katalog aukcyjny 6 luty 2014
ÂTRANSCRIPT
KATALOG AUKCYJNY
6 LUTY 2014
KATOWICE
1. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Szkice pejzażowe, 1906
Tusz , ołówek , papier; wym.: 10,5 x 17 cm
► 1 900 zł
2. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Studia form architektonicznych, ok. 1900
Tusz lawowany , papier ; wym.: 16 x 24 cm
2 000 zł ◄
3.Wojciech Weiss (1875-1950)
Jabłonie w ogrodzie
Ołówek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm
Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany]
► 1700 zł
4.Wojciech Weiss (1875-1950)
Przed domem
Ołówek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm
1500 zł ◄
5. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Dzwonnica przy kościele, ok. 1908
Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm
► 1600 zł
Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917
Ołówek, papier; wym.: 20 x 17cm (w świetle oprawy)
Z boku napis autorski: Pamiątka/ z pobytu w Dęblinie
1400 zł◄
6. Stanisław Kamocki (1875-1944)
7. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Portret śmiejącej się dziewczyny szkic, ok. 1908 Rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego
Ołówek, papier; wym.: 23,5 x 15 cm
► 1200 zł
Popiersie kobiety z lewego profilu
Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm
Sygn.p.d.VH/ Paryż
900 zł ◄
8. Wlastimil Hofman (1881-1970)
9. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
Studium pejzażu z drzewami, wrzesień 1937
Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 17x 11 cm
► 900 zł
Martwa natura z owocami na okrągłej paterze z dzbanem, wrzesień 1937
Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 11x 17 cm
700 zł ◄
10. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
11. Karol Kossak (1896-1975)
Młoda kobieta siedząca, przeglądająca szkicownik artysty, 1922
Na odwrocie szkic głowy konia z siodłem
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; wym.: 30 x 20cm
► 1 900 zł
Pejzaż z drogą i kępą drzew w oddali, 1922
Napis autorski u dołu z lewej: Miodyn (ołówkiem)
Na odwrocie głowy postaci męskich oraz kobiety szkice portretowe
Akwarela, brystol; wym.: 29 x 21 cm
1700 zł ◄
12. Karol Kossak (1896-1975)
13. Stanisław Czajkowski (1878-1954)
Portret dziewczyny
Olej, płótno, wym.: 77,5 x 67,5 cm
► 10 000 zł
Portret chłopca
Olej, tektura, wym.: 45,5 x 37,5 cm
6000 zł◄
14. Stanisław Czajkowski (1878-1954)
15. Stanisław Czajkowski (1878-1954)
Fragment zagrody
Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm
Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI
► 4500 zł
Pejzaż
Olej, płótno, wym.: 46 x 54,5 cm
Sygn. l. d.: Rzepiński
8900 zł◄
16. Czesław Rzepiński (1905-1995)
17. Władysław Serafin (1905-1988)
Pejzaż
Akwarela, brystol wym.:42,7 x 60,5 cm
Sygn.p.d.: W Serafin 1974
► 2 500 zł
Motyw architektoniczny
Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm Sygn. p.d.: Wł Serafin
3 000 zł◄
18. Władysław Serafin (1905-1988)
19. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Portret mężczyzny, 1949
Olej, płótno; Wwm.: 53,5 x 44 cm;
Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949
► 3 900 zł
Portret Pana Potockiego
Olej, płótno; wym.:44 x 33,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932
8 900 zł◄
20. Wlastimil Hofman (1881-1970)
21. Wlastimil Hofman (1881-1970)
Zatroskane dziecko, 1931
Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm
Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931
► 14 500 zł
Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899
Litografia, papier, wym.: 85,5 x 62 cm
Sygn.p.ś.: A
► 8 500 zł
22. Teodor Axentowicz (1859-1938)
23. Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885– 1939)
Portret mężczyzny
Pastel, papier; wym.: 63 x 46 cm;
Sygn. u dołu Witkacy
► 42 000 zł
Popiersie mężczyzny z brodą, ok. 1900
Olej, płótno naklejone na tekturę, wym.: 29 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
5 000 zł◄
24. Stanisław Kamocki (1875-1944)
25. Stanisław Kamocki (1875-1944)
W wiosennym słońcu—dziewczyna góralska siedząca przed chatą
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, wym.: 26 x 25 cm (w świetle oprawy);
► 5 000 zł
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900
Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w świetle oprawy)
12 000zł◄
26. Stanisław Kamocki (1875-1944)
27. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Galary, XI 1930
Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy)
Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/”GALARY”/1930/LISTOPAD
► 10 000 zł
U dworu
Olej, tektura; wym.: 60 x 70cm; .
sygn. l.d. : J. Malczewski 1922
150 000 zł◄
28. Jacek Malczewski (1854– 1929)
29. Jacek Malczewski (1854– 1929)
W ogrodzie
Olej, deska; wym.: 69,5 x 104cm;
Sygn.p.d.: 1920 J Malczewski
► 130 000 zł
Chińska figurka
Olej, płótno; wym.: 72 x 91 cm;
Sygn.l.d.: Cybis
120 000 zł◄
30. Jan Cybis (1897-1972))
31. Wacław Taranczewski (1903-1987)
Martwa natura z pomarańczami
olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm
Sygn. p.d.: T
► 19 000 zł
Taniec Chochoła 1904
Litografia barwna, papier; wym.: 28,4 x 39,2 cm;
Sygn.l.d.: St Kuczborski
1900 zł◄
32. Stanisław Kuczborski (1881-1911)
33. Jerzy Kossak (1886-1955)
Głowa konia
Olej, deska, wym.:38,5 x 38,5 cm;
Sygn. p. d.: Jerzy Kossak
► 7 500 zł
Głowa konia
Olej, tektura; wym.: 19,8 x 28,8cm;
Sygn. p. d.: Jerzy Kossak 1941;
6 900zł◄
34. Jerzy Kossak (1886-1955)
35. Jan Szancenbach (1928-1998)
Ryby, 1997
Olej, płótno; wym.: 75 x 75 cm;
Sygn.:p.d. "Xancenbach"
► 18 000zł
Kawony i dynia II 1988
Olej, płótno; wym.: 85 x 95 cm;
Sygn.:p.d.:Szancebach
22 000 zł◄
36.Jan Szancenbach (1928-1998)
37.Wojciech Weiss (1875-1950)
Widok z okna, ok. 1906
Olej, tektura; 21x 13 cm
Sygn. l d.: WW (czarną farbą)
► 9 500zł
Malarz i modelka, ok.1920
Olej, tektura; wym: 29,5 x 34cm;
5 500 zł◄
38.Wojciech Weiss (1875-1950)
39.Wojciech Weiss (1875-1950)
Portret kobiety z papierosem
Olej, płótno ; wym.: 71 X 55 cm; Sygn.p.d. WW Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r.
► 19 000 zł
Kobieta we wnętrzu kuchennym
Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm; Sygn. P. d.: WW (czarną farbą)
9 000 zł◄
40.Wojciech Weiss (1875-1950)
41.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Widok z okna—Kalwaria, ok. 1960
Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm;
Sygn. l. d.: aneri
► 8 500 zł
Niebieski leżak pod drzewem—Kalwaria, ok. 1976
Olej, tektura; 50,5 x 35 cm;
Sygn. p. d.: aneri
7 500 zł◄
42.Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
43. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Wczesnowiosenny pejzaż—Kalwaria, 1979
Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm;
Sygn. l. d.: Aneri
► 7 000 zł
Pejzaż wiosenny, 1950
Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm
Sygn. p. d.: aneri/1950
8000 zł◄
44. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
45. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
Janosik
Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło;
wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w świetle oprawy)
► 3 500 zł
Skrzat
3000 zł◄
46. Kazimierz Podsadecki (1904-1970)
47. Wojciech Kossak (1856-1942)
Ułan z dziewczyną przy studni, 1941
Olej, tektura wym. 63 x 50 cm; Sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1941 Na odwrocie pieczęć lakowa z herbem Kos rodu Kossaków
► 19 000 zł
Wjazd Cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890
Chromolitografia wg. Akwareli z 1880 roku; wym.: 490 x 590 mm Sygn. pł.l.d.: Juliusz Kossak
2000 zł◄
48. Juliusz Kossak (1824-1899)
49. Roman Kramsztyk (1885-1942)
Przed domem, ok. 1913
Olej, płótno ; wym.: 62 x 83 cm; Sygn.p.d.: R. Kramsztyk
► 79 000 zł
Targ koński
Ołówek, pastel oleista, wym.:22,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
3 900 zł ◄
50. Henryk Epstein (1891—1944)
51.Wacław Taranczewski (1903-1987)
Artysta w pracowni
Pastel, akwarela, papier; wym.: 97,5 x 67,5 cm
Sygn. p.d.: T 1943 (ołówkiem)
► 15 000 zł
Kurza Stopka
Litografia , papier, wym.: 28 x 18,6 cm ( w świetle oprawy)
Sygn.p.d. : LWyczół
1 800 zł◄
52. Leon Wyczółkowski (1852-1936)
53. Leon Wyczółkowski (1852-1936)
Wnętrze katedry na Wawelu
Litografia, papier; wym.: 28,5 x 8,5 cm (w świetle oprawy);
Sygn.p.d.: LWyczół
► 2 000 zł
Krużganki na Wawelu
Litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm;
Sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół
2 000 zł◄
54. Leon Wyczółkowski (1852-1936)
55. Włodzimierz Tetmajer (1861-1923)
Scena we wnętrzu—portret ojca artysty
Ołówek, tusz lawowany, papier, wym.: 5 x 14,5 cm ( w świetle oprawy)
Sygn.l.d.: WTetmajer
► 3 900 zł
Koncelebrant, 1992
Technika mieszana; wym.: 80 x 66 cm
39 000zł◄
56. Władysław Hasior (1928-1999)
57. Rafał Malczewski (1892-1965)
Pejzaż podgórski
Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm
Sygn.p.d. Rafał Malczewski
► 18 000zł
Martwa natura z dwoma dzbanami
Akwarela, papier; wym.: 64 x 48 cm
Sygn.p.d.: E. Krcha
2 500 zł◄
58. Emil Krcha (1894-1972)
59. Roman Sielski (1903-1993)
Pejzaż abstrakcyjny
Olej, karton; 19 x 27 cm
Sygnowany: P.C.
► 6 000 zł
Posiłek
Gwasz, papier wym.: 36 x 26 cm ;
sygn. L.d..l.gottlieb
35 000 zł ◄
60. Leopold Gottlieb (1883-1934)
61. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).
Naczynia z wykopalisk w Kwaczale—1, 1873
Akwarela, ołówek, papier; wym.: 8 x 12 cm (w świetle oprawy)
► 2 200 zł
Portret Kuncewicza, 1896
Ołówek, papier; wym.: 15 x 11 cm (w świetle oprawy)
2 000 zł◄
62. Tadeusz Rybkowski (1848-1926).
63. Jerzy Panek (1918-2001)
Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993
Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm
► 1 800 zł
64. Jerzy Panek (1918-2001)
65. Irena Weiss (ANERI) (1888-1981)
Portret chłopca
Olej, tektura; wym.: 63 x 47,5 cm
Sygn.p.d.: Aneri/1920
► 8 500 zł
Postać siedząca
Olej, tektura, wym.: 24 x 33,5 cm
Sygn.l.d.: WW (czarną arbą)
12 000 zł ◄
66. Wojciech Weiss (1875-1950).
67.Wojciech Weiss (1875-1950)
Widok z okna
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 22,5 x 30 cm
Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
► 3 800 zł
Panie na leżakach, 1915
Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
Sygn. I dat u dołu po środku:: WW 1915 (ołówkiem)
4500 zł ◄
68.Wojciech Weiss (1875-1950)
69. Stanisław Kamocki (1875-1944)
Dom w mieście—studium perspektywy, ok. 1898
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 16 x 20cm (w świetle oprawy)
► 2 500 zł
Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897
Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 20 x 29,5 cm
3 000 zł ◄
70. Stanisław Kamocki (1875-1944)