petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/files/downloads/Урок...  · web...

Post on 29-Aug-2019

219 Views

Category:

Documents

0 Downloads

Preview:

Click to see full reader

TRANSCRIPT

Реєстраційна карткаучасника районної науково - методичної Інтернет - конференції

з проблеми «Нові стандарти – якісні зміни, нова освіта»

Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) Піскун Інна Михайлівна

Місце роботи (повністю) Петрівська загальноосвітня школа І ступеня Петрівська районна

рада

Посада Вчитель початкових класів

Телефон: (не забудьте вказати код) +380975282060

Е-mail_______________________________________________________

Напрям конференції Реалізуємо Державний стандарт: методична скарбничка.

Тема виступу Розробка уроку природознавства на тему: «Ознаки зими», 2 клас

Участь в обговоренні надісланих матеріалів (вказати дату з 17 березня по 21 березня 2014

року) 18 березня 2014 року

Матеріали надіслані «10» березня 2014 року

Даю згоду на друк матеріалів, що надіслані на конференцію.

Тема: Ознаки зими. Навчальний предмет: природознавствоКлас: 2Джерела методичної інформації:

1.1 Марінюк Т.А. Природознавство. 2 клас: розробки уроків. – Х.: Видавництво «Ранок», 2013.

1.2 Володарська М.О. Природознавство. 2 клас. (за підручником Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак) – Х.: Вид. група «Основа», 2013.

2. ----3.1 Фотографії зимових пейзажів та природних явищ.3.2 Сайт: http://loippo.lviv.ua/

Джерела навчальної інформації: 4. Природознавство: підруч. для 2 – го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. – К.: Генеза, 2012. 5. Природознавство: зошит для 2 – го класу загальноосвіт. навч. закл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. – К.: Генеза, 2013. 6. ---- 7. Додаткові навчальні матеріалиНазва Вид Номер додатків Картки для групової роботи

Друкований Додаток 1

Картки для роботи в парах

Друкований Додаток 2

Картка для індивідуальної роботи

Друкований Додаток 3

Мета уроку: навчальна складова: розширювати та збагачувати знання учнів про сезонні зміни у неживій природі, зокрема взимку, ознайомити учнів із поняттям «сніжинка»; розвивальна складова: розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, пам’ять та мовлення учнів, уміння вести спостереження;виховна складова: виховувати інтерес до природознавства, бажання бути природі другом, досліджувати її явища.

Технічне обладнання та програмне забезпечення: Ноутбук, проектор, демонстраційна дошка, MS Word, MS PowerPoint, пісня «Сніжиночки», презентація «Зима». Хід уроку

I. Організаційний момент.- Пролунав для всіх дзвінок,

Починається урок.

Тож часу не гаймо,Працю починаймо.Девіз уроку. (слайд 2)

Не просто слухати, а чутиНе просто дивитись, а бачитиНе просто відповідати, а міркуватиДружно і плідно працювати.

II. Фенологічні спостереження.Повідомлення чергового Гідрометцентру. - Яка температура повітря?- Який стан неба?- Сила вітру?- Опади?- Інші явища природи?

III. Актуалізація опорних знань.1. Послухайте і відгадайте вірш-загадку, щоб дізнатися, яку пору року ми будемо вивчати. (слайд 3)

А яка ВОНА буває ,Скаже той, хто добре знає.Чи ж вона буває ніжна?Ні! Холодна й білосніжна.Так. Холодна, вітер віє,І від снігу все біліє,В небі темна хмара виснеІноді мороз аж тисне.Чудеса на склі малює,На річках мости будує

Не прості, а льодяні,Дуже гарні, мов скляні.Під ногами сніг рипить.Звір від холоду тремтить.Є хурделиця, природно.Є метелиця холодна.Хуга є, і є завія,Сонце світить, та не гріє.І його частіш немає –Хмара сонце закриває.

- Хто ж це ВОНА?1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

- Заплющте очі, та скажіть, які асоціації у вас викликає слово «зима».- Який настрій викликає у вас зима?- Після якої пори року настає зима?

IV. Мотивація навчальної діяльності.- Саме зимі присвячено наш урок. Сьогодні ми навчимося визначати ознаки цієї пори року. (слайд 4)

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Опишіть ознаки зими в неживій природі за малюнками і власними спостереженнями , усно закінчіть речення.

Сонце взимку знаходиться ________ над землею і не нагріває її так як в інші пори року. (слайд 5)

Рано темніє, бо дні________ , а ночі _______. (слайд 6)

Небо часто вкрите ________. (слайд 7)

Замерзають _______. (слайд 8)

Опади випадають у вигляді _______. (слайд 9)

2. Зимові місяці.

- Як називаються зимові місяці?- А зараз попрацюємо в групах.I група - грудень.- Прочитайте текст.

Зиму розпочинає грудень. У цьому місяці Сонце рухається найнижче над горизонтом, дні найкоротші. 22 грудня – день зимового

сонцестояння: найдовша ніч і найкоротший день. Після цього день збільшується, а ніч зменшується.

У грудні небо часто вкривають темні хмари. Іде сніг, і все навкруги вкривається білосніжною ковдрою. Але осінь ще дає про себе знати то потеплінням, то дощем. Бувають і хуртовини, і метелиці, і вітри. Але грудень дуже рідко холодніший від січня.

- Знайдіть в тексті ознаки першого місяця зими. Обговоріть інформацію. Підготуйтеся розказати про грудень своїми словами.

II група - січень.

- Прочитайте текст.

Січень – середина зими. У цьому місяці дні довшають, більше сонячного світла ллється на Землю. У січні земля врешті-решт укривається суцільною сніговою ковдрою. А ще його величають царем морозів, володарем і серцем зими, бо він найхолодніший місяць. У січні не тільки сніг січе, а ще й мороз вогнем пече. У морозні дні сніг сухий і легкий. Чути, як він рипить під ногами. А чому сніг рипить? Це ламаються сніжинки. Якщо за морозами настає відлига, тоді сніг ущільнюється, злежується.

- Знайдіть в тексті ознаки другого місяця зими. Обговоріть інформацію. Підготуйтеся розказати про січень своїми словами.

III група -лютий.

- Прочитайте текст.

Місяць лютий завершує зиму. Усе частіше на небі з’являється Сонце. Усе вище і вище воно піднімається, більше тепла посилає на Землю. Майже на дві години збільшилась тривалість дня. Небо стає ясним і блакитним. З південного боку будинків звисають бурульки. Зима в лютому пом’якшується, бувають відлиги, але ще можуть бути й сильні снігопади і завірюхи.

- Знайдіть в тексті ознаки третього місяця зими. Обговоріть інформацію. Підготуйтеся розказати про лютий своїми словами.

3. Довідкове бюро (слайд 10)- Послухаємо як у народі називають кожен зимовий місяць.- Перший зимовий місяць грудень ще називали «мостовик»,

«стужайло», «вітровик», «зимник», «хмурень».- Січень теж мав чимало народних назв: «сніжень», «сніговик»,

«льодовик», «щипун», «тріскун».- Лютий називали: «зимобор», «криводоріг», «громник», «бокогрій».

4. Народні прикмети. Робота в парах. (слайд 11)

- Встановіть відповідність між частинами народних висловів про зимові місяці. Поясніть їхній зміст.

Грудень землю грудить, хурделиці та замети.Лютневі прикмети - а господар дрова із лісу возить. Січень січе та морозить, а хату студить.

5. Фізкультхвилинка. (слайд 12)Учні виконують танцювальні рухи під пісеньку «Сніжиночки».

6. Розповідь учителя. Утворення сніжинок. (слайд 13)Сніжинки – це краплі води, які перетворилися на кристалики льоду. Немає двох абсолютно однакових сніжинок. Сніжинки можуть мати різні візерунки, розміри.Є в природі сніжинки – крихітки, їх ледь помітно неозброєним оком. Ці сніжинки – голочки трапляються в Антарктиді, де дуже сильні морози.Інколи вони групуються по десять і більше, утворюючи так звані «їжачки». Зустрічаються сніжинки – велетні розміром із долоню, однак це велика рідкість. У переважній більшості сніжинки невеликі. Найчастіше вони бувають у формі різних зірочок, пелюсток дивовижної квітки, орнаменту, стрілочок. Важко описати всю красу й багатство форм цих найтонших витворів природи. Проте нещодавно виявили, що в такій різноманітності є чіткі правила: сніжинка завжди має тільки шестигранну будову.Учені зібрали величезну колекцію мікрофотографій із 5000 знімків, не схожих одна на одну.Розміри сніжинок залежать від температури. Чим нижча температура, тим менші сніжинки.

7. Майстерня зими.- Напишіть на сніжинках за що ви любите зиму.

VI. Узагальнення і систематизація знань.1. Природні явища взимку. (слайд 14)Загадки

- На зимові віти сіли білі квіти.(Іній) - Попід дах серед зими

Всілись білі кажани.І до низу головоюПродрімали до весни.(Бурульки)

- Прозоре мов скло,А не вставиш у вікно.(Лід)

- Снігопад при сильному вітрі називається…(Заметіль)2. Гра «Спіймай ознаки зими».

Довгі ночі, короткі дні. Сонце добре світить і гріє. Всі дерева стоять голі. Птахи прилітають з вирію. Небо низьке, сіре, непривітне. Уночі бувають заморозки. Сніг укрив замерзлу землю.

3. Інтерактивна вправа «Сенкан». (слайд 15)- Складіть вірш про красуню – зиму.

Зразок віршаЗима…Пухнаста, м’яка,Морозить, вкриває, звеселяє.Люблю цю пору року!Білосніжка.4. Самостійна робота учнів. Зошит сторінка 24 завдання 1.

- Підкресліть ознаки зими.VII. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»- Про яку пору року ми говорили?- Які ознаки зими ви запам’ятали?- Які завдання найбільш сподобались?

VIII. Домашнє завдання. (слайд 16)- Намалювати малюнок до теми, написати казку про зиму, виконати

завдання на сторінці 24 у зошиті.

Додаток 1

I група - грудень.

Зиму розпочинає грудень. У цьому місяці Сонце рухається найнижче над горизонтом, дні найкоротші. 22 грудня – день зимового сонцестояння: найдовша ніч і найкоротший день. Після цього день збільшується, а ніч зменшується.

У грудні небо часто вкривають темні хмари. Іде сніг, і все навкруги вкривається білосніжною ковдрою. Але осінь ще дає про себе знати то потеплінням, то дощем. Бувають і хуртовини, і метелиці, і вітри. Але грудень дуже рідко холодніший від січня.

II група - січень.

Січень – середина зими. У цьому місяці дні довшають, більше сонячного світла ллється на Землю. У січні земля врешті-решт укривається суцільною сніговою ковдрою. А ще його величають царем морозів, володарем і серцем зими, бо він найхолодніший місяць. У січні не тільки сніг січе, а ще й мороз вогнем пече. У морозні дні сніг сухий і легкий. Чути, як він рипить під ногами. А чому сніг рипить? Це ламаються сніжинки. Якщо за морозами настає відлига, тоді сніг ущільнюється, злежується.

III група -лютий.

Місяць лютий завершує зиму. Усе частіше на небі з’являється Сонце. Усе вище і вище воно піднімається, більше тепла посилає на Землю. Майже на дві години збільшилась тривалість дня. Небо стає ясним і блакитним. З південного боку будинків звисають бурульки. Зима в лютому пом’якшується, бувають відлиги, але ще можуть бути й сильні снігопади і завірюхи.

Додаток 2

Грудень землю грудить, хурделиці та замети.Лютневі прикмети - а господар дрова із лісу возить.Січень січе та морозить, а хату студить.

Додаток 3

Довідкове бюро- Перший зимовий місяць грудень ще називали «мостовик»,

«стужайло», «вітровик», «зимник», «хмурень».- Січень теж мав чимало народних назв: «сніжень», «сніговик»,

«льодовик», «щипун», «тріскун».- Лютий називали: «зимобор», «криводоріг», «громник», «бокогрій».

top related