6nlb + 43 karty z naklejonymi wzorami banknotów (
centrum lica naklejona wydawniczo reprodukcja banknotu.
100,-
125. -wa 1918. Wyd. i S. 8nlb. + 44 karty z
naklejonymi reprodukcjami afiszy. Opr.brosz.wyd., lico zdobione, w centrum naklejona wydawniczo reprodukcja.
100,-
126.
dokumenty historyczne ). [ Lwów ] 1934. Br.wyd. Druk „Alfa”, Lwów. 8. s. 40. Bros
60,-
127.
europejskiej i osób wybitnych o Polsce i Polakach w okresie Wojny Europejskiej. W-
ek.
65,-
128. PROGRAM Benefisu Antoniego Thiela dnia 27 Kwietnia 1917 roku. Stowarzyszenie Dom Polski w Odessie. Druk.
60,-
129. PROGRAM Nauk w gimnazjum 8-utrzymywanym przez Zbór Ewangelicko – Augsburski w Warszawie. W-
Opr.brosz.wyd. Wyd.I-e.
70,-
130. PROGRAM Wieczoru Muzykalno – Dramatycznego Aleksandry Rakiewicz Artystki dram.Teatr.Warsz. Sala Resursy Obywatelskiej 24 Marca ( 5 Kwiet. ) 1876r. Druk. Jana Cotty.
60,-
131.
w Królestwie Polskim. W- -ty, Niedziela 1 Czerwca. Druk.
Rzadkie.
150,-
132.
6 – 1938
Leopolda Hrabiego Zieten ze Smolic Kawalera Honorowego i
Honorowego i Dewocyjnego, Franciszka Adamovich de Csepin
-francuski druczek z rysunkami
chromolitografii z barwnymi wizerunkami uniformów y maszynopis pt.: Spis -go Jana
Jerozolimskie
oczonymi napisami i Format 21/30 cm.Smogulca
Bogdana Hrabiego Hutten-Rzecz unikalna.
3000,-
133. RAPPAobcych. W-wa 1908. Druk. Naukowa. 8. s. 26 + 2nlb. Opr.wspólcz., karton ochronny. Jest to odbitka z „Kultury”
45,-
134. RES –Bolszewikach. W-
60,-
24. Brosz.wyd., grzbiet podklejony skoczem. Jest to Nr.9
135.
-wa 1934.
„Drukarnia Polska”. 16. s. 189 + IV. Opr.brosz.wyd., blok odchodzi od oprawy.
60,-
136.
a Pracy. Druk. ci-Politycznej.
60,-
137. –IV. Cz.I-a Ochotnik –-a Pionier – Pionierka
wszystko potrafi. Cz.III-a Przodownik – Przodowniczka z -a Organizator – Organizatorka gotów
do pracy. W-wa 1949. Wyd. Naczeln.Zw. Harcerstwa Polskiego.
Opr.
100,-
138. [ Wyrwicz – psedonim. Dwie Ewolucje. 8. s. 10.
45,-
139. ÜBERSICHTSTAFEL der wichtigsten Panzerfahrzeuge England – Ameryka. Stand : 1.11.1944. ( Anlage zur H.Dv.469/2b). Alle Übersichtstafeln teren Datums sind zu vernichten. Panzer –Erkennungstafel 1 ( für Panzer-Beobachtungsdienst und Panzer-Warndienst). Bearbeitet durch: Obekommando des Heeres Wa Prüf 6 VI b. Folder – leporello 4 kartowy, przeznaczony dla
alianckiej broni pancernej. Rzadkie.
100,-
140. W Poczekalni Lekarza. No.1. W-wa.Br.r.wyd.- lata 30-te XXw. Redaktor i wydawca Jan Latoszkiewicz. Druk. Gospodarcza.
Rzadkie.
100,-
141. ZENON – . Jama Michalika. Lokal
Opr.brosz.wyd.
100,-
142.
Marji Sojkowej i jej syna Jana Sojki. Maria Sojka 1875 –
aresztowana i represjonowana przez Czechów. Jako delegatka - -
Ja
zwolnieniu i powrociw szpitalu trzynieckim.Jan Sojka wychowany w duchu patriotyczno-polskim w 1914 z
dyspoz– w Bystrzycy ataki wojsk czeskich.
-Fotografii XIX i wykonanych do 1914r, naklejonych na firmowe tekturki sztuk 8.
kkim papierze fotograficznym. - Fotografie z lat 1918 – 1939 sztuk 13. Tu np.fot. formatu 17/23cm po odznaczeniu kr a Restituta, z prac na
dn.18.VII.1934r., z wycieczki do Wilna, pogrzebu ks.Londzina?, portretowa fot. Ks.Londzina formatu 9/14cm i inne. - Dokumenty :1) –
12.VIII.1919r.- 2) –
3000,-
3) –4) – – polsko-czeski ruch pograniczny z 1938) 5) – 6) – 1938r. 7) – Polski” z 1938r. 8) – – maszynopis 2 str. Z grudnia 1938r 9) – zarucni list Zavodu Es-ka z 1938r. 10) – 1938r. Dokumenty po Janie Sojce :
1)z 1915r.
2) Indeks z 1918r. z K.K.Technische Hochschule w Wiedniu. 3) Legitymacja z tej samej uczelni.4)
elektrowni wiejskiej w pod Cieszynem z 1923r.
5)zamieszkania w gminie Zakopane.
6)Akademickie „Bratnia Pomoc” w Zakopanem.
7)
8)9) Piusa XII z 1938r.( z
10) Dowód osobisty z 1939 wystawiony w Zakopanem. 11)
spalinowlatach 1935 i 1937r.
12)
7. 13) Fotografie 6 sztuk.
143.
-wa 1957. Polski Instytut Spraw
Maszynopis powielany.
65,-
144.
Raportów Ambasadorskich Wieniawy – Józef Chudek. W-wa 1957. Wyd. Polski Instytut
cm. Str. 97. Opr.brosz.wyd., grzbi
100,-
6. POEZJA I DRAMAT XIX I XX W.
145. -wa
Eryk Pierwsze powojenne wydanie.
80,-
146.
Printed in projektu Stempel Barbary
65,-
147. BURSA ANDRZEJ. Wiersze. Kraków 1958 Wyd. i druk Wyd. 50,-
148.
. W-wa. Br.r.wyd.- Strzeleckiego. Druk. „Polski Zbrojnej”. 8. s. 27. Opr.introlig.,
Panegiryk.
60,-
149. -wa 24-V-91. Wydawnictwo D.I. 8. s. 86 + 2nlb. Opr.brosz.wyd.[
konspiracyjne.
65,-
150.
-wa 1995. Wyd. „Ziel45,-
Dedykacja Kiry
151. HARASYMOWICZ JERZY. Cuda. W-wa 1956. Wyd. PIW.f. im.Marcina Kasprzaka w Poznaniu. 8. s. 72 +
Barbary Szczech-
65,-
152.
Dedykacja Autorki
45,-
153.
Wyd. Literackie. Druk.Narodowa. 8. s. 89 + 3nlb. Opr.wyd.karton. Zofii Darowskiej. Wyd.I.
65,-
154. IR -wa 1959. Wyd.
Mariana Stachurskiego.Wyd.I.
65,-
155. -wa 1963. Wyd. Czytelnik. Druk.Wydawnicza w Krakowie. 8. s. 115 + 5nlb. Opr.brosz.wyd. Wyd. I-sze.wklejona oryginalna portretowa fotografia poety, na karcie
autograf.
100,-
156. KERN LUDWIK JERZY.
Daniela Mroza.
65,-
157. [KLOCEK ]. Trilby czyli Duch z Argali. Komedyo-Opera z franc.PP.Scribe i Carmouche
Wydawcy. W Drukarni Jana Wróblewskiego 1838r. 8. s. 53. [Dalej]. Pojedynek. Drama we trzech aktach z francuskiego PP.Lockroy i Edmunda Badon,
Wróblewskiego 1838r. 8. s. 77. [Dalej]. Pocztylion z Lonjumeau. Leuven i
Brunswick. Muzyka P.Adolfa Druk J.Wróblewskiego 1838r. 8. s. 88. [Dalej]. Jedna Chwila. Komedja, oryginalnie napisana, przedstawiona pierwszy raz na
250,-
J.Wróblewskiego 1838r. 8. s. 67. [Dalej]. Prace . Tom II.
W-Komedjo-Opera we dwóch aktach z francuskiego PP.Dubert i Lauzanne. Muzyka Józefa Damse. Grana pierwszy raz na Teat
Prace Dramatyczne
158. KONOPNICKA MARYA. Poezye. Serya Trzecia. W-wa 1887. -ki. 8. s. 2 karty nlb. + 349 +
200,-
159. [KRAHELSKA KRYSTYNA ]. Smutna Rzeka. Londyn 1964.
Powstaniu Warsz
65,-
160.
Józefa Jawczaka. Kur
120,-
161.
-wa 1920. Wyd. Tow. Wyd. „Ignis”. Druk. Straszewiczów. 8. s. 73 + 2nlb. Opr.brosz.wyd.
80,-
162. -wa 1938. Wyd. J.Mortkowicza. Druk. Naukowa Tow. Wydawniczego. 8. s. 91 + 4
elone, zaplamione. Napisy i sygnet edycji „Pod Znakiem Poetów” na licu. Serja Nowa. Odbito 1200 egz. Ten.nr.452. (T.Ch)
65,-
163. Józefa
Druk.Adolfa Holzhausena. 8. s. 52 + 5 kart z ilustracjami w ona wydawniczo ilustracja.
120,-
164. -Wyd.”Czytelnik”. Druk. Narodowa w Krakowie. 8. s. 154 + 4nlb.
65,-
165. -
1929r. Rzecz – „Wiktorowi” i
Sulkiewiczowi –
100,-
166.
-wa 1933. Edycja z funduszu wydawniczego Leopolda Wellisza.
Odbito 1130 nr.egz. Ten nr.275. (W.P)
120,-
167.
Brytania 1971. Wyd. Collegium Marianum. 8. s. 31. Wpis dedykacyjny
Poetki.
65,-
168. SZTAUDYNGER JAN. Krakowskie piórka. Kraków 1958. Wyd.
ilustr. w Janusza Bruchnalskiego.
45,-
169. SZTAUDYNGER JAN IZYDOR. Piórka z Gór. Kraków 1961.Wyd.Literackie. Druk.Wydawnicza. 8. s. 46 + 2nlb.
ilustr.Janusza Bruchnalskiego.
45,-
170. WEYSSENHOF JÓZEF. Erotyki. Wydanie ozdobione rysunkami Henryka Weyssenhofa. W-W.L.Anczyca i S-oklejone marmoryzowanym papierem.
100,-
171.
Wyd. Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Druk. The Northern Publishing. 8. s. 79. Opr.brosz.wyd. Stempel Barbary
65,-
172. -wa 1921. Wyd. Tow. Wyd. „Ignis”. Druk. „Rola” Jana Buriana. 8.
100,-
Tadeusza Gronowskiego. (T.Ch)
173. – BOY TADEUSZ. Piosenki i Fraszki „Zielonego Kazimierz Sichulski. Kraków.
Br.r.wyd.- ok.190 . 8. s. 101 + – BOY TADEUSZ. Igraszki
marmoryzowanym papierem. W drugim tomie heraldyczny
200,-
7. SZTUKA – GRAFIKA
174.
-ma ilustracjami. Wilno 1914. Druk.J.Zawadzkiego. 8. s. 2nlb. + 23. Brosz.wyd. Jest to odbitka z V-
60,-
175.
Szkice Literackie. Ilustrowane rysunkami i akwarelami autora.-wa 1960.
Wyd. Czytelnik. Druk.Narodowa w Krakowie. 8. s. 1ilustrcja czarno-
Wyd. I.
100,-
176. GERSON –-
Druk.W.L.Anczyca i S-ki w Krakowie. 8. s. 4 karty nlb. + 238.
sami na licu i grzbiecie. W centrum wierzchniej oprawy naklejona wydawniczo ilustracja. Oprawa sygn. Introligatornia J.F.Puget i S-ka. Podpis
150,-
177. [Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej pracy artysty
.Marjana Morelowskiego i AUTOLITOGRAFJAMI Jubilata 1902-1927. Kraków 1928.
autolitografiami. O
250,-
autolitografii. 178. ILUSTROWANNYJ PROWIDNIK po Nacjonalnym Muzeum
art.-graficzn. „Unia” we Lwowie. 8. s. 36. Brosz.wyd.., papier kredowy.
75,-
179. KATALOG Galerii Malarstwa Polskiego. W-wa 1938. Wyd.
Polska” w Bydgoszczy. 8. s. 93 + 7nlb. + 108 stron ilustracji. Opr.brosz.wyd.
100,-
180. – Chrostowski. W-wa 1948. Wyd. -wa Salezj.
pr – Maj 1948.
80,-
181. [KATALOG]. Wystawa Stowarzyszenia Pol.Art.-Grafików -wa. Wyd. Instytut Propagandy Sztuki.
St. O.-Chrostowski. 8. s. 20 + 3nlb.(w tym 8 z ilustracjami). Opr.brosz.wyd. Rzadkie.
120,-
182. KATALOG Wystawy Kobierców i Ceramiki w Muzeum
y Kobierców iki Azjatyckiej i Europejskiej ].Wydanie
100,-
183. KATALOG Wystawy Obrazów Malarzy Krakowskich. Lublin,
w Krakowie.
45,-
184. [Wydanych PrW-wa 1990. Br.wyd. 8. s. 2nlb. + 215. Opr.brosz.wyd. Wyd. I-sze. Odbito 100 egz. Exlibris.
100,-
185. KILIAN –Tyrowiczacz
120,-
Opr.brosz.wyd. Odbito na papierze bezdrzewnym 500 nr.egz. Ten egz.nr. 362.
186.
polskiej. W-wa. Br.r.wyd. –
Futuryzm,Ekspresjonizm,Puryzm,Suprematyzm.
150,-
187.
. IV wydawnictw wydawanych przez Skarbiec Katedry Wawelskiej i Muzeum Metropolitalne na Wawelu. Druk. W.L.Anczyca. 8. s. 12. Brosz.wyd. Odbito 500 nr.egz. Ten nr. 114. Józefa Mehoffera.
150,-
188. twa Polska Sztuka Stosowana. Kraków 1904Henryk -ki.
– 2 obiekty) wyko
Husnika w Pradze. Odbito w Druk.W.L.Anczyca. Folio. Kart 10. Brosz.wyd., grzbiet z ubytkami. (J.S)
120,-
189. -ch farbnych
Instytutu Politechnicznego [ W-wa ]1829. Dedie Monsieur le Comte Ignace Ledóchowski Colonel d`Artillerie de la Garde Polonaise. Directeur de l`Arsenal de depot de Varsovie. Chevalier de la Legion d`honneur.
2000,-
190. „POLONIA” Obraz JANA STYKI zakupiony dla gminy miasta Lwowa ku Konstytucyi
lwowskich w czasie wystawy obrazu od 3. do 18 maja r.1891 ).
objasnieniem postaci. Brosz.wyd.
60,-
191. POOLSCHE KUNST. Tentoonstelling in “Pulchri Studio” te `s=Gravenhage. Catalogus met 32 reproducties in Rotogravure.[
45,-
owodu w
Belgii.192. PRAESENS. Kwartalnik Modernistów. Nr.1. W-wa, czerwiec
1926. Wyd. Grupy “Praesens”. Redakcja : Malarstwo – Architektura – S.Syrkus. Sekretarz –
H.Niemirowska. Str. 63 + 1nlb. Zachowana oryginalna adka. Sztandarowe pismo polskiego modernizmu. Rzadkie.
3000,-
193. PRAESENS. Kwartalnik Modernistów. Nr.2. Architektura. W-wa
1Rzadkie.
3000,-
194. [PRZEWODNIK ]. Guide to the Exhibition „Poland” 25 September – 15 October 1942 Edinburgh. Druk The Baynard Press, London. 8. s. 40 + 4 str.katalog wystawionych prac. Opr.brosz.wyd. Ciekawa, barwna o patriotycznych elementach
60,-
195. RECHT CAMILLE. Die Alte Photographie. Vorwort von Iwan Goll. Paris und Leipzig 1931. Wyd. Henri Jonquieres. Textdruck G.Kreysing, Leipzig. Lichtdruck Wigier & Brunissen, Paris. Einband Fikentscher, Leipzig. Folio. S
efektowny egz.
350,-
196.
Panny Ostrobramskiej. Wilno 1924. Wyd. Biblioteka Stow. Naucz.Polsk. w Wilnie. Druk.Józefa Zawadzkiego. 8. s. 22 + 2nlb.
Dedykacja autorska dla mecenasa Jana Nowodworskiego.
65,-
197. SUCHANEK ANTONI. Teka Autolitograficzna. Ruiny Starej Warszawy. 12 Plansz Autolitograficznych. W-wa 1945. Odbito w
S. 1 karta tekstu w z litografiami. Teka
mocno podniszczona, litografie w stanie dobrym.
500,-
198. SZTUKA i ARTYSTA. 60,-
W-
199.
B.Wierzbicki i S-ka. Str. Pag. O adek z ilustracjami, w tym jedna z oryginalnym drzeworytem – Sebastian,
200,-
200. VITA D`ARTE. Rivista mensile d`arte moderna. Anno VII –Volume XIII. Aprile 1914. Nr.76. Milano. Societa Editrice di Pubblicazioni D`Arte. Str.2 karty nlb. +pag. Od 73 do 96 + 4 karty
G.A.Sartorio – Illustrazione del poema „Sybilla” ( xilografia ).
100,-
201. Alfons Karny -wa 1957. Wyd. Arkady. Druk. Narodowa w Krakowie. Folio. S. 24 +
dedykacjaA.Karnego
rajowych rder Leopolda na wystawie w Brukseli w
okresie powojennym.]
150,-
202. ARTURA GROTTGERA. [ Katalog ]. Muzeum Miejskie w Bydgoszczy Maj – Czerwiec 1938. Druk Bydgoska S.A. 8. s. 19 + 17 kart z ilustracjami ( fotografie
monogram artysty i daty 1837 – 1867.
80,-
8. DRUKI ZWARTE XIX I XX W.
203.
Ignacemu Kraszewskiemu z powodu jubileuszu jego
tablicami litograficznymi.) Akademickiej Lwowskiej. Druk. „Gazety Narodowej”
500,-
zawiera debiuty Finkla, Balzera i Erzepskiego. Rzadkie. (J.S)204.
1908 – 1914. W-
napisy, otarcia. Jest to Tom I-e i
Tajny Skauting. Odbito 2250 nr. Egz. Ten nr.2179. Ilustrowane.
500,-
205. BANDROWSKI JULJUSZ KADEN. Nad Brzegiem Wielkiej Rzeki. Lwów – W-wa-Kraków. Br.r.wyd.- lata 20/30 XXw. Wyd.i
S. 55 + 1nlb.+ 6 kart z rwnymi ilustracjami Tadeusza
Gronowskiego.
120,-
206. -wa 1937.
Bydgoszczy. 8–
- …?1941.
80,-
207.
Legionów. ( Lata Wojny Polsko – Rosyjskiej 1918 – 1920 ). …] major
1-go P.P.Leg. W-wa 1929. Wyd. Wojskowe Biuro Historyczne. -
Klisze fotograficzne firma Strzelczyk i Grabski. 8. s.5 kart nlb. +
ilustracjami czarno-
oryginalny grzbiet broszurowej oprawy.
400,-
208.
historyczna z XVII wieku. Tom I – Gubrynowicza i Schmidta. Druk. K.Pillera. 8. s. 1 karta nlb. + 333
Prywatny stem
200,-
209. 400,-
Historyczny. Tom I – II. W-nlb. + XXVI + 259 + 1nlb. ; 2 karty nlb.+ rycina w litografii
nlb. Opr.introlig., Rzadkie.
210. …]. Serya Pierwsza. Wyd. nowe poprawne. 2 tomy w jednym. Wilno 1855.
I druk Józefa Zawadzkiego. 8. s. 263.[ Dalej] Obrazy . Serya Druga. Wyd. nowe
I druk
250,-
211.
W-Dedykacja autorska : „Panu
120,-
212.
Druk
pisowni autora. Ciekawostka.
65,-
213. DJARJUSZ OFICERA REZERWY 1923. Wydawnictwo Obywatelskiego Komitetu Pomocy dla Zdemobilizowanych
– -wa –
„Drukarnia Literacka”. 8. s. 1 karta nlb. +208 + 2nlb. Opr.brosz.wyd. Ciekawa
80,-
214. DMOWSKI ROMAN. Przyczynki –Br.r.wyd.- lata 30-Druk.Wyd. Fr.Krajna Sp.z.o.o. 8. s. 142 + 2nlb. Opr.brosz.wyd.,
ziny na grzbiecie.
80,-
215. [DUNIN – BORKOWSOpracowanie P.S.W. [ Polowi Sprawozdawcy Wojenni ]. W-wa
100,-
216.
– W--ka. 8. s. XV
80,-
Byliny.217. DZWONKOWSKI
Katolicka Tow.Akc. 8. s. 200 + 1nlb.+ 14 kart z naklejonymi
150,-
218.
Min.W.R.i O.P. W-wa 1929. Wyd. i druk
grzbiecie.
200,-
219.
z.o.o. 8. s. 2 karty nlb. + XV + 343 + 2nlb.
100,-
220.
Ilustracje Katowice – Warszawa 1936. Na
Ilustrowane. Wspomnienia z harcerskich wypraw w Tatry, nad -
-wie. Autor – – 1939.
70,-
221. GÓRSKI ANTONI. Cnoty i Wady Narodu Szlacheckiego. Szkic Historyczny. W-+ 180. Opr.brosz.wyd. Nieaktualna piec
80,-
222. -wa 1965. Wyd.
.Wyd.I. Dedykacja Autora dla .
80,-
223. HECHELL FRYDERYK. Historyczno – Krytyczne Badania
Nauki Lekarskiej …]. Prof.Dra. Profesora
Cesarskiego Towarzystwa Lek. W Wilnie, oraz Tow.naukowego
200,-
Opr.introlig.XX- i wlasn. (J.S)224.
Biblijny. [Bydgoszcz ] 1933. Biblioteka Wici Wielkopolskich
p Marii Szypowskiej z 1959r.
80,-
225.
Biblijny. [Bydgoszcz ] 1936. Wyd. Biblioteka Wici
28 + 2nartysty – grafika Witolda Koczorowskiego
Marii Szypowskiej.
120,-
226. HERLING –Jan Lebenstein. Lublin 1991. Wyd. FIS.
Odbito
wyklejkach. Druk wydany z okazji pobytu pisarza w Lublinie dn.27 Maja 1991r.
75,-
227.
Angiologia) wraz z Uwagami Fizjologicznemi Przez […]
etc.etc.W-wa 1863. Druk.Karola Kowalewskiego. 8. s. VI + 440 + XV. Opr.i Jest to
odwrociu podpis Autora. (J.S)
200,-
228. – 1939.Wspomnienia o Romanie Dmowskim.Antoni Gmachowski i S-
A.Gmachowskiego.
65,-
229. J1794. W- Warszawskiego. .
to Tom XVI zeszyt 1 Rozpraw Historycznych T.N.W. Obszerna
100,-
dedykacja Autora z 1959- fragmenth
230. JAWORSKI FRANCISZEK. Ratusz Lwowski. Z 21 rycinami w
Druk. Ludowa. 8. s. 94 + 1nlb. Opr.brosz.wyd.- -szy
z cyklu Biblioteka Lwowska.
100,-
231. KODEKS DYPLOMATYCZNY WIELKOPOLSKI – Codex Diplomaticus Maioris Poloniae
Tom II. Zawiera numera 617 – 1292. Lata 1288 – .J.I.Kraszewskiego (
200,-
232. [ – pseudonim. Kamienie Na Szaniec. Opowiadanie o Wojtku Czarnym. W-wa ,lipiec 1943. Wyd. KOPR. Druk TWZW. 8. s. 68. Brosz.wyd.
Wyd. I.
150,-
233.
Oficera I Brygady. Ze szkicami, mapami i ilustracjami. W-wa 1934. Wyd. Wojskowy Inst.Naukowo – Wydawniczy. Druk.
szkicami i mapami. Opr.brosz.wyd., ciekawa graficznie –
yj, w
gen.dyw.
250,-
234.
Erfurter
na tylnej HenrykaUziemb .
75,-
235. AW. Rzecz o Roku 1863. Tom I – III.
Druk. „Czasu” Fr.Kluczyckiego i S-ki. 8. s. 2 karty nlb. + 254 ; 2
Styczniowego.
600,-
236.
Reformacji w Polsce hr.[…ks. Jul.Bursche I Pastor Warszawski. W-wa 1903/1905. Tom I –II
wangelicznego”. Druk.A.Ginsa. 8. s. 2 karty nlb. + V + 254 ; 2 karty nlb. + VI + 1nlb.+ 252 ; 2 karty nlb.+ III + 263 (od str.125 Dodatek. Zbory i Senatorowie protestanccy w Dawnej Polsce. Przyczynki do dziejów terytorialnego i chronologicznego rozwoju i upadku reformacji w
400,-
237.
164 r -wa 1928. Druk. M.S.W. 8. s. 339.
100,-
238. ARKONJI” 1879 – 9/V – 1929.–
450,-
239.
Tom I. Galicya – Król.Polskie –S. 114 nlb.
150,-
240.
Niedyplomatycznych od 8 sierpnia 1914r., do 4 kwietnia 1915r. W-Waroczewska
100,-
241.
– …]. Wydanie drugie na 300,-
nowo opracowane i Rzepeckiego i S-ki.Druk. „Praca”. Folio. S. VII + 475 + 5 str. Z mapkami + XV. W teW ,
242.
-Wojskowa. Druk. Narodowa w Krakowie. 8. s. XV + 606 +
Ilustrowane.
150,-
243.
stosunrewersów prof . 8.
80,-
244.
Augusta. Ostatni podkomorzy lubelski. Dwa listy
-4. Odpust
kwatermistrzem. Huiltes w Warszawie. W-wa
100,-
245.
[…].Edycya nowa. W- nych Gazety
zalania pierwszych kart, na str. TSuchy
podziMargrabiny De Sillert. Kraków 1806 w Drukarni Tekli
Oba druczki bardzo rzadkie. (J.S)
250,-
246. – Kaznodziejskie
ków,w sobie
150,-
Zebrane. Z Dozwoleniem Zw
Kraków 1807. W Drukarni Tekli Groblowey. 8. s. 408 + 15nlb. Opr.karton oklejony marmoryzowanym papierem, z epoki.
blok zdrowy. 247. Katowice 1947.
Wyd. AWIR. Druk. Nr.5 „Wiedza”, Chorzów. 8. s. 207 + 1nlb. Jana Marii Brzeskiego.
100,-
248. MEISSNER JANUSZ. „Warszawa” Kurs na Berlin. W-wa 1948. WWojskowa”. 8. s. 161 + 2nlb. Opr.brosz.wyd. + obwoluta.
Berman,Marian Walentynowicz
100,-
249.
Przez […Fr.Kluczyckiego i S-
prac
100,-
250. -wa 1924. Wyd. i druk Inst.Wyd. „Biblioteka Polska”. 8. s. 2 karty nlb.+ 294 + 1nlb.
200,-
251.
Polszcze wydanych, oraz z listami oryginalnemi królów i znakomitych ludzi w kraju naszym. Przez […]. Wydanie nowe Jana Nep.Bobrowicza. Tom I – drukiem Breitkopfa i Haertela. 8. s. 2 karty nlb. + 363 ; 2 karty nlb. + 355 ; 2 karty nlb. + 364 ; 2 karty nlb. + 379 ; 2 karty nlb. +
Rzadkie
5000,-
252. NIKOROWICZ IGNACY…
Biblioteki „Emigranta Polskiego” wydali Roman Hernicz i Adam
60,-
Hempel. 8. s. 108 + 3nlb. Opr.brosz.wyd., naddarcia i zabrudzenia
Józef Ringel.253. NORWID CYPRYAN. Pism Zebranych Tom A –
Wydanie Z.Przesmyckiego. W-wa 1912. Wyd Jakuba Mortkowicza. Druk W.L.Anczyca w Krakowie. 8. s pag. Od.493
-wizerunkiem Nike i napisami na licu i grzbiecie.
250,-
254.
Pierwsza ( 1 – 401 ). W-
Norwida Tom VIII.
250,-
255.
Druga ( 402 – 846 ). W-
rawy, pierwsze dwie karty z zabrudzeniami. Jest to z Wszystkich Pism Cypryana Norwida Tom IX.
200,-
256.
Wanda. Krakus. Za kulisami (Tartej). W-wa 1937. Wyd. i druk prof. 8. s. IX + 296 + 1nlb. Opr.brosz.wyd., drobne naddarcia
150,-
257.
-wa 1937. Wyd. i druk prof. 8. s. arcia
150,-
258.
(Miriam). W-wa 1933. Edycja z funduszu wydawniczego Leopolda WelliszaSalezja
Marii Ostrowskiej – Szypowskiej od Juliana
300,-
, gwiazdka 1952r. [ Dalej ]. NORWID trzech aktach.
-wa 1933. Edycja z funduszu wyd. Leopolda Wellisza. Druk prof. 8. s. 147. Odbito 1030 nr.egz. Ten egz. NWindakiewicza. [ Dalej ]. NORWID CYPRYAN. Rozprawki Ep -wa 1933. Edycja z funduszu wyd. Leopolda Wellisza. Druk prof. 8. s.
Introlig. Pbordowe
259. O.J., T.J. Rekolekcye dane Dla Dzieci Maryi R.P.1891 w Potulicach przez […8. s. 2 karty nlb. + 90 + 1nlb. Opr.introlig., nowa, karton ochronny.
65,-
260.
oraz 538 reprodukcjami fotochemicznemi ( w tem 10 trójbarwnemi ). W- ictwo Drukarnia
S
200,-
261.
poz.590 )
120,-
262.
… Domu Filatelistyczno –
Druk.Rolnicza S.A. 8. s. 3 karty nlb. + 116 + 1 barwna ilustr. Poza
2. Odbito
100,-
263.
tego tomu brak ]. Wydanie drugie. Tom I – IV. Kraków. Br.r.wyd.
2500,-
portret + 1nlb. + 720 ; 2 nlb. + 494 ; 2 nlb. + 410 + 6 planów + 1
264. PRZYBOROWSKI WALERY. Przyczyny upadku Polski. Zarys historyczny. Z portretem autora i 5 wodzów. W-wa 1910. Wyd. St
iecie.
200,-
265. ROLLAND ROMAIN. Jan Krzysztof. Tom I – II. Leopold Staff. W-
Leopolda Staffa dla pisarki Marii Szyprowskiej. (W.P)
150,-
266.
ostatnich lat. W-wa 1919. Wyd. GiW. 8. s. 49. 60,-
267. …]. -
Druk. W.L.Anczyca w Krakowie. 8. s. IV + 276. Opr.brosz.wyd., grzbiet
Jana Bukowskiego.
150,-
268. – 1831. Szkic
…
Folio. S
wymazanym podpisie. Bogato ilustrowane.
300,-
269. [SADKOWSKI ZBIGNIEW ]. Honor i Ojczyzna. W-wa, czerwiec
]. 8. s. 154
100,-
270. SCHMITT HENRYK. Dzieje Panowania Poniatowskiego …]. Tom I – IV. Lwów
Manieckiego. 8. s. XIV + 392 + 4nlb. ; 439 + 1nlb. ; 2nlb + 508 ;
1000,-
-ty jest tomem dod
komplecie.271. SKARBEK FR. O Ubóstwie i Ubogich. Przez […]. W-wa 1827.
(J.S)
200,-
272. [ k
obronie.
60,-
273.
Prof. Uniw.
2 nlb. + 15 kart z ilustracjami
100,-
274. SPRAWA ANDRZEJA hr. ZAMOYSKIEGO o domy zagrabione w roku 1863 przez najazd rosyjs
100,-
275. SROKOWSKI KONSTANTY. Na Czerwonym Olimpie. Lwów –
2nlb. Opr.brosz.wyd. Podpis
75,-
276.
1789 –
. Jest to tom 2 Serji II Archiwum Do Dziejów Literatury Polskiej. (T.Ch)
150,-
277. -wa 1934. Wyd.Instytutu Naukowego Badania Komunizmu. Druk.M.Nomberga. 8. s. 119. Opr.brosz.wyd. Nieaktualne
100,-
ne, w tym niemieckiego archiwum wywiadu w
278.
tomy w jednym z licznymi ilustracjami. Tom I. Mediumizm
i Kultura”. 8. s. 184 ;
150,-
279.
… wa Wydawniczego. Druk. L.Anczyca i S-ki, Kraków. 8. s. XII + 317.
100,-
280. . Jan Sobieski. W-wa 1924. Wyd. i druk M.Arcta. Folio. S aksy. Z portretem
J.Recmanik, Warszawa. Ilustrowane.
250,-
281.
Jubileuszowe staraniem redakcji „Nowin Lekarskich”.Z
karty nlb. + 120 + 219 + 2nlb. Opr.brosz.wyd.
150,-
282. 130,-
283.
25.I65,-
284. [VICTOR OSTON ] –Warszawa – R.wyd.- lata 20/30 XXw. Br.wyd. 8. s. 1 karta nlb. + 82. Brosz
autorska dedykacja : Panu Porucznikowi Janowi Tadeuszowi Badior
65,-
legionistów. 285. – Rosyjska 1830 i 1831 z
atlasem. ( atlasu brak ). W-wa 1930. Wyd. Wojskowy Instytut Naukowo- s. XXXII + 635.
Wielkopolskich. (T.Ch)
250,-
286. TCHÓRZNICKI JÓZEF. Dr. Pilne Sprawy Hygieniczne. W-wa
Druk.A.Pajewskiego. 8. s. 2 karty nlb.+ VI + 259 + II.
zawierblado-
150,-
287. UTH GRZEGORZ. Szkic Historyczno – Biograficzny Zakonu
Kraków
marmoryzowane.
100,-
288.
-–
75,-
289.
–po
S.
oraz
250,-
290.
…]. W-zarskiego. Folio. S. 265 + 4
faksymilami wydawanych
250,-
wydawnicza, barwn .
291.
-GiW. Druk. W.L.Anczyca. 8. s. 2 karty nlb. + portret + 251 + V.
1789 –
150,-
292.
Polskie.< R.Wegner >. Druk. Concordia Sp.Akc. 8. s. 5 kart nlb. + 461 + 5nlb. + 44 karty z ilustracjamlat 80-Marka Walczaka z W-wy. Opr. P
500,-
293.
Tom IV. W-wa 1842. Druk.Max. Chmielewskiego. 8. s. 2 karty + 120,-
294. ZACCHI ANGELO. i druk . 8. s. 2 karty nlb. + 378.
120,-
295. ZALEWSKI LUDWIK. Katedra i Jezuici w Lublinie. Cz.I. Lublin
to Nr.6 Biblioteki Lubelskiej. Dedykacja dla Autora Ludwika Hartwiga.
100,-
296. – 1822. …]. Z 8
ilustracyami. Kraków 188 -
350,-
297. -wa 296.
150,-
298.
francuzkich. Tom Pierwszy. W-Druk. Maxymiliana Chmielewskiego. 8. s. 8nlb. + 508 + 4nlb.+ 9
300,-
299.
Gaja. W-wa. Br.r.wyd.-po 1928r. Wyd. G.K.W. Druk. Archidiecezjalna w Wilnie. 8. s. 4 karty nlb. + 97 + 1nlb.+ 17
. [Wojna 1920 roku]
120,-
300. 3 Roku. -–
– Ryszkiewicz.Wydanie drugie. W-wa 1934. Druk. Artystyczna. Folio. S. 123 + 5nlb. Opr.
ilustrowane.
400,-
9. DRUKI BIBLIOFILSKIE – OPRAWY
301.
S. 4
Opr
200,-
302.
1972. Wyd. Tow.NOficyna Graficzna PSP w W-wie. 8. s. 6 kart nlb.+ 1 faksymile. Brosz.wyd., druk w wydawniczej kopercie.
80,-
303.
Woj.Rady Narodowej i MuGraficzna Pracowni Sztuk Plastycznych w Warszawie. 8. s. 11nlb.
177 nr.egz. Ten nr.99
70,-
304. [ -wa 1974. Druk 65,-
czalnej Oficyny Wydawniczej. Druczek bibliofilski
era 4 karty + faksymile listu
zaproszenie na otwarcie wystawy, drukowane na papierze
lnej
305. KLEMENSIEWICZ ZYGMUNT. Bibliografia Exlibrisu 100,-
306. MATYNIA ANDRZEJ. PAndrzej Matynia o Andrzeju Kocie i jego ekslibrisach. W-wa
drukarni „Kobis” w Legionowie. 8. s. 28 kart w tym 6 znaklejonymi ekslibrisami. Opr.wyd.karton + obwoluta. Projekt graficzny wydrukowano 500 nr.egz na papierach „Fabriano” i „Arjomari”.
150,-
307.
zbiorach Bibljoteki Józefa Korzeniowskiego. Opracowali Ludwik Bernacki, Ryszard
i S-ki. 8 du S. 76 + 1nlb. + XIV tablic na kredowym papierze. Opr.brosz.wyd.Odbito 550 egz.numerowanych w maszynie, z tego 477 imiennych, przeznaczonych dla uczestników I Zjazdu Bibliotekarzy Polskich we Lwowie. Ten egz. Nr.313 JerzegoDunin-
150,-
308. O WOPanie. Adama Mickiewicza Litania pielgrzymska. Dla uczczenia 70-Graficznej Pracowni Sztuk Plastycznych w Warszawie. Druk 4 str., w ozdobnej obwolucie. Format 20/36 cm. Druk wykonany na
80,-
Zenona Januszewskiego. Opracowanie graficzne Leon .
309.
+ 1nlb. Opr.brosz.wyd. Odbito 995 nr.egz. Ten Nr.17, podpisany
100,-
310. rwsza. Katalog Wystawy
Druga. Krótkie Dane o Stanie Obecnego Bibliotekarstwa Wojskowego. W-wa. Br.r.wyd.- Drukarni M.S.W. 8. s. 23. Brosz.wyd., papier czerpany, Napis na l400 nr.egz. Ten nr. 88.
65,-
311.
W.L.Anczyca.Format 22/27 cm. Str. 29 + 2nlb. Opr.brosz.wyd. Odbito 360 nr.egz. z tych pierwsze 150 przeznaczono dla uczestników II-go Zjazdu Bibliofilów w Warszawie. Ten egz. Nr. 68.
80,-
312.
Josephem Stefanem. W-wa 1989. Wyd. Doswiadczalna Oficyna Graficzna Pracowni Sztuk Plastycznych. 8. s.8. Brosz.wyd. Odbito
80,-
313. -wa 1938. Wyd. Tow. Wyd. „Rój”.
obwoluta projektu A.Wajwóda. E.Manteuffel.drzeworytów autorstwa : Janiny Konarskiej, Edmunda
Edwarda Manteuffla, -Chrostowskiego, Stefana
– Gardowskiej, Zofji Egz.nr. 1526. Podpis
120,-
10. HERALDYKA – NUMIZMATYKA – SFRAGISTYKA
314. BRZEZICKI MARIAN.J. Medale i Odznaki Polskie i Polski 150,-
– 1977. Londyn 1979. Wyd. Instytut Polski i Muzeum im.Gen.Sikorskiego. 8. s. 376 ( w
Autorska dedykacja.315. w Polsce.
Studyum Chyrowem naukowo-Chyrowem
80,-
316. kiej 1683.
16. s. 18. Brosz.wyd.
50,-
317. SPIS SZLACHTY Królestwa Polskiego z dodaniem krótkiej informacyi o dowodach szlachectwa. W-wa 1851. W D S. 1 karta nlb. + II + XVII + 1nlb. + 326 + V + 1nlb.+ Dodatek II do Spisu Szlachty Królestwa Polskiego. W-Op Druk 2-u szpaltowy tekst polski i rosyjski.[ Dodatek I-szy jest tu pomieszczony w ramach paginacji od str.303 do 326 ].
250,-
318.
i Osób Dawnej Polskiprzypisami Juljan Bartoszewicz. Tom I – II. W-wa 1858/1859.
mnóstwo ciekawych i gdzie indziej niespotykanych informacji o Rzadkie.
2500,-
11. JUDAICA
319. BEN – DAWID. S. Konwersacja Hebrajsko – Polska. ( Dla …]. Tel – Aviv 1958.
Wyd. Joshua Chachik Publishing House S. 164. Opr.brosz.wyd.
65,-
320. BRAFMA –-wa 1914. Druk. Synów St.Niemiry. 8. s. 203.
120,-
321.
Narodu” 16. s. 58. Brosz.wyd. (J.S)
100,-
322. -wa 120,-
323. E -wa 1908.
Laskauera. 8. s. 256 + 1nlb. Brosz.wyd., grzbiet podklejony
Redakcji „Tygodnika Ilustrowanego”(J.S)
100,-
324. -wa 1931. Druk. „Renoma”. 8. s. 183. Opr.brosz.wyd. Tekst po hebrajsku. (J.S)
150,-
325.
Ks.prof.J -wa „Rozwój”. Druk. St.Miszewski i S-ka. 16. s. 62 + 2nlb. Brosz.wyd. Jest to Nr. 8 Bibljoteki Polityczno-
100,-
326. -wa,
Or – Druk.D.Brandona w Brodach. 16. s.
12. Brosz.wyd.
60,-
327. Asemicki-
Sieradzkiej” w Sieradzu. 16. s. 47 + 6nlb. Brosz.wyd. Jest to Nr.14 Bibljoteki Polityczno- (J.S)
100,-
328. -– Introligatorski B.Kazulak.
16. s. 34 + 4nlb. Brosz.wyd. Jest to Nr.7 Bibloteki Polityczno-
100,-
329.
Akc.S.Orgelbranda Synów. 8. s. 2 karty nlb. + XXI + 400.
300,-
330.
…]. W-wa 1918. Wyd. Redakcja „Zorzy”. Druk -ki. 8. s. 13. Brosz.wyd. Jest to Biblioteki
miejscach starych zszywek.
60,-
331.
Druk.”
120,-
12. CENNIKI – KATALOGI – REGULAMINY –INSTRUKCJE
332. [CENNIK i druk reklamowy]. Towarzystwo „Alfa – Nobel” -wa Krak.Przedm.No.60. Warsztaty
-Laval” i „Perfekt” maszyn,
Warszawie, Omsku,Odesie i Rydze. W-wa 1912. Druk. I Lit.”Saturn”. Druk 4 str. Format. 23/29 cm.
60,-
333. [CENNIK]. Alfred Grodzki, Warszawa. Najnowsze Grabie
Martin`a.W-wa 1912r. Druk 1 str. Ilustracje reklamowanej
50,-
334. [CENNIK i druk reklamowy]. Najnowsze Silniki Spalinowe
- -wa. Br.r.wyd.- ok. 1910- 1915. Druk. „Zorza”. Druk.8str.
1500 rubli.
60,-
335. [Automatyczne Elektrownie Systemu „Lister Bruston”.
-wa. Br.r.wyd.- ok. 1910 – 1915. Druk. „Zorza”. Druk 4
przewozem do W-
60,-
336. CENNIK. Fabryka Wag „Juliusz Sperling” Warszawa, Leszno 100,-
8. s. 41. Brosz.wyd. Ilustrowane.337.
owocowych i ozdobnych firmy Emil Freege w Krakowie 1860 – 1935. Kraków 1935. Druk. Z S. 130.
druk zamówienia i przekaz.Ilustrowane. (C.M)
120,-
338.
Nasion – Druk.Pomoroferowanymi gatunkami kwiatów. Opr.brosz.wyd. (C.M)
80,-
339. CENNIK Nasion Wiosna Rok 1914. Syndykat Rolniczy Warszawski. W-
k. W-wa 1914. Druk.K.Kopytowskiego. Str.8. Format 21/28 cm. Ilustrowane.
60,-
340.
Kwiatowych Domu Handlowego W.Jurkowski i S-ka w Warszawie. W-wa 1914. Druk.Tow.Akc. S.Orgelbranda Synów. Format 23/31 cm.Str. 20. Opr.brosz.wyd. Margines
stan dobry.
80,-
341.
-wa. Br.r.wyd. – �k.1910/1915. Druk. L.Bi
Sniewielkie zardzewienia w miejscach zszywania.
75,-
342. CENNIK Wiosna 1914r. XXXIV rok istnienia. Stacji Hodowli 60,-
343. CENNIK specjalnej hodowli nowych gatunków Kartofli
Drewitza i Syna. Stacja pocztowa i telegraf : Otwock,-wa 1913r. Druk 4
str. Format 23/36 cm. Na str.4-tej reklama i cennik sadzarek do kartofli firmy Alfred Grodzki, Senatorska 33 w Warszawie z
60,-
344. [CENNIK]. -wa. Br.r.wyd.- okres zaboru
60,-
rosyjskiego. Druk.Lepperta i S-ki. Druk 4 str. Format 22/29 cm.
345. Leppert w Warszawie Jerozolimska 82. Fabryka w Helenówku przy st. -wa. Br.r.wyd. – przed 1914r.
sznurkiem. Napisy bielone na zielonym kartoniku oprawy.
60,-
346. DYREKTYWY i Przepwojskowym. Kraków 1922. Druk.Wojskowa DOK.Nr.V. 8. s. 26
65,-
347.
60,-
348. INSTRUKCJA PIECHOTY 7,62 mm Pistolet Maszynowy – opis i utrzymanie. Cz.II. – zasady i
Bojowego. Piech.51/50. W-wa 1950. Wyd. MON. 8. s. 146. Opr.brosz.wyd.
50,-
349. – opis i utrzymanie. Cz.II –
-43/49. W-wa 1949. Wyd.
Opr.brosz.wyd.
45,-
350. INSTRUKCJA STRZELECKA Karabin , Karabinek. Sygn. MON Piech.23/46. W-wa 1946. Wyd. Wojskowy Instytut Naukowo – Wyd. 16. s. 91 + 4nlb. Opr.brosz.wyd.
45,-
351. INSTRUKCJA WALKI BAGNETEM ( Tymczasowa ). W-wa 1928. Wyd. MSW. Sygn. O.6.-
40,-
352.
-wa 1923. Wojskowy Instytut Naukowo – Wydawniczy. Druk. „Artystyczna” K.Kopytowski i S-ka. 8. s. 361. Opr.brosz.wyd.
120,-
353. 100,-
-Brytyjskiej Izby Handlowej w Warszawie. Fabryka Aparatów Elektrotechnicznych Sp.z.o.o.
354. KATALOG NASION. Syndykaty Rolnicze Zrzeszone w Kooperacji Rolnej. W-wa Wiosna 1929. Druk. „Kadra”. 8. s. 77 +
Opr.brosz.wyd.
60,-
355. KATALOG z cennikiem dla panów Rolników. Nasiona Gospodarskie. Tow.Akc.Tadeusz Kowalski i A.Cybulski. W-wa. Wiosna 1914. Rok 41-y.Druk Tow.Akc. S.Orgelbranda Synów.
60,-
356.
Analiza, Wytwarzanie ). W--
Opr.brosz.wyd. Jest to Nr.7 z opracowywanych przez Ministerstwo Spraw Wojsk., wydawnictw z cyklu Uzbrojenie.
IIIa.Sztabu.
60,-
357.
plutonu, kompDruk. F.D.Wilkoszewskiego. 16. s. 77. Opr.brosz.wyd. Prywatny
65,-
358. -Graf. „Drukarnia Bankowa”. 8. s. 2
65,-
359.
y 4 str.karnecik z
numerem bryczki. Format 8/13 cm.
60,-
360. [W.Leppert w Warszawie,Jerozolimska No.82. Druczek w formie
-elementowego folderu z naklejonymi próbkami
60,-
361. REGUmm armacie wz.1897. W-wa 1926. Wyd. M.S.W. Sygn. A.4.I.a
50,-
362. REGULAMIN Artylerii Polowej. Armata 75m/m. Wz.1897r. – -wa 1922. Wyd.
M.S.W. Sygn. A.1- -
50,-
363.
-wa 1931. Wyd. MSW. Sygn. K.I –
150,-
364. REGULAMIN Obrony Gazowej. W-wa 1920. Wyd.Ministerstwo -
50,-
365. ). W-wa 1924. Wyd. i druk Ministerstwa Spraw Wojsk. Sygn. O.1. 1924. I i II. 8. s .54.
50,-
366.
Dyscyplinarne. W-wa 1925. Wyd. MSW. Sygn. O.I.1925.IV. 50,-
367.
-wa 1930. Wyd. Ministerstwo Spraw Wojsk. Druk. A.Szlachowicz i Sp. 8
50,-
368. -wa. 1925. Wyd. Ministerstwa Spraw Wojsk. Sygn. O.I. IX.1925. Druk. J.B.Kondeckiego. 8. s. 19 + 2nlb. B
45,-
369. - 45,-
370.
-wa 1924. Wyd. i druk MSW. Sygn. W.L.1 Tymcz. 1923. Format 8.s 45. Opr.brosz.wyd.
50,-
371.
- -wa. Br.r.wyd.- �k.1914r. Druk.”Gazety Rolniczej”( W.Musielewicza). Format 8. Ilustrowane.
45,-
372. ZASADY KUCIA KONI. [Sygn.] W.9. W-wa 1920. Wyd.
– Wydawnicz
65,-
13. KRAJOZNAWSTWO – – REGIONALIA
373. - opracowanie. Krótki Przewodnik Po Polsce. W-wa 1928. Druk.Polskiej Macierzy Szkolnej. 8. s.
brosz.wyd. Wydano w cyklu : Biblioteka Centralnego Biura Polskiej Macierzy Szkolnej. (T.Ch )
100,-
374. BORETTI T.E.-rodzinnych Adama Mickiewicza. W-
-ka. Druk. W. Dunina.8 S
F.Polkowskiego.
(T.Ch)
100,-
375.
Polskiego. Druk i Rotograwiura Drukarni Narodowej w Krakowie. S. 4 karty tekstu + 20 kart rotograwiur.
Opr.brosz.wyd.
100,-
376. DUBIECKI MARYAN. Kudak Twierdza Kresowa i Jej Okolice.
W- -ki. 8. s. 2 karty nlb. + 154. Opr.in
200,-
377. DUBIECKI MARYAN. Na Kresach i za Kresami. Wspomnienia i Szkice. Tom I – II. Kijów –
800,-
s. 253 + 2nlb. ; 320.
. Zachowane oryginalne -
Konfederat. Gniazdo Reytana aszewski
Charkowie. Tom II-
Podpis Rzadkie w komplecie.378. GOETEL FERDYNAND. Egipt. Lwów – Warszawa – Kraków.
1926. Wyd. i druk Ossolineum. 8. s. VI + 234 + 1nlb. –
100,-
379. GOET --ka. 8. s. 230 + 2nlb.
Zofii Medweckiej autorstwa Jerzego Jaworskiego. Ilustrowane.
100,-
380. – Statystyczne
-I S. 2 karty nlb. +
w r.1826 wykonany w Insty.Litogr.Szkolnym, formatu 36/32 cm.
( grzbiet dorobiony i naro
450,-
381.
520 metrów nad poziomem morza ). Solanki jodo-bromowe.
Br.r.wyd.- Rotograwiura Drukarni Narodowej w Krakowie. 16. s. 16. Brosz.wyd. Ilustrowane.
45,-
382.
znEugennjusz Romer. Wyd. drugie poprawione i znacznie
120,-
67
I drukiem Druk. Podolskiej. 8. s. 283. Opr.introlig., nowa, czarny syntetyk, napis na grzbiecie
383. HARTINGH ZOFJA. Przewodnik po Ziemi Kaszubskiej. Kaszuby-Copoty- - -Oliwa-Malborg-Puck-Hela-Wejherowo-Warmja-Pelplin-rysunkami. W-wa 1909. Wyd.i druk M.Arcta. 16. s. 181 + V + mapka. Opr.brosz.wyd., wier
60,-
384.
Powszechnej 1900r. W-Paprockiego i S-ki. Druk.P.Laskauera i W.Babickiego. 8. s. 269 + VIII grzbiecie.
70,-
385. JANUSZ. B. Przewodnik po Lwowie ( z planem miasta ). Lwów W
4 karty nlb. Opr.brosz.wyd. Brak planu.
65,-
386. KIRKOR.A.H. Przewodnik po Wilnie i Jego Okolicach z
m.plan miasta i
W-broszurowe.
350,-
387.
Nr. 328. Dolina le
75,-
388. – 2006.Lwów 2006. Wyd. „Centrum Europy”. Druk.Tipografia „Tais”.
S
100,-
389. KULESZA WITOLD. 70,-
Zakopane 1927. Cieszynie. 8. s. 128. Opr.brosz.wyd. (T.Ch)
390. LA PALESTINE, la Syrie Centrale, la Basse Egypte, Naples, Athenes, L`Archipel, Constantinopole. Guide Historique et Pratique avec Cartes et Plans nouveaux par des Professeurs de Notre-Dame de France a Jerusalem. 3 Edition soigneusement revue et augmentee. Paris 1922. Imp.Paul Feron-Vrau. 8. s. XLIV
150,-
391. LASOCKI.W.A.- –Kajakiem przez Ziemie Wschodnie Rzeczypospolitej. Londyn 1978. Wyd. Gryf Publication, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Printed by the Figaro Press. 8. s. 182,
120,-
392. LENKIEWICZ ADAM – opracowanie. Gorgany. [ W-wa ]. Br.r.wyd.- po 1935r. Wyd. Ministerstwa Komunikacji. Druk Narodowa w Krakowie. 16. s. 16 nlb. Brosz.wyd.
45,-
393. LES MONTAGNES DE POLOGNE. Góry Polskie. [ Album ].
Narodowa. 8 po S. 8 + 16 kart z 32 reprodukcjami
T.Cypriana, J.Landego, S.Zdyba, W.Pawlicy, J.Króla, J.Konopackiego.
120,-
394.
roczna. [ Maszynopis ]. W-Nauczycielski. Maszynopis oprawiony nlb. + 46 +1nlb.( brak ostatniej str.) naklejonymi pocztówkami fotograficznymi z Baranowicz :
–plan miasta- ie
rysowany
200,-
395.
PRASCHIL TADEUSZ. – opracowanie. Przewodnik po
cznicze,
250,-
Zdrojowisk i Uzdrowisk. Druk. Ossolineum. 8. s. 303 + 50str. R
396.
Aleksandra Nynki.
100,-
397. w-
kart ilustracji + 1nlb. Opr.brosz.wyd.
65,-
398.
adeusz Nowina Konopka. Druk. Uniw.Jagiell. 8. s. 2nlb. + mapka + 79.
80,-
399. OPIS ZIEM ZAMIESZKANYCH PRZEZ POLAKÓW. Pod
artyI. Ziemie Polskie w Prusach. Prusy Wschodnie i Zachodnie.
wiecie polaków? Przez B.Koskowskiego oraz Rys LW-karty nlb. + IV + 519 + liczne, w tym barwne �topn. W Dalej] . Tom II. Królestwo Polskie. Opracowali : Gloger, Janowski, Koskowski, Kozicki, Maliszewski, Gorzkowski,
-Polskiej’. Druk. J.Sikorskiego. 8. s. VIII + 346 + 1nlb.
ne
450,-
400. – opracowanie. Ilustrowany – zachodnia. W-wa
Graf. Inst.Wyd.”Biblioteka Polska” w Bydgoszczy. 8. s.231 + klejony
adki broszurowej. (T.Ch)
100,-
401. – opracowanie. Ilustrowany – zachodnia. W-
100,-
402.
rcia grzbietu, na licu napisy
200,-
403. OSSENDOWSKI F.ANTONI. Huculszczyzna. Gorgany i - lata 30-ta XXw. Wyd. Polskie
-wy, Wilna, Lwowa, Krakowa. Rzadka odmiana oprawy wydawniczej z cyklu : Cuda Polski. Zachowana
Kazimierza Sichulskiego.
250,-
404. OSSENDOWSKI ANTONI FERDYNAND. Przez Kraj Ludzi -wa 1923.
Wyd. GiW. -ka. 8. s. 345 + mapka. Opr.wy
80,-
405. OSTSEEBÄDER an der pommerschen Küste. Ein Album mit 29 Ansichten in Autotypie und einer Gravüre. Berlin. Br.r.wyd.- ok.1910. Verlag der Gesellschaft zur Verbreitung klassischer
S. 1 karta z
100,-
M406. OSTPREUSSEN in Schönen Bildern. Mit einführendem Text.
Konigstein im Taurus und Lepzig. Br.r.wyd. – lata 20-te XXw. Verlag der Eiserne Hammer Karl Robert Langewiesche. 8. s. 48. Opr.brosz
60,-
407.
– opracowanie. Turystyka Górska i Nizinna. W-wa 1935 GKW. Druk.Narodowa w Krakowie. 8. s. 1 karta nlb.+XVI + 167 + 12. Opr.brosz.wyd.+ obwoluta. Jest to
Kobiet. (T.Ch)
65,-
408. PIERNIKARCZYK JÓZEF. Tarnowskie Góry Kolebka
Wydawniczego. Druk.”Polonia”Sp.Wyd.Z.o.o. 8. s. 4 karty z ilustr.+Górników.
65,-
409. PIETRASZEWSKI JÓZEF. Przewodnik po Sandomierzu i
-Druk. 8. s. 47. Brosz.wyd.
65,-
410. POL y. Serya I . Z jednym
Pólnocny Wschód Europy. Druk. Uniw.Jagiell. 8. s. 4 karty nlb. + 329 + 1nlb. [ Dalej ]. Serya Ijw. Publikacyi Towarzystwa Tom II.Pólnocny Wschód Europy. 8. s. 5nlb. + 367 -y zawiera
Szeroki. Tom II-i w znaDniestru, wypraw na jeziora,Mazowsze w Tatry.
350,-
411. Juljan Ejsmond. W-wa 1930. Wyd. Ministerstwa Komunikacji. Druk. Rotograwjura Fo
/24 cm.
60,-
412. PRUSZKOWSKI JÓZEF. Historya Zjawionego i Cudownego Obrazu Matki Boskiej o na
65,-
Kraków 1897. Wyd. GiW. Druk W.L.Anczyca i S-ki. 8. s. 146.
proweniencyjn413. PRZEWODNIK po Poznaniu i okolicy z ilustracjami i planem
65,-
414. PRZEWODNIKI POMIANA. Tom I. Gdynia. Wolne Miasto -wa 1939. Wyd. i druk Inst.Wyd.
(T.Ch)
100,-
415.
maj 1936. Druk. 60,-
416. RUDNICKI JANUSZ. Zagadnienia Gospodarcze i Kulturalne Wsi Górskiej. W-
60,-
417. - poDruk S.A. „Ryngraf”. 8. s. 6 kart tekstu nlb. + 15 kart
z naklejonymi ilustr. Brosz.wyd.
65,-
418.
Nowaka. 8. s. V + 208. Opr.brosz.wyd. Jest to Nr.5 Bibljoteki -Gospodarskich.
60,-
419.
i
ienia na grzbiecie.
65,-
420. SZLAKI TURYSTYCZNE. Folder ilustrowany. W-wa. Br.r.wyd. – lata 30-
S. 16 kart nlb. Brosz.wyd. Fotografie
Huculskiego.
65,-
421.
Nr.1 „Czytelnik”. 8. s. 54 + 2nlb. Brosz.wyd.
45,-
422. WARSZAWA – Varsovie – Warsaw- Warschau. [ Album ].
Burckhardt. Ilustracje
Papier Mühlebach
W-wpis dedykacyjny z podpisami
St
150,-
423.
InoKuglina. 8.
100,-
424. WIELKI LWÓW ( z planem miasta Lwowa ). Lwów. Br.r.wyd.-lata 30- -I-NOOR”. Druk.Marfelde. 8.s. 27 +
65,-
425.
ch 30-
g -wa – - Gdynia : „Halka”,
50,-
426.
Historycznym, Statystycznym, Rolniczym, Handlowym, Zwyczajowym i Obyczajowym. Z rycinami. Tom II.( zawiera cz.3i 4) W-wa 1850. Druk. Gazety Codziennej. 8. s.2 karty nlb. + 86 +
K-a zawiera opis powiatu Miechowskiego z rycinami :
Miechów i Klasztor w Hebdowie. -a zawiera opis powiatu Kieleckiego i Stobnickiego
wie, Karnówka, Zamek w Kielcach.
120,-
(T.Ch)427. WOERL LEO. Führer durch Danzig und Umgebung.
Herausgegeben von [...]. Mit einem Plane der Stadt, Illustrationen und einer Karte der Umgebung. Leipzig 1905. Woerl`s Reisebücherverlag. 16. s. 78 + 3 karty nlb. + 12 + 2 karty nlb. + 24 + mapka i plan. zacieku.
100,-
428. -wa .Lata 30 –te].
ioteka Polska”,
60,-
429.
jako letnisko. Cieszyn 1908. Druk. „Tow. Domu Narod” S. 11. Brosz.wyd.
60,-
430.
narodowe 1429 – 1933. Cz. I – II. W-miasta Piaseczna. Druk.Zak. Graf.”Grafika”. 8. s. 400.
barwny herb Piaseczna. Stempel i vice-burmistrza – z podpisem.
100,-
14. MAPY – PLANY – ATLASY
431. [ATLAS ]. Pläne und Tabellen zu von Smitt der Polnische Aufstand in den Jahren 1830 und 1831. Band I – II. Wydawnictwo niemieckie z lat 30/40 XIXw. Atlas zawiera 7
z planami bitew pod Iganiami,
wbitwach.
– lata 30/40 XIXw. Rzadkie.
1500,-
432.
przez [...]. W-wa 1911 Aleje Jerozolimskie No. 25. Skala 20 wiorst w calu angielskim czyli 1 : 840
600,-
ej bez ubytków. Mapa wymaga podklejenia. Barwna.
433. -wa 1934. Wyd. WIG. Skala 1 : 100
60,-
434. 000. AusgabeNr.3, Stand II.42.
60,-
435. -wa 1934. Wyd. WIG. Skala 1 : 100 000. Format 46/35 cm.
60,-
436. -wa 1936. Wyd. WIG. Skala 1 : 100 000. Format 46/35 cm. Map
60,-
437. -wa 1938. Wyd. WIG. Skala 1 : 100
60,-
438. LEWAKOWSKI JERZY – opracownie. Klucz Znaków Przyjdla map Austriackich 1 : 75 000 i 1 : 200 000, Pruskich 1 : 100 000 i 1 : 200 000, Rosyjskich 1 : 84 000 i 1 : 126 000. W-wa.
Wydane w cyklu Terenoznawstwo i Kartografja Wojskowa.
60,-
439. -wa 1936. Wyd. WIG. Skala 1 : 100 000. Format 46/35 cm. Mapa
60,-
440. LWÓW. W-wa 1935. Wyd. WIG. Skala 1 : 300 000. Format 54/49 cm.
60,-
441. MAPA KRÓLESTWA POLSKIEGO KONGRESOWEGO, na
J.M.Bazewicza. W-wa. Br.r.wyd.- przed 1914. Skala 1 : 1 000 000
ia,
100,-
442. MAPA POCZTOWA GUBERNI KRÓLESTWA POLSKIEGO
-wa 1907. Pod
350,-
443. 120,-
Wschodnich. Lwów. Br.r.wyd.- lata 20-
Graf. A.Hegedüs. Mapa 3-
444. MAPA WOJEWÓDZTWA KRAKOWSKIEGO, KIELECKIEGO aficzny im.E.Romera.
Lwów 1932. Skala 1 ; 1 -Atlas. Mapa z cyklu : Województwa nr.V. Format 39/38 cm. Górny
Barwna.
45,-
445. druk i skala jw. Mapa z cyklu województwa. Sygn. V. Format 40/31
45,-
446.
-jw barwna
45,-
447.
- jw.45,-
448.
jw. Mapa z
barwna.
45,-
449.
druk i skala jw. Mapa z cyklu województwa Sygn. V. Format 45,-
450. PLAN i Informator Miasta
Opr.brosz.wyd.
45,-
451.
ygn. Lit.K.Rogalski Kraków. Brosz.wyd.
65,-
452. PLAN M.ST. WARSZAWY. Skala 1 : 20 000. W-wa 1934. Wyd.
J.Kanafarski. Plan barwny. Format 76/98 cm. Przedarcia w
250,-
453.
zasadzie przejawów miejscowej Kultury z ostatniego stulecia ( do r.1912-go) czyli z epoki trzebienia kultury polskiej; - znazwiskami umieszczonemi w miejscach rodzinnych przez [...] Jw.Informacyjnego” w Londynie w r.1914/15. Mapa obejmuje jw -wa. Jw
120,-
454. ROMERi druk
– Atlas. Lwów – Warszawa 1930r. Skala 1 : 1 000 000.
45,-
455. kie. Dane wyd. jw
45,-
456.
wyd. jw45,-
457.
Nowogródzkie. Dane wyd. jw. Forbarwna.
45,-
458.
wyd. jw45,-
459. WARSZAWA II Arkusz Zbiorowy. Pas 39 – – 32.Modlin – – Warszawa P -wa 1935. Wyd. WIG. Skala 1 : 100 000. Format 86/70 cm. dwó
100,-
460. -wa 1937. Wyd. WIG. Skala 1 : 100 artonik i
60,-
461. -uIlustr.Przewodnik po Pomorzu.
Opracowano i wykonano w Akc.Sp.kartograf.i wydaw. „Atlas” we Lwowie. Br.r.wyd. – lata 30-te XXw. Skala 1 : 1000 000 i 1 : 300
45,-
– – PSZCZELARSTWO –NAUKI PRZYRODNICZE – GOSPODARSTWO DOMOWE
462.
Lwów. Br.r.wyd. – przed 1914r. Druk. „Dziennika Polskiego”. 8. 75,-
463.
Doniczkach. W- rzyszenia Pracowników
Leona Idzikowskiego.
50,-
464.
domu i kierowniczek pensjonatów. Opracowana w Liceum
Druk.Seminarjum Zagranicznego w Potulicach. 8. s. 8 kart nlb. +
grzbiecie i licu. (W.P)
120,-
465.
-wa 1939. Wyd.
150,-
466.
ch i Pocztowych wraz z Pierwszym Warszawskim
– 8 Grudnia 1937r. W-wa 1937. Druk. J.Jankowski i S-ka. 8. s. 40
Ilustrowane.
60,-
467.
…s. 80. Opr.brosz.wyd., reperowana.
65,-
468. KI WINCENTY. Na Tokach Cietrzewich. Kraków 150,-
s. 12-
Opr.brosz.wyd. Druk bibliofilski, wydany z okazji 700-lecia
Odbito 20 nr. Egz. Na papierze czerpanym. Ten nr.3. Na karcie Andrzeja -1935 prof.dr.med.
Bronowicach–
nim jego wnuk Andrzej eseista,malarz,grafik, absolwent krakowskiej ASP.
469. ROOSEVELT THEODORE. Afrikanische Wanderungen eines Naturforschers und Jägers. Von […]. Deutsche autorisierte Ausgabe. Übersetzung von Dr.Max Kullnick. Mit Illustrationen auf 48 Tafeln nach Photographien von Kermit Roosevelt und anderen Mitgliedern der Expedition und nach Zeichnungen von Philips R.Goodwin. Berlin 1910. Verlag von Paul Parey. Druck
S. XVI + 464 + 4nlb.
Zjednoczonych.
250,-
470.
konia ). Wydanie drugie przejrzane i poprawione. W-wa 1920. -
65,-
471.
przechowywanie, suszenie, konserwowanie i przerabianie na
nalewek, likierów, cukrów deserowych i pastylek owocowych oraz wszelkie sposoby konserwowania jarzy
-Drukarni A.Ginsa. 8. s. 1nlb. + IV + 2nlb. + XVI + 288 + 80.
150,-
Rzadkie przepisy na nalewki !472.
…]. Lwów – Warszawa. Br.r.wyd.-
80,-
473.
80 rycinami. Lwów. Br.r.wyd. – S. 4 karty nlb. + 318 + mapka +
ilustracja. Opgrzbietu i „rozchwianie” bloku oprawy. Sam blok czysty.
300,-
474. -wa
k.Lit.T-wa Technogram. 16. s. 13. Brosz.wyd.
45,-
16. DRUKI ULOTNE
475.
lubelskiego. Monarchowie sprzymierzonych mocarstw, Niemiec i Austro –ziem polskich, wyzwolonych z pod jarzma rosyjskiego nowego samodzielnego Królestwa Polskiego [...]. Warszawa, 9 listopada
-Gubernator v.Beseler. Lublin, 9 listopada 1916 -
Sygn.6404. Druk
300,-
476.
listopada r.b.zostaje otwarty przy Sejmiku
St S
200,-
Równem. Druk 1 str., dwuszpaltowy z tekstem polskim i
477. DRUK REKLAMOWY firmy SCHIEHT. Na awersie
namoczy [...]. Format 15/22 cm.
60,-
478. [
Br.m.wyd.( Bliski Wschód lub Wielka Brytania) 1943r. Str.4. Format 8.
50,-
479. []. Sekretarjat Osobisty Ministra
Spraw Wojskowych L.2133/S.O. W-wa, dn.8 w
Sekretarjat Osobisty. Druk 1str.,tekst bwódka.
Format 22/15 cm.
200,-
480. []. Sekretariat Osobisty Ministra
Spraw Wojskowych L.2157/S.O. W-wa, dn.31 sierpnia 1935. Z Osobisty
. Sekretariat Osobisty. Druk 1str., a
obwódka. Format 22/14 cm.
200,-
481. [ ymalne dla... ustanowione
15 maja 1916 roku. Druk 1 str. Format 21/36cm. Tekst po polsku i
60,-
482. [Waszych codzie
-Lwowa. Po przeczytaniu oddaj drugiemu! Br.r.wyd.- listopad
70,-
483.
krwi! Zostaw
- okstr. Format 31/47 cm.
adania. Rzadkie. (J.S)
350,-
484. [ULOTKA ]. Polska Partja Socjalistyczna. Towarzysze!
Warsz.Okr.Kom.Rob.P.P.S. W-wa. Br.r.wyd. Druk. „Robotnika”. Druk 1 str. Format, nieregularny 10/18 cm.
60,-
485. [ULOTKA –
cko. Sygn. Kretówna Krystyna
65,-
486. -15 maja
–[...] Komitet Centralny Komunistycznej Partii Polski. Druk 1 str.
Rzadkie.
200,-
487. ULOTKA. Rodacy! Krew
strejki? [...] Al
Organizacja Narodowa. Br.wyd. i roku wyd. Druk 1 str. Format 16/23 cm.
100,-
488. [
niemców Przyjdzie chwila czynu, do tego
odajnych Czynników Cywilnych i Wojskowych. [ W-wa. Br.r.wyd. Wyd.AK.] Druk TWZW. Druk 2
Rzadkie.
100,-
489. [Generalnego z dnia 20 b.m. No.2. Radom, 21 sierpnia 1920r. Odz – Litewskiego oraz Brodnicy,Nowego
Rzadkie.
120,-
490. „URSUS” Patent No.50961/53367 Najekonomiczniejsze i Najpraktyczniejsze Formy Fabryczno-Kowalskie-Wieczne-Bezkonkuren
-franko
Warszawa. [...]. W-wa. Br.r.wyd.- ok.1910 – 1915. Druk 1 str. Ilustrowany. Format 29/34 cm. Stempel : Towarzystwo Akcyjne Handlowo –
60.-
17. POCZTÓWKI KRAJOZNAWCZE
491. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA. Pozdrowienia z Kalwaryi
w Kalwaryi Zebrzydowskiej. M.B.Cudowna. Grób M.Boskiej. Domek M.B. Brak wyd. st.1905. Pocztówka
45,-
492.
zamku ; Kazimierz n/W Brzegi Wis y pod Kazimierzem. Wyd. Snowalew w Kazimierzu nr.3 i 7. Daty st.pocztowych 1910 i 1913 Cz.-b.
100,-
493. [Künstler – Stein- Löwenbrunnen, Boehmisches Thor, Partie Am Kirchplatz, Alte Giebel auf der Gerbergasse, Rosstrasse. Wyd. Verlag Max.Adam`s Buchh.,Inh.:Hugo Rupprecht, Glatz.. Br.r.wyd.- zapewne lata
250,-
dwudzieste XXw.Czyste. Barwne.494. art. malarz Julian Kruczkowski, Lwów
K Kochawinie
50,-
495. 45,-
496. KOMARNIKI. ( Karpaty ) woj.lwowskie. Dwór i rzeka Stryj. Wyd. M.Grossmann Drukarnia, Turka n/Str. Data st.poczt.1936r. Sepia.
50,-
497.
Data st.poczt 1911. Cz.-45,-
498.
- I L.Durczykiewicz w Czempiniu. Br.datowania st.1905/1910. Cz.-b.- napis czerwony. Czysta. Druga nie sygn. Datowana 1933r, z tekstem pisanym na maszynie, bez obiegu poczt. Cz.-b.
100,-
499. LASZKI MUROWANE. Dwie pocztówki fotograficzne wykonane
ragment
Trzeciego Maja 11a. Cz.-b. Bez obiegu poczt.
120,-
500. –Rechesa w Niemirowie. Nr. 931. Ok. 1915/1920r. Cz-b. Czysta.
50,-
501. u.-te XXw. Cz.-b.
Czysta
45,-
502. NOWOGRÓDEK. Izba Skarbowa. Wyd. Fot. J.Winnik, Nowogródek. Lata 30-te XXw. Poczt.fot. Cz.-b. Czysta.
45,-
503.
Lata 30-te XXw. Sepia. Adresowana do prof. 45,-
504. . Poczt.fot.cz.-b. Nie sygn. Data 1934.
45,-
505. PIWNICZNA. „Równia” [Pensjonat? – góralska architektura 50,-
Br.datowania, st.1905r. Cz.-b. Czysta.506. Foto –
-b. Lata 30-te XXw. Czysta.
45,-
507.
nr. 1- sygnowana. Data st.poczt. 1914r. Barwna.
45,-
508. SIERADZ. Ulica Warszawsk
907. Data wpisu 1919r. Barwna..
50,-
509.
- st60,-
510. SOSNOWIEC. Dworzec W.W. Sosnowice. Bahnhof W.W.Eb. Verlag A.Z.Bendzin, Stawarska 30. Sygn. 4198 60 462a. Cz-b. Czysta.
45,-
511.
ruska komora. Warennhaus „Export” – Handel towarowy. Wyd. Warenhandlung „Expo Cz.b. Napisy czerwone.
60,-
512. WARSZAWA. Panorama von Warschau – Ogólny Widok
Kierbedzia ]. Sygn. S.Königsfeld, Berlin SO.26 L.M.W.750. Cz-b. Czysta. (J.S)
45,-
513. WILKOWO MONASTYR. Poczt.fot. Sygn. Na licu tuszowym nadrukiem po rosyjsku 10.f.26 Wilkowo Monastyr. Na fotografii
-te. Cz-b. Czysta. Prywatny
50,-
514. [ZALEWO ]. Gruss aus SAALFELD, Ostpr. Poczt.litografowana,
Königsberg. Data st.poczt. 1902r.
100,-
515.
a
–
35,-
– 25 Lipca 1935r. Wyd. -
datownik, odklejony znaczek. 516. BEREK JOSELEWICZ. [ Portret konny z 1861r.wg.Juliusza
Kossaka ]. Wyd. Salonu Malarzy Polskich w Krakowie. Druk. „Akropol”. Kraków. Sygn. Ser.66/45. Cz.-b. Czysta.
35,-
517.
rosyjski, niemiecki, oraz sygn.oIIo 330. Br.datowania, lata 20/30 XXw. Cz.-b. Czysta.
45,-
518. POCZTÓWKA okupacyjna z 1940r.
– oczkach” nad g w
45,-
519. POCZTÓWKA z 1907r. wykonana na cienkiej drewnianej
uzbrojonych osobników – napis ZPNR 1907 ( z powinszowaniem Nowego Roku ). Z obiegiem poczt. Data st.poczt.1906-g(J.S)
45,-
520.
ludowym,
hanie wieczyste.” - ok.1905r. Barwna, czysta.
35,-
19. FOTOGRAFIE
521. Korporacji„Helania” – cm., w kartonowej oprawie, zawi
1926 – podane nazwiska uczestników, wycieczka do Gródka, wycieczka do Szwecji i Danii1928r statkiem S/S Katowice dowodzonym przez kapitana Panasiewicza. Oprócz tego fotografie
Srebrnej Górze-
1000,-
Przysposobienia Wojskowego w Cetniewie w 1929r. Sporo fotografii motoryzacyjnych, samochody i motocykle.
522.
r. Album w
fotografii.
350,-
523.
apodstawowa w Szapulinie woj.Witebskie. Nauczycielka pierwsza polska od rozbioru Polski Natalia Tarkowska ( w czarnej sukni,
Szapulina. W p
Szapulinie podzielono na 2 klasy ( 2 komplety ), do jednego kompletu przydzielono tylko dzieci polskie do nauczania w
ci historycznej : I-
m
100,-
524. FRIEDRICH WILHELM Kronprinz von Preussen. Fot. na kartoniku formatu 6/10 cm. Popiersie w galowym mundurze z
60,-
525. KAMOCKI ST Artystyczna fotografia portretowa, niesygnowana, wykonana w technice gumy. Pod fotogrProf. St.Kamocki. Lata 30-
technice fotograficznej : Henryka Mikolascha, Mariana Dederko, – 1944.
600,-
Malarz, grafik
rkana.526.
Alfonsa Karnego. Pierwsza portretowa z dla Barbary
Arkady –
cm., jedna 6/9 cm.
250,-
527.
– byli -ga
150,-
528. AW. Artystyczna fotografia portretowa
Orkan i cyfry 930 –
tej technice fotograficznej : Henryka Mikolascha, Mariana Dederko,
600,-
529.
Tablo wykonane przez : Fot. Bracia Altman Sosnowiec. Zbiorowa fot uczestników kursu w pefot. 28/20cm. Format passe-partout 41/33cm., zaplamienia. Fotografia czysta.
300,-
530. 100,-
nia. (J.S)531.
Krzemieniec.(J.S)
45,-
532.
Druskienikach. Fot. sygn.Fot.L.Baranowski, Druskieniki.Fot.pocztówkowa. Format
45,-
533.
Druskiennikach. Fot.poczt. Sygn. Fot.L.Baranowski, Druskieniki. Format 9/14 cm. (J.S)
45,-
534.
cm.
100,-
535. tografii
fot. formatu 11/16 cm. : 1) Józef Schuster i Maria Schuster z domu Gottlieb 1892r. Fot. wykonana w firmie J.Krzanowski we Lwowie.2) Gottliebowa [ Maria ]. Fot.XIXw. wykonana w firmie Zygmunt Goldhamer we Lwowie. 3) Jadwiga Schuster. Fot.XIX wykonana w firmie Zygmunt Goldhamer we Lwowie. Fot.formatu
–pierwsze lata XXw., wykonana w firmie „Adela” Robert Schaller. Dwie fot. formatu 6/10cm. 1) Dziadek Józef Schuster w 1910r. Fot. wykonana w firmie E.Trzemeski we Lwowie. 2) Edward Gottlieb ojciec babci. Fot. wykonana w firmie J.Krzanowski we Lwowie.
600,-
536. ZJAZD WOJEWODÓW 1922R. Zbiorowa fotografia wojewodów polskich z r.1922. A.Gürtlera. Fot. formatu 38/27 cm., naklejona na passe-partout formatu 48/39 cm. Na marginesie opisana piórem : 1)W-daPomorski Brejski. 2) W-da Poleski Downarowicz. 3) W-d
Roman. 6) W-da Lwowski Grabowski. 7) W-dCelichowski. 8) W- -da Tarnopolski -da Warszawski So -da Nowogródzki Raczkiewicz. 12 ) Vice Min.S.W Dunikowski. 13 ) W-da Lubelski Moskalewski. 14 ) W-) W- i. 16 ) Vice Wojew.Kielecki
500,-
m.Warsz. Beczkowicz. 19 ) Vice W-da Krakowski Kowalkowski. Fotografia mocno”pomarszczona”. Passe-partout sfatygowane, Na odwrociu naklejka : Emil Rucz. W-wa, Widok 22. Oprawa Obrazów. Nakl.Planów, Map. Ramki do fotografji .
20. MUZYKALIA
537.
s. 8.
45,-
538. CARR & KENNEDY – muzyka ; FRIEDWALD ZENON –-wa
50,-
539. CHOPIN FRYDERYK – muzyka ; UJEJSKI KORNEL –– Dream – Himmelfahrtstraum ).
Preludjum Op.28 No.7. Kijów – Warszawa. Br.r.wyd. – ok.1910r. Druk. Lit.C.Witanowskiego. Sygn. L 2597 I. Str.4. Ciekawa
45,-
540. [DISNEY WALT ]. Blanche – Neige et les sept nains. Un nouveau grand film de Walt Disney. Album de Luxe avec illustrations en couleurs de Walt Disney. Paris 1938. Wyd.
100,-
541. MALEWSKA. H. 18 Piosnek Dla Dzieci. W-wa. Br.r.wyd. – 100,-
542. PETERSBURSKI. JERZY.- –-
Nuty] Lit.C.Witanowskiego. Sygn. A.8 W. Str.4. Drugie wyd.
45,-
543. PIOSENKI STRZELECKIE. O Mój Rozmarynie. Br.m.wyd. – 45,-
544. go. Br.m.wyd. –emigracja ( Londyn?) 1955. Copyright by Authors. 8. s. 8. Brosz.wyd. Autor bard Lwowski.
45,-
545. RADIAN – SZ.O. – muzyka ; KORAB – KUCHARSKI .L.-
.Tango – piosenka. Brunszwi
60,-
546. SAUGUET HENRI. La Recontre ( Edipe et le Sphinx ) Partition D`Orchestre Ballet De Boris Kochno. [ Sygn. P.H.184 ].Paris [1952 ] Heugel et Cie.Imp.Rolland. 8. s. 1nlb. + 142. Opr.brofrancuskim dla od Nadii Boulanger z1956r. [ Nadia Boulanger 1887 – 1979, kompozytorka,
120,-
547. – muzyka ; SADOWSKI ROMAN – enka Walc. Kraków 1951. Wyd. „Czytelnik”. Druk. Nr.3 Czytelnika”, Kraków. Str.4. Sygn. „Czytelnik” Nr.172. (W.P)
45,-
548. – muzyka ; FISZER EDWARD –
1954. Wyd. PWM. Druk. Zak.Graf. [Nr.] 5. Str.6. Sygn. PWM 1581. Wyd. I. Janusza Brzuchnalskiego. (W.P)
45,-
549. –ARTUR –
Sygn. PWM 1525. Wyd. I.J.Kurkiewicza. (W.P)
45,-
550. WARS. H.- muzyka ; SZLECHTER. E. –wiem. Slow –
-wa 1939. Wyd. „Nowa Scena”. DVivant 39. (W.P)
45,-
24 marca 2012r.
e :L.p. Nr. Kat. Limit
........................................dnia....................2012 r.
.........................
ANTYKWARIAT „Tom” Tomasz Marszewski
-879 Warszawatel. (22) 620 13 01,
faxtel. kom. 607 156 791
e-mail: [email protected]
21.A
ALBINOWSKA JULJUSZOWA
462
ANCYPOROWICZ ZENONIMA
B
KRZYSZTOF KAMIL145
95204
BANDROWSKI JULJUSZ KADEN
Bartel Kazimierz 533Edmund 313
BATOWSKI ZYGMUNT 174BAZEWICZ J. 432BEN – DAWID S. 319
248Bielawski Józek 544Birkenmajer J.Alfred 62
373
20661
BORETTI T.E. 374BORKIEWICZ ADAM JÓZEF
Boulanger Nadia 546Boy – 105BRAFMANN 320BRONIEWSKI 146,302
BRONIKOWSKI A. 208Bruchnalski Janusz 168,169BRZECHWA JAN 89Brzeski Jan Maria 247BRZEZICKI MARIAN J. 314BRZOZOWSKI 463
Brzuchnalski Janusz 548Bukowski Jan 267BULARSKI JAN 102
375209
BURSA ANDRZEJ 147
BUYNO – ARCTOWA MARIA
216C
CARR 538210
ANTONI321
CHOPIN FRYDERYK 62,539CHOYNOWSKI PIOTR 211Chruszczow N.S. 121Chudek Józef 144CHWISTEK LEON. 175COLONNA – WALEWSKI 91
COOPER JAMES FENIMORE
212CZECHOWICZ JÓZEF HENRYK
303
KAZIMIERZ ANDRZEJ148
DDamse Józef 157
322DISNEY WALT 540Dmowski Roman 214,228
465DUBIECKI MARYAN 376,377DUNIN – BORKOWSKI 215
Dunin- 307DUPONT MARCEL 216
222DZWONKOWSKI 217
EEGER F. 323EJBICH BOHDAN 64Ejsmond Juljan 411Estreicher Karol 175
F243313
FISZER EDWARD 548
FISZMAN ADA 324FRIEDRICH WILHELM 524FRIEDWALD ZENON 538
G150
KONSTANTY ILDEFONS150
GAWLINA JÓZEF 478263
GERSON –MARYA
GESZWIND J. 105219106
GOETEL FERDYNAND 378,379325380160
Górecki J. 232GÓRSKI ANTONI 221
220GROCHOWIAK 222
Grodzki Alfred 333Gronowski Tadeusz 172,205,353GROTTGER ARTUR 202
HHALICZER JÓZEF 382HARASYMOWICZ JERZY
HARTINGH ZOFJA 383HARTWIG JULIA 152HECHELL FRYDERYK 223
224,225
HERLING – 226
HIRSZFELD LUDWIK 227iga 313
HOFMANN WLASTIMIL 177I
479,480154
IWASZKIEWICZ 155,304
J
ALEKSANDER4
228
229JACYNA JAN 352
98JANUSZ B. 385Januszewski Zenon 308
15769,146
Jawczak Józef 160JAWORSKI FRANCISZEK
230
Jocher A.B. 79JOSELEWICZ BEREK 516
K119
ALEKSANDER232
525Karny Alfons 201,526
KASPRZYCKI TADEUSZ 233KAUTSKY KAROL 234KENNEDY 538KERN LUDWIK JERZY 156KILIAN –
JANINA
KIRKOR A.H 386186
KLEMENSIEWICZ ZYGMUNT
220467
Koczorowski Witold 225Konarska Janina 313KONOPKA KAZIMIERZ 315KONOPNICKA MARYA 158
66KORAB – KUCHARSKI .L 545KOSTOWIECKA JANINA 387
IRINA388
104235
KRAHELSKA KRYSTYNA
159
236-
Gardowska Barbara313
Kraszewski Józef Ignacy 203KREUTZINGER JÓZEF 237Kruczkowski Julian 494
187KRZECZUNOWICZ KORNEL
KRZYKALSKI PIOTR 160258
KUKIEL MARYAN 241KULESZA WITOLD 389
232Kurkiewicz J. 549KWIATKOWSKI JAN KRZYSZTOF
LLASOCKI W.A 391Lebenstein Jan 226
78,161Ledóchowski Ignace 189LENKIEWICZ ADAM 392
162394
LEWAKOWSKI JERZY 43839571145242
16346824479352
M39172
W 115
MALAK HENRYK 73MALEWSKA H. 541Manteuffel E. 313
–CURIE
MARKOWSKA WANDA 93MARMONTEL P. 245MATYNIA ANDRZEJ 306
ALEKSANDER396
Mehoffer Józef 187MEISSNER JANUSZ 247,248
2467576
Mickiewicz Adam 308,374549
MILSKA ANNA 93327,328164397
MOSCICKI HENRYK 250249313
Mróz Daniel 94,15677
M 150N
NARUSZEWICZ ADAM 6NIEMCEWICZ J.U. 251NIENIEWSKI ADAM 357
JAN118
NIKOROWICZ IGNACY 252165
NORWID CYPRYAN 166,253,254,255,256,257,258
NOWICKI ANDRZEJ 119NOWINA KONOPKA JÓZEF
398
Nowodworski Jan 196O
167527309
AW 528260395,400,401,402
OSSENDOWSKI ANTONI FERDYNAND
403,404
Ostoja-Chrostowski 313, 180,181
OSTON VICTOROstrowska – Szypowska Maria
258
P407
Perl Feliks 134PETERSBURSKI. JERZY 542PIERNIKARCZYK JÓZEF 408PIETRASZEWSKI JÓZEF 409
479,480,530, 531,532,533479
PIWARSKI J. 189Podgórski Tadeusz 99Podoski Wiktor 313POL WINCENTY 410
262
Polkowski F. 374
August270
PRASCHIL TADEUSZ 395263241
KAZIMIERZ453
PRUSZKOWSKI JÓZEF 412141
PRZYBOROWSKI WALERY
PRZYBOROWSKI WALERY
97,264
Przybyszewski 105Puget J.F. 176
R99
RADIAN – SZ.O. 545RAPPAPORT EMIL 133
RECHT CAMILLE 195Recmanik J. 280RES 134
41580
Ringel Józef 252Robespierre 106ROLLAND ROMAIN 265ROMER E 454,455,456,
457,458Romeykówna Wanda 90RONIKIER ADAM 266ROOSEVELT THEODORE
469
ROZPYLACZ ANTEK 537Rómmel Jan 66RUBACH ROMAN 9RUDNICKI JANUSZ 416
470RYDEL LUCYAN 267RZEPECKI KAROL 268
SSADKOWSKI ZBIGNIEW 269SADOWSKI JAN 369SADOWSKI ROMAN 547SAUGUET HENRI 546SCHMITT HENRYK 270Seyler Jerzy Daniel 3Sichulski Kazimierz 173SIENKIEWICZ HENRYK 311SKARBEK FR. 271SKARGA PIOTR 81
199SKRUDLIK 196,272
273312
Kwileckich Felixowa122
Sojka Jan 142Sojkowa Marja 142
82184
222
SOMBART WERNER 329418
SROKOWSKI KONSTANTY
275
Stachurski Marian 154Staff Leopold 265STANKOWSKI A. 136
276192277419
STYKA JAN 190SUCHANEK ANTONI 197Syrkus S. 192Szancer J.M. 89
278279
SZLECHTER E. 547SZPILMAN 547,548,549
SZTAUDYNGER JAN 168,169SZUCHOWA STEFANIA 98
451,452,453, 454,455
Szypowska Maria 224,225Szyprowska Maria 265
JAGIENKA421
280233281282283
318330
– Ryszkiewicz Józef
163,300
TTarkowska Natalia 523TCHÓRZNICKI JÓZEF 286Thiel Antoni 128
138,285,503Tripplin Teodor 9
Tyrowicz Ludwik 185U
UJEJSKI KORNEL 539Uniechowski Antoni 93
465306,308
UTH GRZEGORZ 287188,234
WWajwód A. 313Walczak Marek 292Walentynowicz Marian 248
307
WARS H. 550423
Z.85,288
Wellisz Leopold 258Weyssenhof Henryk 170WEYSSENHOF JAN 291WEYSSENHOF JÓZEF 170WIECHECKI STEFAN 84WIELHORSKI 86
WIELICZKO M. 290Wieniawa –Bol
144,216
KAZIMIERZ171,172
WILLAM FRANCISZEK 331
426472201542
WODZICKI Hr. ALEKSANDER
473
WOERL LEO 427WOLNIAK JAN 73
JULJAN292
ZOFJA 407WÓJCICKI KAZIMIERZ 293
WYBULT FRANCISZEK 282Wyrwicz 138
ZZACCHI ANGELO 294ZALEWSKI LUDWIK 295
296ZAMOYSKI ANDRZEJ hr. 274ZAWISZA – KRASUCKA JANINA
ZENON 14187
K.297
68– BOY
TADEUSZ173
JAN430
407299546