katalog dla amberline

24
Kołobrzeska Fabryka Okien i Drzwi

Upload: aneta-koziolko

Post on 24-Mar-2016

309 views

Category:

Documents


4 download

DESCRIPTION

Lifting katalogu wizerunkowo - produktowego Amberline -2013

TRANSCRIPT

Page 1: Katalog dla Amberline

Kołobrzeska Fabryka Okien i Drzwi

Page 2: Katalog dla Amberline
Page 3: Katalog dla Amberline

swingline 70AD

ethos 70AD

alphaline 90MD

ethosonium 70AD

perfectline 70AD

softline 82MD

ciepłe

fasady

zimne

ognioodporne

PCW

ALUMINIUM

Dlaczego okna i drzwi kołobrzeskiego Amberline?

Dlatego, że AMBERLINE jako jedyny producent na rynku oferujewyposażenie ponadstandardowe już w wersji podstawowej.Co oznacza, że każde! Produkowane przez AMBERLINE okno lub drzwi,spełniają ponadprzeciętne normy bezpieczeństwa,energooszczędności i ergonomii.

BEzPIECzEństwo

Aluminiowa klamka z funkcją Secustik, z jednokierunkowym sprzęgłem, chroniokno przed łatwym dostępem od zewnątrz pomieszczenia,natomiast w momencie obrotu klamki wydaje dyskretne, charakterystycznedźwięki ostrzegające o jej manipulacji.Dwa zaczepy antywyważeniowe przykręcane do stalowego wzmocnieniaościeżnicy utrudniają podważenie i oderwanie skrzydła od ramyza pośrednictwem np. łomu.Specjalna blokada błędnego obrotu klamki z pozycji uchylnej do rozwiernejochroni przed niespodziewanym wypadaniem skrzydła z zawiasów.

ENERgooszCzęDNość

Tzw. „ciepła ramka” dystansowa Swisspacer w pakietach szybowychzminimalizuje zużycie energii nawet do 5% i jest dostępna w wielu kolorach,aby Twoje okna jeszcze ładniej wyglądały.Dodatkowe funkcje, takie jak mikrorozszczelnienie poprawiają wentylacjęw Twoim domu bez ryzyka przeciągów czy silnych podmuchów,a stopniowany uchył skrzydła, pozwoli na jeszcze lepszą kontrolęprzewietrzania pomieszczenia.Specjalne profile potrzebne do montażu parapetów mają wielokomorowypodział zwiększający izolację termiczną i są montowane u dołu oknana całej szerokości w jednym kawałku co dodatkowo chroniprzed przewiewami przy parapecie.

KoMFoRt, soLIDNość, EstEtYKA

Okna produkowane są z profili wyłącznie najwyższej klasy „A”.We wszystkich produkowanych oknach, Amberline używa grubychi solidnych wzmocnień stalowych, które mają formę wyłącznie zamkniętą w ramieco stanowi o absolutnym bezpieczeństwie statycznym.Stal, która jest używana w drzwiach ma otwory technologiczne na zamkii rygle wycinane laserowo przez producenta zbrojenia, bez zbytniego osłabieniaprzekroju. Zastosowana stal jest zawsze w jednym kawałku.Amberline nie ingeruje w zbrojenie, kupuje stal odpowiednio laserowoprzygotowaną do produkcji.Okna pokryte foliami kolorowymi, na rogach zgrzewane są natzw. „nitkę”, co szczególnie poprawia estetykę i utrzymanie czystości.Zespół Amberline był prekursorem tej technologii i posiada ogromnedoświadczenie w dbaniu o wygląd i jakość wykonania zgrzewów.

stANDARDY AMBERLINE:Najbogatsze na rynku wyposażanie podstawowe.wysoka jakość wykończenia.Innowacyjne rozwiązania.

efectline

danline 70MD

Page 4: Katalog dla Amberline

swingline

Page 5: Katalog dla Amberline

Swingline półzlicowany

Swingline niezlicowany (cofnięty)

okno w systemie swinglineze szprosem wiedeńskim

To atrakcyjne rozwiązanie, zarównodla kochających tradycję jak i dla preferującychnowe techniki kształtowania architektury.Ciekawie skomponowane okna ze szprosami nadająelewacji budynku efektowny wygląd.

Swingline to profile o w pełni zaokrąglonych kształtach,dostępne zarówno ze skrzydłem półzlicowanymi niezlicowanym – Swingline.Efektu dodają szprosy wiedeńskie.

Page 6: Katalog dla Amberline

ethos

okno w systemie Ethos,z głowicami i listwami ozdobnymi

Listwy ozdobne naklejane na okna, umożliwiają odświeżenie wyglądu starychkamienic i budynków zabytkowych, przy zachowaniu ich dawnego stylu.

Amberline dba o zabytki

Dekoracyjne zdobniki okienne zachwycają kształtem, efektownie stylizującokno. Dla zachowania charakteru architektonicznego, przy pracach konser-watorskich w budynkach objętych ochroną zabytków, wykorzystywanesą dekoracyjne głowice, ozdobne gzymsy, listwy zabytkowe.

Page 7: Katalog dla Amberline

Altdeutsch

Waterdrop

Chinchilla

Niagara

Delta mat

Crepi

Doskonałe widoki na przyszłość

Szyby to ważny element konstrukcji okiennej.Przemyślany i odpowiedni ich dobór pozwoli osiągnąć żądany efekt.

szyby ciepłochronne

Cienka powłoka niskoemisyjna przepuszcza światło i energię słonecznądo wnętrza, zapobiegając jednocześnie przenikaniu ciepła z pomieszczeniana zewnątrz. W przestrzeni międzyszybowej znajduje się gaz szlachetny,dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła.

Ciepła ramka dystansowa swIssPACER

Eliminuje niemal całkowicie, występującą w niektórych warunkachkondensację pary wodnej na obrzeżach szyb, dzięki podniesioneji zrównoważonej temperaturze na wewnętrznej powierzchni szyb.Ramka dystansowa dostępna jest w wielu kolorach.

szyby bezpieczne

Zabezpieczają przed włamaniami oraz ograniczają ryzyko zranień.Szyby o zwiększonej odporności na włamania pozwalają chronić obiektz jednoczesnym zachowaniem estetyki elewacji, dzięki rezygnacjiz zabezpieczeń zewnętrznych, jak np. kraty czy rolety.Szyby bezpieczne chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV,tłumią hałas. Znalazły także zastosowanie w przeszkleniach dachowychi świetlikach, balustradach, szklanych podłogach, akwariach.

szyby dźwiękochłonne

Zbudowane w oparciu o asymetrię szyb oraz zastosowanie gazówtłumiących w przestrzeni między szybami.W zależności od konstrukcji, szyby zespolone osiągają izolacyjnośćakustyczną w granicach Rw=30÷53dB.

szyby przeciwsłoneczne

Redukują niepożądane nagrzewanie się pomieszczeń. Ze względu nawygląd szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznegodzielimy je na absorpcyjne (pochłaniające) – barwione w masie(Antisol, Parsol) i refleksyjne (odbijające) – z warstwą tlenków metali napowierzchni (Stopsol, Antelio, Mirastar).Dostępne kolory: brąz, szary, zielony i niebieski.

szkło selektywne

Wielokrotnie powlekane tlenkami metalu w celu uzyskania właściwegoefektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń, ograniczeniaprzenikania do nich energii słonecznej oraz zapewnienia wysokiej ciepło-chłonności. Reguluje poziom energii słonecznej wnikającej do wnętrzabudynku, chroni przed rażącym światłem, redukuje efekt cieplarnianyoraz ogranicza potrzeby w zakresie klimatyzacji.

szkło ornamentoweJego zmniejszona przejrzystość wynika z rozproszenia promieniświetlnych na jego wzorzystej powierzchni.Przepuszcza światło będąc jednocześnie nieprzezroczystym.

Master Carre

Tarassa

Page 8: Katalog dla Amberline

…mówią, że piękno jest pojęciem względnym, wystarczy jednak jednospojrzenie, aby dostrzec piękno niezaprzeczalne, ukryte w kształtach,kolorach… to z tego powodu stworzyliśmy ETHOSONIUM.

ethosonium

Ekskluzywny profil

na wylacznosc AMBERLINE

,

,

,

,,

Page 9: Katalog dla Amberline

wyjątkowy profil – Ethosonium

Piękno okien w kolorze bursztynu zobowiązuje. Dlatego też, wymagaużycia systemu rewolucyjnego, takiego jak Ethosonium.

Pasja tworzenia od zawsze powodowała, że poszukiwaliśmy najlepszychrozwiązań. Teraz zainspirowało nas piękno bursztynu, jego magiazaklęta w tysiącu kolorach, niezwykłość podziwiana i wykorzystywanaprzez artystów od wieków. Z myślą o naszych Klientach, z myślą o ichpotrzebach i oczekiwaniach.

Prezentujemy nasz autorski system o nazwie EthosoniumZapragnęliśmy ogrzać bursztynowym ciepłem wnętrze każdego z domów.Tak powstała unikalna kolekcja okien AmberLine. Ekskluzywność,która zachwyca cały świat.Wyjątkowy design dostępny w szerokiej gamiekolorów VEKA oraz RAL.

Page 10: Katalog dla Amberline

okno w systemie Alphaline do domów energooszczędnych

Budowanie domów energooszczędnych to nie tylko moda.Dzięki tej idei możliwe są ogromne oszczędności ciepła, mniejsze kosztyeksploatacji, ochrona środowiska naturalnego.

Celem budowania energooszczędnego jest zminimalizowanie energiipotrzebnej do ogrzania budynku. Jego osiągnięcie jest możliwe dziękiwyeliminowaniu mostków termicznych z konstrukcji domu.

Odpowiednie i właściwe okna do domów energooszczędnych powinnyposiadać niski współczynnik przenikania ciepła. Ten warunek spełniająokna w systemach Alphaline, przy zastosowaniu dwukomorowych pakietówszybowych dla całego okna, osiągalny jest wynik Uw≤0,8 W/m2K.

Page 11: Katalog dla Amberline

alphaline

Prestiż

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskichza okno AMBERTERM.

Innowacyjne okno zostało wykonane z profili do domówenergooszczędnych o współczynniku przenikaniaUf=1,0 [W/m2K] oraz dwukomorowego szkleniawypełnionego kryptonem o współczynniku przenikaniaUg=0,4 [W/m2K], dzięki czemu udało nam się uzyskaćfantastyczny współczynnik przenikania, wynoszącyzaledwie Uw=0,7 [W/m2K] dla całej konstrukcji.

Kr

Kr

Kr

Kr

Kr

Kr

Kr

Kr

szkło ßoat z magnetronowąpowłoką termoizolacyjną

szkło ßoat szkło ßoat z magnetronowąpowłoką termoizolacyjną

krótkofalowepromieniowanie słoneczne(darmowa energia zimą)

sito molekularne(pochłaniacz wilgoci)

ramka dystansowauszczelnienie

A+

A

B

C

D

E

F

gNAJMNIEJ EFEKtYwNE ENERgEtYCzNIE

NAJBARDzIEJ EFEKtYwNE ENERgEtYCzNIE

0,8

0,9

1,0

1,1

1,2

1,3

1,4

1,5

A+

Page 12: Katalog dla Amberline

softline 82

A+

A

B

C

D

E

F

gNAJMNIEJ EFEKtYwNE ENERgEtYCzNIE

NAJBARDzIEJ EFEKtYwNE ENERgEtYCzNIE

0,8

0,9

1,0

1,1

1,2

1,3

1,4

1,5

A+

Jako pierwsi możemy się pochwalić dostępnością tego systemu Softline 82.Doskonałość wykonania okien w tym systemie gwarantuje naszej firmie SzwedzkiTechniczny Instytut Badawczy SP, który wydał nam certyfikat P-MARK.Zaletą systemu jest możliwość wykonania energooszczędnych okien i drzwi.W tym systemie zastosowanie mają pakiety dwukomorowe oraz dodatkoweuszczelki środkowe. Specjalny system takich uszczelek zapewnia wysokąszczelność okna oraz ochronę domowników przed hałasem, a także przedzimnem i wilgocią.

W tym systemie zastosowaniemają pakiety dwukomoroweoraz dodatkowe uszczelki środkowe.

ZALECANE DO BUDYNKOW

ENERGOOSZCZEDNYCH

,,

Page 13: Katalog dla Amberline

-30%

ściana / okno

piwnica

-25%

-45%

dach

Roczne straty ciepłaPrzykład domu jednorodzinnego

Nowe energooszczędne oknaAMBERtERM ...i znów jesteśmy dalejprzed innymi!!!

AMBERTERM w najnowszej swojej odsłoniezbudowane jest w systemie Softline82 MD, posiadawzmocnienie THERMO-STAHL ocieplone czerwonąpianą, w wyniku czego współczynnik przenikaniadla ramy osiągnięto na poziomie Uƒ=0,90 [W/m2K]oraz współczynnik przenikalności liniowejψ=0,029 [W/mK].

W oknie zastosowano pakiet 3-komorowyUg=0,3 [W/m2 K] z ciepłą ramką SWISSPACER Vwypełniony gazem Kryptonem.Świadectwo Badań Wstępnych dla konstrukcji1,23 m x 1,48 m wydane przez LaboratoriumTechniki Budowlanej potwierdza współczynnikprzenikania dla całej konstrukcji:

Uw=0,58 [W/m2K]

Przez okna w ciągu roku tracimy nawet do 45%energii grzewczej.Innowacyje okna Amberline, Alphaline bądźSoftline82 (PCW) oraz MB86 (ALU), chronią przedutratą ciepła i jednocześnie za pomocą specjalniedobranych szyb umożliwiają one lepszą absorbcjęenegrii z zewnątrz.

okna Amberline w systemachAlphaline oraz softline82to dodatni bilans energetycznytwojego domu

W bardzo dobrze zaizolowanym domu, wyposażonymw wentylację mechaniczną z rekuperatorem,udział zysków ciepła przez zastosowanie okienenergooszczędnych może stanowić nawet połowęzapotrzebowania na energię do ogrzania całego domu.

REwoLUCJA NA RYNKUoKIEN ENERgooszCzęDNYCH!

Page 14: Katalog dla Amberline

perfectline

Perfectline

Efectline

Perfectline i Efectline 70 mm

To 5 komorowe systemy o 70 mm głębokości zabudowyo bardzo podobnej geometrii w przekroju. Efectline jestdostępny tylko w kolorze białym i posiada ekstrudowaneuszczelki EPDM.Perfectline jest dostępny w pełnej palecie oklein VEKAoraz może być lakierowany na dowolny kolor palety RAL.

okna Amberline w systemie Perfectlineto najbogatsze wyposażenie na rynkujuż w wersji podstawowej:- aluminiowa klamka z funkcją Sekustic- dwa zaczepy antywyważeniowe przykręcane na 4 wkręty- blokada obrotu klamki- w szybach ciepła ramka SWISSPACER- mikrorozszczelnienie i stopniowany uchył

Page 15: Katalog dla Amberline

okiennice

Ochrona domu przed słońcem czy wścibskimokiem podglądaczy to nieodzowny problem wieluz nas. Okiennice pełnią funkcję dekoracyjną,nadając elewacji budynku wyjątkowyi indywidualny charakter.Okna mogą być wyposażone w okiennice ze stałymi,lub ruchomymi lamelami, które umożliwiajądowolną regulację intensywności doświetlenia.

Od wewnątrz kwadratowe, przyszybowe listwyokien Perfectline i Efectline, doskonale nadają siędo montażu roletek materiałowych.

w świecie barw i kolorów

Różnorodność systemów okiennych i kolorów stały siędla projektantów i architektów twórczą inspiracją.

Decydując się na okna z PCW możemy być pewninajlepszego wyboru. Profile okleinowane są odpornena ścieranie i niszczące działanie warunkówatmosferycznych. Spełniają wszelkie kryteriaekologiczne i są przyjazne dla środowiska.

Page 16: Katalog dla Amberline

Aluprof MB 70

Jesteśmy autoryzowanido produkcji stolarkiognioodpornejw systemie MB 78 El.

Okna aluminiowe to nowoczesna technologia. Zaletami stopów są:lekkość, dobra plastyczność, wytrzymałość oraz odporność na korozję.Do zabudowy wewnętrznej produkujemy w systemach „zimnych”tj. bez przekładki termicznej.

Aluminium „ciepłe” to profile z wbudowaną przekładką termiczną.Okna w takich systemach stosowane są w budownictwie mieszkaniowymoraz budynkach użyteczności publicznej, czyli wszędzie tam,gdzie okno ma ochronić budynek przed utratą ciepła.Najpopularniejszymi systemami „ciepłymi” oferowanymiprzez nas są MB 86 i MB 70 Aluprof oraz Imperial Aliplast.

Aluprof MB 70HI Aluprof MB-SR50N EFFECT Aluprof MB-SR50 EFFECT

Page 17: Katalog dla Amberline

Realizujemy projekty w systemach fasadowych. Na zdjęciu budynek siedzibyAmberline – ściana słupowo-ryglowa MB SR-50 EFFECT.

MB-86 AREOTO JEDYNY NA ŚWIECIEsystem aluminiowych okien, w którymzastosowany został aerożel – materiało doskonałej izolacyjności termicznej,pozwalający na konstruowaniealuminiowych okien energooszczędnych.

Uƒ już od 0,5 W/m2K

Energooszczędne okna aluminioweZALECANE DO BUDYNKOW

ENERGOOSZCZEDNYCH

,,

Page 18: Katalog dla Amberline

NA WYLACZNOSC

DLA AMBERLINE

, ,

,,EKSKLUZYWNE DRZWI

Najmodniejsze drzwi Europy!

Drzwi zewnętrzne AMBERLINE z wypełnieniami od firmy Adecoto wysokiej jakości produkt dedykowany tym, którzy ponad wszystkocenią sobie wyjątkową elegancję i indywidualny styl wejścia do domu.Dzięki pełnej elastyczności w doborze kolorów i form każde wejściowedrzwi AMBERLINE cechuje wyrafinowane i modne wzornictwo.Dodatkowo, w zależności od potrzeb zabudowy, wszystkie drzwiAMBERLINE mogą spełniać różne wymagania pod względemenergooszczędności, dźwiękochłonności i bezpieczeństwa.

W 2013 r. AMBERLINE wprowadziło na rynek ekskluzywny modeldrzwi wejściowych, rekomendowany osobom, poszukującym drzwiktóre zdecydowanie wyróżniają się wzornictwem.PURE EXCLUSIVE Amberline to unikatowy model produkowanyna bazie wypełnienia, które ADECO zaprojektowało jako wzórzastrzeżony na wyłączność AMBERLINE. Model ten jest niedostępnyu żadnego innego producenta stolarki drzwiowej.

Page 19: Katalog dla Amberline

Amberline – najwyższa jakość w budownictwie

Niezależna instytucja monitorująca rynek pod patronatemMinisterstwa Budownictwa uhonorowała Amberline za najwyższąjakość produkcji okien, opartą na najnowszych technologiach,wykwalifikowanej kadrze pracowników oraz konsekwentnejrealizacji polityki strategii przedsiębiorstwa.

Europejski Certyfikat Jakości Q-zert

Świadectwem najwyższej jakości okien i drzwi jestw Instytucie IFT w Rosenheim w Niemczech, certyfikat.Stolarka okienna i drzwiowa produkowana jest zgodniez nową normą europejską EN 14351-1:2006.

technologia lakierowania profili z PCw

Dostępność okien wykonanych z profili okleinowanych,odzwierciedlających naturalną strukturę drewna jest powszechna.Dzięki technologii lakierowania powierzchni profili z PCW możliwejest wykonanie okien we wszystkich kolorach z palety RAL.

Daje to nowe możliwości przy projektowaniu elewacji i aranżacjiwnętrz w obiektach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

biały brąz srebrny F1 tytanowy F9 stare złoto F4

DOSTĘPNE KOLORY

R

Nowa generacja klamek inteligentnych firmy Hoppeo nazwie sECUstIK

W klamkach tych po raz pierwszy zastosowano mechanizmblokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbamiwłamania przez przesunięcie elementów ryglujących okuciaz zewnątrz podczas włamania.Obrotowi klamki SECUSTIK towarzyszy ponadto charakterystycznyodgłos, którego zadaniem jest ostrzeganie domowników, gdy ktośmanipuluje przy oknach. Dźwięk, jaki wydaje obracająca sięklamka, daje nam poza tym pewność, że każdy ruch klamki zostałprawidłowo wykonany. Model ATLANTA montowany standardowodo okien z okuciem ActivPilot.

Page 20: Katalog dla Amberline

ABC okuć, czyli co trzeba wiedzieć przed zakupem okien

A jak activPilotwinkhaus

Podstawowy system okućuchylno-rozwieranych na rynku.Umożliwia zastosowanie szereguelementów, które podnosząfunkcjonalność i wygodęużytkowania okna.W większości z nich możnawyposażyć okno nawet powielu latach jego użytkowania.

B jak blokada obrotu klamkiz podnośnikiem

Mechanizm ten uniemożliwiauchylenie skrzydła, gdy jest otwarte.Zapobiega „wyczepieniu się”skrzydła z górnego zawiasu.Podnośnik dodatkowo lekkounosi skrzydło i zapewnia płynnejego przechodzenie z pozycjiotwartej do zamkniętej. Jest torozwiązanie szczególnie polecanedo okien o dużych rozmiarach.

C jak Comfort PADK

Okucie activPilot Comfort PADKumożliwia efektywne i bezpiecznewietrzenie całym obwodem okna.Okucie ma dodatkową funkcjęodstawienia skrzydła od ramy.Gdy przekręcamy klamkę pionowodo góry, pomiędzy ramąa skrzydłem powstaje 6 mmszczelina. Umożliwia onaefektywne wietrzenie przyzaryglowanym oknie.Dzięki specjalnym zaczepom„otwarte”okno jest zabezpieczoneprzed włamaniem tak,jakby było zamknięte.

g jak grzybek

To specjalny trzpień ryglującyskrzydło w ościeżnicy.Te charakterystyczne grzybkiwraz ze stalowymi zaczepamina ramie okna stanowią takzwane punkty bezpieczne.Im więcej takich punktów,tym większa odporność oknana włamanie.

M jak mikrowentylacjai stopniowane uchylanie

Jest możliwa po przekręceniuklamki w górę o 45° od pozycjipoziomej – wtedy, między ramą,a skrzydłem powstaje niewielka(3 mm) szczelina, która zapewniastały dopływ świeżego powietrza.Skrzydło pozostaje w tej pozycjidzięki specjalnemu zaczepowirozszczelniającemu. Za regulacjęstopnia uchylania skrzydłaodpowiada mechanizm MSL.Zamiast jednej pozycji uzyskujemy– zależnie od pogody lub potrzebdomowników – 5 lub 7 położeńskrzydła. Dzięki temu możnaregulować intensywnośćprzewietrzania, przekręcając klamkęna kolejny „stopień”. Uchyloneskrzydło jest także zabezpieczoneprzed zatrzaśnięciem.

o jak ogranicznikotwarcia okna

Ograniczając otwarcie skrzydłado kąta 90O, zabezpiecza jeprzed uderzeniem o wnękęokienną przy silnym wietrze.Wbudowany hamulec ciernyutrzymuje otwarte skrzydłow żądanej pozycji.

s jak select

Najnowsze okucie uchylno-roz-wierne firmy Winkhaus, całkowicieukryte w luzie wrębowym zawiasy,pozwalają konstruować oknao dużej powierzchni skrzydłai ciężkiej wadze.Montowane w luzie wrębowymzawiasy nie są widoczne, dlategodozwolone są wszystkie koloryi faktury stolarki. Sprawdza sięnie tylko w budynkachnowoczesnych, ale i w obiektachzabytkowych, poddawanychrenowacji, gdyż pozwala imzachować swój pierwotny styl.

z jak zatrzaskbalkonowy

Zapobiega uderzaniu otwartychdrzwi o ościeżnicę, gdy jesteśmyna balkonie. Wychodząc na balkon,zamykamy drzwi, pociągając zaspecjalny uchwyt – zatrzaskutrzymuje skrzydło w ościeżnicy.Drzwi otworzą się ponownieprzy lekkim nacisku z zewnątrz.

E jak estetyka

By dopełnić estetyki okienwarto zamaskować zawiasyosłonami odpowiedniego koloru.W standardowejofercie Winkhaus posiadaosłony zawiasów w kolorach:białym, brązowym, srebrnym,stalowym oraz stare złoto i mosiądz,a na specjalne zamówieniedostarcza je w dowolnymkolorze palety RAL.

R jak ręczna regulacjagrzybka „zima – lato”

Zmiany temperatury powodująrozszerzanie się i kurczenietworzywa, z którego wykonanejest okno. Dlatego wymaga onookresowych regulacji dociskuskrzydła do ościeżnicy.Okucia Winkhaus wyposażonesą w grzybki ryglujące z możli-wością ręcznej regulacji docisku.Dzięki nim możemy zmniejszyćdocisk skrzydła do ramy latem,a zwiększyć zimą.

Page 21: Katalog dla Amberline

Drzwi tarasowe Hst sterowane elektrycznie

to idealnie wpisujące się w trend architektury otwartych przestrzeni drzwi unoszono – przesuwne z PCWlub Aluminium, charakteryzujące się wyjątkowo szeroka gamą rozwiązań konstrukcyjnych, szczególniew zakresie rozmiaru i wysokości progu.

Dzięki wykonaniu zgodnie z normą DIN 18025 drzwi mogą być wykorzystane w „BUDOWNICTWIE BEZ BARIER”.

Dodatkowo, dzięki zastosowaniu innowacyjnego napędu, który jest zintegrowany z profilem i w 100 %niewidoczny drzwi mogą być swobodnie podnoszone, przesuwane i zamykane zarówno motorycznie za pomocąklamki, jak i zdalnie za pomocą pilota, radaru, transpondera lub karty zbliżeniowej.

okno z pętlą alarmową

Zaawansowany technologicznie system alarmowy,umieszczony w szybie, który podłączony do źródłazasilania i systemu alarmowego – jest aktywowanyza każdym razem i natychmiast po dokonaniupróby wybicia szyby.

Drzwi wejściowe otwierane na palec

Drzwi wejściowe, które gwarantują wyjątkowąwygodę i bezpieczeństwo, dzięki identyfikacjiwłaściciela na podstawie układu linii papilarnychjako klucza.

Panel kontroli dostępu jest tak skonstruowany,że wystarczy jeden dotyk palca, aby otworzyć drzwi.W konsekwencji problem zgubionych kluczy,kart czy zapomnianych kodów dostępu jestskutecznie wyeliminowany.

RFID

RFID (Radio-frequencyidentification) to systemkomunikacji dwóch elementówelektronicznych umieszczonychw ramie okna, które dziękiodpowiednio zakodowanymfalom radiowym zapewniająuruchomienie alarmuw momencie ingerencji obcegonadajnika lub nieautoryzowanejzmiany położenia nadajnikai odbiornika.

DuoPort PAs

To pierwsze takie okucie narynku, które zapewnia intuicyjnąi dziecinnie prostą obsługę oknaprzesuwnego.Specjalna konstrukcja okuciapozwala przy pomocy zwykłejklamki okiennej na swobodneuzyskanie 3 funkcji:przesuwania, ryglowaniai wietrzenia szczelinowegoprzy skrzydle równolegleodstawionym od ramy.

PADM

PADM, to unikatowy systemokuć, który zapewnia naturalnąi energooszczędną wentylacjępomieszczeń, dzięki opcjisterowania oknem manulanieza pomocą panelu dotykowegolub zdalnie – pilotem.

Rozwiązanie PADM umożliwiarównież programowanie naokreślony czas częstotliwościotwierania i zamykania okna.

Produkty innowacyjne

Page 22: Katalog dla Amberline

AMBERPASSIVEokno do budynków pasywnych.Zielone okno przyszłości dedykowane zarówno nowej jak i renowacyjnejarchitekturze w nurcie idei budownictwa zrównoważonego.AMBERPASSIVE to okno o potwierdzonych certyfikatem parametrachokna pasywnego.Dzięki zastosowaniu energooszczędnego profilu Softline 82 MD,wzmocnionego specjalna stalą termiczną i potrójnym układem uszczelek– AMBERPASSIVE spełnia wszystkie wymogi stawiane oknom przy budowiedomów pasywnych.Dodatkowo, grubsze szklenie i głębsze osadzenie szyb zapewnia zarównodoskonałą szczelność okna, jak i wysoki poziom izolacji akustycznej i cieplnej.

AMBERSMARTNajbardziej inteligentneokno na rynku.AMBERSMART to zaawansowanetechnologicznie okno o wyjątkowo wysokimIQ, które powstało na bazie autorskiegoprojektu AMBERLINE –– AMBERSMART SYSTEM.Jest to inteligentny system zdalnegomonitorowania i sterowania stolarką.Dzięki systemowi AMBERSMART SYSTEMkażdy użytkownik urządzenia mobilnegoz dostępem do sieci może podglądać, sterowaći programować działanie własnych okieni drzwi z dowolnego miejsca na ziemi.

AMBERTERMNajcieplejsze okno na rynku.AMBERTERM to pierwsze na rynku okno, które dzięki wyjątkowoniskiemu współczynnikowi przenikania Uw=0,58 W/m2K, wpisało się w nurtbudownictwa energooszczędnego. Dzięki zastosowaniu energooszczędnegoprofilu Softline 82 MD firmy Veka, wzmocnionego termicznym tworzywemnowej generacji THERMOSTAHL i oszkleniu trzykomorowym pakietemszybowym o Ug=0,3 – AMBERTERM uzyskało znaczną poprawęizolacyjności termicznej i akustycznej, a dodatkowo – znacząco zwiększyłowytrzymałość konstrukcji całego okna.

AUTORSKIE PRODUKTY

Page 23: Katalog dla Amberline

okno dla koneserów pięknai zdrowego stylu życia.AMBERSAFE klasy S jest to okno o nietypowych kształtach, tj. trójkąt,łuk czy trapez, w których problematyczny konstrukcyjnie uchył zostałzastąpiony innowacyjnym systemem mikrorozszczelniania poprzezodstawienie całego skrzydła od ramy na szerokość jedynie 6 mm.

AMBERSAFEokno bezpiecznie otwarte.AMBERSAFE to okno z innowacyjną funkcją otwierania i zamykaniapoprzez odstawienia całego skrzydła od ramy na szerokość jedynie6 mm. Uzyskana w ten sposób mikroszczelina zapobiega gromadzeniusię wilgoci, zmniejsza natężenie hałasu oraz oszczędza energię, dziękinaturalnej wymianie powietrza i wolniejszemu wychładzaniu siępomieszczenia.Dodatkowo, dzięki zastosowaniu panelu dotykowego w miejscuklamki można zaprogramować indywidualne scenariusze wietrzenianiezelżenie od obecności użytkownika w pomieszczeniu.

AMBERSAFE KLASY S

A M B E R L I N EAMBERSLIDEDrzwi do budynków „bez barier”.Drzwi podnośno-przesuwne, które spełniająnajwyższe wymagania pod względem wzornictwa,sposobów otwierania, możliwości zabudowyi komfortu obsługi. Specjalna konstrukcjaAMBERSLIDE pozwala na optyczne zwiększenieprzestrzeni pomieszczenia i osiągnięcie przejściao wymiarze nawet do 4 m szerokości.Dodatkowo, zastosowany w drzwiach niski prógskutecznie eliminuje barierę komunikacyjna.

Page 24: Katalog dla Amberline

Amberline Sp. z o.o.ul. Krzysztofa Kolumba 2078-100 Kołobrzeg

POLSKAtel. +48 94 355 18 20fax +48 94 355 18 21

[email protected]

Ko∏obrzeg

Kołobrzeska Fabryka Okien i Drzwi

Poznań

Koszalin

Wrocław

Warszawa