mada tarp dviejų karų 6 klasė

32
Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Upload: tasha

Post on 19-Mar-2016

78 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

Mada tarp dviejų karų 6 klasė. Pamokos tikslai. Atskleisti kaip istoriniai įvykiai, pramonės vystymasis, papročių kaita veikia drabužių kaitą (madą). Pasiruošti integruotai istorijos ir technologijų pamokai. Ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Pamokos uždavinys. - PowerPoint PPT Presentation

TRANSCRIPT

Page 1: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Mada tarp dviejų karų

6 klasė

Page 2: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Pamokos tikslai

Atskleisti kaip istoriniai įvykiai, pramonės vystymasis, papročių kaita veikia drabužių kaitą (madą).Pasiruošti integruotai istorijos ir technologijų pamokai.Ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Page 3: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Pamokos uždavinys

Naudojantis įvairiais šaltiniais surinkti, susisteminti ir grafiškai pateikti informaciją apie tarpukario drabužių raidą.Pristatyti darbą klasės draugams.

Page 4: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Technologijų vadovėlis 5 – 6 kl.2 skyrius. „Dizaino kaita. Idėjų paieška“ 16 - 15 puslapiai

IntegracijaDailė – galvodami apie dirbinių ir formos kaitą, atkreipkite dėmesį į

paprasčiausius batus, drabužius ir pabandykite juos nupiešti, kaip jie keičiasi.Istorija – nagrinėdami istorinius įvykius ir kas juose dalyvavo, atkreipkite

dėmesį, kokia buvo to laikotarpio buitis, drabužiai, batai, papuošalai, galvos apdangalai, pirštinės ir t.t. Visa tai prisiminkite per technologijų pamokas.

Page 5: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Priemonės ir medžiagos• Spalvoti pieštukai• Flomasteriai• Akvarelė• Guašas• Spalvotas popierius• A1 formato spalvotas

popierius• Klijai• Žirklės• Trintukas • Indelis vandeniui • Teptukas

Page 6: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Pamokos eiga• Pamokos temos, uždavinio skelbimas

ir komentavimas.• Informacijos šaltinių pateikimas.• Darbo vertinimo kriterijų aiškinimas.• Pasiskirstymas grupėmis ir

potemėmis.• Mokytojos pasakojimas ir skaidrių

demonstravimas apie tarpukario mados pagrindinius bruožus.

• Savarankiškas darbas:1. Informacijos rinkimas ir sisteminimas.2. Susistemintos informacijos perteikimas

grafinėmis priemonėmis.3. Plakatų komponavimas, medžiagos

išdėstymas, apipavidalinimas.4. Pasiruošimas darbo pristatymui.• Darbo pristatymas klasės draugams.• Darbo vertinimas ir įsivertinimas.• Žinių įtvirtinimo viktorina.• Pamokos užbaigimas.

Page 7: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Sąvokos

• Dizainas – gaminių meninis konstravimas, jų meninės išvaizdos kūrimas.

• Dizaineris – dizaino specialistas, kūrėjas.

• Mada – trumpalaikis tam tikro skonio, daiktų populiarumas kasdienėje aplinkoje ar kultūroje.

• Paskirtis – daikto naudojimo sritis.

• Poreikis – mums svarbus, rūpimas dalykas.

• Stilius – aprangos, elgsenos, gyvensenos savitumas.

Page 8: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Informacijos šaltiniai

Autorių kolektyvasDrabužių kultūra 5-8 kl.

„Darbai su audiniu, siūlais, verpalais“,Kaunas “Šviesa” 2000

Aldona Ignatavičienė„Kostiumo istorija“, (paskaitų konspektas)Vilnius “Homo Liber” 2003

Virginija Idzelytė„Kostiumo istorija“, Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2009

www.fashion–era.comwww.blacktieguide.com

Page 9: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo pristatymo kriterijai

KRITERIJAI VERTINIMAS Tempas (ne per greitai, pauzės)

1 2 3 4 5

Aiškumas (gera tartis, sakinių konkretumas)

1 2 3 4 5

Aiškus dėstymo planas

1 2 3 4 5

Geras dalyko supratimas

1 2 3 4 5

Vaizdo estetiškumas

1 2 3 4 5

Vaizdo informatyvumas

1 2 3 4 5

Page 10: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Pamoka

Page 11: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultato pristatymas

Page 12: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultato pristatymas

Page 13: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultato pristatymas

Page 14: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo vertinimas ir įsivertinimas.

1. Kaip sekėsi surinkti informaciją, kokiais šaltiniais daugiausiai naudojaisi?

2. Ką sužinojai naujo rinkdamas medžiagą (pasakyti 2 – 3 teiginius)? 3. Koks tavo indėlis į plakato kūrimą?4. Ar patiko dirbti grupėje?5. Su kokiais sunkumais susidūrei?

Page 15: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Žinių įtvirtinimas - viktorina

Grupės perskirstomos taip, kad jose būtų vyriško kostiumo, 1920 – 1929 m. ir 1930 – 1939 m.kostiumo „ekspertų“. Dalyvaudami viktorinoje mokiniai pasitikrina, įtvirtina žinias, pasiruošia integruotai istorijos ir technologijų pamokai.Aktyviausi mokiniai įvertinami pažymiu.

Page 16: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Kas naujo buvo šiuose kostiumuose?Kokiam socialiniam sluoksniui jie buvo sukurti?Kodėl reikėjo tokių drabužių?

Page 17: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Išvardinkite kokius1920 – 1930 metų mados bruožus matote šiosefotografijose.( suformuluok 2 – 3 teiginius)

Page 18: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Išrink teisingus teiginius

a) 1920 – 1930 metų mada beveik nesikeičia, nes tam nėra jokio poreikio.

b) Moterys nešioja standžius korsetus.c) Madingos suknelės su gilia V formos iškirpte.

Page 19: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Kas nulėmė lėtesnę 1930 – 1939 metų mados kaitą?Kas būdinga šio laikotarpio motres kostiumui?Kaip pasikeitė moterų šukuosenos?

Page 20: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Kaip keitėsi 1930 – 1939 metų suknelių pečių linija?Kaip keitėsi šio laikotarpio skrybėlaitės forma?Kodėl 1936 – 1939 metų moterų kostiumas tapo griežtesnis?

Page 21: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Kas būdinga 1930 – 1939 metų vakarinėms suknelėms?Ką dėvi paveikslėliuose pavaizduoti vyrai?Kaip vadinasi detalė vyriško kostiumo atlape?

Page 22: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Kaip vadinasi šie vyriški švarkai ?Kuo jie ypatingi?Kada jie buvo dėvimi?

Page 23: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Išrink teisingus teiginius

Šie kostiumai skirti

a) žaisti golfą,b) šokiams,c) pasivaikščiojimui

dienos metu.

Page 24: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Įsižiūrėk ir atsakyk

Kuo ypatingas šių švarkų sukirpimas?Kada jie buvo dėvimi?

Page 25: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultatas mokyklos skaitykloje

Page 26: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultatas mokyklos skaitykloje

Page 27: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultatas mokyklos skaitykloje

Page 28: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Darbo rezultatas mokyklos skaitykloje

Page 29: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

KITAS PAMOKOS UŽDUOTIES VARIANTAS

Kruopščiai ir tvarkingai pabaigti piešinį suteikiant jam pasirinkto laikotarpio mados bruožus (spalva, detalės, aksesuarai). Naudojantis mokytojos pateikta medžiaga ir savo surinkta informacija rasti ir užrašyti ant piešinio 2 – 4 teiginius, apibūdinančius pasirinkto laikotarpio kostiumą.

Page 30: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Užduoties atlikimo eiga1. Pasirinkti “spalvotinį”.2. Pabaigti piešinį (pridėti

detalių, nuspalvinti).3. Parinkti keletą teiginių,

atitinkančių pasirinkto kostiumo apibūdinimą.

4. Sukomponuoti ir užrašyti teiginius ant darbo.

5. Pakomentuoti rezultatą.

Page 31: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Pamokos rezultatas stenduose

Page 32: Mada tarp dviejų karų 6 klasė

Pamokos rezultatas stenduose