vmolodkiv.at.ua · web viewВідкритий урок з української мови 8...

12
Великомолодьківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Відкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

Upload: others

Post on 24-May-2020

7 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

Великомолодьківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Відкритий урок з української мови

8 клас

Провела:

Вчитель української мови

та літератури

Маліш Г. С.

2013

Тема. Узагальнення й систематизація вивченого про однорідні

Page 2: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

члени речення

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про однорідні

члени речення та розділові знаки при них; удосконалювати

вміння правильно інтонувати речення з однорідними члена-

ми, доцільно використовувати іх у мовленні; розвивати вмі-

ння узагальнювати матеріал, виховувати любов до рідного

слова, України, звичаїв, традицій.

Обладнання: дидактичний матеріал, картки, схеми.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації

Хід уроку

Епіграф: Землю рідну люблю і в хуртечі, і в шумі колосся.

Як зернина родюча, минає на ній кожна мить.

Навіть іній її на моїм проступає волоссі...

Як розчахнута гілочка серце за неї болить.

Г. Лютий

І. Організація учнів до уроку.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Узагальненння і систематизація знань.

1) «Хвилинка ерудита»

-1-

- Які члени речення називаються однорідними?- Які члени речення можуть бути однорідними?

Page 3: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

- Як поєднуються однорідні члени речення?- З якою інтонацією вони вимовляються?

- Які розділові знаки ставляться, коли в реченнях при однорідних членах є узагальнювальні слова?

- Чи може бути в реченні кілька рядів однорідних членів?- Назвіть умови, за яких означення бувають однорідними, з

якою інтонацією вони вимовляються?- Коли означення є неоднорідними?- Яка роль однорідних членів у мовленні?

2) Скласти асоціативний кущ

-2-

Page 4: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

3) Пошукове завда ння

- У текстах дидиктичного матеріалу знайти речення з однорідними членами, виписати і вказати, що це за однорідні члени речення.

4) Пізнавальне завдання

-3-

Page 5: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

- Чому означення, що відповідають на одне й те саме питання, відносяться до того ж члена речення, але вимовляються без перелічувальної інтонації і на письмі не розділяються комами?

-Списати, визначивши однорідні і неоднорідні означення, поставити де потрібно розділові знаки.

Берези милі білокорі чекають райдугу свою. Хмарна

вітряна осіння ніч. Понад дорогою за тином в огороді

росте кілька високих розкішних плакучих верб. На

нічному зоряному небі виткнулася ставна парубоча

постать і зникла.

5) Скласти алгоритм розпізнання однорідних та неоднорідних

означень.

6) Ситуативне завдання. Доповнити подані речення однорід-

ними членами речення, маючи узагальнюючі слова.

-4-

Увечері до хати посходилась вся сім’я: О,О,О.

Page 6: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

О,О,О – усе було вкрите білосніжною ковдрою.

7) Творча лабораторія. Напишіть твір-мініатюру на тему «Букет

для мами» з кількома рядами однорідних членів, використо-

вуючи опорні слова.

П’янкий аромат, ніжно-білі квіти, тендітна і струнка

троянда, королева квітів, гордовиті гладіолуси, поле

різнобарвних квітів, рожеві айстри, білоока жоржина,

скромна і ніжна конвалія, казковий аромат.

8) Тестові завдання:

- Укажіть речення, що відповідає схемі:

О,О, і О,О.

А) Зерно і камінь, суша і вода достойні буть зображені в картині.

Б) Любить він такі ночі безвечірні, цю тишу і якусь таємничість, гармонію у всій природі.

-Позначте речення, що містить кілька рядів однорідних членів.

А) Легка біла, прозора постать, що з обличчя нагадує Мавку, з’являється з-за берези і схиляється над Лукашем.

Б) Над селами, над нивами, лугами та долинами велика хмара йшла.

9) За поданими схемами побудуйте речення:

-5-

А) УС: О,О,О.

Page 7: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

Б) О, О, О – УС.

В) УС: О,О,О - ... .

І V . Підсумок уроку.

- Заповніть таблицю

Знаю Вмію Слід повторити

- Бесіда: А) Чи досягли мети уроку? Б) Що дав нам урок, чим збагатив?

- Оцінювання знань учнів.

V . Повідомлення домашнього завдання.

- Написати твір-опис про улюблену квітку в художньому стилі, використовуючи однорідні члени речення.

- Виписати з поетичних творів речення з однорідними членами речення.

-6-

Роздатковий матеріал

Page 8: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

4) Пізнавальне завдання. Списати визначити однорідні члени речення, поставити де потрібно розділові знаки.

Берези милі білокорі чекають райдугу свою. Хмарна вітряна осіння ніч. Понад дорогою за тином в огороді росте кілька високих розкішних плакучих верб. На нічному зоряному небі виткнулася ставна парубоча постать і зникла.

6) Ситуативне завдання. Доповнити подані речення однорід-

ними членами речення, маючи узагальнюючі слова.

Увечері до хати посходилась вся сім’я: О,О,О.

О,О,О – усе було вкрите білосніжною ковдрою.

7) Творча лабораторія. Напишіть твір-мініатюру на тему «Букет

для мами» з кількома рядами однорідних членів, використо-

вуючи опорні слова.

П’янкий аромат, ніжно-білі квіти, тендітна і струнка

троянда, королева квітів, гордовиті гладіолуси, поле

різнобарвних квітів, рожеві айстри, білоока жоржина,

скромна і ніжна конвалія, казковий аромат.

8) Тестові завдання:

Page 9: vmolodkiv.at.ua · Web viewВідкритий урок з української мови 8 клас Провела: Вчитель української мови та літератури

8.1. Укажіть речення, що відповідає схемі:

О,О, і О,О.

А) Зерно і камінь, суша і вода достойні буть зображені в картині.

Б) Любить він такі ночі безвечірні, цю тишу і якусь таємничість, гармонію у всій природі.

8.2. Позначте речення, що містить кілька рядів однорідних членів.

А) Легка біла, прозора постать, що з обличчя нагадує Мавку, з’являється з-за берези і схиляється над Лукашем.

Б) Над селами, над нивами, лугами та долинами велика хмара йшла.

- Заповніть таблицю

Знаю Вмію Слід повторити