voorjaarsveiling kunst en antiek
Kijkdagen in Arnhem Donderdag 14 tot en met zondag 17 april. Telkens van 10.00 tot 17.00 uur.TRANSCRIPT
Notarishuis ArnhemVeilingen & Taxaties
Kunst&Antiek18 t/m 21 april 2016
Voorjaarsveiling
< Afbeelding voorzijde 1 H.J.C. Linse (Amsterdam 1843 - 1906 Den Haag)Elegante dame bij schilder plein air paneel - 46 x 33,5 cm - ges. r.o.
Voorjaarsveiling
Notarishuis ArnhemTaxaties en Veilingen BV
DirectieR.C.J. von Schükkmann, RegisterVeilinghouderen RegisterTaxateur in kunst, antiek en inboedelgoederen
Vestiging ArnhemBakkerstraat 19, 6811 EH Arnhem
Vestiging DuivenNieuwgraaf 34, 6921 RK Duiven
ContactgegevensTelefoon +31 (0)26 4425900Fax +31 (0)26 4433195E-mail [email protected]
BankrelatieABN-AMRO Bank, rekeningnr. 51 24 44 277t.n.v. Stichting Derdengelden Arnhem
IBAN NL22ABNA0512444277BIC ABNANL2A
BTW nr. NL807397283B01Handelsregister Arnhem 09098138
Federatie van Taxateurs Makelaars Veilinghouders in Roerende Zaken
Betaling uitsluitend à contant of dmv pinnenVeilingkosten bedragen 29%
Afhalen van goederen:De gekochte goederen kunnen worden betaald en afgehaald tijdens en na afloop van iedere zitting, met uitzondering van de meubelzitting op woensdagavond 20 april (na deze zitting bestaat er wel de mogelijkheidtot afhalen), doch uiterlijk op dinsdag 26 april 2016 tot16.00 (!) uur.
Afhaalmogelijkheden:Dinsdag 19 april van 13.00 tot 21.00 uurWoensdag 20 april van 13.00 tot 17.00 uur Donderdag 21 april van 9.00 tot 17.00 uur Vrijdag 22 april van 9.00 tot 16.00 uur Zaterdag 23 april van 9.00 tot 12.00 uur Maandag 25 april van 9.00 tot 16.00 uurDinsdag 26 april van 9.00 tot 16.00 uur
Tijdens de kijkdagen is het Notarishuis Arnhem uitsluitend toegankelijk via de voordeur aan deBakkerstraat 19.
Op circa 200 meter afstand van het Notarishuis zijn de parkeergarages Broerenstraat en Langstraat.
Sluitingstijden parkeergarages:Broerenstraat di en wo: 20.00 uurdo: 23.00 uurLangstraatdi, wo en do: 22.30 uur
Voor het afhalen van uw veilingaankopen is ons achter-terrein bereikbaar. Informeer naar de mogelijkheden.
Verzend- en bezorgservice:We bieden u de mogelijkheid om uw aankopen te latenopsturen of bezorgen. Informeer naar de mogelijkheden.
Kijkdagen
NB! De Algemene Veilingvoorwaarden vindt u achterin deze catalogus
De veiling geschiedt ten overstaan van één der Arnhemse Notarissen: Hekkelman Advocaten & Notarissen
Nationale Notaris Arnhem 026 Notariaat Fechner
Dirkzwager advocaten & notarissen
Volgorde van Verkoop
Donderdag 14, vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 april 2016 (van 10.00 uur tot 17.00 uur)
Sluiting online-veiling
Maandag 18 april vanaf 19.00 uur
Maandag 18 april, vanaf 19.30 uur
Maandag 18 april, vanaf 19.45 uur
Maandag 18 april, vanaf 20.15 uur
Maandag 18 april, vanaf 21.00 uur
Aanvang zaalzittingen
Dinsdag 19 april, vanaf 19.00 uur
Woensdag 20 april, vanaf 19.00 uur
Donderdag 21 april, vanaf 13.30 uur
Schilderijen, aquarellen, pastels, tekeningen en grafiek
Tapijten
Kleingoed en varia
Juwelen, sieraden en horloges
Zilveren voorwerpen, miniaturen, bestekgoed etc.
Schilderijen en aquarellen
Meubelen, klokken, spiegels,lampen etc.
Aziatica
Nrs. 301 t/m 503
Nrs. 1201 t/m 1245
Nrs. 1301 t/m 1510
Nrs. 2001 t/m 2280
Nrs. 2401 t/m 2536
Nrs. 1 t/m 231
Nrs. 1001 t/m 1141
Nrs. 601 t/m 873
Voorjaarsveiling 2016/ 3
14 214
Voorjaarsveiling 2016/ 5
Dinsdag 19 april 2016, vanaf 19.00 uur
Veilingnrs. 1 t/m 231Schilderijen, aquarellen en tekeningen
1 H.J.C. Linse (Amsterdam 1843 - 1906 Den Haag)Elegante dame bij schilder plein air paneel - 46 x 33,5 cm - ges. r.o.€ 700 - € 9002 W. Verschuur jr.(Amsterdam 1841 - 1936 Zwitserland)Tweespan in zomerlandschap paneel (lichte verfschade)24 x 32 cm - ges. l.o.€ 300 - € 5003 G.F. van Schagen(Den Haag 1880 - 1968 Laren)‘Peperpoorthuis hofje Groningen’schilderskarton - 27 x 23,5 cm ges. r.o. en gedat.1928€ 300 - € 5004 L. (Louis) Soonius(Den Haag 1883 - 1956 Den Haag)‘Nootdorp’ doek - 30 x 40 cm - ges. r.o.€ 200 - € 4005 H. Broedelet(Delfshaven 1877 - 1966 Deventer)Interieur met waterput marouflé - 35 x 25 cm - ges. r.o.€ 200 - € 3006 Willem Oppenoorth(Amsterdam 1847 - 1905 Utrecht)Man op punter in de vaart bij molen doek - 20 x 30 cm - ges. r.o.€ 100 - € 2007 H. de Groot(Havelte 1872 - 1967 Vries)Boerenerfpaneel - 29 x 21 cm - ges. r.o€ 150 - € 2508 J.H. Doeleman(Rotterdam 1848 - 1913 Den Haag)Polderlandschap met hooiwagen en wipmolenpaneel - 22 x 32,5 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800
9 C.H. Meiners(Amsterdam 1819 - 1894 Amsterdam)Vissers aan de oever marouflé - 31 x 26 cm - ges. l.o. en gedat. 1852€ 400 - € 60010 Mogelijk Ph.L.J.F. Sadée(Den Haag 1837 - 1904 Den Haag)Arbeiders aan waterkant marouflé - 23 x 34 cm - ges. l.o. Herkomst: kunsthandel C.M. van Gogh,Amsterdam€ 200 - € 40011 Toon Koster(Schiedam 1913 - 1989 Woerden)Huizen langs de vaart bij avondschemeringboard - 18 x 24 cm - ges. l.o.€ 300 - € 50012 Ch. Dankmeijer(Amsterdam 1861 - 1923 Den Haag)Man in roeiboot bij kasteel paneel - 17,5 x 23 cm - ges. r.o.€ 100 - € 20013 E. (Evert) Moll(Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Figuren bij aangemeerde boot paneel - 21 x 27 cm - ges. l.o.€ 200 - € 40014 W.C. Nakken(Den Haag 1835 - 1926 Den Haag)Boeren werkend op het landmarouflé - 22 x 23 cm - ges. l.o.€ 800 - € 1.00015 S.N. (Nicolaas) Bastert(Maarseveen 1854 - 1939 Loenen aan de Vecht)Gezicht op de watermolen in Haaksbergenmarouflé - 19 x 27,5 cm - ges. r.o. (Amsterdam, Maatschappij Arti et Amicitiae(expositie eigen bezit 5/6-5/7 1971)€ 200 - € 40016 E.J. Moerenhout(België, 19e eeuw)Houtwerker met paarden paneel - 20 x 26 cm - ges. r.o. (verso titel)€ 200 - € 400
17 B.C.C. (Cor) Noltee(Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht)Stadsgezicht met stratenmakers board (krasjes) - 25 x 41 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70018 P.F. van Os(Amsterdam 1808 - 1892 Haarlem)Stalinterieur met paard, ezel en bok paneel - 21 x 26 cm - ges. r.o. € 200 - € 40019 C.P. Gruppe(Picton 1860 - 1940 Rockport)Zuid-Hollands landschap met brug marouflé - 16 x 26 cm - ges. l.o.€ 250 - € 35020 F. Keelhoff(Neerharen 1820 - 1891 Brussel)Badende vrouwen in zomers landschappaneel - 20 x 17 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70021 Evert Pieters(Amsterdam 1856 - 1932 Laren)Kippen bij boerenschuur doek - 117 x 177 cm - ges. l.o. (expositie: Antwerpen, Campo & Campodecember 1994)€ 1.000 - € 2.00022 H. van Leeuwen (Van Oudewater)(Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Zonnig Alpenlandschap met riviertje‘Hohenschwangau’doek - 115 x 160 cm - ges. l.o.€ 300 - € 50023 H. van Leeuwen (Van Oudewater)(Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Boerderij met erf board - 25 x 40 cm - ges.l.o.€ 200 - € 30024 T.F. Goedvriend(Rheden 1879 - 1969 Warnsveld)Bosgrond met paddestoelen paneel - 19 x 28 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150
3736
Voorjaarsveiling 2016/ 7
25 W.C. Nakken(Den Haag 1835 - 1926 Den Haag)Panoramisch vergezicht marouflé - 13 x 30 cm - ges. l.o.€ 150 - € 25026 A.J. Groenewegen(Rotterdam 1874 - 1963 Horn)Rozen in vaas marouflé - 25 x 23 cm - ges. r.o.€ 80 - € 12027 H. van Leeuwen (Van Oudewater) (Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Kasteel in de winter marouflé - 20 x 15,5 cm - ges. l.o.€ 150 - € 25028 J.S. (Jan) Knikker Jr.(Leiden 1911 - 1990 Den Haag)Stadsgezicht Elburg doek - 24 x 18 cm - ges. r.o. (herkomst: Kunstkontakt, KunsthandelRoozemond, Amsterdam)€ 250 - € 35029 Onduidelijk ges.Liggend vrouwelijk naakt board - 25 x 40 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400
30 H.J. (Hendrik) Valk(Zoeterwoude 1897 - 1986 Arnhem)Stilleven met Delfts blauw wijwaterbakje schildersboard - 19 x 13 cm - ges. r.o. en onduidelijk gedat.€ 150 - € 25031 Onduidelijk ges.Spelende kinderen in het park paneel - 16,5 x 29 cm - ges. r.o.€ 300 - € 50032 Jan Poortenaar(Amsterdam 1886 - 1958 Naarden)Gezicht op Venetiëdoek - 30 x 35,5 cm - ges. r.o.€ 150 - € 25033 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)Damesportret naar P.P. Rubens potloodtekening - 20 x 15 cm ges. op achterzijde€ 300 - € 50034 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)Stadsgezicht potloodtekening - 16 x 20,5 cm - ges. l.o. € 300 - € 500
35 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)‘Johanna van Beek bij de overstroming der Bommelerwaard’aquarel (scheurtje) - 26 x 31 cm ges. op achterzijde€ 400 - € 60036 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)Ploegende boer in heuvelachtig landschap bij Arnhemaquarel - 48 x 69,5 cm - ges. r.o. € 2.000 - € 3.00037 R.A.A. Graafland Jhr.(Maastricht 1875 - 1940 Heerlen)‘In gedachten verzonken’marouflé - 29,5 x 23,5 cm monogram l.o. en gedat. ’35€ 700 - € 90038 J.F.C. (Johan) Scherrewitz(Amsterdam 1868 - 1951 Hilversum)Boerenerf met ossenkar doek - 50 x 66 cm - ges. r.o.€ 2.500 - € 3.500
40 41
39 Mogelijk D.A.C. Artz(Den Haag 1837 - 1890 Den Haag)Luisterend meisje doek - 30 x 41 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80040 J. de Rijk(Hilversum 1806 - 1882 Hilversum)Geiten bij drenkplaats doek - 75 x 66 cm - ges. l.o.€ 500 - € 80041 G. Craeijevanger(Utrecht 1810 - 1895 Utrecht)Figuren in boomrijk zomerlandschap doek - 74 x 60 cm - ges. m.o. gedat. 1880€ 4.000 - € 6.00042 J.S.H. Kever(Amsterdam 1854 - 1922 Laren)Moeder met kinderen in Larens interieur doek - 66 x 80 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.000
43 R. Knötel(Glogôw Malopolski 1857 - 1914 Berlijn)Inspectie van de Hongaarse troepen tijdens de Habsburgse periodegouache - 60 x 100 cm - ges. r.o. en gedat. 1913€ 1.000 - € 2.00044 J.G. Smits(Den Haag 1823 - 1910 Den Haag)Houtsprokkelaarsters aquarel - 21 x 33,5 cm - ges. l.o.€ 250 - € 35045 A.E.H. (Alice) Ronner(Brussel 1857 - 1906)Stilleven met Oost-Indische kers en perzikendoek/marouflé - 48 x 60 cm ges. r.m. en gedat. 1898€ 400 - € 600
46 Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam)Frans havengezicht doek - 75 x 91 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80047 M.J. de Jongere (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam)Rotterdams havengezicht met loodsboot doek - 50 x 80 cm - ges. r.o.€ 1.000 - € 1.20048 M.J. de Jongere(Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam)Rotterdams havengezicht doek - 40,5 x 80,5 cm - ges. r.o.€ 1.000 - € 1.50049 J.P. (Joop) Molenaar(Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezichtdoek - 25 x 45 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800
Voorjaarsveiling 2016/ 9
50 Johan Barthold Jongkind(Lattrop 1819 - 1891 Grenoble)‘Marine, Dutch vessels on the English coast’ doek - 58,5 x 80 cm - ges. r.o. en gedat. 1864(herkomst Kunsthandel E.J. van Wisselingh)€ 15.000 - € 25.000
Voorjaarsveiling 2016/ 11
51 Henri Roidot(Anderlecht 1877 - 1960 Lingebeek)Bomen langs een waterpartij paneel - 19,5 x 31,5 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70052 C. van Leemputten(Werchter 1841 - 1902 Schaarbeek)Haan met kippen paneel - 16,5 x 19 cm - ges. r.o. en gedat. 1863€ 700 - € 90053 J. C. Watelet (Beauraing 1867 - 1954 Brussel)Dame in witte avondjurk doek - 90 x 70 cm - ges. m.o. en gedat. 1929€ 3.000 - € 4.000
54 D. Schulman(Hilversum 1881 - 1966 Laren)Winterse zonsondergang te Laren doek - 50 x 70 cm - ges. l.o.€ 3.000 - € 4.00055 E.L. (Elchanon) VerveerDen Haag 1826 - 1900 Den Haag)Op de uitkijk doek - 58 x 39,5 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.00056 Hollandse school (19e eeuw)Koeien aan waterkant doek - 40 x 50 cm - gemerkt W. Maris€ 300 - € 50057 Onduidelijk ges.Zeegezicht met schepen in de schemering paneel - 30 x 46,5 cm - ges. l.o. en gedat. 1867€ 300 - € 500
58 A. van Everdingen (Utrecht 1832 - 1912 Utrecht)Landschap met ruiter en schip paneel - 17 x 28,5 cm - ges. l.o. (achter lijst)€ 500 - € 70059 A. Verhoesen (Utrecht 1806-1881 Utrecht)Stier en koeien in weidelandschap paneel - 14 x 17,5 cm - ges. m.o. en gedat. 1874(herkomst: H. Parson jr., Kalverstraat 144,Amsterdam, omstreeks 1874)€ 1.800 - € 2.20060 A. Verhoesen (Utrecht 1806 - 1881 Utrecht)Hoenderhof paneel - 15 x 20 cm - ges. l.o. en gedat. 1877€ 1.500 - € 2000
6968
61 N. (Nicolaas) Riegen (Amsterdam 1827-1889 Amsterdam)Zeegezicht met schipbreuk paneel - 30 x 47 cm - ges. l.o. en gedat. 1861 € 1.500 - € 2.00062 J.E. van de Wetering de Rooij(Woudrichem 1877-1972 Den Haag)Wintergezicht met figuren bij stadspoort aan het water doek - 60 x 92 cm - ges. l.o.€ 1.000 - € 1.20063 D. Schulman (Hilversum 1881 - 1966 Laren)‘Na de regen’doek - 47 x 75 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800
64 Chr. van der Windt (Brussel 1877 - 1952 Leiden)Boer bij hooiberg marouflé - 15 x 29 cm - ges. l.o. (herkomst Kunsthandel Sala)€ 800 - € 1.20065 Hollandse school (19e eeuw)Figuren in winterslandschap bij ruïne paneel - 21 x 28 cm € 500 - € 70066 A.N.M. Karssen (geb. Den Haag 1945)Breiend meisje bij deuropening paneel - 30 x 22 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80067 J. Kuijpers (Fijnaart 1819 - 1892 Amstelveen)Rustende jagers in zomerlandschap doek - 40,5 x 38 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600
68 J.W. Bilders (Utrecht 1811 - 1890 Oosterbeek)Bosgezicht met houtsprokkelaarster paneel - 16 x 13 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80069 A. Eversen (Amsterdam 1818 - 1897 Delft)Zomers dorpsgezicht met figuren marouflé - 25 x 31 cm - signatuur resten l.o.(vergelijk met: P. Overduin, ‘Adrianus Eversen(1818 - 1897). Schilder van stads- en dorps -gezichten’, Wijk en Aalburg 2010 pag. 209,catnr. 21-11 (met afb.)€ 1.800 - € 2.20070 J.M. Jansen (Angerlo 1811 - 1857 Utrecht)Wandelaar in landschap paneel - 27 x 34 cm - ges. m.o€ 300 - € 500
Voorjaarsveiling 2016/ 1377
71 G. Heerebaart (Amsterdam 1829 - 1915 Amsterdam)Figuren bij huizen aan beek paneel - 24 x 33 cm - ges. l.o.€ 1.000 - € 1.50072 P.G. Vertin (Den Haag 1813 - 1893 Den Haag)Zicht op St. Janskerk te Gouda paneel - 24 x 20 cm - ges. r.o.€ 1.500 - € 2.00073 P.G. Vertin (Den Haag 1813 - 1893 Den Haag)Winters stadsgezicht met figuren doek - 43 x 26 cm - ges. l.o. en gedat. 1881€ 3.000 - € 4.000
74 B.G. ten Berge (Alkmaar 1835 - 1875 Alkmaar)Herderin met schapen in landschap doek - 26 x 36 cm - ges. l.o. en gedat. 1863€ 700 - € 90075 Everhardus Koster (Den Haag 1817 - 1892 Dordrecht)Riviergezicht met schepen doek - 52 x 82 cm - ges. l.o.€ 1.000 - € 2.000
76 E. Voet (Haarlem 1827 - 1905 Overveen)Marskramer in landschap paneel - 18,5 x 24 cm - ges. r.o. en gedat. 1847€ 400 - € 60077 W. Vester (Heemstede 1824 - 1871 Haarlem)IJsvermaakpaneel - 27 x 36 cm - initialen m.o.€ 1.500 - € 2.000
78 A. Waldorp (Den Haag 1803 - 1866 Amsterdam)Figuren bij bomschuiten op het strand paneel - 27 x 36 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.00079 A. Waldorp (Den Haag 1803 - 1866 Amsterdam)Figuren in zeilschepen bij kalm weer paneel - 43 x 62 cm ges. l.m. in zeil en gedat. 1837€ 2.000 - € 3.00080 Hollandse school (19e eeuw)Stadsgezicht met figuren op markt doek - 55,5 x 70 cm - P.G. Vertin gemerkt€ 1.000 - € 1.500
81 Toegeschreven aan W.J.J. Nuijen (Den Haag 1813 - 1839 Den Haag)Hollands havengezicht met schepen en figurendoek - 70,5 x 90 cm (Vergelijk met: Christie’s, Amsterdam 11 mei2011, lotnr. 112 (met afb.) en: Sotheby’sAmsterdam 15 december 2009, lotnr. 24 (met afb.) zie verder voor een tweede kleinere – minder uitgewerkte – versie:Christie’s London, 14 maart 2007, lotnr. 33(met afb.)€ 2.500 - € 3.500
82 W. Roelofs (Amsterdam 1822 - 1897 Antwerpen)Rustende figuren aan beekje bij molen doek - 45 x 64 cm - initialen l.o. (te dateren circa 1847)€ 2.000 - € 3.00083 W. Koekkoek (Amsterdam 1839 - 1895 Amstelveen)Stadsgezicht met bevroren vaart paneel (barst hersteld) - 30,5 x 43 cm ges. r.o.€ 1.000 - € 1.500
Voorjaarsveiling 2016/ 15
84 J.H.B. Koekkoek (Amsterdam 1840 - 1912 Hilversum)Twee havenmonden met schepen paneel - 12 x 18 en 12,5 x 18,5 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.50085 N. (Nicolaas) Riegen (Amsterdam 1827 - 1889 Amsterdam)Riviergezicht met uitzeilend vissersschip paneel - 24,5 x 36 cm - ges. l.o.€ 1.200 - € 1.500
86 A.H. Bakhuijzen Jr. (Den Haag 1826 - 1878 Middelburg)Boer met vee op landweg bij boerderij paneel - 12,5 x 16,5 cm - ges. r.o. (verso herkomstlabel Gemeentemuseum Den Haag)€ 500 - € 700
87 J.F. Hulk Sr. (Amsterdam 1829 - 1911 Haarlem)Havengezichtpaneel - 23,5 x 32 cm € 1.400 - € 1.600
88 Isaac Israels (Amsterdam 1865 - 1934 Den Haag)Russische balalaikaspelers doek - 111 x 87 cm - atelierstempel r.o.€ 15.000 - € 20.000
Voorjaarsveiling 2016/ 179794
89 A.M. Geijp(Middelburg 1855 - 1926 Den Haag) Arbeider met hond op bospad doek - 68 x 93,5 cm - ges. r.o. € 700 - € 90090 J.S. Menage (Stuvenberg) (Leeuwarden 1809 - 1869 Leeuwarden)Figuren bij herberg aan landweg doek - 42,5 x 54,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1859€ 300 - € 50091 C.H.J. Leickert (Brussel 1816 - 1907 Mainz)Zicht op figuren bij molen en boerderij paneel - 21 x 27 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.00092 C.H.J. Leickert (Brussel 1816 - 1907 Mainz)IJsgezicht met schaatsers paneel - 22,5 x 33 cm - ges. r.o.€ 3.000 - € 5.000
93 J.H.L. (Louis) Meijer (Amsterdam 1809 - 1866 Utrecht)Zeegezicht met boten en figuren paneel - 16 x 26 cm - ges. l.o.€ 2.000 - € 3.00094 A.J. Couwenberg Jzn. (Delft 1806 - 1844 Arnhem)Romantisch landschap met visser bij ruïne in maanlichtpaneel - 11,5 x 14,5 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.00095 Vermoedelijk P.P. Schiedges (Den Haag 1813 - 1876 Den Haag)Schepen op zee doek - 52 x 75 cm - ges. l.o. en gedat. 1866€ 600 - € 800
96 Hollandse school (19e eeuw)(mogelijk omgeving H. van Hove)Dienstmeid in interieur doek - 40 x 34 cm€ 100 - € 20097 J.J. Zuidema Broos (Vorden 1833 - 1882 Vorden)Dorpsgezicht met bruiloft doek - 55 x 68,5 cm - ges. l.o.€ 6.000 - € 8.00098 L.J. van Erven Dorens (Amsterdam 1832 - 1900 Amsterdam)Gezin in interieur doek - 83 x 62 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1.000
99 Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915 Den Haag)Bomschuiten op de Noordzee paneel - 70 x 110 cm - ges. r.o.€ 60.000 - € 80.000
100 Toegeschreven aan Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915 Den Haag)Seinpostduin, Scheveningen paneel - 70 x 115 cm€ 8.000 - € 12.000
Voorjaarsveiling 2016/ 19
101 D. van Bergen Boerenerf met vee doek - 36 x 46,5 cm - ges. r.o. € 1.000 - € 1.500102 Mogelijk C.F. Daubigny (Parijs 1817 - 1878 Parijs‘Landschap’ doek (verfschilfers) - 41 x 61 cm ges. l.o.€ 2.000 - € 3.000
103 Franse school (19e eeuw)Landschap met oude eik en rotsblokken,mogelijk bij Barbizondoek - 51 x 61 cm€ 250 - € 350104 W.G.F. Jansen (Harlingen 1871 - 1949 Blaricum)Boer met paard en wagen op landweg doek - 36 x 45,5 cm - ges. l.o€ 600 - € 800
105 W.H. Singer Jr. (Pittsburgh 1868 - 1943 Olden)Bomen in berglandschap doek - 46 x 55 cm - ges. l.o.€ 3.000 - € 4.000106 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Havengezichtdoek - 60 x 76 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.000
107 G.J. Delfgaauw (Monster 1882 - 1947 Den Haag)Polderlandschap met molens doek - 59 x 100 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1.200108 D. Schulman (Hilversum 1881 - 1966 Laren)Gezicht op Rhenen aan de Rijn doek - 53 x 88 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.000109 J. Sirks (Rotterdam 1885 - 1938 Zeist)Boedererij in zomers landschap doek - 73 x 93 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300
110 B.P. Viegers (Den Haag 1866 - 1947 Nunspeet)‘Gracht bij de Marekerk te Leiden’doek - 60 x 80 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800111 M. (Martin) van Waning (Den Haag 1889 - 1972 Den Haag)Binnenhaven Enkhuizen doek - 80 x 100 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350112 H.D. Kruseman van Elten (Amsterdam 1829 - 1904 Parijs)Figuren in boomrijk landschap paneel (verfschilfer r.o.) - 20 x 24,5 cm ges. r.o. € 400 - € 600
113 P. Plas (Alkmaar 1810 - 1853 Alkmaar)Vee in landschap doek - 51 x 61 cm - ges. r.o. en gedat. 1852 € 300 - € 500114 Toegeschreven aan Herman van der Myn (1684 - 1741)Fruitstilleven doek - 40,5 x 51,5 cm € 3.000 - € 4.000115 Toegeschreven aan Hendrik van derBorcht (I) (Brussel 1583 - 1651/60 Frankfurt)Bloemstillevenpaneel - 35 x 26 cm - monogram r.o.€ 400 - € 600
108 110
Voorjaarsveiling 2016/ 21
116 118
116 Mogelijk Abraham van Calraet (1642 - 1722)Stilleven met vissen paneel - 32,5 x 47 cm - initialen r.o.€ 600 - € 800117 Verheijen (19e eeuw)Stilleven met fruit en roemer paneel - 38 x 31 cm - ges. l.o.€ 500 - € 700
118 Onbekend (18e/19e eeuw)Reizigers in landschap paneel - 20 x 26 cm€ 150 - € 250119 OnbekendFiguren in opening van grot marouflé - 17,5 x 23 cm € 100 - € 150
120 Navolger van K. MolenaerIJspretdoek - 40 x 54 cm - ges. in slee€ 800 - € 1.200
121 Mogelijk Salomon Koninck(Amsterdam 1609 - 1659 Amsterdam)Portret van rabbijn paneel (ovaal) - 51 x 42,5 cm € 1.500 - € 2.500122 Mogelijk Ary de Voys (1631 - 1680)Herenportret marouflé - 17 x 14 cm€ 500 - € 700123 Onbekend (17e eeuw)Portret van een non met crucifix doek - 93,5 x 79 cm - met bijbehorend rapportStichteres Het Franse Meisjespensionaat teBeek Ubbergen€ 1.500 - € 2.000
124 Onbekend (17e eeuw)Portret van Gerlag van den Capellen et Boedelhof,eerste van den Canselier der forstenhof Gelre enGraafschap Zutphen doek - 70 x 57 cm € 800 - € 1.000125 Onbekend (18e eeuw)Portret van Johann Hendrik Georg Werninghdoek - 95 x 73,5 cm € 800 - € 1.200126 OnbekendHerberginterieur naar David Teniers II paneel (beschadigd) - 44 x 55 cm€ 400 - € 600
127 T.T. Oostenga (Zoutkamp 1812 - 1865 Groningen)Herberginterieur met figuren paneel - 41,5 x 49 cm - ges. l.o. en gedat. 1847€ 300 - € 500128 Onbekend (17e eeuw)Vee bij waterdrinkplaats paneel (gebarsten) - 60 x 83 cm€ 600 - € 800129 Gaspar de Witte(1624 - 1681)Figuren bij ruïne marouflé - 51 x 66 cm€ 1.000 - € 1.500
122121
Voorjaarsveiling 2016/ 23
123 124
De economie van de stad Arnhem kende in de 17e eeuw eengrote bloeiperiode, mede doordat de veerpont over de rivierde Rijn in 1601 in het bezit van de stad kwam en omdat er in
1603 de schipbrug werd aangelegd. Daarnaast werd er in de periode1608-1610 tussen Arnhem en Nijmegen een trekvaart, De Grift, aangelegd. Deze vooruitstrevende veranderingen maakten de bereikbaarheid van de stad voor boeren uit de Betuwe en koopliedenuit de stad Nijmegen een stuk eenvoudiger.In deze periode schilderde Salomon Jacobsz. van Ruysdael (Naarden,ca. 1600/1603-1670 Haarlem) dit imposante panoramische vergezichtop de stad Arnhem, vanuit het noordoosten gezien. De torens van de Sint-Janskerk en de Eusebiuskerk domineren hetaanzicht van de stad en haar glooiende, landelijke omgeving. Het isherfst. Onder een lichtbewolkte hemel passeren twee veedrijvers meteen kudde koeien en rusten reizigers uit onder een paar grilligebomen. Schuin achter hen verschijnen nog meer reizigers met eenhuifkar, vergezeld door ruiters. Salomon van Ruysdael, een kunstschilder en tekenaar uit de GoudenEeuw, is vooral bekend om zijn rivierlandschappen. Hij was een oomvan de beroemde kunstschilder Jacob van Ruisdael (1628/1629-1682)en heeft zijn neef waarschijnlijk in de kunsten onderwezen. Bekend isdat Salomon van Ruysdael in 1623 in het Haarlemse Sint-Lucas gilde werd opgenomen. Het verhaal gaat dat Van Ruysdael mogelijkonderricht kreeg van Esaias van de Velde (1587-1630), die hem in iedergeval in zijn vroege periode beïnvloedde. Vermoedelijk is Salomon
van Ruysdaels keuze voor Arnhem geïnspireerd door het oeuvre vantijdgenoot Jan van Goyen (1596-1656). Van Goyens vroegste werk metArnhem als onderwerp dateert reeds uit 1633. Het waren Van Goyenen Van Ruysdael die in de jaren ’30 van de 17e eeuw een nieuwe, meermonochrome schilderstijl ontwikkelden. Hoewel Van Ruysdael zijnhele leven in Haarlem bleef wonen en werken, heeft hij regelmatigdoor Holland gereisd om inspiratie op te doen. Salomon van Ruysdael vervaardigde tussen 1641 en 1659 enkele werken met de stad Arnhem in de verte, waarvan dit schilderij uit1641 compositorisch tot één van de meest geslaagde en indrukwek-kendste voorbeelden kan worden gerekend. Een ander voorbeeld vaneen belangrijk schilderij met Arnhem als onderwerp schilderdeSalomon in 1651 en stelt een levendig rivierlandschap voor met deRijn en Arnhem in het verschiet. Dit paneel bevindt zich in de collectie van het Russische museum DeHermitage in Sint-Petersburg (Stechow, 1975, catnr. 369).
Een belangrijke impuls in de herwaardering voor het oeuvre vanSalomon van Ruysdael werd in het jaar 1936 gegeven, toen de befaam-de Amsterdamse kunsthandelaar Jacques Goudstikker (1897-1940)een eerste solotentoonstelling met werken van deze kunstenaar organiseerde. Bijzonder is, dat het nu bij het Notarishuis Arnhem terveiling aangeboden schilderij als bruikleen uit particulier bezit opdeze tentoonstelling van Goudstikker te zien was. Het was toen echter niet te koop.
130 Salomon Jacobsz. van Ruysdael(Naarden 1600/03 - 1670 Haarlem)Panoramisch gezicht op Arnhem vanuit hetnoordoosten geziendoek - 89 x 111 cm - ges. l.o. en gedat. 1641.Herkomst: veiling B. von Schwentner &Marcus Amadeo, Wenen, 19 december 1871,catnr. 135; N. Steinmeyer, Keulen, 1886; veilingFreiherr von Fechenbach e.a., Keulen, 29 mei
1889, catnr. 64 (verkocht aan Goudstikker);veiling F. von Clavé-Bouhaben, Keulen, 4 juni1894, catnr. 298; particuliere collectie,Nederland. Literatuur: tent.cat. Amsterdam,kunsthandel J. Goudstikker N.V., ‘Catalogusder tentoonstelling van werken door Salomonvan Ruysdael (…)’, 1936, pag. 16, catnr. 18;Wolfgang Stechow, 'Salomon van Ruysdael:eine Einführung in seine Kunst mit
kritischem Katalog der Gemälde (...)', zweiteAuflage, Berlin 1975, pag. 96, catnr. (StechowNr. 186) (met afb. nr. 18 [Tafel 13]).Tentoongesteld: Düsseldorf, 1886, nr. 290;Amsterdam, Kunsthandel J. Goudstikker NV(Heerengracht 458), januari t/m februari 1936,catnr. 18. € 40.000 - € 60.000
Voorjaarsveiling 2016/ 25
135 136
131 Jacob Isaaksz. van Ruysdael (Haarlem 1628/29 - 1682 Amsterdam)Bosgezicht met figuren doek - 86 x 65 cm - ges. r.o.€ 4.000 - € 6.000132 Omgeving Michiel Jansz. vanMierevelt (Delft 1566/1567-1641)Portret van een welgestelde dame met halssieraaddoek - 70 x 57 cm€ 2.500 - € 3.500133 Haarlemse school (17e eeuw)Boerderij aan water paneel - 25 x 35,5 cm € 500 - € 700
134 B.P. Ommeganck (Antwerpen 1755 - 1826 Antwerpen)Schapen in landschap paneel (breukje) - 28 x 36 cm - ges. l.o.€ 800 - € 1.200135 M. Carrée (Den Haag 1657 - 1727 Alkmaar)Herders met vee bij ruïne doek - 48 x 63,5 cm - ges. l.o.€ 2.500 - € 3.500
136 Onbekend (17e eeuw)Rustende herder met vee in landschap doek - 36 x 45 cm € 700 - € 900137 Onbekend (17e eeuw)Herders met vee in landschap doek - 83,5 x 108,5 cm - onduidelijk ges. r.o.€ 1.500 - € 2.000138 Onbekend (17e eeuw)Jachtstilleven met geschoten wild in de trant van Bernard de Bridt doek - 94 x 97 cm onbekend monogram en gedat. r.o.€ 500 - € 700
Voorjaarsveiling 2016/ 27
144140
139 J.H. initialenHoenderhof papier op paneel - 18 x 15 cm - init. r.m.€ 200 - € 400140 Navolger van Roelant Savery en Gillis Claesz de Hondecoeter (eerste helft 17e eeuw)Dierfiguren in landschappaneel - 28,5 x 35,5 cm(herkomst: collectie Goudstikker)€ 800 - € 1.200
141 Onbekend (17e eeuw)Geboorte van Christus doek - 44 x 35 cm€ 200 - € 300142 Onbekend (17e/18e eeuw)Bijbelse voorstelling doek (beschadigd) - 59 x 75 cm € 500 - € 800143 Onbekend (19e eeuw)Dorpsgezicht met figuren en vee doek - 36 x 46 cm€ 300 - € 500
144 Onbekend (18e/19e eeuw)Winters stadsgezicht Arnhem met deWalburgiskerk en Lauwersgracht doek - 63,5 x 74,5 cm € 800 - € 1.200145 P.F. Casteels (ca. 1675-?)Mercurius en de oude man Battus doek - 76 x 53 cm € 400 - € 600
146 J.H. Verheijen (Verheyen) (Utrecht 1778 - 1846 Utrecht)Stadsgezicht schildersboard - 38 x 30 cm € 800 - € 1.000147 L.P. (Louis) Stutterheim (Rotterdam 1873 - 1943 Gouda)Boerderij in landschap doek - 25 x 35 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350148 F. Courtens (Dendermonde 1854 - 1943 Brussel)Aangemeerde boten doek - 40 x 29 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300149 G.F. van Schagen (Den Haag 1880 - 1968 Laren)Huis aan vaart doek - 28,5 x 42,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1925€ 200- € 300150 A.J.M. Steinmetz (Den Haag 1867 - 1950 St. Gilles)Melktijd doek - 42 x 30 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200
151 J. Jans (Almelo 1893 - 1963 Almelo)Aardappelrooiers in duinlandschap bij Katwijk doek - 30 x 40 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350152 G. Altman (Rotterdam 1877 - 1940 Rotterdam)Stalinterieur met koe en kippen paneel - 23 x 30 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350153 A. Markus (Arnhem 1870 - 1950 Oosterbeek)Gezicht op binnenhaven doek - 38 x 50 cm - ges. l.o. en gedat. 1903€ 150 - € 250154 Prof. J.H. Jurres (Leeuwarden 1875 - 1946 Amsterdam)Drinkende soldaten bij bron doek - 30 x 45 cm - ges. r.o. € 700 - € 900155 J.P.P. Bodifée (Amsterdam 1866 - 1938 Deventer)‘Het Overijssels Kanaal tussen Deventer en Raalte’paneel - 28 x 44 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500
156 B.W. Weijers (20e eeuw)Polderlandschap met punter marouflé - 32 x 56 cm - ges. l.o€ 80 - € 120157 A. Kikkert (Rotterdam 1914 - 1995 Brouwershaven)Duinlandschap doek - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250158 G. Hageman (20e eeuw)Vissersboten in de haven doek - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150159 Willem van Nieuwenhoven (Rotterdam 1879 - 1973 Laren)‘De Koperslager’doek - 40 x 30 cm - ges. r.b.€ 250 - € 350160 J.S. (Jan) Knikker Jr. (Leiden 1911 - 1990 Den Haag)Plasgezicht doek - 30 x 50 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500
151 154
Voorjaarsveiling 2016/ 29
172169
173
161 Martin van Waning (Den Haag 1889 - 1972 Den Haag)Zeilboten voor de kust doek - 33,5 x 47,5 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150162 B.J. Brouwer (Diepenveen 1872 - 1936 Voorburg)Boerin in moestuin doek - 37 x 40 cm - ges. l.o.€ 150 - € 250163 A. van den Berg (Den Haag 1852 - 1944 Den Haag)Buurtpraatje karton - 30 x 40 cm - ges. r.o en gedat. 1913€ 150 - € 200164 Omgeving W.B. Tholen (Amsterdam 1860 - 1931 Den Haag)Havengezicht te Hoorn met de Oude Hoofdpoort marouflé - 34 x 49 cm € 300 - € 500165 Theodoor Soeterik (Utrecht 1810 - 1883 Utrecht)Landschap met molen doek - 41,5 x 51,5 cm - init. l.o. en gedat. 1842€ 400 - € 600
166 B. Arps (Culemborg 1865 - 1938 Oosterbeek)Stadsgezicht met haventje doek - 42 x 65 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300167 H. van Leeuwen (Van Oudewater) (Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Kerkinterieur met figuren doek - 60 x 40 cm - ges. l.o.€ 100 - € 200168 W.F. Boekstal (Amsterdam 1887 - 1957 Amsterdam)Boer op met kippen op erf paneel - 32 x 48 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300169 J. Jungblut (Saarburg 1860 - 1912 Düsseldorf )Figuren in winterlandschap bij maanlicht doek - 34 x 60,5 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500170 Toegeschreven aan Fedor van Kregten(Diever 1871 - 1937 Den Haag)Koeien aan de waterkant doek - 35 x 49 cm€ 100 - € 200
171 J. (James) de Rijk (Hilversum 1806 - 1882 Hilversum)Herder met rustend vee bij waterput paneel (beschadigd) - 33 x 45 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500172 J.S. (Jan) Knikker Jr. (Leiden 1911 - 1990 Den Haag)Ploegende boer in landschap bij Groesbeek doek - 50,5 x 70,5 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700173 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Jagers in landschap doek - 35 x 53,5 cm - ges. l.o.€ 200 - € 400174 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Gezicht op bosven paneel (schilfer) - 29 x 18 cm - ges. r.o. € 200 - € 400175 J. van Vuuren (Molenaarsgraaf 1871 - 1941 Ermelo)Bosgezicht met beek doek - 35 x 50 cm - ges. .r.o.€ 200 - € 400
30186
187
176 A.M. Geijp (Middelburg 1855 - 1926 Den Haag)Winterlandschap met figuren bij molen doek - 37 x 54 cm - initialen r.o.€ 600 - € 800177 T.J.D. (Dorus) Arts (Bergharen 1901 - 1980 Canada)Bosgezicht met ven schildersboard - 49 x 70 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300178 X. (Xeno) Münninghoff (Deventer 1873 - 1944 Barneveld)Heidelandschap, omgeving Oosterbeek doek - 61 x 101 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600179 F. Hogerwaard (Batavia 1882 - 1921 Den Haag)Gezicht op kasteel Doorwerth doek - 50 x 65 cm - ges. r.o. € 200 - € 400
180 J. Martin (20e eeuw)Molen aan poldervaart doek - 60 x 50 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300181 A.M. Geijp (Middelburg 1855 - 1926 Den Haag)Landschap met visser in roeiboot doek - 59 x 44 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300182 A.J. Zwart (Rijswijk 1903 - 1981 Laren)‘Ibiza’doek - 60 x 90 cm - l.o. ges.€ 400 - € 600183 M.A. Koekkoek II (Amsterdam 1873 - 1944 Amsterdam)Pluimvee bij schuur doek - 26 x 34,5 cm - ges. l.o.€ 500 - € 700
184 C.A.J. Schermer (Den Haag 1824 - 1915 Den Haag)Hooiende boeren marouflé -29 x 43 cm - atelierstempel r.o.€ 200 - € 300185 H. van Gessel (1882 - 1947)Zonnig erf met kippen doek - 35 x 45 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250186 J. Holtrop (Lemmer 1917 - 1995 Lemmer)Gezicht op de IJsseldijk doek - 35 x 45 cm - ges. r.o.€ 700 - € 900187 A.C. Wijnstroom (Amsterdam 1888 - 1971 Blaricum)Zomerse bloementuin doek - 53 x 71 cm - ges. l.o. en gedat. 1933€ 300 - € 500
Voorjaarsveiling 2016/ 31
198 204
188 F.I. (Felix) Hess (Amsterdam 1878 - Sobibor 1943)Rustende Larense marktvrouw bij groentekraam doek - 80 x 60 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600189 J.L. van der Meide (Gouda 1910 - 2003 Rotterdam)Plasgezicht met waterlelies doek - 60 x 100 - ges. r.o.€ 150 - € 250190 Sophie Pir (1858-1936)Drie hondjes op tafel met boeken doek - 48 x 60 - ges. r.o.€ 400 - €600191 F.G.W. Oldewelt (Amsterdam 1857 - 1935 Laren)Portret van een hond doek - 42 x 32 cm - ges. l.b. en gedat. ’91€ 800 - € 1.000192 P. Arntzenius (Den Haag 1883 - 1965 Den Haag)Bloemstillevendoek - 26,5 x 31 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400193 J. Wiegers(Kommerzijl 1893 - 1959 Amsterdam)Stilleven met roze roos doek - 39 x 33 cm - initialen r.o. en gedat. 1939€ 300 - € 500
194 M. MalmesStilleven karton - 40 x 30 cm - ges. l.o. en gedat. 1914 € 250 - € 350195 J. (Jan) Tiele (Utrecht 1884 - 1956 Arnhem)Bloemstilleven doek - 44 x 38 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150196 V. Bauffe (Bergen 1849 - 1921 Den Haag)Bloemen in kan doek - 52 x 39 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350197 T. Münninghoff-van Vliet (Amsterdam 1879 - 1960 Oosterbeek)Stilleven met zeester en vaas paneel - 25 x 30 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120198 X. (Xeno) Münninghoff (Deventer 1873 - 1944 Barneveld)Herder met schapen richting kooi doek - 44 x 66 cm - ges. l.o. en gedat. 1899€ 600 - € 800199 J. Carbaat (Koog a/d Zaan 1866 - 1925 Rhenen)Stilleven met appels karton - 24 x 32 cm - ges. r.o. en gedat. 1911€ 100 - € 150
200 C.L. Windt(Amsterdam 1902 - 1961 Beekbergen)Stilleven met aardappels doek - 36 x 50 cm - ges. l.o.€ 80 - € 120201 A.G. Gerritsen (Twello 1897 - 1989 Deventer)Stilleven met groene kan en fruit doek - 66 x 55 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300202 Henk Bos(Huizen 1901 - 1979 Huizen)Stilleven met tinnen kan en vissen doek - 50 x 56 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500203 C.L. Windt (Amsterdam 1902 - 1961 Beekbergen)Stilleven met flessen en walnoten doek - 35,5 x 41 cm - ges. r.o. en gedat. 1919 € 100 - € 150204 A. Fresco (’s-Hertogenbosch 1903 - 1942 Auschwitz)Stilleven met vissen doek - 40 x 46 cm - ges. r.o. € 300 - € 50
205 H.F.N. (Henk) Helmantel (geb. Westeremden 1945)‘Stilleven met bronzen kan’board - 101 x 122 cm - ges. r.o. en gedat. 2009€ 15.000 - € 25.000
206 H.F.N. (Henk) Helmantel (geb. Westeremden 1945)Stilleven met koffiepot en kalebassen board - 37 x 49 cm - ges. r.o. en gedat. 2015€ 3.000 - € 5.000
Voorjaarsveiling 2016/ 33
211212
207 Nora Buzek (20e eeuw)Bloemstilleven op plint paneel - 80 x 60 cm - monogram m.o.€ 1.800 - € 2.200208 Nora Buzek (20e eeuw)Bloemstilleven op plint paneel - 80 x 60 cm - monogram r.o.€ 1.800 - € 2.200209 Nora Buzek (20e eeuw)Bloemstilleven op plint paneel - 80 x 60 cm - monogram l.o.€ 1.800 - € 2.200
210 P.F.N.J. (Floris) Arntzenius (Soerabaja 1864 - 1925 Den Haag)Portret van de heer en mevrouw Mutters- van der Gardedoek (2x) - 53 x 40 cm - ges. r.o. en gedat. 1903€ 400 - € 600211 P.F.N.J. (Floris) Arntzenius (Soerabaja 1864 - 1925 Den Haag)Binnenhaven te Scheveningen marouflé - 34,5 x 44,5 cm - ges. r.o.€ 4.000 - € 6.000
212 Isaac Israels (Amsterdam 1865 - 1934 Den Haag)Portret van de heer J.H. Haasdoek - 50 x 40 cm - ges. r.b. en gedat. 1931€ 3000 - € 5.000213 Onbekend (19e eeuw)Damesportret doek ovaal - 50 x 43 cm€ 400 - € 600214 De Werd‘Christus en de rijke man’ naar Heinrich Hofmannmarouflé - 115 x 141 cm - ges. r.o. € 300 - € 500
219218
215 Onbekend (19e eeuw)Het laatste sacrament doek - 100 x 78 cm € 300 - € 500216 A. Kuijpers (Gorinchem 1862 - 1945 Amsterdam)Wintergezicht met molen doek - 40 x 30 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500217 E. HouthekietHavengezicht Antwerpen doek - 36 x 54,5 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400218 D. Muehlhaus (Dordrecht 1907 - 1981 Dordrecht)Stadsgezicht Parijs doek - 40 x 60 cm - ges. r.o. € 300 - € 500
219 Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam)Stadsgezicht Parijs doek - 50 x 60 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800220 HoekWinterstadsgezicht met gracht doek - 40 x 60 cm - ges. r.o€ 150 - € 250221 A.G. Hulshoff Pol (Hengelo 1883 - 1957 Hilversum)Landschap met dorp aan de horizon schildersboard - 50 x 60 cm - ges. r.o.€ 100 - € 200222 OnbekendLandschap paneel - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150
223 H.N. (Henk) Dekker (Gouda 1897 - 1974 Den Haag)Zeilschip voor de kust doek - 46 x 60 cm - l.o. ges.€ 200 - €400224 J. (Johan) Meijer (Amsterdam 1885 - 1970 Laren)Besneeuwd landschap met beek doek - 40 x 80 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600225 J. (Johan) Meijer (Amsterdam 1885 - 1970 Laren)‘Zonnebloemen in gemberpot’doek - 32 x 40 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300
224
Voorjaarsveiling 2016/ 35
226
228 230
227
226 H.H. Kamerlingh Onnes (Zoeterwoude 1893 - 1985 Leiden)‘Keesje in pension’schildersboard - 36 x 36 cm - monogram l.o.en gedat. ’68€ 1.400 - € 1.600227 H.H. Kamerlingh Onnes (Zoeterwoude 1893 - 1985 Leiden)Echtpaar aan tafel schildersboard - 40 x 34 cm monogram r.o. en gedat. ’66€ 1.000 - € 1.500
228 G. Wiegman (Delfshaven 1875 - 1964 Schiedam)Duingezicht met dorp aan de horizon doek - 40 x 61 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250229 Jaap Min (Bergen 1914 - 1987 Bergen)Stilleven met vissen doek - 32,5 x 52 cm - ges. l.o.€ 700 - € 900
230 C.H.C. Beekman (Den Haag 1887 - 1964 Blaricum)‘Bloemen en vruchten’doek - 30,5 x 46 cm - ges. r.o. (expositie: ‘De Onafhankelijke’, Verz. v. beel-dende kunstenaars, Najaarstentoonstelling1940, Amsterdam)€ 1.500 - € 2.500231 S. (Suze) Robertson (Den Haag 1855 - 1922 Den Haag)Stilleven marouflé - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300
309308
301 303
Voorjaarsveiling 2016/ 37
301 P. Landkroon (geb. Amsterdam 1907)Oudezijds Kolk, Amsterdam doek - 50 x 70 cm - ges. l.o. en gedat. ’44€ 300 - € 500302 H.J.B. Mengels (Heerlen 1921 - 1995 Heerlen)Schuren langs vaart board - 46 x 60 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120303 J. Zwaan (geb. 1953)Moestuin bij kasteel Wijk bij Duurstede doek - 50 x 65 cm€ 400 - € 600304 H.J.B. Mengels (Heerlen 1921 - 1995 Heerlen)Gezicht op Weinhaus board - 55,5 x 69,5 cm ges. r.o.€ 120 - € 150305 P. Landkroon (geb. Amsterdam 1907)Gezicht op bouwput met werkers board - 40 x 50 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500
306 J. VisserDroogvallende haven van Honfleur doek - 55 x 70 cm - ges. l.o. en gedat. ’78 (kleine beschadiging)€ 150 - € 200307 M.J.M. (Mathieu) Wiegman (Zwolle 1886 - 1971 Bergen)Portret van P. Heskes doek - 81 x 65 cm - ges. r.b. € 500 - € 700308 M. DiemelPortret van man met hoed doek - 36 x 30 cm - ges. r.b. en gedat. 1928 (studie)€ 400 - € 600309 C.J. (Chris) Lanooy (Ameland 1881 - 1948 Epe)Landschap met bloesembomen doek - 52 x 70 cm€ 400 - € 600310 T. van der Horst (Arnhem 1921 - 2003)Gezicht op achterhuizen aan vaart doek - 50 x 70 cm - ges. r.o. gedat. 1946€ 200 - € 400
311 H.H. (Harmen) Meurs (Wageningen 1891 - 1964 Ermelo)Stadsgezicht Brugge doek - 65 x 81 cm - ges. r.o. en verso en gedat.1937/1938€ 500 - € 700312 Maurice PaulAsters in vaas marouflé - 43 x 36 cm - ges. r.o. € 100 - € 150313 H. Meijer (Groningen 1884 - 1970 Wassenaar)‘Korenveld bij Aalden’doek - 50 x 75 cm - ges. r.o. en gedat. 1967€ 300 - € 500314 F. MeppelinkChrysanten in pul doek - 70 x 53 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150315 T.F. Goedvriend (Rheden 1879 - 1969 Warnsveld)‘Koningin van de Nacht’board - 76 x 65 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200
Sluiting online-veiling, maandag 18 april 2016, vanaf 19.00 uur
Veilingnrs. 301 t/m 503Schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek
311
319 321
324
316 C.J. (Chris) Lanooy (Ameland 1881 - 1948 Epe)Paddenstoelen doek (2 verfschilfertjes) - 74 x 100 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500317 Adrianus Johannes Zwart (Rijswijk 1903 - 1981 Laren)‘Waterlelies’doek - 61 x 71 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600318 Mogelijk L.J. Eland (Indië 1884 - 1952 Den HaagGezicht op het Tobameer, Sumatra doek - 51 x 85 cm - gedat. 1951€ 200 - € 300
319 SasBedrijvigheid in een Indische havendoek - 41 x 59 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250320 H. Herrmann (Berlijn 1858 - 1942 Holland)Indische rijstvelden marouflé - 28 x 34.5 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350321 S.Djoprijay‘G. Gede Bogor’doek - 40 x 60 cm ges. r.o.en gedat. 22-3-1957€ 40 - € 60
322 F. Bakker (Rotterdam 1871 - 1944 Den Haag)Kinderen met oppas in tuin marouflé - 39 x 43 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400323 Barbara van Houten (Groningen 1862 - Den Haag 1950)Portret van mevrouw Van der Graag met honddoek - 89 x 69 cm - initialen linksonder€ 350 - € 500324 Georges de Sloovere (Brugge 1873 - 1970 Brugge)Landschap met boom en hooimijten doek - 60 x 50 cm - r.o. ges.€ 300 - € 500
323
Voorjaarsveiling 2016/ 39
325
326
327
325 Georges de Sloovere(Brugge 1873 - 1970 Brugge)Lentezon op bospad doek - 100 x 80 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600326 Georges De Sloovere (Brugge 1873 - 1970 Brugge)Kippen bij ijskelder doek - 80 x 80 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800
327 M.C. Escher (Leeuwarden 1898 - 1972 Hilversum)‘Dag en nacht’houtsnede - 38,7 x 67,7 cm - ges. l.o. € 8.000 - € 12.000328 A.M. Wortel (geb. Alkmaar 1929)‘Wij en onze bodem die we een beetje ontgroeid zijn’gemengde techniek - 16 x 23 cm ges. r.b. en gedat. ’77€ 180 - € 220
329 Siep van den Berg (1913 - 1998)Bussem II, nr 102 pentekening - 22 x 13,5 cm - ged. 1957€ 75 - € 100330 Siep van den Berg (1913 - 1998)Bussum II tekening - 22 x 13,5 cm - ged. 1957 € 100 - € 150
40343 347
331 Siep van den Berg (1913 - 1998)Bussem II, nr 192 pentekening - 22 x 13,5 cm - gedat. 1957€ 75 - € 100332 George Braque (1882 - 193)Vogel op ovale ondergrond kleurlitho - 17 x 12 cm€ 80 - € 120333 George Braque (1882 - 193)Stilleven met kan litho - 22 x 19 cm€ 100 - € 150334 Russische schoolAbstractpaneel - 37,5 x 28,5 cm€ 200 - € 250335 Harry Visser (geb. 25-5-’29)Stilleven met eend en schilderstukjes doek - 30 x 40 - ges. op achterzijde en gedat. ’76€ 30 - € 50
336 Corneille (C. van Beverloo) (Luik 1922 - 2010 Parijs)‘Mounira a la fleur’kleurlitho 59/200 - 73 x 54 cm - ges. r.o. gedat.1993 (beschadigd)€ 250 - € 350337 Dodog Soeseno‘Fortune with red fish’zeefdruk - 56 x 76 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60338 Kees van Dongen(1877 - 1968)‘Ferzsade et l’oiseau parleur’kleurenhoutsnede - 18 x 13 cm€ 100 - € 150339 Kees van Dongen (1877 - 1968)‘Le vieux jardinier’kleurenhoutsnede - 18 x 13 cm€ 100 - € 150340 Map met diverse zeefdrukken, lino snedes, houtsnedes, w.o. Th. van der Horst, Marten Hendriks, Ad Gerritsen16 x 12 tot 31 x 22 cm€ 20 - € 40
341 Pablo Picasso‘Maternité’kleurlitho nr. 521/1000 - 50 x 65 cm€ 40 - € 60342 Johannes Theodorus Giesen (Den Haag 1983)Damesportret houtsnede - 49 x 30 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120343 W.F. Sinemus (Amsterdam 1903 - 1987 Den Haag)Compositie gouache - 64 x 44 cm € 350 - € 500344 Theo van der Horst(Arnhem 1921 - 2003)‘Matelda’aquarel - 75 x 54 cm - ges. r.o. en gedat. 14 augustus 1996 € 20 - € 40345 Pim Trooster (geb. Almelo 1954)Zonder titel board - 120 x 80 cm ges. r.o. en gedat. ’86€ 20 - € 40
Voorjaarsveiling 2016/ 41
349
350
348
346 Herma van Wijk‘De danser’gouache op board - 122 x 122 cm - ges. op achterzijde en gedat. 16-12-’89€ 20 - € 40347 Diana van den Berg (Den Haag 1923 - 1997 Den Haag)Surrealistische voorstelling met schedels paneel (krasje) - 75 x 100 cm - ges. l.o. en gedat. 1956€ 800 - € 1.200
348 Peter Donkersloot (geb. Vlaardingen 1930)Portret van David Bowie paneel - 120 x 80 cm - ges. r.o. en gedat. 1993€ 1.400 - € 1.600
349 Nico VrielinkDubbelportret van Jane zeefdruk - 100 x 70 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300350 Willem Boer LefferVisioen van de schilder board - 52,5 x 58 cm - ges. l.o. en gedat. jan. 1951€ 100 - € 150
351
356
351 Reinald van den Steene (Rotterdam 1937 - 2009 Amersfoort)Portret van man met snorkarton - 53 x 42 cm - ges. r.b.€ 60 - € 80352 Nico HoeveCompositiedoek - 60 x 50 cm € 50 - € 70353 Mogelijk J. Nanninga (Winschoten 1904 - 1962 Den Haag)Stilleven met fruit en stenen kruik doek - 60 x 50 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300354 Hans Kanters (geb. Amsterdam 1947)‘l’Ane’pentekening - 18,5 x 24 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300
355 G. van Velde (Lisse 1898 - 1977 Cachan bij Parijs)Serie II kleurlitho - 16 x 16 cm€ 100 - € 150356 Joan Miro(1893 - 1983)‘Miro Graveur’kleurenhoutsnede - 29 x 25 cm€ 250 - € 350357 H. van Steenwijk (Amsterdam 1864 - 1937 Haarlem)Bergmeer met zeilbootjes pastel - 30 x 43 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300358 Andre Derain (1880 - 1954)Standing woman litho - 37 x 25 cm - gedat. 1957 € 80 - € 120
359 Kees van Dongen (1877 - 1968)Babylon litho op Japon Ancien - 34 x 24 cm - gedat.1948€ 300 - € 500360 P. Alechinsky (geb. Brussel 1927)‘Composition VII’kleurlitho - 37 x 26 cm € 100 - € 150361 Alberto Giacometti (1901 - 1966)‘Femme II’litho - 38 x 28 cm - gedat. 1961 € 120 - € 150362 Andre Derain (1880 - 1954)‘Figure III’litho - 38 x 28 cm - gedat. 1957€ 100 - € 150
Voorjaarsveiling 2016/ 43364 367
365
363 G.H.J. de Groot‘Mos 6’ en ‘Mos 10’aquatint (2x) - 26 x 40 cm€ 100 - € 200364 Anton Heijboer (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp)‘Le vin de Dieu’kleurets - 36 x 36 cm - ges. m.o. gedat. 1984€ 100 - € 150365 Pablo Picasso (1881 - 1973)Atelier Sketch litho 221/500 - 26 x 42 cm - atelierstempelrechts gedat. 1955 € 700 - € 900
366 Gregor Esper Hagen(Trondheim 1964 - 2008 Amsterdam)Golfspelerdoek - 151 x 95 cm - ges. r.m. gedat. 2007€ 300 - € 400367 Peter SchenkCompositie doek - 80 x 94 cm - ges. r.o. en gedat. 2005€ 50 - € 80368 Joop Klinkhamer (geb. Den Haag 1923)‘Harlekijn’doek - 100 x 80 cm (beschadigd)€ 100 - € 200
369 Onduidelijk ges.Abstract figuur doek - 99 x 79 cm € 300 - € 500370 A.C. (Ad) Snijders(geb. Eindhoven 1929)‘Distelpluis’board - 90 x 59 cm - verso ges. en gedat. 1961€ 200 - € 400371 Jan de Beus‘Studie voor landschap met figuur’doek - 80 x 100 cm ges. achterzijde en gedat. 1991€ 100- € 150
44375
379
372
374
Voorjaarsveiling 2016/ 45
382
383
372 C. Wouters‘Pink lady’ gemengde techniek - 100 x 70 cm - ges. l.o. € 80 - € 120373 Manu Baeyens‘Exchange of vieuws’gemengde techniek - 123 x 78 cm€ 40 - € 60374 Michael Harrison‘Falling Alice’ kleurets 6/75 - 57 x 48 cm - ges. r.o.€ 50 - € 100375 Michael Harrison‘The Disapearing World’kleurets - 57 x 49 cm - ges. r.o.€ 50 - € 100
376 G.J. Grassère (Nijmegen 1901 - 1986 Zoetermeer)Compositie zeefdruk nr. 14/100 - 50 x 64 cm - ges. r.o.€ 20 - € 40377 V. Sudranek de MeeuwModerne voorstelling met duif en gezichtenkleurlitho 83/100 - 44 x 33 cm€ 40 - € 60378 J.A. Smit (JAS)Tulpen zeefdruk (4x) - ges. r.o.€ 100 - € 150379 Anita Ford‘Contrast’zeefdruk 18/24 - 48 x 29 cm - ges. r.o. en gedat. ’79€ 50 - € 70
380 Jan Krejci ‘The toys of my Kate’kleurets 20/30 - 40 x 25 cm - ges. r.o. € 40 - € 60381 Oscar Verpoorten‘Toren lichtschip Texel’kleurets 12/25 - 66 x 30 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150382 Oscar Verpoorten‘Vuurtoren den Oever’kleurets 16/25 - 56 x 33 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150383 Auk van Pronk9 diverse kleuretsen in lijst- 15 x 10 tot 16 x 10 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120
387386
384 v. Vlijmen8 diverse kleuretsen in lijst 11 x 10 tot 16 x 11 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120385 Jos MertensTwee naakte dames in bos collage - 28 x 21 cm€ 40 - € 60
386 Jan Meijer‘Vue de mon atelier’doek - 65 x 50 cm - ges. r.o. en gedat. 1988€ 300 - € 500387 B. ten Hoope (geb. Bussum 1920)Zittend naakt gemengde techniek - 60 x 42 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250
388 C.A.B. Bantzinger (Gouda 1914 - 1985 Amstelveen)Drie wulpse dames litho 19/40 - 54 x 41 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60389 Gerrit Willem van Yperen (Hilligersberg 1882)‘Vieux Port de Marseille’aquarel - 44 x 56 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120
389
Voorjaarsveiling 2016/ 47
391390
399
390 Freek v.d. Berg (Amsterdam 1918 - 2000 Vaessen)‘Amstel’aquarel - 37 x 48 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600391 J.G Kobs‘Len III’tekening - 49 x 64 cm - ges. l.o. en gedat. 1980€ 200 - € 400392 A. Gerritsen (Arnhem 1943)‘Errico Malatesta’zeefdruk 39/50 - 50 x 65 cm - ges. l.o. en gedat.1973€ 100 - € 150
393 Lukas RoelsStaand vrouwelijk naakt foto - 47 x 17 cm€ 40 - € 60394 Lukas RoelsZittend vrouwelijk naakt foto - 47 x 47 cm€ 40 - € 60395 Martin Ware (London 1946)‘Fog I’ en ‘Fog II’kleurets 6/10 - 40 x 50 cm ges. r.o. en gedat. 1980€ 80 - € 120
396 Lucas Roels‘Zonnebloem 1992’ingekleurde foto - 21 x 21 cm - ges. l.o.€ 30 - € 50397 OnbekendPendant van vrouwelijk naakt ingekleurde foto (2x) - 15 x 10 cm € 30 - € 50398 Onduidelijk ges.Liggend vrouwelijk naakt ets 130/500 - 20 x 16 cm - ges. r.o. en gedat. ’83€ 40 - € 60
403
405
399 D. KoningDamesportret houtsnede - 27 x 19 cm - ges. r.o.€ 30 - € 50400 A. Gerritsen (Arnhem 1943)‘Neger, duizendpoot, el khefir, loletta, la chouanne’zeefdruk 71/100 - 70 x 53 cm - ges. r.o. en gedat. 1977€ 100 - € 150401 Theo Onnes en Lilly Derksen ‘Pink’, ‘Vallen is vliegen’ en Vis bij buste zeefdruk (2x) en kleurlitho 140/15017,5 x 30 - 48 x 38 cm - ges. ‘92€ 40 - € 60402 Jacques Slegers (1936 - 2000)Compositie nr. 30/2 doek - 30 x 40 cm - ges. op spieraam€ 250 - € 350403 G. Hordijk (Den Haag 1899 - 1958 Amsterdam)‘Chevreuse’doek (gaatje) - 27 x 40 cm - ges. r.o. en gedat. ’27€ 200 - € 400
404 W. Neuhof (Maastricht 1904 - 1982 Maastricht)Vrouwelijk naakt paneel - 24 x 19 cm - ges. r.o. € 300 - € 500405 B. RobbeToiletmakende dame doek - 33 x 22 cm - ges. r.o.€ 225 - € 250406 Peter Ras (1969), J. Uniese en Evert van de Berg‘Tank in actie’, ‘Vliegtuigwrak in de Sahara’ en‘Vliegende koffers’ingekleurde ets (3x) - 22 x 35 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60407 A. Steenvoorden‘Luther’ets 1/24 - 18 x 42 cm - ges. l.o. en gedat. ’85€ 30 - € 50408 J.G. VeldheerMolen te Nieuwendam houtsnede - 21 x 15 cm€ 30 - € 50409 W.O.J. Nieuwenkamp (Amsterdam 1874 - 1954 San Domenico)De Waag, Enkhhuizen en Gevel Mariakerk,Hoornhoutsnede (2x) - 21 x 15 cm (1 glasplaat gebroken)€ 40 - € 60
410 Jan SchonkTwee paradijsvogels ets - 20 x 26 cm€ 40 - € 60411 Hans de Wit‘H- oren’doek - 119,5 x 85 cm - ges. r.o. en gedat. 1991€ 200 - € 400412 A.C. van Noort (Bennebroek 1914 - 2003)Strandgezicht met figuren doek - 80 x 100 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800413 A.C. van Noort (Bennebroek 1914 - 2003)Strandgezicht met figuren doek - 80 x 120 cm - ges. r.o.€ 700 - € 900414 A.N.M. Karssen (geb. Den Haag 1945)Figuren bij boten op het strand doek - 45 x 60 cm - ges. l.o.€ 1.200 - € 1.500415 Herman van WissenFiguren langs strand doek - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600
413
Voorjaarsveiling 2016/ 49417
416414
416 P. RenardStrandgezicht paneel - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 350 - € 500417 J.J.H. van Leeuwen (geb. Den Haag 1962)Zomers standgezicht met figuren doek - 50 x 70 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600418 P. RenardStrandgezicht met spelende kinderen paneel - 13 x 18 cm - ges. l.o. € 300 - € 500
419 P. RenardStrandgezicht met figuren paneel - 30,5 x 41 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200420 SchützStrandgezicht met bomschuiten paneel - 20 x 25 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500421 SchützStrandgezicht met bomschuit paneel - 12 x 17 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350
422 Huib DanielsStrandgezicht met spelende kinderen paneel - 13 x 18 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150423 J.P. (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezichtingekleurde tekening - 55 x 98 cm ges. r.o. en gedat. 10-4-’45€ 100 - € 150
418
424 J.P (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Waterwerken aquarel - 46 x 44.5 cm - ges. r.o. en gedat. 10-4-’55€ 60 - € 80425 J.P. (Joop) Molenaar ges. (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezicht Terschelling gekleurde tekening - 38 x 57 cm ges. r.o. en gedat. ’53€ 100 - € 150
426 (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Veeretekening - 46 x 69 cm - ges. r.o. en gedat. ’61€ 40 - € 60427 (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Riviergeicht met afgemeerde tjalken gekleurde tekening - 46 x 64 cm - ges. l.o.€ 60 - € 80428 (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezichttekening - 34 x 59 cm - ges. l.o.€ 40 - € 60
429 Mogelijk H.H. Kamerlingh OnnesMeisje bij appels gemengde techniek - 27 x 19 cm - initialen r.o. € 200 - € 300430 Ant. Vijftigschild (Nijmegen 1902 - 1981 Blaricum)Besneeuwd dorpsgezicht doek - 91 x 121 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300431 P.A. CattiStraattafereel Palermo aquarel - 58 x 49 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500
424
431
432 433
Voorjaarsveiling 2016/ 51
435 437
438
432 Hans J. Reuhfz‘Nach der Schneeschmelze’gemengde techniek - 70 x 80 cm ges. en gedat. 1920€ 200 - € 300433 H.A. (Han) van Meegeren (Deventer 1889 - 1947 Amsterdam)Jezus in de hof van olijven pastel - 60 x 50 cm - ges. l.o.€ 200 - € 400434 J.C.K. Klinkenberg (Den Haag 1852 - 1924 Den Haag)Stadsgezichtaquarel - 51 x 36 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350435 J.H. Koekkoek (Veere 1778 - 1851 Amsterdam)Molen met huizen te Rotterdam aquarel - 60 x 40 cm - ges. L.v. Staaten € 350 - € 500
436 J.S.H. Kever (Amsterdam 1854 - 1922 Laren)Werkende boer op het land aquarel/krijttekening - 49 x 39 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300437 P.A. Schipperus (Rotterdam 1840 - 1929 Den Haag)Gezicht op dorp aquarel - 52 x 70 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600438 A.J. van Driesten (Leiden 1878 - 1969 Oegsgeest)Dorpsrand met kerk aquarel - 54 x 74 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600439 Marjon de WitVissershavengouache - 46 x 60 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60
440 Mogelijk Willem MarisKoeien in de wei aquarel - 44 x 58 cm € 100 - € 150441 C. Vreedenburgh (Woerden 1880 - 1946 Laren)Boerderij aan landweg en Boerderij met hooimijt aquarel (2x op 1 papier) - 33,5 x 48 cm ges. r.o. (1x)€ 150 - € 250442 Hanns Herkendell (Düsseldorf 1941)‘Weinstadt Bacharach’olieverf op papier - 40 x 50 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150443 Toegeschreven aan H. KnipAlpenlandschap met herder gemengde techniek - 52 x 67 cm € 500 - € 700
443
444 Balthasar van der Ast(Middelburg 1593/4 - 1657 Delft)Studie van maarts viooltjeopschrift ‘Dubbele Meert Viol’ - linksonder nummer 470 (afgeplakt); afbeelding oorspronkelijk behorend tot een album metminimaal 483 bladen Album van bloemen en schelpen, 1632-1657.Zwart krijt en waterverf met penseel oppapier312 x 202 mm.
Provenance:Privé collectie Hope, Elswout (Overveen)Privé collectie Mw. Lennart, New York, tot1971.Kunsthandel S. Nystad, Lochem/Den Haag,1971 - na 1981.
De Latijnse naam voor dit bloempje is ViolaOdorata Duplex Violacea, het betreft hier eenexemplaar met het dubbele aantal kroon -bladeren (duplex), wat roze van kleur is (violacea).€ 300 - € 500
445 Balthasar van der Ast(Middelburg 1593/4 - 1657 Delft)Studie van de vroege sterhyacintopschrift ‘Vroege Hyacithus’ - linksonder nummer 64 (afgeplakt); afbeelding oorspron-kelijk behorend tot een album met minimaal 483 bladen Album van bloemen en schelpen,1632-1657.Zwart krijt en waterverf met penseel oppapier312 x 202 mm.
Provenance:Privé collectie Hope, Elswout (Overveen)Privé collectie Mw. Lennart, New York, tot1971. Kunsthandel S. Nystad, Lochem/Den Haag,1971 - na 1981.
De Latijnse naam voor deze bloem is ScillaBifolia.€ 300 - € 500
446 Balthasar van der Ast(Middelburg 1593/4 - 1657 Delft)Studie van maarts viooltjeopschrift ‘Dubbele Meert Viol’ - linksonder nummer 469 (afgeplakt); afbeelding oorspronkelijk behorend tot een album metminimaal 483 bladen Album van bloemen en schelpen, 1632-1657.Zwart krijt en waterverf met penseel oppapier312 x 202 mm.
Latijnse naam voor deze bloem is Viola DuplexLilacina; het betreft hier een exemplaar meteen dubbel aantal kroonbladeren (duplex),paars van kleur (lilacina).€ 300 - € 500
Balthasar van der Ast was een schilder van stillevens met bloemen, vruchten schelpen en klein gedierte. Hij werd geboren in Middelburg waar hij vanaf 1615 leerling was in de
studio van zijn zwager van Ambrosius Bosschaert de Oude(Antwerpen 1573 - 1621 Den Haag), die hetzelfde genre beoefende.Later heeft hij in Bergen op Zoom en Utrecht gewerkt. Vanaf 1632 washij lid van het Sint-Lucasgilde te Delft. Toen hij hier werkte en woon-de heeft hij aan het Album van bloemen en schelpen gewerkt. Ditalbum is in losse bladen opgedeeld en de bladen zijn apart verkocht.
Mogelijk zijn de bladen bijgesneden want oorspronkelijk zou hetmonogram ‘BA’ rechtsonder hebben gestaan (RKD en vergelijk deafbeelding van (toen nog toegeschreven aan) Bartholomeus Assteynin Bekoring van het kleine geschreven door L.J. Bol, 1957, een uitgavevan Stichting Openbaar Kunstbezit). Op basis van het sierlijke schriftonder de waterverftekeningen werden deze bladen aanvankelijk toe-geschreven aan Bartholomeus Assteyn (Dordrecht 1607 - 1667Dordrecht) die ‘in de manier van Balthasar van der Ast’ schilderde. Dehuidige toeschrijving dateert uit 1994 en is van Sam Segal (vlgs. RKD).
Drie bloemtekeningen van Balthasar van der Ast
Voorjaarsveiling 2016/ 53
445
446
444
451
452
455454
447 Onbekend (18e eeuw)Wintergezicht met schaatsers achterglasschilderij - 33,5 x 41,5 cm € 500 - € 800448 Robert Ferdinand Verheijnen(Amsterdam 1877 - 1960 Amsterdam)Clownpaneel - 18 x 13 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300449 Evert Moll Gezicht op achterhuizen en kerk en Havengezicht gekleurde tekening (beschadigd) en aquarel23 x 24 en 13.5 x 20 cm - ges. 2x(1 glasplaat ontbreekt)€ 150 - € 200
450 Vermoedelijk W. RoelofsOude schuur aan waterkant O.I.-inkttekening - 11,5 x 18,5 cm€ 60 - € 80451 A.F. Pieck (Den Helder 1895 - 1987 Overveen)Boegbeeld van een schip aquarel - 23 x 19 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.000452 Onduidelijk ges.Stadsgezicht met figuren in de avond gemengde techniek - 33 x 23 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350453 Manier G.J.H. PoggenbeekPolderlandschap met knotwilgen aquarel - 24 x 29 cm€ 100 - € 150
454 C. Rochussen (Kralingen 1814 - 1894 Rotterdam)‘De garde van het kasteel’aquarel - 26,5 x 20,5 cm - C.R. initialen r.o.€ 150 - € 200455 G. Craeijevanger (Utrecht 1810 - 1895 Utrecht)Familie in interieur aquarel - 18 x 25,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1866 € 300 - € 500456 W.G. Hofker(Den Haag 1902 - 1980 Amsterdam)‘Overijssel’ets - 20 x 32 cm - ges. r.o. en gedat. 1936€ 80 - € 120
Voorjaarsveiling 2016/ 55
462 462
457 W.G. Hofker (Den Haag 1902 - 1980 Amsterdam)Werkpaard mezzotint - 20 x 24 cm - ges. l.o.€ 40 - € 60458 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Feestelijke intocht’ets nr. 94 - 52 x 69 cm - ges. 1908 r.o.€ 300 - € 500459 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Akedysseril - 3viziers’ets nr. 70 - 22 x 20 cm ges. r.o.€ 200 - € 300460 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Straat in Damascus’ets nr. 99 - 23,5 x 15,5 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300461 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Bij de tempel’ets nr. 11 - 17,5 x 23 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300462 Prof. D. Dupont‘l’Outillage’ets nr. 54 - 18 x 30 cm - ges. r.o. € 60 - € 80
463 J.H. van Mastenbroek (Rotterdam 1870 - 1945 Rotterdam)Hooischuit aan de kade tekening - 19 x 30 cm - ges. r.o. en 14 december1900 gedateerd (beschadigd)€ 100 - € 150464 F.H. Hendriks (Arnhem 1808 - 1865 Arnhem)‘Oude muurhuizen’O.I.-inkttekening - 25 x 17 cm - initialen r.o.€ 100 - € 200465 Britse school (19e eeuw), Samuel Prout of omgevingFiguren bij gotische kerk O.I.-inkttekening - 26 x 18 cm € 150 - € 200466 T.F. Goedvriend (Rheden 1879 - 1969 Warnsveld)Huizen met bootjes in winters landschap tekening - 15 x 24 cm - ges. r.o.€ 60 - € 80
467 J.H. Doeleman (Rotterdam 1848 - 1913 Den Haag)Figuren in winters landschap aquarel - 48 x 33 cm - ges. m.o.€ 80 - € 120468 Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam)‘Place de la Concorde, Paris’aquarel - 28 x 39 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200469 Mariska KohutovaMeisjesportret gemengde techniek - 32 x 24 cm - ges. r.o. engedat. 1940€ 30 - € 50470 Victor Abbingmap met 17 tekeningen van metaalbewerkersen 14 studietekeningen 28 x 20 tot 31 x 45 cm€ 80 - € 120471 J. Mankes (Meppel 1889 - 1920 Eerbeek)Damesportrethoutsnede - 10,5 x 9,5 cm (vochtplekjes)€ 200 - € 300472 G.C. GorterBloemstilleven met rozen aquarel - 27 x 38 - ges. r.o.€ 80 - € 120
473 G.J. Bos (Utrecht 1860 - 1943 Zutphen)Boerin met koe aan rivier aquarel - 22 x 33 cm - ges. l.o.€ 80 - € 120474 W.C. Staring (Laren 1847 - 1916 Zutphen)‘Intocht van Karel de Stoute in Trier’aquarel - 28 x 20 cm - monogram€ 100 - € 150475 C. Kimmel (Middelburg 1804 - 1877 Middelburg)Idyllisch Alpenlandschap houtskooltekening - 31 x 40 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200476 M. Römer WegmanDame met hoed en bontstola aquarel - 42 x 24 cm€ 50 - € 80
477 A.A.P. van Derkzen (Delft 1878 - 1961 Bedford Quebec)Havengezicht krijttekening - 43,5 x 58 cm ges. l.o. en gedat. 1939€ 60 - € 80478 Karel Nicolaas Storm van ’s-Gravensande (Breda 1884 - 1924 Den Haag)Venetiaanse gondel in de lagune litho - 37 x 52 cm€ 80 - € 120479 J.B. Jongkind (Lattrop 1819 - 1891 Grenoble)‘Vue du port au chemin de fer a Honfleur’ets - 25,5 x 32 cm - ges. in de plaat r.o. en
gedat. 1866 € 200 - € 400
480 J.W.H. (Willem) Witjens (Den Haag 1884 - 1962 ’s-Hertogenbosch)Havengezicht ets - 30 x 43 cm - ges. met potlood r.o. en initialen in de plaat l.o. en gedat. 1929€ 60 - € 80481 Ingekleurde kopergravure in bewerkte vergulde lijst‘Vera Effigie’s’ 51 x 40 cm€ 80 - € 120482 Priorato (1606 - 1678)Stadsplan Deventer 1635 gravure - 32 x 42 cm€ 80 - € 120483 Ingekleurde gravureMechelen 46 x 57 cm€ 50 - € 70
473
477
474
Voorjaarsveiling 2016/ 57
479
486
484 F.J.D. Boers (Bressoux 1914 - 1987 Lage Vuursche)‘Lovran’aquarel - 47 x 32 cm - ges. m.o.€ 40 - € 60485 Onbekend (19e eeuw)Neushoornvogel op tak ingekleurde gravure - 42 x 32,5 cm € 100 - € 150486 JeskaMan en maitresse gemengde techniek - 41 x 34 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300487 OnbekendMediterraans havengezicht paneel - 23,5 x 39,5 cm € 100 - € 150488 Joseph BlesAangemeerde zeilschepen met figuren aquarel (2x) - 11 x 15 cm - ges. r.o. en l.o.€ 80 - € 120489 A. Markus (Arnhem 1870 - 1950 Oosterbeek)Molen aan het water en Zandverstuivingtekening (2x) - 15 x 23 en 21 x 29 cm monogram en gedat. 1943€ 60 - € 80490 Corné BuijsVarkens bij sloot O.I.-inkttekening - 17 x 22 cm - ges. r.o. engedat. 1779€ 60 - € 80
491 Onbekend (19e eeuw)Figuren bij watermolen aquarel - 15 x 20 cm€ 30 - € 50492 H.A.L. Wichers (Taroetoeng 1893 - 1968 Nijmegen)Bosgezicht in de herfst gouache - 11 x 16 cm - ges. r.o.€ 60 - € 80493 Mogelijk Nicolaas WieartVissers op het water en Sloep met figurenaquarel (2x) - 14 x 21 cm (zuurplekjes)€ 80 - € 120494 Paul SignacAangelegde schepen op de Seine ets - 12 x 19 cm - ges. in de plaat l.o.€ 100 - € 200495 D.J. Bles‘A Paris’tekening - 15 x 20 cm ges. r.o. en 1843 gedat.€ 60 - € 80496 Onduidelijk ges.Strandgezicht met figuren studietekening - 13,5 x 22,5 cm€ 80 - € 120497 Atelier J.E. Akkeringa (Buitenzorg 1861 - 1942 Amersfoort)Zittende meisjes studietekening (2x) - 15 x 13 cm atelierstempel l.o. - in één lijst (zuurplekjes)€ 80 - € 120
498 GravureZwolle in mahonie lijst - 13 x 20 cm€ 30 - € 50499 Jan de Beijer (1703 - 1780)Het Koerhuis en Oude Wagt-toren buiten Deventer gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100500 Jan de Beijer (1703 - 1780)‘De Berg kerk en Berg poort te Deventer, gezien vaanaf de Houtmarkt in 1758’gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100501 A. Mauve(Zaandam 1838 - 1888 Arnhem) Melkende boer bij koeienaquarel - 10 x 18 cm - ges. r.o. € 300 - € 500502 Toegeschreven aan W. Hendriks(Amsterdam 1744 - 1831 Haarlem) ‘Op de Paaschberg bij Ede 9 juni 1783’ aquarel - 27 x 41 cm € 100 - € 200503 Mogelijk Nicolaes WicartHollands landschapaquarel - 24 x 36 cm € 100 - € 150
605
62058
Voorjaarsveiling 2016/ 59
Donderdag 21 april 2016, zaalzitting vanaf 13.30 uur
Veilingnrs. 601 t/m 873Aziatica
601 Diepe blauw Chinese schotel met decorvan figuren in landschap - 19e eeuw - ø 28 cm(barst)€ 150 - € 200602 Rechthoekig blauw Chinees jardinière h. 6, br. 22 en d. 15 cm € 100 - € 150603 Blauw Chinese bloempot met decor van draken - 19e eeuw - h. 12 cm € 250 - € 350604 Paar Chinees Imari dubbelborden 18e eeuw - ø 25,5 (1 met barst)€ 100 - € 150605 3 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en decor van vogels - Kangxi ø 21,5 cm€ 300 - € 500606 Blauw Chinese vaas met decor van vogels - 19e eeuw - h. 26 cm € 200 - € 300607 4 diepe blauw Chinese borden met decor van pagode - 18e eeuw - ø 23 cm € 150 - € 250608 6 blauw Chinese schaaltjes - 19e eeuw ø 13 cm (1 met barst) € 80 - € 120
609 Blauw Chinees dubbelbord met decorvan bloemen en kostbaarheden - 18e eeuw ø 25,5 cm (schilfertje)€ 80 - € 120610 Blauw Chinese schotel met decor vanvrouwenfiguur in landschap - 18e eeuw ø 28 cm (schilfertje)€ 80 - € 120611 Famille verte bord met decor van pioenrozen - 18e eeuw - ø 23,5 cm€ 150 - € 250612 Diepe melk en bloed schotel - 18e eeuw ø 28 cm € 100 - € 200613 Diep gekleurd Kanton dubbelbord 19e eeuw - ø 25 cm€ 80 - € 120614 Ovale gekleurde Kanton terrine oponderschotel - 19e eeuw - ø 21,5 en h. 17 cm € 100 - € 150615 6 gekleurde Kanton borden met wapen‘Felicior quo certior’ - 19e eeuw - ø 21,5 cm € 150 - € 250616 Gekleurd Chinees paar - 19e eeuw h. 26 en 27 cm (gerestaureerd)€ 250 - € 350
617 Diepe blauw Chinese schaal met gecontourneerde rand en decor van kostbaarheden - 18e eeuw - ø 20,5 cm € 50 - € 100618 Paar blauw Chinese schalen - 18e eeuw ø 26,5 cm € 100 - € 150619 6 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjesmet gecontourneerde rand - 18e eeuw (1 kopje en 2 schoteltjes schilfer)€ 100 - € 200620 Blauw Chinese schotel met decor vanlange lijzen - Kangxi - ø 33,5 cm (glazuurbeschadiging en schilfers)€ 300 - € 500621 Diep blauw Chinees bord - Kangxiø 21,5 cm € 250 - € 350622 Ronde blauw Chinese dekseldoos metbloemdecoratie - 19e eeuw - h. 8,5 cm en ø 14 cm€ 80 - € 120623 Blauw Chinese klapmuts met decor van pagode - 18e eeuw - ø 14,5 en h. 7 cm€ 150 - € 250624 Powder blue kom met zilverkleurigedecoratie - 18e eeuw - ø 16,5 cm € 30 - € 500
624
626
625
641
Voorjaarsveiling 2016/ 61
625 Paar 8-kantige blauw Chinese kommenKangxi - h. 6,5 en ø 12 cm (1 met schilfertjes)€ 200 - € 400626 Blauw Chinese schotel met gecontourneerde rand - Kangxi - ø 38,5 cm € 800 - € 1.000627 6 Chinees Imari borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (3 met schilfers)€ 250 - € 350628 Sang de boeuf schenkkan - 19e/20e eeuwh. 24,5 cm € 100 - € 150629 Powder blue vaas met goud beschildering - Kangxi - h. 21 cm (hals barst en rand gerestaureerd)€ 200 - € 300630 Spinach and egg kom - 18e/19e eeuw ø 19 cm (barst en rand gelijmd)€ 150 - € 250631 4 gekleurde Chinese kommen - 19e eeuwø 11 cm (1 met barstje)€ 150 - € 200632 Paar blauw Chinese terrines - 18e eeuw h. 12 cm (1 met barstje)€ 150 - € 250
633 8-kantige blauw Chinese schaal metdecor van pagodes - 18e eeuw - 20 x 28 cm€ 80 - € 120634 4 achtkantige blauw Chinese schaaltjesmet decor van bloemen - 18e eeuw - 18 x 25 cm(schilfertjes en 1 met bodembarst)€ 150 - € 250635 2 diepe blauw Chinese borden met decorvan Joosje te paard - 18e eeuw - ø 19,5 cm (1 gelijmd en 1 met barst)€ 100 - € 150636 3 blauw Chinese kopjes (1 met schilfer) en 2 schoteltjes (schilfers) met decor van zotje en lange lijs - Kangxi€ 50 - € 100637 Blauw Chinees bord met decor van hert19e eeuw - ø 20 cm (schilfer)€ 100 - € 200638 3 famille rose borden - 18e eeuw - ø 23 cm€ 100 - € 150639 Paar famille rose borden met decor vanpioenroos - 18e eeuw - ø 23 cm€ 100 - € 150
640 2 famille rose dubbelborden met decorvan paradijsvogel in landschap - ø 25,5 cm (1 met bodembarst) € 50 - € 100641 Famille rose Chine de commande serviesmet decor van wapen bestaande uit theepot,pattipan, spoelkom, roomkan, 2 kop en schotels, dekselpotje, bord en schaaltje 18e eeuw (beschadigd)€ 600 - € 800642 Capucijner dekselpot met famille roseperken - 18e eeuw - h. 18,5 cm (deksel schilfer)€ 150 - € 250643 Capucijner pot met famille rose perken18e eeuw - h. 15 cm € 80 - € 120644 Famille verte dekselpot met decor vancracked ice en prunus bloesem - 19e eeuw h. 40 cm (rand van pot en deksel gerestaureerd)€ 300 - € 500645 Gekleurde Chinese vaas - ca. 1900 h. 42 cm (gerestaureerd) € 800 - € 1.000
645
646 Celadon bord - Ming - ø 25,5 cm (barsten)€ 200 - € 300647 Celadon schaal met gecontourneerderand en reliëf van draak 19e eeuw of vroeger - ø 37 cm € 800 - € 1.200
648 Diepe blauw Chinese kom - 19e eeuw ø 29 cm€ 100 - € 200649 Blauw Chinese schotel - Kangxi ø 35 cm (barst en schilfers)€ 150 - € 250650 Gesneden ivoren Japanse groep van figuren en kraanvogel - ca. 1900 - h. 5,5 cm€ 400 - € 600
651 Gesneden ivoren Japanse groep van moeder met kinderen - ca. 1900 - h. 9,5 cm€ 400 - € 600652 Gesneden ivoren Chinese plaquette metvoorstelling van krijgers en draak - ca. 1900 14 x 27 cm € 150 - € 200
647
651
650
651
Voorjaarsveiling 2016/ 63
653 Gesneden ivoren Chinese dekselbekermet diverse dierfiguren - ca. 1900 - h. 17 cm € 400 - € 600654 Gesneden ivoren Chinese wijsgeer op houten sokkel - ca. 1900 - h. 23/26,5 cm € 100 - € 150655 Gesneden ivoren Japanse geisha ca. 1900 - h. 26,5 cm € 300 - € 500656 Paar soft paste Chinese gemberpotjesmet houten montuur op sokkel - 18e/19e eeuw h. 16,5/12,5 cm € 500 - € 700657 Gekleurde Chinese kom met mandarijnen decor - 18e eeuw - ø 23,5 cm (gerestaureerd)€ 100 - € 200
658 Gekleurde Chinese kom met mandarijnen decor - 18e eeuw - ø 24 cm(gerestaureerd)€ 100 - € 200659 Celadon pot met oortjes - h. 30 cm(beschadigd)€ 200 - € 400660 2 famille rose schotels - 18e/19e eeuw ø 37,5 cm (1 beschadigd)€ 100 - € 150661 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 12 cm (handvat barstje)€ 250 - € 350662 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 13 cm (deksel en tuit schilfers) € 100 - € 150
663 Famille rose theepot - 18e eeuw h. 12,5 cm (schilfertjes)€ 150 - € 250664 6 famille rose kopjes en 6 schoteltjes met decor van feniks - 18e eeuw (1 schoteltje met schilfertjes)€ 200 - € 400665 2 gekleurde Chinese dekselkannetjes 18e eeuw - h. 12,5 cm (1 tuitje en dekseltjeschilfer en 1 dekseltje randbeschadiging)€ 200 - € 400666 Chinees Imari trekpotje - 18e eeuw h. 6 cm€ 100 - € 150667 3 diepe famille rose borden - 18e eeuw ø 23,5 cm (1 met schilfertjes)€ 100 - € 200
653
664
668 Diepe 8-kantige famille rose jardinière19e eeuw - h. 8, br. 22,5 en d. 17 cm€ 100 - € 200669 Grote blauw Chinese gemberpot metdecor van prunus - 19e eeuw - h. 33 cm € 800 - € 1.000670 Paar blauw Chinese schaaltjes metgecontourneerde rand - 18e eeuw - ø 16 cm(schilfertjes en 1 met barstje)€ 150 - € 250671 2 achtkantige blauw Chinese schalen met decor van vogels - 18e eeuw 17,5 x 25,5 en 21 x 29 cm € 100 - € 200672 Paar 8-kantige blauw Chinese schalenmet decor van pagodes - 18e eeuw - 25 x 33 cm€ 100 - € 200673 Ovale blauw Chinese schotel met gecontourneerde rand - 18e eeuw 37 x 44 cm (schilfertjes)€ 150 - € 250
674 8-kantige blauw Chinese terrine 18e eeuw - h. 22 cm € 250 - € 350675 Blauw Chinese vaas met decor van draak en feniks - 19e eeuw - h. 60 cm € 200 - € 400676 Mosgroene Chinese vaas - 19e eeuwh. 48 cm (restauratie, bakfout en bodembarst)€ 200 - € 300677 Blauw Chinese kraagvaas - 19e eeuw h. 45 cm (sterbarst en boorgat)€ 80 - € 120678 Gekleurde Kanton vaas met reliëf van salamanders - 19e eeuw - h. 63 cm (restauratie aan hals)€ 200 - € 400679 Diepe gecontourneerde blauwe Japanseschaal - 19e eeuw - ø 35 en h. 10,5 cm € 80 - € 120680 Blauwe Arita schotel - ca. 1700 ø 39,8 cm (haarlijntje)€ 200 - € 400681 Paar 8-kantige Japans Imari schotels 18e eeuw - ø 26 cm € 300 - € 500
682 Paar Japans Imari schotels - ca. 1700 ø 31 cm € 500 - € 700683 2 Japans Imari koppen en 2 schotels18e eeuw € 200 - € 400684 Paar blauwe Arita kommen - ca. 1700 ø 10 cm € 800 - € 1000685 3 blauw Japanse kommen met 4 dekselsen 4 schotels - 19e eeuw (1 kom stelrandbeschadigd)€ 200 - € 300686 6-kantige Satsuma koro - ca. 1900 h. 14 cm € 500 - € 700687 Satsuma vaas - ca. 1900 - h. 26 cm € 400 - € 600688 Satsuma vaas - ca. 1900 - h. 26 cm € 600 - € 800689 Satsuma vaas met oren - ca. 1900 h. 19,5 cm € 400 - € 600
674669
Voorjaarsveiling 2016/ 65
686 t/m 689
681
684
690 Paar cloisonné vazen - 19e eeuw h. 57 cm € 800 - € 1.200691 10 blauw Chinese borden met decor vanboom - 18e eeuw - ø 22,5 cm (5 met schilfers)€ 200 - € 300
692 4-delig blauw Chinees kaststel - 18e eeuwh. 24,5 en 31 cm (1 dekselvaas en vaas schilfer,1 vaas schilfers en 1 deksel gelijmd)€ 250 - € 350693 Paar Chine de commande kop en schotels - 18e eeuw € 500 - € 700
694 6-kantig blauw Chinees vaasje met decorvan lange lijzen - Kangxi - h. 9 cm € 250 - € 350695 Blauw Chinees vaasje - 18e/19e eeuw h. 7 cm € 200 - € 300
693
690
Voorjaarsveiling 2016/ 67
700
696 Paar blauw Chinese borden met decorvan bloemenmand - 18e eeuw - ø 21,5 cm(schilfertjes)€ 150 - € 200697 Blauw Chinese schotel met decor vanbamboe en bloemen - 18e eeuw - ø 32 cm € 300 - € 500698 Blauw Chinese schotel met decor vanbamboe en bloemen - 18e eeuw - ø 35 cm € 300 - € 500
699 7 blauw Chinese borden met decor vanboom - 18e eeuw - ø 22,5 cm (schilfertjes)€ 400 - € 600700 Paar vierkante blauw Chinese deksel-potten - Kangxi - h. 31,5 cm (schilfers, 1 potmet randbeschadiging en 1 deksel gelijmd)€ 1.500 - € 2.500701 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 41 cm€ 200 - € 300
702 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 45 cm € 300 - € 500703 Paar ovale blauw Chinese schotels 18e eeuw - 45 x 38 cm€ 400 - € 600704 Ovale blauw Chinese lekschaal 18e eeuw - 44 x 38 cm€ 250 - € 350
703
705 Ronde blauw Chinese lekschaal 18e eeuw - ø 44 cm € 250 - € 350706 Yixing trekpotje - 19e eeuw - h. 7 cm € 100 - € 150707 Yixing theepot met zilveren hengsel 18e eeuw - h. 15 cm (tuit schilfertjes)€ 600 - € 800
708 Paar famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm € 80 - € 120709 10 blauw Chinese borden met decor van bamboe - 18e eeuw - ø 22,5 cm (schilfers en 1 met barst)€ 300 - € 500
710 Polychroom houten Chinese vaas met decor van draken op sokkel - ca. 1900 h. 33,5 cm (sokkel licht beschadigd)€ 100 - € 200711 Gesneden houten zittende Guanyin met kind op schoot - h. 36 cm € 200 - € 400
706, 707
705
Voorjaarsveiling 2016/ 69
712 Deels vergulde bronzen zittendeBoeddha - h. 17 cm (beschadigd)€ 100 - € 150713 8-kantige bewerkte metalen met geel-koperen dekseldoos met reliëf van Shiva h. 6 cm (licht beschadigd)€ 500 - € 700
714 Blauw Chinese schotel - Wanli ø 26 cm (barsten en schilfers)€ 100 - € 200715 Blauw Chinese kraaienkom - Wanli ø 14,2 cm (schilfers)€ 200 - € 400
716 Diepe blauw Chinese schotel - Wanli ø 31,5 cm (barsten en schilfer)€ 200 - € 300717 Blauw Chinese klapmuts met decor van vogel - Wanli - ø 14 cm (schilfertjes)€ 200 - € 300
712, 713
715, 716, 717
720 721
718 6 blauw Chinese borden (1 met schilfer)en 6 diepe borden (4 met schilfers) met decorvan pagodes - 18e eeuw - ø 23 cm € 300 - € 500719 Blauw Chinese vaas met onderglazuurrood - 18e eeuw - h. 35 cm € 400 - € 600720 Paar turkoois Chinese olifanten 19e eeuw - h. 16,5 cm € 800 - € 1.000
721 Paar gekleurde Chinese olifanten 19e eeuw - h. 13,5 cm € 400 - € 600722 Spinach and egg theepot met foo dog19e/20e eeuw - h. 18,5 cm € 100 - € 150723 Paar blanc de Chine neushoornbekers 19e eeuw of vroeger - h. 8 cm (1 met barst)€ 400 - € 600
724 Paar blanc de Chine neushoornbekers18e/19e eeuw - h. 6 cm (schilfertjes)€ 400 - € 600725 Gekleurde Chinese kop - 19e eeuw h. 7 cm (barstje)€ 50 - € 100726 6 Chinees Imari borden met bloemdecor18e eeuw - ø 23,5 cm (4 met barst en 1 metschilfer)€ 250 - € 350
719
Voorjaarsveiling 2016/ 71
736
727 4 Chinees Imari borden - 18e eeuw ø 22,5 cm€ 100 - € 150728 Blauw Chinese kom (bodembarst) enbibelot - Diana Cargo en Vung Tau Cargo h. 5,5 tot 7 cm € 80 - € 120729 Gesneden rose koralen Chinese groepvan vrouw en kind - h. 9 cm € 250 - € 350730 Rechthoekig gesneden jaden Chineesdekselpotje op houten sokkel - h. 11/8 cm € 150 - € 200
731 Bergkristallen Hotei - h. 9,5 cm € 300 - € 500732 2 grote glazen Chinese snuffbottles met beschildering aan binnenzijde - h. 12,5€ 500 - € 700733 Paar Peking-glazen vazen - ca. 1900 h. 28 cm € 700 - € 900734 Paar cloisonné vazen met decor van kraanvogels - ca. 1900 - h. 19 cm € 200 - € 400
735 8-kantige cloisonné vaas op houten sokkel - ca. 1900 - h. 39 cm € 250 - € 350736 Bewerkte bronzen Chinese vaas met olifantsoren - ca. 1900 - h. 32 cm € 400 - € 600737 Bewerkte bronzen Chinese vaas met oren19e eeuw - h. 50 cm (deukjes)€ 500 - € 700738 Gekleurde Japanse kraagvaas met olifantsoren - 19e eeuw - h. 57 cm € 300 - € 500
732
737
740
743
Voorjaarsveiling 2016/ 73
739 Blanc de Chine zittende Boedha 19e/20e eeuw - h. 37 cm € 400 - € 600740 Paar famille verte vazen - 19e eeuw h. 48 cm € 3.000 - € 4.000741 Gekleurde Chinese vaas - eerste helft 20e eeuw - h. 41,5 cm (boorgat hersteld)€ 500 - € 700742 Famille rose dekselschaal met millefleurdecor - 19e eeuw - ø 27 cm € 300 - € 500743 Famille rose schotel met decor van insecten en bloemen - 18e eeuw - ø 31 cm € 400 - € 600744 Famille rose kan met deksel - 18e eeuw h. 17 cm € 400 - € 600
745 Paar famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm (1 met bodembarst)€ 80 - € 120746 3 famille rose borden met decor vanvogels en bloemen - 18e eeuw - ø 23 cm (1 gerestaureerd)€ 150 - € 250747 3 Chinees Imari borden - 18e eeuw ø 22 cm (3 met bodembarst)€ 100 - € 150748 Ovaal Chinees Imari scheerbekken 18e eeuw - 26 x 30 cm € 300 - € 500749 Japans Imari scheerbekken - ca. 1700 ø 27 cm € 250 - € 350750 Paar Japans Imari puntflessen - ca. 1700h. 24 cm € 300 - € 500
751 4-delig Japans Imari kaststel met haan op deksels - ca. 1700 - h. 17,5 en 26 cm € 300 - € 500752 Grote blauw Japanse schotel met decorvan draken - 19e eeuw - ø 62 cm€ 300 - € 500753 Grote gekleurde Japanse schotel metdecor van vogels - ca. 1900 - ø 56 cm (2 barsten)€ 150 - € 250754 Blauw Chinese schotel met decor vanrivierlandschap - 19e eeuw - ø 47 cm € 300 - € 500755 Gekleurde Chinese schotel met decor van draken - 19e eeuw - ø 39 cm € 400 - € 600
750755
756
767
764
Voorjaarsveiling 2016/ 75
769 770 771 772
756 2 Chinese rolschilderingen in lijstMoeder met kinderen 19e eeuw - 58 x 36 cm € 600 - € 800757 2 Chinese aquarellen op zijde in lijstVogels bij bloesembomen 38 x 42 cm € 100 - € 200758 Chinese rolschildering in lijst met decorvan oude wijsgeer - 19e eeuw - 95 x 33 cm € 100 - € 150759 Chinese rolschildering in lijst met decorvan figuren en paarden in landschap 19e eeuw - 140 x 54 cm (licht beschadigd)€ 300 - € 500760 Chinese rolschildering in lijst Hotei met kinderen 19e eeuw - voormalige collectie Maartje Draak138 x 73 cm € 300 - € 500761 Map met 4 Chinese rolschilderingenFiguren in landschap 19e eeuw (lichte vochtschade)€ 400 - € 600762 Tanka met voorstelling van levensboomin lijst - 49 x 36 cm€ 60 - € 80
763 Tanka in lijst - 41 x 28 cm€ 50 - € 70764 Bronzen zittende Boeddha op houtensokkel - 19e eeuw of vroeger - h. 25/20 cm € 400 - € 600765 Bronzen zittende Boeddha - 19e eeuw of vroeger - h. 24 cm (beschadigd)€ 100 - € 150766 Bewerkt antiek jaden kommetje ø 13, h. 6 cm€ 300 - € 500767 Rijkgesneden ivoren Chinese vaas aanhouten houder - ca. 1900 - h. 55 cm € 800 - € 1.200768 Gesneden ivoren deels polychroomJapanse visser - ca. 1900 - h. 12 cm € 150 - € 250769 Gesneden ivoren Chinese man met stokca. 1900 - h. 20 cm € 300 - € 500770 Gesneden ivoren Chinese wijsgeer ca. 1900 - h. 21 cm € 300 - € 500771 Gesneden ivoren Japanse man met vogelca. 1900 - h. 23 cm € 300 - € 500
772 Gesneden ivoren Japanse marskramerca. 1900 - h. 27 cm € 400 - € 600773 3 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 22 cm (schilfertjes en 1 met kleine rand-restauratie)€ 100 - € 150774 4 achtkantige blauw Chinese borden met decor van insecten - 18e eeuw - ø 21 cm (schilfers en 2 met barst)€ 150 - € 250775 Paar diepe blauw Chinese borden metgecontourneerde rand - 18e eeuw - ø 23 cm (1 met bodembarst en 1 met barst)€ 80 - € 120776 Paar diepe blauw Chinese borden metdecor van koekoek bij zijn huisje - 18e eeuw ø 23 cm (beide schilfer)€ 150 - € 250777 Paar blauw Chinese vaasjes met decorvan lange lijzen - 18e/19e eeuw - h. 17 cm (1 met standring schilfer)€ 300 - € 500778 8-kantige gekleurde Chinese schotel 18e eeuw - 25,5 x 33,5 cm (schilfer)€ 80 - € 120
7876
779 8-kantige gekleurde Chinese schotel 18e eeuw - 33,5 x 41 cm € 100 - € 200780 8-kantige blauw Chinese terrine 18e eeuw - h. 22 cm (rand restauraties)€ 100 - € 200781 Paar blauw Chinese sauskommen oponderschotels - 18e eeuw (1 sauskom kleinerandrestauratie)€ 200 - € 400
782 Blauw Chinese kraagvaas met decor vanPhoenix - 18e eeuw - h. 45 cm (barst)€ 700 - € 900783 Blauw Chinese pot - ca. 1900 - h. 44 cm(bodembarst)€ 500 - € 700784 Famille rose pot met decor van figuren in landschap - Republiek - h. 35 cm € 800 - € 1.200
785 Blauw Chinese vaas - Kangxi-stijl 19e eeuw - h. 45 cm (kleine restauratie aan rand)€ 1.000- € 1.500786 Paar diepe blauw Chinese borden metdecor van Joosje te paard - Kangxi - ø 23 cm(minieme schilfertjes aan rand en standring)€ 400 - € 600
784 785
786
Voorjaarsveiling 2016/ 77
787 Wucai pot met decor van Phoenix 19e eeuw - h. 19,5 cm € 600 - € 800788 3 diverse blauw Chinese gemberpottenmet geelkoperen deksels - 18e/19e eeuw h. 24 tot 30 cm (1 met stelrandbeschadigingenen 1 met schilfers aan stelrand)€ 150 - € 200789 Blanc de Chine Guanyin - h. 43 cm € 400 - € 600790 Blanc de Chine Guanyin - h. 51,5 cm€ 400 - € 600791 3 ronde en 3 rechthoekige geborduurdeChinese kleedjes met bloemen, insecten envogels - ø 40 en 36 x 43 cm € 80 - € 120792 Paar 8-kantige blauw Chinese warm -waterborden - 18e eeuw - ø 24 cm (1 tuit schilfertje)€ 200 - € 400793 Blauwe Swatow schotel - 16e/17e eeuw ø 36 cm (schilfers en barstje)€ 200 - € 400
794 Famille verte Swatow schotel 16e/17e eeuw - ø 36 cm (barsten)€ 150 - € 250795 Diepe verte Swatow schotel 16e/17e eeuw - ø 38,5 cm (gerestaureerd)€ 200 - € 400796 Diepe famille verte Swatow schotel16e/17e eeuw - ø 38 cm (randschilfers en gerestaureerd)€ 200 - € 400797 Groengeglazuurde aardewerk vaas Tang Dynastie - h. 33 cm € 400 - € 600798 Chinese vaas met zilveren rand - h. 26 cm € 100 - € 200799 Bewerkte bronzen wierookpot met orenMing - h. 34,5 cm € 2.000- € 3.000800 Bronzen Chinese schaal met reliëf vandraken - 19e eeuw - ø 24 cm € 300 - € 500801 Gesneden houten Chinese dronkaard ca. 1900 - h. 19,5 cm € 200 - € 300
802 Gesneden houten Arhat 1e helft 20e eeuw - h. 26 cm € 100 - € 200803 Gesneden houten Chinese krijger tepaard - h. 37 cm (polychroomresten en lans ontbreekt)€ 100 - € 150804 Gesneden spekstenen oosterse tempel-wachter - h. 47 cm (polychroomresten)€ 150 - € 250805 Antieke polychroom gesneden houtenChinese god - h. 42 cm (voet gerestaureerd)€ 200 - € 400806 Gesneden en verguld houten Chineesfragment - 42 x 30 cm € 200 - € 400807 Paar cloisonné pelikanen - 19e eeuw h. 47 cm (beide beschadigd aan voet)€ 1.000 - € 1.200808 Paar gekleurde Chinese liggende foodogs - h. 24 cm € 1.000 - € 1.200
799
793
810
812
809 Gekleurde Chinese vaas met decor van draken - ca. 1900 - h. 50 cm € 1.500 - € 2.500810 Paar gekleurde Kanton borden 19e eeuw - ø 21,5 cm € 150 - € 250811 Langwerpige Kanton emaille dekseldoos - 18e/19e eeuw - l. 19 cm (rand deksel beschadigd)€ 250 - € 350
812 3-delig Kanton emaille kaststel 18e/19e eeuw - h. 11,5 tot 16,5 cm (1 kleine vaas gerestaureerd)€ 400 - € 600813 Gesneden ivoren Chinees sierstuk met decor van figuren - ca. 1900 - h. 25 cm € 300 - € 500814 Gesneden gekleurde ivoren Japanse wijsgeer op houten sokkel - ca. 1900h. 26/23 cm€ 200 - € 400
815 Gesneden en deels polychroom ivorenChinese dame met lotusbloem op houten sokkel - ca. 1900 - h. 23,5/28 cm € 400 - € 600816 Rijkgesneden ivoren Chinese groep metvrouwfiguur en zotje op houten voetstuk h. 28/36 cm (gelijmd)€ 200 - € 300817 Satsuma beeld van man op karbouw ca. 1900 - h. 27 cm€ 150 - € 250
809
Voorjaarsveiling 2016/ 79
823
818 Paar gekleurd Chinese vazen - 19e eeuwh. 30 cm € 100 - € 150819 Famille rose dekselvaas met decor vankostbaarheden - 19e eeuw - h. 45 cm € 150 - € 250820 Chinees Imari vaas met verguld bronzen montuur - 18e eeuw - h. 40 cm € 1.500 - € 2.000
821 5-delig blauw Japans kaststel - ca. 1700 h. 16,5 en 26,5 cm (deksels en 1 stelvaas beschadigd)€ 400 - € 600822 Paar satsuma vazen met mille fleur decor - ca. 1900 - h. 45,5 cm€ 800 - € 1.000
823 6 blauw Chinese borden met decor van figuren bij prieel - 18e eeuw - ø 23,5 cm (enkele schilfertjes)€ 300 - € 500824 6 blauw Chinese kopjes en 5 schoteltjesKangxi - ø 7 en 10,5 cm (1 schoteltje beschadigd)€ 150 - € 250
822820
825 5 capucijner kopjes en 6 schoteltjes met blauw decor van hanen - 18e eeuw ø 8,5 en 13,5 cm (1 kopje barst)€ 150 - € 250826 Blauw Chinese schotel met decor van figuren - 18e/19e eeuw - ø 36 cm (schilfer doorlopend in barst)€ 300 - € 500827 Paar Satsuma vazen - ca. 1900 h. 55 cm (1 met bakfout in bodem)€ 200 - € 400828 Chinees Imari theepot - 18e eeuw h. 10,5 cm € 150 - € 250829 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 12 cm € 150 - € 250830 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 12 cm (tuit en deksel schilfertjes)€ 150 - € 250831 Rechthoekige aan twee zijden bewerkteinktsteen in etui - 19e eeuw - 18 x 11,5 cm € 500 - € 700832 Gepatineerd bronzen meerarmige Shivamet 3 hoofden en opgelegde turkooisjes opvergulde troon - h. 38 cm € 500 - € 700
833 Japanse lakdoos voor tabak - ca. 1900 h. 10, br. 25 en d. 16 cm (randbeschadiging)€ 100 - € 150834 Famille verte vaas - 19e eeuw - h. 45 cm(boorgat hersteld)€ 400 - € 600835 Rijkgesneden ivoren sierstuk met diversedierfiguren - India - circa 1900 - h. 80 cm€ 1000 - € 1.500836 Tibetaanse thanka - 18e/19e eeuw 100 x 66 cm€ 200 - € 400837 Paar diepe blauw Chinese schotelsKangxi - ø 27 cm (1 met barsten en 1 met schilfers)€ 500 - € 700838 Diepe blauw Chinese schotel - Kangxi ø 27 cm € 700 - € 900839 6 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en ijzerrood decor van lotusbloem - 18e eeuw - ø 20 cm (3 met minimale schilfertjes)€ 400 - € 600
840 6 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en ijzerrood decor vanlotusbloem - 18e eeuw - ø 20 cm (schilfers)€ 200 - € 400841 4 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en ijzerrood decor van lotusbloem - 18e eeuw - ø 20 cm (schilfers en 2 met barsten)€ 100 - € 200842 Blauw Chinese vaas - 19e eeuw - h. 36 cm € 1.800 - € 2.200843 Diepe blauw Chinese schaal - 18e eeuw ø 39 cm (schilfers en rand gelijmd)€ 150 - € 250844 4 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (enkele met schilfertjes)€ 300 - € 500845 Blauw Chinese kom met gecontour-neerde rand en decor van Joosje te paardKangxi - ø 20,5 cm € 1.000 - € 1.500846 Blauw Chinese vaas met decor van langelijzen en vergulde olifantsoortjes - Kangxi h. 29 cm (beschadigd)€ 250 - € 350
831
Voorjaarsveiling 2016/ 81
838
845
847 6-kantig blauw Japans trekpotje 18e eeuw - h. 6,5 cm (deksel schilfer aan onderzijde)€ 200 - € 300848 Blauw Chinese theebus met decor van vissers - Kangxi - met zilveren montuurvan later datum (gedeukt) - h. 13,5 cm€ 200 - € 300849 Blauw Chinese theebus met decor vanlange lijzen - Kangxi - h. 13,5 cm (dop ontbreekt)€ 300 - € 500
850 Blauw Chinese Ghendi - 18e eeuw - metzilveren montuur van later datum - h. 21 cm € 600 - € 800851 Blauw Chinees vaasje met decor vankostbaarheden - Kangxi - en zilveren montuur van later datum - h. 16 cm € 500 - € 700852 Paar blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23 cm € 400 - € 600853 Gelakt houten Chinese dekseldoos h. 8, br. 25 en d. 16 cm € 300 - € 500
854 Achterglas wanddecoratie met zilverenreliëf van Chinese dame - 54 x 36 cm € 800 - € 1.000855 Paar 8-kantige blauw Chinese schotelsmet gecontourneerde rand en bloemdecor18e eeuw - 35,5 x 42 cm (1 met bodembarst)€ 300 - € 500856 Diepe 8-kantige blauw Chinese schaalmet gecontourneerde rand en bloemdecor18e eeuw - 30 x 38 cm (randbeschadiging)€ 150 - € 250
842
860
857 Paar blauw Chinese schotels met bloemdecor - 18e eeuw ø 38,5 cm (schilfers en 1 met barst)€ 200 - € 400858 Rechthoekige blauw Chinese lekschaal18e eeuw - 46,5 x 36,5 cm€ 300 - € 500
859 Japans Imari vaas met decor van vogelsca. 1700 - h. 42 cm (sterbarst)€ 500 - € 700
860 Japans Imari dekselpot - ca. 1700 h. 65 cm (deksel beschadigd)€ 1.500 - € 2.000861 6 blauw Chinese kopjes met oor en 6schotels met decor van pagode - 18e eeuw(schoteltje bakfout, minieme schilfers)€ 100 - € 200
Voorjaarsveiling 2016/ 83
862 6 gekleurde Chinese kopjes en 6 schoteltjes met mandarijnen decor - 18e eeuwø 8,5 en 13,5 cm (enkele met schilfertjes)€ 200 - € 400863 6 blauw Chinese kleine kopjes en 6 schoteltjes - Kangxi - ø 4 en 7 cm (2 kopjes en 1 schoteltje barstje)€ 150 - € 250
864 Ovale blauw Chinese botervloot 18e eeuw - h. 7 cm € 250 - € 350
865 Blauw Chinese olie- en azijnkan met dubbele hals - Kangxi - h. 20 cm (tuiten schilfertjes en 1 tuit barstje)€ 300 - € 500866 Blauw Chinees bord met gecontour-neerde rand - Kangxi - met bewerkt zilverenBiedermeier hengsel, 1853 - ø 25 cm € 100 - € 150
864, 865
862
867 Eiermodel blauw Chinese theebusKangxi -met zilveren montuur van laterdatum - h. 16/11 cm € 600 - € 800868 Blauw Chinese theebus met decor van lange lijzen - Kangxi - met zilveren montuur van later datum - h. 19 cm (randbeschadiging)€ 300 - € 500
869 Blauw Chinese theebus met decor vanlange lijs en zotje - 18e eeuw - met zilverenmontuur van later datum - h. 19 cm (beschadigd aan voet)€ 150 - € 250870 Paar lotusbloem-vormige blauw Chinese schalen - Kangxi - ø 23 cm € 400 - € 600
871 3 diepe blauw Chinese schotels metgecontourneerde rand en bloemdecor Kangxi - ø 28,5 cm€ 800 - € 1.000872 Vierkant blauw Chinees vaasje Kangxi - h. 12 cm€ 100 - € 150873 8-kantige blauw Chinese stemcupKangxi - h. 11,5 cm€ 200 - € 400
867, 868, 869
Voorjaarsveiling 2016/ 85
870
871
1001 1005
100386
Voorjaarsveiling 2016/ 87
Woensdag 20 april 2016, zaalzitting vanaf 19.00 uur
Veilingnrs. 1001 t/m 1138Meubelen, klokken, spiegels, lampen enz.
1006
1001 Vintage design fauteuil van gebogengelamineerd palissander - Hans Brattrud voor Hove Möbler (licht beschadigd)€ 600 - € 8001002 2-zits halfrond-gebogen mahonie halbank met groene lederen bekleding ca. 1900€ 100 - € 1501003 Paar rotan fauteuils op chromen onderstel met teakhouten armleggers Dirk van Sliedregt voor Gebr. Jonkers, model 727€ 400 - € 600
1004 Rijkgesneden 8-kantige houtenChinese hokker met rood marmeren blaadjeh. 48 cm€ 150 - € 2501005 Mahonie armfauteuil bekleed met ribcord - Jac van den Bosch, Binnenhuis Amsterdam € 300 - € 5001006 4-deurs mahonie buffetkast met glasdeuren, spiegelopstand en snijwerkAmsterdamse school h. 150, br. 150 en d. 46 cm€ 200 - € 300
1007 10 eiken Art Deco stoelen en 2 armstoelen bekleed met blauw damast€ 300 - € 4001008 Rechthoekige eiken Art Deco coulissetafel met 3 vurenhouten tussen -bladen à 50 cm bladmaat 110 x 138 tot 288 cm € 200 - € 3001009 Gesneden hardhouten Chinese bank en 3 fauteuils - br. 190 cm€ 2.000 - € 3000
1010 Mahonie Louis XVI bakbarometer metthermometer - P. Wast en zoon, Amsterdamh. 126 cm€ 600 - € 8001011 2-deurs mahonie kabinet met 4 laden in gebogen onderkast - 18e eeuw h. 254, br. 176, d. 64 cm€ 1.500 - € 2.0001012 Louis XVI pendule met wit- en zwart-marmeren obelisken en verguld bronzenmontuur waarop bekroning van zonnewijzerD’Arras Paris - h. 55 cm€ 1.200 - € 1.6001013 9-lichts geelkoperen zakkroon met kristallen pegels en 6 armen - h. 100 cm € 250 - € 350
1014 Geelkoperen kroon met 18-houders,kristallen pegels en kralen h. 76 cm (beschadigd)€ 500 - € 7001015 2 zijden wandversieringen met 18e eeuwse Duitse handwerk fragmenten 291 x 80 cm (2x) € 1.200 - € 1.6001016 Gesneden houten Maria Magdalena Frankrijk/België ca. 1800 - h. 140 cm (onderdeel van een calvarie, licht beschadigd)€ 700 - € 9001017 Palissander Engelse canapétafel met lade en kleppen - 2e helft 19e eeuw h. 70, br. 75 en d. 59 cm€ 200 - € 300
1018 Mahonie Engels buffet met ingelegdebies, rijkgesneden poten, 2 laden, deur en jaloeziedeur - 19e eeuw - h. 92, br. 183 en d. 73 cm€ 500 - € 7001019 Ovale mahonie coulissetafel met 4 tussenbladen - 19e eeuw bladmaat 134 x 112 tot 240 cm € 700 - € 9001020 Mahonie Empire chaise-longuemet gesneden zwanenhals en bekleed met gestreepte stof - br. 170€ 300 - €5001021 Vuurvergulde bronzen Empire penduleLe Roy H. ru Du Roi à Paris - h. 64 cm € 1.500 - € 2.000
1011
1010
Voorjaarsveiling 2016/ 89
1012
1018
1020
1021
1022 Mahonie Louis XVI bakbarometer h. 130 cm (restauraties) € 300 - € 5001023 Vergulde bronzen Franse pendule metzittende cupido op marmeren voet - 19e eeuwh. 47 cm (emaille wijzerplaat beschadigd)€ 700 - € 9001024 6 mahonie stoelen met ingelegde biesen blauwe gestoffeerde zittingen - 19e eeuw€ 600 - € 800
1025 Rechthoekige spiegel in rijkgesnedeneiken lijst met kuif - 18e/19e eeuw 90 x 45 cm (kuif gerestaureerd)€ 150 - € 2501026 Rechthoekige spiegel in vergulde Louis XVI lijst - 96 x 44 cm€ 200 - € 3001027 Vuurvergulde bronzen pendule met zittend jongetje - à Bruxelles - h. 68 cm € 300 - € 5001028 Antieke eiken Friese kortstaartklok h. 119 cm€ 300 - € 500
1029 2-deurs antieke eiken Gelderse kast h. 196, br. 163, d. 68 cm€ 800 - € 1.2001030 4-deurs rijkgesneden eiken met palissander en ebbenhouten kast met 2 laden17e eeuw - h. 200, br. 160, d. 63 cm€ 1.500 - € 2.5001031 5 mahonie Empire stoelen en 2 bijbehorende armstoelen bekleed met gestreepte stof€ 300 - € 500
1028
1029
Voorjaarsveiling 2016/ 91
1030
1031
10351033
1032
Voorjaarsveiling 2016/ 93
1032 2-zits mahonie Empire bank bekleedmet gestreepte stof - h. 88 en br. 148 cm€ 300 - € 5001033 Mahonie Empire chiffonière op polychroom klauwpoten h. 147, br. 93, d. 46 cm€ 400 - € 6001034 Mahonie Empire trumeau met grijsmarmeren blad bladmaat 59,5 x 42,5 cm€ 150 - € 250
1035 4-deurs palissander met ebbenhoutenkussenkast met 2 laden - 17e eeuw - h. 224, br. 160, d. 66,5 cm€ 1.000 - € 1.5001036 Rechthoekige mahonie tafel met 2 kleppen, wieltjes en lade - eerste kwart 19e eeuw - 68 x 90/145 cm€ 300 - € 5001037 Rechthoekige spiegel in rijkbewerkte vergulde Louis XV lijst met kuif h. 185, br. 70 cm€ 700 - € 900
1038 Mahonie staande klok met dag- en datumaanduiding - Fromanteel & Clarke h. 211,5 cm€ 6.000 - € 8.0001039 Vuurvergulde bronzen Louis XVI cartelklok - de Belle, à Paris - h. 70 cm€ 1.800 - € 2.2001040 4-deurs mahonie Louis XVI hoekkast h. 236, br. 110, d. 70 cm€ 1.000 - € 1.500
1038 1040
1039
1042
1041
1047
Voorjaarsveiling 2016/ 95
1041 Gesneden eiken Madonna met kindVlaams 2e helft 18e eeuw - h. 110 cm (beschadigd, polychroomresten)€ 500 - € 7001042 2-deurs noten vitrinekast met 3 laden in de dubbelgebogen onderkast h. 235, br. 190 en d. 43 cm (restauraties)€ 800 - € 1.2001043 Mahonie Engelse theetafel met lade 18e eeuw - bladmaat 94 x 54 cm€ 200 -€ 3001044 Paar 4-armige glazen kandelaars met kristallen pegels - h. 75 cm (1 bobèche afwijkend en 1 rozet gebroken) € 400 - € 600
1045 Schildpadden consoleklok met bronzen montuur - Frankrijk, ca. 1880 h. 53 cm€ 200 - € 3001046 6 iepen Louis XVI stoelen en armstoel met gesneden adelaarskoppen (3 van later datum)€ 300 - € 5001047 Noten staand horloge met maan-,datum-, dagaanduiding en speelwerk, w.o.Het Wilhelmus - Gerrit Bramer, Amsteldamh. 265 cm€ 10.000 - € 15.000
1048 Met diverse houtsoorten ingelegdeFranse commode met bronzen beslag en marmeren blad - h. 81, br. 96, d. 47,5 cm € 300 - € 5001049 2-deurs mahonie Directoire klapbuffet met geelkoperen bies h. 96, br. 120 en d. 61 cm€ 300 - € 5001050 4 mahonie armstoelen met zwanenhalsen bekleed met damast - Empire-stijl, 19e eeuw (bekleding sleets)€ 2.000 - € 3.000
1046
1050
1052
1055
Voorjaarsveiling 2016/ 97
1051 Zwartgelakt houten Frans buffet met 2 gebogen glasdeuren en in middendeur biscuit medaillon - 2e helft 19e eeuw h. 113, br. 153, d. 45 cm€ 600 - € 8001052 Mahonie Louis XVI commode met grijsmarmeren blad - h. 87, br. 128, d. 61 cm€ 1.000 - € 1.5001053 Palissander Franse vitrinekast metgebogen deur, intarsia en verguld bronzenbeslag - h. 167, br. 88, d. 45 cm€ 700 - € 900
1054 Paar mahonie Louis XVI armstoelenbekleed met gele damast€ 200 - € 3001055 Orgelgebogen noten klepbureau metvitrineopstand - h. 205, br. 100 en d. 50 cm€ 1.000 - € 1.5001056 Mahonie Biedermeier meidenkast mettoogdeuren en lade - h. 153, br. 98 en d. 46 cm€ 250 - € 3501057 8 mahonie Willem III stoelen bekleedmet groengestreepte stof (1 poot gelijmd)€ 300 - € 500
1058 Mahonie Louis XVI poudreuse met ladeen messing beslag - h. 79, br. 77 en d. 44 cm€ 700 - € 9001059 Vuurvergulde bronzen Empire pendulemet symbolen van schone kunsten h. 55 cm (becijfering wijzerplaat sleets)€ 1.200 - € 1.5001060 Witgelakte houten Empire trumeaumet spiegelopstand, verguld snijwerk engroenmarmeren blad - h. 314, br. 126 en d. 46 cm (licht beschadigd)€ 1.000 - € 2.000
1060
1059
1065
1070
1064
Voorjaarsveiling 2016/ 99
1061 2-deurs mahonie met ebbenhoutenkussenkast met kolommen en laden 19e eeuw - h. 230, br. 202, d. 75 cm€ 1.200 - € 1.6001062 1-deurs noten en zwartgelakte Fransevitrinekast - 19e eeuw - h. 106, br. 90, d. 40 cm(1 zijruit ontbreekt)€ 300 - € 5001063 Mahonie secretaire met geelkoperenbies en witmarmeren blad - 19e eeuw h. 155, br. 81, d. 39,5 cm€ 500 - € 7001064 Smeedijzeren Duitse geldkist met op de sleutel het wapen van de stad Neurenberg 17e eeuw - h. 36, br. 71, d. 40 cm€ 1.500 - € 2.000
1065 Bronzen scheepskanon - 17e eeuw l. 108 cm€ 1.500 - € 2.0001066 4 iepen Louis XVI stoelen en 2 armstoelen bekleed met blauwe stof (1 beschadigd en bekleding sleets)€ 300 - € 5001067 2-deurs mahonie Engelse vitrine ca. 1900 - h. 71, br. 120, d. 43 cm€ 300 - € 5001068 4-deurs eiken Engelse hoekkast metglasdeuren in de bovenkast - 19e eeuw h. 211 br. 100, d. 70 cm€ 400 - € 6001069 Mahonie Directoire secretaire met marmeren blad - h. 153, br. 98 en d. 45 cm€ 700 - € 900
1070 Djatihouten Koloniale kist met bronzen beslag op losse zwartgelakte bolpoten - 18e eeuw - h. 70/93, br. 170, d. 70 cm€ 1.000 - € 2.0001071 Noten Willem III bonheur h. 215, br. 125 en d. 50 cm€ 500 - € 7001072 4 mahonie Willem III stoelen bekleedmet groene velours € 150 - € 2501073 Mahonie Willem III bankstel en 2 fauteuils bekleed met groene velours € 400 - € 600
1073
1074
1074 Mahonie Engelse staande klok met marquetterie en maan- en datumaanduidingFollit Lich - h. 250€ 500 - € 7001075 1-deurs mahonie vitrinekast met 2 deuren in de onderkast - 18e eeuwh. 185, br. 178, d. 52 cm€ 1.500 - € 2.000
1076 2-deurs ingelegd palissander Engelswandmeubel met etagère en spiegelopstand,2 deurtjes en lade - 19e eeuw h. 226, br. 132, d. 78 cm€ 500 - € 7001077 Geelkoperen scheepsbarometer op houten plank - Glasgow Edinburgh &Liverpool No 4020 - h. 116 cm€ 200 - € 300
1078 Rechthoekige geslepen spiegel in rijkgesneden noten lijst met kuif en geelkoperen luster - 18e eeuw h. 100, br. 64 cm (luster van later datum)€ 800 - € 1.0001079 Wortelnoten klepbureau met 4 laden in dubbelgebogen onderkast - 18e eeuw h. 109, br. 133, d. 66 cm€ 600 - € 800
1075
Voorjaarsveiling 2016/ 101
1085
1087
1080 Antieke Friese stoelklok - h. 64 cm€ 300 - € 5001081 Ronde Eiken Engelse klaptafel 19e eeuw - ø 96 cm€ 100 - € 1501082 Rechthoekige mahonie Engelsetafelvitrine - 52 x 43 cm€ 150 - € 2001083 Eiken Louis XVI halfmaantafeltje 78 x 40 cm€ 400 - € 600
1084 Mahonie Empire bank bekleed metbeige velours - br. 120 cm€ 400 - € 6001085 Mahonie barometer met thermometerAug. Santi, Marseille - h. 103 cm € 300 - € 5001086 1-deurs mahonie kast met 2 laden, gebogen deur en pilaren - 19e eeuw h. 155, br. 71 en d. 47 cm € 200 - € 400
1087 Polychroom gesneden houten‘Onbevlekte Ontvangenis’ op grijsgeschilderdehouten zuil - 19e eeuw - h. 90/160 cm (beschadigd)€ 400 - € 6001088 Dubbelgebogen eiken commode opklauwpoten - 18e eeuw - h. 74, br. 95 en d. 49€ 150 - € 2501089 Eiken Engels klepbureau met 4 laden18e eeuw - h.104, br. 93 en d. 52 cm€ 300 - € 500
1102
1100
1090 Palissander kolompendule met marquetterie en verguld bronzen montuur19e eeuw - h. 51,5 cm€ 200 - € 3001091 Ronde palissander Engelse tafel 19e eeuw - ø 123 cm€ 150 - € 2501092 4 iepen Louis XVI stoelen bekleed met blauwe stof€ 300 - € 500
1093 Gesneden eiken bedsteebankje 17e eeuw - l. 83., br. 34, h. 44 cm€ 200 - € 4001094 Rechthoekige eiken betaaltafel 17e eeuw - 170 x 82 cm€ 1.200 - € 1.5001095 2-deurs eiken luierkabinetje op kruisvoet met lade - 17e eeuw h. 142, br. 84 en d. 40 cm€ 200 - € 300
1096 3-delig eiken Engels topbureau 18e eeuw - h. 222, br. 102 en d. 61 cm€ 700- € 9001097 Wandklok met glazen wijzerplaat in geelkoperen rand - 19e eeuw Chonon Gennotte à Huy€ 200 - € 3001098 4-deurs eiken wandkast - 18e eeuw h. 75, br. 249, d. 43 cm€ 150 - € 250
Voorjaarsveiling 2016/ 1031103
1099 Bewerkte mahonie Willem III voltairebekleed met gebloemde stof€ 150 - € 2501100 Noten staand horloge met marquetterievan bloemen, vogels en vlindersWillem Bramer, Campen - eerste kwart 18e eeuw - h. 260 cm (secondewijzer ontbreekt)€ 4.000- € 6.0001101 Mahonie Biedermeier bank bekleed metgestreepte en gebloemde damast - br. 180 cm€ 200 - € 4001102 Gesneden houten corpus Noord-Frankrijk ca. 1800 h. 140 cm (incompleet en beschadigd)€ 400 - € 600
1103 6-deurs noten boekenkast met 3 glas-deuren in de bovenkast en 3 laden en 3 deurenin de onderkast - h. 308, br. 190 en d. 60 cm € 500 - € 1.0001104 Polychroom gesneden houten staandebiddende man - 18e/19e eeuw - h. 90 cm€ 200 - € 3001105 Rijkbewerkt houten Chinees tafel-scherm met enerzijds beschildering van figuren in landschap en anderzijds met edelstenen opgelegde voorstelling van vogelsen vlinders bij bloesemboom - h. 79 cm€ 250 - € 350
1106 Eiken staande klok Francis Shuttleworth - h. 244 cm € 400 - € 6001107 Rijkgesneden Schwarzwalder armfauteuil bekleed met moderne stof 2e helft 19e eeuw€ 150 - € 2501108 Mahonie Engels toilet met 2 laden 19e eeuw - h. 104 cm € 100 - € 1501109 2-deurs eiken kabinet met 4 laden in deonderkast - 18e eeuw - h. 225, br. 180 d. 57,5 cm € 400 - € 6001110 2 gesneden eiken kariatiden met korenaren en schaap - 19e eeuw - h. 111 cm € 600 - € 800
1110
1120 1122
Voorjaarsveiling 2016/ 105
1111 Eiken Engelse staande klok met ingelegde noten bies en maan- en datumaanduiding - h. 235 cm (ruit barst)€ 400 - € 6001112 Mahonie Engelse banjobarometer met thermometer - 19e eeuw - h. 103 cm € 100 - € 2001113 Rijkgesneden 1-deurs noten kast 2e helft 19e eeuw - h. 141, br. 90, d. 50 cm € 200 - € 4001114 Eiken topbureau met 3 laden in onderkast - Noord-Frankrijk, 18e eeuwh. 232, br. 117, d. 66 cm€ 1.500 - € 2.0001115 Antieke Friese stoelklok - h. 76 cm€ 300 - € 5001116 Mahonie chiffonière met schrijflade 19e eeuw - h. 149, br. 106 en d. 54 cm€ 300 - € 5001117 Eiken Empire ladekast h. 94, br. 90,5, d. 49 cm€ 150 - € 2501118 Gesneden noten bergère bekleed met groene stof - Louis XVI stijl € 150 - € 2501119 Schaalmodel Urker Schokker - Sven Dekker, Deventer h. 112, l. 107 en br. 34 cm € 500 - € 7001120 2-delige mahonie Biedermeier secretaire, interieur met inlegwerk, marmeren zuiltjes en schrijflade h. 230, br. 114 en d. 57 cm € 600 - € 800
1121 Gesneden houten schildknaap met lansh. 97 cm (lans van later datum)€ 150 - € 2501122 Eiken Louis XVI topbureau h. 236, br. 100, d. 56 cm€ 800 - € 1.2001123 Groengeschilderde Willem III bonheurmet paar bijbehorende consoles h. 222, br. 130, d. 53 cm € 300 - € 5001124 Zwarte marmeren pendule met groenmarmeren kolommen - ca. 1880 - h. 46 cm€ 150 - € 2501125 Bronzen kloosterbel met ijzeren klepelaan smeedijzeren beugels - h. 44 cm€ 400 - € 6001126 2-deurs eiken kabinet met 3 laden ingebogen onderkast - 18e eeuwh. 249, br. 180 en d. 60 cm€ 300 - € 5001127 Antieke eiken dekenkist met gestokenen ingelegd front - h. 70, br. 33, d. 54 cm€ 300 - € 5001128 Rijkbewerkte 2-deurs eiken kast metijzeren beslag - 17e eeuw - h. 124, br. 90, d. 50(reconstructies)€ 300 - € 5001129 Rijkgesneden houten pendule metromantisch paar - h. 76 cm€ 700 - € 9001130 Ronde mahonie coulissetafel met tweevurenhouten tussenbladen - bladmaat ø 140tot een lengte van 236 cm€ 100 - € 150
1131 1-deurs mahonie Engels muziekkastjemet inlegwerk, laden en vitrineklep - ca. 1900h. 123, br. 63, d. 34 cm€ 300 - € 5001132 2-deurs mahonie Engels kabinet met 4 laden in de onderkast - 18e/19e eeuw h. 197, br. 130, d. 163 cm€ 300 - € 5001133 Zwartgelakte houten fauteuil met vergulde oosterse decoratie en rieten bespanning€ 100 - € 1501134 Ingelegd mahonie Engels hoekvitrine-kastje - h. 166, br. 64, d. 45 cm€ 200 - € 4001135 Mahonie Willem III bonheur h. 200, br. 106, d. 46 cm€ 300 - € 5001136 Ronde mahonie Engelse theestoof h. 50 cm (binnenbak ontbreekt)€ 80 - € 1201137 3-slags Schwarzwalder zomerhaard-scherm met handwerk in medallion h. 100 cm € 100 - € 1501138 2-deurs eiken kruispootkabinet 18e eeuw - h. 165, br. 141, d. 54 cm (kruis heeft reconstructies)€ 300 - € 500
1127
1202
Voorjaarsveiling 2016/ 107
1209
Veilingnrs. 1201 t/m 1245Tapijten
1201 Antiek Turkman tapijt ca. 1880 - 400 x 220 cm€ 1.200 - € 1.5001202 Zijden Hereke tapijt ca. 1940 - 175 x 85 cm€ 700 - € 9001203 Zijnden Guhm tapijt ca. 1940 - 200 x 132 cm€ 1.500 - € 2.0001204 Beloudj tapijtje - ca. 1900 - 73 x 63 cm€ 150 - € 2001205 Tabriz tapijt - 395 x 360 cm€ 1.500 - € 1.7001207 Antiek Sumach parel Shasvan tapijt ca. 1880 - 105 x 52 cm€ 200 - € 3001208 Beloudj tapijtje - ca. 1900 - 88 x 73 cm€ 200 - € 3001209 Antieke Sumach parel Shasvan ca. 1880 - 100 x 43 cm€ 250 - € 350
1210 Antieke Sumach Shasvan tas ca. 1880 - 55 x 68 cm€ 400 - € 6001211 Afshar tas - ca. 1900 - 64 x 63 cm€ 200 - € 3001212 Afshar tas - ca. 1900 - 65 x 65 cm€ 200 - € 3001213 Bolan Kelim - Teheran ca. 1920 - 263 x 137 cm€ 800 - € 1.0001214 Hamadan Sarab tapijt ca. 1900 - 350 x 113 cm€ 1.200 - € 1.5001215 Russiche loper - ca. 1900 - 355 x 102 cm€ 400 - € 6001216 Groot Afghan tapijt - 420 x 280 cm€ 200 - € 4001217 Groot Deventer tapijt € 200 - € 4001218 Groot Keshan tapijt - 475 x 330 cm€ 1.200 - € 1.500
1219 Isfahan tapijt - 150 x 104 cm€ 200 - € 3001220 2 Beloudj tapijtjes - ca. 1900 80 x 63 cm (2x)€ 250 - € 3501221 Zarab loper - 405 x 94 cm (licht sleets)€ 150 - € 2001222 Bidjar tapijt - 384 x 207 cm€ 600 - € 8001223 Zijden Ghum tapijt - 280 x 200 cm€ 400 - € 6001224 Bachtiari tuintapijt - 200 x 114 cm€ 150 - € 2501225 Groot Tabriz tapijt - 390 x 300 cm€ 1.000 - € 1.2001226 Groot oosters tapijt met Tabriz decor 322 x 244 cm€ 600 - € 8001227 Groot Kars Kazak tapijt - 308 x 196 cm€ 300 - € 500
1213
1210
Voorjaarsveiling 2016/ 109
1242
1228 Groot Kirman tapijt - 445 x 348 cm (gesleten)€ 150 - € 2501229 Groot Naïn tapijt - 370 x 257 cm € 300 - € 5001230 Groot Sarouck tapijt - 385 x 275 cm€ 800 - € 1.0001231 Groot Kirman tapijt - 376 x 263 cm€ 800 - € 1.0001232 Heriz loper - 364 x 113 cm€ 300 - € 5001233 Perzische loper - 300 x 100 cm (gesleten)€ 200 - € 4001234 Bidjar loper - 300 x 92 cm€ 300 - € 500
1235 Groot Meshed tapijt - 345 x 248 cm€ 500 - € 7001236 Turkse ezeltas - 114 x 45 cm€ 80 - € 1201237 Tabriz loper - 360 x 90 cm€ 300 - € 4001238 Kazak tapijt - 180 x 102 cm (gesleten)€ 80 - € 1201239 Zijden Kaysery tapijt - 186 x 123 cm€ 250 - € 3501240 Europees textiel kleed - 260 x 160 cm1€ 80 - € 2201241 Thais wandkleed met figuren en olifanten - 160 x 240 cm € 200 - € 400
1242 Wollen Chinees tapijt met voorstellingvan bloemenvazen en vleermuizen 124 x 187 cm € 400 - € 6001243 Soumack ezeltas - 107 x 39 cm € 200 - € 4001244 Zijden figuraal Guhm tapijtje 68 x 74 cm € 400 - € 6001245 Kaukasisch tapijt - 200 x 160 cm € 400 - € 600
1302 1303110
1301
Voorjaarsveiling 2016/ 111
Sluiting online-veiling maandag 18 april, vanaf 19.45 uur
Veilingnrs. 1301 t/m 1510Kleingoed en varia
1301 Paar gekleurde plateel jardinières Jan Mijnlief, Holland, Utrecht - h. 26 cm(afgebeeld in boek De Collectie Holland, pag. 79)€ 2.000 - € 4.0001302 Gekleurde plateel vaas met oren Jan Mijnlief, Holland, Utrecht - h. 22 cm(afgebeeld in boek De Collectie Holland, pag. 41)€ 500 - € 7001303 Gekleurde plateel vaas met decor vandraak - Jan Mijnlief, Holland, Utrecht h. 22,5 cm (afgebeeld in boek De CollectieHolland, pag. 84) € 600 - € 8001304 Gekleurd plateel bord met decor vanzonnebloem - Jan Mijnlief, Holland, Utrechtø 22,5 cm (afgebeeld in boek De CollectieHolland pag. 59) € 300 - € 5001305 Gekleurde plateel vaas met oren enbloemdecoratie - De Distel, Amsterdam h. 23 cm€ 250 - € 350
1306 Gekleurde plateel vaas St. Lucas, Utrecht - h. 25 cm€ 60 - € 801307 Chris van der HoefZittend aapjezwarte klei - h. 9,5 cm (kleine beschadiging aan wang)€ 200 - € 3001308 Rode persglazen vaas - mogelijk Dali h. 16 cm€ 80 - € 1201309 Geïriseerde gekleurde glazen Jugendstilvaas - h. 15 cm (barstjes)€ 200 - € 4001310 Ruitvormige gekleurde glazenJugendstil vaas - Baccarat, Paris - 1897 h. 20,4 cm€ 300 - € 5001311 Paté de verre glaasje - C. Vessière, Nancyh. 11 cm€ 50 - € 701312 Gekleurd glazen kom - S.A. Carlsson,Transjo Sweden - datering 11-’91 - ø 25 cm€ 80 - € 120
1313 Geïriseerde en gekleurde glazenJugendstil vaas met 3 oren Glasfabriek Elisabeth, W. Habel - 1900/1905 h. 18,5 cm€ 300 - € 5001314 Gekleurde geïriseerde glazen schaalmogelijk Loetz - ca.1900 - h. 12, ø 29 cm€ 150 - € 2501315 Art Nouveau tafelschemerlamp metpersglazen kap en bewerkte zwartmetalenvoet - h. 44 cm (kap schilfer)€ 150 - € 2501316 Geëtste glazen vaas - Vianne - h. 29 cm€ 60 - € 801317 Dikwandige blank- met bruinglazenvaas - Exbor Czechoslovakia - h. 27 cm€ 150 - € 2501318 Witte glazen vaas met blauwe aderen h. 23 cm€ 150 - € 2001319 Geelglazen vaas met blauwe rand Art Czech Republic - h. 30 cm€ 100 - € 150
1307
1320 Zachtgeelglazen vaas met blauwe randArt Czech Republic - h. 30 cm€ 100 - € 1501321 Wit- met grijsglazen vaas onduidelijk ges. - h. 20 cm€ 80 - € 1201322 4 diverse vierkante geëtste glazen vazenh. 14 tot 22,5 cm€ 100 - € 1501323 2 diverse achtkantige geëtste glazenvazen - Art Czech Republic - h. 16.5 en 20 cm€ 100 - € 150
1324 Glazen presse-papier met bloem h. 10 cm € 60 - € 801325 Geel glas op voet en 6 glaasjes h. 16,5 en 8 cm € 100 - € 1501326 Glazen sculptuur van liefdespaaronduidelijk ges. - h. 29 cm € 40 - € 601327 Gekleurde porseleinen HyacintharaEns, Volkstedt - ca. 1930 - h. 34 cm€ 150 - € 200
1328 Gekleurde porseleinen groep van hazewindhonden - Max Herman Fritz,Hutschenreuther - h. 30 cm€ 150 - € 2001329 Paar gekleurde Jugendstil aardewerkvazen en jardinière - Mettlach - h. 18 tot 43 cm€ 500 - € 7001330 Gekleurde porseleinen Duitse valkZeitler - h. 24 cm€ 80 - € 120
1329
1325
Voorjaarsveiling 2016/ 113
1331 Gekleurde porseleinen Duitse herderNymfenburg - 1890 - h. 14 cm€ 100 - € 1501332 Gekleurde porseleinen pekineesNymfenburg - 1895 - h. 19 cm€ 200 - € 3001333 Gekleurde porseleinen spanielNymfenburg - 1890 - h. 20 cm€ 150 - € 2501334 Gekleurde porseleinen eendengroepHutschenreuther - ca. 1930 - h. 24 cm€ 150 - € 2501335 Gekleurde porseleinen paardengroepHutschenreuther - ca. 1930 - h. 29 cm€ 150 - € 250
1336 Gekleurde porseleinen kaketoe opboomstronk - Ens, Volkstedt - ca. 1940 h. 33 cm€ 80 - € 1201337 Gekleurde porseleinen buizerdHutschenreuther - ca. 1930 - h. 44 cm€ 150 - € 2001338 Gekleurde porseleinen zittende poesNymfenburg - 1890 - h. 30 cm€ 250 - € 3501339 Polychroom en vergulde porseleinenvaas met vrouwenhoofden als oren - K.P.M h. 44 cm (gerestaureerd) € 150 - € 2501340 Gekleurde porseleinen Franse vaas met geelkoperen montuur en cloisonné decoraties op onyx voet - 19e eeuw - h. 30 cm€ 200 - € 300
1341 Paar polychroom en vergulde Fransevazen met verguld geelkoperen montuur 19e eeuw - h. 37 cm € 200 - € 4001342 Paar beschilderde terracotta kommen19e eeuw - ø 14,5 cm € 50 - € 1001343 5 gekleurde porseleinen kopjes en 6 schoteltjes met beschildering van diverselandschappen - Sèvres (1 schoteltje beschadigd)€ 100 - € 150
1340 1341
1344 Polychroom en vergulde porseleinenEmpire kop en schotel Gezicht op Hamburgh. 10 cm (oor hersteld)€ 100 - € 1501345 Polychroom en vergulde porseleinentrembleuse - K.P.M. - h. 10,5 en ø 14 cm€ 200 - € 3001346 11 stuks porseleinen koffie- en theeserviesgoed met bloembeschilderingWenen - 19e eeuw (deels beschadigd)€ 200 - € 400
1347 Met bloemen beschilderd porseleinenservies bestaande uit koffie- en theepot,roomkan, theebus, suikerpot, spoelkom,ovaal schaaltje, 22 diverse kopjes en 18 schoteltjes - Meissen - 18e eeuw (7 kopjes, 4 schoteltjes, 2 deksels beschadigden schoteltje en schaaltje met schilfer)€ 1.000 - € 1.5001348 Polychroom en vergulde porseleinensuikerpot en kop en schotel - 18e/19e eeuw h. 15 cm (standring schilfer)€ 80 - € 120
1349 Gekleurd porseleinen man en vrouwWenen - h. 12 cm (licht beschadigd)€ 100 - € 1501350 Rijkgesneden meerschuimen pijp h. 80 cm (minieme beschadiging)€ 100 - € 1501351 2 antieke gekleurde aardewerk schenkkannen - Zuid-Europa - h. 22 cm (1 met geelkoperen deksel)€ 60 - € 801352 Fayence apothekerspot - Italië - 17e eeuwh. 18 cm (glazuurbeschadiging)€ 300 - € 500
1344
1347
Voorjaarsveiling 2016/ 115
1353 2 Delfts blauwe apothekers potten met geelkoperen deksel - 18e eeuw - h. 20 cm (1 met barsten)€ 80 - € 1201354 Paar ovale Delfts blauwe schotels metgecontourneerde rand en Chinees decor 18e eeuw - 27 x 21 cm € 150 - € 250
1355 Diepe Delfts blauwe schotel met gecontourneerde rand - Van Duijn - ø 35 cm€ 150 - € 2501356 Paar mangaankleurige 6-tegeltableausmet voorstelling van boerin met koe en boermet hengst in houten lijst - 42 x 29 cm€ 200 - € 400
1357 Mangaankleurig 12-tegeltableau metvoorstelling van doedelzakspeler in landschap - 18e /19e eeuw - 53 x 40 cm in eikenlijst (5 tegels beschadigd en 1 tegel afwijkend)€ 100 - € 1501358 Mangaankleurig 12-tegeltabeau in eiken lijst - ‘Hemelvaart, J.C.’ - 18e/19e eeuw 52 x 39 cm€ 200 - € 300
1354
1358
1359 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 44 cm€ 80 - € 1201360 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 34 cm€ 80 - € 1201361 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 16 cm (oor gelijmd)€ 30 - € 501362 Rijkbewerkte stenen baardmankruik 19e eeuw - h. 25 cm (barstje)€ 80 - € 1201363 Antieke groene fles - h. 22 cm€ 200 - € 3001364 6 antieke slingerglazen - h. 17 cm (2 met schilfers)€ 250 - € 3501365 Glas met gravering ‘De Goede Vriendschap’ 18e eeuw - h. 16 cm€ 100 - € 150
1366 Glas met gravering van Tudor-roos 18e eeuw - h. 16 cm€ 150 - € 2501367 Gesneden ivoren corpus aan schildpadden kruis - Frans/Vlaams, 1e helft 18e eeuw - h. 47 cm (1 hand beschadigd en kleine beschadigingaan doornenkroon, diverse beschadigingenaan kruis)€ 300 - € 5001368 Gesneden ivoren Duitse roependeChristus aan zwartgelakt houten kruisca.1800 - h. 46,5 cm € 300 - € 5001369 Gesneden polychroom houten engelVlaams, 2e helft 19e eeuw - h. 45 cm (schilfers)€ 150 - € 2501370 Gesneden eiken Maria uit een annunciatiegroep - Vlaams, 16e/17e eeuw h. 23/28 cm (beschadigd)€ 100 - € 150
1371 Gesneden houten graf-Christus ca. 1800 - h. 16 cm € 80 - € 1201372 Gesneden en polychroom houten Mariamet kind en Maria onder het kruisZuid Tirol - 18e/19e eeuw - h. 22 en 26 cm € 300 - € 5001373 Opengesneden bewerkte ivoren bol metaan binnenzijde een gesneden voorstellingvan Kerk en Staat - 19e eeuw h. 5,5 en ø 5,5 cm€ 200 - € 3001374 Russische ikoon Moeder Gods van Kazan begin 20e eeuw - 31 x 26 cm€ 150 - € 2501375 Ikoon Moeder Gods van de onverwachte vreugdeRusland - 19e/20e eeuw - 44 x 39 cm (gerestaureerd)€ 150 - € 250
1364
Voorjaarsveiling 2016/ 117
1373
1367 1369
1385
1377
Voorjaarsveiling 2016/ 119
1376 4 boeken in lederen band (sleets)‘Trophées du duche de Brabant’F. Christophre Butkens - Chretien van Loon,la Haye 1724€ 300 - € 5001377 14 diverse werken en vertalingen van en door J. van den Vondel in perkamentenbanden - 1646 - 1707€ 500 - € 7001378 Boek in perkamenten band ‘Redenerende Practyco over ’t oeffenen van ’t Notaris Ampt’1e en 2e deel - J. Ratelband, Amsterdam 1742€ 80 - € 1201379 Boek in lederen band ‘Quaestionum Juris Publici’ - Cornelii vanBynkershoek - Joannem van Kerckhem - 1787€ 40 - € 601380 5 boeken in lederen band ‘Geest der Wetten’ - De Montesquieu Willem Holtrop, Amsterdam 1785 4 delen en register€ 150 - € 200
1381 3 boeken (sleets) ‘Historie der stad en meyerye van ’s Hertogenbosch’ - 2e, 3e en 4e deel Meester Johan Hendrik van Heuren J. van Schoonhoven en comp. Utrecht 1776 tot 1778 € 100 - € 2001382 Boek in lederen band (beschadigd)‘Beginsels der Natuurkunde beschreeven ten dienste der Landgenooten’ Petrus van Musschenbroek Samuel Luchtmans, 1736€ 200 - € 4001383 Mapje met 100 gravures 18e/19e eeuw - 7 x 8 cm€ 80- € 1201384 Mahonie Engelse schrijfcassette 19e eeuw - h. 16, br. 40 en d. 30 cm (1 dopje ontbreekt)€ 100 - € 1501385 Palissander schrijfcassette met geelkoperen beslag en geheime lade Tomson Birmingham - 19e eeuwh. 17, br. 50 en d. 27 cm (inlegwerk incompleet, scharnier beschadigd en entree ontbreekt)€ 200 - € 300
1386 Sacrofaagvormig mahonie Engelsetheekist - 19e eeuw - h. 18, br. 31 en d. 27 cm € 100 - € 2001387 Palissander schrijfcassette met ingelegde bies in deksel - 19e eeuw h.18, br. 30 en d. 18 cm€ 80 - € 1201388 Mahonie likeurkelder met ingelegdebies en 6 beschilderde glazen karaffen begin 19e eeuw - h. 24, br. 30 en d. 28 cm(fineerschade en spiegeltje gebroken)€ 150 - € 2501389 Mahonie Directoire likeurkelder met ingelegde geelkoperen bies en diversebeschilderde glazen karaffen h. 27, br. 28 en d. 19 cm€ 150 - € 2501390 Palissander tabaks- en sigarenkist met ingelegde deksel - 19e eeuw h.13, br. 22,5 en d. 12 cm€ 50 - € 701391 Antieke eiken Duitse documentenkistmet parquetterie en bronzen montuur h. 14, br. 46 en d. 29 cm€ 700 - € 900
1391
1392
1395
Voorjaarsveiling 2016/ 121
1392 Ovaal mahonie dienblad en theekistingelegd met geelkoperen biezen en motieven - eind 18e eeuw 45,5 x 62 en h. 10,5, br. 15,5 en d. 11 cm€ 700 - € 900
1393 Rechthoekig mahonie theekist met geelkoperen bies - 18e eeuw h. 14, br. 25 en d. 15 cm € 400 - € 6001394 Rechthoekige mahonie theekist h. 12, br. 13 en d. 10 cm € 80 - € 120
1395 Geelkoperen microscoop in mahonie kist - W&S Jones, London h. 6,5, br. 18,5 en d. 15,5 cm€ 100 - € 200
1393
1396 Noten miniatuur staand horloge met horlogeuurwerk - Dawson, London h. 48 cm (wijzers ontbreken)€ 150 - € 2501397 Mahonie tafelpendule - 19e eeuw h. 32 cm€ 100 - € 1501398 Oude opgezette zeeschildpad l. 70 cm (2 schildjes ontbreken en lichte beschadiging)€ 200 - € 300
1399 Hoorns van Amerikaanse Longhorn br. 190 cm€ 500 - € 7001400 IJzeren speerpunt - l. 54 cm€ 30 - € 501401 Bootvormig gesneden houten Afrikaans spel - h. 9 en l. 63 cm€ 40 - € 60
1402 Afrikaans terracotta vruchtbaarheids-beker (beschadigd) en wijnbeker Bakuba, Zaïre - h. 19 cm en 14 cm€ 30 - € 501403 Lederen Afrikaanse waterkruik metgesneden houten stop - h. 51 cm€ 40 - € 601404 2 diverse houten Afrikaanse kammenLuga en Ashanti - h. 23 en 24 cm€ 30 - € 50
1419
1421
1422
Voorjaarsveiling 2016/ 123
1405 Gesneden houten met lederenAfrikaanse insectenverjager - l. 55 cm€ 40 - € 601406 Gesneden houten Afrikaans masker h. 29 cm€ 30 - € 501407 Gesneden houten Afrikaans staandevrouw - h. 45 cm (beschadigd)€ 30 - € 501408 Gesneden houten Afrikaans opzet-masker met schelpjes - h. 34 cm€ 30 - € 501409 Gesneden houten Afrikaanse buffelkopals masker versierd met gele, groene, witteglaskralen en schelpjes - h. 57 cm€ 50 - € 701410 Gesneden polychroom houtenAfrikaanse wandversiering in de vorm vaneen masker versierd met schelpen en riet l. 75 cm (beschadigd )€ 30 - € 501411 Gesneden houten Afrikaanse zittendeman met stenen ogen - h. 73 cm (beschadigd)€ 40 - € 60
1412 Paar gesneden houten Afrikaanse tweeling beeldjes met kralen Yoroebe, Nigeria - h. 25 cm€ 30 - € 501413 Gesneden houten Afrikaanse vrouwmet kind - h. 30 cm€ 30 - € 501414 Gesneden stenen Afrikaans vrouwen-figuur - h. 25 cm € 250 - € 3501415 Gesneden houten Balinese sculptuurvan demon - A.A. Gedetjetug 1e helft 20e eeuw - h. 44 cm € 400 - € 6001416 Op doek geschilderde oosterse wand-versiering - ca. 1920 - 139 x 120 cm€ 100 - € 1501417 Schildpadden reisbestek met benen stokjes - l. 26 cm € 80 - € 1201418 Tanto met gelakte schede en greep l. 30 cm € 200 - € 300
1419 Ponjart - Nederland, Vrijmetselarij l. 42 cm € 500 - € 7001420 Marine ponjart P. Mansveld en zoon, ’s Gravenhage - l. 37 cm€ 180 - € 2201421 Dubbelloops vuursteen pistool Griffin, New Bond street, London - ca. 1780 l. 42 cm€ 1.800 - € 2.2001422 Vuursteen pistool met bewerkt bronzenmontuur - I. Pietro, Italië - 2e helft 18e eeuwl. 44 cm € 1.500 - € 2.0001423 Metalen vuursteenpistool met gravering en afdraaibare loop - Engeland ca. 1800 - l. 27 cm € 1.500 - € 2.0001424 Metalen vuursteenpistool met gravering - Engeland - ca. 1800 - l. 20,5 cm € 1.500 - € 2.0001425 Koperen kraantjeskan op comfoor 19e eeuw - h. 42 cm € 80 - € 120
1423
1424
1431, 1432
1450
1451
Voorjaarsveiling 2016/ 125
1426 Zwartgelakte tinnen kraantjeskan metvergulde bloembeschildering op geelkoperenkomfoor - h. 53 cm€ 40 - € 601427 Gepatineerde koperen Empire kraantjeskan - h. 60 cm€ 50 - € 701428 2 diverse antieke bronzen Spaanse vijzels - h. 8 en 9 cm (1 met stamper)€ 50 - € 701429 Bronzen vijzel ‘Petrus van den Ghein me fecit 1544’h. 11 cm (met afwijkende stamper)€ 200 - € 3001430 Antieke bronzen vijzel - h. 12 cm€ 250 - € 3501431 Bewerkte bronzen vijzel ‘Amor vincit ommia anno 1643’h. 11 cm (deukje aan rand)€ 300 - € 5001432 Bewerkte bronzen vijzel ‘Harmannes T.G. Fransina v. Dorsten S.H.F. 1675’h. 14,5 cm€ 600 - € 8001433 Antieke bronzen vijzel met stamper h. 8,5 cm€ 80 - € 1201434 Antieke bronzen vijzel met stamper h. 10 cm (kleine randbeschadiging)€ 80 - € 120
1435 2 antieke bronzen vijzels met stamper h. 7,5 cm€ 80 - € 1201436 Antieke bronzen vijzel met stamper h. 9 cm€ 80 - € 1201437 Gedreven geelkoperen doopschotel met voorstelling van Adam en EvaNeurenberg, 16e eeuw - ø 38,5 cm€ 400 - € 6001438 Gedreven geelkoperen doopschotel met voorstelling van St. ChristoffelNeurenberg,18e eeuw - ø 47 cm€ 250 - € 3501439 Antieke 3-armige geelkoperen kaarsenkroon - h. 20 cm€ 200 - € 3001440 Gesneden houten beeld van Heilige met polychroomresten - h. 50 cm € 100 - € 1501441 Gebeeldhouwd stenen Romeins hoofdh. 15, br. 9 en d. 12 cm€ 40 - € 601442 Gebeeldhouwd stenen Egyptisch hoofd12,5 x 6 cm€ 100 - € 150
1443 Antiek gebeeldhouwd stenen hoofdbodemvondst - 15 x 10 cm€ 50 - € 1001444 Polychroom aardewerk Egyptisch masker op gesneden houten ondergrond 23 x 18 cm€ 100 - € 1501445 Terracotta Zuid-Amerikaanse offerschaal gedragen door figuren ø 20 en h. 14 cm (icht beschadigd)€ 80 - € 1201446 Fossiel kaakfragment van een krokodilvermoedelijk Egypte - h. 9, br. 26 en d. 14 cm€ 100 - € 1501447 Bewerkt metalen armfragment van oosters harnas en bewerkte geelkoperen oosterse vaas - h. 31 en 17 cm€ 250 - € 3501448 Petit point met voorstelling van driemaster in lijst - 44 x 54 cm € 200 - € 3001449 Rijkgesneden eiken pijpenrek h. 38 en br. 91 cm € 200 - € 3001450 Polychroom houten engel - 18e/19e eeuwh. 52 cm € 500 - € 8001451 Rijkgesneden rechthoekig benen metebbenhouten kistje - 19e eeuw h. 17, br. 20 en d. 12,5 cm € 1.000 - € 1.500
1452 Ovaal miniatuur pendant van man envrouw geschilderd op ivoor in rechthoekigezwartgelakte houten lijst - 9 x 7 cm€ 150 - € 2501453 Rechthoekige gelakte Russische doos h. 4,5, br. 24,5 en d. 11,5 cm€ 50 - € 1001454 Rechthoekig lakdoosje met voorstellingvan figuren - Palack - h. 4, br. 8 en d. 6 cm € 50 - € 1001455 Rechthoekig lakdoosje met voorstellingvan jager te paard - Palack h. 2,5, br. 6 en d. 4,5 cm € 50 - € 1001456 Rechthoekig lakdoosje met voorstelling van theedrinkende Russischefiguren Marina Butozina - Palack h. 2,5, br. 8 en d. 6 cm € 50 - € 1001457 Niervormig zwartgelakt dienblad metvoorstelling van vogel en vlinder - 30 x 42 cm€ 300 - € 5001458 Rechthoekig gelakt metalen dienbladmet geometrisch decor - ca. 1870 48,5 x 62 cm € 50 - € 100
1459 Gelakt metalen dienblad met gecontourneerde rand en beschildering van vogel en bloemen - ca. 1870 - 52 x 65 cm € 50 - € 1001460 Rijkgesneden ivoren met geelkoperentoneelkijker in lederen etui - h. 10 cm € 50 - € 1001461 Ovaal toiletspiegeltje in gepatineerd en verguld bronzen Empire standaard h. 28,5 cm€ 600 - € 8001462 Paar geelkoperen kandelaars 19e eeuw - h. 20 cm € 100 - € 1501463 Paar geelkoperen kandelaars 19e eeuw - h. 24 cm € 80 - € 1201464 Paar bronzen kandelaars 1e helft 19e eeuw - h. 12,5 cm€ 200 - € 4001465 Paar bewerkte geelkoperen kandelaarsmet vierkante voet - ca. 1900 (gestempeld) h. 21 cm€ 60 - € 801466 Antieke geelkoperen wandblaker h. 17 cm€ 40 - € 60
1467 Bronzen bestekschede - l. 19 cm€ 300 - € 5001468 Paar handgesmede ijzeren laarzen-trekkers - 19e eeuw - l. 16 cm€ 50 - € 701469 Roggenhuiden brillenkoker met houten bril - h. 9,5 cm€ 80 - € 1201470 Bronzen schenkkan met gans en arendals oor - h. 25 cm€ 150 - € 2001471 Bronzen faun als kandelaar - h. 18,5 cm€ 150 - € 2001472 Bronzen Weense bulldog op onyx asbak20e eeuw - h. 10 cm€ 150 - € 2001473 2 diverse op zijde geschilderde Perzischevoorstellingen in lijst - 87 x 52 en 72 x 48 cm€ 150 - € 2501474 G. de VreeseBoerinwit marmer - h. 67 cm€ 800 - € 1.0001475 Bronzen danseres met geelkoperen hoepels op zwarte marmeren voetstuk h. 48/60 cm € 250 - € 350
1457
Voorjaarsveiling 2016/ 127
1482
1485
1483
1488
Voorjaarsveiling 2016/ 129
1490
1476 Bronzen pendant van Chinese man envrouw op marmeren voetstuk - h. 13,5/19 cm € 800 - € 1.0001477 Dennis Jones‘Balls to the wall’ brons op marmeren voetstuk - h. 34/40 cm€ 200 - € 3001478 Georges Omerth Brullende leeuwbrons op stenen voet - h. 31/40 cm€ 400 - € 6001479 OnbekendStaande naakte manbrons op marmeren voetstuk - h. 20/29 cm€ 100 - € 1501480 P.J. Mêne Jachthondbrons - h. 17 cm€ 300 - € 5001481 P.J. Mêne Jachthondbrons - h. 21 cm€ 300 - € 500
1482 P.J. Mêne ‘Arabe’ brons op marmeren voetstuk - h. 20,5/22,5 cm€ 500 - € 8001483 Carlier Landarbeiderbrons - h. 21 cm€ 100 - € 1501484 Charlotte van Pallandt Voorstelling met figuren bronzen plaquette - 18 x 29 cm € 200 - € 3001485 Van TuilJongen met geit brons op marmeren voetstuk - h. 23/26,5 cm € 700 - € 9001486 E. van Teeseling Groep van figuren brons - h. 50 cm€ 800 - € 1.200
1487 Onbekend Neushoorn brons - l. 36 cm € 500 - € 7001488 Barue De smid brons - h. 57 cm€ 400 - € 6001489 Jul. Bernaerts Knielende vrouw met kind brons op zwartmarmeren voetstuk h. 22/25 cm€ 250 - € 3501490 E. Villanis ‘Fille d’eve’brons - h. 52 cm € 1.500 - € 2.5001491 E. Picault ‘Cloire et fortune’brons - h. 61 cm (incompleet)€ 400 - € 600
Charles Hendrik Marie van Wijk werd geboren te Den Haag op 31 januari 1875 als zoon van Hendrik Bernardus van Wijk,kopergieter, en Petronella Philippina Windt.
Hij studeerde eerst aan de Koninklijke Academie van BeeldendeKunsten in Den Haag onder leiding van Eugène Lacomblé en daarnaook in Brussel (1896-1897) en Parijs. Hij trouwde in 1902 met AnnaMaris, dochter van schilder Jacob Maris. Hij woonde en werkte
voornamelijk in Den Haag, naast enige tijd in Voorburg. Van Wijk maakte figuren ontleend aan het platteland (Veluwe) en het vissersleven (Volendam, Scheveningen en Katwijk). Later vervaardig-de hij ook veel monumenten. Naast het beeldhouwen in steen was hijook de techniek van het bronsgieten machtig. Hij was lid van de kunstenaarsvereniging Arti et Amicitiae te Amsterdam en behaaldetalrijke onderscheidingen.
1493
1495
1494
‘Beeldhouwer van een vrij en ongebonden volk’
1492 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Babykopje met muts polychroom gips - h. 15 cm € 300 - € 5001493 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Babykopje brons op marmeren voetstuk - h. 13/21 cm € 500 - € 700
1494 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Babykopje brons op marmeren voetstuk - h. 13,5/26,5 cm € 600 - € 800
1495 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Scheveningse vissersvrouw brons - h. 22 cm € 600 - € 8001496 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Man met pijp brons - h. 38 cm € 700 - € 900
Voorjaarsveiling 2016/ 131
1496
1497 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Man met zeis brons - h. 50 cm € 1.500 - € 2.500
1498 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) ‘Naar huis’brons - h. 56 cm € 2.000 - € 4.000
1499 HoudonDe godin Diana brons op groen marmeren voet h. 61/63.5 cm€ 700 - € 900
1497
1498
Voorjaarsveiling 2016/ 133
1500 C. de Brauwer ‘Eva’brons - h. 90 cm€ 500 - € 7001501 Onbekend Zittende vrouw met geit terracotta - h. 34 cm€ 150 - € 2501502 Paar 6-armige deels vergulde bronzen Charles X kandelaars - h. 72 cm€ 1.800 - € 2.200
1503 Rechthoekige rijkbewerkte geelkoperen speeldoos met nachtegaal h. 4,5, br. 10,5 en d. 6,5 cm (vleugeltje ontbreekt)€ 600 - € 8001504 Antieke tinnen Engelse schotel ø 42,5 cm € 80 - € 1201505 Antieke tinnen Engelse schotelø 38 cm € 80 - € 1201506 Antieke tinnen Engelse bierpul h. 17 cm € 100 - € 150
1507 Antieke tinnen Duitse dekselkan h. 24 cm € 80 - € 1201508 Antieke tinnen Duitse dekselkan h. 34 cm € 100 - € 1501509 Antieke tinnen Duitse dekselkan h. 34 cm € 100 - € 1501510 Antieke tinnen eikelkan h. 39 cm (gedeukt en gesoldeerd)€ 100 - € 150
1503
2002, 2003
2004, 2005
Edelstenen ontlenen vaak hun schoonheid aan bijzondere kleureffecten, zoals we dat zien in het regenboogkleurige spel van de opaal. Opalen kunnen worden onderverdeeld in verschillende variëteiten. De bekendste zijn de zwarte en witte opaal, in talloze donkere en lichte variaties, en de vuuropaal. Er zijn ook boulder opalen, dan is de opaal inge-
sloten in het moedergesteente. Bij matrixopalen bevat het gesteente met opaal gevulde aders en poriën. In deze veiling komteen unieke collectie (nrs. 2001 t/m 2038) juwelen met opalen, ontworpen en vervaardigd door edelsmeden, onder de hamer. Bijzonder is een gouden broche/hanger met een grote opaalsteen (nummer 2005). Van opalen van deze grootte zijn er maar zes wereldwijd bekend. Deze collectie omvat twee daarvan, waarvan één als losse steen (nummer 2023).
2001
Voorjaarsveiling 2016/ 135
Sluiting online-veiling, maandag 18 april 2016, vanaf 20.00 uur
Veilingnrs. 2001 t/m 2280Juwelen, sieraden en horloges
2001 Gouden choker, genaamd ‘Seasight’.Opgebouwd uit gouden draad met ovalecabochongeslepen boulder opaal - ontwerpen vervaardiging Marloes Buijvoets,MLDesign - gehalte 0.750 - 45.9 gram € 1.500 - € 2.0002002 Gouden broche, genaamd ‘La GrandeMarquise’. Opgebouwd uit grote ronde fraai-bewerkte schijf bezet met marquise cabochongeslepen opaal van zeer bijzonderekwaliteit en 11 briljantgeslepen diamanten inde tinten wit, blauw, bruin, paars en groen.Tevens te dragen als hanger - ontwerp en ver-vaardiging in 2005 Michael Zobel, Konstanz,Duitsland - ca. 0.25 ct. - gehalte 0.750 21.6 gram - ø 5 cm, l. opaal 4 cm€ 2.500 - € 3.500
2003 Paar gouden oorhangers, genaamd‘Oriental Delight’. Opgebouwd uit 6 mat-bewerkte driehoekige schakels bezet metdriehoek geslepen opaal en 6 briljantgeslependiamanten in de tinten wit, blauw, bruin,paars en groen - ontwerp en vervaardigingMichael Zobel, Konstanz, Duitsland ca. 0.17 ct. - gehalte 0.750 - 4.4 gram - l. 3 cm€ 500 - € 7002004 Gouden ring, genaamd ‘Opal Fury’.Opgebouwd uit brede bandring bezet mettrapezium cabochongeslepen opaal en briljantgeslepen diamant - ontwerp en vervaardiging meestergoudsmeden DIART,Beek - ca. 0.09 ct. - gehalte 0.750 - 9.5 grammaat 54€ 400 - € 600
2005 Gouden ring, genaamd ‘Evening Glow’.Opgebouwd uit brede bandring en wit-gouden vlakke draadring bezet met driehoekcabochongeslepen opaal en 8 briljant-geslepen diamanten - ontwerp en vervaardi-ging meestergoudsmeden DIART, Beek ca. 0.11 ct. - gehalte 0.750 - 9.5 gram - maat 54€ 700 - € 9002006 Gouden halssieraad, genaamd ‘Ingrid’sFavourite’. Opgebouwd uit gebogen staafjeswaarvan 3 met fijne draadverbindingen enbezet met pendeloque cabochongeslepenopaal - ontwerp en vervaardiging DianaLemmens meestergoudsmid DIART, Beekgehalte 0.750 - 21.8 gram - l. 44 cm€ 1.000 - € 1.500
2006
2007, 2015
2008, 2009, 2010
2007 Gouden hanger, opgebouwd uit gesatineerde witgouden staf bezet met4 briljant-geslepen diamanten, waaraan eenwaaier-vormige gouden pampel bezet metwaaiervormige geslepen opaal - ontwerp en vervaardiging meestergoudsmeden DIART,Beek - ca. 0.04 ct. - gehalte 0.750 - 8.5 gram l. 4.4 cm€ 700 - € 900
2008 Gouden ring, genaamd ‘Triangle’.Opgebouwd uit brede ring en bezet met driehoekvormige geslepen opaaldoublet ontwerp en vervaardiging CéDé, Pforzheim,Duitsland - gehalte 0.750 -11.6 gram - maat 54€ 500 - € 7002009 Gouden ring, genaamd ‘Trapezium’.Opgebouwd uit brede deels gesatineerdeslagring en bezet met trapezium geslepenopaaldoublet - ontwerp en vervaardigingCéDé, Pforzheim, Duitsland - gehalte 0.7507.6 gram - maat 52€ 300 - € 500
2010 Gouden hanger, genaamd ‘Trapezium’.Opgebouwd uit brede gesatineerde slagvormen bezet met trapezium opaaldoublet ontwerp en vervaardiging CéDé, Pforzheim,Duitsland - gehalte 0.750 - 5.1 gram - l. 2.1 cm€ 300 - € 500
Voorjaarsveiling 2016/ 137
2011, 2012
2013, 2014
2011 Gouden halssieraad, genaamd ‘Elegance Suprème’. Opgebouwd uit 13 gebogen staafjes bezet met 13 driehoek cabochongeslepen opalen - ontwerp en vervaardiging Has Çevik, Arnhem gehalte 0.750 - 12.9 gram - l. 47 cm€ 500 - € 8002012 Gouden halssieraad, genaamd‘Souplesse’. Opgebouwd uit spiraalcollier met9 gebogen buisjes bezet met 5 marquise cabochongeslepen opalen en 5 vierkantecabochongeslepen opalen - ontwerp en vervaardiging Has Çevik, Arnhem gehalte 0.750 - 11.9 gram - l. 42 cm€ 500 - € 800
2013 Gouden broche, opgebouwd uit wit-gouden en geelgouden slingerlijn. Centraalbezet met trapezium facetgeslepen vuuropaalen op een hoekpunt een driehoek cabochon-geslepen opaal - ontwerp en vervaardigingMarloes Buijvoets, MLDesign vuuropaal afkomstig uit Mexico gehalte 0.750 10.6 gram - l. 6.3 cm€ 500 - € 700
2014 Gouden oorclip en gouden oorbel,genaamd ‘Asymetrie uit één stuk’, met geslepen opaal - ontwerp Neukomm,Burgdorf, Zwitserland - gehalte 0.750 5.4 en 2 gram - l. 2.3 cm en l. 1.6 cm€ 500 - € 7002015 Paar gouden manchetknopen, opgebouwd uit gesatineerde ellips en bezetmet marquise cabochongeslepen opaal ontwerp en vervaardiging AnnetteBoonzaaijer, Skulp Amerongen gehalte 0.750 - 11 gram - 2.5 x 1.1 cm€ 400 - € 600
1382021, 2022
2018, 2019
2016, 2017
Voorjaarsveiling 2016/ 139
2016 Paar witgouden oorclips, genaamd‘Rectangular’. Opgebouwd uit rechthoek enbezet met rechthoekige geslepen opaal-doublet - ontwerp en vervaardiging CéDé,Pforzheim, Duitsland - gehalte 0.750 8.5 gram - l. 1.9 cm€ 500 - € 7002017 Gouden ring, genaamd ‘Rectangular’.Opgebouwd uit brede ring en bezet metrechthoekige opaaldoublet - ontwerp en vervaardiging CéDé, Pforzheim, Duitslandgehalte 0.750 - 8 gram - maat 54€ 500 - € 7002018 Gouden halssieraad, met ‘TechniekMokumé-gané’. Opgebouwd uit vossestaartcollier met gebogen staaf bezet met driehoek-vormige cabochongeslepen groene toermalijn waaronder een driehoekvormigeMokumé versiering - ontwerp en vervaardiging Ute Tobisch Goldschmiede-atelier, Kleinostheim Duitsland gehalte 0.750 - 11.4 gram - l. 58 cm€ 300 - € 500
2019 Paar gouden oorbellen met ‘TechniekMokumé-gané’. Opgebouwd uit pijl bezet metdriehoekvormige cabochongeslepen groenetoermalijn en driehoekvormige Mokumé versiering - ontwerp en vervaardiging UteTobisch Goldschmiedeatelier, KleinostheimDuitsland - gehalte 0.750 - 7.9 gram - l. 3.6 cm€ 250 - € 3502020 Paar gouden oorbellen, opgebouwd uitgesatineerde rechthoek met staf en puntbezet met driehoekvormige cabochon-geslepen groene toermalijn - ontwerp en vervaardiging Ute TobischGoldschmiedeatelier, KleinostheimDuitsland - gehalte 0.750 - 6.7 gram - l. 3.6 cm€ 250 - € 3502021 Gouden broche, genaamd ‘Vlucht 1’.Opgebouwd uit 2 witgouden draden en bezetmet marquise cabochongeslepen opaal ingeelgouden zetting - ontwerp en vervaardiging Helmar Hubbes DIART, Beekgehalte 0.750 - 1.1 gram € 30 - € 50
2022 Gouden broche, genaamd ‘Vlucht 2’.Opgebouwd uit 3 witgouden draden en bezetmet marquise cabochongeslepen opaal endriehoek cabochongeslepen opaal in geel-gouden zettingen - ontwerp en vervaardigingHelmar Hubbes DIART, Beek - gehalte 0.750 3 gram € 70 - € 1002023 Marquise cabochongeslepen opaal ‘La Grande Marquise’ - Import Birkenfeld l. 4 cm, br. 1.7 cm€ 1.000 - € 1.2002024 Driehoekvormige facetgeslepen vuuropaal - Emil Weis Opals KG, Mexico ca. 3.07 ct.€ 100 - € 1502025 Boulder opaal met bijzondere paarsekleur - Emil Weis Opals KG, Australia ca. 18.50 ct.€ 150 - € 2002026 Trapgeslepen vuuropaal - Mexico 8 x 6 mm, ca. 1.00 ct.€ 200 - € 300
2023 t/m 2038
2027 2 cabochongeslepen opalen Josef Michel Opals, Australia € 600 - € 8002028 Trapeziumvormige opaal Coober Pedy, Australië€ 150 - € 2002029 Ovale cabochongeslepen vuuropaalEmil Weis Opals KG, Mexico - ca. 1.41 ct.€ 100 - € 1502030 Ovale cabochongeslepen vuuropaalEmil Weis Opals KG, Mexico - ca. 0.87 ct.€ 70 - € 1002031 2 ovale cabochongeslepen vuuropalenEmil Weis Opals KG, Mexico€ 30 - € 502032 2 paar ovale cabochongeslepen opalenChris Price Opals, Australia € 180 - € 2202033 Ovale cabochongeslepen opaal Chris Price Opals, Australia - 1.3 gram 19.9 x 14.6 mm€ 100 - € 1502034 Ovale cabochongeslepen opaal Chris Price Opals, Australia - 2.1 gram21.4 x 13.1 mm€ 100 - € 1502035 2 diverse opalen ‘free form’ Coober Pedy, Australië€ 200 - € 3002036 Boulder opaal Emil Weis Opals KG, Australia € 200 - € 3002037 Boulder opaal Josef Michel Opals, Australia € 180 - € 2202038 Boulder opaal Emil Weis Opals KG, Australia € 60 - € 80
2039 Handgemaakte gouden hanger metjade en lapis lazuli aan gouden spiraalcolliergehalte 0.750 - 18.3 gram - hanger 4.5 x 3 cm encollier l. 42 cm€ 400 - € 6002040 Gouden draadarmband met 6 zoetwaterparels - gemerkt Le-Gi, Italië gehalte 0.750 - 17.5 gram - binnenmaat is verstelbaar - ca. 6.8 x 5.5 cm€ 600 - € 8002041 Handgemaakte gouden draadring met2 cultivé parels - gehalte 0.585 - 4.7 gram maat 52€ 100 - € 1502042 Handgemaakte witgouden draadringmet grijze en witte cultivé parel gehalte 0.585 - 3.7 gram - maat 54€ 100 - € 1502043 Gouden halssieraad. Opgebouwd uitgeelgouden en witgouden vierkante slingerstaafschakels waarvan 3 bezet met 8 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.20 ct. gehalte 0.585 - 18.3 gram - l. 42 cm€ 600 - € 7002044 Gouden Toi et Moi ring met 15 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.30 ct. gehalte 0.585 - 8.3 gram - maat 56€ 250 - € 3502045 Gouden slavenarmband met briljantgeslepen diamant- ca. 0.55 ct. (piqué) gehalte 0.585 - 23.5 gram binnenmaat 6 x 5.3 cm (deukje aan onderzijde)€ 700 - € 9002046 9-karaat ring met smaragdkristallengezet in ‘nestje’ waaromheen 5 briljant-geslepen diamanten en 2 slingerlijnen ca. 0.30 ct. - 14.9 gram - maat 53€ 600 - € 8002047 Grote gouden bloemring bezet diversekleuren toermalijn in diverse slijpvormen. De bloemblaadjes hebben een omranding vanbriljantgeslepen diamanten - gemerkdBellarri - ca. 0.20 ct. - gehalte 0.750 - 11.1 grambloem ø 22 mm - maat 54€ 700 - € 9002048 Paar roségouden oorhangers met cultivé parel, grote ovale briljantgeslepenamethist en briljantgeslepen diamant (oud slijpsel) - ca. 0.44 ct. - gehalte 0.585 22.7 gram - l. 4 cm (1 amethist beschadigd)€ 200 - € 300
2049 Paar roségouden solitairoorhangersmet briljantgeslepen diamant - ca. 0.32 ct.gehalte 0.585 - 3.3 gram - l. 2 cm€ 350 - € 5002050 Paar gouden staafoorhangers met bolletjes waaraan hart bezet met opaal en 24 briljantgeslepen diamanten per bel ca. 0.48 ct. - gehalte 0.750 - 7 gram - l. 6 cm€ 450 - € 6002051 Ovale gouden ring met halronde bloed-koraal en halfronde onyx - gehalte 0.750 9.4 gram - bovenzijde 2.4 x 1.8 cm - maat 54€ 350 - € 5002052 Vierkante gouden ‘trap’ ring met centraal een witgouden band bezet met 17 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.20 ct.gehalte 0.750 - 15 gram - maat 52€ 600 - € 8002053 Brede ‘gezwarte’ witgouden koordringmet gebroken wit emaille en bezet met 24briljantgeslepen diamanten - gemerkd Maria Grazia Cassetti - ca. 0.32 ct. gehalte 0.750 - 16.7 gram - maat 52€ 700 - € 8002054 Niessing moderne gouden bandringmet schuifbare baguettegeslepen diamantgemerkd NIESSING 750 K0547A 502872 ca. 0.33 ct. - gehalte 0.750 - 14.4 gram - maat 53€ 600 - € 8002055 Brede gouden ring met prinsesgeslepencitrien waaromheen 36 briljantgeslepen diamanten - gemerkd Bron 750 R9361 0022888 ca. 0.36 ct. - gehalte 0.750 - 12.5 gram maat 60€ 600 - € 8002056 Gouden ring met 36 briljantgeslepenblauwe topazen in ovale halve bol gezetgehalte 0.750 - 5.7 gram - maat 55€ 150 - € 200
Voorjaarsveiling 2016/ 141
2039, 2040
2051 t/m 2055
2046, 2047
2057 t/m 2062
2057 BVLGARI lang gouden fantasie figarocollier met 12 ovale cabochongeslepen toermalijnen in de tinten groen, geel en roze - gesmerkd BVLGARI - gehalte 0.750 156 gram - l. 81 cm€ 6.000 - € 8.0002058 Paar grote getorste gouden creolengehalte 0.585 - 4.7 gram - ø 3 cm€ 100 - € 1502059 Getordeerde 9-karaat slavenarmbandgemerkt 375 - 9.6 gram - binnenmaat 6 x 5 cm€ 100 - € 1502060 Gouden halssieraad met centraal eenslagversiering bezet met 68 achtkantgeslependiamanten - ca. 0.68 ct. - gehalte 0.750 15.4 gram - l. 38 cm€ 700 - € 9002061 Paar gouden oorhangers met houtgemonteerd waarover een gouden vlecht-patroon bezet met 16 briljantgeslepen diamanten per bel - gemerkt TCTEM 750 klaver - ca. 0.32 ct. - gehalte 0.750 - 11.2 gram l. 2 cm€ 500 - € 700
2062 Cartier Paris handopwind goudendamespolshorloge met bruine lederen bandgemerkt op deksel Cartier Paris 960560341Zwitserland, gehalte 0.750 - ø 25 mm€ 500 - € 7002063 2 witgouden koordringen - gemerkt CB750, Bucherer Zwitserland - gehalte 0.750 2.4 gram - maat 52 en 2 gouden koordringengehalte 0.585 - 2.5 gram - maat 52€ 100 - € 1502064 Paar gouden oorhangers met afneem-bare bolle ronde ajour hanger bezet met 16briljantgeslepen diamanten per bel - ca. 0.29ct. - gehalte 0.585 - 2.9 gram - ø 1.2 cm€ 300 - € 4002065 Witgouden ajour ‘harp’ ring met cen-traal een briljantgeslepen diamant waarom-heen 34 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.75ct. en 0.61 ct. - gehalte 0.750 - 6.8 gram maat 52 (inclusief Identification report IGIInternational Gemological Institute)€ 2600 - € 30002066 Gouden dame als broche met zwartemaille en 11 briljantgeslepen diamantengemerkd A &... deels leesbaar, Alessandria,Italië (1968/heden) - ca. 0.05 ct. - gehalte 0.750 4 gram - l. 4.4 cm€ 500 -€ 700
2067 Gouden met witgouden ajour ‘harp’ring met centraal een ovale briljantgeslepensaffier waaromheen 34 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.51 ct. gehalte 0.750 - 7.1 gram - maat 52€ 800 - € 1.0002068 Bolle gouden ring met 14 ronde cabochongeslepen saffieren en 46 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.23 ct.gehalte 0.750 - 4.5 gram - maat 57€ 300 - € 5002069 Gouden ring met 5 carrégeslepen saffieren en 8 briljantgeslepen diamanten op rij gezet - gemerkt ASP 750 - ca. 0.08 ct.gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 56€ 250 - € 3502070 Gouden alliancering met 10 briljant-geslepen saffieren en 10 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.04 ct. - gehalte 0.585 3.1 gram - maat 58€ 800 - € 1.0002071 Gouden ring met ovale briljantgeslepensaffier en 2 trilliongeslepen diamanten ca. 0.50 ct. - gehalte 0.750 - 6.6 gram - maat 54€ 500 - € 700
Voorjaarsveiling 2016/ 1432077 t/m 2081
2072 Gouden ring met 3 briljantgeslependiamanten op rij gezet in brede ronde zettingen waartussen 2 witgouden balkjes ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 - 6.6 gram - maat 55€ 400 - € 6002073 Gouden ring met ovale briljantgeslependiamant en 12 briljantgeslepen diamanten ca. 0.49 ct. - gehalte 0.750 - 4.5 gram - maat 61€ 350 - € 5002074 Paar gouden rozetoorhangers met gouden pampel geheel bezet met 22 briljant-geslepen diamanten - ca. 2.30 ct. gehalte 0.585 - 10.7 gram - l. 3.2 cm€ 1.500 - € 2.0002075 Gouden tennisarmband met 93 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.76 ct.gehalte 0.585 - 6.2 gram - l. 18.5 cm€ 1.300 - € 1.500
2076 Paar gouden creolen met 9 briljant-geslepen diamanten per bel - ca. 1.15 ct.gehalte 0.750 - 3.3 gram - ø 13 mm€ 500 - € 7002077 Gouden collier en solitairhanger metbriljantgeslepen diamant - ø 7.87-7.90, h. 4.85 mm. ca. 1.80 ct. (zwarte insluitselonder de tafel) - gemerkt CB 750 op collier,Bucherer Zwitserland - gehalte 0.750 4.1 gram - in etui van Bucherer€ 5.000 - € 7.0002078 Gouden halssieraad van 2-rijige palmierschakel waartussen centraal 17 cultivé parels verlopend in grootte gehalte 0.750 - 42.1 gram - l. 43 cm€ 750 - € 900
2079 Brede bolle gouden ‘vlechtwerk’ ringmet 17 cultivé parels en 88 briljantgeslependiamanten - ca. 0.88 ct. - gehalte 0.750 21 gram - maat 54 - bovenzijde 2.5 x 3 cm€ 1.200 - € 1.5002080 Paar gouden oorbellen met mabé parel in rondzetting en clipmechanisme gehalte 0.585 - 4.5 gram - ø 14 mm€ 100 - € 1502081 Lang cultivé parelcollier met goudenbolslot bezet met 5 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.09 ct. - gehalte 0.585 l. 91 cm€ 250 - € 3502082 Gouden parelclip met 4 briljant-geslepen saffieren in chatonzetting gehalte 0.585 - 4.1 gram - l. 2.4 cm€ 100 - € 150
2083, 2084, 2085
2087 t/m 2092
2083 Gouden bloembroche met witte briljantgeslepen stenen en 8 ovale briljantgeslepen kleurstenen gehalte 0.585 - 11.3 gram - l. 5.5 cm€ 200 - € 3002084 Gouden broche in de vorm van eenbloemboeket met strik. Bezet met geslepensaffier, 2 geslepen robijnen en 9 briljant-geslepen diamanten (oud slijpsel en bolsjewiek slijpsel) - ca. 0.75 ct. gehalte 0.585 - 7.6 gram - l. 4.6 cm€ 350 - € 500
2085 Gouden bloembroche met emaille bloemetjes en 14 robijntjes - Italië gehalte 0.750 - 15 gram - l. 6 cm (2 robijntjes ontbreken)€ 500 - € 7002086 Brede gouden ring met bolle slagversiering waarop 2 blaadjes gehalte 0.750 - 6.4 gram - maat 53€ 100 - € 150
2087 Gouden halssieraad met oplopendeplatte gourmetschakel en centraal een pendeloque cabochongeslepen robijn waaromheen 34 briljantgeslepen diamantenimporteursteken Steltman Juwelier BV, ’s-Gravenhage (?1957/?1968) - ca. 0.61 ct.gehalte 0.750 - 39.7 gram - l. 42 cm in etui van Steltman€ 1.200 - € 1.500
Voorjaarsveiling 2016/ 1452093 t/m 2095 en 2097
2088 Gouden ring met centraal een ovalecabochongeslepen robijn en aan weerszijden4 carrégeslepen robijnen, waaromheen 26 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.44 ct.gehalte 0.750 - 6.8 gram - maat 55€ 450 - € 5502089 Brede 2-kleuren gouden ring met centraal een ovale briljantgeslepen robijnwaaromheen 12 briljantgeslepen diamantenca. 0.12 ct. - gehalte 0.750 - 8.3 gram - maat 52€ 250 - € 3502090 Paar gouden oorbellen met slag-versiering bezet met 5 briljantgeslepen robijnen en 30 briljantgeslepen diamantenper bel - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - ca. 0.60 ct. - gehalte 0.750 11.7 gram - in etui van Bucherer (te dragen als clip of als steker)€ 600 - € 8002091 Brede gouden ring met slagversieringbezet met 10 briljantgeslepen robijnen en 57briljantgeslepen diamanten - gemerkt CB750, Bucherer Zwitserland - ca. 0.57 ct. gehalte 0.750 - 9.6 gram maat 57 - in etui van Bucherer€ 600 - € 800
2092 Paar gouden oorbellen met 3 ovale briljantgeslepen robijnen en 2 briljant-geslepen diamanten per bel - gemerkt CB 750,Bucherer Zwitserland - ca. 0.06 ct. gehalte 0.750 - 3.8 gram - in etui van Bucherer€ 200 - € 3002093 Bouchard Geneve Quartz goudendamespolshorloge met 33 briljantgeslependiamanten rondom de kast en bewerkte gouden schakelband - ca. 0.33 ct. gehalte 0.585 - 29.6 gram€ 600 - € 8002094 Bucherer Automatic gouden dames-polshorloge met bewerkte gouden bandZwitserland - gehalte 0.750 - 46.5 gram in etui van Bucherer€ 1.000 - € 1.200
2095 Omega gouden handopwind dames-polshorloge met gouden band. Versierd metdubbele rij van cirkelvormige boomschors-schakels - ontwerp van Gilbert Albert voorOmega - jaren 70 - 28 gram - l. 16 cm € 350 - € 5002096 Handopwind gouden damespols-horloge met 6 achtkantgeslepen diamantenen gouden schakelband - ca. 0.15 ct. gehalte 0.750 - 15.2 gram - l. 16 cm€ 200 - € 3002097 Favit handopwind gouden damespols-horloge met ronde bloemvormige dekselbezet met 6 saffieren en 6 robijnen. De gouden band is oplopend met fijne zigzag-bewerking en gravering - gehalte 0.750 30.2 gram - l. 16 cm€ 600 - € 8002098 Brede gouden klemarmband metbloemgravering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 20 gram binnenmaat 6 x 5 cm - in etui van Bucherer€ 400 - € 600
2108 t/m 2113
2099 Brede gouden schakelarmband metbloemgegraveerde staafjes en aan weers -zijden een dubbele gourmetschakel gehalte 0.750 - 44.5 gram - l. 19 cm€ 900 - € 1.0002100 Brede fijnbewerkte 3-kleuren goudenschakelarmband met ruitvormig patroonItalië - gehalte 0.750 - 103.4 gram l. 21 cm, br. 3.3 cm€ 2.200 - € 2.400
2101 Brede gouden schakelarmband met druppelvormige schakels waarop strikversieringen - Italië gehalte 0.750 - 37.7 gram - l. 19 cm€ 800 - € 1.0002102 Gouden gesparmband met v-vormigeschakel en ajour ‘spijltjes strik’ als gesp Frans exportkeur (1879/2000) - gehalte 0.75066.7 gram - l. 21 cm, sluitingen op 16, 17 en 18 cm (1 schakel los)€ 1.300 - € 1.500
2103 Roségouden hanger met ‘spijltjes waaier’ en veer waarop witgouden halve maanbezet met 4 achtkantgeslepen diamanten ca. 0.06 ct. - gehalte 0.585 - 9.3 gram l. 4.5 cm€ 200 - € 3002104 Brede bolle gouden ring met fijne rasterversiering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 4.9 gram maat 53 - in etui van Bucherer€ 100 - € 150
2099, 2100, 2101
Voorjaarsveiling 2016/ 1472121, 2122
2105 Bolle gouden ‘tulband’ ring waaroverwitgouden slinger bezet met 7 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.05 ct. gehalte 0.750 - 5.4 gram - maat 51€ 250 - € 3502106 Gouden broche met 3 gekrulde pluim-veren waarover witgouden slingers bezet met7 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.07 ct.gehalte 0.750 - 9.1 gram - l. 3.5 cm€ 200- € 3002107 Roségouden slagbroche met ‘spijltjes-waaier’ bezet met zaadparels en met wit-gouden halve maan bezet met 3 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.04 ct. gehalte 0.585 - 9.3 gram - l. 4.5 cm€ 200 - € 3002108 Gouden met witgouden konings-schakel collier - gehalte 0.585 - 62.5 gram l. 80 cm€ 2.000- € 2.2002109 Gouden strikring met 9 briljant-geslepen diamanten in witgouden zettingenca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 7.3 gram - maat 57€ 400 - € 5002110 Bolle gouden ring met geribde witgouden banen waartussen geelgoudenkoorden - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 5.2 gram maat 54€ 120 - € 150
2111 Brede bolle gouden ring met schuineribversiering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 10.7 gram maat 55 - in lederen buidel van Bucherer€ 250 - € 3502112 Bolle gouden koordring met briljant geslepen diamant (oud slijpsel) en 18 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.80 ct. gehalte 0.750 - 10.5 gram - maat 53€ 900 - € 1.0002113 Gouden koordhanger in de vorm vanbloem met ovale briljantgeslepen amethist en14 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.65 ct.gehalte 0.585 - 8.5 gram - 37 x 26 cm€ 500 - € 7002114 Gouden ring met ovale briljantgeslepenamethist in krulversierde zetting gehalte 0.585 - 3.5 gram - maat 58€ 100 - € 1502115 Gouden ring met emeraldgeslepen amethist in bladgevormde kroonzettinggehalte 0.750 - 10.8 gram - maat 55€ 130 - € 1502116 Gouden koningsschakel collier gehalte 0.585 - 30.6 gram - l. 92 cm€ 500 - € 7002117 Gouden gourmet armband gehalte 0.585 - 24.7 gram - l. 20 cm€ 400 - € 500
2118 Gouden broche met 4 gestileerde bladeren bezet met 8 briljantgeslepen robijnen in witgouden zetting en witgoudenbrochering - gehalte 0.750 - 9.9 gram - l. 6 cm(tevens draagbaar als hanger)€ 200 - € 3002119 Gouden markiesring met 5 briljant-geslepen diamanten en 2 achtkantgeslependiamanten (oud slijpsel) - ca. 0.35 ct. gehalte 0.750 - 4.1 gram - maat 61 (1 diamant heeft schilfer)€ 200 - € 3002120 Gouden markiesring met 19 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.65 ct. gehalte 0.750 - 2.6 gram - maat 59€ 300 - € 5002121 Gouden ring met 47 robijnen waartussen 2 bloemetjes bezet met 2 saffierenen 12 diamanten, allemaal briljantgeslepenimporteursteken Steltman Juwelier BV, ’s-Gravenhage (1968/heden) - ca. 0.30 ct.gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 56 in etui van Steltman€ 400 - € 6002122 Paar 2-kleuren gouden oorbellen in devorm van een hart bezet met 47 saffierenwaartussen 3 bloemetjes bezet met 2 robijnenen 16 diamanten per bel, allemaal briljant-geslepen - importeursteken SteltmanJuwelier BV, ’s-Gravenhage (1968/heden) ca. 0.32 ct. - gehalte 0.750 - 10.4 gram - maat 56in ringenetui van Steltman€ 600 - € 800
2129 t/m 2133
2123 Gouden hart als hanger, geheel bezetmet 55 briljantgeslepen diamanten, de achterzijde is opengewerkt met in het midden een hartje - ca. 0.50 ct. gehalte 0.750 3.9 gram - l. 2 cm€ 350 - € 5002124 Gesatineerde gouden schakelarmbandin de vorm van ‘klavertje vier’ bezet met 5 briljantgeslepen smaragden en 5 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.25 ct. gehalte 0.750 - 16.2 gram - l. 17.5 cm€ 700 - € 9002125 Gouden slagbroche met witgouden‘spijltjes waaier’ bezet met 3 robijnen, 3 saffieren, 2 smaragden en diamanten, allemaal briljantgeslepen - ca. 0.12 ct. gehalte 0.585 - 9.4 gram - 5.7 gram€ 200 - € 250
2126 Paar gouden oorhangers met centraaleen saffier, robijn en smaragd waaromheeneen slingerlijn bezet met 34 briljantgeslependiamanten per bel - ca. 0.36 ct. - gehalte 0.7505.8 gram - l. 2.2 cm€ 400 - € 6002127 Ovale gouden ring met schuingeribdeversiering en 23 briljantgeslepen diamantenca. 1.0 ct. - gehalte 0.750 - 12.7 gram - maat 57(1 diamant met schilfer)€ 500 - € 6002128 Gouden platte gourmet armband met centraal een slagversierde ruit bezet met briljantgeslepen diamant - ca. 0.10 ct. gehalte 0.585 - 15 gram - l. 19 cm€ 350 - € 500
2129 Witgouden rozettenhanger met 33 briljantgeslepen diamanten aan fijn witgouden collier ca. 2.07 ct. - gehalte 0.750 - 7.2 gram - l. 45 cm€ 1.000 - € 1.2002130 Witgouden ring met konische kubus -geslepen maansteen met aan weerszijden 16 champagnekleurige briljantgeslepen diamanten - ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 6 gram - maat 54€ 700 - € 9002131 Ronde witgouden broche met dendrietagaat en 31 briljantgeslepen diamanten ca. 2.00 ct. - gehalte 0.750 - 10 gram - ø 3 cm(tevens draagbaar als hanger)€ 1.400 - € 1.600
Voorjaarsveiling 2016/ 1492138 t/m 2141
2132 Witgouden 3-rijige rijring met 21 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.50 ct.gehalte 0.585 - 8.1 gram - maat 60€ 1.100 - € 1.2002133 Witgouden ‘bladrank’ armband met 110 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.65 ct.gehalte 0.750 - 19.5 gram - l. 18 cm€ 1.600 - € 1.8002134 Witgouden ring bezet met ovale cabochongeslepen jade waaromheen 12 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.30 ct.gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 55€ 350 - € 5002135 Bolle witgouden ring met overlappendelusversiering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 9.1 gram maat 52€ 200 - € 3002136 Moderne witgouden alliancering metribversiering en 14 briljantgeslepen diamanten - gemerkt Pierre - ca. 0.70 ct.gehalte 0.750 - 5.2 gram - maat 51€ 450 - € 5502137 Witgouden alliancering met 24 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.80 ct.1.8 gram - maat 54€ 200 - € 3002138 Lang cultivé parelcollier met ovaal wit-gouden spijlenslot en centraal een cultivéparel waaromheen 7 briljantgeslepen saffieren en 7 briljantgeslepen diamanten ca. 0.21 ct. - gehalte 0.585 - l. 92 cm€ 500 - € 700
2139 Witgouden ring met briljantgeslependiamant op verdiept blauw emaille schotelwaaromheen geschulpte rand met 24 acht-kantgeslepen diamanten middensteen ca. 0.30 ct. en ca. 0.12 ct. gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 51€ 300 - € 4002140 Witgouden rozetring met rechthoek-geslepen saffier en 14 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.14 ct. - gehalte 0.750 2.9 gram - maat 50€ 500 - € 7002141 Witgouden entouragering met cushiongeslepen saffier waaromheen 16 briljantgeslepen diamanten. De draad -gevormde scheen heeft 2 halve manen bezetmet 10 briljantgeslepen diamanten ca. 1.16 ct. - 9.3 gram - maat 50 (inzet bandje,rondist van saffier heeft 2 schilfers)€ 1.000 - € 1.5002142 Paar witgouden bloemoorhangers metblauw emaille en bezet met 11 achtkant-geslepen diamanten per bel - ca. 0.16 ct.gehalte 0.585 - 2 gram - ø 10 mm€ 300 - € 4002143 Paar witgouden oorbellen met zoetwater parel - gemerkt CB 750 op poussettes, Bucherer Zwitserland gehalte 0.750 - 6.2 gram - in etui van Bucherer€ 100 - € 150
2144 Stijve witgouden armband met 11 briljantgeslepen saffieren en 18 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.50 ct. gehalte 0.585 - 13.3 gram binnenmaat 5.5 x 4.5 cm€ 600 - € 7002145 Brede witgouden schakelarmband metcentraal een v-vormige overslag bezet met 10briljantgeslepen saffieren - Italië gehalte 0.750 - 39.9 gram - l. 19 cm€ 900 - € 1.0002146 Witgouden rozethanger met 7 briljant-geslepen diamanten aan witgoudenVenetiaans collier - ca. 0.42 ct. - gehalte 0.5854.1 gram - l. 40 cm€ 300 - € 5002147 Witgouden rijring met 5 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.75 ct. gehalte 0.585 - 1.8 gram - maat 49€ 400 - € 5002148 Witgouden halssieraad met centraal 58 briljantgeslepen diamanten op rij gezet ca. 5.00 ct. - gehalte 0.585 - 17 gram - l. 45 cm€ 3.500 - € 4.0002149 Witgouden tennisarmband met 82 briljantgeslepen diamanten - ca. 2.10 ct.gehalte 0.750 - 9.1 gram - l. 18 cm€ 1.700 - € 2.0002150 Witgouden tennisarmband met 78 briljantgeslepen diamanten - ca. 3.00 ct.gehalte 0.585 - 8.1 gram - l. 19 cm€ 2.000 - € 2.200
2151 Witgouden ring met 26 calibrégeslepenrobijnen en 15 briljantgeslepen diamanten ca. 0.44 ct. - gehalte 0.585 - 3.1 gram - maat 54€ 600 - € 8002152 Paar witgouden dubbele rozetoorhangers met ovale briljantgeslepen robijnen 24 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.80 ct.gehalte 0.750 - 9.2 gram - l. 3 cm (de stekers en de poussettes hebben eenschroefsluiting) (1 robijn schilfertje en 1 robijn oppervlakte glis)€ 2.000 - € 2.5002153 Witgouden rozethanger met een pendeloque briljantgeslepen diamant waar-omheen 12 briljantgeslepen diamanten aan 9-karaat collier - middensteen ca. 1.50 ct. en ca.0.60 ct. - gehalte 0.585 en 0.375 - 9.2 gram l. 46 cm€ 1.500 - € 2.000
2154 Witgouden hanger met ovale briljant-geslepen amethist en 6 briljantgeslepen diamanten aan witgouden spiraalcollier ca. 0.08 ct. - gehalte 0.585 - 8.6 gram - l. 42 cm€ 400 - € 6002155 Paar witgouden dubbele rozet-oorhangers met pendeloque briljantgeslepensmaragd en 26 briljantgeslepen diamantenca. 2.70 ct. - gehalte 0.750 - 11.4 gram - l. 3.5 cm(de stekers en de poussettes hebben eenschroefsluiting)€ 2.000 - € 2.5002156 Bolle witgouden ‘tulband’ ring met 19briljantgeslepen smaragden en 18 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.00 ct. gehalte 0.585 - 4.7 gram - maat 54€ 750 - € 1.000
2157 Witgouden slagring met 2 ovale briljantgeslepen smaragden en 8 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.21 ct. gehalte 0.585 - 5.6 gram - maat 54€ 350 - € 5002158 Witgouden alliancering met 31 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.92 ct. gehalte 0.585 - 1.5 gram - maat 59€ 600 - € 8002159 Witgouden alliancering met 31 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.16 ct. gehalte 0.585 - 2.7 gram - maat 60€ 700 - € 9002160 Witgouden alliancering met 21 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.02 ct. gehalte 0.585 - 1.7 gram - maat 52/53€ 700 - € 800
2152 t/m 2155
Voorjaarsveiling 2016/ 1512164 t/m 2168
2161 Witgouden halssieraad met centraal 7 bewerkte halve bollen waartussen 6 acht-kantgeslepen diamanten in spiegelchaton-zetting - ca. 0.09 ct. gehalte 0.585 - 14.7 gram - l. 34 cm€ 250 - € 3502162 Bewerkte witgouden parelclip met 6 zoetwater parels in diverse tinten gehalte 0.750 - 4.4 gram - l. 2.3 cm€ 100 - € 1502163 Brede ovale witgouden ring met 32 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.55 ct.gehalte 0.750 - 11.5 gram - maat 56€ 700 - € 9002164 Witgouden halssieraad met centraaleen driehoekvormige onyx en 29 achtkant-geslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.20 ct.gehalte 0.585 - 18.8 gram - l. 43 cm€ 600 - € 8002165 Witgouden armband met centraal eendriehoekvormige onyx en 18 achtkant-geslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.18 ct.gehalte 0.585 - 16.4 gram - l. 16 cm€ 500 - € 700
2166 Witgouden ring met een driehoek-vormige onyx en 9 achtkantgeslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.06 ct. gehalte 0.585 - 3.9 gram - maat 45€ 100 - € 1502167 Paar witgouden oorclips met driehoek-vormige onyx en 9 achtkantgeslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.18 ct. gehalte 0.585 - 6.3 gram € 250 - € 3502168 Witgouden hanger met 2 organischeovale schakelvormen met zwart emaille en 83briljantgeslepen diamanten aan witgoudenjasseron collier - ca. 0.50 ct. - gehalte 0.75019.8 gram - hanger l. 4.5 cm en collier l. 42 cm€ 850 - € 1.0002169 Omega handopwind witgouden dames-polshorloge met donkerblauwe wijzerplaat enbewerkte witgouden schakelband gehalte 0.585 - 44.2 gram - l. 17.5 cm€ 750 - € 1.0002170 Brede witgouden bandring met 4 prinsesgeslepen zwarte diamanten en 2 prinsesgeslepen witte diamanten - ca. 0.40 ct.gehalte 0.750 - 16.9 gram - maat 64€ 700 - € 800
2171 Brede witgouden slagring bezet met 136briljantgeslepen diamanten - ca. 2.45 ct.gehalte 0.750 - 12.6 gram - maat 53€ 1.800 - € 2.2002172 Paar brede witgouden slagoorbellenbezet met 40 briljantgeslepen diamanten perbel - ca. 0.75 ct. - gehalte 0.750 - 4.6 gram l. 1.3 cm€ 600 - € 7002173 Witgouden ‘Vliegende uil met vangst vanpegel’ als hanger geheel bezet met 75 briljant-geslepen diamanten aan witgouden jasseroncollier - ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 - 9.9 gramhanger l. 6.5 cm en collier l. 44 cm€ 800 - € 1.0002174 Paar witgouden oorbellen in de vormvan vleugels bezet met 23 champagne-kleurige briljantgeslepen diamanten per belca. 0.46 ct. - gehalte 0.750 - 6.4 gram - l. 2.4 cm€ 500 - € 600
2175, 2176
2175 Witgouden Omega collier met 2 vierkante witgouden cliphangers. Een hangerbezet met 16 briljantgeslepen peridots waaromheen 24 briljantgeslepen diamanten.En een hanger bezet met 16 briljantgeslepenzwarte diamanten waaromheen 24 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.80 ct. gehalte 0.585 - 48.4 gram - l. 42 cm€ 1.500 - € 1.8002176 Witgouden ring met 25 briljant-geslepen diamanten in vierkant gezet ca. 0.50 ct. - gehalte 0.750 - 5.4 gram - maat 53€ 400 - € 6002177 Witgouden ring met grote vierkantecabochongeslepen lavendelblauwe chalcedoon waarover 2 witgouden banden,een bezet met 12 briljantgeslepen diamantengemerkd RIZIT - ca. 0.12 ct. - gehalte 0.75010.4 gram - ø 20 mm - maat 54€ 400 - € 5002178 Paar witgouden oorhangers met 4 briljantgeslepen diamanten in rondzettingop rij gezet waaraan pendeloque briljant-geslepen blauwe topaas per bel - ca. 0.65 ct.gehalte 0.585 - 7.4 gram - l. 3.5 cm€ 850 - € 1.000
2179 Paar witgouden rozetoorhangers metovale briljantgeslepen blauwe topaas en 14briljantgeslepen diamanten per bel ca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 4.6 gram - l. 12 mm€ 600 - € 8002180 Festina Chrono Quartz witgoudendamespolshorloge met 312 briljantgeslependiamanten rondom de ovale kast, waaraanwitgouden schakelband met vouwsluiting900-132-001 - ca. 1.56 ct. gehalte 0.750 - 119.7 gram horlogekast 4.3 x 3.4 cm - in orginele cassette€ 3.000 - € 4.0002181 Gemerkt Choices by DL stijve bredewitgouden armband. Voorzien van klik -systeem met 3 paar verwisselbare kop -monturen van roségoud, geelgoud en wit-goud. Waarbij 4 paar verwisselbare facet -geslepen edelstenen. Amethist, rozenkwarts,bergkristal en rookkwarts gemerkt CHOICES BY DL Gassan Diamonds BV, Amsterdam(1991/heden) - gehalte 0.750 - 100.3 gram binnenmaat 6.3 x 4.5 cm in orginele cassette en extra cassette€ 3.000 - € 4.000
2182 Paar gouden oorhangers van scharnierende holle vierkante schakels inroodgoud en witgoud. Waarvan de onderstewitgouden schakel bezet met 23 briljant-geslepen diamanten per bel gemerkt A. Farinn - ca. 1.00 ct. gehalte 0.750 - 22.5 gram - l. 5.8 cm€ 1.250 - € 1.5002183 Roségouden alliancering met 22 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.12 ct.gehalte 0.585 - 1.9 gram - maat 52€ 700 - € 9002184 Roségouden alliancering met 26 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.50 ct.gehalte 0.585 - 3 gram - maat 58€ 900 - € 1.0002185 Roségouden gourmet collier gehalte 0.585 - 41.5 gram - l. 44 cm€ 600 - € 800
Voorjaarsveiling 2016/ 153
2180, 2181
2182
2186 Witgouden solitairring met roos-geslepen diamant in dichte zetting ø 7.9 x 6.9 mm, h. 1.8 mm, ca. 0.60 ct. gehalte 0.585 - 1.9 gram - maat 53€ 350 - € 5002187 Witgouden ring met bolsjewiek-geslepen diamant in vierkante zetting metaan weerszijden een bolsjewiekgeslepen diamant - middensteen ø 6.56 - 7.78 mm, h. 5.10 mm, ca. 1.25 ct. (piqué en oppervlakteglis) en 0.10 ct. - gehalte 0.585 - 3.2 gram maat 51€ 1.500 - € 2.0002188 Ovale witgouden met platina cirkel-broche met strik en bezet met 23 briljant-geslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 1.20 ct.gehalte 0.750 en 0.950 - 9.1 gram - l. 5.4 cm€ 1.000 - € 1.2002189 Witgouden slagring met 2 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.62 ct. en 0.65 ct.gehalte 0.585 - 3.2 gram - maat 53/54€ 1.000 - € 1.5002190 Witgouden ring met cultivé parel enaan weerszijden 4 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.04 ct.- gehalte 0.585 2.8 gram - maat 47€ 100 - € 1502191 Witgouden ring met cultivé parel en 2briljantgeslepen diamanten op vertikale rijgezet. De scheen is bezet met 8 achtkant-geslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 0.55 ct.gehalte 0.585 - 3.3 gram - maat 51€ 250 - € 3502192 Platina alliancering met 25 achtkant-geslepen diamanten. De zijkanten van de ringzijn gegraveerd - ca. 0.75 ct. - gehalte 0.585 3.2 gram - maat 55€ 300 - € 500
2193 Witgouden rivièrespeld met 8 bolsjewiekgeslepen diamanten - ca. 2.35 ct.(piqué) - gehalte 0.585 - 6.6 gram - l. 7.6 cm€ 1.800 - € 2.2002194 Witgouden solitairhanger met briljant-geslepen diamant in spiegelchaton zetting ø 6.32 - 6.47 mm, h. 4.26 mm, ca. 0.95 ct.(piqué) -gehalte 0.585 - 1.7 gram (het hangoogis voorzien van clipmechanisme)€ 800 - € 1.0002195 Witgouden halssieraad met witgoudenstaafhanger waarin 2 briljantgeslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 0.55 ct. L.B. Postma, Amsterdam/Haarlem (1930/1947)gehalte 0.585 - 2.1 gram - l. 45 cm€ 300 - € 5002196 Eszeha handopwind witgouden dames-polshorloge met 6 briljantgeslepen diamanten en 24 achtkantgeslepen diamanten rondom de kast, waaraan gevlochten witgouden band - ca. 0.66 ct.gehalte 0.585 - 17.8 gram - l. 18 cm€ 400 - € 6002197 Witgouden ring met cultivé parel enaan weerszijden een achtkantgeslepen diamant in vierkante zetting - ca. 0.06 ct.gehalte 0.750 - 2.3 gram - maat 56 (1 zetpoot gaatje)€ 100 - € 1502198 Witgouden ring met 3 zoetwater parelsen 7 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.40 ct.gehalte 0.585 - 3 gram - maat 59€ 150 - € 2002199 Witgouden slagring met grote briljant-geslepen diamant en 2 briljantgeslepen dia-manten (oud slijpsel) - middensteen ø 7.78-8.12, h. 4.50 mm, ca. 1.75 ct. en overig 0.16 ct. -gehalte 0.585 - 2.8 gram - maat 49€ 8000 - € 10 000
2200 Fijne witgouden druppelvormige hanger met centraal een pendeloquegeslepenroosdiamant in dichte zilveren zetting, waar-omheen 23 roosgeslepen diamanten en 3 carrégeslepen saffieren. De achterzijde isgeelgoud. Gemonteerd aan witgouden jasseron collier - middensteen l. 9.96 mm, br. 8 mm, h. 2.1 mm, ca. 1.00 ct. gehalte 0.585 en 0.925 - 8.5 gram - l. 44 of 49 cm€ 1.500 - € 2.5002201 Rechthoekige zilveren snuifdoos, verrijkt met koordrand en bekroonde briljantvormige zilveren applique bezet met12 calibrégeslepen saffieren en 41 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.21 ct. gehalte 0.925 - 66 gram - 7 x 5 cm (de binnenzijde deksel heeft een spiegel metmontuur, bodem deukje en verstevigd aanbinnenzijde)€ 300 - € 5002202 Platina lorgnet met 10 calibrégeslepensaffieren en 62 roosgeslepen diamantengehalte 0.950 - 41.3 gram (2 diamanten ontbreken) - met lederen etui E.B. Memoritz€ 600 - € 8002203 Piaget handopwind ovaal goudendamespolshorloge. Verrijkt met 34 achtkant-geslepen diamanten en zwart emaille, waar-aan zwarte lederen band - gehalte 0.750 24 x 15 mm - l. 20 cm (emaille kleine schilfers)€ 400 - € 6002204 Gouden slagring met cultivé parel, 2 briljantgeslepen diamanten en 8 achtkant-geslepen diamanten in witgouden zetting ca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 2.3 gram - maat 60€ 600 - € 800
2186 t/m 2190
Voorjaarsveiling 2016/ 155
2199 2200
2201, 2202
2205 Gouden rozetring met ovale briljant-geslepen saffier en 12 bolsjewiekgeslepen diamanten in open zilveren zetting - ca. 1.2 ct.Rusland (1958/1994) - gehalte 0.583 en 0.8753.3 gram - maat 53 (saffier heeft oppervlaktekrassen)€ 700 - € 9002206 Gouden ring met ‘antiek’ geslepen smaragd in hoge zetting bezet met 71 roos-diamanten - gehalte 0.585 - 6.8 gram - maat 56(enkele diamantjes ontbreken)€ 1.000 - € 1.2002207 Gouden slagring met cultivé parel en 18 roosgeslepen diamanten - gehalte 0.750 4.1 gram - maat 56€ 200 - € 3002208 Gouden rozetring met 13 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting ca. 2.00 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 6.7 grammaat 54€ 1.700- € 1.8002209 Gouden slagring met 2 ronde cabochongeslepen smaragden waaromheen 8 briljantgeslepen diamanten en 2 achtkant-geslepen diamanten in open zilveren zettingca. 0.24 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 3.9 grammaat 55 (smaragden oppervlakte glis)€ 250 - € 3502210 Gouden rozetring met ovale cabochon-geslepen blauwe glassteen, zogenaamde‘paste’, waaromheen een zilveren rand bezetmet 16 briljantgeslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 0.80 ct. - gehalte 0.585 en 0.9253.7 gram - maat 50€ 600 - € 800
2211 Bewerkte ovale ring met blauwe emaillewaarop een zilveren bloemapplique, waar-omheen een zilveren rand bezet met 28 roos-geslepen diamanten - gehalte 0.585 en 0.9258.8 gram - maat 50€ 700 - € 8002212 Zilveren hanger met 12 roosgelepen dia-manten in dichte zettting aan gouden gour-met collier - ca. 0.30 ct. - gehalte 0.835 en0.750 - 9.6 gram - l. 42 cm€ 300 - € 5002213 Paar gouden met zilveren oorhangersmet 2 bloemetjes bezet met 9 roosgeslependiamanten in dichte zetting per bel. Voorzienvan schroefmechanisme - gehalte 0.585 en0.835 - 8.7 gram - 3.7 cm€ 200 - € 3002214 Gouden ster met 41 roosgeslepen diamanten in dichte zetting en 8 cultivéparels in open spiegelchaton zetting. Te dragen als broche en als hanger middensteen 6.70 - 4.17 mm, h. 1 mm, ca. 0.30 ct. en 0.36 ct. gehalte 0.750 9.4 gram - 4 x 3 cm€ 700 - € 9002215 Gouden halssieraad met bismarck schakel. Waaraan centraal gouden pampelsafgewisseld door parelpampelsgehalte 0.585 - 15.4 gram - voorzien van 2bakslotjes daardoor draagbaar in 2 lengtes l. 38 cm en 44 cm € 250 - € 350
2216 Gouden knoopbroche met zaadparel19e eeuw - gehalte 0.585 - 3.2 gram - ø 2.2 cm€ 50 - € 702217 Ronde gouden broche met koordranden cirkel van korenaren waarin centraal ovale cabochongeslepen turkoois - 19e eeuw gehalte 0.750 - 9 gram - ø 3.6 cm€ 180 - € 2202218 Paar gouden oorhangers met gevlochten haar - Nederland (1853/1906)gehalte 0.585 - 1.3 gram - l. 5 cm€ 100 - € 1502219 Gevlochten gouden collier met 2 gouden geribde bolslotjes - gehalte 0.58553 gram - l. 87 cm€ 750 - € 8502220 Gouden jasseron collier met bolslotgehalte 0.585 - 9.4 gram - l. 120 cm€ 300 - € 4002221 Gouden halssieraad van gevlochtenMilanese schakel waarop 8 gouden bolletjesItalië - gehalte 0.750 - 29.3 gram - l. 33.5 cm€ 650 - € 7502222 Breed oplopende gouden armband met centraal een gecontourneerde rechthoek waarin blauw emaille. Verrijkt met een gouden bloemapplique met strik en voluten-rand. De armband heeft rijke gravering en eengespsluiting met veiligheidskettingNederland (1814/1906) - gehalte 0.750 40.2 gram - 6.5 x 5 cm of 6 x 4.7 cm€ 500 - € 700
2205 t/m 2210
Voorjaarsveiling 2016/ 157
2214, 2215
2221, 2222
158
2223 Gouden broche met Jugendstil lijnen -patroon uitlopend in 2 vleugels bezet metparel waaraan een gouden pampel, van laterdatum, met cultivé parel - gehalte 0.585 10.5 gram - 5.6 x 5.5 cm€ 300 - € 500
2224 Gouden sieradenset met bloedkoralen,bestaande uit: Collier met ruitvormige scha-kels afgewisseld door bloedkoralen schakels.Met centraal 4 pompoengeslepen bloed -koralen. Waarbij een hanger en paar oor -hangers met filigrain versiering en pompoen-geslepen bloedkoralen - gehalte 0.750 29.8 gram - l. collier 60 cm, l. hanger 3 cm en l. oorhangers 5 cm€ 1.000 - € 1.200
2225 Gouden hanger met bloedkoralen pampel - gehalte 0.585 - 3.8 gram bloedkoraal l. 30 en ø 8 tot 10 mm (dikstepunt)€ 120 - € 1502226 Paar gouden oorbellen met boutonbloedkoraal per bel - gehalte 0.585 - 2.1 gram ø ca. 8.3 mm€ 120 - € 150
2223
2224 t/m 2227
Voorjaarsveiling 2016/ 159
2227 Gouden slagring met 2 bouton bloed-koralen - 3.9 gram - ø ca. 7.6 mm - maat 56€ 100 - € 1502228 Gouden sieradenset met ronde licht-groene jade schijf waarin een Chinees teken,bestaande uit: Hanger en paar oorhangersgehalte 0.585 - hanger ø 3.6 cm en oorhangersl. 2.4 cm€ 200 - € 3002229 Gouden schakelarmband met olifantenhaar gemonteerd en gouden karabijnsluiting - gehalte 0.585 - 7.4 gram l. 19 cm€ 200 - € 3002230 Gouden schakelcollier met olifanten-haar gemonteerd en gouden karabijnsluitinggehalte 0.585 - 14.2 gram - l. 39 cm€ 400 - € 6002231 Gouden ring met olifantenhaar gemonteerd - gehalte 0.750 5 gram - maat 54 (breukje)€ 70 - € 100
2232 Paar gouden oorbellen met koord-versierde halve bol gehalte 0.585 - 4.6 gram - ø 1.3 cm€ 100 - € 1502233 Gouden ring met koordversierde halve bol - gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 50 ø 1.3 cm€ 100 - € 1502234 Gouden slangenarmband gehalte 0.585 - 45.5 gram€ 800 - € 1.2002235 Langwerpige jade met gesneden voorstelling van drakenkop en katachtige.In gouden draadmontuur als broche gehalte 0.585 - 28.7 gram - l. 8 cm€ 100 - € 1502236 Jade staafbroche met gouden montuurgemerkt met Chinese keurtekens en 18 gehalte 0.750 - ø 5 mm, l. 4 cm€ 80 - € 1202237 Jade collier met gouden bollen en gouden jasseron schakel - gehalte 0.585 70 gram - l. 86 cm€ 200 - € 300
2238 Gouden markiesring bezet met 15citroengele briljantgeslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 1.25 ct. - gehalte 0.750 3.7 gram - maat 55€ 700 - € 8002239 Fijne gouden ring met briljantgeslependiamant in ruit gezet - ca. 0.01 ct.gehalte 0.585 - 1.1 gram - maat 56€ 50 - € 702240 Gouden staafbroche met centraal eenronde gouden schijf bezet met 4 geslepen saffieren en 5 roosgeslepen diamanten inopen zetting - Gebr. Goossen, Amsterdam(1929/1947) - gehalte 0.585 - 4 gram - l. 5.8 cm€ 100 - € 1502241 Gouden staafbroche met ovale cabochongeslepen prehniet en fijne wit-gouden bladversiering - gehalte 0.585 2.0 gram - l. 5.8 cm € 40 - € 602242 Paar roségouden ‘telraam’ manchet-knopen - gehalte 0.585 - 8.4 gram - l. 2 cm€ 250 - € 350
2228 t/m 2236
2243, 2244
2243 Ovale gouden broche met geschilderdminiatuur damesportret. De rand is gecontourneerd en verrijkt met graveringNederland (1853/1906) - gehalte 0.585 5.3 gram - 6.2 x 5.3 cm€ 150 - € 2002244 Tweezijdige ovale gouden medaillon-hanger. Een zijde met miniatuur heren-portret geschilderd op ivoor. De andere zijdemet in memoriam haarwerk op ivoor enmonogram DGR.gehalte 0.750 - 21 gram - 5 x 4.3 cm (hangoog afgebroken en 1 glas schilfer)€ 150 - € 2002245 Ovale gouden broche waarin schelp-camee met voorstelling van ‘Hebe met drink-schaal in haar hand en met de drinkende adelaarvan Zeus aan haar zijde’. De rand is gesatineerden verrijkt met bogen, granulé versiering enkoordranden - Nederland (1853/1906) gehalte 0.583 - 17.2 gram - 5.6 x 4.8 cm€ 400 - € 6002246 Ovale gouden broche waarin schelp-camee met voorstelling van ‘Musicerende putti’. De rand is gecontourneerd en verrijktmet gravering - zwijnskopje gemerkt, belastingmerk voor buitenlands en oude werken (1831/1893) - gehalte 0.585 - 26 gram 8 x 6.7 cm€ 1.000 - € 1.500
2247 Ovale gouden broche waarin schelp-camee met voorstelling van straattafereel met twee wandelende dames kijkend naarwagenmenner met tweespan, zogenaamde‘Biga’ - Nederland (1906/1953) - gehalte 0.58520 gram - 6 x 4.8 cm€ 350 - € 5002248 Gouden halssieraad, zogenaamd ‘bootjescollier’. Verrijkt met 20 ovale bloed-koralen camee vrouwportretten waaromheenfiligrain cirkelrand en verbonden door filigrain rozetten - H. van Homberg NV,Amsterdam (1966/1996) - gehalte 0.585 57.3 gram - l. 47.5 cm€ 2.000 - € 3.0002249 Gouden halssieraad, zogenaamde ‘bootjescollier’ met ovale filigrain schakelsbezet met gefacetteerde granaten afgewisselddoor filigrain bloemschakels - 19e eeuwgehalte 0.585 - 23.5 gram - l. 42 cm€ 700 - € 8002250 Armband, zogenaamde ‘bootjesarm-band’. Verrijkt met 10 ovale lavacamee vrouw-portretten in de tinten groen, bruin en zwart -gemerkt 12 K, beneden wettelijk goudgehalte16.5 gram - l. 18 cm (waarbij extra bakslot met 3 lava cameeënwaarvan 1 defect - 5.9 gram)€ 350 - € 5002251 Zilveren armband, zogenaamde ‘bootjesarmband’. Verrijkt met 7 ovale lava -cameeën waarvan 5 met vrouwportret en 2 met herenportret - gehalte 0.835 - 36 gramin etui (1 camee randbeschadiging en soldeerplek)€ 150 - € 250
2252 Ovale gouden broche met fraaie agatencamee van vrouwportret in kroonzetting met gladde ronde omranding - meestertekenk ster in ovaal, afgeslagen in steker en deelsleesbaar - Nederland (1853/1906) gehalte 0.585 - camee 42 x 30 mm, dikte 18.4 mm€ 650 - € 8002253 Gouden ring met ovale schelpcameevan vrouwportret - gehalte 0.585 - 5.2 grammaat 53€ 80 - € 1202254 Een als camee bestoken zeeschelp metvoorstelling van ‘De Drie Gratiën’ gemonteerdop voetstuk als lamp - h. 19 cm€ 100 - € 1502255 Paar zilveren oorhangers met 2 diverseedelstenen en fossiel per bel - gemerkt Aryo 925 - l. 4.5 cm€ 50 - € 802256 Zilveren armband met 8 diverse edelstenen en 3 fossielen - gemerkt Aryo 925 l. 18.5 cm€ 100 - € 2002257 Zilveren filigrain schakelarmband met 5 bolle tonneauvormige schakels bezet met 5 ovale cabochongeslepen groene agaten China - gehalte 0.925 - 44.6 gram - l. 17.5 cm€ 200 - € 3002258 Kristallen parfumflacon met goudendop en stopje op gouden voet met bloem-versieringen in foedraal - 19e eeuw gehalte 0.585 (deukjes)€ 50 - € 70
Voorjaarsveiling 2016/ 161
2245 t/m 2250
2258 t/m 2264
2266 2268
2267, 2269 t/m 2271
Voorjaarsveiling 2016/ 163
2259 Rechthoekige schildpadden doos waarin 10-delige gouden naaigarnituur,bestaande uit: sleutel als schuifpotlood,priem, schaar, vingerhoed, rijgnaald, naaldenkoker, 2 garenklosjes, kleine kristallen parfumflacon en fraai klein pillendoosje - 19e eeuw - gehalte 0.750 en0.583 - 45 gram (inclusief schaar en parfum-flacon) - schildpadden doos 18.5 x 12 cm(schaar gerestaureerd)€ 750 - € 1.0002260 2 stervormige gouden garenwindersmet gravering vermaakt tot broche gehalte 0.585 - 4.8 gram - ø 3 cm (tinsoldeer)€ 100 - € 1502261 Gouden vingerhoed - C. La Bie,Amsterdam (1782/1823) - 1805 - 10 gram (3 gaatjes)€ 250 - € 3502262 Spitsovale geparelde gouden gesp metijzeren montuur - keuren onduidelijk lees-baar - 18e eeuw - 5.1 gram - l. 3 cm€ 100 - € 2002263 Gefacetteerd streepagaten pijpje metgouden montuur waarop gravering 19e eeuw - gehalte 0.585 - 14.5 gram - l. 9 cm€ 100 - € 150
2264 Gouden maliënbeurs met 4 bolpampelsen met gouden beugel verrijkt met voluutgravering - 19e eeuw - Frankrijk, gehalte 0.750 - 28 gram€ 650 - € 8002265 Vergulde zilveren face-à-main met gravering - Parijs (1838/1962) - gehalte 0.800 € 30 - € 502266 Gouden savonette herenzakhorlogemet slagwerk. De wijzerplaat is geëmailleerdmet rood en blauw emaille waarop 2 schild-wachten staan. Bij het slagwerk slaan dearmen de bellen aan. De binnendeksel isgemerkt Automate Répétition à QuartzSilencieuse Rocail - Zwitserland (1880/1934)gehalte 0.750 - 125.3 gram - ø 5.8 cm€ 1.000 - € 1.5002267 Gouden herenzakhorloge. De zilverenwijzerplaat heeft een datum aanduiding eneen rasterpatroon, gemerkt met RobertBrandt & Ce. - gehalte 0.750 - 74.5 gram ø 5.3 cm€ 500 - € 7002268 Zilveren herenzakhorloge met witteemaille wijzerplaat, entourage van emailleranden en op achterzijde een emaille vrouwenpotret. De binnenkant van de dekselis gemerkt met Chinees teken in cirkel. De binnendeksel is van glas waaronder hetrijkbewerkte uurwerk te zien is gehalte 0.925 - 112.5 gram - ø 5.6 cm€ 400 - € 600
2269 Verguld spillegang herenzakhorlogemet witte emaille wijzerplaat en in gedrevenoverkast met allegorische voorstelling uurwerk gemerkt T. Moore Londen - 84 gramø uurwerk 4 cm, overkast 4.6 cm€ 300 - € 5002270 Verguld zilveren spillegang herenzak-horloge met witte emaille wijzerplaat en ingedreven vergulde zilveren overkast met allegorische voorstelling - uurwerk gemerktJames Paterson Edinburgh No1 - Londen 1803gehalte 0.925 - 139 gram - ø uurwerk 4.9 cm,overkast 5.6 cm€ 300 - € 5002271 Zilveren spillegang herenzakhorlogemet witte emaille wijzerplaat, entourage van2 parelranden en op achterzijde ovale emaillevoorstelling van moeder met kind in haararmen - Frankrijk (1819/1838) - gehalte 0.800125.3 gram - ø 5.3 cm€ 300 - € 5002272 Meistersinger scrypto limited edition‘Edition 1Z’ handopwind stalen herenpols-horloge met orginele bruine lederen band en vouwsluiting - 222/036 - 86.7 gram ø 43 mm - met certificaat 2005€ 500 - € 700
2272
2273 2274
2273 Christiaan van der Klaauw AriadneAutomatic gouden herenpolshorloge met groene lederen band en gouden doorn-sluiting - No. 003 18K - gehalte 0.750 125.5 gram - ø 41 mm€ 6.000 - € 8.0002274 Tag Heuer Monaco Vintage GulfLimited Edition Automatic stalen herenpols-horloge met orginele zwarte lederen band envouwsluiting - CW2118 VB1739 0896/4000104.5 gram - 38 x 38 mm € 900 - € 1.2002275 Franck Muller Casablanca SaharaAutomatic stalen herenpolshorloge met orginele bruine lederen band en doorn-sluiting - No 191 2852 CASA SAHARA 48.7 gram - 30 x 44 mm (vochtschade)€ 700 - € 900
2276 Cartier Santos 100 Automatic goud metstalen herenpolshorloge met bruine lederenband en vouwsluiting - 1904-2004 582999CE2656 - 135 gram - 41 mm (saffieren kroon beschadigd)€ 1.250 - € 1.5002277 Arnold & Son 7 Days White EnsignLimited Edition stalen herenpolshorloge metorginele gele rubberen band en doornsluiting071/100 No 294 E - 111 gram - ø 44 mm met certificaat 2006 (2 wijzers los)€ 700 - € 9002278 IWC Portuguese ChronographAutomatic roségouden herenpolshorlogemet bruine lederen band en gouden doorn-sluiting - 3110200 gehalte 0.750 - 106.9 gram - ø 41 mm€ 5.500 - € 6.000
2279 Jaeger-LeCoultre Reverse Grand Taillehandopwind stalen herenpolshorloge metoriginele zwarte lederen band en doorn-sluiting - 270.8.62 1824451 - 55.4 gram 26 x 42 mm€ 1.200 - € 1.5002280 Cartier Santos 100 Automatic goudenmet stalen herenpolshorloge waaraan goudenmet stalen band en vouwsluiting - 169674MX3001 - 151.8 gram - ø 42 mm€ 1.200 - € 1.500
Voorjaarsveiling 2016/ 165
2275 2276
2277 2278
2279 2280
2404
2401 2403
Voorjaarsveiling 2016/ 167
Sluiting online-veiling, maandag 18 april 2016, vanaf 21.00 uur
Veilingnrs. 2401 t/m 2536Zilveren voorwerpen, bestekgoed, miniaturen etc.
2401 Jugendstil getordeerde kristallen karafmet zilveren schenkmontuur. Verrijkt metflorale motieven. De greep is gevormd dooreen bloemensteel. Voorzien van vergulde binnenzijde waarin bajonet binnenmontuurmet kristallen ijsreservoir - gemerkt Koch &Bergfeld, Bremen Duitsland - rond 1900gehalte 0.800 - nr 44164 - binnenwerkgemerkt belastingteken wolfskop in driehoek(1893/1906)€ 200 - € 4002402 Paar zilveren tafelfazanten - ZaanlandseZilversmederij, Amsterdam/Haarlem(1920/1990) - 1962 - gehalte 0.835 - 546 gram l. 24 en 23 cm (1 teen van klauw ontbreekt)€ 200 - € 4002403 Bolle ronde zilveren bloempot met 6gedreven bloemen en geplooide voetZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - 1928 - gehalte 0.835 - 314 gram ø 12 en h. 13.5 cm (deukjes)€ 100 - € 150
2404 Paar zilveren borden met geplooiderand. Op achterzijde gravure van monogramWR met kroon en 1891, ‘Wilhelm Rex 1891’.Toegeschreven aan Wilhelm II Koning vanPruissen - gemerkt SY & WAGNER BERLINgehalte 0.800 - 528 gram - ø 22.5 cm€ 300 - € 5002405 6-persoons zilveren tafelcassette - Kon.van Kempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden)1961 tot 1964 - Gustav Beran - Model Jeunessegehalte 0.835 - 2720 gram (gewicht zondermessen) en 4008 gram (gewicht met messen(1 tafelmes ontbreekt)€ 900 - € 1.3002406 Zilveren pasteischep met versiering vancannelures en uitlopend in punt - Fa. T.L. Uriot & Zoon, Amsterdam (1883/1909)1906 - gehalte 0.835 - 52 gram€ 30 - € 502407 Zilveren bonbontang met fijne gegraveerde bandjes - C. Boon, Schoonhoven(1925/1940) - 1925 - gehalte 0.835 - 49 gram€ 40 - € 60
2408 Paar zilveren botermesjes met ajourdriehoekbekroning Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - gehalte 0.835 46 gram€ 40 - € 602409 Zilveren theezeef op zilveren lekbakGerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)1944 - model 210 - gehalte 0.835 - 73 gram€ 40 - € 602410 Zilveren roomlepel Gerritsen & van Kempen NV, Zeist(ca.1926/1961) - model 210 gehalte 0.835 - 26 gram€ 40 - € 602411 Zilveren natfruitschep met ajour banenversiering in cirkel in de lepelbak ensteel uitlopend in punt met filetrand Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1924 gehalte 0.835 - 56 gram€ 40 - € 60
2402
2416
2423
Voorjaarsveiling 2016/ 169
2412 10 zilveren theelepels, zilveren suikerschep en zilveren vleesdienvork Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)Gustav Beran - model 400 gehalte 0.835 - 181 gram (suikerschep met inscriptie Kerst)€ 50 - € 1002413 Zilveren bowllepel, zilveren suikerschepen zilveren theeschep - SchoonhovenseZilverfabriek Fa. H. Hooijkaas, Schoonhoven(1924/1943) - model Moustache met hamerslaggehalte 0.835 - 121 gram€ 60 - € 802414 12 zilveren theelepels met hamerslag en bewerkte bogenrand - C.F. Wewer,Schoonhoven (1915/1968) - gehalte 0.835 118 gram - in etui€ 70 - € 1002415 12 zilveren theelepels met hamerslag en acanthusblad bekroning - J. Niekerk,Schoonhoven (1901/1943) - gehalte 0.835 133 gram € 50 - € 100
2416 6 zilveren kandelaartjes in de vorm vaneen narcis - A.M.F. Lambooij, Heemstede(1977/heden) - gehalte 0.835 100 gram - ø 5 en h. 1 cm en ø voor kaars 1 cm€ 100 - € 1502417 2-delig zilveren roomstel met houtenhandgreepjes - Gerritsen & van Kempen NV,Zeist (1926/1961) - 1932 - gehalte 0.835 97 gram (roomkan deukje)€ 70 - € 1002418 Spitsovaal zilveren blaadje C.L.J. Begeer, Utrecht (1904/1951) - 1933 gehalte 0.835 - 149 gram - 23 x 15 cm€ 70 - € 1002419 Paar zilveren flessenbakken met ajouropstaande rand en losse glazen bodems C.L.J. Begeer, Utrecht (1904/1951) - 1930 gehalte 0.835 - 99 gram - ø 9.3 cm (1 glazen bodem beschadigd en 1 glazenbodem schilfers)€ 70 - € 100
2420 Rond zilveren roomstel met hamerslagen halfronde opstaande oren op ovaal zilveren blad met hamerslag - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1932 - gehalte 0.835 - 490 gram - 26 x 19.5 cm(roomstel deukjes)€ 100 - € 1502421 Ovaal zilveren dienblad met ajouropstaande cirkelrand en geïntegreerde hand-grepen - gehalte 0.835 - 1181 gram - 37 x 33.5 cm€ 300 - € 5002422 Rechthoekige zilveren tabaksdoos metgelobde rand en ivoren staf als duimrust. De deksel heeft een vergulde binnenzijde ende doos een houten binnenzijde - Oostenrijkgehalte 0.925 - 19 x 12 cm€ 100 - € 1502423 Ovale gecontourneerde zilveren dekschaal - M.H. Wilkens & Söhne, Duitslandgehalte 0.830 - 1138 gram - 32.5 x 22.5 cm€ 200 - € 4002424 Zilveren Menorah, zevenarmige Joodsekandelaar - gehalte 0.835 - 971 gramh. 26.5 cm€ 250 - € 350
2424
1702437
2425
1Voorjaarsveiling 2016/ 1712438, 2440, 2439
2425 Rechthoekige zilveren doos met rijkegravering en ruitvormig applique waarinovale cabochongeslepen lapis lazuli. De hoeken zijn afgevlakt en voorzien van voluutgevormde pootjes. De binnenzijde isverguld - gehalte 0.835 - 560 gram - 20 x 11 cm € 200 - € 3002426 Ovale zilveren hengselschaal met ajouropstaande rand versierd met guirlandes enluit spelende putti, voorzien van uitneem-bare glazen bodem en staande op bolpootjesgemerkt Sterling Silver - gehalte 0.925 235 gram - 27 x 15 cm€ 150 - € 2002427 Zilveren coupe op hoge zilveren voet,zogenaamde ‘tazza’. Verrijkt met gravering,knorren en geribde randen - Portugal(1938/1984) - gehalte 0.916 - 790 gram ø 24 cm en h. 20.5 cm€ 250 - € 3502428 Zilveren coupe op ronde zilveren voet.Verrijkt met bloemgravering, knorren enkoordranden - Portugal (1938/1984) - gehalte0.916 - 607 gram - ø 21 cm en h. 12 cm€ 200 - € 3002429 5-lichts zilveren kandelaar met strik-medaillons, slingerlijnen en parelranden D.J. Aubert, ’s-Gravenhage/Voorburg(1958/heden) - gehalte 0.835 - 1139 gram h. 42 cm€ 300 - € 500
2430 12 zilveren viscouverts - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1998 - Hollands glad - gehalte 0.925 1048 gram€ 600 - € 8002431 6 zilveren viscouverts - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961)Hollands glad, model 1060 - 1937 gehalte 0.835 - 590 gram€ 400 - € 6002432 12 zilveren tafelcouverts - J. van den Broek, Amsterdam (1822/1860) 1852Hollands glad - gehalte 0.835 - 1673 gram€ 600- € 8002433 12 zilveren dessertcouverts - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1999 - Hollands glad - gehalte 0.925 1163 gram€ 600 - € 8002434 2 zilveren groentelepels - Winkeliers-merk HOEKER & ZOON - D. van Outvorst &Zoon, Amsterdam (1905/1916) - 1906 Hollands glad - gehalte 0.925 - 253 gram€ 100 - € 1502435 12 zilveren taartvorken - Kon. van Kempen en Begeer BV, Zeist(1961/heden) 1977 - Hollands glad - gehalte 0.835 - 208 gram€ 80 - € 1202436 12 zilveren theelepels - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1978 - Hollands glad - gehalte 0.835 - 218 gram€ 80 - € 120
2437 Ronde zilveren champagnekoeler met 2 grote voluutgrepen waarop acanthusblad-versiering en staande op ronde voet Walker & Hall, Sheffield - 1951 - gehalte 0.925 912 gram - h. 23 cm€ 300 - € 5002438 Bewerkte zilveren rammelaar met fluitje, belletjes en parelmoeren greep George Unite, Birmingham - 1880 gehalte 0.925 - l. 18 cm€ 100 - € 1502439 Zilveren ‘parasol’ rammelaar met fluit-je, belletjes en fijne parelranden - Duitsland,gemerkt 835S gehalte 0.835 - 57 gram - l. 16 cm€ 100 - € 1502440 Zilveren beker met vergulde binnen-zijde - meesterteken ECP in 3 cirkelsgehalte 0.950 - 148 gram (klein deukje langs de bodemrand)€ 50 - € 702441 Ronde zilveren coupe met gedrevenbloemversiering en op hoge houtgevulde voetWilliam Hutton & Sons Ltd, Chester - 1911gehalte 0.925 - 212 gram - ø 17 cm en h. 9.5 cm€ 100 - € 1502442 Rond zilveren cabaret met fraaie gecontourneerde rand en op slakkenhuis-gevormde pootjes Edward Barnard & Sons Ltd., Londen - 1969gehalte 0.925 - 867 gram - ø 31 cm€ 300 - € 500
2449
2443 Gecontourneerd rond zilveren cabaretmet knorrenrand en op klauwpootjesMappin & Webb, Sheffield - 1912 - gehalte0.925 - 306 gram - ø 21 cm€ 200 - € 3002444 Gecontourneerd vierkant zilveren cabaret op gekrulde pootjes A.E. Poston & Co Ltd, Sheffield - 1943 gehalte 0.925 - 864 gram - 30 x 30 cm€ 300 - € 5002445 3-delig gefacetteerd zilveren theeservies Viners Ltd Edward Viner, Sheffield 1937gehalte 0.925 - 1038 gram€ 400 - € 600
2446 Zilveren sauskom met gefacetteerdeovale buik, snaveltuit en voluutgreep Walker & Hall, Birmingham - 1918 gehalte 0.925 - 114 gram - 14.5 x 8 cm€ 80 - € 1202447 3-delig zilveren hors d’oeuvrestelHenry Wigfull, Sheffield - 1919 gehalte 0.925 - 84 gram€ 50 - € 1002448 5 zilveren viscouverts met graveringvan vis en bekroning van parelmedaillonwaarin gravure van bekroond schild met sleutel - gemerkt Duitsland 800 H. Meyen &Co - gehalte 0.800 - 490 gram€ 150 - € 200
2449 Gecontourneerd zilveren visdien -couvert met fraaie gravering van paling op de dienvork en gravering van karper op hetdienmes en met parelmoeren heften C.J. Begeer, Utrecht (1868/1920) - 1901 gehalte 0.835 - 278 gram€ 100 - € 1502450 Zilveren viscouvert met zilveren heftenuitlopend in punt met filetrand Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1915 gehalte 0.835 - 90 gram€ 40 - € 60
2348
Voorjaarsveiling 2016/ 1732457
2456
2451 Zilveren viscouvert met gravering engeribde zilveren heften Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1894 gehalte 0.835 - 76 gram€ 40 - € 602452 Paar fraaie zilveren natfruitscheppenmet ajour versiering - Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1901 Rondfilet gehalte 0.835 - 170 gram€ 100 - € 150
2453 Zilveren aspergetang - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1932 - Dubbelfilet - gehalte 0.835 - 209 gram€ 80 - € 1202454 6 zilveren oestervorkjes - J.A.A.Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist (1906/1919)Rondfilet - gehalte 0.835 - 113 gram€ 50 - € 702455 6 zilveren fruitmessen met geribde zilveren heften - keuren onduidelijk leesbaargehalte 0.835 - 291 gram € 100 - € 150
2456 Ovaal zilveren dienblad met filetrand en geïntegreerde handgrepen Zilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) 1925 gehalte 0.835 - 771 gram - 41 x 17 cm€ 300 - € 5002457 Paar ovale ajour zilveren bonbon-manden. Verrijkt met ajour spitsbogen enrondbogen waarlangs parelrand en filetrandC.L.J. Begeer, Utrecht (1904/1951) - 1911 en 1914gehalte 0.835 - 230 gram - 19 x 9 cm€ 200 - € 300
2458 Kelkvormige zilveren kinderbeker met parelrand langs de bovenrandWinkeliersmerk BEGEER C.J. Begeer, Utrecht (1868/1920) - 1914 gehalte 0.835 100 gram (deukje)€ 50 - € 1002459 4 zilveren tafelcouverts J.A.A. Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist(1903/1924) 1917 - Parelrand gehalte 0.835 - 566 gram€ 200 - € 3002460 4 zilveren dessertcouverts J.A.A. Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist (1903/1924) -1918 (2x) en 1919 (6x) Parelrand - gehalte 0.835 - 366 gram€ 150 - € 2502461 4 tafelmessen met zilveren heften Gebr. Huisman, Schoonhoven (1961/h) - 1982Parelrand - gehalte 0.835 € 100 - € 1502462 4 dessertmessen met zilveren heftenGebr. Huisman, Schoonhoven (1961/h) - 1982Parelrand - gehalte 0.835 € 100 - € 1502463 4 zilveren viscouverts - H.M. Mansvelt,Rotterdam (1883/ca.1922) - 1919 - Parelrandgehalte 0.835 - 389 gram€ 150 - € 2502464 12 zilveren oestervorkjes Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1885 (7x) en 1896 (5x) Parelrand - gehalte 0.835 190 gram€ 70 - € 1002465 Zilveren bowllepel met schelpvormigelepelbak en gedraaide ebbenhouten steelmeesterteken onduidelijk - 1873 gehalte 0.835 - l. 26 cm€ 50 - € 1002466 6 zilveren koffielepels met hamerslagen krulversiering - Zwitserland, gemerkt 835Sgehalte 0.835 - 176 gram€ 70 - € 1002467 Zilveren dienschep met hamerslag,geribde nodus en ebbenhouten lelie-bekroning - Helsinki - 1953 gehalte 0.813 - 114 gram - l. 14.5 cm€ 40 - € 60
2468 Zilveren brijlepel. Verrijkt met hamer -slag, de steel heeft 2 slakkenhuisversieringenen is uitlopend in spatel met bogenrandessayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1923 - gehalte 0.826 - 154 gram l. 37 cm (inscriptie achterzijde)€ 100 - € 1502469 Zilveren compotelepel. Verrijkt methamerslag en bekroning van waterlelie essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1923 gehalte 0.826 - 69 gram l. 23.4 cm€ 50 - € 1002470 2 zilveren vleesvorkjes en zilveren theelepel met bekroning van Franse lelieessayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) 1922 en 1923 gehalte 0.826 - 36 gram€ 30 - € 502471 Zilveren bestekgoed - model FrenchLily, ‘Fransk Lilje’ - gemerkt H. Kyster (4x)essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1923 - gehalte 0.826 - 550 grambestaande uit: 8 tafelvorken, 3 toespijslepels,suikerschep en 5 theelepels (3 met initialen E.L.)€ 150 - € 2502472 Zilveren briefopener met bekroningvan koningin Thyra Danebod, ‘Gewapend met zwaard en vlag, de wacht over het hele land’essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1913 - gehalte 0.826 21 gram(gebruikssporen)€ 30 - € 502473 Zilveren briefopener met bekroningMaria met kindje Jesus - gemerkt Ringsted1918 - essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1917 - gehalte 0.826 - 47 gram(inscriptie)€ 30 - € 502474 2-delig rond zilveren roomstel methamerslag. De suikerpot heeft een bol -bekroning en de roomkan een voluutgreep,beide aan de onderzijde inscriptie ‘1921 1Sept.1946’ - Georg Jensen (1933/1944) gemerkt HN 925.S Denmark GJ Sterling 847A gehalte 0.925 216 gram - ø 6 en 8 cm (deukjes)€ 200 - € 300
2475 Ronde gelobde vergulde zilveren‘Margret’ beker. Verrijkt met gravering. De onderzijde is gegraveerd met bekroondmonogram MM OCT. 1975 gemerkt A. Michelsen Copenhage SterlingDenmark gehalte 0.925 - 114 gram - h. 6 cm€ 50 - € 1002476 26 vergulde zilveren theelepelsgevormd door bloem en blad versieringenC.M. Cohr Factory, Fredericia essayeurs-teken J. Sigsgaard, Denemarken(1933/1960) 1948 en 1950 (2x) gehalte 0.826 - 237 gram€ 150 - € 2502477 Pasteischep, broodvork en vlees -dienmes met zilveren heften in Rococo stijlessayeursteken J. Sigsgaard, Denemarken(1933/1960) - 1948 - gehalte 0.826€ 50 - € 1002478 Komkommercouvert met zilveren heften waarop 2 overlappende hartvormenessayeursteken J. Sigsgaard, Denemarken(1933/1960) - 1948 - gehalte 0.826€ 50 - € 702479 Zilveren bestekgoed - model Saxon flower, ‘Sachisk design’ - C.M. Cohr Factory,Fredericia - essayeursteken J. Sigsgaard,Denemarken (1933/1960) - 1950 t/m 1960gehalte 0.826 - 328 gram (gewicht zonder messen) - bestaande uit: 6 dessertlepels, 5 messen, toespijslepel, suikerschep en servetband€ 150 - € 2502480 2 diverse zilveren suikerscheppen en 2 zilveren theelepels met florale versieringenDenemarken - 1938, 1958 en 1959 gehalte 0.826 - 51 gram€ 30 - € 502481 Vleesdienvork met zilveren heft waaropopengewerkte florale bekroning gemerkt Berg - essayeursteken J. Sigsgaard,Denemarken (1933/1960) - 1950 gehalte 0.826€ 40 - € 60
Voorjaarsveiling 2016/ 175
2468
2474
2482
2482
Voorjaarsveiling 2016/ 177
2482 Rechthoekig zilveren presenteer -schaaltje met fraaie gravering van Chinesefiguren in landschap bij pagode en ajouropstaande rand met verhalende voorstellingvan Chinese figuren, staande op geribde bolpootjes gemerkt Chinese keurtekens WH 90 enChinees karakter - 206 gram - 16.4 x 11.4 cm€ 300 - € 500
2483 Ronde zilveren Oosterse coupe. Verrijkt met gedreven reliëfvoorstelling vandansende figuren in boomlandschap gehalte 0.800 296 gram - ø 15 en h. 9 cm€ 100 - € 1502484 6 zilveren viscouverts Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)- 1928 - Haags lofje - gehalte 0.835 - 575 gram€ 400 - € 6002485 6 zilveren viscouverts - Gerritsen & van Kempen NV, Zeist(ca.1926/1961) - Haags lofje 1930 gehalte 0.835 - 556 gram€ 400 - € 600
2486 Zilveren pasteischep met ajour banenin de schep Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)1931 - Haags lofje gehalte 0.835 - 58 gram€ 40 - € 602487 6 zilveren theelepels Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)Haags lofje - gehalte 0.835 - 80 gram€ 40 - € 60
2483
2488 t/m 2497
2498, 2499, 2500
Voorjaarsveiling 2016/ 179
2502
2488 Zilveren kurkentrekker met cilinder-vormig trekkershuis en parelmoeren hand-vat. Versierd met parelrand en getordeerdebanden - meesterteken SP in ovaal, vermoedelijk J. van der Stiepel, Amsterdam(1779/1813) - 20 gram - l. 8.5 cm (doorn afgebroken)€ 300 - € 5002489 Rond wit marmeren bakje op filigrainzilveren voetstuk met bolpootjes gehalte 0.800 - 58 gram - ø 7 cm€ 30 - € 502490 Schelpvormig zilveren pepermunt-doos met reliëfversiering van bloemen op dedeksel en reliëfversiering van bloemplukkendechtpaar in landschap - J. Oranje, Middelburg(1817/1843) - gehalte 0.835 35 gram (gebruikssporen)€ 50 - € 1002491 Zilveren bloemenmand als loderein-doos met bandelwerk en schild - D.H. GreupSr., Schoonhoven (1837/1864) - 1842 gehalte 0.835 - 15 gram€ 100 - € 1502492 Zilveren boek als lodereindoos meesterteken onduidelijk - Amsterdam rond 1800 - 13.8 gram € 100 - € 150
2493 Bewerkt zilveren kabinet als loderein-doos met tekst ‘DIT KABINET HEB IK VANDOEN HET IS ALWEER EEN NIEUW FATZOEN’D. de Jong Wz., Groningen (1899/1941)gemerkt met pseudo keuren gehalte 0.835 - 28 gram€ 100 - € 1502494 Rechthoekige tweevaks zilveren post -zegeldoos met stippelgravering en inscriptie‘POSTZEGELS’ - G. Regtdoorzee Greup,Schoonhoven (1864/1888) - 1861 gehalte 0.835 - 30 gram€ 50 - € 1002495 Geribde zilveren muntenkoker met 5 cents als bodem en deksel - Willem III - 1850waarin enkele muntjes - gehalte 0.835 13 gram (deksel vast)€ 50- € 1002496 Bewerkte zilveren tamboereernaald-houder - 19e eeuw - gehalte 0.835 - 8 gram€ 30 - € 502497 Tapstoelopende rechthoekige zilverenreisnecessaire met reliëfvoorstelling van ridder en jonkvrouw waaromheen voluten enbloemen. Met roosgeslepen rode steen alsknopje en met houten interieur vermoedelijk 18e eeuw - 31 gram (gewicht zonder binnenwerk, attributen ontbreken en gaatje)€ 50 - € 100
2498 Miniatuur zilveren treeft - Onduidelijkgekeurd met gilde keuren, extra gemerkt metherkeur ZII - gehalte 0.835 - 10 gram€ 100 - € 1502499 Paar driehoekvormige miniatuur zilveren zoutvaten met staand figuurtjegemerkt met pseudokeuren gehalte 0.835 - 42 gram€ 50 - € 702500 Miniatuur zilveren treeftA. Effemans, Amsterdam (1705/1734) extra gemerkt met herkeur van ongekroondstadskeur Gouda en gemerkt met gearceerdeJ, belastingstempel oud en inlands (1906/1953)12 gram€ 100 - € 2002501 12 zilveren koffielepels met fijne stippelrandgravering - meesterteken L in ruitmet 2 stippen - gemerkt met boomtak - DeZuidelijke Nederlanden (1815/1832) - 154 gram€ 100 - € 1502502 Rechthoekige zilveren mosterdpot en 3 rechthoekige zilveren zoutvaten. Versierdmet palmetranden en staande op klauwbol-pootjes. Voorzien van trapgeslepen kristallenbinnenbakjes - Winkeliersmerk DIEMONT H. Smits, Amsterdam (1815/1836) - 1819 gehalte 0.925 - 297 gram (met 3 benen schepjes, parelmoeren schepjeen kristal schilfers)€ 600 - € 800
2506
2510
2503 Paar kristallen zoutvaten op vierkantezilveren voet met schuingeribde banden enfiletrand, staande op bolpootjes J. Schalkwijk, Rotterdam (1818/1847) gehalte 0.835 (schilfers)€ 150 - € 2502504 Kristallen mosterdpot met zilverendop, zilveren voluutgreep op vierkante zilveren voet met bolpootjes. Verrijkt met vergulde binnenzijde, schuingeribde bandenen filetrand - J.G. Grebe Jr., Rotterdam(1827/1861) - 1832 - gehalte 0.835 (schilfers)€ 150 - € 250
2505 4-delig kristallen mosterdstel met zilveren monturen en op gefacetteerde zilveren voeten . Verrijkt met geribde banden,waarbij zilveren mosterdlepel en paar zilveren zoutschepjes met vergulde lepel-bakjes - mosterdpot en zoutvaten D.L.Bennewitz, Amsterdam (1818/1826), strooibusT.G. Bentveld, Amsterdam (1815/1853) en lepeltjes S. Woortman, Amsterdam(1816/1844) - gehalte 0.925 en 0.835 (schilfers en kristallen mosterdpot defect) € 200 - € 400
2506 Paar achtkantige zilveren koek-trommels op achtkantig zilveren blad.Verrijkt met schuingeribde banden J.M. van Kempen Jr., Utrecht (1835/1858) 1842 - gehalte 0.835 1483 gram - blad 31.5 x 23.5 cm€ 1.000 - € 1.2002507 Zilveren suikerstrooilepel met ovaleajour lepelbak waarlangs parelrand en steeluitlopend in punt met filetrand H.W. van Giffen, Groningen (1815/1830) - 1817 gehalte 0.835 - 31 gram€ 100 - € 150
Voorjaarsveiling 2016/ 181
2511 2512
2508 Zilveren tafellepel met gravering enmonogram PH 1796 - meesterteken FCH vermoedelijk Enkhuizen 18e eeuw - 58 gram(deukje)€ 30 - € 502509 Zilveren lepel met pied-de-biche. De lepelbak heeft inscriptie ‘Anna Van HoornVrou van Samuel tak van gebr 1714 gest 1739’L. van der Woord, Vlissingen - 1785 - 50 gram€ 50 - € 1002510 6 zilveren tafelcouverts - J. vanTonningen (1715/1766) of J. Tiddens (1718/1739)Delft - jaarletter X, 1727 of 1751 - 742 gram (initialen E.V.A.D)€ 400 - € 600
2511 Paar achtkantige zilveren kandelaarsmet lof versiering, staande op achtkantigevoet met in het midden een iets verdiept rondcentrum waarin bekroond alliantiewapen J. Logerath I, ’s-Gravenhage (1726/1754) jaarletter V, 1742 - 844 gram - h. 20.5 cm Het wapen behoort vermoedelijk bij Willem Baron van Wassenaer (1712-1783) enJohanna Wilda van Wijhe Vrouwe van Echteld(1720-1754)€ 5000 - € 7000
2512 Paar achtkantige zilveren kandelaarsmet lof versiering, staande op achtkantigevoet met in het midden een iets verdiept rondcentrum waarin bekroond alliantiewapen J. Logerath I, ’s-Gravenhage (1726/1754) jaarletter D, 1750 - 858 gram - h. 20.5 cm Het wapen behoort vermoedelijk bij Arent van Wassenaer (1669-1721) en Anna Margaretha Bentinck (1683-1763)€ 5000 - € 7000
2513
2514
2515
Voorjaarsveiling 2016/ 1832517 2518
2513 Ovale zilveren tabaksdoos. De dekselheeft een rijke gravure van bekroond wapen-schild waarin staande leeuw en aan weerszij-den een gehelmde leeuw. Met omlijsting vanfijne zigzagrand en vergulde binnenzijde W. Husselman, Deventer (1829/1870) - 1827gehalte 0.835 - 217 gram - 14.5 x 10 cm€ 300 - € 5002514 4-delig zilveren mosterdstel. Verrijktmet guirlandes, eierlijsten en acanthus-bladeren en met blauwe glazen binnenzijdebestaande uit: Mosterdpot, peperstrooibus enpaar zoutvaten - A. van Beul, ’s-Hertogenbosch (1793/1811) - 1792/1793 (2x) enJ. van Dungen, ’s-Hertogenbosch (1790/1807)422 gram - h. 14 cm, ø 6 cm, zoutvaten 8 x 5.6 cm (glas strooier kleiner formaat, 1 zoutvat sterslijpsel in bodem en beide zoutvaten schilfers)€ 700 - € 900
2515 Ovaal zilveren zoutvat met ajour wandverrijkt met ruiten, ellipsen en cirkels.Staande op klauwbolpootjes en met blauweglazen binnenzijde - meesterteken PR inrechthoek - eind 18e eeuw - 74 gram 8.3 x 5.7 cm (schilfer)€ 200 - € 3002516 Ajour zilveren mosterdpot met bloem-bekroning en blauwe glazen binnenzijdeAmsterdam, vermoedelijk 1791 en lossingteken L van 1795 (restauratieplekjes, marriage met klauwpootjes en blauw glas schilfer)€ 300 - € 500
2517 Zilveren kandelaar. Getorst model verrijkt met rocailles, schelpen en bloemen J. Seeser, Groningen - 1771/1772 - 465 gram h. 26 cm (met gedreven zilveren bobèche vanlater datum)€ 2.000 - € 3.0002518 Balustervormige zilveren theeketel.Verrijkt met holle en bolle godrons, fijne geciseleerde bladranken op gepointilleerdeondergrond waartussen cannelures. Hetscharnierende hengsel heeft een gezwarthouten greep en de tuit wordt gevormd dooreen drakenkop - gemerkt HB aaneen, vermoedelijk H.H. Braam, IJsbrechtumFriesland (1786/1808) - 428 gram - h. 16.5 cm€ 1.000 - € 1.500
2519
2519 3 opaline glazen mosterdpotten met zilveren doppen en zilveren zwanenhalsgevormde handgrepen, staande op voetstukvan 3 gevleugelde adelaarskoppen verrijktmet bloemen en schelpen en 3 deels verguldezilveren mosterlepeltjes. Daarbij 4 bijbehorende opaline glazen zoutvaten met 3 deels vergulde zilverenzoutschepjes - H.G. Esser, Weert (1838/1892)zwaardje gekeurd€ 700 - € 900
2520 Capucijner schoteltje op zilveren voetstuk van 3 gevleugelde adelaarskoppen verrijkt met bloemen en schelpen H.G. Esser, Weert (1838/1892) - zwaardjegekeurd (schoteltje barst en voet 2 gaatjes)€ 30 - € 502521 Zilveren visdienschep met ajour bladversiering in de schep en geribd heft P.L. Uriot, Amsterdam (1815/1865) gehalte 0.835 - 138 gram€ 100 - € 200
2522 Zilveren visdienschep met rijke ajourvoluutgravering en ivoren heft J. van Wijk Jr., Amsterdam (1846/1875) - 1847 gehalte 0.835 - 144 gram€ 250 - € 3502523 Zilveren sladiencouvert met rijke gravering A. de Rooij, ’s-Hertogenbosch (1868/1887) 1879gehalte 0.835 - 158 gram€ 100 - € 150
2523
Voorjaarsveiling 2016/ 1852524
2524 Ronde lichtgroene jade kom op verguldzilver voetstuk van Henri Duponchel,Parijs(1794/1868). Het voetstuk is een vierpasmet bandversieringen van rood wit en blauwemaille waarop 4 panters behangen met druivenranken. De panters dragen de bodem-ring van de jade kom die is versierd met rooden wit emaille - gemerkt DUPONCHEL gehalte0.950 - 976 gram - ø 15.5 cm en h. 12 cm (het donkerblauwe emaille heeft schilfers)€ 1.000- € 1.500
2525
2525 Ronde rozenkwarts coupe op rozen-kwarts voet. Verrijkt met vergulde zilverenmonturen met geribde randen en halve malachieten nodus. De bovenrand heeftinscriptie ‘10 maart 1966’ - gemerkt WolfersFrères A925 en J. Steltman - gehalte 0.925 519 gram - ø 12 cm en h. 6 cm€ 250- € 5002526 Ovale vergulde zilveren snuifdoos.Verrijkt met gravering. De binnenzijde van de deksel is gegraveerd met het Wapenvan Spanje waaronder de handtekeningenvan Koning Juan Carlos en Koningin SofiaSpanje, keurteken van 1934/1988 gehalte 0.915 - 69 gram - 7 x 5 cm€ 150 - € 2002527 Vierkante zilveren presenteerdoos metrijke toogversiering in graveer- en etstech-niek waarop gouden applique met wapen-schild van Iran - gehalte 0.925 - 566 gram 16 x 16 cm in origineel blauw etui€ 300 - € 5002528 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak, de steel versierd met kabelrand enfiletrand en met waaierbekroning J. Even en A. Roelofs, Amsterdam - 1840 gehalte 0.925 - 213 gram€ 80 - € 120
2529 Zilveren soepdienlepel S. Woortman, Amsterdam - 1826 Dubbel Rondfilet - gehalte 0.835 - 201 gram€ 80 - € 120 2530 Zilveren soepdienlepel met drievoudige filetrand rond de stomphoek lepelbak G. Peeters, Rotterdam - 1832 - drievoudigRondfilet eindigend met lof gehalte 0.835 - 159 gram€ 70 - € 100 2531 Zilveren soepdienlepel met eivormigelepelbak - Cornelis Rudolf Stolting,Amsterdam - 1790 - glad model - 238 gram(wapengravure)€ 200 - € 3002532 Zilveren soepdienlepel Jacobus Schrader, Gorinchem - 1787 glad model met waaiervorm aanzet achterop lepelbak - 203 gram€ 200 - € 3002533 Zilveren theebus. Rechthoekig oplopend model met bolle schouders enrechthoekige bovenzijde met licht bolle deksel. Versierd met getorste randen William Hutton & Sons Ltd, Birmingham1903 - gehalte 0.925 - 124 gram - h. 7 cm (deukje en oppervlakte scheurtje op naad)€ 80 - € 120
2534 Ovale zilveren jardinière met bloemguirlandes, eierlijsten en klauwpoten.Voorzien van uitneembare blauwe glazen binnenzijde - 1904 - gehalte 0.835 zilver 500 gram - l. 25.5, br. 19.2, h. 8 cm€ 150 - € 2002535 3 zilveren tafellepels en 4 zilveren tafelvorken - L. Brouwer, ’s-Gravenhage(1760/1808) - 1764 (4x) en 1771 (3x) - 490 gram € 150 - € 2002536 9-persoons zilveren tafelcassette Robbe & Berking, Duitsland Model Belvédère - in nieuwstaat en in gelakthouten ladenblok - gehalte 0.925 108-delig - totale gewicht 6802 gram. Bestaande uit; 9 dessertcouverts, 10 dessert-messen, 9 tafelcouverts, 9 tafelmessen, voorsnijcouvert, soepdienlepel, sauslepel,aardappellepel, groentelepel, compotelepel,wildschaar, 4 kreeftenvorken, botermes,kaasmes, taartschep, 12 theelepels, 12 koffielepels, 12 taartvorken, suikertang,suikerlepel, roomlepel en vleesvork€ 5000 - € 6000
Voorjaarsveiling 2016/ 1872527
2526 2526
AAbbing, V. 470
Akkeringa, Atelier J.E. 497
Alechinsky, P. 360
Altmann, G. 152
Arntzenius, P. 192
Arntzenius, P.F.N.J. 210, 211
Arps, B. 166
Arts, T.J.D. (Dorus) 177
Artz, D.A.C. 39
Assteyn, B. 444, 445, 446
BBaeyens, M. 373
Bakhuijzen, A.H. 86
Bakker, F. 322
Bantzinger, C.A.B. 388
Bastert, S.N.(Nicolaas) 15
Bauer, M.A.J. (Marius) 458 t/m 461
Bauffe, V. 196
Beekman, C.H.C. 230
Beijer, J. de 499, 500
Berg, A. van den 163
Berg, D. van den 347
Berg, J.F. v.d. 390
Berg, S. van den 329 t/m 331
Berge, B.G. ten 74
Beus, J. de 371
Bilders, J.W. 68
Bles, J. 488, 495
Bodifée, J.P.P. 155
Boekstal, W.F. 168
Boers, F.J.D. 484
Bos, G.J. 473
Bos, H. 202
Braque, G. 332, 333
Britse school 465
Broedelet, H. 5
Brouwer, B.J. 162
Buijs, C. 490
Buzek, N. 207 t/m 209
CCalraet, A. 116
Carbaat, J. 199
Carree, M. 135
Casteels, P.F. 145
Catti, P.A. 431
Corneille 336
Index Schilderijen, Grafiek
Hageman, G. 158
Hagen, G.E. 366
Harrison, M. 374, 375
Heerebaart, G. 71
Heijboer, A. 364
Helmantel, H.F.N. 205, 206
Hendriks, F.H. 464
Herkendell, H. 442
Herrmann, H. 320
Hess, F.I. (Felix) 188
Hoek 220
Hoeve, N. 352
Hofker, W.G. 456, 457
Hogerwaard, F. 179
Hollandse school (17e eeuw) 132
Hollandse school (19e eeuw) 56, 65,
80, 96
Holtrop, J. 186
Hondecoeter, G.C. 140
Hoope, B. ten 387
Hordijk, G. 403
Horst, Theo van der 310, 344
Houten, B. van 323
Houthekiet, E. 217
Hulk, J.F. Sr. 87
Hulshoff Pol, A.G. 221
IIsraels, I. 88, 212
JJans, J. 151
Jansen, J.M. 70
Jansen, W.G.F. 104
Jeska 486
Jongere, M.J. de 47, 48
Jongkind, J.B. 50, 479
Jungblut, J. 167
Jurres, J.H. 154
KKamerlingh Onnes, H.H. 226, 227,
429
Kanters, H. 354
Karssen, A.N.M. 66, 414
Keelhoff, F. 20
Kever, J.S.H. (Hein) 42, 101, 436
Kikkert, A. 157
Kimmel, C. 475
Klinkenberg, J.C.K. 434
Klinkhamer, J. 368
Knikker Jr., J.S.(Jan) 28, 160, 172
Knip, H. 443
Knötel, R. 43
Kobs, J.G. 391
Koekkoek, J.H. 435
Koekkoek, J.H.B. 84
Koekkoek II, M.A. 183
Koekkoek, W. 83
Kohutova, M. 469
Koninck, S. 121
Koning, D. 399
Korthals, J. 46, 219, 468
Koster, E. 75
Koster, T. 11
Krejci 380
Kregten, F. van 170
Kruseman van Elten, H.D. 112
Kuijpers, A. 216
Kuijpers, J. 67
LLandkroon, P. 301, 305
Lanooy, C.J. (Chris) 309, 316
Leemputten, C. van 52
Leeuwen, J.J.H. van 417
Leeuwen (Van Oudewater), H. van
22, 23, 27, 167
Leffer, W.B. 350
Leickert, C.H.J. 91, 92
MMankes, J. 471
Maris, W. (mogelijk) 440
Markus, A. 153, 489
Malmes, M. 194
Martin, J. 180
Mastenbroek, J.H. van 463
Meegeren, H.A. van 433
Meide, J.L. van der 189
Meijer, H. 313
Meijer, J. 224, 225, 386
Meijer, J.H.L. (Louis) 93
Meiners, C.H. 9
Mengels, H.J.B. 302, 304
Meppelink, F. 314
Mertens, J. 385
Mesdag, H.W. 99, 100
Courtens, F. 148
Couwenberg, A.J. Jzn. 94
Craeijevanger, G. 41, 455
DDaniëls, H. 422
Dankmeijer, Ch. 12
Daubigny, C.F. 102
Dekker, H.N. 223
Delfgaauw, G.J. 107
Derain, A. 358, 362
Derkzen, A.A.P. van 477
Diemel, M. 308
Djoprijay, S. 321
Doeleman, J.H. 8, 467
Dongen, K. van 338, 339, 359
Donkersloot, P. 348
Driesten, A.J. van 438
Dupont, D. 462
EEerelman, O. 33 t/m 36
Eland, L.J. 318
Erven Doren, L.J. van 98
Escher, M.C. 327
Everdingen, A. van 58
Eversen, A. 69
FFord, A. 379
Fresco, A. 204
GGeijp, A.M. 89, 176, 181
Gerritsen, A.G. 201, 392, 400
Gessel, H. van 185
Giacometti, A. 361
Giesen, J.Th. 342
Goedvriend, T.F. 24, 315, 466
Gorter, G.C. 472
Graafland, Jhr. R.A.A. 37
Grassère, G.J. 376
Groenewegen, A.J. 26
Groot, G.H.J. de 363
Groot, H. de 7
Gruppe, C.P. 19
HHaarlemse school (17e eeuw) 133
188
Meurs, H.H. (Harmen) 311
Min, J. 229
Myn, H. van der 114
Miro, J. 356
Moerenhout, E.J. 16
Molenaer, A. 120
Molenaar, J.P. 49, 423 t/m 428
Moll, E. (Evert) 13, 106, 173, 174, 449
Muehlhaus, D. 218
Münninghoff - van Vliet, T. 197
Münninghoff, Xeno 178, 198
NNakken, W.C. 14, 25
Nanninga, J. 353
Neuwhof, W. 404
Nieuwenhoven, W. van 159
Nieuwenkamp, W.O.J. 409
Noltée, B.C.C. (Cor) 17
Noort, A.C. van 412, 413
Nuijen, W.J.J. 81
OOldewelt, F.G.W. 191
Ommeganck, B.P. 134
Onnes, Th. 401
Oostenga, T.T. 127
Oppenoorth, W. 6
Os, P.F. 18
PPaul, M. 312
Picasso, Pablo 341, 365
Pieck, A.F. 451
Pieters, E. 21
Pir, S. 190
Plas, P. 113
Poggenbeek, G.J.H. 453
Poortenaar, J. 32
Priorato, G.G. 482
Pronk, A. van 383
RRas, P. 406
Renard, P. 416, 418, 419
Reuhfz, H.J. 432
Riegen, N. 61, 85
Rijk, J. de 40, 171
Robbe, B. 405
Robertson, S. 231
Rochussen, C. 454
Roelofs, W. 82, 450
Roels, L. 393, 394, 396
Roidot, H. 51
Römer Wegman, M. 476
Ronner, A.E.H. 45
Russische school 334
Ruysdael, J.I. 131
Ruysdael, S.J. 130
SSadée, Ph.L.J.F. 10
Sas 319
Schagen, G.F. van 3, 149
Schenk, P. 367
Schermer, C.A.J. 184
Scherrewitz, J.F.C. 38
Schiedges, P.P. 95
Schipperus, P.A. 437
Schonk, J. 410
Schulman, D. 54, 63, 108
Schütz 420, 421
Signac, P. 494
Sinemus, W.F. 343
Singer Jr., W.H. 105
Sirks, J. 109
Slegers, Jac. 402
Sloovere, G. de 324, 325, 326
Smit, J.A. (JAS) 378
Smits, J.G. 44
Snijders, A.C. 370
Soesenso, D. 337
Soeterik, Th. 165
Soonius, L. (Louis) 4
Staring, W.C. 474
Steene, R. van den 351
Steenvoorden, A. 407
Steenwijk, H. van 357
Steinmetz, A.J.M. 150
Storm, K.N. 478
Stutterheim, L.P. 147
Stuyvenberg, Menage 90
Sudranek de Meeuw, V. 377
TTholen, W.B. 164
Tiele, J. 195
Trooster, P. 345
VValk, H.J. 30
Velde, G. van 355
Veldheer, J.G. 408
Verheijen 117
Verheijnen, R. 448
Verheyen, J.H. 146
Verhoesen, A. 59, 60
Verpoorten, O. 381, 382
Verschuur Jr., W. 2
Vertin, P.G. 72, 73
Verveer, E.L. 55
Vester, W. 77
Viegers, B.P. 110
Vijftigschild, Ant. 430
Visser, J. 306
Visser, Harry 335
Vlijmen, v. 384
Voet, E. 76
Voys, A. de 122
Vreedenburgh, C. 441
Vrielink, N. 349
Vuuren, J. van 175
WWaldorp, A. 78, 79
Waning, M. van 111, 161
Ware, M. 395
Watelet, J.C. 53
Weijers, B.W. 156
Werd de 214
Wetering de Rooy, vermoedelijk
J.E. van de 62
Wichers, H.A.L. 492
Wieart, N. 493
Wiegers, J. 193
Wiegman, G. 228
Wiegman, M.J.M. 307
Wijk, H. van 346
Wijnstroom, A.C. 187
Windt, Chr. van der 64
Windt, C.L. 200, 203
Wissen, H. van 415
Wit, H. de 411
Wit, M. de 439
Witjens, J.W.H. 480
Witte, C. de 129
Wortel, A.M. 328
Wouters, C. 372
YYperen, G.W. van 389
ZZuidema Broos, J.J. 97
Zwaan, J. 303
Zwart, A.J. 182, 317
Voorjaarsveiling 2016/ 189
190
Artikel 1 Toepasselijkheid1.1 Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing opalle onderdelen van de relatie tussen de veiling-houderen de koper waaronder die betreffende koop, verkoop,bemiddeling, waardering, beoordeling, taxaties, catalo-gisering, bewaring. Onder koper wordt mede de aspirantkoper verstaan die deelneemt aan de veiling.1.2 Afwijking van deze algemene voorwaarden is alleenmoge-lijk indien en voorzo-ver uitdrukkelijk schriftelijkdoor de veilinghouder aanvaard.1.3 De toepasselijkheid van de algemene voorwaardenwordt aan de veilingbezoekers kenbaar gemaakt doorpublicatie in de catalogus voorafgaande aan de veilingen/of mededeling voorafgaand aan de veiling. Een iederdie aan een veiling deelneemt geeft daardoor te kennende toepasselijkheid van deze voor-waarden volledig teaanvaarden.
Artikel 2 Informatie-/onderzoeksplicht2.1 Omschrijvingen in de catalogus en alle schriftelijkeof mondelinge inlichtingen worden door de veilinghou-der en zijn personeel naar beste weten verstrekt.2.2 De koper dient vóór de koop de staat en de beschrij-ving van een voorwerp in de catalogus of kavellijst teneigen genoegen nauwkeurig en deskundig te (laten)inspecteren en een eigen oordeel te vormen over de matewaarin het voorwerp overeenkomt met de beschrijvingervan en de koper dient waar redelijkerwijs nodig ofgewenst onafhankelijk advies van deskundigen in te roe-pen, terwijl de koper niet op illustraties in de catalogusdient af te gaan. Indien in de catalogus bepaalde gebre-ken of onvolkomenheden zijn vermeld, beoogt dat eenindicatie te zijn die niet uitputtend is en waaraan dekoper geen rechten kan ontlenen. 2.3De veilinghouder kan niet aansprakelijk gehoudenworden voor de juistheid van de beschrijving in de cata-logus of op andere wijze kenbaar gemaakt, van materia-len zoals bijvoorbeeld houtsoorten, stoffen, legeringen,aardewerk, porselein en diamant, een en ander met uit-zondering van edele metalen. De veilinghouder aan-vaardt alleen aansprakelijkheid voor onjuiste omschrij-vingen voor zover voorzien in artikel 6 van deze voor-waarden.
Artikel 3 Bieden3.1 De koper kan in persoon bieden. Tevens is het dekoper mogelijk per telefoon te bieden, of door achterla-ting van een schriftelijke biedopdracht. Andere biedme-thoden, bijvoorbeeld elektronische of door middel van
het internet of mondelinge biedopdrachten, staan alleenter beschikking indien deze uitdrukkelijk door de vei-linghouder worden aangeboden.3.2 Schriftelijke biedopdrachten dienen ondubbelzinnigen duidelijk te zijn en naar het oordeel van de veiling-houder tijdig genoeg voor de aanvang van de veilingzit-ting door de veilinghouder te zijn ontvangen. Indien ermeerdere schriftelijke biedopdrachten door de veiling-houder worden ontvangen waarbij de te bieden bedragengelijk zijn en deze biedingen ter veiling de hoogste biedin-gen op het voor-werp zijn, wordt het voorwerp verkochtaan de persoon wiens bieding door de veilinghouder heteerst is ontvangen.3.3 Biedopdrachten hoeven slechts te worden uitgevoerdindien de veilinghouder redelijkerwijs daartoe gelegen-heid heeft en de veilinghouder heeft te allen tijden hetrecht van het voeren van een biedopdracht af te zien. 3.4 Indien koper telefonisch wil bieden, dient dit uiter-lijk een dag voor de veiling schriftelijk met de veiling-houder te worden overeengekomen.3.5 De veilinghouder sluit steeds iedere aansprakelijk-heid ter zake van het om welke redenen dan ook niet sla-gen van een telefonische bieding uit, evenals het omwelke redenen dan ook niet slagen van een schriftelijkebieding, elektronische bieding of bieding door middelvan het internet.
Artikel 4 Totstandkoming koopovereenkomst4.1 De koop komt tot stand bij definitieve toewijzing.Van definitieve toewijzing is sprake wanneer de veiling-houder het bod van de koper heeft geaccepteerd dan welhet voorwerp aan de koper heeft toegeslagen.4.2 Alle voorwerpen worden verkocht in de toestandwaarin zij zich op het ogenblik van toewijzing bevinden.
Artikel 5 Verplichtingen koper5.1 De koper dient zich op eerste verzoek van de veiling-houder te legitimeren.5.2 De koper wordt geacht voor zichzelf te hebbengekocht en is aansprakelijk voor betaling zonder zich opeen lastgever te kunnen beroepen. 5.3 De rechten en plichten uit hoofde van de koopover-eenkomst en deze algemene voorwaarden komen uitsluitend toe aan de koper en kunnen door deze nietaan derden worden overgedragen.
Artikel 6 Terugnameverplichting veiling houder6.1 Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde voorwerpen in de
catalogus of kavellijst uitgesloten, is – onverminderd deartikelen 2 en 4.2 – de veilinghouder bereid een geveildvoorwerp tegen gelijktijdige restitutie van de in reke-ning gebrachte koopprijs en veilingkosten terug tenemen, indien de koper binnen een periode van drieweken na de verkoop ten genoegen van de veilinghouderbewijst dat het geveilde zulke ernstige verborgen gebre-ken vertoont of de verstrekte omschrijving zo onjuist is,dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan dekoper op het ogenblik van toewijzing bekend warengeweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechtstegen een aanmerke-lijk lagere prijs gekocht zou hebben.Dit geldt niet indien de gebreken alleen de conditie vanhet voorwerp betreffen (zoals bijvoorbeeld slijtage enrestauraties).6.2 De veilinghouder is niet bereid tot terugname indiende omschrijving in de catalogus voorafgaande aan of tij-dens de veiling werd herroepen en de juiste omschrijvingmondeling of schriftelijk aan het publiek werd medege-deeld.6.3 De bereidheid tot terugname vervalt ook als de koperhet geveilde niet kan teruggeven in dezelfde staat alswaarin het zich bij toewijzing bevond, zulks ter beoorde-ling van de veilinghouder.
Artikel 7 Rechten veilinghouder en veilingmeester7.1 De veilinghouder en de veilingmeester behouden zichde volgende rechten voor:a. zonder opgave van redenen personen als bieder ofkoper te weigeren;b. te allen tijde wijziging te brengen in de orde van ver-koop;c. voorwerpen te doen uitvallen of toe te voegen;d. kopen te combineren of te splitsen;e. kopen niet te gunnen of op te houden;f. vergissingen bij biedingen en toewijzing te herstellen,of een koop ongedaan te maken zonder dat een biedervan vergissingen gebruik mag maken en zich in datgeval op een totstandgekomen koopovereenkomst magberoepen;g. na toewijzing onmiddellijk gehele of gedeeltelijkebetaling te vorderen, terwijl bij weigering of onmachtvan betaling de veilinghouder en de veilingmeester hetrecht hebben de koopovereenkomst ongedaan te makenen daarna het betreffende voorwerp te herveilen en hetbod van de nalatige bieder niet weer aan te nemen;h. indien de koper weigert op eerste verzoek volledigenaam en adres aan de veilinghouder bekend te maken en
Algemene VoorwaardenGeldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken. Deze Algemene Voorwaarden zijn gedeponeerd bij de
Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met ingang van 30 maart 2004 onder Nr. DS. 40530226.
daarop betrekking hebbende legitimatie te tonen, dekoopovereenkomst te ontbinden en te herveilen;i. voorwerpen niet over te schrijven van de rekening vande oorspronkelijke koper op die van een ander;j. gedurende de veiling geen voorwerpen af te geven;k. namens kopers of verkopers biedingen uit te brengen;l. voorwerpen waarover tijdens of kort na de veiling eengeschil gerezen is, opnieuw in veiling te brengen, en eeneventuele koopovereenkomst te ontbinden.
Artikel 8 Betaling/eigendomsoverdracht8.1 De betaling door de koper van de koopsom in Euroverhoogd met veilingkosten, andere kosten en eventueleBTW, één en ander als door de veilinghouder vast te stel-len, moet vóór de aflevering van de gekochte voorwerpenplaatsvinden en binnen de door de veilinghouder te stel-len termijn, zonder dat korting of verrekening is toege-staan, een en ander tenzij anders is overeengekomen. 8.2 Een beroep op de zogenaamde margeregeling kanuitsluitend worden gedaan indien vooraf aan de veilingaan alle terzake geldende voorschriften is voldaan onderandere met betrekking tot de inkoop-verklaring. Zulkster uitsluitende beoordeling van de veilinghouder.8.3 De eigendom van de voorwerpen gaat niet eerderover dan na volledige betaling van de koopsom en ingeval van niet-tijdige betaling niet eerder dan na volle-dige betaling van de koopsom inclusief de in artikel 9genoemde kosten.
Artikel 9 Niet-tijdige betaling9.1 Bij niet-tijdige betaling zal de veilinghouder aan dekoper rente in rekening mogen brengen gelijk aan dewettelijke rente verhoogd met 3% dan wel – naar keuzevan de veilinghouder – 1% per maand, te rekenen vanafde datum waarop de betalingstermijn is verstreken.Tevens komen alle gerechtelijke en buitengerechtelijkekosten voor rekening van de nalatige koper, welke kos-ten worden begroot op 15%van de koopsom vermeerderd met de veilingkosten meteen minimum van € 250 (zegge: tweehonderdvijftigEuro), onverminderd het recht om de werkelijke kostente verhalen. 9.2 De veilinghouder heeft tevens het recht om, indiende koper de betalingstermijn overschrijdt en daardoorvan rechtswege in verzuim is, de koopovereenkomstschriftelijk te ontbinden. Eventuele gedeeltelijke betalin-gen vervallen in geval van ontbinding bij wijze van ver-goeding van schade aan de veilinghouder die tevens hetrecht heeft de volledige schade, zoals een mindereopbrengst, en kosten op de koper te verhalen en hetgeveilde onmiddellijk of later te herveilen of uit de handte verkopen. De nalatige koper kan geen aanspraakmaken op een eventuele meeropbrengst.
Artikel 10 Ophaaltermijn10.1 De koper is verplicht de gekochte voorwerpen tot
zich te nemen en af te (laten) halen binnen de door deveilinghouder aan te geven termijn. Behoudens het rechtvan de veilinghouder een kortere of langere termijn aante geven geldt als uiterlijke ophaaltermijn, een termijnvan vijf werkdagen na de laatste veilingdag.10.2 Bij nalatigheid van de koper het gekochte af tenemen en op te (laten) halen binnen de gestelde termijnis de koper van rechtswege in verzuim en is het gesteldein artikel 9 van overeenkomstige toepassing. Tevensheeft de veilinghouder het recht het gekochte voor reke-ning en risico van de koper in opslag te geven, waarbijvervoerskosten en het daaraan verbonden risico eve-neens ten laste van de koper komen.
Artikel 11 Onverkochte voorwerpen11.1 Indien een voorwerp ter veiling onverkocht blijft,heeft de veilinghouder gedurende een periode van tiendagen na de veiling het recht doch nimmer de plicht hetonverkochte voorwerp alsnog te verkopen tenzij andersovereengekomen met de inbrenger.11.2 De veilinghouder zal een dergelijke verkoop na vei-ling (‘aftersale’) alleen aangaan indien die verkoop kangeschieden voor een prijs die resulteert in een bedrag datminimaal gelijk is aan de netto verkoopopbrengst waar-op de verkoper recht zou hebben gehad indien het voor-werp voor de voor deze veiling geldende limiet zou zijnverkocht, zulks tenzij een andere regeling met verkoperwordt overeengekomen. 11.3 Een aankoop door een koper in de zin van dit artikelgeldt als aankoop ter veiling waarop deze algemenevoorwaarden onverkort van toepassing zullen zijn.
Artikel 12 Aansprakelijkheid veilinghouder12.1 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorschade ontstaan aan schilderijlijsten, overige omlijstin-gen en al wat daarvan deel uitmaakt zoals glasplaten,passe-partouts etc., behoudens het geval dat de schade isveroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van deveilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulpperso-nen of personeelsleden.12.2 In geen geval is de veilinghouder aansprakelijkvoor bedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade.12.3 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorenig ongeval of enige vorm van schade iemand overko-men in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegen-heid is tot inbreng, opslag of bezichtiging, waar de vei-ling plaats heeft of waar de verkochte goederen wordenafgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroor-zaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de vei-linghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonenof personeelsleden en/of behoudens voor zover door eenverzekering van de veilinghouder gedekt. 12.4 Het betreden van de gebouwen of terreinengeschiedt op eigen risico.
Artikel 13 Foto’s en illustraties13.1 De veilinghouder is gerechtigd alle ter verkoop aan-geboden voorwerpen te fotograferen, te illustreren ofanderszins in beeld te brengen en af te (doen) beelden opwelke wijze dan ook, zowel voor, tijdens als na de vei-ling, rekeninghoudende met geldende wettelijke bepa-lingen. De veilinghouder behoudt het auteursrecht op aldeze afb.en.
Artikel 14 Wet consumentenkoopAankopen op een internetveiling vallen onder de wetconsumentenkoop. Particuliere kopers hebben hierdoor14 dagen bedenktijd. Aankopen op een zaalveiling vallenniet onder deze wet.
Artikel 15 Diversen14.1 Nietigheid, vernietiging of onverbindendheid vanéén der bepalingen van deze algemene voorwaarden laatde geldigheid van de overige bepalingen onverlet. In hetgeval één of meer bepalingen nietig, vernietigd of onver-bindend zijn, worden tussen koper en veilinghouder ver-vangende bepalingen overeengekomen die wel geldigzijn en die het meest de inhoud en strekking van de nieti-ge, vernietigde of onverbindend gebleken bepaling(en)benaderen. 14.2 Op deze algemene voorwaarden is uitsluitendNederlands recht van toepassing. 14.3 Alle geschillen terzake van, voortvloeiende uit ofverbandhoudende met een tussen de veilinghouder en dekoper gesloten koop-overeenkomst, de totstandkomingvan een koopovereenkomst of deze algemene voorwaar-den worden uitsluitend ter beslechting voor-gelegd aande bevoegde rechter te Amsterdam, behoudens het rechtvan de veilinghouder om het geschil aanhangig temaken bij de bevoegde rechter in het arrondissement vande koper.
Federatie Taxateurs Makelaars Veilinghouders in roe-rende zaken en Machinerieën.Het auteursrecht is uitdrukkelijk voorbehouden.Overname en hante-ring van deze voorwaarden is alleenaan de leden van voormelde Federatie toegestaan.
Betaling uitsluitend a contant of dmv pinnen ofchippen. Veilingkosten bedragen 29%
Voorjaarsveiling 2016/ 191
Op kunstwerken in deze veiling kan het Volgrecht van toepassingzijn. Het Volgrecht is met ingang van 1 april 2006 ingevoerd engeldt voor:Originele kunstwerken gemaakt door (op het moment van verkoop)levende kunstenaars of kunstenaars niet langer dan zeventig jaaroverleden, die onderdaan of inwoner zijn van een land aangeslotenbij de EU of EER of van een land dat een gelijk Volgrecht toekent.
Notarishuis Arnhem zal de wettelijk verplichte volgrecht -vergoeding verhalen op de koper en zorgdragen voor de financiëleafwikkeling.
De volgrechtvergoeding wordt berekend vanaf € 3.000,00 over de verkoopprijs, inclusief opgeld (exclusief BTW) en is samengesteld uit de volgende percentages:
> € 3.000,00 - < € 50.000,00 4%> € 50.000,00 - < € 200.000,00 3%> € 200.000,00 - < € 350.000,00 1%> € 350.000,00 - < € 500.000,00 0,5%> € 500.000,00 0,25%
VolgrechtVerklaring van de catalogustermen
1. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/voornamen en achternaam met ges(igneerd), evt. jaartallen van de kunstenaar, zonder verdere voorbehouden of beperkingen, is naar onze meningeen werk van deze kunstenaar.
2. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/ voornamen en ach-ternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar, met de toevoeging ‘toegeschreven aan’ is naar onze mening waarschijnlijk een werk van deze kunstenaar.
3. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/achternamen en achternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar met toevoeging(en) ‘atelier’, ‘school van’ of ‘omgeving van’ is naar onze mening geen werkvan de kunstenaar maar een werk uit de periode van de kunstenaar,waarschijnlijk gemaakt onder zijn invloed.
4. Een werk vermeld met een naam, maar met de toevoeging(en)‘naar’, ‘manier van’, ‘navolger’ of ‘kopie’, is naar onze mening geenwerk van de genoemde kunstenaar.
5. Een werk vermeld als Hollandse school, Vlaamse school, etc. is eenwerk van een onbekende kunstenaar, naar onze mening gemaakt indat land of die streek.
6. Eventuele beschadigingen en restauraties worden naar eer engeweten vermeld, met uitzondering van restauraties van schilderijen,meubelen en tapijten. Echter volledigheid kan hieromtrent niet gegarandeerd worden.
7. Wanneer het woord stijl direct wordt gevolgd door een stijlperiode,betekent dit dat het object niet authentiek is uit deze periode, maarwel in deze stijl is vervaardigd.
8.Tijdens de kijkdagen kunnen de goederen bekeken worden op eventuele gebreken; de in de vitrines uitgestalde goederen worden opverzoek getoond.
9.Achter de omschrijving van de goederen treft u richtprijzen aan;hierbij zij vermeld, dat deze prijzen schattingen zijn en dat de veilingopbrengsten zowel hoger als lagerkunnen uitvallen.
10.Opgegeven afmetingen zijn circa in centimeters: hoogte x breedte x diepte.
Druk: Coers & Roest/ Ontwerp: OfD, Loek Kemming
2 3
2
0
2
2
2
2
www.notarishuis-arnhem.nl