kalendar 2013_full

of 273 /273
Київський національний університет культури і мистецтв Інститут готельно – ресторанного і туристичного бізнесу Кафедра міжнародного туризму

Upload: igritb

Post on 20-May-2015

2.563 views

Category:

Travel


7 download

TRANSCRIPT

Page 1: Kalendar 2013_FULL

Київський національний університет культури і мистецтв

Інститут готельно – ресторанного і туристичного бізнесу

Кафедра міжнародного туризму

Page 2: Kalendar 2013_FULL

Фестивальне дерево української ідентичності

Релігійна обрядовість

Мистецтво

Народні промисли

Спортивна рекреація

Етнокухня Етномода

Бойова/історична реконструкція

Page 3: Kalendar 2013_FULL
Page 4: Kalendar 2013_FULL

Різдвяні свята «Новорічні канікули в Національному музеї народної архітектури та побуту України» проводяться з 3 по 9 січня. Гості отримають максимум знань про традиційні різдвяні символи, матимуть змогу взяти у традиційних народних гуляннях та театрально-фольклорних дійствах.

http://pyrohiv.com.ua/ua/textpages/read/2/kalendar-podij-2013-r

Різдвяні свята

3СІЧНЯм. Київ

Page 5: Kalendar 2013_FULL

Цей фестиваль різдвяних страв проходить у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. У програму фестивалю входить: вивчення обрядів Святого вечора, куштування страв, а також виступи українських ансамблів. Тут можна почути спів різноманітних колядок Подільського краю та побачити театралізовані сценки. http://muzey.vn.ua

Подільський Святвечір. Багата кутя

4м. ВінницяСІЧНЯ

Page 6: Kalendar 2013_FULL

5-6 січня в «Парку Київська Русь» відбудеться спеціальна програма сімейного відпочинку на природі «Зимова загадка» із веселими слов’янськими іграми, забавами та конкурсами. Програмою передбачені запальні слов’янські хороводи навколо вогнища зі скоромохами, Ведмедем. Відвідувачів розважатимуть улюблені персонажі давньослов’янських казок і билин.

http://ukrainaincognita.com/en/node/4114

«Зимова загадка»

5СІЧНЯКиївська обл.

Page 7: Kalendar 2013_FULL

Уже котрий рік поспіль м. Кіровоград стане центром Всеукраїнського свята духовної музики «Різдвяні передзвони». Урочистий захід традиційно відкриється напередодні Різдва в Кіровоградській обласній філармонії. Свято збирає найкращі творчі колективи України, аби молитовно вшанувати народження Спасителя.

www.filarm.kr.ua

«Різдвяні передзвони»

5СІЧНЯм. Кіровоград

Page 8: Kalendar 2013_FULL

Щороку перед Львівською Ратушею напередодні католицького Різдва розпочинається театралізоване представлення біблійних персонажів у шопках – дерев'яних будиночках, які інсценізують народження Христа з живими персонажами різдвяного дійства та справжніми тваринами.

http://portal.lviv.ua

Різдвяна шопка у Львові

СІЧНЯ6м. Львів

Page 9: Kalendar 2013_FULL

Щороку «Мамаєва Слобода» запрошує всіх бажаючих відсвяткувати Святвечір. Гості мають можливість скуштувати 12 страв святої вечері, посидіти за святковим родинним столом (застеленим чистим сіном та покритим зверху домотканою скатертиною й вишиваним рушником), переносяться у минулі століття, долучаються до традицій та обрядів Різдва Наддніпрянської України.

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=494

Святвечір

СІЧНЯ6м. Київ

Page 10: Kalendar 2013_FULL

Дідух є основним символом Нового року і Різдва. Кожен господар заносить його до своєї оселі. Так і міським головою Львова, напередодні Святвечора, встановлюватиметься Дідух. Навколо розташовують вісім маленьких «дідушат», що символізуватимуть восьмикутну Різдвяну зірку. Святкова процесія починає свою ходу з пл. Ринок – від Ратуші і завершиться на пл. Яворницького, де і встановлять головного львівського Дідуха-2013.http://lviv.travel

Встановлення Дідуха

СІЧНЯ6м. Львів

Page 11: Kalendar 2013_FULL

«Країна Мрій» традиційно запрошує на Різдвяні святкування. На Вас чекають: ярмарок майстрів, різдвяні розваги для дітей та дорослих, майстер-класи, вертепи, співи біля вогнищ, катання на санчатах, куштування козацького кулешу, Різдвяна Шопка та концертна програма. Приєднуйтесь з родиною до Світлого Свята, яке зустрічає увесь православний світ !

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=601

V зимова «Країна мрій» - Різдвяна

СІЧНЯ7м. Київ

Page 12: Kalendar 2013_FULL

Для духовно-культурного піднесення народу на Різдвяні свята, впродовж багатьох років, у храмі Пресвятої Євхаристії, що у м. Львові, традиційно проводиться різдвяний фестиваль «Велика Коляда». В програму заходу входить виконання колядок, щедрівок, віншувань та інших різдвяних творів Полісся. Триватиме фестиваль до 27 січня.

www.velykakoliada.lviv.ua/

«Велика Коляда»

СІЧНЯ7м. Львів

Page 13: Kalendar 2013_FULL

Традиційне дійство на Різдво розпочинається у Музеї народної архітектури та побуту. Протягом двох святкових днів можна побачити виступи вертепів, колядування творчих колективів міста, «Святкову ходу звіздарів» центральними вулицями Львова, представлення Різдвяних звізд, брати участь у конкурсах та забавах.

www.ct.lviv.ua/

«Спалах Різдвяної звізди»

СІЧНЯ7м. Львів

Page 14: Kalendar 2013_FULL

Щорічно під час різдвяних свят проводиться фестиваль, який залучає хори, родинні ансамблі, оркестрові та театральні колективи, сольних виконавців, майстрів народної творчості. У програмі: виставка вертепів, спів колядок, різдвяний ярмарок та багато іншого. З щирими усмішками та гарним настроєм Чернігівщина чекає і на вас!

www.chernigiv-rada.gov.ua

«Чернігівська коляда»

СІЧНЯ7м. Чернігів

Page 15: Kalendar 2013_FULL

Міське свято пампуха – щорічний фестиваль у м. Львові на площі Ринок, який проводиться з метою популяризації традиційної української страви — пампуха. Протягом трьох днів на святі проводяться конкурси з випікання та поїдання різдвяних пампухів, забави для всієї родини та гучна коляда. www.ct.lviv.ua/uk/calendar

Свято пампуха

СІЧНЯ7м. Львів

Page 16: Kalendar 2013_FULL

Міжнародний слов'янський фестиваль «Коляда», на якому одночасно можна ознайомитися з культурою колядування слов’янських народів та представників різних українських земель, проходить у с. Пересопниця Рівненської області. Концерти гуртів, вертепні дійства, містерії лунатимуть у залах музею української Першокниги.

http://ogo.ua/

«Коляда»

СІЧНЯ8Рівненська обл.

Page 17: Kalendar 2013_FULL

Свято започатковане у 2009 році і проводиться на території Меджибізької фортеці за участю вчителів та учнів навколишніх шкіл. Колядки, віншування, розваги, ігри, призи та подарунки – це все свято «Різдвяна коляда».

www.mezhibozh.com

«Різдвяна коляда»

СІЧНЯ8Хмельницька обл.

Page 18: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль, організований парафією церкви Царя Христа при монастирі отців Василіан Івано-Франківська, проходитиме у храмі і триватиме до 20 січня. Щовечора у храмі колядуватимуть та щедруватимуть колективи з різних куточків Прикарпаття, також традиційно запрошено кілька гуртів з-поза меж області.

http://if-cultura.if.ua

«Коляда на Майзлях»

СІЧНЯ8м. Івано-Франківськ

Page 19: Kalendar 2013_FULL

IV обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» відбудеться у м. Вінниця. Захід проводиться з метою підтримки і розвитку української національної культури засобами народного мистецтва, пропаганди фольклорних скарбів і культурних набутків української нації та відродження Різдва Христового.

http://www.vincult.org.ua

«Різдвяне диво»

10

СІЧНЯВінницька обл.

Page 20: Kalendar 2013_FULL

10-11 січня у приміщенні Волинського академічного обласного  музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка пройдуть різдвяні концерти «Щедрівочка щедрувала».

http://www.voladm.gov.ua

«Щедрівочка щедрувала»

10

СІЧНЯВолинська обл.

Page 21: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль започатковано у 2011 році з метою відродження українських обрядів, звичаїв і традицій. Сьогодні він проходить у вигляді різдвяних вистав на релігійну тематику. Кожен клуб району виступає з невеличкою театралізованою виставою, в якій звучать різдвяні пісні та колядки.

http://orthodoxy.org.ua

«Різдвяний вертеп»

СІЧНЯ10 Одеська обл.

Page 22: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «З Різдвом Христовим!» є конкурсним заходом. Він відбувається щороку у січні в Палаці культури м. Луцька.Протягом фестивальних днів відбудуться конкурсні виступи колективів-учасників у чотирьох вікових категоріях. Кожного року в ньому беруть участь як дитячі, так і родинні колективи.

www.tourismnews.com.ua/

«З Різдвом Христовим!»

СІЧНЯ10м. Луцьк

Page 23: Kalendar 2013_FULL

Цей фестиваль є одним з найдавніших і найвідоміших на Україні фестивалів. Він щорічно проходить на території Меджибізької фортеці в різні пори року та триває 3 дні.Рицарські поєдинки і масові битви супроводжуються виступом вуличних акторів, танцівників та майстрів вогняного шоу, На території фестивалю організовують справжнє середньовічне поселення, відбуваються ярмарки народних майстрів.http://mezhibozh.com/

«Стародавній Меджибіж – Зимова вежа»

11Хмельницька обл.СІЧНЯ

Page 24: Kalendar 2013_FULL

12-13 січня у «Парку Київська Русь» відзначають свято Старого Нового року, де на гостей чекають конкурси, флешмоб, катання на санях, дегустація медовухи, очисний обряд зі спаленням листочків паперу з усіма проблемами та турботами. Найдостовірніший Дід Мороз вітає зі святом, а дітям сподобаються веселі снігові забави, ігри та конкурси.

http://parkkyivrus.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1882%3A2013-01-11-14-56-39&catid=67%3Aarticle&Itemid=33&lang=uk

«Старий Новий рік»

12Київська обл.

СІЧНЯ

Page 25: Kalendar 2013_FULL

12 та 13 січня у центрі народознавства «Мамаєва Слобода» відбудеться відтворення традиційного сакрального дійства «Щедрування» та «Засівання» за участю фольклорних колективів. На всіх чекають розваги для дітей та дорослих, майстер-класи, співи та танці біля вогнища, катання на санчатах, а також на запряжених кіньми санях, або ж верхи на коні.

Свято Маланки та Василя у «Мамаєвій Слободі»

СІЧНЯ12м. Київ

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=604

Page 26: Kalendar 2013_FULL

У Палаці культури і мистецтв м. Луцька відбудеться обласне святково-обрядове дійство «Три празники в гості». Волиняни матимуть приємність побачити і почути віншування артистів із Польщі, Білорусі та Росії.

http://www.voladm.gov.ua

«Три празники в гості»

12Волинська обл.

СІЧНЯ

Page 27: Kalendar 2013_FULL

Фольклорне дійство «Маланка» традиційно відбувається в ніч з 13 на 14 січня в селі Горошова Борщівського району. Дійство розпочнеться з костюмованого параду. Далі, організатори планують святковий концерт. Завершиться фестиваль молодіжною дискотекою та святковим феєрверком.

«Маланка»

13 Тернопільська обл.

СІЧНЯ

http://zz.te.ua/na-malanku-v-horoshovu-zjidetsya-vsya-krajina/

Page 28: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль проводиться в м. Вашківка з метою збереження та популяризації багатовікової спадщини традиційної зимової обрядовості буковинського краю, автентичного фольклору у піснях, театралізованих дійствах, народному музикуванні, костюмах, етнографічній атрибутиці, залучення молоді, інших верств населення до збереження народних традицій, звичаїв та обрядів. http://www.vashkivtsi.com/malanka

«Вашківецька Маланка»

СІЧНЯ13Чернівецька обл.

Page 29: Kalendar 2013_FULL

З плином часу ми витратили багато добрих традицій, притаманних нашому етносу. Повернутися до традицій запрошує Білгород-Дністровський центр культури та дозвілля, де 13 січня 2013 року відбудеться велике свято «Від Різдва до Маланки». Участь у родинному святі допоможе батькам і їхнім дітям пізнати та зберегти кращі українські різдвяні та новорічні традиції.http://oocuk.com.ua/

«Від Різдва до Маланки»

СІЧНЯ13 Одеська обл.

Page 30: Kalendar 2013_FULL

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» гостинно запрошує провести Старий Новий Рік та відзначити за давніми Наддніпрянськими традиціями Маланку та Василя. У програмі ярмарок народних майстрів, куштування козацького кулішу та печеної на відкритому вогні кабанятини та багато іншого.

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=604

Старий Новий рік. Маланка

13

СІЧНЯм. Київ

Page 31: Kalendar 2013_FULL

Щороку з 13 по 15 січня в Мукачеві проходить фестиваль «Червоне вино». На центральній площі кожен має можливість оцінити смак домашніх і заводських напоїв. Кращих серед виноробів-аматорів визначає журі, куди входять висококваліфіковані фахівці у галузі виноробства.www.doroga.ua

Фестиваль «Червоне вино»

СІЧНЯ13Закарпатська обл.

Page 32: Kalendar 2013_FULL

Святкування розпочинаються службою Божою в церкві Архистратига Михаїла. Опісля на всіх чекає участь у новорічних та різдвяних обрядах, фіналі конкурсу Різдвяних зірок. На невеликому Різдвяному ярмар-ку українські пасічники пригостять вас смачним медом і медовухою, а ви зможете пройти майстер-класи з виготовлення різдвяних прикрас.

«Маланка у селищі Пирогово»

СІЧНЯ13м. Київ

http://pyrohiv.com.ua/ua/events

Page 33: Kalendar 2013_FULL

13 січня о 12 годині у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться свято «Колядки. Щедрівки. Маланки». У програмі відтворення обрядів колядування, щедрування, українські сільські танці, змагання серед відвідувачів музею на краще виконання колядки, майстер-клас з народного танцю, обряди ворожіння дівчат та багато іншого.http://blog.turmir.com/blog_17410.html

Колядки. Щедрівки. Маланка

13

СІЧНЯм. Київ

Page 34: Kalendar 2013_FULL

Обласний фестиваль-конкурс колядницьких колективів «Вертеп-2013» проходить у м. Мукачево. Фестиваль проводиться з 1989 р, 14 січня. У різдвяні дні колядкові групи людей та дорослих прославляють народження Спасителя нашого з надією зробити кожну людину кращою і щасливішою. Колядки звучать у кожній хаті, церкві, на вулиці.

«Вертеп - 2013»

14

СІЧНЯЗакарпатська обл.

www.zakarpattyachko.com.ua

Page 35: Kalendar 2013_FULL

Етнофестиваль «Різдво у Луцьку» започатковано 2008 року. Учасники фестивалю - автентичні фольклорні колективи України та зарубіжжя. Впродовж 2-х днів на головному майдані та у мікрорайонах Луцька відбуваються різдвяні дійства, вертепи, ярмарок народних ремесел, конкурс питних медів, виставки, благодійні акції.

www.volynpost.com/

«Різдво у Луцьку»

СІЧНЯ14м. Луцьк

Page 36: Kalendar 2013_FULL

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» запрошує Вас провести Старий Новий Рік в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям. Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=494

Свято Василя

14

СІЧНЯм. Київ

Page 37: Kalendar 2013_FULL

Особливо його люблять діти,бо цього дня взявши “сурвачку” ранком обходили з нею будинки рідних та друзів. Для дорослих свято розпочиналося ввечері. “Сурвакарі” – молоді хлопці – надягають вивернуті навиворіт кожухи, маски, а до поясу прив'язують бубонці, які при ходінні видають мелодійний дзвін. На сурваки обов'язково ходять в гості до родичів.

Болгарське зимове свято«Сурваки»

СІЧНЯ14Кіровоградська обл.

http://kr-admin.gov.ua/

Page 38: Kalendar 2013_FULL

«Маланка-фест»– унікальне обрядово-театралізоване дійство, яке святкують у Чернівцях з 2011 року. Учасниками фестивалю є фольклорні, аматорські, музичні колективи міста, районів Чернівецької області та сусідніх областей, які представляють українську, румунську, молдавську, бессарабську Маланку.

http://malankafest.com.ua

«Маланка-фест»

СІЧНЯ15м. Чернівці

Page 39: Kalendar 2013_FULL

На головному майдані міста – Театральному - відбувається фестиваль «Українське Різдво». На фестивалі будуть виступати кращі гурти колядників Тернопілля, які будуть виконувати колядки та представляти вертепні дійства. На майдані усіх охочих частуватимуть святковою кутею та іншими стравами традиційного різдвяного столу.www.rada.te.ua

«Українське Різдво»

СІЧНЯ15м. Тернопіль

Page 40: Kalendar 2013_FULL

Музей народної архітектури та побуту в Чернівцях проводить свято, яке супроводжується колядками, щедрів-ками, різдвяними танцями біля стародавніх буковинських хат, корчми та вітряків, відтворюючи три цикли зимових свят: Різдво Христове, Василя та Святе Водохреща або Йордан. Окрасою свята є виставка різдвяноїатрибутики. http://chernivtsy.eu

«Від Різдва Христового до Йордана»

СІЧНЯ16м. Чернівці

Page 41: Kalendar 2013_FULL

Регіональний студентський марафон вертепів та колядок «Різдвяна зірка» було започатковано у 2011 році в м. Кам’янець-Подільський. Його учасниками традиційно є творчі колективи навчальних закладів міста та району. На Соборній вулиці створюватимуть імпровізовані сценічні майданчики, на яких кожен навчальний заклад буде виконувати колядки та представляти вертепні дійства. Місто традиційно напов-нюється святковою гумористичною атмосферою та гарним настроєм.

http://kam-pod.gov.ua

«Різдвяна зірка»

СІЧНЯ17Хмельницька обл.

Page 42: Kalendar 2013_FULL

У Музеї волинської ікони відбудуться Різдвяні зустрічі. Колядки і щедрівки подарують слухачам учасники кліросного хору Свято-Троїцького кафедрального собору «Богоспів». У програмі «Різдвяних зустрічей» – виставка різдвяної атрибутики з фондів Волинського краєзнавчого музею: вертепна шапка і зірка, маски ряджених, композиції «Ангел», виконані у техніці плетіння з соломки та лози.

http://www.voladm.gov.ua

«Богоспів»

СІЧНЯ 17Волинська обл.

Page 43: Kalendar 2013_FULL

Це дійство проходить у с.Богородичани. Головна мета фестивалю - збереження та популяризація прадідівських звичаїв.

«Різдво в Карпатах»

СІЧНЯ18 Івано-Франківська обл.

http://west-info.if.ua/holovna/videonovyny/3180-festyval-rizdvo-v-karpatakh-vidbuvsia-v-bohorodchanakh-fotoreportazh.html

Page 44: Kalendar 2013_FULL

У святі, що проходить у м. Бобринець, приймають участь кращі фольклорні колективи. Під час заходу проводяться народні гуляння, частування кашею, спортивні змагання, виставки декоративно-ужиткового мистецтва, бісероплетіння, презентація полігра-фічних видань про туристичний потенціал району, проводиться обрядове освячення води та купання в ополонці.

Свято «Водохреща»

СІЧНЯ19Кіровоградська обл.

http://kr-admin.gov.ua/

Page 45: Kalendar 2013_FULL

З 19 по 21 лютого 2013 року відбудеться V Всеукраїнське свято сатири і гумору ім. С.Руданського з нагоди 179-ої річниці від дня народження письменника-класика, фольклориста, громадського діяча у м.Калинівка та с.Хомутинці Кали-нівського району .

http://www.vincult.org.ua/news.php

Всеукраїнське свято сатири і гумору

СІЧНЯ19Вінницька обл.

Page 46: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль "Коляди в старому селі", орієнтована дата початку - 19 січня. Започаткований у 2010 р. Фестиваль проводиться в обл. музеї народної архітектури і побуту. У різдвяні дні колядники прославляють народження Ісуса. Колядки звучать у кожній хаті, церкві, на вулиці. Колядники дарують людям радість і добрий настрій.

«Коляди в старому селі»

19 м. Ужгород

СІЧНЯ

www.zakarpattyachko.com.ua

Page 47: Kalendar 2013_FULL

Святкування розпочинаються урочис-тою літургією в церкві Архистратига Михаїла та освяченням води. На гостей чекає концертна програма, ігри, конкурси, розваги, смачні страви української кухні.Відірвіться від телевізорів та моніторів, пориньте у чудову зимову казку в музеї у Пирогові! http://pyrohiv.com.ua/ua/events

Свято «Водохреща» у селищі Пирогово

СІЧНЯ19м. Київ

Page 48: Kalendar 2013_FULL

Здавна наші прадіди козаки на Йордань розстрілювали з рушниць та гармат «нечисту силу», котра чимдуж вискакувала з води, саме в ту мить, коли священик занурював у воду хреста. Нині, для нас, українців, така традиція є дуже потрібна, адже «нечистої сили» розплодилось на наших землях сила-силенна. Давайте дружно та гучно, по-козацьки, відсвяткуємо Йордань у «Мамаєвій Слободі», як це вміли робити запорожці!

http://mamajeva-sloboda.ua/

Свято «Водохреща» у «Мамаєвій Слободі»

СІЧНЯ19м. Київ

Page 49: Kalendar 2013_FULL

Метою свята є відродження, збереження традицій, звичаїв та обрядів, презентації новорічно-різдвяної атрибутики буковинського краю, збагачення джерел автентич-ного фольклору аматорськими колек-тивами.

http://molbuk.ua/vnomer/kultura/anons_kultura/54239-vd-rzdva-hristovogo-do-yordana.html

«Від Різдва Христового до Йордана»

СІЧНЯ20м. Чернівці

Page 50: Kalendar 2013_FULL

Івано-Франківська обл.

Фестиваль «Брошнівська розколяда»

«Розколяда» - це проводи різдвяно-новорічних свят у м. Брошнів.Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчувалася вулична коляда, щедрівки, вертепи. В останнє в цьому році колядують і щедрують.

http://voznesinnya.000a.biz/novini/33-broshnvskiy-svyatvechr-2013.html

20

СІЧНЯ

Page 51: Kalendar 2013_FULL

«Льодове побоїще» або ж «Дрижопіль» - реконструкція бою козацького підрозділу з загарбниками – оборона «Козацького Коша» на «Мамаєвій Слободі». Реконструкція подій 1655 року, так званої «Дрижопільської битви». На Слобідському ярмарковому майдані козацький табір із возів будуть штурмувати зловорожі сили найманців та бусурман.http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=551

«Льодове побоїще» або «Дрижопіль»

26

СІЧНЯм. Київ

Page 52: Kalendar 2013_FULL

У передсвяткові вихідні, 29-30 січня, у «Парку Київська Русь» відбудеться захоплююча розважальна святкова програма «Новорічні пригоди у Древньому Києві». Тут гостей зустрічатимуть Дід Мороз та Снігуронька, Великий князь, воєвода з богатирями, невгамовні скоморохи, а ще кататимуть на санях та кружлятимуть у хороводі. http://parkkyivrus.com

«Новорічні пригоди у Древньому Києві»

29

СІЧНЯКиївська обл.

Page 53: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль різників — прекрасна нагода познайомитися з технологією виготовлення смачної ковбаски, шиночки у с. Геча Закарпатської обл. Це свято переповнене позитивними емоціями та просто чудовим настроєм. Цей фестиваль завоював звання найкращого заходу серед гастрономічних фестивалів в Україні.www.vv-hotel.com

Фестиваль різників

СІЧНЯ29Закарпатська обл.

Page 54: Kalendar 2013_FULL

Щорічний молодіжний фестиваль «ПАРУС-ФЕСТ» пропонує катання на лижах, неймовірні СПА-процедури, кінні прогулянки, катання на мотосанях, а також різноманітні оздоровчі процедури. Відбуватися це буде на екокурорті «Ізки» Міжгірського району Закарпатської області.

http://travel.poltava.info/news/305-serdechno-zaproshuiemo-vas-na-schorichniy-molodizhniy-turistichniy-festival-parus-fest-2013

«Парус-фест-2013»

СІЧНЯ31Закарпатська обл.

Page 55: Kalendar 2013_FULL

XIII Міжнародні спеціалізовані виставки «Вино і виноробство» і «Високий градус» пройдуть в Одесі на Морському вокзалі з 7 по 9 лютого 2013 року. Виставки «Вино і виноробство» і «Високий градус» - це свято виноробства, відкритий і насичений фонтан подій для фахівців виноробної сфери. Головною метою виставок є створення позитивного іміджу української алкогольної галузі.

http://www.turystam.in.ua/

Фестиваль виноробства

ЛЮТОГО7Одеська обл.

Page 56: Kalendar 2013_FULL

Свято фольклору «Горлиці Подільської безсмертне ім’я» пройде у с. Слобода Яришівська Могилів-Подільського району. Свято фольклору – це одне з найяскаравіших і цікавих свят. Кожен рік збирається велика кількість відвідувачів, а також учасників які відіграють головну роль у цій яскравій події.

http://www.vincult.org.ua/news.php

Свято фольклору

ЛЮТОГО14Вінницька обл.

Page 57: Kalendar 2013_FULL

Під час міського Свята шоколаду у м. Львові 14-17 лютого, відбувається чимало «шоколадних» атракцій: шоколадний фонтан, цукерковий кулькоспад, створення та поїдання найдовшого шоколадного торта. Щороку найсолодше свято дарує найсолодші враження… Шоколад – це щось неймовірне! З ним фантазують, ідуть у гості, освідчуються у коханні…www.shokolad.lviv.ua

Свято шоколаду

ЛЮТОГО14м. Львів

Page 58: Kalendar 2013_FULL

У м. Сімферополі в сквері ім. Дибенко пройде щорічний фестиваль майстерності та народної творчості. У заході візьмуть участь близько 40 майстрів та проводитимуться майстер-класи для всіх бажаючих.

http://www.turystam.in.ua/uk

Фестиваль ковальського мистецтва

ЛЮТОГО14Автономна Республіка

Крим

Page 59: Kalendar 2013_FULL

З 15 по 25 лютого 2013 року у місті Вінниця відбудеться XII-й форум молодої музики «Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз». Приймають участь дуже багато молодих і юних учасників.

http://www.vin.gov.ua

«Барви музики ХХ сторіччя»

ЛЮТОГО15Вінницька обл.

Page 60: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «Біле вино» буде проходити в м. Берегове з 15 по 17 лютого і присвячений вшануванню та популяри-зації на Закарпатті традицій і культури виготовлення та вживання білого вина. Під час фестивалю проводиться Міжнародна науково – прикладна конференція з питань виноградарства та виноробства.

www.doroga.ua

Фестиваль «Біле вино»

ЛЮТОГО15 Закарпатська обл.

Page 61: Kalendar 2013_FULL

Міжнародний фестиваль «Kyiv Fashion» проходить кожен рік в Києві з 19 по 22 лютого в Міжнародному виставковому центрі. Тут представлені роботи та товари легкої і текстильної промисловості, включаючи в себе як спеціалізовані сучасні виставки, так і покази одягу етнічно – українського спрямування представлені молодими дизайнерами.http://www.kyivfashion.kiev.ua

«Kyiv Fashion»

ЛЮТОГО19м. Київ

Page 62: Kalendar 2013_FULL

З 20 по 22 лютого у торгово-промисловій палаті у м. Вінниця відбудеться проведення ХV міжрегіональної спеціалізованої виставки «Продіндустрія», виставки-продаж «Купуй Вінницьке» із підведенням підсумків 6-го обласного конкурсу «Краща торгова марка Поділля – 2013».

http://www.vin.gov.ua

«Продіндустрія»

ЛЮТОГО20Вінницька обл.

Page 63: Kalendar 2013_FULL

З 20 по 22 лютого у Києві в Міжнародному виставковому центрі відбудеться «Ковальський ярмарок», організований журналом «Ковальська майстерня». На ярмарку відбувається представлення провідних ковальських підприємств України та майстрів, проходять майстер-класи досвідчених ковалів, а також відбуваються конкурси ковальської майстерності.

www.kovalmayster.com.ua/uk/календарь-событий/

«Ковальський ярмарок»

ЛЮТОГО20м. Київ

Page 64: Kalendar 2013_FULL

21 лютого відбудеться відкриття Першої Вінницької обласної філателістичної виставки «ВІНФІЛЕКСП 2013» – до 100-річчя з дня народження заслуженого майстра народної творчості Одарки Сидоренко.

http://www.vin.gov.ua

«ВІНФІЛЕКСП 2013»

ЛЮТОГО21Вінницька обл.

Page 65: Kalendar 2013_FULL

У с. Буковель відбудеться Перший етап Всеукраїнських змагань «Ukrainian Snowboard Cup». Першість у паралельному слаломі серед спортсменів пройде на трасі 5F. Змагання на Кубок України зі сноубордингу організовують Федера-ція лижного спорту України спільно з «Bukovel Ski».

http://bukovelskischool.com/ru/events/ukrainian-snowboard-cup-i-etap/

«Ukrainian Snowboard Cup»

ЛЮТОГО21 Івано-Франківська обл.

Page 66: Kalendar 2013_FULL

Свято бандурного мистецтва – це вагомий крок у популяризації одного із символів України, відродження славних національних традицій. Відбудеться в м. Кам’янець-Подільському.У рамках свята відбудеться виставка художніх робіт учнів дитячої художньої школи та дитячої школи мистецтв, а також книжкова вітрина “Бандура – духовний орган України”.http://kam-pod.gov.ua/index.php?newsid=626/

«Дзвени, моя бандуро, стоголоссям»

ЛЮТОГО22Хмельницька обл.

Page 67: Kalendar 2013_FULL

Приїжджайте у «Парк Київська Русь» 23 і 24 лютого – проводжати зиму і стрічати весну, з розвагами, веселощами, забавами. Наявність гарного настрою – єдине правило. Прокатіться безкоштовно на санях, відчуйте легкий біг княжих коней. Отримайте заряд позитивної енергії магічного вогняного шоу та феєрверку!

http://parkkyivrus.com

«Проводи Зими» - інтерактивно-ігрове дійство

23

ЛЮТОГОКиївська обл.

Page 68: Kalendar 2013_FULL
Page 69: Kalendar 2013_FULL

Древнє слов'янське свято проходить в м. Семенівка на честь весняного пробудження природи. У святі беруть участь фольклорно-етнографічні ко-лективи України та Росії, дійство проводиться з урахуванням традицій та обрядів Сіверського краю.

«Проводи зими»

БЕРЕЗНЯ2Чернігівська обл.

http://tour-cn.com.ua

Page 70: Kalendar 2013_FULL

У селищі Брошнів-Осада на базі Брошнівської дитячої школи мистецтв ім.В.Івасюка відбудеться ХІІ обласний відкритий дитячий конкурс-фестиваль української естрадної пісні "Водограй" серед учнів дитячий музичних шкіл та шкіл мистецтв. Фестиваль проводиться з метою популяризації творчості відомого українського композитора і поета Володимира Івасюка.

Конкурс-фестиваль «Водограй»

БЕРЕЗНЯ3Івано-Франківська обл.

http://if-cultura.if.ua/festevaly/

Page 71: Kalendar 2013_FULL

Відкритий фестиваль-конкурс стрі-лецької пісні «Красне поле» проходитиме 15-17 березня.Фестиваль започатковано у 2009 р. у м. Хуст з метою пропаганди творів національно-патріотичного звучання, які оспівують славетні подвиги українського народу.У фестивальних заходах : мітинг-реквієм на території меморіального парку "Красне поле “. http://khust-miskrada.gov.ua

«Красне поле»

БЕРЕЗНЯ15Закарпатська обл.

Page 72: Kalendar 2013_FULL

Київська обл.16

БЕРЕЗНЯ

Масляна

У програмі святкування – театралізовані дійства Театру «Парк Київська Русь», конкурси, захоплюючі поєдинки воїнів, хороводи та стрибки через багаття, майстер-класи з народної творчості, і, звичайно, зігріваючі чаювання та ласування млинцями з різними начинками – традиційною стравою Масляної.

http://parkkyivrus.com/

Page 73: Kalendar 2013_FULL

Масляну гулятимуть на великому Співочому полі. Серед забав свята будуть перетягування канату, катання на ослоні та багато іншого. Ярмарково-кулінарна частина запро-понує святкові українські страви, виставки-продажі виробів українських майстрів. Завершать святкування спаленням опудала «Кострубатого діда».http://pirogovo.com.ua

Масляна в Пирогово

БЕРЕЗНЯ16Київська обл.

Page 74: Kalendar 2013_FULL

Масляна – одне з найвеселіших і ситних народних свят. Воно включає ігрову розважальну програму. У заходах буде брати участь велика кількість різножанрових колективів. Після обряду спалення Опудала, будуть проходити виступи аматорських колективів, народні гуляння та частування млинцями.

www.meria.sumy.ua

Масляна на Сумщині

БЕРЕЗНЯ16м. Суми

Page 75: Kalendar 2013_FULL

У м. Кам’янець-Подільський в рамках свята відбудеться змагання на кращий млинець; робота крамового містечка «Зимовий ярмарок»; катання на конях; змагання на санчатах; вернісаж снігових скульптур; українські танці та святковий феєрверк.Всіх гостей пригощатимуть млинцями.http://kam-pod.in.ua

Подільська Масниця

БЕРЕЗНЯ16Хмельницька обл.

Page 76: Kalendar 2013_FULL

У день святкування Масляної відбудеться відкриття міжнародного турніру з фехтування у 2013 році «Витязь Київського Дитинця» . Участь у ньому візьмуть учасники клубів історичного фехтування з України і Росії. Все дійство можна буде побачити й почути під час змагань з історичного фехтування в «Парку Київська Русь».

«Витязь Київського Дитинця»

БЕРЕЗНЯ16Київська обл.

http://parkkyivrus.com/

Page 77: Kalendar 2013_FULL

На території гірськолижного комплексу Буковель відбудеться квест для всіх охочих відчути себе шукачем скарбів. Відбуватися це спортивне дійство буде на всіх гірськолижних трасах комплексу, в якому зможуть брати участь всі бажаючі. Отож, якщо ви ще не знайшли свого скарбу - мерщій до Буковеля!

http://bukovelskischool.com/ru/events/kvest-skarbi-bukovelya/

«Скарби Буковеля»

БЕРЕЗНЯ16 Івано-Франківська обл.

Page 78: Kalendar 2013_FULL

Проводиться в смт. Голованівськ за участю фольклорних колективів сільських будинків культури. В рамках свята: оформлення української хати, оформлення наметів в українському стилі, виступи фольклорних колективів, пригощання млинцями, українськими стравами, ігри, конкурси, розваги.

Масляна

БЕРЕЗНЯ16Кіровоградська обл.

http://kr-admin.gov.ua/start.php

Page 79: Kalendar 2013_FULL

Протягом великоднього посту у культурно-мистецьких закладах Київщини відбуватимуться майстер-класи з писанкарства з метою популяризації традиційних технік київської школи писанкарства. Майстер-класи відбудуться у Броварському, Бородянському та Сквирському районах.

Майстер-класи з писанкарства

БЕРЕЗНЯ19Київська обл.

http://www.kyiv-obl.gov.ua /upravlinnja _kulturi _i_turizmu

Page 80: Kalendar 2013_FULL

II Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва проходитиме з 28 по 30 березня у м. Кам’янець-Подільський з метою подальшого розвитку самодіяльного хореографічного мистецтва та залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських ансамблів.http://kam-pod.gov.ua

«Радея-Dance»

БЕРЕЗНЯ28Хмельницька обл.

Page 81: Kalendar 2013_FULL

Протягом місяця відбуватиметься виготовлення і прикрашання Львова символом Великодня – писанками. Напередодні Світлого Христового Воскресіння організатори проводять квест - «Полювання на писанки», які розташовані по цілому місту. Вперше відкриються «Великодній писанковий ярмарок» та «Великодня арт-майстерня», відбуватимуться покази фільмів на великодню тематику, конкурс на найсмачнішу паску, уніка-льні  інтерактивні акції. http://easter.lviv.ua

ІІІ Фестиваль писанок у Львові

КВІТНЯ6 м. Львів

Page 82: Kalendar 2013_FULL

Міжнародний турнір з історичного фехтування «Витязь Київського Дитинця» буде проводитись в «Парку Київська Русь» з 6 по 13 квітня. Тут оживуть сцени стародавніх баталій! На це дійство з’їдуться учасники історико-спортивних клубів зі всього світу. Вони продемонструють глядачам з точністю реконструйовану зброю та обладунки древніх воїнів, але головне – створять унікальне, яскраве і неповторне видовище.http://parkkyivrus.com

«Витязь Київського Дитинця»

6Київська обл.КВІТНЯ

Page 83: Kalendar 2013_FULL

http://parkkyivrus.com/

КВІТНЯ19Київська обл.

«Кінний лучник Древнього Києва»Вперше в Україні на ристалищі Древнього Києва змагатимуться майстри та любителі верхової стрільби з лука – виду спорту, заснованого на давньому бойовому мистецтві. Продемонструвати свої уміння вершники зможуть двічі – у квітні та серпні під час Міжнародних турнірів «Кінний лучник Древнього Києва».

Page 84: Kalendar 2013_FULL

Тиждень українського національного обряду «Писанкове коло» пройде з 22 по 28 квітня у м. Кам’янець -Подільський. У програмі передсвяткового тижня – презентація великодніх писанок, майстер-класи з виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва, виступи фольклорно-етнографічних колективів.

http://kam-pod.in.ua

«Писанкове коло»

КВІТНЯ22Хмельницька обл.

Page 85: Kalendar 2013_FULL

http://pyrohiv.com.ua/ua/events/read/276/vesnjanij-mega-jarmarok-u-muzeji-v-pirogovi/

КВІТНЯ27м. Київ

Весняний ярмарок народного мистецтва27-28 квітня 2013 року в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться Весняний ярмарок традиційного народного мистецтва.У заході братимуть участь найкращі народні майстри з усіх куточків України.

Page 86: Kalendar 2013_FULL

В «Парку Київська Русь» пройде свято зустрічі весни та пробудження сил природи «Хороводи весни». Театр «Парку Київська Русь» підготує розважальну виставу, яка закликатиме весняне тепло. Відвідувачі Парку візьмуть участь в інтерактивній програмі: давньоруська рулетка, ведмежі потіхи, конкурс "Весняні забави", перетягування канату, майстер-клас по володінню середньо-вічною зброєю та інші.http://parkkyivrus.com

«Хороводи весни»

27Київська обл.

КВІТНЯ

Page 87: Kalendar 2013_FULL

У «Парку Київська Русь» на травневі свята, окрім традиційних шашликів, можна буде спробувати страви, приготовані за древніми рецептами: дружинний куліш, юшку боярську, кашу сарацинську та інше. Гості Парку зможуть не тільки дізнатися про таємниці приготування страв, а й власноруч долучитися до кулінарного мистецтва.http://parkkyivrus.com/

«Таємниця слов’янської кухні»

ТРАВНЯ1Київська обл.

Page 88: Kalendar 2013_FULL

В 2012 році був започаткований унікальний фестиваль в с. Банилів – Підгірний Сторожинецького району. Його мета - створення та просування нових туристичних продуктів на Буковині на основі «зелених» інновацій та традиційному веденні сільського господарства в Карпатах. В програмі фестивалю безліч заходів: майстер-класи, ярмарки, концерти та багато цікавих еко-культурних подій.http://www.turystam.in.ua/uk/2012-04-24-06-47-31/182/6404

«Фестиваль березового соку»

ТРАВНЯ2Чернівецька обл.

Page 89: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль є продовженням минуло-річної традиції створення експозиції писанок, яка нині діятиме до 5 червня. Метою цього величного дійства є  розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії українського народу на прикладі феномену писанкарства та створення музею «Народної писанки» у кожному місті України, а також проведення постійно діючих виставок на Співочому полі (м. Київ).http://www.turystam.in.ua/uk/2012-04-24-06-47-31/179-2012-04-24-06-33-08/5683--l-2013r-02-05-

«Писанковий рай 2013»

ТРАВНЯ2м. Київ

Page 90: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль проводиться з 3 по 8 травня у с. Крива Руда, Семенівського району. Девіз фестивалю: «З любов’ю до природи, з любов’ю до України». Захід спрямований на збереження та розвиток української культури, вихо-вання любові до рідної природи, надання виконавцям можливості для підвищення професійного рівня і стимулювання їхньої творчості.

ІV Всеукраїнський еко–фестиваль «Лель»

ТРАВНЯ3Полтавська обл.

http://www.poltava-tour.gov.ua

Page 91: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «Хліб» пройде 3-5 травня та 7-11 серпня. У травні на Великдень відбудеться посівна, а у серпні – жнива. Міжнародні учасники власноруч сіють, жнуть, мелють і печуть хліб під керівництвом славетних старожилів на території мистецького хутора Острів Обирок. На вас чекає майстер-клас з писан-карства, випікання пирогів і пасок, виступи гуртів, перегляд кінострічок та зустрічі з режисерами-аматорами. http://www.hlib2013.info/

Фестиваль «Хліб»

3Чернігівська обл.ТРАВНЯ

Page 92: Kalendar 2013_FULL

Якщо ви втомились від метушливого повсякденного життя, не можете дочекатися вихідних та хочете нестандартно відсвяткувати Великдень – ласкаво просимо 4-6 травня в «Парк Київська Русь».В ці дні в Центрі культури та історії Древньої Русі пройде святкування Христового Воскресіння. Весняне театралізоване дійство, великодні обряди та традиції, ігри та забави – все це зробить ваше свято по-справжньому етнічним і домашнім.

http://parkkyivrus.com/

«Великодні свята»

ТРАВНЯ4Київська обл.

Page 93: Kalendar 2013_FULL

Протягом трьох днів у Музеї народної архітектури та побуту у Львові проходитиме етнографічний фести-валь, де львів’яни та гості міста зможуть ознайомитись з традиціями весняного циклу регіону та безпосередньо взяти участь у великодніх забавах. На відвідувачів фестивалю чекають майстер-класи з писанкарства та традиційні великодні забави для дітей та дорослих.

«Велика Гаївка»

5м. Львів ТРАВНЯ

http://www.skansen.lviv.ua

Page 94: Kalendar 2013_FULL

У Великодний понеділок у «Парку Київська Русь» відбудеться свято «Обливаний понеділок». За давньою традицією нашого народу в цей день хлопці обливали дівчат водою. Коли на весні дівчина і хлопець будуть облиті водою, то дівчина вийде заміж за омріяного хлопця, а хлопець – буде з коханою дівчиною.  Переконатися в цьому можна й вам.http://parkkyivrus.com/

«Обливаний понеділок»

ТРАВНЯ6Київська обл.

Page 95: Kalendar 2013_FULL

Після Великодня настає час пастухам збирати свої отари та відправлятися на пасовиська далеко у гори, де вони й пробудуть аж до осені.Цю визначну подію у Карпатах називають «Вихід на полонину» і визначають як свято, а у сучасні дні перетворили на народний фестиваль «Полонинська ватра», який проводиться у м. Путилі.

http://andy-babubudu.livejournal.com/93597.html

«Полонинська ватра»

ТРАВНЯ6Чернівецька обл.

Page 96: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль пройде з 9 по 12 травня. На гостей чекають неймовірні й захоплюючі видовища: військові маневри, масові кінні бої і справжня реконструйована облога фортеці із застосуванням автентичної техніки. Вперше в історії фестивалів історичної реконструкції зійдуться в бою найсильніші кінні бійці трьох країн: України, Росії та Білорусії.

«Середньовічний Хотин»

9 Чернівецька обл. ТРАВНЯ

http://www.turystam.in.ua/uk/

Page 97: Kalendar 2013_FULL

З 9 по 12 травня у дворику Львівської Ратуші відбудеться ХІ Міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова». Упродовж чотирьох днів на «Флюгерах» виступить понад 20 гуртів, у яких грають музиканти з України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Казахстану. У програмі фестивалю будуть окремі рокові та блюзові дні, а делікатно-екстравагантне «Прокидан-ня з ГИЧ Оркестром» влаштує ранковий карнавал.

http://dzyga.com/flugery/

«Флюгери Львова»

ТРАВНЯ9Львівська обл.

Page 98: Kalendar 2013_FULL

9 та 10 травня у Львові створю-ватимуть унікальну атмосферу гар-ного настрою, відтворюватимуть по-бут та стилістику такого автентичного львівського явища, як батярство, що витворило своєрідний міський фольклор, сформований на лексиці львівської вулиці початку ХХ ст. Батяр – це дотепний, галантний і роман-тичний збиткар, якого давно не існує, однак дух його у Львові досі присутній.http://www.batyar.lviv.ua

День батяра

ТРАВНЯ9Львівська обл.

Page 99: Kalendar 2013_FULL

В "Парку Київська Русь" по-особливому відзначать День Перемоги - тематичною програмою "Сказання про богатирів". В цей день в Парку пройдуть богатирські змагання за участю глядачів за звання найвлучнішого, найспритнішого та найсильнішого воїна. Також відбудуться шоу княжих вершників і майстер-клас зі слов'янської каліграфії.http://www.parkkyivrus.com

«Дні сили, мужності та доблесті»

ТРАВНЯ9м. Київ

Page 100: Kalendar 2013_FULL

І Закарпатський фестиваль-чемпіонат з приготування бограчу проходитиме на території комплексу «Термальні Води «Косино», де на відкритому вогні буде здійснюватися приготування традиційної страви закарпатців. Залишається лише зібрати команду однодумців, підготувати необхідні інгредієнти й озброїтися кулінарними здібностями й позитивом – і ви – можете стати переможцями чемпіонату, на яких неодмінно чекають достойні призи.  http://www.zakarpattyatourism.info/product_info

«Фестиваль з приго-тування бограчу»

ТРАВНЯ9Закарпатська обл.

Page 101: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль вина та меду «Сонячний напій» відбудеться в Ужгороді у старовинних підвалах «Совиного гнізда» протягом чотирьох днів.  В програмі фестивалю: виставка-продаж закарпатських вин, меду, сувенірів, продукції закарпатських сироварень; частування традиційними закарпатськими стравами; конкурси, культурно - розважальна програма, «Закарпатське караоке».  http://www.zakarpattyatourism.info/product_info

«Фестиваль вина та меду»

ТРАВНЯ9Закарпатська обл.

Page 102: Kalendar 2013_FULL

B м. Хуст протягом чотирьох днів проходитиме традиційне музичне весняне свято – фестиваль, мета якого: популяризація і розвиток українського естрадного та народного вокального мистецтва, виявлення та підтримка талановитих молодих виконавців, збагачення культурних надбань і традицій через музичну творчість, залучення меценатів та спонсорів до підтримки творчої обдарованої молоді.http://www.zakarpattyatourism.info/product_info

«Веселка над Тисою»

ТРАВНЯ9Закарпатська обл.

Page 103: Kalendar 2013_FULL

V Всеукраїнський фестиваль має на меті підтримку християнських тра-дицій відзначення Воскресіння Хри-стового. У 2013 році ця подія спів-падає з 80-річчям проведення з’їзду руху Українська молодь Христові, організованої митрополитом Андре-єм  Шептицьким, який зібрав у  Шев-ченківському гаю близько 100 тисяч молодих людей. Вперше у фестивалі візьмуть участь представники з Тер-нопілля, Києва, Криму.http://www.voskresinnyarazom.org/

«Святкуймо Воскресіння Разом»

ТРАВНЯ9Львівська обл.

Page 104: Kalendar 2013_FULL

З 10 по 12 травня відбудеться традиційний ярмарок кованих речей, пройдуть майстер-класи, пленер «Позитив від майстрів» з метою створення композицій на тему: «Удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість» для подальшого встановлення в центральній частині міста та багато чого цікавого.

http://www.tourismnews.com.ua/news-4726.html

Свято ковалів

10м. Івано-Франківськ

ТРАВНЯ

Page 105: Kalendar 2013_FULL

11-12 травня в с. Криворівня відбудеться фестиваль горянської та туристичної культури. Фестиваль відкриється спіль-ним сплавом Чорним Черемошем друж-ніх туристичних клубів та громадських організацій. Усі охочі матимуть змогу придбати гуцульську дримбу, один із символів фестивалю, і долучитися до встановлення рекорду найчисленнішого в країні дримбання на гуцульських дримбах.http://festyvali.org.ua/

«Черемош-фест»

ТРАВНЯ11 Івано-Франківська обл.

Page 106: Kalendar 2013_FULL

11ТРАВНЯ«Карпатська кулінарна спадщина»

м. Івано-Франківськ

http://www.facebook.com/events/512534875464372/

Головними складовими фестивалю, що проходитиме 11-12 травня будуть майстер-класи провідних шеф-кухарів з Карпатських регіонів на базі популярних ресторанів міста та народне кулінарне шоу під відкритим небом, де кожен бажаючий зможе скуштувати традиційні страви карпатських кухонь, стати учасником фольклорно-пізнавального дійства.

Page 107: Kalendar 2013_FULL

11 – 12 травня «Парк Київська Русь» представляє безпрецедентну подію сезону 2013 року – Міжнародний турнір з верхової стрільби з лука "Кінний лучник Древнього Києва". Запрошуємо представників різних країн, усіх, хто уміє триматися в сідлі і стріляти з лука, взяти участь у змаганнях та захистити честь свого міста, регіону, країни.

http://www.parkkyivrus.com

«Кінний лучник Древнього Києва»

ТРАВНЯ11 м. Київ

Page 108: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль популярної музики проводиться у м. Білгород-Дністровський протягом трьох днів. У програмі: виступи відо-мих виконавців, майстер-класи з флористики, ікебани, пізнавальні зустрічі з фахівцями з ботаніки, троллей, скеледром, продаж сувенірів, розваги, ігри на тему фортеці, катання на конях тощо.

«Перлини Дністра»

ТРАВНЯ11Одеська обл.

http://culture.odessa.gov.ua/Webpage.aspx?sect=Page&IDPage=41267&id=116

Page 109: Kalendar 2013_FULL

Гості Всеукраїнського фольклорного фестивалю у Коломиї протягом двох днів зможуть відчути атмосферу збереження та примноження національних традицій писанкарства, побачити писанки, оздоблені бісером, плетенням, вишивкою. У коломий-ському Народному домі щорічно у рамках фестивалю організовують спеціальні майстер-класи, де бажаючих навчають мистецтву писанкарства.http://if-cultura.if.ua/zahody-upravlinna-cultury /556-zahodi-u-travn.html

«Писанка-2013»

ТРАВНЯ11 Івано-Франківська обл.

Page 110: Kalendar 2013_FULL

Цей урочисто-святковий захід відбуватиметься на Центральній площі м. Чернівці і триватиме добу. Взяти участь у фестивалі можуть усі бажаючі – достатньо лише прийти одягненим у вишиванку. «День вишиванки» започаткували у 2008 році студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.http://euromisto.cv.ua/node/2100

«День вишиванки»

ТРАВНЯ16м. Чернівці

Page 111: Kalendar 2013_FULL

16ТРАВНЯм. Івано-Франківськ

Фестиваль-конкурс дизайну одягу «Весняні акорди»

Перший Прикарпатський фестиваль-конкурс дизайну одягу з мотивами народного мистецтва надає можливості студентам та молодим фахівцям проявити свою фантазію, кваліфікованість, уміння бачити та творити модельний одяг на основі народних традицій. Приходьте і долучіться до сучасних тенденцій української моди.http://if-cultura.if.ua

Page 112: Kalendar 2013_FULL

http://www.parkkyivrus.com

«Київська Русь XIII-XIV ст. «

ТРАВНЯ17 Київська обл.

Page 113: Kalendar 2013_FULL

Чинадієвський замок «Сент-Міклош» вже вдруге запрошує всіх поціновувачів середньовічної куль-тури на міжнародний фестиваль, який проходитиме протягом трьох днів. На відвідувачів чекають ви-довищні рицарські бої, запальні середньовічні танці та музика, ней-мовірне вогняне шоу, відтворення середньовічного табору та багато цікавого.http://www.turystam.in.ua/uk/2012-04-24-06-47-31/178-2012-04-24-06-32-14/5976--q-q-17-19-

«Срібний Татош 2013»

17Закарпатська обл.

ТРАВНЯ

Page 114: Kalendar 2013_FULL

Міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції «Porta Temporіs» пройде з 18 по 20 травня у м. Кам'янець-Подільський на території історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Учасниками фестивалю стануть ремісники, мистецькі колективи, реконструкторські клуби з різних міст України та з-за кордону. Одне з найосновніших дійств фестивалю – показовий штурм і оборона Руської брами за участю реконструкторів.

http://portatemporis.com/

«Porta Temporіs»

ТРАВНЯ18Хмельницька обл.

Page 115: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «Берлибашський банош» традиційно проводився протягом двох днів у Рахівському районі (с. Костилівка). Банош - етнічна гуцульська страва із сметани та кукурудзяної муки, яку готують на вогні. Гості фестивалю мають змогу відкрити колорит та смак гуцульської культури та кухні.

http://www.carpathia.gov.ua/ua

«Берлибашський банош»

ТРАВНЯ18Закарпатська обл.

Page 116: Kalendar 2013_FULL

Всеукраїнське свято народного майстра «Златодар» проводиться у м. Кам'янець - Подільський. У рамках свята відбувається виставка-ярмарок робіт майстрів традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів, народні гуляння за участю фольклорних колективів, майстер-класи народних майстрів, майстерні народних танців.

www.kam-pod.gov.ua

«Златодар»

ТРАВНЯ18Хмельницька обл.

Page 117: Kalendar 2013_FULL

З 23 по 25 травня на вулиці Дерибасівській відбудеться III Етнічний фестиваль «Вінок Дунаю».

«Вінок Дунаю» – це колоритний ярмарок робіт народних майстрів і театральні, вокальні, танцювальні виступи національних колективів «open air» в рамках Одеського туристичного фестивалю.

http://turystam.in.ua/uk/2012-04-24-06-47-31/183/6054

«Вінок Дунаю»

23м. ОдесаТРАВНЯ

Page 118: Kalendar 2013_FULL

Всеукраїнський фестиваль-конкурс проводиться з 1992 року з метою розвитку, популяризації вокально-хорового мистецтва. Захід проводиться щорічно і почергово за формами жанру: один рік – малі форми у номінаціях “народний спів”, “академічний спів”, “обдаровані діти”, другий рік – хорові колективи у номінаціях “академічний та народний спів”.

http://kocnt.at.ua/

«Калиновий спів»

25м. Кіровоград

ТРАВНЯ

Page 119: Kalendar 2013_FULL

Свято української культури відбувається на березі мальовничого озера поблизу заповідника «Кам’яні могили» (с. Назарівка) і присвячується пам’яті загиблих у битві на річці Калка. У святі беруть участь творчі колективи козацьких формувань. Концерт супроводжується конкурсно-розважальною програмою «бога-тирські розваги». На святі глядачі можуть придбати вироби деко-ративно-ужиткового мистецтва, скуш-тувати козацького куліша.http://narodna.pravda.com.ua

«Легенди степу»

25Донецька обл.

ТРАВНЯ

Page 120: Kalendar 2013_FULL

У програмі: театралізовані дійства, чемпіонат України з історичного фехтування «Зов героїв», в якому візьмуть участь понад 200 кращих бійців України, театралізовано-хореографічна постановка «Київ споконвічний» та багато іншого. На території Парку працюватимуть середньовічний тир, стайня і костюмерна.

http://www.parkkyivrus.com

«Зов героїв»

ТРАВНЯ25м. Київ

Page 121: Kalendar 2013_FULL

Цей фестиваль є пізнанням слов’янського світу та слов’янської культури через музику, слово, малюнок, мистецтво танцю, наукові дослідження.   Захід відбувається на державному рівні - це масштабне  і значуще свято  для українців усього світу, які об’єднані спільним корінням, історією, мовою,  культурою і традиціями. http:// migramykolayiv-oda.gov.ua

День слов’янської писемності і культури

25м. Миколаїв

ТРАВНЯ

Page 122: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль присвячений популяризації української патріотичної пісні. Протягом двох днів ви матимете нагоду послухати кращі гурти, долучитися до співу стрілецьких та повстанських пісень, почути музичні твори у виконанні мандрівних бандуристів, почути голос неперевер-шеної Ніни Матвієнко та відчути дух єднання українців зі всього світу. http:// migramykolayiv-oda.gov.ua

Міжнародний фестиваль патріотичної пісні

25м. Київ

ТРАВНЯ

Page 123: Kalendar 2013_FULL

Виноградів запрошує любителів сонячного напою на традиційний Х-й Ювілейний відкритий фестиваль виноградарів-виноробів «Угочанська лоза».Свято проводиться з метою поширення культури споживання вина, підтримки місцевих виноробів, розкриття туристичного потенціалу краю, популяризації традицій етнічного різнобарв’я краю та налагодження міжкультурних зв’язків.http://tourinform.org.ua/tourism_news/fests/festyval-vyna-uhochanska-loza/

«Угочанська лоза»

ТРАВНЯ26Закарпатська обл.

Page 124: Kalendar 2013_FULL

На подію запрошені народні майстри: гончарі, ковалі, лялькарі, майстри вишивки та бісероплетіння, соло-моплетіння тощо. Під час заходу працюватиме виставка-продаж творів майстрів художньої творчості, будуть проводитися майстер-класи, які супроводжуватимуться концертною тематичною програмою та конкурсами.

«Чисті джерела»

ТРАВНЯ26м. Дніпропетровськ

www.museum.dp.ua

Page 125: Kalendar 2013_FULL

26 ТРАВНЯм. Івано-Франківськ

«Арканове коло»

Фестиваль сценічного танцю щороку приймає академічний обласний музично-драматичний театр ім. Івана Франка. Головною метою якого є популяризація народних традицій в народній хореографії за участю народних-зразкових аматорських хореографічних колективів, окремих виконавців, ансамблів пісні і танцю.

http://www.orada.if.ua/

Page 126: Kalendar 2013_FULL

Проводиться за участю священиків різних парафій (Новгородківського, Устинівського, Долинського районів, м. Кривий Ріг) У рамках свята - священнодійство (молебень) з освяченням джерельної води “Явленої криниці”; посвята в козаки Долинського куреня Чорноліського полку Українського козацтва; смакування традиційних келбасівських страв.

Районне свято «Явлена криниця»

ТРАВНЯ29Кіровоградська обл.

http://kocnt.at.ua/

Page 127: Kalendar 2013_FULL

У м. Дніпродзержинськ пройде фестиваль, мета якого - популяризація народних традицій, що склалися у краї за часів запорозького козацтва. Перший фестиваль відбувся у 2008р., на сьогоднішній день зібрано колекцію Мамаїв з метою відкриття в подальшому музею образотворчого і прикладного мистецтва «Козак Мамай».

«Мамай-фест»

ТРАВНЯДніпропетровська обл.

www.infomiskrada.dp.ua

31

Page 128: Kalendar 2013_FULL
Page 129: Kalendar 2013_FULL

Етнічний фестиваль «Буджацькі степи», який направлений на відновлення традицій культури, проводиться у м. Білгород-Дністровський на території Аккерманської фортеці з 1 по 4 червня. У програмі фестивалю: виступи відомих колективів та виконавців, ярмарок народних ремесел, містечко майстрів, зустрічі з істориками.

«Буджацькі степи»

ЧЕРВНЯ1Одеська обл.

http://oda.odessa.gov.ua/

Page 130: Kalendar 2013_FULL

На Соборному майдані м. Полтава традиційно проходитиме «Свято Полтавської галушки». На гостей чекатиме «містечко майстрів» декоративно-ужиткового мистецтва, частування галушками, салом, різноманітні гуляння та розваги.

http://www.rada-poltava.gov.ua

Свято Полтавської галушки

ЧЕРВНЯ1м. Полтава

Page 131: Kalendar 2013_FULL

1 ЧЕРВНЯЗакарпатська обл.

«Проводи отар на полонину»Свято «Проводи отар на полонину» святкують на Міжгірщині з давніх -давен, а саме на Синевирському перевалі. Прийнято привселюдно бажати вівчарям вдалого літа. Вівці пастимуться на полонинах до початку вересня. І якщо вовну з них отримали ще в травні, то смачний і корисний харч – бринзу та вурду виготовля-тимуть протягом усього сезону. На фоні гірських краєвидів, відбуваються масові народні гуляння.

http://www.zakarpattyatourism.info

Page 132: Kalendar 2013_FULL

Міжнародний фестиваль слов’янських сучасних культур «Славниця», який проходитиме 1-2 червня, пропонує насичену програму, на яку в «Парк Київська Русь» на початку червня зберуться творчі дитячі й молодіжні колективи з різних країн світу та представлять мистецькі традиції свого краю.

http://pyrohiv.com.ua

«Славниця»

ЧЕРВНЯ1м. Київ

Page 133: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль проводиться з метою відродження і збереження пісенної, музичної спадщини Чернігівщини. Основним завданням фестивалю-конкурсу є широке залучення населення, особливо молоді, до участі в народній творчості. У фестивалі-конкурсі беруть участь автентичні, фольклорні, обрядові колективи, ансамблі народної пісні та окремі виконавці.http://onmckim.com.ua/index/0-11

Фольклорний фестиваль ім. В. Полевика

ЧЕРВНЯ2Чернігівська обл.

Page 134: Kalendar 2013_FULL

У селі Рівня Рожнятівського району проходитиме прикарпатський фоль-клорно-етнографічний фестиваль «Кличе зелена неділя». За програмою фестивалю протягом двох днів тут виступатимуть 65 самодіяльних та професійних колективів з Тернопільської, Львівської, Одеської, Херсонської, Київської областей та з міст Сербії, Словаччини і Польщі.http://lemky.com/history/368-nas-kliche-kliche-zelena-nedlya.html

Лемківський фестиваль «Кличе зелена неділя»

3Івано-Франківська обл.ЧЕРВНЯ

Page 135: Kalendar 2013_FULL

«Барви рідної землі-2013»

ЧЕРВНЯ6Кіровоградська обл.

Регіональний фестиваль українських народних танців проводиться з метою популяризації українських народних танців, виявлення і підтримки молодих талановитих балетмейстерів та творчого обміну досвідом.

http://kr-admin.gov.ua/start.php

Page 136: Kalendar 2013_FULL

«Степограй 2013»

ЧЕРВНЯ7Кіровоградська обл.

Захід проводиться протягом 7-9 червня у с. Карбівка Добровеличівського р-ну з метою популяризації української народної та естрадної пісні, відродження традиційних свят та обрядів, виявлення здібної, обдарованої, талановитої молоді та активізації їх творчих здібностей. Учасники фестивалю - обдарована молодь області, молоді люди з обмеженими можливостями.

http://kr-admin.gov.ua/start.php

Page 137: Kalendar 2013_FULL

З 8 по 9 червня в Національному музеї народної архітектури та побуту України в с. Пирогів відбудеться «День ткацтва і вишивки». У святі візьмуть участь народні майстри, художники, художньо-промислові об'єднання, які працюють в галузі традиційного українського ткацтва і вишивки. Вони запропонують відвідувачам різ-номанітні побутові вироби, при-крашені рукотворними орнаментами.

«Свято вишивки і ткацтва»

8 ЧЕРВНЯм. Київ

http://pyrohiv.com.ua

Page 138: Kalendar 2013_FULL

«Легенда про Ладу і Леля» – свято любові та краси

ЧЕРВНЯ9Київська обл.

Відвідувачі «Парку Київська Русь» побачать театралізовану виставу, в якій буде відтворено давні слов’янські традиції, багату культуру відносин у сім’ї, якої дотримувалися наші пращури — культуру, що базувалася на любові та взаємоповазі.http://parkkyivrus.com

Page 139: Kalendar 2013_FULL

Свято гончарства і ковальства

ЧЕРВНЯ15м. Київ

В Національному музеї народної архітектури та побуту України в с. Пирогово відбудеться свято кращих майстрів гончарного та ковальського мистецтва з різних куточків України. Вони продемонструють свої унікальні вироби та допоможуть відвідувачам, гостям долучитись до реального процесу створення речей за допомогою таких рідкісних в наш час ремесел.http://pyrohiv.com.ua

Page 140: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль присвячений видатному українському поету, композитору, актору, режисеру і сценаристу Івану Миколайчуку. Фестивальне дійство проходитиме на Батьківщині митця - у с. Чортория Кіцманського району.

м. Чернівці15ЧЕРВНЯ

«На гостини до Івана»

http://bukovynaonline.com/na-gostyny-do-ivana/

Page 141: Kalendar 2013_FULL

http://parkkyivrus.com

«Витязь Київського Дитинця!»

ЧЕРВНЯ22Київська обл.

Протягом двох днів гості "Парку Київська Русь" зможуть спостерігати за боями, вболівати за учасників змагань, радіти перемогам. Бої проходитимуть у різних номінаціях на декількох площадках Парку одночасно. Двобої витязів вразять індивідуальною майстерністю, командну тактику та стратегію воїни продемонструють у групових номінація 5 на 5 воїнів, 21 на 21 боєць.

Page 142: Kalendar 2013_FULL

http://mermaids.mow.fm/blog/567-nochi-rusalni-fest-programa

Київська обл.23

ЧЕРВНЯ

«Ночі русальні»Перший та єдиний в Україні проект етно-езотеричного мистецтва обря-дової культури України за участі найкращих фольклорних гуртів Києва при співпраці зі Слободою народних майстрів та інших творчих об’єднань, буде проходити в с. Бобриця Києво-Святошинського району. У заході обрядові дійства русального культу (проводи Русалок / водіння Куста / заклички Літа / віншовання Купали).

Page 143: Kalendar 2013_FULL

Молодіжний етно-фестиваль відбу-вається на “Зелені свята” у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту і спрямований на виховання національно-патріотичних почуттів серед молоді. Програма включає спільну молитву за українську молодь, виступи аматорських та професійних фольклорних колективів, виставку-продаж виробів народних майстрів, цікаві забави для дорослих і дітей, майстер-класи та багато іншого.www.obnova-fest.cv.ua

«Обнова – фест»

ЧЕРВНЯ23Чернівецька обл.

Page 144: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль-ярмарок проходитиме на набережній у м. Судак. До уваги глядачів будуть представлені творчі колективи та виставка-продаж виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва Криму (різьблення по дереву, філігрань, шитво золотом, кераміку).

http://www.ark.gov.ua

«Сузір`я Судака»

ЧЕРВНЯ23Автономна Республіка

Крим

Page 145: Kalendar 2013_FULL

З нагоди Дня Святої Трійці Ви матимете змогу поринути у світ старовинних традицій разом із найкращою українською музикою та народними гуляннями. Фольклорний колектив козачок «Мамаєвої Слободи» відтворить давній звичай «Водіння Куста». У програмі фестивалю кожен знайде розваги до душі: вражаючий концерт церковних дзвонів; конкурс на краще українське вбрання та прикраси; ярмарок етнотоварів, катання на конях у супроводі козаків; частування українськими традиційними стравами тощо.

http://mamajeva-sloboda.ua

«Трійця в Мамаєвій Слободі»

ЧЕРВНЯ23 м. Київ

Page 146: Kalendar 2013_FULL

Тиждень Національного гончарного здвиження «Здвиг-2013» відбудетьcя з 24 по 30 червня 2013 року. Свято гочарства пройде в с. Опішня Зіньківського району Полтавської області на території Національного музею-заповідника українського гончарства. Це науково-мистецька акція, спрямована на пізнання традицій гончарної культури, розвиток сучасного гончарства, а також популяризацію мистецтва кераміки в Україні.

http://www.opishne-museum.gov.ua/shift2013/

«Здвиг - 2013»

ЧЕРВНЯ24Полтавська обл.

Page 147: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль започатковано у 1984 році з метою збереження та подальшого розвитку фольклору в області. Під час проведення таких свят відбувається показ фрагментів із традиційних на Кіровоградщині обрядових весіль, українських вечорниць, колядок, щедрівок, свят врожаю, Калити, Івана Купала.

http://kocnt.at.ua/index/oblasni_kuoturno_mistecki_zakhodi/0-24

«Невичерпні джерела»

ЧЕРВНЯ25м. Кіровоград

Page 148: Kalendar 2013_FULL

Проводиться в м. Білгород-Дністровський протягом двох днів. Основна мета проведення фестивалю - це пошук і підтримка молодих вітчизняних музичних колективів. На території Аккерманської фортеці звучать не лише джаз, реггі, фанк, ритми та композиції різних музичних інструментів і голоси окремих солістів, а й вирують справжні лицарські турніри, козацькі двобої тощо.http://fortecya.org.ua/tpl/static.history.php

Молодіжний фестиваль «Фортеця»

ЧЕРВНЯ26Одеська обл.

Page 149: Kalendar 2013_FULL

«Перекотиполе» – єдиний в Україні фестиваль, де козацький віз застосовується і як засіб пересування, і як сценічний та виставковий майданчик. Цей захід - унікальний, а тому приваблює багато зацікавлених творчих колективів, а також глядачів.

http://kr-admin.gov.ua/Tourism/Etnopodii/1.pdf

Кіровоградська обл.26

ЧЕРВНЯ

Фестиваль етнічної музики на возах «Перекотиполе»

Page 150: Kalendar 2013_FULL

«Вакула ФЕСТ» – загальнонаціональне свято ковальського мистецтва, яке проводиться з 26 по 29 червня в рамках Тижня Національного гончарного здвиження «ЗДВИГ-2013» в Опішні Зіньківського району Полтавської області. Метою Фестивалю є популяризація кова-льства серед населення України.

http://www.opishne-museum.gov.ua/shift2013/vakulafest2013/

«Вакула - Фест»

ЧЕРВНЯ26Полтавська обл.

Page 151: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «Трипільське коло» проходить щорічно і враховує п’ятирічний цикл, в якому кожен фестивальний рік має власну мистецьку, освітню, екологічну та соціальну тематику, а також передає символізм однієї зі стихій природи. Він проходить на пагорбах Дніпра біля м. Ржищева. Цьогорічна тематика заходу, який проходитиме з 27 по 30 червня, обернувшись по колу, виходить на новий рівень і одночасно повертається до стихії Вода.www.tkfest.com

«Трипільське коло»

ЛИПНЯ27Київська обл.

Page 152: Kalendar 2013_FULL

Проходить у м. Черкаси, в Долині троянд. Захід приурочений до Дня молоді та Дня Конституції України. Протягом двох фестивальних днів програмою передбачені найріз-номанітніші майстер-класи: гон-чарство, вишивка, гра на сопілці, виготовлення ляльок-мотанок, вити-нанок, оберегів, лозоплетіння, малю-вання по склу, валяння із шерсті.http://tzori-fest.org.ua

«Трипільські зорі»

Черкаська обл.27

ЧЕРВНЯ

Page 153: Kalendar 2013_FULL

Регіональний відкритий етно-тур-фест «Бурштиновий шлях» проходить щорічно. Цьогоріч, 28-30 червня у м. Володимирець і дає чудову можливість три дні поспіль насолоджуватися мальовничими поліськими пейзажами, пізнати автентичний побут місцевих жителів, скуштувати традиційні українські страви. http://www.tourism.rv.ua/fest

«Бурштиновий шлях»

ЧЕРВНЯ28Рівненьська обл.

Page 154: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «Гамора» щороку проходить в с. Лисичове Іршавського району на території кузні-музею «Гамора». У фестивалі беруть участь ковалі з різних міст України, щоб позмагатися в ковальській майстерності, а також кращі самодіяльні колективи району, народні умільці.

http://vv-hotel.com/index.php?page=91&lang=ru

«Гамора»

ЧЕРВНЯ29Закарпатська обл.

Page 155: Kalendar 2013_FULL

«Свято різьби та плетіння»

ЧЕРВНЯ29м. Київ

З 29 по 30 червня  у Національному музеї народної архітектури та побуту України (с. Пирогово) проводиться «Свято різьби та плетіння».  До участі у ньому запрошено кращих майстрів традиційних народних ремесел: художнього різьбярства та плетіння з природних матеріалів: лози, рогози, соломки, листя кукурудзи, бісеру, та навіть самі зможуть виготовити для себе сувеніри.http://pyrohiv.com.ua

Page 156: Kalendar 2013_FULL

Фольклорне свято, що проходить у с. Гоголеве Шишацького району пропонує різноманітні традиційні гуляння і розваги, які мають давню історію (плетіння та пускання вінків на воду, запалення купальського вогнища, стрибання через вогнище). Всіх гостей свята частують на імпровізованій пасіці «Рудого Панька» медом та короваєм.

http://www.poltava.pl.ua

«Купальські ігри»

ЛИПНЯ6Полтавська обл.

Page 157: Kalendar 2013_FULL

«Івана Купала»

ЛИПНЯ6м. Київ

Традиційно в с. Пирогів на околиці Києва в ніч з 6 на 7 липня проходять Купальські гуляння. Гостей знайомлять з древніми язичницькими обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами. У 2013 році на «Івана Купала» плануються різноманітні заходи: плетіння вінків та пускання їх на воду, урочисте запалювання вогню, водіння хороводів.

http://pyrohiv.com.ua

Page 158: Kalendar 2013_FULL

Це свято стало традиційним в області і проводиться щороку у м. Цюрупинську. В програмі фестивалю заплановано обрядове прикрашання Марени та Купайла, конкурс «Купальський куліш», яким можуть почастуватися всі бажаючі, виступи художніх колективів, запалення Купальського вогнища, пускання вінків на воду, спалення Купайла.

http://www.oda.kherson.ua/ua/info/letnie-festivali-i-konkursy-hersonshhiny

«Купальська заграва»

ЛИПНЯ6Херсонська обл.

Page 159: Kalendar 2013_FULL

Святкове театралізоване дійство «Івана Купала» будуть відтворювати аматорські колективи Гусятинського району. У фестивалі братимуть участь кращі творчі колективи, фольклорні гурти та окремі виконавці з багатьох областей України. Під час заходу можна скуштувати страви української кухні, взяти участь в купальських масових гуляннях тощо. Дійство триватиме до світанку. http://husyatyn.te.ua/?module=fn&a=1760&h=kupalska_feerija_u_chagarjakh

«Купальська феєрія»

ЛИПНЯ6Тернопільська обл.

Page 160: Kalendar 2013_FULL

Захід проводиться в с. Олешня Ріпкинського району і спрямований на збереження народних традицій, підтримку творчої та обдарованої молоді. На гостей фестивалю чекають різноманітні атракціони водного відпочинку, театралізована фоль-клорна програма, файер-шоу театру вогню «Angels of Fire» та «Екстрім-містечко».

«Івана Купала на Голубих озерах»

ЛИПНЯ6Чернігівська обл.

http://onmckim.com.ua/index/0-22

Page 161: Kalendar 2013_FULL

Щорічно з 2003 року в першу суботу липня м. Гола Пристань приймає гостей з усіх куточків України, ближнього і дальнього зарубіжжя. У рамках фестивалю працюють виставки декоративно-ужиткового мистецтва, проходять конкурси: «Купальська красуня», «Кращий купальський віночок», «Кращий купальський оберіг» та багато іншого.

www.golapristan.org/kupalski-zori.htm

«Купальські зорі»

ЛИПНЯ6Херсонська обл.

Page 162: Kalendar 2013_FULL

Волинська обл.6ЛИПНЯ

«На Івана, на Купала у Затурцях»Фестиваль проводиться у с. Затурці Локачинського району. На учасників та гостей обрядового дійства чекають театралізовані перевтілення, купаль-ські забави на воді з Русалками, Водяним та іншими персонажами. Довершать програму виступи троїстих музик, фольклорних колек-тивів, ярмарок виробів декоративно - прикладного та образотворчого мистецтва.http://www.vturyzm.com.ua/board/festivali/festivali_volini_lito_2013_roku/4-1-0-47

Page 163: Kalendar 2013_FULL

«Купальські ігри»

ЛИПНЯ6Одеська обл.

http://culture.odessa.gov.ua/

Фестиваль народних традицій та автентичної музики «Купальські ігри»проводиться в м. Білгород-Дністровський протягом двох днів. У програмі: танцювальна постановка з водою, виступи гуртів, реконструкція купальського обряду різних регіонів, ярмарок народного мистецтва, майстер-класи з виготовлення вінків.

Page 164: Kalendar 2013_FULL

«Країна Мрій»

ЛИПНЯ6м. Київ

http://www.krainamriy.com/ /

На фестивальних сценах упродовж двох днів пануватиме яскраве різноманіття етнічної музики, яка супроводжуватиметься найсучас-нішими та найефективнішими техніками з вивчення психічної енергії людини і оздоровлення людського тіла. На фестивалі працюватиме Алея майстрів, Дитяча галявина, Майстерня народних танців, подіум під відкритим небом «Етно-Fashion», Козацькі Розваги, Літературна сцена, книжковий ярмарок.

Page 165: Kalendar 2013_FULL

Свято проводиться у Добрівській долині. В рамках святкування проходження учасників через Купальський кордон, хода під сонцем «Ярило», ігри, вікторини, ярмарок витворів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виступи зразкових колективів Сімферо-польського району. Завершується фестиваль водною феєрією.

http://context.crimea.ua

«Ой, на Івана, ой, та на Купала»

6Автономна Республіка Крим

ЛИПНЯ

Page 166: Kalendar 2013_FULL

http://mamajeva-sloboda.ua

м. Київ6

ЛИПНЯ

«Ніч на Івана Купала або пошук козацького скарбу»

Організатори заходу вже вчетверте пропонують всім неодруженим молодим парам  ввечері 6 липня до 20-00 прийти до «Мамаєвої Слободи» та взяти участь у квесті. Переможець отримає каблучку "Дует“, яка символізує єдність душ закоханих. Квест буде проводитись паралельно з відтворенням обряду Івана Купала гуртом «Рожаниця».

Page 167: Kalendar 2013_FULL

http://mamajeva-sloboda.ua

м. Київ9ЛИПНЯ

«Шабля «Козака Мамая»«Мамаєва Слобода» проводить Другий Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая». Цього року до українських козаків, обіцяють завітати та помірятись силою кращі лицарські підрозділи з Франції, Польщі, Італії, Швеції, а також кримсько-татарські вершники.

Page 168: Kalendar 2013_FULL

Цей захід пройде в центрі народознавства «Мамаєва Слобода». Метою проведення фестивалю є повернення генетичної пам`яті українців про «золоті часи» Гетьмана Богдана Хмельницького й консо-лідація всіх українців навколо людей праці – звичайних суботівців, спад-коємців слави Великого Гетьмана. http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=494

«Віншування Суботова»

ЛИПНЯ11м. Київ

Page 169: Kalendar 2013_FULL

Видовищні та запеклі лицарські бої розгорнуться в «Парку Київська Русь» в рамках змагань з історичного фехтування різного масштабу: від чемпіонату Києва до міжнародного турніру. «Витязь Київського Дитинця» покличе бійців за новими подвигами 13, 20, 27 липня.

«Витязь Київського Дитинця»

ЛИПНЯ13 Київська обл.

http://www.parkkyivrus.com/

Page 170: Kalendar 2013_FULL

14 ЛИПНЯЗакарпатська обл.

«Лемківська ватра»Обласний фестиваль «Лемківська ватра» започаткований 2010 року з метою підтримки і розвитку народної культури лемків. Проводиться він у с. Кострине, що належить до цієї етнічної групи і зберегло свою мову, культуру, звичаї і традиції, рідну землю та пам’ять про свій рід.Програма проведення фестивалю включає: різні майстер-класи, виставку творів закарпатських малярів та виробів майстрів народних промислів.

http://lemky.lviv.ua/?p=1050

Page 171: Kalendar 2013_FULL

Міжнародний фольклорний фестиваль, мета якого – збереження та презентація народних традицій Буковини в середовищах переселенців із Буковини в Польщі, Румунії, Угорщині, Словаччині.

http://chernivtsy.eu/portal/4/predstavniki-p-yati-krayin-pidpisali-u-ratushi-ugodu-shhodo-bukovins-kih-zustrichej-2013-33238.html

14 ЛИПНЯм. Чернівці

«Буковинські зустрічі»

Page 172: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль «Сила життя у джерелах Карпат» започаткований у 2007 р. Щорічно захід проводився в урочищі Красний на околиці курортної Поляни, що у Свалявському районі Закарпаття. Для гостей-туристів та людей, що оздоровлюються у санаторіях селища цікаво буде спробувати весь набір мінеральних вод Свалявщини. http://anons.uz.ua/festivals/847-festival-mneralnoyi-vodi-sila-zhittya-u-dzherelah-karpat.html  

«Сила життя у джерелах Карпат»

ЛИПНЯ15Закарпатська обл.

Page 173: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль слов'яно - варязької культури, проходитиме 13-й раз в с. Шестовиця Чернігівського району. В програмі турнірні бої (5 на 5, 1 на 1), майстер-класи зі спортивного бою на мечах, середньовічних танців, конкурс костюмів, виступи музи-кантів, стрільба з лука, вечірні гуляння з піснями, танцями та фаєр-шоу.

«Коровель»

ЛИПНЯ19Чернігівська обл.

http://www.cult.gov.ua/index/kalendar_provedennja_festivaliv_chernigivskoji_oblasti_u_2013_roci/0-28

Page 174: Kalendar 2013_FULL

Київська обл.20

ЛИПНЯДень святої княгині Ольги

20 та 21 липня в «Парку Київська Русь» буде вшановуватись пам’ять Святої рівноапостольної княгині Ольги, великої княгині Київської. Професійні актори Парку живо і доступно відтворять історичні події, коли княгиня Ольга вирушила до Константинополя та заклала основи для подальшого зародження християнства на Русі.

http://www.parkkyivrus.com

Page 175: Kalendar 2013_FULL

В смт. Коропець Монастириського району господині будуть готувати страви з коропів за стародавніми ексклюзивними рецептами. Наприклад, один із них – фарширований короп, який готували ще графу Бадені. В програмі фестивалю - виставка приготованих коропів, дегустація, продаж найкращих зразків, концерт і спортивні змагання.

http://nter.net.ua

«КоропФест»

ЛИПНЯ21 Тернопільська обл.

Page 176: Kalendar 2013_FULL

Волинська обл.26

ЛИПНЯ

http://volodymyrrada.gov.ua/festyval.htm

«Володимир – 2013»

Фестиваль відбудеться у м. Володимир-Волинський. На свято прибудуть відомі молодіжні українські виконавці, а також переможці Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців сучасної української пісні. Програма урочистостей традиційно закінчується святковим салютом.

Page 177: Kalendar 2013_FULL

Київська обл.

27

ЛИПНЯ

«День Хрещення Русі»27 та 28 липня - день пам'яті святого князя Володимира - свято, яке люблять усі кияни. Пам'ять про рівноапостольного князя пов'язує кожного з часами Київської Русі, розквіту її державності й культури. Відвідавши «Парк Київська Русь» 28 і 29 липня всі охочі зможуть зануритися в таємничу атмосферу духовної мудрості давніх епох на святкуванні 1025-ліття Хрещення Русі.http://www.parkkyivrus.com

Page 178: Kalendar 2013_FULL

28 ЛИПНЯЗакарпатська обл.

«Дзвінкі перлини Верховини»

Обласний фестиваль коломийок, троїстих музик та окремих виконавців на традиційних народних інструментах.Започаткований 2008 року з метою виявлення талановитих виконавців народної інструментальної музики, успадкування і популяризації традиційної манери виконання, зміцнення творчих зв’язків.

http://nedilya.net/?p=2459

Page 179: Kalendar 2013_FULL

http://orthvoldiocese.lutsk.ua/jeparhija/novyny/2167-pravoslavnyj-molodizhnyj-festyval-qfavorq

Волинська обл.29

ЛИПНЯ

«ФАВОР»На березі мальовничого озера Тросне у Маневицькому районі з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта урочисто проходить православний молодіжний фестиваль «Фавор» - фестиваль активного відпочинку та особистісного розвитку, на який з'їжджається молодь віком від 16 до 35 років з різних куточків Волинської єпархії. Фестиваль триває 6 днів.

Page 180: Kalendar 2013_FULL

3СЕРПНЯм. Київ

«Жнива. День хліба. Весілля»Фест пройде у Національному музеї народної архітектури та побуту в с. Пирогів. Основні фестивальні заходи: жнива, молотіння зерна та виготовлення борошна жорнами, випічка хліба; традиційний обід у полі; традиційне весілля (субота, неділя); майстер-класи з ковальства, соло-моплетіння, гончарства, вишивки, писанкарства тощо; лекції з народного художнього мистецтва, історії, української весільної обрядовості.http://pyrohiv.com.ua

Page 181: Kalendar 2013_FULL

м. Київ3СЕРПНЯ

«Свято першого снопа. День хліба»Національний музей народної архітектури та побуту України в с. Пирогово запрошує киян та гостей міста 3 та 4 серпня на «Свято хліба». Хліб здавна вважався символом святості, радості, щастя, здоров'я та багатства. Із хлібом зустрічали новонароджене дитя, з хлібом вітали і породіллю. Обрядова випічка та виступи кращих аматорських фольклорних колективів припадуть до душі кожному гостеві.

http://pyrohiv.com.ua

Page 182: Kalendar 2013_FULL

Київська обл.3СЕРПНЯ

«Слов’янські ігрища»З 3 по 4 серпня у постановках театру оживуть давні слов'янські легенди, а також річний обрядовий цикл наших предків: заклик вищих сил для гарного врожаю, зустріч сонця, молодечі забави та весільні обряди. Вихідні, проведені разом з «Парком Київська Русь», додадуть сил і гарного настрою на довгий час.

http://www.parkkyivrus.com

Page 183: Kalendar 2013_FULL

Відвідавши «Парк Київська Русь» 10-11 серпня, ви станете учасниками святкування Медового і Яблучного Спаса за древньою слов'янською традицією. На гостей чекають вірші, майстер - класи, фотографування в стародавніх костюмах та ще багато цікавого.

http://www.parkkyivrus.com

Яблучний та Медовий Спас

СЕРПНЯ10Київська обл.

Page 184: Kalendar 2013_FULL

10, 11 та 14 серпня Національний музей народної архітектури та побуту України у с. Пирогів запрошує гостей відвідати «Свято квітів» напередодні Маковія. Відвідувачі матимуть змогу познайомитися і стати безпосередніми учасниками давніх традиційних українських обрядів: виготовлення обрядових букетів «маковійчиків», водіння хороводів навколо тради-ційного символу свята «Маковія», а також взяти участь в конкурсі на найкращий букет.

«Свято квітів»

СЕРПНЯ10м. Київ

http://pyrohiv.com.ua

Page 185: Kalendar 2013_FULL

Ярмарок проводиться з 13 по 18 серпня у с. Великі Сорочинці Миргородського району і демонструє досягнення провідних підприємств агропромислового комплексу, харчування та торгівлі, вироби майстрів народних промислів, декоративно - ужиткового мистецтва, цікаву культурно-мистецьку програму.

http://www.yarmarok.poltava.ua/ukr/news/

Національний Сорочинський ярмарок

СЕРПНЯ13Полтавська обл.

Page 186: Kalendar 2013_FULL

З 13 по 14 липня в Національному музеї архітектури і побуту в с. Пирогів буде проходити фестиваль напоїв, головним завданням якого є популяризація народних традицій у виробництві напоїв з метою їх використання як національним виробником, так і українцями в цілому.

«Фестиваль традиційних українських напоїв»

м. Київ

http://pyrohiv.com.ua

13

СЕРПНЯ

Page 187: Kalendar 2013_FULL

Цей фестиваль відбудеться 16-18 серпня у «Парку Київська Русь» в с. Копачів. Він є одним з найбільших фестивалів Європи по відтворенню історії та культури Київської Русі IX-XI століть. На гостей чекають неперевершені денні та нічні битви від клубів історичної реконструкції та танцювальні виступи від клубів історичної реконструкції з різних країн світу.

http://www.parkkyivrus.com

«Билини Древнього Києва IX – XI ст.»

СЕРПНЯ16Київська обл.

Page 188: Kalendar 2013_FULL

17-18 та 19 серпня Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує гостей відвідати Свято меду «Перший Медовий Спас». Відвідувачі матимуть змогу провести дегустацію і придбати мед та інші продукти бджільництва з різних куточків України. На заході будуть представлені характерні для свята страви традиційної української кухні: коржі з маком та медом, вареники і пироги з маком.http://pyrohiv.com.ua

«Свято меду»

СЕРПНЯ17м. Київ

Page 189: Kalendar 2013_FULL

В м. Любечі проходитимуть концертні та театралізовані програми, майстер-класи та семінари, виставка-ярмарок майстрів народного декоративно-ужиткового мистецтва, традиційних ремесел і народних промислів. Гості матимуть змогу спостерігати за показовими виступами учасників та відвідувачів фестивалю, шкіл бойових мистецтв, військових історичних клубів, спортивних команд та творчих колективів. http://onmckim.com.ua/index/0-10

«Київська Русь»

СЕРПНЯ18Чернігівська обл.

Page 190: Kalendar 2013_FULL

18

СЕРПНЯХмельницька обл.

«Отроків - 2013»

Фестиваль лазерного шоу, який проходитиме в м. Отроків, запрошує гостей отримати незабутні враження від лицарських поєдинків, скуштувати середньовічну кухню, насолодитися театралізованими виставами, вис-тупами народних та самодіяльних колективів.

www.otrokiv.org

Page 191: Kalendar 2013_FULL

Фольклорний фестиваль, який проводиться у м. Герца, має на меті формування іміджу регіону Буковини як місця з неповторним колоритом, талановитими аматорами, а також популяризацію пісні, музики, легенд, обрядів, вірувань та переказів, пов’язаних з водою.Фестиваль сприяє відродженню духовності, культурному і про-фесійному обміну думками, досвідом та традиціями.

«La izvoare»

СЕРПНЯ20Чернівецька обл.

http://gromady.cv.ua

Page 192: Kalendar 2013_FULL

«На гостини до тітки Капустини»

СЕРПНЯ22Кіровоградська обл.

Традиційне свято - ярмарок української кухні, пов’язане з приготуванням, проведенням майстер - класів, частуванням страв з капусти. Учасники фестивалю – жителі та гості району. За програмою фестивалю ярмарок “капустяної” продукції, конкурси на краще приготування різноманітних страв зі згаданого продукту.

http://kr-admin.gov.ua/Tourism/Etnopodii/1.pdf

Page 193: Kalendar 2013_FULL

«Стародавній Меджибіж» - це фестиваль середньовічної культури та бойової реконструкції, який буде проведений впродовж 23-25 серпня в смт. Меджибіж. В програмі: масові лицарські бої, турніри в номінації щит/меч, професійні поєдинки та майстер-класи з середньовічних танців. Перед глядачами виступають музичні гурти, проводяться конкурси та розваги, показові стрільби з луків, богатирські забави.

http://www.doroga.ua/Pages/Events.aspx?EventID=712

«Стародавній Меджибіж»

СЕРПНЯ23Хмельницька обл.

Page 194: Kalendar 2013_FULL

Альтернативу “пікніковому туризму” пропонує сільський етнофестиваль “Дика груша”. У програмі заходу: майстер-класи з приготування забутих страв української польової кухні, участь в сільських толоках з прибирання довкілля і створення комфортних природних зон відпочинку. Туристи – “чумаки”, вбрані за чумацьким звичаєм (шаровари, сорочки, брилі, личаки, свити), не користуються благами цивілізації.

http://uc.kr.ua/iskander_duka_grusha/

«Дика груша»

СЕРПНЯ23Кіровоградська обл.

Page 195: Kalendar 2013_FULL

Вже традиційно в День Незалежності України гостинна Компаніївка збирає всю районну громаду до свого святкового куреня на фольклорно-мистецьке дійство «Компаніївські гостини».На свято приїжджають кращі виконавці-аматори, зі сцени лунають чарівні українські пісні, захоплюють подих виступи танцювальних колективів.

«Компаніївські гостини»

СЕРПНЯ24Кіровоградська обл.

http://kr-admin.gov.ua/Tourism/Etnopodii/1.pdf

Page 196: Kalendar 2013_FULL

24 серпня «Парк Київська Русь» разом зі всією Україною святкуватиме День Незалежності. В рамках програми Міжнародний турнір з історичного фехтування «Витязь Київського Дитинця». Гостей привітають представники династії Рюриковичів – князь Володимир та княгиня Ольга. Театр «Парку» представить середньовічні билини та яскраве шоу князівських прапорів.

http://www.parkkyivrus.com

День Незалежності

СЕРПНЯ24Київська обл.

Page 197: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль національних культур є традиційним і проводиться щороку. Програма заходу передбачає: виступи творчих колективів, окремих виконавців з концертними номерами, виступи на сценах міст та національних подвір’ях, проведення науково-практичних конференцій. Протягом усіх фестивальних днів орга-нізовуються виставки майстрів народ-ного, декоративно - ужиткового мис-тецтва.

http://tourcn.com.ua/news/festival_poliske_kolo_zvuki_barvi_emociji/2012-09-01-1699

«ІХ Поліське коло»

СЕРПНЯ24м. Чернігів

Page 198: Kalendar 2013_FULL

Районний фестиваль народної творчості проводиться в Соки-рянському районі з метою підвищення духовного та творчого потенціалу громадян на кращих національних культурних традиціях серед аматорів народного мистецтва та подальшого розвитку фольклорних колективів, формування поваги до духовної спадщини українського народу. http://gromady.cv.ua

Чернівецька обл.24

СЕРПНЯ

«Яблуневий дивосвіт»

Page 199: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль проходитиме у с. Путила і спрямований на збереження, подальший розвиток творчих родин району, повернення до історичного минулого та популяризацію сучасної дозвіллєвої культури.

http://www.oda.cv.ua

«Родинний дивограй»

СЕРПНЯ24Чернівецька обл.

Page 200: Kalendar 2013_FULL

«Дивокрай»

СЕРПНЯ24м. Одеса

http://oda.odessa.gov.ua/oda-news/gala-koncert-pol-etnichnogo-festivalyu

Етнічний фестиваль «Дивокрай» проводиться у м. Одеса. У програмі заходу виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва на вулиці Дерибасівській та виступи на Театральній площі фольклорних колективів та виконавців у різних жанрах (народний і хоровий спів, музикування, вокальне та хорео-графічне мистецтво).

Page 201: Kalendar 2013_FULL

http://www.voladm.gov.ua/index.php?option=com_jcalpro&extmode=view&extid=3142

«Хай живе козацька доля, хай живе козацький дух!»

Волинська обл.24

СЕРПНЯ

Стало доброю традицією невеличкого містечка проводити свято козацтва у День Незалежності України. Веселі козацькі забави, катання на конях, козацькі страви, вироби народних майстрів, розваги на ігрових майданчиках для дітей і молоді припадуть до душі усім, хто завітає до м. Турійська у цей святковий день.

Page 202: Kalendar 2013_FULL

www.parad-vyshyvanok.com.ua

м. КиївСЕРПНЯ2

4«Парад вишиванок»Тисячі українців приїздять до м. Києва, щоб долучитися до урочистого «Параду вишиванок» і пройтися святково ходою від Хрещатика до Співочого поля. Саме у День Незалежності всіх єднає вишиванка - символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, святості, перемоги сил добра, любові до Батьківщини.

Page 203: Kalendar 2013_FULL

У м. Сенельнікове пройде виставка творів майстрів образотворчого, народного, декоративно-ужиткового мистецтва, присвячена Дню Незалежності та Дню Державного Прапора України.Для відвідувачів звучатиме народна музика, проводитимуться майстер-класи та конкурси.

Виставка народних ремесел

СЕРПНЯ24 Дніпропетровська обл.

http://oblrada.dp.ua/tourist

Page 204: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль автентичної карпатської кухні, який проходить у м. Тлумач. Головною метою фестивалю є збереження та розвиток традицій бджільництва на Прикарпатті, популяризація цілющих властивостей меду та іншої оздоровчої продукції бджільництва .

http://www.if.gov.ua

«Медовий Спас»

25 Івано-Франківська обл.

СЕРПНЯ

Page 205: Kalendar 2013_FULL

«Парк Київська Русь» запрошує киян та гостей столиці відвідати розважально-пізнавальну програму «Свята та обряди Древньої Русі».Багатовікова традиція слов’ян піднесе у вир незабутніх емоцій кожного, хто відвідає парк. Ви зможете відчути себе жителем Древньої Русі.http://www.parkkyivrus.com

«Свята та обряди Древньої Русі»

СЕРПНЯ25Київська обл.

Page 206: Kalendar 2013_FULL

Музей декоративної архітектури та побуту у с. Пирогово запрошує вас відвідати молодіжний фестиваль етномузики, який проходитиме 27 – 28 серпня. Під час свята буде працювати ярмарок виробів народного мистецтва, проводитимуться майстер-класи, ігри та конкурси.

«Фестиваль етномузики»

СЕРПНЯ25Київська обл.

http://pyrohiv.com.ua

Page 207: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль проходитиме на території Національного історико – археологічного заповідника «Ольвія» Національної Академії наук України в с. Парутине. В рамках заходу пройдуть наукові конференції, «круглі столи», виставки, концерти, виступи аматорських колективів.

http://mydim.ua/news/leisure/?id=3202

Миколаївська обл.27

СЕРПНЯ

“Музи Ольвії»

Page 208: Kalendar 2013_FULL

Перший етнофестиваль проходитиме у с. Рогізна Кам’янець - Подільського району протягом трьох днів. Відвідувачі матимуть можливість прийняти участь у театралізованих обрядових дійствах, побувають у Субіцькому скельному монастирі, поринуть у дику давнину таємниць Дністра та насолодяться невичерпною скарбницею народної творчості.

«Нетлінна спадщина глибин Дністра»

СЕРПНЯ28Хмельницька обл.

www.kam-pod.gov.ua

Page 209: Kalendar 2013_FULL

Київська обл.30

СЕРПНЯ

«Кінний лучник Древнього Києва II»Що може бути більш видовищним, ніж чемпіонат кінних лучників, які показують всю свою спритність і майстерність у стрільбі з луків на граціозних конях, що проходитиме в «Парку Київська Русь» з 30 серпня по 1 вересня, де кожен учасник зможе поборотися за право бути кращим!

http://www.parkkyivrus.com

Page 210: Kalendar 2013_FULL

м. Київ

31СЕРПНЯ

«День школяра. Народні українські ігри та забави»

В музеї декоративної архітектури та побуту в м. Пирогів 31 серпня та 1 вересня будуть проводитись укра-їнські ігри та забави, а також день школяра, звичайно, - це свято асоціюється з молодістю і веселощами.

http://pyrohiv.com.ua

Page 211: Kalendar 2013_FULL
Page 212: Kalendar 2013_FULL

У смт. Петриківка проходитиме обласний фестиваль – ярмарок з презентацією Дніпропетровщини як центру унікальної спадщини України та світу: виставка народних ремесел та головних досягнень у сільському та промисловому виробництвах міст та районів області ,а також святковим концертом за участі провідних колективів області.

«Петриківський дивоцвіт»

ВЕРЕСЕНЬДніпропетровська обл.

9http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/

Page 213: Kalendar 2013_FULL

Кожен музейний ярмарок – це незабутня подорож у світ українського Майстра. Очі розбігаються від краси й розмаїття маленьких і великих рукотворних див. Тому для всіх і для кожного хто завітає 7 та 8 вересня до Національного музею народної архітектури та побуту у с. Пирогів є нагода придбати добрий подарунок собі, родині чи друзям, послухати виступи фольклорних гуртів і потанцювати під троїсті музики…

http://pirohiv.org.ua

Осінній ярмарок

ВЕРЕСНЯ7Київська обл.

Page 214: Kalendar 2013_FULL

7 та 8 вересня «Парк Київська Русь» запрошує мешканців та гостей столиці зустріти Бабине літо у справжньому середньовічному місті.Тут вас зустрінуть веселі скоморохи, суворі давньоруські богатирі та городяни стародавнього Києва. Ви будете спостерігати за яскравим життям середньовічного міста.

http://www.parkkyivrus.com

«Зустріч Бабиного Літа»

ВЕРЕСНЯ7Київська обл.

Page 215: Kalendar 2013_FULL

Відкритий міжнародний фестиваль «Від Черемоша до Прута» відбувається у вересні щорічно, в с. Новосельця. Цей фестиваль має на меті зберегти та примножити славні мистецькі традиції та надбання буковинського краю та українських традицій загалом. У фестивалі можуть взяти участь всі бажаючі всіх вікових категорій.

www. cleo.org.ua

«Від Черемоша до Прута»

ВЕРЕСНЯ7Чернівецька обл.

Page 216: Kalendar 2013_FULL

7 ВЕРЕСНЯЗакарпатська обл.

«Гуцульська бриндзя»Обласний фестиваль – ярмарок проходитиме у м. Рахів – це свято повернення вівчарів з полонини додому. Він став «візитною картою» району і однією з найяскравіших сторінок його культурно-мистецького життя, подією, на яку чекають цілий рік. Фестиваль увібрав у себе кращі здобутки Гуцульщини Закарпаття, демонструє справжні традиції гуцулів – їх побут, ремесло, культуру та гостинність.www.rakhiv-adm.org.ua/www.carpathia.gov.ua/ua

Page 217: Kalendar 2013_FULL

Етнофестиваль «Етнічний букет Кілійщини» проводиться в м. Кілія Одеської області. У програмі фестивалю народні гуляння, творчі вистави, виставка декоративно-ужиткового мистецтва.

«Етнічний букет Кілійщини»

ВЕРЕСНЯ8Одеська обл.

http://culture.odessa.gov.ua/Webpage.aspx?sect=Page&IDPage=41267&id=116

Page 218: Kalendar 2013_FULL

8 ВЕРЕСНЯЗакарпатська обл.

«Перечинщина скликає таланти»Обласний фестиваль мистецтв «Перечинщина скликає таланти», започаткований у 2012 році і проходить у м. Перечин. Захід проводиться з метою збереження традиційного народного мистецтва Закарпаття, пропагування творчості самобутніх фольклорних колективів, окремих виконавців та майстрів народної творчості, сприяння популяризації фольклорного, естрадного та академічного мистецтва.

www.perechinrda. gov /ua

Page 219: Kalendar 2013_FULL

На фестивалі «Борщ’Їв» у м. Борщів кожне село регіону представляє на смак гостям близько 50 видів борщу власного приготування, на всі смаки й вподобання. Під час фестивалю гості можуть відвідати містечко майстрів народних ремесел, виставку вишиванок, придбати сувеніри на пам’ять.http://www.ternotravel.com

Фестиваль борщу«Борщ’Їв»

ВЕРЕСНЯ8Тернопільська обл.

Page 220: Kalendar 2013_FULL

Фольклорно-мистецьке свято «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» відбудеться у с. Борщів 9 – 10 вересня. Особливість цьогорічного фестивалю у тому, що проходитиме він два дні через велику увагу гостей із різних куточків України та з-за кордону до автентичної борщівської вишивки.http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/announce

«В Борщівському краї цвітуть вишиванки»

ВЕРЕСНЯ9Тернопільська обл.

Page 221: Kalendar 2013_FULL

Свято проходить в смт. Березнегувате - історичному козацькому краї, про який написані пісні, балади, історичні думи. У день святкування розкриваються кращі традиції козацького південного краю. Учасники свята: хорові колективи та ансамблі української пісні області.

«За Бузькими порогами Січ колись стояла»

ВЕРЕСНЯ14Миколаївська обл.

http://migramykolayiv-oda.gov.ua

Page 222: Kalendar 2013_FULL

На подію запрошуються народні майстри - гончарі і керамісти. Влаштовується виставка-продаж їх витворів, майстер-класи, що супроводжуватимуться концертною програмою, конкурсами тощо.

www.museum.dp.ua

«Гончарне коло»

ВЕРЕСНЯ14м. Дніпропетровськ

Page 223: Kalendar 2013_FULL

14 та 15 вересня у «Парку Київська Русь» проходитиме Відкритий Міжнародний Чемпіонат з історичного середньовічного фехтування «Клич Героїв ІІ».Протягом двох днів гості зможуть спостерігати за боями, які проходять у різних номінаціях на декількох площадках Парку одночасно у середньовічних традиціях.http://www.parkkyivrus.com/

«Клич Героїв II»

14Київська обл.

ВЕРЕСНЯ

Page 224: Kalendar 2013_FULL

З року в рік, на теренах Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогів) проводиться свято «Осінь весільна».Свою програму представляють кращі фольклорні колективи з різних регіонів України. Тут можна почути обрядові пісні, навчитися весільним танцям та придбати все необхідне до весілля.

http://www.pyrohiv.com.ua/ua/news/read/204/svjato

«Осінь весільна»

15

ВЕРЕСНЯм. Київ

Page 225: Kalendar 2013_FULL

15 ВЕРЕСНЯЗакарпатська обл.

«Яворові гуслі»

Відкритий фестиваль – конкурс традиційного мистецтва «Яворові гуслі» проходитиме у с. Драгово Хустського району. Фестиваль започатковано 2009 року з метою збереження традиційної народної культури українців, пропагування творчості самобутніх автентичних фольклорних колективів, розширення творчих зв’язків, обміну досвідом та інформацією в царині народної творчості.

http://khust-vlada .gov .ua

Page 226: Kalendar 2013_FULL

«Коломийські представлення»

15 ВЕРЕСНЯІвано-Франківська обл.

У м. Коломия з 15 по 22 вересня проходитиме Всеукраїнський театраль-ний фестиваль, до участі в якому запрошуються театральні колективи України та зарубіжжя, які якісно вирізняються в театральному річищі - чи ракурсом репертуарної політики, чи схильністю до сценічного експериментаторства.

http://teatr.kolomyya.org/kol_presentations/

Page 227: Kalendar 2013_FULL

«Сакро-Арт»

18 ВЕРЕСНЯІвано-Франківська обл.

Пленер художників «Сакро-Арт» проходить з 18 вересня по 1 жовтня у Рогатинському районі, Івано-Франківської області. Захід присвячений відзначенню 1025-річчя хрещення України(Русі).

http://sakro-art.com/

Page 228: Kalendar 2013_FULL

Щорічно в Дніпропетровську з 19 по 21 вересня проводиться етнокультурний фестиваль "Сяйво". Усі дні на фестивалі діє дивовижний ярмарок предметів народної творчості, етнічних інструментів, креативного одягу, елементів декору, прикрас ручної роботи, амулетів, оберегів і багато іншого.http://ethnodrive.com/

Фестиваль «Сяйво»

ВЕРЕСНЯ19м. Дніпропетровськ

Page 229: Kalendar 2013_FULL

До дня заснування міста у м. Синельникове пройде виставка майстрів декоративно-ужиткового, образотворчого, народного, мистецтва. Охочі зможуть долучитися до виготовлення традиційних українських предметів домашнього вжитку. www.infosnvyk.dp.ua

Виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва

ВЕРЕСНЯ19Дніпропетровська обл.

Page 230: Kalendar 2013_FULL

http://www.parkkyivrus.com

Київська обл.20

ВЕРЕСНЯ

«Гості стародавнього Києва XV ст.»Це один із найколоритніший і найяскравіших фестивалів сезону! Скоморохи і князі, богатирі і городяни, красні дівиці і вмілі майстри - всі персонажі Стародавнього Києва складуть Вам компанію на три незабутні дні.

Page 231: Kalendar 2013_FULL

Дванадцятий пивний фестиваль «Октоберфест-2013» відбудеться в Києві з 21 по 23 вересня – одночасно зі знаменитим фестивалем пива в Мюнхені. Свято буде проведене на стадіоні «Спартак» по вулиці Фрунзе, 105. Це найбільший в Україні фестиваль серед виробників і поціновувачів пива.

www.doroga.ua

«Октоберфест-2013»

ВЕРЕСНЯ21м. Київ

Page 232: Kalendar 2013_FULL

21-й міжнародний фестиваль в 2013 році буде проведений в Путильському районі. Цей фольклорно-етнографічний фестиваль проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини, починаючи з 1991 року. Триває декілька днів. В ньому беруть участь творчі та художні колективи Надвірнянщини, окремі виконавці вокального жанру, читці та майстри декоративно-ужиткового мистецтва.www.kosivart.com

Міжнародний гуцульський фестиваль

ВЕРЕСНЯ21Чернівецька обл.

Page 233: Kalendar 2013_FULL

21–22 вересня, у розпал осені, коли земля щедро дарує врожай винограду та садовини, Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей столиці відвідати музей, де вони покуштують вишукану національну кухню та познайомляться з традиційними напоями.http://mydim.ua/events/show/?id=3560

Фестиваль традиційної української кухні

ВЕРЕСНЯ21м. Київ

Page 234: Kalendar 2013_FULL

«Покутськіджерела»

22ВЕРЕСНЯІвано-Франківська обл.

Фестиваль, мета якого відродження, збереження та подальша популяризація кращих зразків покутської культурної спадщини, проходитиме у м. Тлумач. У рамках фестивалю проводиться прослуховування та перегляд колективів, окремих виконавців за такими номінаціями: вокально-хоровий жанр музичний жанр хореографічний жанр; фольклорно-етнографічні колективи; майстри народної творчості та народні умільці.http://pravda.if.ua/news-14079.html

Page 235: Kalendar 2013_FULL

Жителів села Підзахаричі Путильського району Чернівецької області здавна жартома називають «гарчиками», бо добре вже їм вдалося гуслити молоко в гарчику. Тут збережені автентичні народні традиції, справляються колоритні гуцульські весілля, тут пізнається історія гуцульського роду.

http://garchik.cv.ua/

«Захарецький гарчик»

ВЕРЕСНЯ24Чернівецька обл.

Page 236: Kalendar 2013_FULL

http://oda.cv.ua

24

ВЕРЕСНЯЧернівецька обл.

«Хотинська твердь»Фестиваль проводиться з метою популяризації кращих надбань мистецької  спадщини козацької доби,  патріотичного духовного вихо-вання  молоді через звернення до історичної пам’яті предків.

Page 237: Kalendar 2013_FULL

Уже всьоме  з 28 по 30 вересня м. Львів запрошує гостей «На каву до Львова!».  Цей ароматний напій вже давно став невід’ємним символом найромантичнішого міста України. Саме до Львова приїжджають, аби насолодитися справжньою кавою і познайомитися з його мешканцями, які є знаними кавоманами.www.coffeefest.lviv.ua

«На каву до Львова!»

ВЕРЕСНЯ28м. Львів

Page 238: Kalendar 2013_FULL

28-29 вересня у «Парку Київська Русь» проходить розважально-пізнавальна програма «Дитинець Києва – загадка Середньовіччя». Відвідувачі поринуть в атмосферу прадавніх віків, коли наші далекі пращури були ще язичниками. Картини з життя перших християн і спорудження Десятинної церкви – є частиною програми.http://studnews.org.ua/archives/13325

«Дитинець Києва – загадка Середньовіччя»

ВЕРЕСНЯ28Київська обл.

Page 239: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль проводиться в рамках Воздвиженського ярмарку і передбачає показ календарно-обрядових та родинно-побутових дійств: українських звичаїв, обрядів, фрагментів весілля, хрестин, толоки. Розваги, ігри, виступи фольклорно-етнографічних гуртів, троїстих музик. Під час фестивалю проходять музичні, виставкові заходи.http://pryluky.osp- ua.info/index.php?ch =5&fl=culture_news

«Співоче поле»

ВЕРЕСНЯ28Чернігівська обл.

Page 240: Kalendar 2013_FULL

У м. Глухові у 2011 р. започатковано фестиваль традиційного пісенного фольклору. Захід сприяє відродженню автентичної манери виконавства регіональних співочих стилів. У конкурсі беруть участь фольклорні гурти та окремі виконавці, які представляють пісенний фольклор свого регіону у первинному вигляді (без аранжування).http://www.oblrada.sumy.ua/novyny-mistsevyh-rad/18-gluhivska-rajonna-rada

«Пісенне перевесло»

ВЕРЕСНЯ29Сумська обл.

Page 241: Kalendar 2013_FULL

29 ВЕРЕСНЯЗакарпатська обл.

«BEREG FEST-2013»Фестиваль започатковано в м. Берегово 1963 р. у рамках святкування днів добросусідства між Українською РСР та Угорщиною. У рамках проведення фестивалю відроджуються: давні традиції урочистої костюмованої ходи від центру міста до місця проведення фесту; виготовлення вина молодими чнотливими дівчатам босоніж.

http://.www.bereg-rda. gov.ua

Page 242: Kalendar 2013_FULL

На Полтавщині в м. Миргород 29-30 вересня відбудеться всеукраїнський фестиваль свинини «Миргородська свиня». Саме звідси, на думку вчених, бере початок традиція українського свинарства. На святі для приготування 33 страв використовуватимуть м’ясо мирго-родської рябої породи.www.myrgorod.pl.ua

«Свято миргородської свині»

ВЕРЕСНЯ29Полтавська обл.

Page 243: Kalendar 2013_FULL

30

ВЕРЕСНЯм.Київ

«Гайдамака»

Щорічний фестиваль козацького бойового звичаю, започаткований у 2008-му році. Фестиваль покликаний сприяти поширенню серед жителів України любові до історії своєї Батьківщини та її захисників. Досягнути цієї мети організатори намагаються через демонстрацію козацьких звичаїв, їх неперервності з часів Київської Русі і до сьогодення.

http://haydamaka.info

Page 244: Kalendar 2013_FULL

З 5 по 15 жовтня, на острові Хортиця в рамках Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» відбудуться урочистості присвячені Дню Українського козацтва. Вашій увазі пропонується програма заходів, що відбудуться безпосередньо на території Національного заповідника «Хортиця».http://www.zoda.gov.ua/article/1914/

vseukrajinskiy-kozatskiy-festival-pokrova-na-hortitsi.html.

«Покрова на Хортиці»

ЖОВТНЯ5м. Запоріжжя

Page 245: Kalendar 2013_FULL

З 11 по 15 жовтня завітайте у м. Запоріжжя на міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» імені Анатолія Єрмака. Метою фестивалю є відродження і впровадження в українське життя та виховання молоді в дусі кращих українських козацьких традицій, розвиток українських бойових мистецтв.

www.spas.zp.ua

«Спас на Хортиці»

ЖОВТНЯ11м. Запоріжжя

Page 246: Kalendar 2013_FULL

Фестиваль збирає мистецьку еліту Подільсько-Буковинського регіону (Хмельницького, Чернівців, Хотина). Відбувається дійство в с. Ломачинці (Туркомплекс «Услад»). Кращі виконавці бардівської пісні змагатимуться на конкурсі «Дністровська ватра». Одночасно відбуватимуться показові бої вправних воїнів із батогами, мішками, шаблями та списами та виступи етно-рокерів Zdob si Zdub.

www.uslad.com.ua

«АртПростір»

ЖОВТНЯ12Чернівецька обл.

Page 247: Kalendar 2013_FULL

Обласний фестиваль русинської культури "Червена ружа" щороку проводиться в жовтні в м. Мукачево. Фестиваль проводиться з 1998 р., за ініціативи спілки громадських організацій "Народна Рада Русинов Закарпаття". У фестивалі приймають участь художні самодіяльні колективи краю. Орієнтована дата проведення - 13 жовтня.

«Червена ружа»

ЖОВТНЯ

13 Закарпатська обл.

http://www.rionews.com.ua

Page 248: Kalendar 2013_FULL

В Національному музеї народної архітектури та побуту в с. Пирогів відбудеться велике козацьке свято на Покрову. У програму заходів включені: фехтування на шаблях, стрільба з лука у виконанні козаків, народні гуляння із відтворенням давніх козацьких забав.

http://pirogovo.com.ua/

Свято українського козацтва. Покрова

ЖОВТНЯ14м. Київ

Page 249: Kalendar 2013_FULL

Саме в цей день відбудеться велике козацьке свято на Покрову в центрі народознавства «Мамаєва Слобода». В програму заходів включені: фехтування на шаблях, стрільба з лука у виконанні козаків Печерської сотні реєстрового козацтва під керівництвом курінного отамана Олександра Харченка; народні гуляння із відтворенням давніх козацьких забав та дужань.

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=494

«Гей, вернися, Сагайдачний…»

ЖОВТНЯ14м. Київ

Page 250: Kalendar 2013_FULL

«Парку Київська Русь» відбудеться жеребкування міжнародного турніру з історичного фехтування «Витязь Київського Дитинця» , за участі Головного Маршалу, представників оргкомітету  турніру, клубів Шарухань та Айна-Бера. http://www.parkkyivrus.com

«Сказання про Князя Святослава Хороброго»

ЖОВТНЯ19Київська обл.

Page 251: Kalendar 2013_FULL

У Львові 19-21 жовтня пройде гастрономічний фестиваль «Свято сиру і вина - 2013».Протягом трьох днів гості зможуть відвідати велику ярмарку сирів і вина, на якій буде представлена як продукція великих виробників та імпортерів, так і регіональні органічні продукти.

www.cheesandwine.com.ua

«Свято сиру і вина - 2013»

ЖОВТНЯ19м. Львів

Page 252: Kalendar 2013_FULL

Цей фестиваль для тих, хто шанує і примножує українські традиції! Завітайте до м. Луцьк на фестиваль «З любов’ю до … сала» й долучиться до створення найбільшого «Українського салбургера». На вас чекає насичена святкова програма: змагання саломанів-богатирів, виставка-ярмарок виробів із сала і самого сала. Цьогорічне свято запропонує чимало цікавих новинок.http://afisha.lutsk.ua/events/v-y-festival-lyubiteliv-sala-z-lyubov-yu-do-sala

«З любов’ю до … сала»

Волинська обл.20

ЖОВТНЯ

Page 253: Kalendar 2013_FULL

Перший Міжнародний турнір кінних лучників покликаний дати змогу глядачеві повернутися у минуле, відчути дух і запал суперництва середньовічних лучників; пробудити справжній азарт, зберегти і передати наступним поколінням ті знання, вміння і навики, якими володіли наші предки і які споконвічно закладені в нашій свідомості на глибокому генетичному рівні.http://www.parkkyivrus.com

«Сказання про князівську кінну дружину»

Київська обл.26

ЖОВТНЯ

Page 254: Kalendar 2013_FULL

« Залізний Лев » – це всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва, який відбувається у м. Львові за участю ковалів з різних куточків України. Під час свята найталановитішими майстрами відтворюється процес кування в тому вигляді, в якому він відбувався сотні років тому, за допомогою горнила, молота та кувалда.

http://www.ct.lviv.ua/uk/calendar/zaliznyj-lev/

« Залізний Лев»

ЖОВТНЯ30м. Львів

Page 255: Kalendar 2013_FULL

Найголовніше, за ради чого сюди варто приїхати, це, звичайно ж, знайомство з перлиною давньоруської літератури. Основна сюжетна лінія твору – реальна подія – похід новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців, історичний факт якої, описаний у Лаврентіївському та Іпатіївському літописах і буде відтворений в рамках заходу.http://www.parkkyivrus.com

«Слово о полку Ігоревім»

ЛИСТОПАДА2Київська обл.

Page 256: Kalendar 2013_FULL

Відбудуться «Княжі потіхи і забави», де відтворюватимуть князівське полювання, відважні лицарі та зброєносці, прекрасні дами та шляхетні дворяни, а також прості городяни середньовічних руських та європейських міст забави на княжому дворі, а також продемонстровані середньовічні техніки бою у змаганнях піших воїнів проти кінних лицарів. Слов’янські красуні вітатимуть князя та його звитяжну дружину веселими танцями.http://www.parkkyivrus.com

«Князівське полювання»

ЛИСТОПАДА9Київська обл.

Page 257: Kalendar 2013_FULL

У «Парку Київська Русь» відбудеться свято, яке поєднало в собі кілька епох – від дохристиянських часів до козацької доби. Воно довело, що у всі часи на нашій землі жили сильні, хоробрі та мудрі люди. На цьому святі учасники могли побачити відтворення прадавніх обрядів, виступи фольклорних колективів, виступи козаків, прийняти участь в конкурсах та ігрових програмах.http://www.parkkyivrus.com

«Слов’янські потіхи та забави»

ЛИСТОПАДА16Київська обл.

Page 258: Kalendar 2013_FULL

В м. Ужгороді з 21 по 24 листопада пройде сьомий фестиваль молодого вина «Закарпатське Божоле». Протягом двох днів кращі закарпатські винороби представлять близько 15 різних сортів молодого вина, яке ще зберегло аромат сонця і свіжого винограду.

www.zakarpattyatourism.info

«Закарпатське Божоле»

ЛИСТОПАДА21 Закарпатська обл.

Page 259: Kalendar 2013_FULL

Приїжджайте у «Парк Київська Русь» 23 і 24 листопада – і проведіть час з веселощами та забавами. Наявність гарного настрою – єдине правило. Розважальна інтерактивна програма на основі ігрової культури Київської Русі чекає на Вас.

www.parkkyivrus.com

«Зима веселощам не завада»

23Київська обл.

ЛИСТОПАДА

Page 260: Kalendar 2013_FULL

Театр «Парк Київська Русь» підготував спеціальну програму відпочинку на природі «Зимова загадка» із веселими слов’янськими іграми, забавами й конкурсами. І найцікавіше — на гостей чекає захоплюючий виступ княжих кінних лучників. До того ж, гості самі зможуть покататися на княжих конях, узяти майстер-класи з володіння середньовічною зброєю.

www.parkkyivrus.com

«Зимова загадка»

30Київська обл.

ЛИСТОПАДА

Page 261: Kalendar 2013_FULL

Тематика фестивалю, що проходить у Харкові, пов’язана з народними традиціями Різдвяних свят – періоду від Різдва до Водохреща. У фестивалі візьмуть участь найкращі аматорські фольклорні гурти Харківської області, Харкова та сусідніх регіонів. Місцеві колядки та щедрівки зазвучать у виконанні відомих харківських колективів.

www.city.kharkov.ua

«Святовид»

ГРУДНЯ7Харківська обл.

Page 262: Kalendar 2013_FULL

В 2013р. буде проводитись вперше. Мета огляду – знайомство дітей з різдвяним фольклором, з народними традиціями святкування Різдва, Нового року, Василя, зимових свят. Учасники – всі дитячі колективи даного напрямку.

http://migramykolayiv-oda.gov.ua

«Зимові свята»

5ГРУДНЯМиколаївська обл.

Page 263: Kalendar 2013_FULL

Щороку кількість бажаючих відвідати цей захід стає дедалі більшою. До організації фестивалю залучаються мистецькі колективи із Харкова, Києва, Чернігова, інших міст України. Захід проникнутий давньою обрядовістю.Завершаються вечорниці-фантазії вінком українських народних пісень, що звучать у виконанні учасників дійства.

www.regionalmuseum.kr.uа

«На Андрія - дівкам надія»

ГРУДНЯ12м. Кіровоград

Page 264: Kalendar 2013_FULL

Це дійство традиційно проходить у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара». У програмі заходу майстер-класи з ліплення вареників; вив’язування традиційних українських жіночих головних уборів; виплітання українських жіночих зачісок, а також різноманітні обрядові дійства-змагання.

http://honchar.org.ua

Вечорниці на Андрія

ГРУДНЯ12м. Київ

Page 265: Kalendar 2013_FULL

www.apcu.ua.fm

«Барвисті джерела Апостолівщини»

ГРУДНЯ14Дніпропетровська обл.

У м. Апостолове пройде місцевий фольклорний фестиваль. Мета заходу – збереження та популяризація українських традицій, обрядів, обміну досвідом між творчими ко-лективами району, області та України.

Page 266: Kalendar 2013_FULL

Засновником фестивалю є благодійний фонд «Рідний край». Даний фестиваль направлений на відродження різдвяних традицій, звичаїв і обрядів народних свят Одеського регіону, підтримку обдарованих дітей та молоді. У фестивалі беруть участь творчі колективи установ культури, навчальних закладів Одеської області (діти віком до 17 років).

http://trassae95.com

«Різдвяні переспіви»

ГРУДНЯ15 Одеська обл.

Page 267: Kalendar 2013_FULL

У м. Ужгороді на Театральній площі відбудеться святково - розважальна акція «Парад Миколаїв та Миколайчиків», а також урочисте запалення головної закарпатської ялинки. Також будуть проходити різноманітні конкурси. Усі бажаючі можуть долучитися до свята, одягнувши костюм Миколая.

www.zakarpattyatourism.info

«Парад Миколаїв та Миколайчиків»

ГРУДНЯ19Закарпатська обл.

Page 268: Kalendar 2013_FULL

Це традиційній початок Новорічних свят у м. Львові. Саме у цей день перед Львівським національним театром опери та балету ім. С. Крушельницької урочисто встановлюють головну новорічну ялинку міста і відбуваються різноманітні вистави, благодійні акції та концерти. А Музей народної архітектури і побуту запрошує на святково - казкову подорож «Святий Миколай у гаю».

www.skansen.lviv.ua

Свято Миколая

ГРУДНЯ19м. Львів

Page 269: Kalendar 2013_FULL

19ГРУДНЯм. Івано-Франківськ

«Дідух-2013»Задля вивчення та популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохрещення, обласне управління культури спільно з управлінням освіти та науки облдержадміністрації проводять конкурс різдвяно-новорічної атрибутики– дідухів, павуків, оберегів, зірок, виробів з соломи, витинанок, під назвою “Дідух”.

http://odtrk.if.ua

Page 270: Kalendar 2013_FULL

25ГРУДНЯм. Івано-Франківськ

КонкурсВертепів та МеланокУкраїнська традиція святкування Різдва сягає давніх-давен і несе в собі надзвичайно багатий пласт культури нашого народу. Диво-красу, світло і благодать приховує в собі це свято: коляда з зіркою і різдвяний Вертеп,  запашна кутя і дідух на покуті, 12 страв і вся родина за Святою вечерею. Зберегти ці традиції можна лише передавши їх молодому поколінню.

http://odtrk.if.ua

Page 271: Kalendar 2013_FULL

У передсвяткові вихідні, у «Парку Київська Русь» відбудеться захоплююча розважальна святкова програма «Новорічні пригоди у Древньому Києві». Тут гостей зустрічатимуть Дід Мороз та Снігуронька, Великий князь, воєвода з богатирями, невгамовні скоморохи, а ще катання на санях та водіння хороводів.

http://www.parkkyivrus.com

«Новорічні пригоди в Древньому Києві»

28Київська обл.

ГРУДНЯ

Page 272: Kalendar 2013_FULL

ТРИМАЙ УКРАЇНСЬКУ ХВИЛЮ – ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ

УКРАЇНСЬКУ УКРАЇНУ !!!

Наша адреса: http://knukim.edu.ua/kalendar-etnoturyzmu.html

Page 273: Kalendar 2013_FULL

НАД ПРОЕКТОМ ПРАЦЮВАЛИстуденти 5 курсу:

Качинська Дар’я ВладиславівнаКрупеник Віта ОлегівнаКузнєцова Катерина ЄвгенівнаЛевченко Олександр ЮрійовичРаткіна Олена АнатоліївнаРешетько Світлана МиколаївнаСоколова Ольга ВадимівнаСолодка Каріна ВалеріївнаФіц Олена ВолодимирівнаШпаренко Марина ВасилівнаЯкименко Інна Володимирівната студенти 4 курсу (заочна форма навчання) групи Т-149

Автор ідеї та керівник проекту:Гаврилюк Алла Михайлівнакандидат наук з державного управління, доцент