Економічний брейн- ринг

15
Вихователь Бандура Аліна Володимирівна КЗ ясла-садок №5 «Чрвона шапочка» м.Скадовськ Херсонська обл. Конспект заняття для дітей старшої групи «Економічний брейн-ринг» Мета:формувати економічну компетентність дітей, навички раціонального споживача; узагальнити та систематизувати знання дітей про загальновживані економічні терміни: «бартер», «валюта», «товар», «штраф», «бізнесмен», «фермер»,»інкасатор», підвести дітей до свідомого розуміння цих слів, уточнити уявлення про грошові одиниці іноземних держав (долари, марки, рублі,злотий,юань), розширити уявлення про стиль одягу ділової жінки та ділового чоловіка; закріплювати вміння розвязувати задачі; добирати синоніми, антоніми, узагальнюючі поняття до заданих слів, закінчувати речення, розпочате вихователем; розвивати логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, уяву, ініціативу; виховувати ощадливість, адекватне ставлення до грошей; діловитість, організованість, самостійність, відповідальність, вміння працювати разом. Словник: комерсант, менеджер, фермер, бізнесмен, бартер, валюта, товар, реклама, штраф, марки,злотий, долари, рублі, гривні, економія, інкасатор, бережливий, працьовитий. Матеріал демонстраційний: індивідуальні картки із завданнями, цифри на кожну дитину від 1 до 10, презентація.

Upload: -

Post on 11-Apr-2017

69 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Економічний брейн- ринг

Вихователь Бандура Аліна ВолодимирівнаКЗ ясла-садок №5 «Чрвона шапочка»

м.СкадовськХерсонська обл.

Конспект заняття для дітей старшої групи «Економічний брейн-ринг»

Мета:формувати економічну компетентність дітей, навички раціонального споживача; узагальнити та систематизувати знання дітей про загальновживані економічні терміни: «бартер», «валюта», «товар», «штраф», «бізнесмен», «фермер»,»інкасатор», підвести дітей до свідомого розуміння цих слів, уточнити уявлення про грошові одиниці іноземних держав (долари, марки, рублі,злотий,юань), розширити уявлення про стиль одягу ділової жінки та ділового чоловіка; закріплювати вміння розвязувати задачі; добирати синоніми, антоніми, узагальнюючі поняття до заданих слів, закінчувати речення, розпочате вихователем; розвивати логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, уяву, ініціативу; виховувати ощадливість, адекватне ставлення до грошей; діловитість, організованість, самостійність, відповідальність, вміння працювати разом.Словник: комерсант, менеджер, фермер, бізнесмен, бартер, валюта, товар,реклама, штраф, марки,злотий, долари, рублі, гривні, економія, інкасатор, бережливий,працьовитий.Матеріал демонстраційний: індивідуальні картки із завданнями, цифри на кожну дитину від 1 до 10, презентація.Хід заняття.Діти під супровід вихователя заходять до зали, стають у півколо.Доброго ранку,Доброго дня,Бажаємо всімЗдоров’я й добраХай ваші очі загоряютьсяА ваші личка посміхаютьсяІ день новий наш починається! Діти.: - ДОБРИЙ ДЕНЬ!

Усміхніться всім навколо,Небу, сонцю, квітам, людям,

Page 2: Економічний брейн- ринг

І тоді обов’язковоДень для вас привітним буде!

Вихователь: -Подивіться скільки гостей завітало до нас. А чи любите ви коли

приходять гості? Чому? (я люблю спілкуватися та гратися з друзями, коли вони приходять у гості, гості приносять подарунки, гарні емоції,з ними весело проводити свій час, дарують нам радість та щастя) (відповіді дітей)- А що ще людині приносить радість, щастя? (відповіді дітей)Давайте ми з вами візьмемо мікрофон, і розкажемо один одному,що кожному з вас потрібно для щастя.

Гра «Мікрофон» ( - Для щастя мені потрібно…,а тобі…) .

Page 3: Економічний брейн- ринг

-

Так в чому справа? Чому ми не можемо мати все те ,що хочемо? (Брак грошей).А що таке гроші? (Гроші – ц засіб для обміну на різні товари та послуги) Звідки вони беруться? (відповіді дітей)- Гроші друкуються державою на спеціальному обладнанні. - Мама й тато ходять на роботу й заробляють їх. -З банкомату, коли туди вставляєш картку і набираєш код. Моя мама так робить. - А в банкомат їх кладуть працівники банку. Вихователь - А як же називають цих працівників? (інкасатори).- Гроші можна взяти у кредит. Тільки потім їх потрібно заробити і віддати з процентами. - А ще можна покласти у банк гроші на депозит і потім отримувати кожен місяць проценти від цієї суми. Вихователь - Що можна купити за гроші? Як назвати це одним словом? (товар). Яка наука вивчає все, що стосується грошей, товарів, послуг? (економіка). Отже,сьогодні, діти, у нас відбудуться захоплюючі змагання, під назвою «Економічний Брейн-ринг». І сьогодні у нас змагаються дві команди. Як би ви хотіли, щоб вони називалися? Які будуть пропозиції? ( Банкіри, комерсанти, менеджери, бізнесмни, ділові люди). Всі назви дуже гарні, отже давайте назвемо наші команди «Комрсанти» та «Менеджери».Чи знаєте ви, кого називають комерсантом, а кого менеджером? Комерсантом називають

Page 4: Економічний брейн- ринг

людину, яка займається торгівлею. Менеджер – той хто управляє, керує працівниками. Хто хоче бути в майбутньому комерсантом сідайте до команди «Kомерсанти», а хто хоче бути менеджером — до команди «Менеджери». Оберіть капітана команди. (Діти сідають за столи, радяться і вибирають капітана команди).-Команда Комерсанти хто буде у вас капітаном? (ми порадились і вирішили, що капітаном команди Комерсанти буду я –…)Команда Менеджери, хто у вас буде капітаном? - А тепер послухайте правила гри. Ми приготували для вас завдання. За кожне правильне виконання команда отримуює однин бал у вигляді монети, які ми будемо складати у копілочку кожної команди. В кінці гри та команда, яка отримає найбільше монет буде визнана переможницею, а всі її учасники – нагороджені медалями «Юні знавці економіки».Перше завдання .Розминка «Продовж речення»Та команда, яка дасть більше відповідй – отримає один бал.1.Зароблена копійка – краще краденої… (гривні)2.Як називається обмін товару на товар ? (бартер)3.Все, що продається і купується, називається… (товар)4.Як називається сплачування людиною певною кількості грошей за те, що вона порушила правила поведінки чи дорожнього руху? (штраф)5.Людина, яка працює в банку, - це … (банкір)6.Вартість товару в грошах …(ціна)7.Грошова одиниця країни…(валюта)8.Бережливе і ощадливе використання товарів, грошей та послуг…(економія)Молодці. в цьому завданні більше правильних відповідй дала команда …..яка і отримує одну золоту монету.

Page 5: Економічний брейн- ринг

Друге завдання, яке називається «Вгадай мультфільм»1. Назвіть дитячі мультфільми, у яких засуджується жадібність добудь-якого багатства. Увага на екран. («Золота антилопа», «Качині історії»,«Острів скарбів», «Пригоди Буратіно»,«Казка про золоту рибку», , «12 Місяців», «Змія і виноградар»).(слайд-картинка з мультфільму).

- Молодці діти. На це завдання більше правильних

вадповідей дала команда…, яка отримує одну золоту монету! А зараз настав час трошки відпочити.Фізкультхвилинка

Page 6: Економічний брейн- ринг

Третє завдання. На ваших столах є картки, на яких зображені прапори та валюта . Зєднайте стрілочками валюту з прапором країни, до якої вона відноситься. Превіряємо.(команда, яка виконає першою розповідає з показом на екрані)

Під цифрою 1 прапор

України. Національна валюта країни – гривня.

Page 7: Економічний брейн- ринг

Під цифрою 2 прапор Німеччини. Національна валюта цієї країни – марки. Під цифрою 3 прапор Росії. Національна валюта – рубль.Під цифрою 4 прапор Америки. Національна валюта цієї країни- доллар. Під цифрою 5 прапор Польщі. Національна валюта – злотий. Під цифрою 6 прапор Китаю. Національно валюта цієї країни – юань.Під цифрою 7 прапор Данії. Національно валюта – крона. -Молодці команди. На це завдання команда ….. дала більше правильних відповідей, тому і отримує золоту медаль.Четверте завдання- Реклама.-Зараз моя помічниця винесе нам товар. (виносить молоко, моркву,щітку, книга). Ваше завдання зробити рекламу цього товару так, щоб його захотіли придбати .А я буду знімати відеоролік, який ми розмістимо на телебаченні , щоб люди змогли передивлятися вашу ркламу.- За допомогою цих карток ми дізнаємось, кому який товар дістанться. Кожна команда вибирає по 2 картки. На виконання цього завдання вам дається одна хвилина.Отже, команди, час вичерпаний. Команда Комерсанти, який товар ви будете рекламувати? – Ми будемо рекламувати морвку та молоко.Вихователь- Хто буде презентувати вашу роботу?Дитина- Ми порадились і вирішли, що презенувати роботу буде …Молоко дає нам сир, Вершки, масло і кефір. Йогурт, ряжанку й сметану… Добавляють в кашу манну. До вподоби воно всім –Здоровішаємо з ним! Молоко вживайте зранку –Кращого нема сніданку!

Морква, морквочка, морквице! Оздоровлює дитину,Найбагатша каротином.У супах, борщах, салатахЛюбить матiнка і тато.

Навiть в Римі всі  поети Пишуть оди i куплети.Недаремно прославляють,Бо про користь твою знають.

Page 8: Економічний брейн- ринг

– Команда Менеджери, який товар будете рекламувати ви?Дитина – Ми порадились і вирішли, що презенувати роботу буде …Книги дружать з дітворою,  Полюби їх у житті- І улюблені герої Будуть друзями в путі. Сторінки книжок завітних Всіх нас доброму навчать- Працювати, і учитись, Й Батьківщину шанувать! В кожнім домі, в кожній хаті- У містах і на селі,- Хто навчився вже читати, Майте книжку на столі! Це — невтомна трудівниця, їй довірять люди, Хто зі щіточкою дружить – той здоровий буде. Буде часто усміхатись білими зубами, ЇЇ знає вся малеча і бабусі й мами.Чистоту тримає в роті, справу знає чітко, Користуйтсь завжди люди-Це – зубная щітка! -Молодці. Я вважаю що обидві команди гарно справились із завданням, тому отримують по одній золотій монті. Висилаю відеоролік на телебачення. (дзвоник на телефон, розігрування ситуації з покупкою товару)

-

Продовжимо наше змагання.

Page 9: Економічний брейн- ринг

П'яте завдання. Цікаво, чи вмієте ви розв’язувати економічні задачі? Свою відповідь ви повинні паказати відповідною цифрою, які є у вас на столах. (слайды)1.Ми на ринку були -Взуття всім купили. Для Анюти-лапочкиМи купили тапочки. Для брата ВовочкиВзяли ми кросовочки. Туфлі - для Антошки.Колі - босоножки.Мамі - туфельки зі шкіри. Добрий вибрали товар.Порахуйте, скільки пар?(5 пар)2. Зайці моркву продавали,На базарі торгували.6 морквин всього принесли,2 морквини продали.Хто з вас може підказати,Скільки моркви треба ще продати? (6-2=4)3.У Надійки три копійки,А Світлана має п’ять.Допоможемо дівчаткамГроші всі порахувати. (3+5=8)4.Валя сім яблук купила,По дорозі одне загубила.Скільки принесла до хати,Щоб гостей пригощати? (7-1=6)5.Великі червоні яблука коштують 3 грн., а маленькі зелені – 1 грн. Чому ціни різні? (Продукти різні за якістю).- Бачу, що гравці обох команд мають чудові знання з економіки. Але гравці команди …..розвязали більше задач, тому і отримують золоту медаль!ФізхвилинкаНаша гра продовжується! Шосте завдання.-А зараз ми перевіримо, які ви знаєте прислівя про працю, адже кожен коммерсант і менеджер окрім знань повинен ще й добре працювати, щоб мати прибуток. «Хто не працює, той…» (не їсть.)

Page 10: Економічний брейн- ринг

«Хто хоче багато мати, тому треба…) (мало спати).«Сім раз відміряй, а один…» (відріж).«Весна ледачого...» (не любить).«Здоров'я — то найбільше…» (багатство).«Має кожен комерсант в економіці…(талант). «Щоб добробут мати, треба…» (працювати).- Молодці, діти! Бачу, що й прислівя ви гарно знаєте. Залишилося тільки перевірити які ж елементи одягу відрізняє ділову людину. Домашнім завданням для команд було: одягнути ділову жінку (для команди «Комерсантів») і ділового чоловіка (для ккоманди «Менеджерів.» Комерсанти, хто буде презентувати вашу роботу?– Нашу роботу буде презентувати ….Дитина. Зустрічайте модель нашої команди.Заходить модель команди Комерсанів.Дитина: До вашої уваги модель ділової жінки. Вона одягнена у діловий костюм, який складається з білої блузи, піджака та темних брюк. Взута у дорогі та якісні туфлі. ЇЇ образ доповнений стильними аксессуарами – окуляри, брош, сумка та телефон. Зачіска акуратна та гарно укладена. Вихователь - Дякуємо.

-Команда менеджери, хто буде презентувати вашу роботу?Капітан - Нашу роботу буде презентувати …. Дитина А тепер зустрічайте нашу модель!Заходить модель команди Менеджери.Дитина: Хочемо вам представити модель ділового чоловіка. Він одягнений у костюм чрного кольору, білу рубашку та краватку. Взутий у чорні тулі, які

Page 11: Економічний брейн- ринг

пасують будь якого костюму. Цей образ доповнюють стильні аксесуари – годинник, ноутбук та капелюх.

-Дякуємо нашим моделям. Тепер ми знаємо, як повинні виглядати ділові люди. Я вважаю, що в цьому конкурсі обидві команди отримують по одній монеті! Вихователь: Наше змагання підійшло до кінця, я запрошую команди на килимок.-Діти, а про що ж ми сьогодні розмавляли. (Ми сьогодні розмовляли про кономіку) А що таке економіка? (наука про господарювання, кошти, товари та послуги)-Що ми можемо зробити, щоб збрегти наші кошти, менше платити за послуги та берегти своє здоров'я? ( закривати кран, вимикати світло,закривати взимку щільно вікна та двері, щоб не виходило тепло, коли воно непотрібне, не ламати іграшки, адже потім мамі потрібно буде витрачати кошти на іншу, не гратися з незнайомими тваринами, якщо вони покусають, то потрібно буд витрачати гроші на лікування,)

Page 12: Економічний брейн- ринг

Вихователь: діти, ви дуже гарно попрацювали,показали чудові знання і виконали всі завдання.Атепер настав час порахувати зароблені вами монети і визначити переможця.(Діти разом з вихователем підраховують кількість монет. Переможці нагороджуються медалями Мудрої Сови).