Підсумковий урок

9
1 Тематична робота з теми «Система опрацювання таблич- них даних». Ділова—гра Компютерний всесвіт” . Мета уроку: перевірити: рівень засвоєння учнями теоретичного матеріалу роботи з електронними таблицями в про- грамному середовищі MS Excel; вміння та навички учнів при роботі з ТП. розвинути: творчі здібності, вміння працювати в колективі і естетичний смак. виховати: виховання відповідальності, вміння працювати в групі . Тип уроку: контроль набутих знань, умінь і навичок. Хід уроку. І. Організаційний момент ІІ. Перевірка набутих знань. Ми з вами завершили вивчати тему «Системи для обробки текстової інформації». На цьому уроці вас че- кає підсумкова тематична робота буде проходити в два етапи. Етап 1. Перевірка засвоєння знань з теоретичного матеріалу, буде відбувається у вигляді тестової роботи з використанням Google форм, яка складається з двох варіантів, в кожній з яких три рівня складності (Рівень 1—достатній, Рівень 2—середній, Рівень 3—високий). Етап 2. Практична робота. Ділова – гра фірма «Комп’ютерний всесвіт» Уявімо, що всі ми є працівниками фірми «Комп’ютерний всесвіт», яка займається реалізацією офісної тех- ніки. У фірми існують чотири основні відділи: ресурсний відділ, відділ планового продажу, кредитний відділ, від- діл нарахування заробітної плати. У кожному відділі працюють по три працівники (для великих груп кількість працівників можна змінювати). Для кожного відділу є своя виробнича задача. На протязі уроку кожен працівник виконує свою поставлену задачу, потім відділ звіряється результатами виконання роботи та передає звіти ди- ректору (директором фірми можу бути я або можна і когось з учнів з метою посилення серед дітей само- стійності та відповідальності за прийняті рішення). Директор аналізує виконану роботу (правильність, якість оформлення та швидкість виконання) та виставляє оцінки. Ну що ж, до праці! Першим ми перевірим ваші знання з теоретичного матеріалу. Етап 1. Учні відкривають через одного відповідний варіант і проходять тестування. Приклад Картки(Google форм).

Upload: -

Post on 14-Apr-2017

164 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Підсумковий урок

1

Тематична робота з теми «Система опрацювання таблич-

них даних». Ділова—гра “Комп’ютерний всесвіт” .

Мета уроку: перевірити:

рівень засвоєння учнями теоретичного матеріалу роботи з електронними таблицями в про-грамному середовищі MS Excel;

вміння та навички учнів при роботі з ТП. розвинути:

творчі здібності, вміння працювати в колективі і естетичний смак. виховати:

виховання відповідальності, вміння працювати в групі . Тип уроку: контроль набутих знань, умінь і навичок.

Хід уроку. І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка набутих знань.

Ми з вами завершили вивчати тему «Системи для обробки текстової інформації». На цьому уроці вас че-кає підсумкова тематична робота буде проходити в два етапи. Етап 1.

Перевірка засвоєння знань з теоретичного матеріалу, буде відбувається у вигляді тестової роботи з використанням Google форм, яка складається з двох варіантів, в кожній з яких три рівня складності (Рівень 1—достатній, Рівень 2—середній, Рівень 3—високий).

Етап 2. Практична робота. Ділова – гра фірма «Комп’ютерний всесвіт»

Уявімо, що всі ми є працівниками фірми «Комп’ютерний всесвіт», яка займається реалізацією офісної тех-ніки. У фірми існують чотири основні відділи: ресурсний відділ, відділ планового продажу, кредитний відділ, від-діл нарахування заробітної плати. У кожному відділі працюють по три працівники (для великих груп кількість працівників можна змінювати). Для кожного відділу є своя виробнича задача. На протязі уроку кожен працівник виконує свою поставлену задачу, потім відділ звіряється результатами виконання роботи та передає звіти ди-ректору (директором фірми можу бути я або можна і когось з учнів з метою посилення серед дітей само-стійності та відповідальності за прийняті рішення). Директор аналізує виконану роботу (правильність, якість оформлення та швидкість виконання) та виставляє оцінки. Ну що ж, до праці! Першим ми перевірим ваші знання з теоретичного матеріалу. Етап 1. Учні відкривають через одного відповідний варіант і проходять тестування. Приклад Картки(Google форм).

Page 2: Підсумковий урок

2

Page 3: Підсумковий урок

3

КАРТКА

контролю знань із теми «Табличний процесор».

ПІ учня/учениці ________________________________ Клас ____________

ВАРІАНТ 1.

Рівень 1.

1. Оберіть одну правильну відповідь.

1. Ярлик, що виконує завантаження програми Exel.

A. C.

2. Символ, що є ознакою текстової інформації, яка вводитися до комірки:

А. дорівнює В.апостроф

В.двокрапка Г.знак долара

2. Кількільсть рядків, із яких складається лист робочої книги:

А. 36 550 В. 65 536

В. 63 500 Г.25 600

4. Зафіксувати введення дані до комірки можна:

А. натиснувши клавішу Delete В. натиснувши мишею на іншій комірці

В. натиснувши клавішу Enter Г. натиснувши клавішу End

5. Знак $, записаний перед буквою стовпчика або номера рядка, вказує на:

А. можливість запису в комірку символьної інформа-

ції

В. абсолютна адресація комірки

В. комірка, у якій записується формула Г. відносна адресація комірки

6. Дано фрагмент електронної таблиці у режимі відображення значень:

У комірках А2 і В2 відповідно знаходяться формули:

А. A2*A1+2*B1 і B1*A1 В. B3*B1/A1 i B1-A1

В. B2*A1 i B1/A1 Г.C4*B1-3 i B1*A1

B. D.

А В

1. 1 2

2. 6 1

Page 4: Підсумковий урок

4

7. Функція, що знаходиться середнє арифметичне значення чисел в діапазоні:

А. СРЕДНЕЕ В. СРЕДЗНАЧ

Б.СРЗНАЧ Г. СРЧИСЛО

РІВЕНЬ 2.

Дати визначення поняттям.

8. Електронна таблиця — це _____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

8. Діапазон комірок — це ________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

8. Посилання у формулі — це ____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

РІВЕНЬ 3.

Установіть відповідність.

11. Елемент електронної таблиці та його позначення.

1. рядки таблиці А. А, В,С ...

2. стовпці таблиці Б. $B5, R$3

3. змішане посилання В. А1:В6, С10:С17 ...

4. діапазон комірок Г. А1, В6, С10 ...

12. Тип посилання та приклад його запису.

1. абсолютне посилання А. А1, В5, І3

2. відносне посилання Б. $B5, R$3

3. змішане посилання В. С8:К12, А24:Е27

4. діапазон комірок Г. $F$5, $R$4

13. Зображення певного типу діаграм та її назва.

А. кругова діаграма В. діаграма з поверхнею

Б. графік Г. гістограма

2. 1. 3. 4.

Page 5: Підсумковий урок

5

РІВЕНЬ 4.

Описати хід виконання операцій у табличному процесорі.

КАРТКА

контролю знань із теми «Табличний процесор».

ПІ учня/учениці ________________________________ Клас ____________

ВАРІАНТ 2.

Рівень 1.

1. Оберіть одну правильну відповідь.

завдання Дія Хід виконання

14. Ввести виправлення до комірки

Виділити діапазон не суміжних комірок

15. Змінити колір і обрамлення комірки

Видалити рядок або стовпець

16. Відсортувати дані електронної таблиці

Використати Автофільтр

1. Табличний процесор—це програма, призначена для:

А. підготовка текстових документів та публікація В. зберігання й обробки сукупності наборів числових даних

Б. створення електронних таблиць і маніполюван-

ня їх даними

Г. обробки документів будь-якої складності

2. Розширення, що мають файли, створені у програмі Exel

A .rtf B .ppt

Б .xls Г.jpg

3. Кількість стовпців, з яких складається лист робочої книги:

А. 256 В. 365

В. 512 Г.128

Page 6: Підсумковий урок

6

4. Формула в електронній таблиці — це

А. послідовність будь-яких символів із комп’ютер-

ного алфавіту

В. інструмент для задання адреси комірки

Б. вираз, що визначає обчислювальні дії таблич-

ного процесора

Г. запрограмований елемент табличних обчислень ПК

5. Дано фрагмент електронної таблиці у режимі відображення значень:

До комірок A2 i B2 у режимі відображення значень буде виведено:

А. 6 і 3 В. 9 і 2

В. 3 і 6 Г.18 і 9

6. Якого значення набуде функція РАНГ (D1;A1:E1) з урахуванням даних завдання 5?

А. 0 В. 5

Б. 2 Г. 4

7. Фільтрація списку даних електронної—це процес:

А. упорядкування таблиці за заданим значенням

поля

В. вибір стовпців, які відповідають заданим умовам відбору

Б. вибір рядків списку, для яких задається умова Г. очищення елементів списку, які задовольняють заданим

А В С D E

1. 6 3 -4 0 2

2. =A1+B1 =A1/B1

РІВЕНЬ 2.

Дати виначення поняттям.

8. Робоча книга — це __________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

9. Адреса комірки — це ________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

10. Функція електронної таблиці — це ___________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Page 7: Підсумковий урок

7

РІВЕНЬ 3.

Установити відповідальність.

11. Категорія функція, що до неї належить.

1. математична А. ЕСЛИ

2. статистична Б. СРЗНАЧ

3. фінансова В. СТАВКА

4. логічна Г. КОРЕНЬ

12. Покажчик миші та його призначення.

А. кругова діаграма В. діаграма з поверхнею

Б. графік Г. гістограма

13. Тип діаграм та її призначення відображення даних.

1. гістограма А. розвиток процесу в часі

2. кругова Б. вклад окремого у загальному

3. графік В. значення у двох вимірах

4. поверхня Г. значення різних категоріях

РІВЕНЬ 4.

Описати хід виконання операцій у табличному процесорі.

2. 1. 3. 4.

завдання Дія Хід виконання

14. Очистити вміст комірки

Виділити рядок або стовпець

15. Змінити назву робочого аркушу

Змінити ширини та висоту комірки

16. Здійснити автозаповнення прогресією

Введення даних за допомогою форми

Page 8: Підсумковий урок

8

Рефлексія Для успішного виконання практичного завдання вам необхідно сконцентрувати увагу. З біології людини ви знаєте, що увага – це фактор, який керує вибором інформації для сприйняття. А сприйняття інформації буде активним, по-перше, якщо мозок буде насичений киснем. По-друге, якщо його скерувати на активні дії. І так, перша вправа для насичення мозку киснем. Положіть вказівний палець на кінчик носа і потріть його зни-зу вгору 5р. а тепер долонями міцно закрийте вуха. Порахуйте до п’яти і різко відкрийте. Вправу повторіть тричі. Для виконання практичної роботи вам відводиться 20хв. Нехай девізом вашої роботи будуть слова грецького байкаря Езопа, який жив у VI столітті до н.е. «Справжній скарб для людини – вміння працювати» (Езоп). В кожного з вас на робочому столі знайде підказку працівник якого відділу він буде виступати (мал.1). До виконання задання учні переходять за відповідним посиланням

Завдання відділів.

Плановий відділ

Мал. 1 Приклад карток підказок

Page 9: Підсумковий урок

9

Для розширення асортименту товару фірма планує закупити офісну техніку, а саме: сканери та ксерок-си для продажу. На таблицях, розміщенні статистичні дані стосовно даних груп товарів, а саме результа-ти продаж у регіоні на протязі останніх 5 років. 1. Обрахуйте загальну кількість проданих товарів по кожній фірмі. 2. Відфільтруйте значення для показу найбільш привабливих фірм – виробників офісних товарів. 3. Створіть графіки продаж товару кожною фірмою 4. Відслідкуйте позитивні зміни у продажах цього товару. 5. Створіть діаграму загальної кількості проданого товару кожною фірмою. Створіть звіт для керівництва

з трьох найпривабливіших фірм по кожному товару.

Кредитний відділ Фірма оформила у банку позику на 200000 грн. під 7% річних терміном на 2 роки. Відділу потрібно визна-чити виплату і її складові протягом усього терміну кредитування

Проведіть відповідні розрахунки по кредиту, користуючись приміткою. Порахуйте загальну суму, яку фір-ма поверне у результаті виплату кредиту банку. Оформіть відповідну діаграму наочного показу результа-тів кредитування керівництву по процентах за 4 місяці.

Примітка. Для обчислення скористайтесь наступними підказками:

1. Щомісячні виплати обчислюйте за допомогою функції ПЛТ. 2. Проценти за місяць– за допомогою функції ПРОЦПЛАТ. 3. Основну суму– за допомогою функції ОСПЛАТ.

Відділ нарахування заробітної плати. Нарахувати заробітну плату співробітникам фірми, враховуючи стаж роботи та тарифні ставки. Відомо, що зарплата нараховується по двох тарифних ставка: 1 і 2. Працівникам, які пропрацювали біль-ше 5 років нараховується 2 тарифна ставка (оклад*2.) Крім того, з працівників вираховується податок який визначається наступним чином: якщо ставка менша 2600 грн., то податок не вираховується, якщо більша 3000 грн., то податок 20%, в іншому випадку– 12%. Порахуйте стаж роботи, тарифну ставку, скільки нараховано заробітної плати, податок та скільки за-робітної плати отримають працівники фірми за місяць.

Підрахуйте загальну суму, яку витрачає фірма на заробітну плату працівникам. Побудуйте діаграму заробітної плати працівників фірми «Комп'ютерний всесвіт» .

Ресурсний відділ. Відділ займається опрацюванням інформації по ресурсах фірми, проробляє дані нових закупок та постачань. Виробнича задача відділу: Фірма планує закупити та ввести у продажу монітори і принтери (дані відобра-жені відповідних аркушах). Створіть електронну книгу «Ресурси». Підрахуйте значення в графі «Всього за закупівельний товар», «Вартість товару на ринку», «Сума затрачених коштів», «Сума товару з прибутком», «Прибуток». На третьому листі цієї ж книги складіть звіт про майбутні закупи фірми і загальна вартість витрачених ресурсів на закупку товару.

ІІ. Підбиття підсумків уроку.

Ми переконались у тому, що інформатика тісно пов’язана з іншими галузями наук і сферами діяльності людини. Я вдячна всім співробітникам фірми за спільну творчу роботу, яку оцінюю таким чином… (виставляння оцінок). Жодна школа не може випустити спеціаліста високої кваліфікації. Спеціалістом робить його власна дія-льність. Треба лише, щоб він умів учитися, учитися все життя, вміти знаходити знання яких не вистачає, знати, де їх можна знайти і як ними скористатися, адже «мудрим ніхто не вродився, а навчився». А навчити можна лише того, хто хоче вчитися. Наш урок завершується. На початку уроку я бачила в ваших очах невпевненість і стурбованість, а зараз на ваших обличчях з’яви-лись посмішки і все це завдяки тим складовим успіху, які були на нашому уроці.