Post on 19-Jan-2021
0 Views
Preview:
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego
Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
od 18 maja 2015 r.
poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15
tel. 22 828 96 98
Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl
28 maja 2015, godz. 19.00
AUKCJA VARIA (6)
lat 25 lat 25 lat 25 lat 25
lat 25lat 25
lat 25 lat 25
lat 25 lat 25
latlat
latlat 25 25
25 25
latlat 25 25
CMYK
2 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
1 wg. Eduarde’a Detaille
Trzy sceny militarne
litografia, papier, 23 × 17 cm, 23 × 17 cm, 23 × 17 cm
cena wywoławcza: 600 zł
2 Jerzy Potrzebowski (1921–1974)
Konie – szkic
tusz, karton, 40 × 36 cmsygn. l. g.
cena wywoławcza: 1 000 zł
3 Roman Breitenwald
(1911–1985)
Głowa konia
olej, płyta malarska, 40 × 30,5 cmsygn. l. d.: R. Breitenwald
cena wywoławcza: 1 000 zł
3AUKCJA VARIA (6)
4 Jerzy Kossak
(1886 Kraków – 1955 tamże)
Na patrolu, 1925
olej, tektura, 21 × 28 cm sygn. p. d. i dat.: Jerzy Kossak / 1925
cena wywoławcza: 3 300 zł
6 Jan Erazm Kotowski
(1885–1960)
Pojenie koni
olej, karton, 32 × 48 cm sygn. l. d.
cena wywoławcza: 1 500 zł
5 Leszek Piasecki (1928–1990)
Grenadier francuski na koniu
olej, płótno, wym. 61 × 50 cm sygn. l. d.: Leszek Piasecki
cena wywoławcza: 2 800 zł
4 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
9 Rzeźbiarz Nieznany
Piłsudski na koniuokres międzywojenny, Polska
drewno, metal, wys. 29 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
8 Malarz Nieznany
Śmierć Stefana Czarnieckiego, k. XIX w.
olej, płótno, 47 × 60 cmkopia wg. Leopolda Loefflera
cena wywoławcza: 3 000 zł
7 Anton Zampis (1820–1883)
Powóz, 1872
akwarela, gwasz, karton, 38 × 55,5 cm sygn. p. d.: A. Zampis
cena wywoławcza: 7 500 zł
5AUKCJA VARIA (6)
12 Halina Chrostowska- -Piotrowicz (1929–1990)
W polu
rycina, karton, 26 × 28 cm sygn. i dat. p. d.: Chrostow-ska 54
cena wywoławcza: 240 zł
11 Theo Wiese (I poł. XX w.)
Kobieta z koszem
olej, tektura, 57 × 44 cm naklejka na odwrocie: Theo.
Wiese, Munchen…
cena wywoławcza: 3 300 zł
10 Antoni Uniechowski (1903–1976)
Dziewczyna z baziami
technika mieszana, 28 × 19 cm sygn. p. d.: AU
cena wywoławcza: 1 200 zł
6 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
14 Malarz Nieznany
Góral, pocz. XX w.
pastel, karton, 48 × 32,5 cm sygn. p. d.
cena wywoławcza: 630 zł
13 Malarz Nieznany
Lirnik, 1941
technika mieszana, 66 × 47 cm sygn. p. d. nieczytelnie, na odwrocie naklejka z wystawy w Łodzi
cena wywoławcza: 750 zł
15 Mieczysław Kudella
Góral palący fajkę
technika mieszana, karton, 56,5 × 46 cmsygn. p. d.: Kudella
cena wywoławcza: 380 zł
16 Stanisław Górski (1887 Kościan – 1955 Kraków)
Portret górala
pastel, papier, 48 × 66,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: St.Górski
cena wywoławcza: 4 000 zł
7AUKCJA VARIA (6)
20 Karol Westfal
(1874–1968)
Zagroda
olej, płótno naklejone na tekturę, 45 × 36 cm
niesygn., na odwrocie dopisek ołówkowy: Westfal
cena wywoławcza: 630 zł
18Max Hanemann
(1882–1941)
Zakopane, 1923
olej, tektura, 36 × 26 cmsygn. p. d.: M.Haneman 1923,
na odwrocie dopisek atramentem: W dowód pamięci/Maks
Haneman/Zakopane 14X23
cena wywoławcza: 1 500 zł
17 Ernst Lorenz Murowana (1872–1950)
Pejzaż nadrzeczny
olej, płótno, 80 × 120 cm sygn. l.d.: Lorenz Murowana
cena wywoławcza: 3 800 zł
19 Jan Mroziński
(1890 Wadowice – 1960 Poznań)
Pejzaż z Wadowic II
olej, płyta, 36 × 43 cm niesygn.
Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty
cena wywoławcza: 1 300 zł
8 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
22 Stanisław Przesłański
(1890–1968)
Pejzaż ze strumieniem, 1913
olej, tektura, 35 × 48 cm sygn. i dat. p. d.: Przesłański 1913
cena wywoławcza: 1 000 zł
21 Włodzimierz Nałęcz (1856–1946)
Pejzaż z kościołem, 1915
olej, płótno, 44 × 55 cm sygn. l. d.: Nałęcz oraz dat. p. d.: 1915
cena wywoławcza: 3 300 zł
23 Malarz Nieznanyk. XIX w., prawd. Rosja
Pejzaż z pasterką
olej, płótno, 50 × 66 cm sygn. nieczytelnie
cena wywoławcza: 3 000 zł
24 Mieczysław Serwin-Oracki
(1912–1977)
Polne kwiaty
olej, karton, 20,5 × 24 cm sygn. i dat. p. d.
cena wywoławcza: 600 zł
25 Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy)
Pejzaż
olej, płótno, krawędzie dublowane, 24 × 36 cm sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI 1941 (?)
cena wywoławcza: 1 500 zł
9AUKCJA VARIA (6)
26 Józef Jarosz (1890 Rososzka – 1966 Zalesie Dolne)
Pejzaż zimowy
olej, tektura, 34 × 35 cm niesygnowany, na odwrocie dopisek atramentem oraz naklejka warszawskiego zakładu ramiarskiego
cena wywoławcza: 750 zł
28 Karol Heimroth (1860–? )
Staw za wsią
olej, deska, 20 × 10 cm sygn. l. d.: Heimroth i na odwrocie
cena wywoławcza: 250 zł
27 Mieczysław Filipkiewicz
(1891–1951)
Pejzaż z drzewami
olej, tektura, 68,5 × 48,5 cm sygn. p. d.: Mieczysław
Filipkiewicz
cena wywoławcza: 2 500 zł
29 Karol Biske (1863–1928)
Kartuzy
olej, tektura, 42 × 52 cm sygn. i dat. p. d.: K.Biske
cena wywoławcza: 1 900 zł
10 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
31 Ignacy Pinkas
(1888–1935)
Kościół Paulinów na Skałce w Krakowie
olej, karton, 22 × 26 cm sygn. l. d.: I.Pinkas
cena wywoławcza: 3 300 zł
30 Jan Lityński (ur. 1928)
Pejzaż
olej, płótno na tekturze, 10 × 13 cm sygn. p. d.: J. Lityński
cena wywoławcza: 750 zł
32 Ludomir Janowski (1862–1939)
Pejzaż leśny
olej, sklejka, 46 × 39 cm sygn. l. d. lustrzanie, na odwrocie fragment naklejki wystawowej
cena wywoławcza: 1 500 zł
33 M. Lauterbach
Aleja Kasztanowa, 1905
olej, płótno, 76 × 61 cm sygn. i dat. l. d.: M. Lau-
terbach, na odwrocie dwie naklejki wystawowe
cena wywoławcza: 3 800 zł
11AUKCJA VARIA (6)
34 J. Zając (?)
Widok miasta
olej, tektura, 44,5 × 33,5 cm sygn. i dat p. d. J. Zając (?) 1926
cena wywoławcza: 750 zł
35 Marcin Samlicki
(1876–1932)
Dom z ogrodem, 1925
olej, płótno, 33 × 24 cm sygn. i dat. l. d.: Samlicki/1925
cena wywoławcza: 1 300 zł
37 Edmund Szyfter
(1907–1993)
Widok na ul. Chlebnicką
w Gdańsku, 1946
olej, tektura, 48,5 × 60 cm sygn. i dat. p. d.: Edi Szyfter
/ Gdańsk 1946 r.
cena wywoławcza: 1 300 zł
36 Stanisław (?) Zambrowski
Widok ze Starego Miasta w Warszawie
technika mieszana, karton, 35 × 49 cm sygn. p. d.: St. Zambrowski
cena wywoławcza: 250 zł
12 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
39 Dariusz Wąsowicz
(1910–1973)
Plac Zamkowy w Warszawie
akwaforta, papier, 12 × 15 cm
sygn. p. d.: D. Wąsowicz
cena wywoławcza: 250 zł
38 Malarz Nieznany(II poł. XIX w.)
Pejzaż romantyczny
olej, płótno,26,5 × 39 cm sygn. p. d.
cena wywoławcza: 600 zł
42 Malarz Nieznany
(XIX/XX w.)
Bukiniści paryscy
sucha igła, papier, 16,5 × 22,5 cm
sygn. p. d. (nieczytelnie)
cena wywoławcza: 200 zł
41 Daniel Vrydag (1765–1822)
Campo Vacinno (wg. Piranesi’ego Veduta di campo vaccino)
miedzioryt, papier, 26 × 32 cm sygn. l. d.: D. Vrydag
cena wywoławcza: 800 zł
40 Władysław Zakrzewski (1903–1944)
Kościół Mariacki w Krakowie
akwaforta, papier, 17 × 12,5 cmsygn. p. d.: W. Zakrzewski
cena wywoławcza: 250 zł
13AUKCJA VARIA (6)
46 C. Pauli
Pejzaż włoski
olej, płótno, 50 × 77 cm sygn. p. d.: C. Pauli
cena wywoławcza: 3 500 zł
43 Eugeniusz Szparkowski (1904–1985)
Lucca, 1956
akwarela, karton, 26,5 × 47 cm sygn. i dat. l. d.: Eug. Szparkowski 1956
cena wywoławcza: 1 000 zł
44 Zefiryn Ćwikliński
(1871–1930)
Cyprysy na Via Appia w Rzymie
olej, płótno, 118 × 82 cm sygn. l. d.: Z. Ćwikliński
cena wywoławcza: 8 000 zł
45 Carl vom Kothen (1897 Elberfeld – 1937 Kotthausen)
Pejzaż z zaporą
olej, płótno, 96 × 78 cmsygn. p. g.: Carl von Kothen
cena wywoławcza: 2 400 zł
14 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
48 Jäschke
(XX w.)
Pejzaż z rzeką, 1954
olej, płyta, 50 × 60 cm sygn. l. d.:...? Jäschke/...endorf 1954
cena wywoławcza: 950 zł
50Malarz Nieznany
(I poł. XX w.)
Żuraw gdański nad Mołtawą
olej, płótno, 81 × 70,5 cm sygn. l. d.: nieczytelnie
cena wywoławcza: 2 500 zł
51 Władysław Królikiewicz (1898–1976)
Odbudowa portu rybackiego
olej, sklejka, 38 × 49 cm niesygn., nalepka autorska na odwrocie
cena wywoławcza: 1 000 zł
47 Karl Kaufmann (1843–1902)
Pejzaż górski z jeziorem
olej, płótno, 63 × 89 cm sygn. l. d.: F.Gilbert
cena wywoławcza: 9 500 zł
49 Krystyna Łada-Studnicka
(1907–1999)
Nad jeziorem
olej, płótno, 37 × 46 cmsygn. p. d.: K. Łada
cena wywoławcza: 1 600 zł
15AUKCJA VARIA (6)
53 Soter Jaxa Małachowski (1867–1952)
Raguza-nokturn (Czarnogóra), 1928
gwasz, karton, 35 × 50 cm sygn. p. d.
cena wywoławcza: 1 500 zł
52 Roman Bratkowski
(1869–1954)
Wzburzone morze – Capri
olej, płótno, 49 × 69 cm sygn. p.d.: R. Bratkowski/Capri
cena wywoławcza: 10 000 zł
54 Wilhelm Müller-Brieghel
(ur. 1860)
Morze
olej, płótno, 63 × 94 cm sygn. p. d.: Müller Brieghel
cena wywoławcza: 3 000 zł
16 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
58 E. Stevens
Łodzie, 1928
pastel, karton, 43 × 55 cm sygn. l. d i dat.: E. Sterans 1928
cena wywoławcza: 2 700 zł
56 Adolf Mühlhan
(1886 Hannover – 1970)
Port w Hamburgu
olej, płótno, 60,5 × 80 cm sygn. l. d.: Mühlhan/Hamburg
cena wywoławcza: 3 500 zł
55 Malarz Nieznany (XIX/XX w.)
Żaglowce na morzu
olej, płótno, 43 × 59 cmsygn. p. d.: A. B
cena wywoławcza: 3 200 zł
57 P. Peters (I poł. XX w.)
Żaglowce
olej, płótno, 60 × 80 cmsygn. p. d.: P. Peters
cena wywoławcza: 1 900 zł
17AUKCJA VARIA (6)
61 Rudolf Priebe
(1889–1956 Rudolfstadt)
Widok z łodziami
olej, płyta, 40 × 50 sygn. l. d.: Priebe
cena wywoławcza: 2 500 zł
60 Lauritz Haaland
(1855–1938)
Na morzu
olej, płótno, 38 × 55 cm sygn. i dat. p. d.: Lauritz Haaland 1905
cena wywoławcza: 5 900 zł
59 Tadeusz Bogusławski (1898–1963)
Krynica Morska, 1958
gwasz, karton, 45 × 57 cm sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Bogusławski Krynica Morska 1958
cena wywoławcza: 630 zł
63 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław)
Łodzie na plaży
olej, płyta, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Z. Dziurzyńska – Rosińska
cena wywoławcza: 6 500 zł
62 Eugeniusz Dzierzeńcki
Jacht w zatoczce, 1947
olej, płótno, sygn. i dat. p. d.: E. Dzierzencki 1947
cena wywoławcza: 1 800 zł
18 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
65 Franciszek Gnyp
(1894–1970)
Portret blondynki
olej, płyta malarska, 41 × 33 cm sygn. l. d.
cena wywoławcza: 750 zł
64 Miron Duda (1893 Nowy Sącz – 1950 Warszawa)
Po służbie
gwasz, karton, 20 × 30 cm w świetle p-p, na odwrocie opisany: Duda Miron
cena wywoławcza: 630 zł
67 Stanisław Malcher
(1900–1943)
Portret kobiety
olej, sklejka, 50 × 40 cm sygn. p. d.: S. Malcher
cena wywoławcza: 1 500 zł
66 Artysta Nieznany Londyn 1901
Wędkowanie
litografia, karton, 29 × 35 cm Londyn 1901
cena wywoławcza: 1 400 zł
19AUKCJA VARIA (6)
68 J. Wisiński
Wnętrze pokoju
olej, sklejka, 53,5 × 38 cm sygn. p. d.: J. Wisiński
cena wywoławcza: 750 zł
69 Felicja Pacanowska (1907 lub 1915–2002)
Kompozycja z kwiatami
olej, sklejka, 46 × 37,5 cm sygn. l. d.: F. Pacanowska
cena wywoławcza: 1 000 zł
71 Józef Charyton (1912–1975)
Martwa natura z papierosami, 1965
olej, płyta, 50 × 35 cm sygn. p. d.: J. Charyton/1965
cena wywoławcza: 1 500 zł
70 Stanisław Dybowski
(1895–1956)
Astry w wazonie
gwasz, karton, 21 × 28 cm sygn. l. d.: St. Dybowski
cena wywoławcza: 500 zł
72 Mateusz Ludwik Hajdukiewicz
(1886–?)
Astry
gwasz, akwarela, papier, 67 × 42 cm sygn. l. d.: L. Hajdukiewicz
cena wywoławcza: 1 200 zł
20 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
73 Antoni Teslar (1898–1972)
Jaskry, 1958
olej, tektura, 28 × 24 cm sygn. i dat. p. d.: a Teslar/ 58, na odwrocie dopiski autorskie
cena wywoławcza: 380 zł
77 Matylda Meleniewska
(1869–1930)
Bukiet bzów, 1926
olej, tektura, 44,5 × 63 cm sygn. i dat. p.d.: M. Meleniewska
1926
cena wywoławcza: 750 zł
76 Zygmunt Kałuski (1880–1968)
Bukiet w wazonie
olej, tektura, 51 × 35,5 cm sygn. p. d.: Z. Kałuski
cena wywoławcza: 1 000 zł
74 Malarz nieokreślony
(I poł. XX w.)
Martwa natura z kwiatami, 1949
olej, płótno, 60 × 50 cm sygn i dat. p. d.: (...)1949
cena wywoławcza: 1 900 zł
75 Ludwik Grabowski (1884–1982)
Nagietki w wazonie
olej, płyta malarska, 40 × 34 cmsygn. l. d.: L. Grabowski
cena wywoławcza: 500 zł
21AUKCJA VARIA (6)
78 Teka reprodukcji plakatu PRL wyd. KAW – 41 szt. wym: 49 × 34 cm obwoluta z zagieciami, ślady używania
cena wywoławcza: 200 zł
79 Teka z reprodukcjami
plakatów z lat 1971–1975 o tematyce
polityczno-społecznej 24 szt., 40 × 28 cm
cena wywoławcza: 150 zł
81 Jerzy Flisak (1930–2008)
Piękność i ćma
tusz, karton, 39 × 28 cm niesygnowany
cena wywoławcza: 1 000 zł
80 Karol Ferster ps. Charlie (1902–1986)
Kiełbasa z wolnej ręki
technika mieszana, papier, wym. 31 × 11 cm sygn. p. d.: Charlie
cena wywoławcza: 1 000 zł
22 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
85 Katarzyna Librowicz
(1912–1991)
Macierzyństwo
akwarela, papier, 30 × 22 cm
cena wywoławcza: 300 zł
83 Maja Berezowska
(1898–1978)
Ilustracja do baśni Indonezyjskiej
piórko, tusz, tektura, 34 × 25 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
82 Leszek Rózga (ur. 1924 )
Bez tytułu
akwaforta, karton, 10 × 15 cmsygn.: Rózga L.
cena wywoławcza: 500 zł
84 Malarz Nieznany (pocz. XX w.)
Spotkanie/ Portret kobiety (obraz dwustronny)
olej, tektura, 70 × 50 cmna odwrocie portret kobiety, dat. l. g.: 909 Wysta-wiany: Modna pani u wód. Kąpieliska nad Bałtykiem 1880–1914, w Muzeum Miasta Sopotu, 15 lipca – 7 listopada 2010 r.
cena wywoławcza: 4 000 zł
23AUKCJA VARIA (6)
89 Henryk Płóciennik
(ur. 1933)
Stojący akt, 1997
technika mieszana, 53 × 38,5 cm sygn. l. d.: H.Płóciennik oraz ś.d.:
H.Płóciennik 1997
cena wywoławcza: 1 500 zł
86 Henryk Płóciennik (ur. 1933)
Leżący akt, 1998
technika mieszana, akryl, piasek, akwarela, karton, 32 × 43 cm sygn. l. d.: H. Płóciennik / 1998
cena wywoławcza: 1 500 zł
87 Kazimierz Zielenkiewicz
ps. Caziel (1888–1931)
Akt na zielonym tle
olej, płótno, 81 × 62 cm sygn. p. d.: KZ, na odwrocie naklejka
z wystawy w Paryżu w 1927 r.
cena wywoławcza: 11 000 zł
88 Malarz Nieznany (poł. XX w.)
Akt siedzącej/ Akt leżącej (obraz dwustronny)
olej, płyta, 104 × 77 cm, niesygn., na odwrocie akt leżącej kobiety; obraz z moż-liwością zamiennej ekspozycji obydwu malowideł
cena wywoławcza: 950 zł
24 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
92 Paweł Lasik (ur. 1941)
Bistro bar, 1974
akryl, płótno, sygn. na odwro-cie: Lasik Paweł Bistro – bar 1974
cena wywoławcza: 1 500 zł
91 Stanisław Wałach
(1919–1983)
Kierowca, 1975
olej, płótno, 96 × 60 cm niesygn., na blejtramie
dopisek: Stanisław Walach Kierowca 75 oraz naklejka wystawowa CBWA oddział
w Krakowie
cena wywoławcza: 4 800 zł
90 Paul Ackermann (1908–1981)
Le Femme, 1959
olej, płótno, 61,4 × 50 cm sygn. p. d.: Ackermann 59
cena wywoławcza: 3 800 zł
25AUKCJA VARIA (6)
95 Lichtarz
srebro, pr. 12, w. 462 g, wys. 28 cm
cena wywoławcza: 3 200 zł
94 Para lichtarzy Berlin, II poł. XIX w.
srebro, w. ok. 490 g, wys. 30,5 cm
cena wywoławcza: 3 800 zł
93 Lichtarz
Warszawa, Malcz, I poł. XIX w.
srebro, pr. 12, w. 380 g, wys. 23 cm
cena wywoławcza: 3 800 zł
26 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
100 Komplet łyżeczek
srebro, pr. 3–4, w. 80g
cena wywoławcza: 200 zł
96 Komplet łyżeczek Polska, okres międzywojenny
srebro, pr. 3, złotnik Piotr Łątkowski, w. 180 g
cena wywoławcza: 380 zł
97 Łyżeczka
srebro, pr. 800, w. 10 g
cena wywoławcza: 100 zł
98 Łyżeczka
XX w.
srebro, pr. 925, emalia
cena wywoławcza: 100 zł
99 Sitko Niemcy, I poł. XX w.
srebro, pr. 800, w. 58 g
cena wywoławcza: 200 zł
101 Łopatka do tortu1920–30
metal, srebro, dł. 25,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
102 Widelec do pikli
1956–1968
Tbilisi, srebro, pr. 875, złocenia, w. 10 g, dł. 17 cm
cena wywoławcza: 130 zł
27AUKCJA VARIA (6)
103 Zestaw sztućców FabergeMoskwa, 1899–1908
srebro, pr. 84, ostrza stalowe
cena wywoławcza: 880 zł
104 Sztućce zakąskowe
Rosja, bracia Graczew, 1908–1917
srebro, pr. 84, ostrze metal złocony
cena wywoławcza: 190 zł
105 Łyżeczka do suszu herbacianegoMoskwa, po 1927
srebro, pr. 875, w. 20 g
cena wywoławcza: 190 zł
106 Łyżka półmiskowaMoskwa, 1860
srebro, pr. 84, złotnik Gubkin, probierz Awdiejew, w. 140 g
cena wywoławcza: 750 zł
107 Łyżka półmiskowa
Warszawa, Malcz, 1860
srebro, pr. 84, probierz W.K., w. 114 g
cena wywoławcza: 600 zł
108 Łyżka półmiskowa
Petersburg, 1813
srebro, pr. 84, złotnik B. B, probierz Aleksa Jasinow, w. 138 g
cena wywoławcza: 750 zł
28 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
109 Sztućce do sałatyFrancja, XIX/XX w.
srebro, mosiądz, dł. 27 cm
cena wywoławcza: 180 zł
110 Łyżka sałatkowa
Wiedeń, XIX/XX w.
srebro, drewno, złotnik Klinkosch, dł. 25,5 cm
cena wywoławcza: 190 zł
112 Widelec i łyżka półmiskowa
XIX/XX w.
Francja(?), róg, srebro(?), dł. 28 cm
cena wywoławcza: 150 zł
111 Łyżka i widelec półmiskoweXIX/XX w.
srebro, pr. 925, róg
cena wywoławcza: 630 zł
29AUKCJA VARIA (6)
113 Łyżeczki
Dania, Georg Jensen, 1970–80
srebro, złocenia, emalia, w. 270 g (6 szt.)
cena wywoławcza: 1 150 zł
114 Etui z okularamiBirmingham, 1906
srebro, w. 66 g
cena wywoławcza: 630 zł
115 Nóż do papieru
Polska, Orno, 1960–70
srebro, pr. 3, w. 22 g, dł. 18 cm
cena wywoławcza: 130 zł
116 Kałamarz z obsadką na piórkoFrancja, ok. 1900
srebro, oryginalne pudełko: I. Ronga, Nancy
cena wywoławcza: 500 zł
30 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
117 ChochelkaPraga, 1821
srebro, w. 78 g, dł. 23 cm
cena wywoławcza: 570 zł
118 Chochelka
Niemcy, I poł. XX w.
srebro, pr. 800, w. 69 g
cena wywoławcza: 250 zł
119 ChochelkaRosja, 1908–1917
srebro, złocone, w. 66 g
cena wywoławcza: 630 zł
121 SzczypceNiemcy, I poł. XX w.
srebro, pr. 800, w. 32 g
cena wywoławcza: 200 zł
123 Szczypce do cukru
Francja, Christofle, pocz. XX w.
metal złocony, dł. 16 cm
cena wywoławcza: 200 zł
122 Szczypce do cukruFrancja, II poł. XX w.
srebro, pr. 1, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm
cena wywoławcza: 230 zł
120 Szczypce do loduWiedeń, 1910–1920
srebro, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm
cena wywoławcza: 250 zł
31AUKCJA VARIA (6)
124 DzbanekParyż, Odiot, 1838–73
srebro, pr. 1, w. 660 g, wys. 23,5 cm
cena wywoławcza: 2 500 zł 125 Dzbanek
Budapeszt, 1843
srebro, pr. 13, kość słoniowa, drewno, wys. 26 cm w. 638 g
cena wywoławcza: 2 500 zł
127 Dzbanek – mlecznik
Francja, II poł. XIX w.
srebro, pr. 1, wys. 11,5 cm w. 154 g
cena wywoławcza: 300 zł
126 DzbanekWarszawa, Br. Buch, ok. 1914
plater
cena wywoławcza: 500 zł
32 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
128 Komplet do herbatyNiemcy, WMF, I poł. XX w.
plater
cena wywoławcza: 900 zł130
Misa do samowaraWarszawa, Br. Henneberg,
k. XIX w.
plater, wys. 9,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
129 Patera
Berlin, Jurst, pocz. XX w.
Jurst, plater, śr. 27,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
131 Świecznik trójświecowyNiemcy, I poł. XX w.
plater, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 250 zł
132 Komplet do herbatyUSA, Rogers Silver Co, I poł. XX w.
plater, wys. 29 i 27 cm (dzbanki)
cena wywoławcza: 570 zł
33AUKCJA VARIA (6)
133 KabaretAnglia, k. XIX w.
plater, szkło, wym. 20 × 15 cm
cena wywoławcza: 1 150 zł
134 Waza do zupy
Anglia, Mills, I poł. XX w.
plater, wys. 20 cm śr. 30 cm
cena wywoławcza: 500 zł
136 Wazka
Niemcy, k. XIX w.
srebro, punce fantazyjne, wym. 7,5 × 11 cm
w. 154 g
cena wywoławcza: 1 700 zł
135 Cukiernicapocz. XX w.
mosiądz, szkło, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 250 zł
34 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
137 Komplet kieliszkówXX w.
srebro, repunca polska powojenna 1, w. 204 g
cena wywoławcza: 600 zł
138 Paterka
Wietnam, po 1958
srebro, pr. 900, wys. 7,5 cm w. 64 g
cena wywoławcza: 130 zł
139 KieliszekŁotwa, 1919–40
srebro, pr. 2, wys. 11,8 cm w. 62 g
cena wywoławcza: 190 zł
140 Zestaw 5 kubeczkówAustro-Węgry, II poł. XIX w.
srebro, pr. 3, wys. 5,5–7 cm w. 166 g
cena wywoławcza: 380 zł 141 Kubek
II poł. XIX w.
srebro, pr. 800, złocenia, wys. 5,5 cm
w. 32 g
cena wywoławcza: 250 zł
142 Kubek
poł. XIX w.
srebro, wys. 6,5 cm w. 36 g
cena wywoławcza: 250 zł
35AUKCJA VARIA (6)
143 Patera Art DecoEuropa Środkowa, 1920–30
mosiądz ze śladami srebrzenia, szkło, wys. 19 cm, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 250 zł
145 Kabaret1920–30
plater, szkło, śr. 18,5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
144 Patera
Niemcy, WMF, 1 ćw. XX w.
plater, wym. 34 × 15 cm
cena wywoławcza: 1 250 zł
146 Koszyczek
1920–30
plater, szkło kobaltowe, wys. 8,5 cm, śr. 11 cm
cena wywoławcza: 250 zł
147 Patera
Niemcy, Poznań, IV ćw. XIX w.
srebro, pr. 800, szkło, wys. 26 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
36 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
148 Objaśniacz z tackąI poł. XIX/XX w
plater, 22,5 × 10 cmtaca dobierana
cena wywoławcza: 380 zł
149 Sitko
Niemcy, I ćw. XX w.
srebro, pr. 800, w. 72 g, dł. 13,3 g
cena wywoławcza: 200 zł
150 Podstawka1920–30
plater, śr. 25 cm
cena wywoławcza: 250 zł
151 Serwetnik
Niemcy, XIX/XX w.
srebro, pr. 835, w. 80 g, wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
37AUKCJA VARIA (6)
152 Pudełko do kart pasjansowychAnglia, ok. 1930
alpaca, drewno
cena wywoławcza: 320 zł
153 TabakieraII poł. XIX w.
Niemcy(?), srebro, pr. 3, złotnik W. Rascher, repunca polska,
w. 96 cm, dł. 9,2 cm
cena wywoławcza: 320 zł
154 PudernicaLondyn, po 1936
srebro, w. 142 g, oryginalne pudełko
cena wywoławcza: 630 zł
155 Pudełko do papierosów
Lwów, ok. 1930
srebro, pr. 3, wkład drewno, w. 408 g, 9 × 14 cm
grawer napis: 5 Strzelecka Nagroda Mistrzostw 1935 r. Stowarzyszenie Urzęd-
ników Skarbowych Rz. P., Okręg Lwów
cena wywoławcza: 1 500 zł
156 Papierośnica Art DecoWarszawa, 1920–30
srebro, pr. 3, w. 134 g
cena wywoławcza: 500 zł 157 Pudełko na cygara
XX w.
alpaca
cena wywoławcza: 130 zł
38 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
158 RamkaWłochy, II poł. XX w.
srebro, pr. 925, wym. 12,5 × 8,5 cm
cena wywoławcza: 230 zł
159 Podgrzewacz do lokówkiLondyn, Drew and Cornp, 1902
srebro, metal, wym. 9 × 5 x 5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
160 Puzderko
Niemcy, k. XIX w.
srebro, pr. 3, w. 20 g
cena wywoławcza: 320 zł
161 Pudełeczko na lekarstwaXX w.
srebro, pr. 800, w. 11,58 g
cena wywoławcza: 250 zł162 PapierośnicaRosja, 1899–1908
srebro, pr. 84, złoto, emalia, 11 × 6,5 cm, w. 188 g
cena wywoławcza: 2 500 zł
39AUKCJA VARIA (6)
163 Liść dekoracyjnyWarszawa, Br. Łopieńscy, pocz. XX w
brąz złocony, 16 × 18 cm
cena wywoławcza: 500 zł
164 Komplet widelczyków i nożyNiemcy, XIX/XX w.
metal złocony, sygn. BMF, 12 szt.
cena wywoławcza: 1 300 zł
165 Świecznik
XIX w.
brąz złocony, wys. 32 cm
cena wywoławcza: 500 zł
166 Ekspres do kawy, Rowentapoł. XX w.
metal niklowany, bakelit, szkło, wys. 35 cm
cena wywoławcza: 500 zł
167 Serwis kawowy
Niemcy, WMF, 1920–1930
plater
cena wywoławcza: 550 zł
40 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
168 Para wazonikówBerlin, pocz. XX w.
porcelana, srebro, wys. 13 cm
cena wywoławcza: 1 250 zł
169 Patera
Rosenthal, 1920–30
porcelana, srebro, śr. 16,5 cm
cena wywoławcza: 630 zł
170 Wazonikpocz. XX w.
porcelana, srebro, niesygn., wys. 8 cm
cena wywoławcza: 250 zł
171 WazonHutschenreuther, 1930–40
porcelana, srebro, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 900 zł
172 Kufel ze sceną myśliwską
Bavaria, Alboth & Kaiser, I poł. XX w.
porcelana, srebro, pr. 925, wys. 16 cm
cena wywoławcza: 750 zł
41AUKCJA VARIA (6)
174KufelMiśnia
porcelana, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 500 zł
173Zestaw śniadaniowy do mokkiMiśnia, ok. 1880 r
porcelana, wys. 6 cm, śr. 17,5 cm
cena wywoławcza: 750 zł
175 Zestaw śniadaniowy
do mokkiMiśnia, ok. 1880 r
cena wywoławcza: 750 zł
176 WazonMiśnia, po 1934
porcelana, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
177 Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 380 zł
42 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
179Filiżanka do mokkiMiśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
178 Filiżanka do mokkiMiśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
180 Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
181 Filiżanka do mokkiMiśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
182 Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
183 Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 380 zł
43AUKCJA VARIA (6)
184 Dzbanek do herbatyMiśnia, po 1934
porcelana, wys. 26 cm
cena wywoławcza: 800 zł
186 Koszyczek
Miśnia, ok. 1900 r.
porcelana, złocenia, śr. 20 cm
cena wywoławcza: 900 zł
185 Komplet wazoników
Miśnia, po 1934 r.
porcelana, wys. 9/10,5/12,5/15,5 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
188TalerzeMiśnia, po 1934
porcelana, śr. 18 cm
cena wywoławcza: 500 zł
187 Wazon
Miśnia, II poł. XX w.
porcelana, wys. 29 cm
cena wywoławcza: 850 zł
189 WazonikMiśnia, II poł. XX w.
porcelana, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 190 zł
44 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
190 Filiżanki do herbatyMiśnia, 1924–34
porcelana, wys. 5 cm, 3 szt.
cena wywoławcza: 380 zł
191 Filiżanki do mokki
Miśnia, ok. 1900
porcelana, brak spodków, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
192 FiliżankiRosenthal, ok. 1900
porcelana, kalka, śr. 10,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł/ 1 szt.
193 Filiżanki do mokkiRosenthal, 1939
porcelana, złocenia, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
194 Talerz
Rosenthal, 1930–40
porcelana, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 100 zł
45AUKCJA VARIA (6)
195 DzbanekParyż, I ćw. XIX w.
porcelana, złocenia, wys. 22 cm
cena wywoławcza: 950 zł
196 Talerz
Miśnia, poł. XIX w.
porcelana, śr. 27 cm
cena wywoławcza: 500 zł
197 WazonNiemcy, XIX/XX w.
porcelana, kalka, wys. 33,5 cm
cena wywoławcza: 400 zł
198 Patera
Śląsk, Wałbrzych, C. Tielsch, II poł. XIX w.
porcelana, dł. 31 cm
cena wywoławcza: 300 zł
46 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
199 TalerzRosja, Br. Korniłow, ok. 1900
porcelana, śr. 24 cm
cena wywoławcza: 150 zł201 Kufel z orłem dwugłowymRosja, II poł. XX w.
porcelana, wys. 15 cm
cena wywoławcza: 130 zł
200 Kosz na pieczywo
Bavaria, poł. XX w.
porcelana, dł. 32 cm
cena wywoławcza: 320 zł
202 Komplet 12 talerzyBavaria, Schumann, poł. XX w.
porcelana, śr. 27 cm
cena wywoławcza: 320 zł
203 Wazon
Bavaria, Heinrich, poł. XX w.
porcelana, malatura ręczna, wys. 26 cm, szer. 28 cm
cena wywoławcza: 400 zł
204 Wazon
Węgry, Zsolnay, II poł. XX w.
fajans, wys. 33,5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
47AUKCJA VARIA (6)
206Figura Tańczący hucułWęgry, Herend, XX w.
porcelana, wys. 30 cm
cena wywoławcza: 500 zł
205 Figurka SłońUnterweisbach, poł. XX w.
porcelana, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 1 100 zł
207 Figurka Słoń
Karl Ens, poł. XX w,
porcelana, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 500 zł
209 Figurka KonieKatzhutte, poł. XX w.
fajans, wys. 18 cm
cena wywoławcza: 500 zł
210 Figurka Pies
Hutschehreuter, ok. 1930
porcelana, dł. 19 cm
cena wywoławcza: 750 zł
211 Figurka PstrągKopenhaga, Royal Kopenhagen, poł. XX w.
porcelana, dł. 12 cm
cena wywoławcza: 250 zł
208 Figurka Owczarek niemieckiKatzhutte, ok. 1930
fajans, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 820 zł
48 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
212 Para figurek górników
Niemcy, Unterweissbach, XX w.
porcelana, wys. 21,5 cm, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 300 zł
213 Figurka SowaHutschenreuther, ok. 1920
porcelana, złocenia, wys. 31,5 cm
cena wywoławcza: 630 zł
214 Popiersie Lenina
ZSRR, poł. XX w.
biskwit, wys. 17 cm
cena wywoławcza: 420 zł
49AUKCJA VARIA (6)
217 TalerzDelft, poł. XVIII w.
fajans, śr. 30 cm
cena wywoławcza: 630 zł
216 Waza z przykrywką
Delft de porceleyne Fles, 1912
fajans malowany podszkliwnie kobaltem, wys. 37 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
215 Talerz „Bolero” Francja, Montreau, ok. 1860 r.
fajans, śr. 20 cm
Talerz „Polka” Schramberg, Niemcy, ok. 1880 r.
fajans, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 200 zł
219 Dzban Śląsk, Bolesławiec, pocz. XX w.
fajans, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 380 zł
218Wazon huculskiPolska, Kuty Stare?, Michał Wołoszczuk, 1939 r.
ceramika, wys. 44 cm
cena wywoławcza: 3 200 zł
220 Cache-pot
ok. 1900
L. Madrassi S.C., kamionka, wys. 30 cm, śr. 30 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
50 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
221 KałamarzXIX/XX w.
szkło, mosiądz, wys. 10,5 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
223 Karafka
okres międzywojenny
szkło, wys. 22 cm
cena wywoławcza: 130 zł
222 Wazon
I ćw. XX w.
szkło, emalia, wys. 13 cm, śr. 11 cm
cena wywoławcza: 250 zł
224 Kieliszek do winak. XIX w.
szkło bezbarwne, trawione, wys. 16,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
225 Kieliszek
Czechy, poł. XIX w.
szkło, złocenia, wys. 12,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
226 WazonCzechy, poł. XIX w.
szkło, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 630 zł
51AUKCJA VARIA (6)
228 Wazon Art Deco
Karlsbad Moser, 1920–30
szkłosygn. trawiona, wys. 25,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
229 Wazon Art Deco
Karlsbad Moser, 1920–30
szkłosygn. trawiona, wys. 15 cm
cena wywoławcza: 400 zł
231 Para wazonów Art Deco1920–30
szkło brązowe, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 570 zł
230 Wazon Art Deco
Karlsbad Moser, 1920–30
szkło topazowesygn. trawiona, 11,5 × 20 cm
cena wywoławcza: 600 zł
227 WazonNiemcy/Czechosłowacja, II ćw. XX w.
szkło, złocenia, wys. 17 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
52 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
232 Komplet szkieł toaletowychFrancja, XIX/XX w.
srebro, pr. 1, szkło
cena wywoławcza: 2 100 zł
233 Komplet toaletowyPetersburg, I poł. XIX w.
srebro, pr. 84, szkło, wys. 5,5 cm
cena wywoławcza: 380 zł
234 Flakon toaletowyXIX w.
szkło, okucie srebro, wys. 10 cm
cena wywoławcza: 380 zł
235 Koszyk
Szwecja, XX w.
szkło, srebro, pr. 835, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 400 zł
53AUKCJA VARIA (6)
236 Lampa w stylu secesyjnym
Włochy, II poł. XX w.
szkło, wys. 38 cm
cena wywoławcza: 3 500 zł
237 WazonXX w.
Ahlefeldt Laurvig, szkło opalizujące, wys. 26,8 cm
cena wywoławcza: 350 zł
54 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
238 Broszkapocz. XIX w.
złoto pr. ok. 0,750, m. 3,98 g, 7 szt. diamentów łącz. 0,15 ct, rubin 0,12 ct
cena wywoławcza: 3 200 zł
239 Broszka w stylu wiktoriańskim
XIX/XX w.
złoto ok. 0,625, opal australijski, perełki, m. 5,36 g
cena wywoławcza: 1 900 zł
241 Kolczyki, Art Deco
1920–30
złoto pr. ok. 0, 585, szafir łącz. 0,25 ct, diamenty łącz. 0,12 ct, m. 4,18 g
cena wywoławcza: 3 800 zł
240Pierścionek platyna pr. ok. 0,950, brylanty łącz. 0,02 ct, dwa topazy łącz. 1,20 ct, m. 3,42 g
cena wywoławcza: 3 600 zł
55AUKCJA VARIA (6)
242 Bransoletkaok. 1950–60
złoto pr. ok. 0,417, brylanty łącz. ok. 9,90 ct (bagiety), m. 27,16 g
cena wywoławcza: 21 000 zł
243 Bransoletka
II poł. XIX w.
złoto pr. ok. 0,585, brylant ok. 0,40 ct, stary szlif, perełki, m. 26,80 g
cena wywoławcza: 7 500 zł244 BransoletkaEtiopia, 1960–70
złoto pr. ok. 0,750, m. 70,64 gczarna plecionka – włosy z ogona słonia, nakładany monogram pod koroną, dar dla damy dworu (polskiej tłumaczki) od cesarza Heile Selasie podczas wizyty Edwarda Ochaba w Etiopii 29 listopada 1965 r., oryginalne etui
cena wywoławcza: 16 000 zł
245 Bransoletka
1920-30
złoto pr. 3, cecha polska międzywojenna, dukatowana, grawerowana, z poprzecz-
nych elementów, m. 86,26 g
cena wywoławcza: 11 000 zł
56 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
246 Młynek modlitewnyTybet, II poł. XX w.,
metal, koraliki, dł. 20 cm
cena wywoławcza: 330 zł
247 Cache pot
Bliski Wschód, pocz. XX w.
mosiądz, wys. 29 cm
cena wywoławcza: 250 zł
248 Ganesha na słoniuIndie, pocz. XX w.
brąz, wys. 23 cm, szer. 16 cm
cena wywoławcza: 1 600 zł249
TabakieraAfryka Północna, XIX/XX w.
brąz, koraliki, śr. 10 cm
cena wywoławcza: 250 zł
57AUKCJA VARIA (6)
251 MisaChiny, I poł. XX w.
mosiądz, emalia, wys. 8,5 cm, wym. 26 × 26 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
250 Para wazek
Azja, XX w.
emalia, mosiądz, wys. 18,5 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
252 Para wazek
Azja, XX w.
emalia, mosiądz, wys. 19 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
58 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
254 Misa z nakrywką w typie Imari
Japonia, 1900 r.
porcelana, wys. 15 cm, śr. 28 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
255 Utagawa ToyokuniJaponia, XIX w.
Aktor teatru kabuki
drzeworyt barwny, wym. 36 × 24 cm
cena wywoławcza: 750 zł
253 Para wazonówJaponia, XIX/XX w.
Satsuma, porcelana, wys. 15,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
59AUKCJA VARIA (6)
256 Ikona Matka Boska KazańskaRosja, poł. XIX w.
tempera, deska, ryza mosiężna, 44 × 35,5 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
257 Artysta nieznany
Pejzaż pustynny
włosie, napis „a’Amitie 1823”, wym. 25 × 26 cm z ramą
cena wywoławcza: 1 000 zł
258 Anioł poł. XIX w.
drewno polichromowane, szer. 24 cm
cena wywoławcza: 630 zł
259 Element z puttem
XVII/XVIII w.
drewno polichromowane, wys. 31 cm
cena wywoławcza: 900 zł
60 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
260 Szpada
Francja, XVIII/XIX w.
brąz złocony, ostrze stalowe, dł. 96 cm
cena wywoławcza: 1 700 zł
261 KołatkaPoznań, XX w.
brąz, sygn. A. Schneider
cena wywoławcza: 380 zł
61AUKCJA VARIA (6)
262 Figura Święty Pierre Foutnierk. XIX w.
stop metali, złocenia, marmur, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 500 zł
263 Figura Chłopiec
z popiersiem kobietyk. XIX w.
brązsygn. E. Madrassi, wys. 41 cm
cena wywoławcza: 2 700 zł
264 Lustro toaletowe1920–30
rama mosiądz, mahoń, 37 × 24 cm
cena wywoławcza: 500 zł
265 Sepet
Francja (?), I poł. XIX w.
drewno, mosiądz, wym. 33 × 51 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
62 SOPOCKI DOM AUKCYJNY
266 Szkatułka na biżuteriępocz. XX w.
cyna, wys. 6 cm
cena wywoławcza: 150 zł
267 Naczynie
cynasygn. Danzing, wys. 15 cm
cena wywoławcza: 190 zł
269 Lampa nocna1930–40
materiał, podstawa imitacja marmuru, wys. 25 cm
cena wywoławcza: 190 zł
270 Lampka nocna
Polska (?), 1920–30
mosiądz, szkło, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 250 zł
268 Lornetka w etui Munchen, G. Rodenstock
metal, skóra, 17 × 12 cm
cena wywoławcza: 350 zł
Sopocki Dom Aukcyjny Z LECENIE L ICYTACJ Iul. Nowy Świat 54/56 00-363 Warszawa AUKCJA VARIA (6)tel. 22 828 96 98 28 maja 2015 (czwartek), godz. 19.00fax 22 828 96 98warszawa@sda.pl
Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
___________________________________________________________________________________________________________________
imię i nazwisko
dokładny adres
________________________________________ ____________________ ____________________________________________
telefon, fax, e-mail NIP (dla firm) numer dokumentu tożsamości
SDA gwarantuje poufność danych osobowych.
Proszę o licytację następujących pozycji:
Nr pozycjiw katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota
lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitemSDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę.Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości.
Zlecenie telefoniczneW przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możli-wości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
_____________________________numer Państwa telefonu do licytacji
Ja niżej podpisany/a oświadczam, że:Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia.
_________________________________ ________________________
Imię i nazwisko data, podpis
1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym.
2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami praw-nymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem.
3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn.
4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji.
5. Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przy-padku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon.
7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu.
8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu.
9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj-ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny wystawia faktury VAT marża.
10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicyto-wane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniej-szym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku Polskiego powiększonym o 3%.
11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu pełnej zapłaty.
13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.
TABELA POSTĄPIEŃ:
cena postąpienia
100 – 200 10 zł
200 – 500 20 zł
500 – 1 000 50 zł
1 000 – 2 000 100 zł
2 000 – 10 000 200 zł
od 10 000 500 zł
REGUL AMIN AUKCJ I
top related