· web viewii. Актуалізація опорних знань. Проводимо...

8
УКРАЇНА ТЕРЕБОВЛЯНСЬКА МІСЬКА РАДА ВІДДІЛ ОСВІТИ КОМБІНОВАНИЙ УРОК на тему: «РОЗВ`ЯЗУВАННЯ НЕРІВНОСТЕЙ ДРУГОГО СТЕПЕНЯ» (9 кл; конспект) Вчитель математики: Жур Ніна Петрівна Лошнівська ЗОШ I-III ступенів 1

Upload: others

Post on 04-Jan-2020

10 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1:  · Web viewII. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас

УКРАЇНА

ТЕРЕБОВЛЯНСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ

КОМБІНОВАНИЙ УРОКна тему:

«РОЗВ`ЯЗУВАННЯ НЕРІВНОСТЕЙ ДРУГОГО СТЕПЕНЯ»

(9 кл; конспект)

Вчитель математики:Жур Ніна Петрівна

Лошнівська ЗОШ I-III ступенів

Лошнів2017

1

Page 2:  · Web viewII. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас

Інтерактивне навчання дає змогу різко збільшити засвоєння матеріалу, оскільки впливає не лише на свідомість учня а й на його почуття, волю. Наведу приклад уроку у 9 класі з теми «Нерівності другого степеня» з використанням інтерактивних технологій. Тема: Розв’язування нерівностей другого степеня. Мета: Перевірити знання учнями основних понять теми, глибини усвідомлення знань; уміння застосовувати знання в стандартних та нестандартних умовах; розвивати логічне мислення. Тип уроку: Перевірка та корекція знань, умінь і навичок. Обладнання: Таблиці, роздавальний матеріал, музичний центр. Хід урокуI. Організаційний момент Щоб добитися поставленої мети, нам знадобляться: 1. Наші знання. 2. Деякі шпаргалки (на випадок якщо ми щось забули). 3. Мужність, віра в свої сили, а також поруч міцне і надійне плече товариша.

Кожна людина ставить перед собою певну мету у житті. Вся її діяльність спрямована на те, щоб досягти її. Кожен із вас сьогодні на уроці повинен поставити перед собою певну мету яка стосується нашої теми. В кінці уроку ви скажете, чи досягли ви її. (напис на дошці: «Математика цікава тоді коли дає наживу нашій винахідності й здатності до міркування» Д. Пойа)

II. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас ділиться на групи по 5 чоловік. Запитання учасникам гри у вигляді диктанту. 1. Квадратичними нерівностями або нерівностями другого степеня з однією змінною називають нерівності виду… 2. Дискримінантом називають вираз виду… 3. Корені квадратно тричлена залежать від Д, а саме… 4. Корені квадратного тричлена знаходять за формулами… 5. Графік квадратичної функції називається… 6. Якщо а > 0 то вітки праболи напрямленні…, а якщо а < 0 то… 7. Квадратний тричлен розкладють на множники за формолую… 8. Квадратичною функцією називають функцію виду…

2

Page 3:  · Web viewII. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас

III. Самостійна робота (проводиться під супровід класичної музики) Варіант I. (червоний колір)

3

Page 4:  · Web viewII. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас

1. Записати розв’язки нерівності: 1) аx²+bx+c > 0; 2) аx²+bx+c < 0;

y

-3 5 x

2. Який є найбільший цілий розв`язок нерівності x²+2x-3 < 0?

А. -3 В. 1 Д. 2 -15

Б. 0 Г. -2

(Аналогічні завдання складаємо для решти груп)

4

Page 5:  · Web viewII. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас

IV. Формування вмінь і навичок розв`язування нерівностей другого степеня

1. №490 а) x²-2x-8 > 0

2. №378 а) 8x² - 8x+3 > 0

3. Знайти область визначення функції 5y= √ 2 x² +5x + 2

4. Знайти всі значення а, при яких нерівність не має розв`язків

x² + 3x + 1-2а < 0

V. Калейдоскоп цікавих фактів проводимо у вигляді інтерв`ю. Учениця яка мріє стати журналістом шукає матеріал для математичної газети. 1. Хто з відомих вчених-математиків уродженців Тернопільщини працювали над темою «Квадратична функція» (М.Чайковський, М.Зарицький) 2. Як музика впливає на вивчення математики 3. У яких наукових винаходах використали властивість квадратної параболи. (у оптичних приладах використовують «шар Смакули») 4. Використання властивостей квадратичної функції у військовій справі. (учні вдома готують невеликі доповіді по цих питаннях)

5

Page 6:  · Web viewII. Актуалізація опорних знань. Проводимо математичний диктант у поєднанні з грою «Лото» клас

VI. Рефлексія А зараз саме час повернутися до початку уроку до мети яку ми перед собою поставили. (учитель пропонує учням оцінити результати уроку відповівши на запитання)

VII. Підсумок уроку (оголошення оцінок) Працюючи разом, ви досягли певного успіху. Але в житті і в навчанні часто для цього вміти працювати без допомоги, самостійно що ви і будете робити в дома під час виконання домашнього завдання. Учіть свій розум та душу бачити добро і тоді дорога до успіху буде для вас відкритою.

VIII. Подача домашнього завдання Повторити §13

Рівень А 1) №368 (б-е) 2) №371 Рівень Б 1) №374 (а, б) 2) №399 (а) 3) № 377 (а;в)Рівень В №387 (в)

6