звичайні дроби

Post on 27-Jan-2017

112 Views

Category:

Education

1 Downloads

Preview:

Click to see full reader

TRANSCRIPT

Урок презентація з математики,5 клас

” Звичайні дроби “

Мета уроку:• узагальнити і

систематизувати знання учнів з теми «Звичайні дроби»; удосконалити вміння розв’язувати задачі по темі.

• розвивати навички усної лічби, вміння аналізувати навчальний матеріал, спостережливість, уважність, інтересу до математики;

• виховувати культуру математичного мовлення та позитивне ставлення до навчання.

Організаційний момент :• Рівно встали, тихо сіли,• Головами покрутили• Солоденько потягнулись• Один одному всміхнулись.• Продзвенів дзвінок• Починаєм наш урок.

Вправа ”Мій настрій сьогодні “

Перевіряємо домашню

роботу

№ 749 ( 1, 2 );

№ 751 ( 1, 2 ).

Кросворд

1

3

44

2

5

Запитання1.Одиниця вимірювання кутів.2.Частина прямої, яка має початок і

кінець.3.Частина прямої, яка має початок.4.Результат дії множення.5.Кут, градусна міра якого більше

за 90°, але менше за 180°.

Кросворд

гівр а д

д рсу

і

бім

ун

ойпу

4д т о к

з о ко

ит

рп ь

Робота за схемою

Виконання усних вправ1.Прочитати дроби, назвати чисельник і знаменник кожного дробу.

21 3

1

41

101

43 7

2

145

138

2. Який дріб зайвий?

.

;1118,

97,

156,

74,

21)1 .

34,

88,

21,

57,

613)2

3. Порівняйте дроби:

;128

125)1 ;

516

1716)2

89)4 ;1

1112)5 ;

43

;17141)3

.133)5

Математичний диктант1. Звичайний дріб записують за допомогою натуральних чисел і.....2. Число, записане над рискою, називають.....3. Число, записане під рискою, називають....4. Чисельник дробу показує....5. Знаменник дробу показує...6. Дріб, чисельник якого ... за знаменник, називають правильним.7. Дріб, чисельник якого... за знаменник або..., називають правильним.8. З двох дробів з однаковими знаменниками більший той, чисельник

якого...9. Усі правильні дроби менші від...10. Усі неправильні дроби більші від... або дорівнюють......11. З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, знаменник

якого...12. Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками, потрібно... 13. Риску дробу можна розглядати як...14. Число називають....15. Мішане число дорівнює такому неправильному дробу……….16. Неправильний дріб можна подати у вигляді такого мішаного

числа….

765

765

433

Фізкультхвилинка• Ми писали, ми трудились, • Наші руки вже стомились, • А щоб гарно написати, • Треба пальці розім’яти. • Руки кілька раз тряхнемо • І писати знов почнемо, • Відпочивши дружно враз • Приступив до праці клас.

Завдання 1У багатьох садах живе істота, якамає 14 175 зубів. Дізнайтеся назвуцієї найзубастішої істоти,розгадавши слово.

;104

105)5 .

92

94)7

;246

2411)4 ;

82

85)3 ;

134

137)2 ;

167

169)1

;6414

6429)6

Ключ до відповіді

1

Е В Я Ч Р ' К

Відповідь: Черв'як.

133

245

6415

109

96

87

Завдання 2Відгадайте назву найкрупнішої рослини,що росте у водоймі. Її листя, що досягає2м, здатні витримати на собі дитину.Міцні ребра під листям допомагають їйтриматися на плаву.

;1149

11*4)1 ;

7*

732)2 ;

*81

8110)3

;5*

542)4 .

1120

119*)7

Ключ до відповіді

17 35 3 9 100

Я І Л Л І

Гігантська водяна лілія з Амазонки

Розв’язування вправ біля дошки

•№748(3,4);•№750(2,3);•№755.

Підсумок уроку:• Про емоційний стан класу

свідчать спеціальні піктограми.

гарний настрій; середній настрій; поганий настрій;

Домашнє завдання:

•§4, п. 22-26 (повторити)•№ 751(3,4,5);•№ *755.

top related