novinka v kogo: živý, alja ý king krab!...novinka v kogo: živý, aljašský king krab! celý...

of 1 /1
Novinka v KOGO: živý, aljašský KING KRAB! Celý aljašský KING KRAB (cca. 2,5kg) 89/kg 6 nôh, telo a 2 klepetá, narezané, podávame s prepusteným maslom a estragónovým crème fraîche Aljašský KING KRAB – nohy/klepetá (250/500g) 33/65 1-2 celé nohy alebo klepetá, naporciované, narezané, podávame s prepusteným maslom a estragónovým estragónovým crème fraîche King krab bol niekoľko krát zvolený za najväčšiu kulinársku pochúťku na svete. V KOGO podávame čerstvého kraba, u ktorého sa veľké, šťavnaté a nasladlé kusy bieleho mäsa (s ružovým okrajom) jednoducho vylupujú zo silných nôh a klepiet (na rozdiel od mrazeného kraba, kde sa mäso vylupuje trhane, má vláknitú textúru a menej výraznú chuť). King kraby sú bohatým zdrojom bielkovín, 3 – omega mastných kyselín a vitamínu B12 pri super nízkej kalorickej hodnote 94 kcal/100g. Pripojte sa k reštauráciám ako Beast alebo Novikov z Londýna, La Mareé z Moskvy alebo Hyatt v Dubaji a vylovte si svojho vlastného kraba z nášho akvária! Pôvodom ALJAŠSKÝCG KING KRABOV dovážame letecky z Nórska, pričom každý krab má svoj vlastný QR kód zaručujúci jeho autenticitu. Aljašské kraby boli do mora pri pobreží Nórska implementované ruskými vedcami v roku 1964, no veľmi sa im tam darí. Ich lov je prísne regulovaný. Kraby lovia nórski rybári do klietok na menších lodiach, kde hneď vyhodnocujú ich kvalitu a na distribúciu vyberajú len tie najkvalitnejšie, nepoškodené jedince. Táto práca je veľmi namáhavá, lebo kraby sú silní predátori (môžu narásť až do 15kg s rozpätím klepiet do 2 m), žijú v mrazivých vodách a navyše na zle prístupnom morskom dne. Ale za tú námahu to stojí!

Author: others

Post on 23-Feb-2020

36 views

Category:

Documents


0 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

Page 1: Novinka v KOGO: živý, alja ý KING KRAB!...Novinka v KOGO: živý, aljašský KING KRAB! Celý aljašský KING KRAB (cca. 2,5kg) 89/kg 6 nôh, telo a 2 klepetá, narezané, podávame

Novinka v KOGO: živý, aljašský KING KRAB!

Celý aljašský KING KRAB (cca. 2,5kg) 89/kg 6 nôh, telo a 2 klepetá, narezané, podávame s prepusteným maslom a estragónovým crème fraîche Aljašský KING KRAB – nohy/klepetá (250/500g) 33/65 1-2 celé nohy alebo klepetá, naporciované, narezané, podávame s prepusteným maslom a estragónovým estragónovým crème fraîche King krab bol niekoľko krát zvolený za najväčšiu kulinársku pochúťku na svete. V KOGO podávame čerstvého kraba, u ktorého sa veľké, šťavnaté a nasladlé kusy bieleho mäsa (s ružovým okrajom) jednoducho vylupujú zo silných nôh a klepiet (na rozdiel od mrazeného kraba, kde sa mäso vylupuje trhane, má vláknitú textúru a menej výraznú chuť). King kraby sú bohatým zdrojom bielkovín, 3 – omega mastných kyselín a vitamínu B12 pri super nízkej kalorickej hodnote 94 kcal/100g. Pripojte sa k reštauráciám ako Beast alebo Novikov z Londýna, La Mareé z Moskvy alebo Hyatt v Dubaji a vylovte si svojho vlastného kraba z nášho akvária! Pôvodom ALJAŠSKÝCG KING KRABOV dovážame letecky z Nórska, pričom každý krab má svoj vlastný QR kód zaručujúci jeho autenticitu. Aljašské kraby boli do mora pri pobreží Nórska implementované ruskými vedcami v roku 1964, no veľmi sa im tam darí. Ich lov je prísne regulovaný. Kraby lovia nórski rybári do klietok na menších lodiach, kde hneď vyhodnocujú ich kvalitu a na distribúciu vyberajú len tie najkvalitnejšie, nepoškodené jedince. Táto práca je veľmi namáhavá, lebo kraby sú silní predátori (môžu narásť až do 15kg s rozpätím klepiet do 2 m), žijú v mrazivých vodách a navyše na zle prístupnom morskom dne. Ale za tú námahu to stojí!