rph mingguan

5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) SAINS Tahun 6 22 Jun 2015 (Isnin) 07.40-08.10 (30minit ) Unit Unit 3 :Astrnmi Ta!u" #$%rhana &u'an $%rhana atahari* +,!%"ti Utama %mahami %nm%na %rhana ,u'an /an %rhana matahari +,!%"ti Sam in an Aras 1 Aras 2 Aras 3 asi' %m,%'a!aran a/a a"hir rs%s %n a!aran /an %m,%'a!aran muri/ /a at : i. %mahami "ns%%rhana ,u'an /an matahari /%n an ,%tu'. ii. %n!a'an"an simu'asi %rhana,u'an /an matahari /%n an ,%tu'. i ii.%'u"is ra!ah %rhana ,u'an /an matahari /%n an ,%tu'. && &&& $', 'am u su'uh ta'i ,'a in n A"ti iti %m,%'a!aran 1. Sa' !a a, antara uru /an muri/. 2. %n%ran an '%h uru t%ntan ta!u" %'a!aran. 3. Simu'asi %rhana ,u'an /an matahari. 4. A"ti iti %n u"uhan. 5. umusan ta!u" %'a!aran. % '%"si A"ti iti %n a!aran /an %m,%'a!aran ti/a" /i!a'an"an "%rana %r!a'anan masu" s%"'ah. an an an %n a!aran /i,a a "% a"an /atan . SAINS Tahun 4 22 Jun 2015 (Isnin) 08.10-09.10 (1Jam) Unit Unit 6 : %n u"uran Ta!u" # ari U"ur an!an * Stan/ar/ an/un an 6.1 Stan/ar/ %m,%'a!aran 6.1.1 6.1.2 6.1.3 +,!%"ti a/a a"hir rs%s %n a!aran /an %m,%'a muri/ /a at : I. %n;ata"an ma"su/ an!an /%n an ,%tu'. II. %n u"ur an!an /%n an m%n una"an a'at ;an s%ra am /%n an ,%tu'. III. %n u"ur an!an /%n an m%n una"an a'at s%suai /an unit ia ai /%n an ,%tu'. && &&& <a ai %nsi' %m,aris ita %n u"ur A"ti iti %m,%'a!aran 1. A"ti iti sa' !a a, antara uru /%n an muri/ ,%r"aitan ta!u". 2. %n%ran an '%h uru t%ntan ta!u" ,%rs%rta nth. 3. A"ti iti ,%r"um u'an muri/. 4. =atihan %n u"uhan. 5. umusan isi %'a!aran '%h uru. % '%"si A"ti iti %n a!aran /an %m,%'a!aran ti/a" /i!a'an"an "%rana %r!a'anan masu" s%"'ah. an an an %n a!aran /i,a a "% a"an /atan .

Upload: nazri

Post on 05-Nov-2015

229 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

Contoh rph yang disediakan 1 minggu lebih awal

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

SAINS Tahun 622 Jun 2015 (Isnin)07.40-08.10 (30minit)UnitUnit 3 : Astronomi

TajukGerhana Bulan & Gerhana Matahari

Objektif UtamaMemahami fenomena gerhana bulan dan gerhana matahari

Objektif SampinganAras 1, Aras 2, Aras 3

Hasil PembelajaranPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :i. Memahami konsep gerhana bulan dan matahari dengan betul.ii. Menjalankan simulasi gerhana bulan dan matahari dengan betul.iii. Melukis rajah gerhana bulan dan matahari dengan betul.

BBM / BBBGlob, lampu suluh, tali, bola pingpong

Aktiviti Pembelajaran1. Soal jawab antara guru dan murid.2. Penerangan oleh guru tentang tajuk pelajaran.3. Simulasi gerhana bulan dan matahari.4. Aktiviti pengukuhan.5. Rumusan tajuk pelajaran.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan kerana perjalanan masuk sekolah. Rancangan pengajaran dibawa ke p&p akan datang.

SAINS Tahun 422 Jun 2015 (Isnin)08.10-09.10 (1Jam)UnitUnit 6 : Pengukuran

Tajuk Mari Ukur Panjang

Standard Kandungan6.1

Standard Pembelajaran6.1.1,6.1.2,6.1.3,

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :I. Menyatakan maksud panjang dengan betul.II. Mengukur panjang dengan menggunakan alat yang seragam dengan betul.III. Mengukur panjang dengan menggunakan alat sesuai dan unit piawai dengan betul.

BBM / BBBDawai, pensil, pembaris, pita pengukur

Aktiviti Pembelajaran1. Aktiviti soal jawab antara guru dengan murid berkaitan tajuk.2. Penerangan oleh guru tentang tajuk berserta contoh.3. Aktiviti berkumpulan murid.4. Latihan pengukuhan.5. Rumusan isi pelajaran oleh guru.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan kerana perjalanan masuk sekolah. Rancangan pengajaran dibawa ke p&p akan datang.

BAHASA MALAYSIA Tahun 522 Jun 2015 (Isnin)09.10-10.10 (1Jam)TemaPertanian dan Penternakan di Malaysia

TajukLadang Nanasku

Standard Kandungan4.1

Standard Pembelajaran4.1.2

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :i. Menyanyikan lagu dengan bimbingan guru dengan betul.ii. Mengubah suai seni kata lagu dengan betul dan sesuai.iii. Bercerita tentang seni kata lagu dengan betul.

BBM / BBBAudio lagu, lirik lagu, kad lagu

Aktiviti Pembelajaran1. Guru membimbing murid menyanyikan lagu dengan muzik.2. Murid memahami maksud seni kata lagu.3. Murid mengubah suai seni kata lagu dengan sesuai.4. Murid bercerita tentang seni kata lagu yang telah diubah.5. Rumusan aktiviti pembelajaran.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan kerana perjalanan masuk sekolah. Rancangan pengajaran dibawa ke p&p akan datang.

MATEMATIK Tahun 222 Jun 2015 (Isnin)11.30-12.30 (1Jam)UnitUnit 3 : Tolak dalam lingkungan 1000

Tajuk Cuba tolak

Standard Kandungan3.1

Standard Pembelajaran3.1.1, 3.1.2, 3.1.3

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :I. Menolak 3 nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula dengan betul.II. Menolak 3 nombor hingga tiga digit dengan mengumpul semula dengan betul.III. Menolak 3 nombor dengan menggunakan abacus dengan betul.

BBM / BBBLembaran kerja, abakus

Aktiviti Pembelajaran1. Penerangan oleh guru tentang operasi tolak berserta contoh.2. Aktiviti kuiz berkumpulan dan individu.3. Latihan pengukuhan.4. Rumusan isi pelajaran.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan kerana perjalanan masuk sekolah. Rancangan pengajaran dibawa ke p&p akan datang.

PENDIDIKAN JASMANI Tahun 123 Jun 2015 (Selasa)07.10-08.10 (1 jam)UnitGimnastik Asas

TajukHambur dan Pendaratan

Standard Kandungan1.6

Standard Pembelajaran1.6.1, 1.6.2

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :I. Melakukan hambur ke hadapan menggunakan kaki dengan betul.II. Melakukan hambur ke pelbagai arah menggunakan kaki dengan betul.

BBM / BBBWisel, kon, tali

Aktiviti Pembelajaran1. Aktiviti pemanasan badan.2. Aktiviti regangan.3. Aktiviti ansur maju hambur ke hadapan.4. Permainan kecil.5. Rumusan dan cooling down.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. 8 murid dapat mencapai objektif pengajaran yang disasarkan.

PENDIDIKAN JASMANI Tahun 223 Jun 2015 (Selasa)07.10-08.10 (1 jam)UnitGimnastik Asas

TajukHambur dan Pendaratan

Standard Kandungan1.6

Standard Pembelajaran1.6.1, 1.6.2

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :I. Melakukan hambur menggunakan kedua-dua belah tangan ke pelbagai arah dengan betul.II. Melakukan hambur di atas peti lombol dengan betul.

BBM / BBBWisel, kon, tali

Aktiviti Pembelajaran1. Aktiviti pemanasan badan.2. Aktiviti regangan.3. Aktiviti ansur maju hambur dan pendaratan.4. Permainan kecil.5. Rumusan dan cooling down.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. 5 murid dapat mencapai objektif pengajaran yang disasarkan.

PENDIDIKAN JASMANI Tahun 323 Jun 2015 (Selasa)07.10-08.10 (1 jam)UnitGimnastik Asas

TajukHambur dan Pendaratan

Standard Kandungan1.1

Standard Pembelajaran1.1.1, 1.1.2

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :I. Melakukan hambur dari aras tinggi dan mendarat pada aras rendah dengan betul.III. Melakukan hambur dari aras rendah ke aras tinggi dengan betul.

BBM / BBBWisel, kon, tali

Aktiviti Pembelajaran1. Aktiviti pemanasan badan.2. Aktiviti regangan.3. Aktiviti ansur maju hambur dan pendaratan.4. Permainan kecil.5. Rumusan dan cooling down.

RefleksiAktiviti pengajaran dan pembelajaran berjalan dengan lancar. 9 murid dapat mencapai objektif pengajaran yang disasarkan.

BAHASA MALAYSIA Tahun 523 Jun 2015 (Selasa)09.10-10.10 (1Jam)TemaPertanian dan Penternakan di Malaysia

TajukLadang Nanasku

Standard Kandungan4.1

Standard Pembelajaran4.1.2

ObjektifPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :iv. Menyanyikan lagu dengan bimbingan guru dengan betul.v. Mengubah suai seni kata lagu dengan betul dan sesuai.vi. Bercerita tentang seni kata lagu dengan betul.

BBM / BBBAudio lagu, lirik lagu, kad lagu

Aktiviti Pembelajaran6. Guru membimbing murid menyanyikan lagu dengan muzik.7. Murid memahami maksud seni kata lagu.8. Murid mengubah suai seni kata lagu dengan sesuai.9. Murid bercerita tentang seni kata lagu yang telah diubah.10. Rumusan aktiviti pembelajaran.

RefleksiAktiviti pdp berjalan dengan lancar. 7 murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan baik. 2 murid memerlukan bimbingan tambahan.

SAINS Tahun 623 Jun 2015 (Selasa)11.30-12.30 (1 jam)UnitUnit 3 : Astronomi

TajukGerhana Bulan & Gerhana Matahari

Objektif UtamaMemahami fenomena gerhana bulan dan gerhana matahari

Objektif SampinganAras 1, Aras 2, Aras 3

Hasil PembelajaranPada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :i. Memahami konsep gerhana bulan dan matahari dengan betul.ii. Menjalankan simulasi gerhana bulan dan matahari dengan betul.iii. Melukis rajah gerhana bulan dan matahari dengan betul.

BBM / BBBGlob, lampu suluh, tali, bola pingpong

Aktiviti Pembelajaran1. Soal jawab antara guru dan murid.2. Penerangan oleh guru tentang tajuk pelajaran.3. Simulasi gerhana bulan dan matahari.4. Aktiviti pengukuhan.5. Rumusan tajuk pelajaran.

RefleksiAktiviti pdp berjalan dengan lancar. 7 murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan baik.