Математика Клас: 2 – В · web viewКомунальний заклад «...

18
Міністерство освіти і науки України Комунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області » Відкритий урок на місто ( математика 2 клас) Роботу виконала Сизонова Олена Олександрівна вчитель початкових класів Комунального закладу « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області »,

Upload: others

Post on 22-Jan-2020

2 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Міністерство освіти і науки УкраїниКомунальний заклад

« Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27Полтавської міської ради Полтавської області »

Відкритий урок на місто( математика 2 клас)

Роботу виконала Сизонова Олена Олександрівна вчитель початкових класів Комунального закладу « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області », спеціаліст першої кваліфікаційної категорії

Полтава 2016

Page 2: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Математика 2 – В клас Дата проведення: 01.12. 2016 року Час проведення: 11:05 – 11: 45 Вчитель: Сизонова О.О.

Тема уроку: « Знай наше – люби українське » Мета уроку: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати математичну мову, спостережливість, кмітливість, уміння творчо працювати над завданнями. Виховувати шанобливе ставлення та інтерес до народних традицій, обрядів, оберегів, побуту українців; сприяти духовному розвитку особистості. Форма проведення: складання скрапбуку Обладнання: презентація, мультимедійний проектор, загадка, щедрівки, пісня « Їхали козаки »( мінус), фото прапорів: України, Туреччини, фото ( пам’ятник варенику – Черкаси, Канада, галушці – Полтава ), таблиці геометричних фігур.

Хід уроку

І. Організація класу до роботи

Вчитель: Тема нашого уроку: « Знай наше – люби українське.» Сьогодні, діти, ми продовжуємо закріплювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток та вміння розв’язувати задачі на дві дії. А наприкінці уроку на Вас чекає сюрприз…

Вчитель: Отже, розпочнемо! Відкрийте зошити. Покладіть їх навскоси, сядьте рівненько. Напишіть число, класна робота.

1 грудня

Класна робота

ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Вчитель: Україна здавна славиться своєю гостинністю та смачними стравами. І ми сьогодні в цьому переконаємось, завітавши нагостини до Одарки.

2

Page 3: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

( Слайд 1 ) – фото на дошку ( в скрапбук, 1 )

Виходить Одарка

Вчитель: Добридень, Вашій хаті ! Доброго здоров'ячка, Одарко !

Одарка : Доброго дня і Вам ! Заходьте до хати ! Вчитель: Дякуємо !

Вчитель: Давайте спробуємо відгадати, що приготувала на обід Одарка ? Загадка від Одарки: Місила, місила, Ліпила, ліпила, А тоді – хіп Та в окріп! А вже на останку - Масло й сметанку. Хто зуміє відгадати Того буду частувати. Одарка: Що це, діти ? Діти: Це Варенички !

3

Page 4: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

( Слайд 2 ) – малюнок на дошку ( в скрапбук, 2 )

Вчитель:« Ой, варенички кручені – страва незвичайна! А чого ж вони сьогодні незвичайні ? Послухайте !

Кожен вареник – це якесь математичне завдання. Виконавши його правильно - ми отримуєм цікавинку про вареник. А всі цікавинки будемо складати в скрапбук.

Вчитель імпровізовано витягує 1 вареник з макітри.

Вчитель: Перше завдання – яке нам треба виконати це …. Математичний диктант Вчитель: Давайте пригадаємо: – Як називаються числа при додаванні ? – Як називаються числа при відніманні ? – Різниця – це …? – Цифри-сусіди – це … ?

Працюємо в зошиті Напишіть: М. д.

Будьте уважними !

- зменшуване 16, від’ємник 8, знайти різницю; 16 – 8 = 8 - перший доданок 19, другий – 17, знайти суму ; 19 + 17 = 36 - записати число, у якому 10 десятків ; 100 - записати число, у якому 2 десятки 5 одиниць 25 - знайти різницю чисел 90 і 30; 90 – 30 = 60 - записати число, де цифри-сусіди 18 і 20 19

Вчитель: Перевіряємо ! Слайд 3 - 8, 36, 100, 25, 60, 19.

4

Page 5: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Вчитель: Молодці ! Ось Вам Цікавинка про вареник! ( Слайд 4 ) – фото на дошку ( в скрапбук, 3 )

Вчитель: Діти, прапор якої держави перед Вами ?

Підказка: протилежний берег Чорного моря ( яка там країна ?), Султан Сулейман – Роксолана.

Діти: Це Туреччина.

Вчитель: Примандрував вареник до нас сааме з Туреччини, добре прижився, трішки змінився за формою і став символом домашнього затишку.

Вареник – символ домашнього затишку – речення на дошку ( в скрапбук, 4 )

Вчитель: А зараз трішки відпочинемо. Піднялися !

Вправи для очей : - подивилия в долоньку ( ліву) , - подивилися на мене; - подивилися в долоньку ( праву), - подивилися на мене. - Знайшли очима ( малюнки на центральній стіні класу). Тихенько сіли.

Вчитель : Продовжуємо урок.

5

Page 6: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Вчитель імпровізовано витягує 2 вареник з макітри.

Другий вареник - це … розв'яжи задачу Вчитель: Давайте пригадаємо: З чого складається задача ? Діти: 1 – умова, 2 – запитання, 3 – розв’язання, 4 – відповідь. Увага на екран ( Слайд 4) 1. Читаємо умову задачі На обід господиня наліпила вареників: з картоплею 40, з капустою – на 5 менше, ніж з картоплею; а вареників з м'ясом – на 20 більше, ніж з капустою.

Скільки вареників наліпила господиня з м’ясом ? Працюємо в зошиті: Напишіть: Задача 2. Питання: - Про що задача ? ( про вареники) - З якою начинкою були вареники ? (з картоплею, капустою, м’ясом) - Скільки вареників наліпила з картоплею господиня ? ( 40) - Скільки з капустою ? ( Невідомо, на 5 менше, ніж з картоплею) – Якщо на 5 менше ніж з картоплею,то це скільки ? ( 40 – 5 = 35 ) – Чому треба віднімати, а не додавати ? ( Тому, що на … менше)

Працюємо в зошиті: Напишіть: Розв’язання Як записати першу дію задачі ? ( Слайд 5)

1) 40 – 5 = 35 ( вар.) – пояснення ? ( з капустою )

- Далі. Скільки вареників наліпила з м’ясом ? ( Невідомо, на 20 більше, ніж з капустою) - А з капустою нам відомо скільки ? ( Так - 35 вареників) - Отже, як дізнатися скільки вареників з м’ясом ? (20 + 35 = 55)

Працюємо в зошиті: Записуємо другу дію задачі 2) 35 + 20 = 55 ( вар.) – пояснення запишемо ? ( ні) Що далі ? ( Вираз )

Page 7: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

( 40 – 5) + 20 = 55 ( вар.) Вчитель: Все ? ( Ні) Відповідь: 55 вареників.

6

А варенички з капусти, щоб у вашій кишені не

було пусто!

А варенички із м’ясом, щоб не

хворіли Ви часом !

А варенички з ягодою, щоб жили Ви в мирі

і злагоді!

Сир – приємна несподіванка

Гриби – поповнення в родині

Картопля – щасливе довге життя

Вчитель: Молодці, Ви впоралися і з цим завданням. Покладіть ручки і зробимо розминку для наших пальчиків. ( Оцей пальчик мій дідусь, оцей пальчик – баба, а цей пальчик – мій татусь, а цей пальчик – баба, а цей пальчик буду – я ! От і вся моя сім'я !)

Ось Вам наступна Цікавинка про вареник!

Раніше вареники були обов’язковою окрасою святкового столу. Господині ліпили «Шляхетні» вареники – це вареники для гостей з різними начинками - побажаннями. ( Начинка в скрапбук, 5 )

Наприклад:

Page 8: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

7

Вчитель імпровізовано витягує 3 вареник з макітри.

Третій вареник -

Цікава гра:

« Чарівний дзьобик»

( усно)

Вчитель: Увага, діти, на екран. ( Завдання на слайді і на дошці). Вчитель: Завдання виконуємо усно. Порівняйте вирази і вставте потрібні «дзьобики», тобто знаки більше або менше.

Діти усно обчислюють вирази, а потім по одному

виходять до дошки та вставляють потрібні «дзьобики» > або < :

15 + 7 > 25 - 9 33 < ( 16 + 20) 27 - 15 < 9 + 9 ( 50 – 5) > 21

Вчитель: Молодці, Ви впоралися з цим завданням. Ось Вам наступна Цікавинка про вареник !

Page 9: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Вареники готували обов’язково на такі свята як: ( в скрапбук, 6 )

8

13 грудня – Святого Андрія 6 січня – Святвечір 13 січня – Щедрий вечір Вчитель: Хто може розповісти щедрівку ? Діти розповідають щедрівочки.

Вчитель імпровізовано витягує 4 вареник з макітри.

Четвертий вареник – Гра: « Цікаві фігури» ( усно) Вчитель: Увага, діти, на екран. ( Завдання на слайді і на дошці.) Завдання виконуємо усно. Розмісти фігури за формою і кольором.

?

? ?

Page 10: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

9

Page 11: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

10

Вчитель: Молодці, Ви впоралися з цим завданням. Ось Вам наступна Цікавинка про вареник ! ( в скрапбук, 7)

Пам’ятник варенику в Україні за кордоном:

Черкаси – 2 метри Канада ( 9 метрів)

Вчитель: Де пам'ятник варенику вищий в Україні чи в Канаді ? Діти : Вищий в Канаді. Вчитель: На скільки вищий ? Діти : на 7 метрів. Вчитель: Як дізналися ? Діти : 9 – 2 = 7 ( м)

Page 12: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Вчитель: Чи є пам'ятник вареникам в Полтаві ? ( Ні) Вчитель: А якому виробу з тіста є ? ( Галушкам) Вчитель: Вірно, є пам'ятник « Українській галушці.»

11

( в скрапбук, 8 )

Вчитель імпровізовано витягує 5 вареник з макітри.

П' ятий вареник - це … підсумок уроку

ІІI. Підсумок уроку. Рефлексія

Вчитель: Підводимо підсумок нашої роботи на уроці:

- У кого були в гостях ? ( В Одарки)

- Що приготувала Одарка для гостей ? ( Вареники)

- Звідки ж примандрував до нас Вареник ? ( З Туреччини)

- Що це за « Шляхетні » вареники ? ( Вареники для гостей)

- Вареники з картоплею для гостей – це побажання чого ?

( Картопля – щасливе довге життя )

Page 13: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

12

- Чи є пам’ятник варенику за кордоном ? ( Так)

– Де саме ? В якій країні ? ( В Канаді)

– Яка його висота ? ( 9 м)

Вчитель: Молодці !

Вчитель: Щоб козацькому роду не було переводу, а Україна

залишалася квітучею та незалежною, треба не тільки любити свій

рідний край, а знати наше – поважати українське, шанувати та

пам’ятати народні традиції.

Вчитель: Одарко, ми сьогодні впоралися з усіма завданнями ?

Одарка: Так.

Вчитель: А вареничків заробили ?

Одарка: Звичайно.

Вчитель: Так запрошуй !

Одарка: Запрошую Вас на варенички з … картоплею !

Під веселу музику (пісня « Їхали козаки » ), Одарка веде до своєї

хати ( кабінет № 11) і там господиня пригощає всіх дітей

вареничками ( сметанку додає за смаком.)

Page 14: Математика Клас: 2 – В · Web viewКомунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

13