news 9.6.2010

4
OFICIáLNY SPRAVODAJ ŠAMORÍNSKéHO FUTBALOVéHO KLUBU II. ročník/15. číslo 9. 6. 2010 www.stksamorin.sk Bánovce 3 ŠTK Šamorín 1 Muži A, 28. kolo ŠTK Šamorín 3 Skalica 0 St. žiaci, 20. kolo ŠTK Šamorín 0 Skalica 10 Ml. žiaci, 20. kolo ŠTK Šamorín B 3 Čakany 2 Muži B, 26. kolo ŠTK Šamorín 2 Trh. Hradská 2 Dorast B, 28. kolo O. Potôň 0 ŠTK Šamorín B 6 St. žiaci B, 26. kolo Šurany 5 ŠTK Šamorín 1 Dorast A, 28. kolo AKTUáLNE VÝSLEDKY NAŠI REKLAMNÍ PARTNERI Fanúšikovia boli dvanástym hráčom lídra súťaže

Page 2: News 9.6.2010

DOSPELÍ – MO III. TRIEDA26. kolo: ŠTK Šamorín b–Čakany 3:2 (1:2), góly za ŠTK B: Rigó Patrik (5.), Jáger (67.), vlastný (82.).

ŠTK Šamorín b: Jaroslav Nagy–Kvassay, Rézverő, Both (61. Sipoš Imrich), Rabay, Hervay, Jáger, Urhoffer, Eduard Soós, Koszna (90. Róbert Nagy), Patrik Rigó (89. Jankó). Tréner: Jozef Fiedler.

A

Ani krajne nepriaznivé poveternostné pod-mienky nezaskočili organizátorov. Vďaka ich obetavosti sa zápas uskutočnil, rozhodca uznal hraciu plochu za regulérnu. Domáci pohrozili hneď v úvode, ale Mezovského volej smeroval nad a unikajúci Kopúň trafil iba žrď Šálkovej brány. V 28. min. po faule na Kopúňa v šest-nástke nasledovala penalta, ktorú však T. Soós nepremenil. V 35. Buchel si perfektne spracoval loptu, no jeho strela tesne minula cieľ. Do šatne mohli ísť domáci s najtesnejším náskokom, len-že Mezovského strela po centri Vaška smerovala vedľa. V 65. min. jediný strelecký pokus hostí na domácu bránu letela vysoko nad. V 86. min. bol v pokutovom území faulovaný Buchel, ktorý už nezaváhal a v poradí druhú penaltu chladno-krvne premenil. Bol to jeho 23. gól v súťažnom ročníku 2009/2010. Domáci napokon zaslúže-ne vydolovali cenné tri body. „Bol to náročný a bojovný zápas na ťažkom teréne. Prakticky sme súpera priklincovali k jeho bráne. Boli sme aktívni, mali sme loptu na svojich kopačkách,

prišli aj tutovky, ktoré sme však nedotiahli do gólového efektu. Vďaka patrí všetkým hráčom, ktorí išli na dno svojich síl a do poslednej minú-ty verili, že dokážu tento zápas vyhrať” – ven-tiloval svoje pocity Attila Pinte, hrajúci tréner víťazného kolektívu.

8. Trnávka B 26 1 1 24 16:130 4

V súboji o postup v Bánovciach od úvodných minút sa hral útočný futbal. Upokojujúci gól zaznamenal v 19. minúte domáci Kosiba. V ďalšom priebehu Masarovič mieril len do tyče a ďalšie dve vyložené šance zahodil Pav-lovič. Po zmene strán dali domáci dva rýchle góly a o osude troch bodov bolo rozhodnuté. Hostia v závere prikrášlili výsledok, keď auto-rom čestného úspechu bol Ľ Mezovský v 84. minúte. Pikantériou súboja bolo, že proti sebe nastúpili aj bratia a obaja strelili aj gól. V drese domácich to bol Marek Mezovský, na strane Šamorína pre zmenu Ľuboš Mezovský. Šamorínčania napriek prehre si udržali tesný náskok v čele pelotónu. „Bohužiaľ vari v naj-dôležitejšom súboji sme sa prezentovali naj-slabším jarným výkonom. Zlyhali jednotlivci i kolektív. Súper profitoval z našich chýb. Psy-chická ťarcha duelu zväzovala hráčom nohy

i myseľ. Víťazstvo nášho rivala bolo zaslúžené” – znelo hodnotenie lodivoda porazených At-tilu Pinteho.

Najslabší výkon v najdôležitejšom zápase

Ľ. Mezovský (84.)

- -

Soós T. (56. Fekete), Valach (56. Hamuľák), Szöllős (62. Fráz)

STARŠÍ ŽIACI B – MO I. TRIEDY, SKUPINA A

Bolo nás jedenásťIba jedenásť futbalistov cestovalo za súperom do Šurian, tréner Zalka postrádal Botha, Kargela, A. Pinteho ml. Domáci z dolných priečok tabuľky vyhrávali od 7. min. po góle z pokutového kopu. Na konci prvej štvrťhodinky pridali ďalší. „Penal-ta bola vymyslená, druhému gólu v našej sieti predchádzalo postavenie mimo hry” – konšta-toval na margo inkasovaných gólov v úvodných minútach duelu Jozef Mezzei, vedúci mužstva ŠTK. V 17. minúte mohol skórovať Matejov, lenže svoje sólo zakončil iba strelou do brankára. Vzá-pätí svoju chybu napravil a v 20. minúte zazna-menal kontaktný gól. Tesne pred odchodom do kabín pridali domáci ďalší gól. Po obrátke podali šamorínski dorastenci bezkrvný výkon. Z ich strany za zmienku stojí iba Lipkova strela, ktorú zneškodnil brankár a zle umiestnená hlavička toho istého hráča. Súper bol na koni a poľahky zvíťazil štvorgólovým rozdielom (5:1).

28. kolo: Šurany–ŠTK Šamorín 5:1 (3:1), gól za ŠTK: Matejov (20.)

ŠTK Šamorín: Stimm–Tóth, Antalics, Šipoš, Göndör, Rigó, Lipka, Mezzei, Matejov, Kiss, Szerda. Tréner: František Zalka.

Trojgólové vedenie viedlo k sebauspokojeniuOdložený zápas okresných rivalov, ktorý sa 30. mája neuskutočnil pre nepriaznivé poveternost-né podmienky bol na programe 8. júna. V prvej štvrťhodinke boli o poznanie aktívnejší hráči sú-pera, potom prevzali iniciatívu domáci. O vedúci gól ŠTK sa postaral Matejov, ktorý z uhla krížnou strelou do opačného rohu prekonal brankára. Szerda ešte do prestávky zvýšil po sóle na 2:0. Po obrátke založil rýchlu akciu Szerda, prihral

Metejovovi a opora modro-bielych ponúkol ako na tácke tutovku Kissovi, ktorý zblízka ne-zaváhal. Po trojgólovom vedení prišiel útlm, čo využili hráči protivníka na skorigovanie stavu. Ich druhý strelecký zápis sa zrodil v závere stret-nutia z pokutového kopu, keď brankár Stimm fauloval protihráča. „Bola to vari prvá právom nariadená penalta v jarnej sezóne v náš nepros-pech” – povedal na margo verdiktu rozhodcu Jozef Mezzei, vedúci víťazného kolektívu.

27. kolo: ŠTK Šamorín–Veľký Meder 3:2 (2:0), góly za ŠTK: Matejov, Szerda, Kiss.

ŠTK Šamorín: Stimm–Tóth, Antalics, Šipoš, Göndör, Mezzei (15. A. Pinte ml.), Both, Lip-ka, Matejov (70. Kargel), Kiss, Szerda. Tréner: František Zalka.

V utorok absolvovalo v Orechovej Potôni „béčko” starších žiakov ŠTK ďalší víťazný sú-boj v A skupine MO Dunajská Streda. Favori-zovaní hostia prakticky od úvodného hvizdu režírovali dianie na trávniku. Útočili na jednu bránu, gólmana domácich prekonali mladí Šamorínčania šesťkrát. Pri streleckej chuti bol predovšetkým Kristián Mikus, ktorý za-

znamenal hetrik. Postupne sa do hry zapojili aj náhradníci, nakoľko 9. júna so začiatkom o 17.00 hodine je na programe odložené majstrovské stretnutie, v ktorom zverenci trénera Bláhu privítajú rovesníkov z Horné-ho Baru.

18. kolo: Orechová Potôň–ŠTK Šamorín b

0:6 (0:2), góly: Kristián Mikus 3, Tomáš Csiba, Rajmund Mikuš, Szabó (11 m).

ŠTK Šamorín b: Rublík–Gabriel Csiba, Kristián Mikus, Ágh, Derzsi (Tóthová), Szabó, Tomáš Csiba (Urhoffer), Csivre, Jakub Csutora (Kolár), Sipos (Kristeková), Rajmund Mikuš. Tréner: Peter Bláha.

Šamorínsky poltucet v Orechovej Potôni

Aktuálna tabuľka1. Želiezovce 28 20 5 3 123:35 65 2. Štúrovo 28 21 2 5 104:45 65 3. DAC B 28 19 3 6 113:32 60 4. Topoľníky 28 16 4 8 93:45 52 5. Okoličná n/O. 28 16 4 8 93:45 52 6. Hurbanovo 28 15 2 11 75:70 47 7. Vrakúň 27 13 4 10 75:58 43 8. Dvory n/Ž. 27 13 3 11 65:59 42 9. ŠTK Šamorín 28 11 6 11 54:57 39 10. Nitra-Chrenová 28 11 2 15 67:79 35 11. V. Meder 27 10 0 17 48:113 30 12. Šurany 28 7 6 15 75:88 27 13. Gabčíkovo 28 7 4 17 34:71 25 14. O. Potôň 28 6 6 16 41:115 2415. H. Kráľová 27 7 2 18 35:83 23 16. Imeľ 28 2 3 23 35:121 9

Jarná domáca neporaziteľnosť Šamorínčanov pokračovala aj proti V. Mederu

Page 4: News 9.6.2010

Vychádza dvojtýždenne v súťažnom období. Nepredajný.Zodpovedný vydaveteľ: ŠTK Šamorín (Ing. Norbert Csutora) Zodpovedný redaktor: Štefan Ágh

Grafická príprava: Chameleon Design Tlač: PC One Spolupracovník–fotograf: Štefan ÁghRedakčná uzávierka tohto čísla: 9. 6. 2010

19. júna o 17.00

Zvlhol im pušný prachV zápase 19. kola III. ligy Stred hosťom zo Žit-ného ostrova na ihrisku v Seredi zrejme zvlhol pušný prach, lebo i napriek veľkej územnej prevahe nedokázali profitovať z gólom zavá-ňajúcich šancí. V prvom dejstve premárnil štyri tutovky Kristián Mikus. Domáci vyrukovali de-fenzívnou taktikou, loptu väčšinou odkopávali do bezpečia. Ich jednoznačným cieľom bolo neinkasovať. Občas sa snažili rýchlymi pro-tiútokmi prekvapiť obranu ŠTK. Ani po pol-časovej prestávke sa scenár duelu nezmenil, dve minúty pred záverom mohol položiť na lopatky súpera Rajmund Mikuš, ale ani on sa nepresadil.

19. kolo: Sereď–ŠTK Šamorín 0:0.

ŠTK Šamorín: Brunczlík–Derzsi, Csölle, Csej-tey, Czvedler (Gabriel Csiba), Rajmund Mikuš,

Szabó (Jakub Csutora), Csivre (Tomáš Csiba), Kristián Mikus, Kohút, Richard Rigó. Tréner: Peter Bláha.

Súper bol zrelý na uterákOspalý začiatok poznačil dianie na trávniku v prvom dejstve, v ktorom si domáci nedokázali vypracovať gólom zaváňajúcu šancu. Ich ofenzí-va bola v tejto časti súboja bezzubá. Až v druhej polovici prvého polčasu sa presadili mladí Ša-morínčania. Ich zvýšenú útočnú aktivitu koru-noval úvodným gólom Rajmund Mikuš, druhý pridal tesne pred záverom prvého polčasu po rohovom kope hlavou Kohút. Po prestávke sa domácim opäť prestalo dariť. Chýbala presná finálna prihrávka, presné zakončenie. Napokon po vydarenej kombinácii Richard Rigó pripravil tutovku pre Rajmunda Mikuša, ktorý tentokrát nielen dupľou, ale aj výkonom potešil trénera. Hoci bol súper zrelý na uterák, odcestoval zo Ša-morína prijateľnou prehrou.

20. kolo: ŠTK Šamorín–Skalica 3:0 (2:0), góly: Rajmund Mikuš 2, Kohút.

ŠTK Šamorín: Lintner–Derzsi, Csölle (Ágh), Csejtey, Ladislav Rigó (Gabriel Csiba), Darida, Ri-chard Rigó, Rajmund Mikuš, Csivre (Tomáš Csi-ba), Kohút (Szabó), Kristián Mikus (Czvedler).

Aktuálna tabuľka1. Moravský Sv. Ján 16 14 0 2 70:11 422. ŠTK Šamorín 16 12 2 2 60:12 383. Sereď 15 11 1 3 46:14 344. J. Bohunice 16 10 2 4 37:27 32 5. Skalica 16 8 4 4 40:16 286. DAC B 17 6 1 10 24:44 197. Slávia Trnava 16 3 4 9 13:49 138. V. Kostoľany 17 2 4 11 14:53 109. Šoporňa 15 2 1 12 9:44 710. Holíč 16 2 1 13 7:50 7

MLADŠÍ ŽIACI – III. LIGA, STRED

Bez srdca sa body nezískavajú Aj v súboji tabuľkových susedov sa potvrdilo, že prvý gól v sieti šamorínskej omladiny ne-veští nič dobré. Navyše, ak v rýchlom slede ešte inkasujú ďalšie, obrat je v nedohľadne. V Seredi domáci už v 10. minúte viedli 3:0… Hráči ŠTK sa doslova predbiehali v nedodržia-vaní taktických pokynov trénera. Ďalekonosná strela Vasiho síce vykresala iskierku nádeje na priaznivý výsledok, lenže Rublíkovu chybu sú-per potrestal do prestávky ďalším gólom. Ani striedania príliš nepomohli. Postupne sa obja-vilo na hracej ploche až šesť náhradníkov, ale snaha Urbana, Simandla a Peška na zvrat ne-stačila. Ďalší výkonom neoslnili, v budúcnosti musia trénera presvedčiť o tom, že právom patria na ihrisko. Po obrátke oku lahodiacou

delovkou sa blysol Kristián Vasi, ktorý vari z 35 metrov znížil na 2:4. Potom však pre problémy s kolenom musel opustiť ihrisko. „Bez zodpo-vednosti, bez srdca a hlavne bez chuti zvíťaziť sa body nezískavajú” – komentoval sereďskú nádielku tréner mladších žiakov Šamorína František Chudoba.

19. kolo: Sereď–ŠTK Šamorín 8:2 (4:1), góly za ŠTK: Vasi 2.ŠTK Šamorín: Rublík (17. Cocher)–Álló, Botló, Tóthová, Kovács (16. Orbán), Krchnák (Peško), Kolár (15. Simandl), Nagy, Hudec (14. Kozmér), Petrík, Vasi (Urban). Tréner: František Chudoba.

Debakel na domácom trávnikuZverenci trénera Chudobu aj tentokrát dostali parádnu nádielku. Je zarážajúce, že v posled-ných dvoch majstrovských súbojoch inkasova-li mladší žiaci v dvoch súbojoch až osemnásť gólov…

20. kolo: ŠTK Šamorín–Skalica 0:10

Aktuálna tabuľka1. Skalica 16 15 0 1 95:15 452. DAC B 17 12 2 3 72:27 383. Moravský Sv. Ján 16 10 3 3 57:18 334. Sereď 15 9 2 4 51:22 295. ŠTK Šamorín 16 8 0 8 43:49 246. Slávia Trnava 16 6 2 8 30:47 207. J. Bohunice 16 5 2 9 27:57 17 8. Šoporňa 15 3 3 9 34:68 129. V. Kostoľany 17 2 3 12 15:59 910. Holíč 16 1 1 14 12:74 4