vip x1 tek kanallı video enkoder · 2018-08-24 · vip x1 tek kanallı video enkoder | 3 sesli...

of 4 /4
Kapalı Devre TV | VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder VIP X1, IP ağları üzerinden 25/30 kare/saniyeye kadar DVD kalitesinde MPEG‑4 görüntüsü sağlar. Bu ünite PAL ve NTSC kaynaklarını destekler. VIP X1'in sesli modelleri, videoya paralel olarak çift yönlü sesli iletişim sağlar. Standart hat seviyesi arabirimi yanında, bütünleşik amplifikatörler mikrofon ve hoparlöre doğrudan bağlantıya olanak tanır. VIP X1 Ethernet üzerinden Güç modellerinin güç beslemesi ağ kablosu ile yapılabilir. VIP X1, Çift Akış sağlar. Bağımsız ve konfigüre edilebilir iki MPEG‑4 video akışı üretebilir. VIP X1 son derece kompakttır, bu nedenle yer tasarrufu gerektiren her uygulama için mükemmeldir. Fonksiyonlar Görüntüleme VIP X1’in görüntüleri, Internet Explorer gibi basit bir Internet tarayıcısı kullanarak bir bilgisayarda veya Bosch Video Yönetim Sistemi'nde görüntülenebilir. Ayrıca, Bosch VideoSDK kullanarak başka video yönetim sistemlerine entegre edilebilir. IP videoyu, yüksek performanslı VIP XD video kod çözücüye veya bir VIDOS Monitor Wall'a yönlendirerek, analog CCTV veya geniş, düz ekran VGA monitörde veya TV'de üstün netlikle görüntüleyebilirsiniz. Kayıtlar VIP X1 benzersiz kayıt seçenekleri sunar; yerel olarak USB sabit diskte, ağa bağlı iSCSI cihazlarında ve Ağ Video Kayıt Cihazları kullanarak merkezi olarak. iSCSI RAID saklama, VIP X1'in klasik bir DVR olarak çalışmasına ve ayrıca ağ üzerinde yüksek performanslı canlı video yayını yapmasına olanak tanır. Çift Akış VIP X1, yeterli bilgisayar gücü varsa, kanal başına bağımsız iki IP video akışı üretmek için Çift Akış özelliğini kullanır. Böylece iki farklı kalite seviyesinde, görüntüleme ve kayda olanak sağlanarak, disk alanından ve bantgenişliğinden tasarruf edilir. Alarm üzerine, JPEG görüntüler eklenmiş e- posta gönderebilir. Erişim Güvenliği VIP X1 kodlayıcıları, ağa, üniteye ve veri kanallarına erişim için çeşitli güvenlik seviyeleri sunar. Üç aşamalı parola korumasının yanı sıra, tanımlama için bir RADIUS sunucusu kullanarak 802.1x kimlik denetimini de desteklerler. Internet tarayıcısı erişimini, ünitede bulunan SSL sertifikası kullanılarak HTTPS ile güvence altına alabilirsiniz. Toplam veri koruması için, video, ses veya seri G/Ç olmak üzere her iletişim kanalı, Kriptolama Lisansı uygulandıktan sonra 128 bitlik kriptolarla bağımsız olarak Gelişmiş Şifreleme Standardında şifrelenebilir. VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder Çift Akışlı tek kanallı kodlayıcı QCIF'ten 4CIF'e yüksek kaliteli MPEG‑4 USB ve iSCSI kaydı Ultra kompakt boyut Çoklu Dağıtım ve Internet akışı Alarm girişleri ve röle çıkışı www.boschsecurity.com/tr

Author: others

Post on 10-Feb-2020

34 views

Category:

Documents


0 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

 • Kapalı Devre TV | VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder

  VIP X1, IP ağları üzerinden 25/30 kare/saniyeye kadar DVDkalitesinde MPEG‑4 görüntüsü sağlar. Bu ünite PAL veNTSC kaynaklarını destekler.

  VIP X1'in sesli modelleri, videoya paralel olarak çift yönlüsesli iletişim sağlar. Standart hat seviyesi arabirimiyanında, bütünleşik amplifikatörler mikrofon ve hoparlöredoğrudan bağlantıya olanak tanır.

  VIP X1 Ethernet üzerinden Güç modellerinin güçbeslemesi ağ kablosu ile yapılabilir.

  VIP X1, Çift Akış sağlar. Bağımsız ve konfigüre edilebilir ikiMPEG‑4 video akışı üretebilir. VIP X1 son derecekompakttır, bu nedenle yer tasarrufu gerektiren heruygulama için mükemmeldir.

  Fonksiyonlar

  GörüntülemeVIP X1’in görüntüleri, Internet Explorer gibi basit birInternet tarayıcısı kullanarak bir bilgisayarda veya BoschVideo Yönetim Sistemi'nde görüntülenebilir. Ayrıca, BoschVideoSDK kullanarak başka video yönetim sistemlerineentegre edilebilir.

  IP videoyu, yüksek performanslı VIP XD video kodçözücüye veya bir VIDOS Monitor Wall'a yönlendirerek,analog CCTV veya geniş, düz ekran VGA monitörde veyaTV'de üstün netlikle görüntüleyebilirsiniz.

  KayıtlarVIP X1 benzersiz kayıt seçenekleri sunar; yerel olarak USBsabit diskte, ağa bağlı iSCSI cihazlarında ve Ağ Video KayıtCihazları kullanarak merkezi olarak. iSCSI RAID saklama,VIP X1'in klasik bir DVR olarak çalışmasına ve ayrıca ağüzerinde yüksek performanslı canlı video yayını yapmasınaolanak tanır.

  Çift AkışVIP X1, yeterli bilgisayar gücü varsa, kanal başına bağımsıziki IP video akışı üretmek için Çift Akış özelliğini kullanır.Böylece iki farklı kalite seviyesinde, görüntüleme ve kaydaolanak sağlanarak, disk alanından ve bantgenişliğindentasarruf edilir. Alarm üzerine, JPEG görüntüler eklenmiş e-posta gönderebilir.

  Erişim GüvenliğiVIP X1 kodlayıcıları, ağa, üniteye ve veri kanallarına erişimiçin çeşitli güvenlik seviyeleri sunar. Üç aşamalı parolakorumasının yanı sıra, tanımlama için bir RADIUSsunucusu kullanarak 802.1x kimlik denetimini dedesteklerler. Internet tarayıcısı erişimini, ünitede bulunanSSL sertifikası kullanılarak HTTPS ile güvence altınaalabilirsiniz. Toplam veri koruması için, video, ses veya seriG/Ç olmak üzere her iletişim kanalı, Kriptolama Lisansıuygulandıktan sonra 128 bitlik kriptolarla bağımsız olarakGelişmiş Şifreleme Standardında şifrelenebilir.

  VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder▶ Çift Akışlı tek kanallı kodlayıcı▶ QCIF'ten 4CIF'e yüksek kaliteli MPEG‑4▶ USB ve iSCSI kaydı▶ Ultra kompakt boyut▶ Çoklu Dağıtım ve Internet akışı▶ Alarm girişleri ve röle çıkışı

  www.boschsecurity.com/tr

 • 2 | VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder

  Akıllı SistemlerBütünleşik video içerik analizi ile VIP X1, artırılmış üstünzekayı destekler. VIP X1, bütünleşik MOTION+ videohareket algılama ile birlikte gelir.

  MOTION+, aşağıdakiler dahil, nesne boyutu filtrelemeözellikleri ve gelişmiş dış müdahale algılama özellikleriniiçeren, piksel değişimine dayalı bir hareket algılamaalgoritmasıdır:

  • video kaybı• görüntü çok parlak (üzerini kapatma algılama)• görüntü çok karanlık (görüntü engelleme, sprey

  boyayla boyama)• görüntü çok karlı (kameranın odağı bozulmuş)• belirgin sahne değişimi (kameranın yönü değiştirilmiş)Bosch'un Akıllı Video Hareket Algılama (IVMD) özelliği ile,çok daha gelişmiş video içerik analiz (VCA) uygulamalarısunulmaktadır. Lisanslanabilir seçenek IVMD algoritması,dijital görüntüleme teknolojisine dayanır ve çok seviyelipiksel görüntü analizi, doku ve hareket değişikliklerinikullanır.

  IVMD, genel aydınlatma değişikliklerine ve hava koşullarına(örn. yağmur, kar, uçuşan yapraklar, vb.) dinamik olarakuyum sağlar. IVMD, bir alana (dedektör alanı) giren ve bualandan çıkan nesneleri algılar ve nesne boyutu, hareketyönü (tekli ve çiftli) ve hız için kullanıcı tanımlı filtreleriçerir. IVMD, MOTION+ ile aynı dış müdahale algılamafiltrelerini içerir.

  Bu güçlü cihazlar, CCTV için günümüzün en yüksekperformanslı IP üzerinden Video teknolojisini temsiletmektedir.

  Kolay GüncellemeHer yeni bellenim yayınlandığında VIP X1 kodlayıcılarıuzaktan güncelleyin. Bu sayede ürünlerin güncel kalmasıve yatırımın az bir çabayla korunması sağlanır.

  Sertifikalar ve Onaylar

  Onaylar

  Bölge Sertifikasyon

  Avrupa CE VIP X

  ABD UL VIP X

  UL online certifications directory (link)

  Güvenlik

  Bölge Numara

  IEC 60950

  Elektromanyetik Uyumluluk

  Bölge Numara

  AB EN55103‑1 Video ve ses donanımı

  EN55103‑2 Video ve ses donanımı

  EN50130‑4 Alarm sistemleri

  EN55022 ITE

  EN55024 ITE

  EN61000‑3‑2

  EN61000‑3‑3

  ABD FCC 47 CFR Bölüm 1 Kısım 15

  Kurulum/Konfigürasyon Açıklamaları

  mm olarak boyutlar (inç)

  Ön Konektörler ve Göstergeler

  Sessiz modeller

  1 Video Girişi 1

 • VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder | 3

  Sesli modeller

  1 Video Girişi 1 3 Mikrofon girişi, hoparlör çıkışı

  2 Ses Girişi 4 Hat Çıkışı

  Arka Konektörler ve Göstergeler

  Tüm modeller

  1 USB portu 5 Hat Bağlantı LED'i

  2 Sıfırlama: varsayılan fabrikaayarları

  6 Trafik LED'i

  3 Alarm girişi, röle çıkışı, güç,COM (RS‑232/422/485)

  7 10/100 Base‑T Fast Ethernet

  4 Güç LED'i

  Raf Montaj Seti (Opsiyonel)

  İçerdiği parçalar

  Miktar Parça

  1 VIP X1 tek kanallı video kodlayıcı veya

  VIP X1A tek kanallı video/ses kodlayıcı veya

  VIP X1P tek kanallı PoE özellikli video kodlayıcı veya

  VIP X1AP tek kanallı PoE özellikli video/ses kodlayıcı

  1 Uluslararası soketli güç kaynağı

  1 RS‑232 boş modem kablosu

  1 Hızlı Kurulum Kılavuzu

  1 Yazılım ve dokümantasyonun bulunduğu CD

  Teknik Spesifikasyonlar

  Elektriksel

  Güç kaynağı Pakete VIP‑X‑PS dahildir

  Giriş gerilimi 12 - 24 VDC

  Güç tüketimi Yaklaşık 6 VA

  Ayrıca PoE modeller 802.3af, sınıf 2

  • güç çıkışı 2,5 W maks.

  Giriş/çıkış

  Video 1 x giriş

  • konektör BNC• empedans 75 ohm, anahtarlanabilir• sinyal Analog kompozit, 0,7 - 1,2 Vpp, NTSC veya

  PAL

  Ses (sadece sesli model-ler)

  1 x mono hat girişi, 1 x mono hat çıkışı, 1 x mik-rofon girişi, 1 x hoparlör çıkışı

  • konektör 2 x 3,5 mm stereo giriş, 1 x CombiCon• hat girişi sinyali 9 kohm tipik, 5,5 Vpp maks.• hat çıkışı sinyali 16 ohm min., 3,0 Vpp maks.• mikrofon sinyali -20 dB'de 2 kohm tipik, 2,8 Vpp maks, 2,3 Vpp

  tipik

  • hoparlör sinyali 4 ohm min, 6 Vpp maks, 1 W RMSAlarm 4 x giriş

  • konektör Kıskaç (yalıtımsız kapama kontağı)• aktivasyon direnci 10 ohm maks.

  Röle 1 x çıkış

  • konektör Kıskaç• sinyal 30 Vpp, 2 A

  COM portu Kıskaç, RS‑232/422/485

  www.boschsecurity.com/tr

 • 4 | VIP X1 Tek kanallı Video Enkoder

  Video

  Standartları MPEG‑4, M‑JPEG, JPEG

  Veri hızları 9,6 Kbps - 6 Mbps

  Çözünürlük Yatay x dikey PAL/NTSC

  • 4CIF 704 x 576/480 (25/30 ips*)• 2CIF 704 x 288/240 (25/30 ips*)• 2/3 D1 464 x 576/480 (25/30 ips*)• 1/2 D1 352 x 576/480 (25/30 ips*)• CIF 352 x 288/240 (25/30 ips*)• QCIF 176 x 144/120 (25/30 ips*)

  * Resim içeriğine ve harekete bağlıdır

  GOP yapısı I, IP

  Toplam IP gecikmesi 120 msn

  Kare hızı 1 - 50/60 (PAL/NTSC)

  Ses (sadece sesli mo-deller)

  Standart G.711; 300 Hz - 3,4 kHz

  Veri hızı 8 kHz örnekleme hızında 80 kbps

  Ethernet 10/100 Base‑T, otomatik algılama, yarı/tamduplex, RJ45

  Protokoller RTP, Telnet, UDP, TCP, IP, HTTP, HTTPS, FTP,DHCP, IGMP V2/V3, ICMP, ARP, SMTP, SNTP,SNMP, 802.1x

  Şifreleme TLS 1.0, SSL, AES (opsiyonel)

  Kontrol

  Yazılım güncelleme Flash ROM, uzaktan programlanabilir

  Konfigürasyon Configuration Manager veya Web tarayıcısı

  Bağlantılar

  USB portu 1 x USB 2.0 yüksek hızlı port, 2.5 W maks. bes-leme

  Mekanik

  Boyutlar (Y x G x D) 26 x 85 x 107 mm (1,02 x 3,35 x 4,21 inç)

  Ağırlık Yaklaşık 0,17 kg (0,37 lb)

  Çevresel

  Çalışma sıcaklığı 0 °C - +50 °C (+32 °F - +122 °F) ortam sıcaklığı

  Bağıl nem %20 - 80 atmosferik nem, yoğunlaşmasız

  Termal değer 21 BTU/s maks

  Sipariş Bilgileri

  VIPX1MPEG-4 çift akışlı 1 kanallı kodlayıcı, USB,seri G/Ç, alarm girişi, röle

  VIPX1

  VIPX1AMPEG-4 çift akışlı 1 kanallı kodlayıcı, USB,ses, seri G/Ç, alarm girişi, röle

  VIPX1A

  VIPX1PMPEG-4 çift akışlı 1 kanallı kodlayıcı, USB,PoE, seri G/Ç, alarm girişi, röle

  VIPX1P

  VIPX1APMPEG-4 çift akışlı 1 kanallı kodlayıcı, USB,PoE, seri G/Ç, alarm girişi, röle

  VIPX1AP

  Donanım Aksesuarları

  VIPRMK1HUVIP X/10/1000 raf montaj seti, 5 ünite için(1HU)

  VIPRMK1HU

  VIP‑X-PSGüç kaynağı

  VIP-X-PS

  DVA-12T-04075RA iSCSI Disk dizisi 12disk yuvalı4 HDD, 3 TB

  DVA-12T-04100RA

  DVA-12T-12075RA iSCSI Disk dizisi 12disk yuvalı12 HDD, 9 TB

  DVA-12T-12100RA

  Yazılım Aksesuarları

  VIP‑X1‑FS1VIP X1 IVMD 1.0 VCA yazılım lisansı

  VIP-X1-FS1

  SFT-VASA Hibrid IP - Analog/Matris IPüzerinden Video Entegrasyon Yazılımı

  SFT-VASA

  MVC-FENC-AES BVIP AES 128 BitŞifrelemeBVIP AES 128‑bit şifreleme lisansı. Bu lisanssadece, kurulum başına bir kez gerekir. BVIPkodlayıcılar, kod çözücüler ve yönetim istas-yonları arasında şifrelenmiş iletişim sağlar.

  MVC-FENC-AES

  Turkey:Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ.Güvenlik SistemleriAhi Evran Cad.Ata Center K:1 34398Maslak - IstanbulPhone: +90 212 335 06 60Fax: +90 212 286 00 89www.tr.boschsecurity.com

  Represented by

  © Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ. 10 | Veriler üzerinde önceden haber verilmeden değişiklik yapılabilir.T2027117067 | Cur: tr-TR, V12, 2 Aug 2010 | Src: en-US, V0, 9 Nov 2009

  FonksiyonlarSertifikalar ve OnaylarKurulum/Konfigürasyon Açıklamalarıİçerdiği parçalarTeknik SpesifikasyonlarSipariş Bilgileri