osmi drugi čas

2
Škola: JU OŠ Banovići Nastavnik: Hodžić Arijana Nastavni predmet: NJEMAČKI JEZIK Razred: VIII PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE Nastavna cjelina: Einführung Nastavna jedinica: Wiederholung Redni broj časa: 2 Cilj obrade nastavne jedinice: ponavljanje gradiva obrađenog prošle godine Zadaci (obrazovni, funkcionalni, odgojni): - ponavljanje vokabulara - ponavljanje gramatike Ključni pojmovi: Korelacija: Nastavna sredstva i pomagala: kopije, grafoskop Artikulacija časa: Nastavne metode i oblici rada: 1.Uvodni dio časa: Nastavnica pozdravlja učenike i pokušava da pomoću raznih slika aktivira znanje od prošle godine 2.Glavni dio časa: Nastavnica će pripremiti vježbe ponavljanja kojim bi se tokom ovog časa trebalo ponoviti gradivo prethodne školske godine. Da bi učenici ponovili vokabular prethodnih godina, nastavnica će na tablu pričvrstiti kartice sa slikama određenih pojmova, a učenici u svoje sveske treba da zapišu kako se taj pojam zove na njemačkom jeziku. 2. Was kann man nicht sagen?

Upload: arijana-hodzic

Post on 27-Jan-2016

255 views

Category:

Documents


7 download

DESCRIPTION

p

TRANSCRIPT

Page 1: osmi drugi čas

Škola: JU OŠ Banovići

Nastavnik: Hodžić Arijana

Nastavni predmet: NJEMAČKI JEZIK

Razred: VIII

PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE

Nastavna cjelina: Einführung Nastavna jedinica: Wiederholung Redni broj časa: 2

Cilj obrade nastavne jedinice: ponavljanje gradiva obrađenog prošle godineZadaci (obrazovni, funkcionalni, odgojni):

- ponavljanje vokabulara- ponavljanje gramatike

Ključni pojmovi: Korelacija:Nastavna sredstva i pomagala: kopije, grafoskopArtikulacija časa: Nastavne metode i oblici rada:

1.Uvodni dio časa: Nastavnica pozdravlja učenike i pokušava da pomoću raznih slika aktivira znanje od prošle godine

2.Glavni dio časa: Nastavnica će pripremiti vježbe ponavljanja kojim bi se tokom ovog časa trebalo ponoviti gradivo prethodne školske godine. Da bi učenici ponovili vokabular prethodnih godina, nastavnica će na tablu pričvrstiti kartice sa slikama određenih pojmova, a učenici u svoje sveske treba da zapišu kako se taj pojam zove na njemačkom jeziku.

2. Was kann man nicht sagen?

3. Slušanje:Keine Panik, prve dvije scene4. Pisanje: Opisati svoju sobu

Završni dio časa: Nastavnica najavljuje novu nastavnu jedinicu sledećeg časa i učenici treba da ponove nazive za čkolske predmete i školski pribor.