Ялиночки

5
Тема розділу: «Милуюся, оберігаю, прикрашаю…» Тема уроку: Доки рослина росте, доти очі милує. С.Носань «Ялинка», О.Олесь «Ялинка». Мета уроку: Познайомити учнів з оповіданням С.Носаня «Ялинка» та однойменним віршем О.Олеся. Вчити правильно вимовляти звуки, склади, слова; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уміння висловлювати свою думку. Виховувати у дітей бережливе ставлення до природи, привчати їх розумно використовувати природні багатства. Обладнання: картки для розчиток, матеріали для словникової роботи, ялинка і іграшки на листочках, завдання для роботи в групах, мультимедійна презентація. Форми роботи: індивідуальні, в парі, групові. Методичні стратегії: розминка, мозковий штурм, читання з передбаченням, читання з позначками, мікрофон. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу Хід уроку І. Психологічний настрій на урок. (слайд 1) Самоустановка для проведення цікавого, результативного уроку. Висловлення очікувань від уроку: - Я хочу, щоб … Постановка завдань - Для цього я повинен працювати.. (як?) ІІ. Актуалізація опорних знань учнів, необхідних для уроку (розчитки) Робота зі складами-блискавками Завдання 1 : правильно і швидко прочитати запропоновані склади Завдання 2: дати відповіді на питання для перевірки уваги: - Які слова-склади запам’ятали? - Які склади читали з 4 букв? - Який був перший склад? (ма) - Яким був останній склад? (зи) - Яке слово можна з них скласти? - Про що нагадує це слово? (Це пора року, по яку ми зараз читаємо твори)

Upload: tanya-melnyk

Post on 11-Apr-2017

35 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Ялиночки

Тема розділу: «Милуюся, оберігаю, прикрашаю…»Тема уроку: Доки рослина росте, доти очі милує.С.Носань «Ялинка», О.Олесь «Ялинка».

Мета уроку: Познайомити учнів з оповіданням С.Носаня «Ялинка» та однойменним віршем О.Олеся. Вчити правильно вимовляти звуки, склади, слова; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уміння висловлювати свою думку. Виховувати у дітей бережливе ставлення до природи, привчати їх розумно використовувати природні багатства.

Обладнання: картки для розчиток, матеріали для словникової роботи, ялинка і іграшки на листочках, завдання для роботи в групах, мультимедійна презентація.

Форми роботи: індивідуальні, в парі, групові.Методичні стратегії: розминка, мозковий штурм, читання з передбаченням, читання з

позначками, мікрофон.Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І. Психологічний настрій на урок.(слайд 1)Самоустановка для проведення цікавого, результативного уроку. Висловлення очікувань від уроку:

- Я хочу, щоб …Постановка завдань

- Для цього я повинен працювати.. (як?)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів, необхідних для уроку (розчитки)Робота зі складами-блискавкамиЗавдання 1: правильно і швидко прочитати запропоновані складиЗавдання 2: дати відповіді на питання для перевірки уваги:

- Які слова-склади запам’ятали?- Які склади читали з 4 букв?- Який був перший склад? (ма)- Яким був останній склад? (зи)- Яке слово можна з них скласти?- Про що нагадує це слово? (Це пора року, по яку ми зараз читаємо твори)

Робота зі складами-блискавкамиЗавдання 1: правильно і швидко прочитати слова(природа, люди, оберігай, прикрашай, люби)Завдання 2: Відповісти на питання:

- Що об’єднує ці слова? (Вони розповідають про тему розділу)- Якими б словами ви могли її доповнити? (Не шкодь, насаджуй , поливай,

доглядай…) + слайд 2Робота з реченнямЗавдання 3: Скласти зі слів речення, пояснити його.(Природа вміє віддячити за відношення до себе.)

Page 2: Ялиночки

ІІІ. Оголошення теми уроку- Сьогодні ми продовжуємо працювати над темою розділу. А про що саме ми будемо читати, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку Зелену сукню маю, ніколи не знімаю. Одини-єдиний раз на рік зірками прикрашаю. (Ялинка) + слайд 3Мотивація- Ця тема дуже важлива, адже скоро-Новий рік, а він- неможливий без цієї красуні. Сьогоднішній урок дозволить нам більше дізнатися про ялинки, поглянути на неї і на новорічне свято під іншим кутом зору, зробити для себе важливі висновки.

ІV. Новий матеріал1. «Мозковий штурм»

Завдання: згадати відомі для них дані про ялинку Ялинка

Хвойне вічнозелена Має листочки- … …дерево рослина колючки…(+ слайд 4)

2. Історична довідка про появу звичаю прикрашати ялинку на Новий рік.(+слайд 5)3. «Прикрашання» ялинкиЗавдання: працюючи в групах,надписати на листочках у вигляді іграшок красиві слова про ялинку, прикріпити їх до ялинки на дошці (красива, запашна, святкова…)4. Робота над оповіданням С. Носаня «Ялинка» а) словникова роботаЗавдання: прочитати слова з дошки за вчителем, правильно наголошуючи, пояснити їх значення, утворивши взаємовідповідності між стовпчиками слівБазар людина, що охороняє ліс і відповідає за порядок в ньомуЛісник місце, де можна придбати речі і продуктиПишне деревце порозмовлятиПогомоніти з великою кількістю гілочок, що утворюють кронуб) читання тексту за частинами з передбаченням за ключовими словамиза планом:

1. Передбачення мети твору2. Передбачення змісту початку твору3. Читання початку твору і перевірка справдження передбачень4. Перечитування цієї ж частини твору для знаходження ключових слів, що

підтверджують відповіді учнів5. Знаходження ключових слів для передбачення змісту наступної частини і т.д.

в) характеристика зміни настрою тексту та його причиниг) висновки з тексту для себе5. Робота над віршем О.Олеся «Ялинка»а) словникова роботаЗавдання 1 : прочитати слова за вчителем, правильно наголошуючи, а потім-самостійно, в парах.Чобітки ЗапрігПоїхав Зрубати

Page 3: Ялиночки

Зайчик ВідбиратиНе віддам НізащоЗавдання 2 :за прочитаними словами передбачити зміст вірша, його мету.б) читання тексту вчителемЗавдання : розповісти по враження і настрій до твору.в) перечитування учнями вірша (в парах), малювання до них уявних картин-створення «Діафільму»г) визначення теми і мети творуд) висновки з тексту для себе

V. Рефлексія1. Робота в групах

Завдання для 1 групи:Скласти сенкан про ялинку Завдання для 2 групи:Скласти діаграму Вена для порівняння двох прочитаних творів за планом

1. Автор твору2. Назва твору3. Тема4. Мета5. Головні герої6. Враження

Завдання для 3групи:Скласти продовження до вірша (оповідання)Завдання для 4групи:Доповнити вірш Щоб ялинок не … Треба штучні … З нами будуть вони рік Новий … Радість усім людям …Завдання для 5групи:Скласти заклик про бережне ставлення до ялинок

2. Запрошення до участі в проекті ( слайд 5)3. Ознайомлення з результатами попередніх досліджень (слайди 6-10), завдання для цього проекту за напрямками: історики, біологи, літератори, чомучки, …

VІ. Підсумки уроку

Мікрофон (фронтальна робота).Проводиться за пам’яткою:

1. Чого ти сьогодні навчився?2. Про що хотів дізнатися більше?3. Які виникли труднощі?4. Як ти використаєш те, про що дізнався?

Page 4: Ялиночки

VІІ.Оцінювання.

1.Самооцінка роботи оціни учнів (за шкалою критеріїв оцінювання).2.Оцінювання вчителем (відповідно методичних рекомендацій: враховуються результати

самооцінки, оцінка роботи в групі)

VІІІ Домашнє завдання: (диференційоване)Обов’язкове: 1.Вчитися правильно і виразно читати оповідання С. Носаня «Ялинка»,

вміти переказувати його.2.Вивчити вірш О.Олеся «Ялинка» напам’ять.

Додаткове: Взяти участь в проекті, працюючи в групі за обраними напрямками, підготуватися до презентування своєї роботи.

В кінці уроку дітям роздаються пам’ятки – сувеніри (зображення ялинок з надписом: «не нашкодь мені»)