Sergio Ramos Garcia (Camas, Sevilla, Španjolska, 30. ožujka 1986.) španjolski je nogomet tenuta!no "ani "oje ma#i#skog $eala i Španjolske i%a"ane vste. &ga na po%i'iji "o!nog. Sadržaj sakij 1 *ivotopis + lupska kaijea o +.1 Sevilla o +.+ $eal -a#i# 3 $epe%enta'ija /ivatni život Statistika 6 o2eji o 6.1 $eal -a#i# o 6.+ $epe%enta'ija o 6.3 /oje#ina!no &%voi 8 4anjske pove%ni'e Životopis ue#i 45 ue#i $o7en je u Camasu, Sevilla o# /a ui i ose -aie $amosa. :# mali; nogu Segio je po! klu" <C Camas na nagovo svog "ata $enea koji mu je #anas mena#že. =o#ine +00 . p %a seniosku mom!a# Seville. >jeto +00 . pimijetili su ga veliki klu"ovi, a $eal -a + milijuna eua. ?ila je to najve@i nova' #an %a nekog tinej#žea u Španjolskoj. Aa #e"itiao kao osamnaestogo#išnjak. Klupska karijera ue#i 45 ue#i Sevilla ue#i 45 ue#i

0 download

DESCRIPTION

dsadasdas

TRANSCRIPT

Sergio Ramos Garcia(Camas,Sevilla,panjolska,30. oujka1986.) panjolski je nogometa koji trenutano brani bojemadridskog Realaipanjolske izabrane vrste. Igra na poziciji stopera, ali i desnog bonog.Sadraj[sakrij] 1ivotopis 2Klupska karijera 2.1Sevilla 2.2Real Madrid 3Reprezentacija 4Privatni ivot 5Statistika 6Trofeji 6.1Real Madrid 6.2Reprezentacija 6.3Pojedinano 7Izvori 8Vanjske povezniceivotopis[uredi VE|uredi]Roen je u Camasu,Sevillaod Paqui i Jose Marie Ramosa. Od malih nogu Sergio je poeo igrati za lokalni klub FC Camas na nagovor svog brata Renea koji mu je danas menader. Godine2004.prvi put je zaigrao za seniorsku momadSeville. Ljeto2005.primijetili su ga veliki klubovi, aReal Madridga je kupio2005.za 27 milijunaeura. Bila je to najvei novac dan za nekog tinejdera u panjolskoj. Za reprezentaciju je debitirao kao osamnaestogodinjak.Klupska karijera[uredi VE|uredi]Sevilla[uredi VE|uredi]Proao je omladinski pogon Seville zajedno saJessom NavasomiAntoniom Puertom. 1. veljae 2004. je prvi put nastupio uLa Ligigdje je kao izmjena uao u drugom poluvremenu.U sezoni 2004./05. Ramos je odigrao 31 utakmicu i pomogao Sevilli da zavri na estom mjestu i kvalificira se zaKup Uefa.Real Madrid[uredi VE|uredi]U ljeto 2005. potpisao je zaReal Madridkoji je isplatio Sevilli 27 milijuna eura, Ramos je postao najskuplje plaeni tinejer u panjolskoj.[1]Dobio je broj 4 koji je prije njega nosio Fernanado Hierro. Svoj prvi gol zaReal Madridje zabio 6. prosinca 2005. u Ligi prvaka protivOlympiacosa. Tijeko sezone obino je igrao centralnog brania ili zadnjeg veznog ako je trebalo, ali u sezoni 2007/08 i dolaskomPepeaiMetzelderaRamos je prebaen na desni bok.Dana 4. svibnja 2008. Ramos je dodaoHiguainuza gol koji je Realu donio 31 naslov prvaka. 2008. je nominiran za Europskog igraa godine, zavrio je 21. u izboru.[2]U sezoni 2009/10 je veinu utakmica odigrao na poziciji stopera, zbog Pepeove ozljede. Imenovan je jednim od etiri Realova kapetana. U 33 ligake utakmice zabio je etiri pogotka. SRealomje osvojio 2 titule prvakapanjolske2006/2007. i 2007/2008.Dana21. veljae2010.odigrao je 200. slubenu utakmicu za Real (150. uLa ligi).Kad je Real osvojioKup kralja, u procesijimadridskim ulicamadana20. travnja2011., pokal mu je ispao iz ruku i pao pod kotae autobusa te se razbio u vie komadia.[3]U srpnju 2011. Ramos svoj ugovor s Realom produuje do 2017.[4]godine. Kako se u nastavku sezone ozljedioRicardo Carvalho, Ramos se vraa na svoju prirodnu poziciju stopera. U polufinalnom susretu izmeu Reala iminhenskog Bayerna25. travnja2012.Ramos je u "ruletu" jedanaesteraca opalio visoko iznad gola, a Real je na penale izbaen 3:1.[5]Ramos postaje predmetom ala, ali sve te ale demantira "panenkom" u polufinalu EURA 2012U polufinalu lige prvaka protiv Bayerna Muchena brani Reala prvo je zabio u 16. minuti nakon odlinog ubacivanja iz kuta Luke Modria, a samo etiri minute kasnije pogodio je nakon to je Pepe do njega prebacio ubaaj Angela Di Marije,i tako se iskupio za promaeni jedanaesterac iz 2012 godine,na kraju je rezultat bio 4:0 za kraljeve dok su jo jedan gol zabili u Madridu. I izbacili Bayern Muchen sveukupnim rezultatom 5:0.U finalu lige prvaka2014.Sergio Ramos je svojim golom u 93. minuti spasio Real poraza od Atletica. Ramos je postigao pogodak glavom nakon ubaajaLuke Modria. Taj pogodak moe se nazvati odluujuim za 10. naslov Lige prvaka za Kraljeve, jer su kasnije u produecima postigli jo tri gola. Postigavi to, upisao se u dugu liniju Realovih