Наш дім – Березняки (Травень 2016)

of 4 /4
Дізнайся більше про життя березняків у групі «наш Дім - березняки» у соціальній мережі Фейсбук інформаційна загальнополітична газета №3(37) травень/2016 «ВЕРБОВИЙ ГАЙ» РОЗРОСТАЄТЬСЯ! свято грації та спорту читайте на 3-ій сторінці в останні вихідні травня Березняки перетворилися на справжню «гімнастичну» мекку: два дні, 28 та 29 травня, за підтримки депутатів київради андрія страннікова та віталія рослякова тут тривав чемпіонат із художньої гімнастики «кубок Березняків 2016». у заході взяли участь 315 дітей із усіх областей україни. а самі Березняки підтвердили свій статус одного з найбільш спортивних мікрорайонів києва. читайте на 4-ій сторінці читайте на 3-ій сторінці За два роки Київ відмовиться від маршруток За два роки Київ відмовиться від маршруток Дитячий острівець Європи На Березняках працює центр для дітей, позбавлених батьківського піклування, аналогів якому не існує в Україні На Березняках вперше відбувся чемпіонат із художньої гімнастики Розпочато 2-гу чергу реконструкції парку на Дніпровській набережній Розпочато 2-гу чергу реконструкції парку на Дніпровській набережній читайте на 2-ій сторінці Прощавайте, «бусики!»

Author: viktor-rudenko

Post on 14-Apr-2017

323 views

Category:

Social Media


3 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

Page 1: Наш дім – Березняки (Травень 2016)

Дізнайся більше про життя березняків у групі «наш Дім - березняки» у соціальній мережі Фейсбук

і н ф о р м а ц і й н а з а г а л ь н о п о л і т и ч н а г а з е т а№ 3 ( 3 7 ) т р а в е н ь / 2 0 1 6

«ВЕРБОВИЙ ГАЙ» РОЗРОСТАЄТЬСЯ!

свято грації та спорту

читайте на 3-ій сторінці

в останні вихідні травня Березняки перетворилися на справжню «гімнастичну» мекку: два дні, 28 та 29 травня, за підтримки депутатів київради андрія страннікова та віталія рослякова тут тривав чемпіонат із художньої гімнастики «кубок Березняків 2016». у заході взяли участь 315 дітей із усіх областей україни. а самі Березняки підтвердили свій статус одного з найбільш спортивних мікрорайонів києва.

читайте на 4-ій сторінці

читайте на 3-ій сторінці

За два роки Київ відмовиться від маршрутокЗа два роки Київ відмовиться від маршруток

Дитячий острівець Європи

На Березняках працює центр для дітей, позбавлених

батьківського піклування, аналогів якому не

існує в Україні

На Березняках вперше відбувся чемпіонат із художньої гімнастики

Розпочато 2-гу чергу реконструкції парку на Дніпровській набережній

Розпочато 2-гу чергу реконструкції парку на Дніпровській набережнійчитайте на 2-ій сторінці

Прощавайте, «бусики!»

Page 2: Наш дім – Березняки (Травень 2016)

Дізнайся більше про життя березняків у групі «наш Дім - березняки» у соціальній мережі Фейсбук

2 № 3 т р а в е н ь / 2 0 1 6

Теплові лічильники встановлять у всіх столичних будинках до початку нового опалювального сезону

«верБовий гай» розростається!

«Як і обіцялось перед виборами, розпочато розши-рення парку «Вербовий Гай». За проектом, незабаром у «Вербовому Гаю» з’являться нові пішохідні доріжки, десятки новеньких клумб з квітами, кількадесят кленів, ну і, звісно, більше сотні символів парку – верб різних видів. Встановлять вздовж вербової променади нове-сенькі лави для відпочинку та сміттєві урни.»

Розпочато 2-гу чергу реконструкції парку на Дніпровській набережній

Андрій Странніков:

Нові вимоги до дитячих садків: менше довідок, більше свободи

У Києві облаштують підвищені пішохідні переходи для людей з особливими потребами

у розвинених країнах бордю-рів на пішохідних переходах

немає, або вони робляться з перепадом висоти в «нуль». Такий підвищений перехід ви-конує подвійну функцію: і «ле-жачого поліцейського», що не дозволяє водіям перевищувати швидкість, і це зручно для всіх пішоходів, зокрема для людей з обмеженими фізичними мож-ливостями і матусь з дитячими

візками. Тобто йдеться і про безпеку, і про комфорт.

Тож курс «на європейські пе-реходи» взяв і Київ: у столиці розпочали облаштування під-вищених пішохідних переходів. У першу чергу вони з’являться у – місцях, де найбільше тран-спортне навантаження, і щодо яких існує багато скарг на воді-їв, які перевищують швидкість, а також біля шкіл і лікарень.

Міносвіти дозволило ство-рювати приватні дошкільні установи і спростив вимоги до них. Тепер міні-дитсадок можна організувати навіть в квартирі або офісі, а батьки можуть приводити туди ди-тину не на повний день або тиждень, а на кілька годин.

Головних змін в організації роботи як нових, так і старих дитсадків, чотири. Діти мо-жуть днем спати не на зви-чайних ліжках, а на двоярус-них, розкладних і навіть на матрацах . Їжу можна не го-тувати на місці, а замовляти

її доставку. Постільна білизна дозволено прати в приватних пральнях. А якщо дитина не хворіла, а просто була відсут-ня більше трьох днів, довідка від педіатра не потрібна.

Також скасовано дрібна регламентація роботи дит-садка, наприклад, висо-та бортиків пісочниці. Але більш чітко прописані ви-моги до чистоти, організа-ції харчування, температурі в приміщеннях, освітленні, розпорядку дня. У МОЗ обі-цяють, що умови перебуван-ня дітей контролюватимуть.

«Дитсадкова» революція

київ лідирує в Україні за рів-нем оснащеності будинків

тепловими лічильниками. За даними Міністерства регіо-нального розвитку, будівни-цтва та житлово-комунального господарства України, понад 81% житлових будинків Киє-ва розраховуються за тепло за показниками лічильників. Загальний рівень оснащення теплолічильниками в Україні – 55%. На цьому столиця не зупиняється: цього року пла-нується повністю оснастити житловий фонд міста прила-дами обліку, і кожен киянин зможе ознайомитися з адре-сами, де вони будуть вста-новлені. Як обіцяє мер Віталій Кличко, до початку нового опалювального сезону усі бу-динки Києва будуть обладнані тепловими лічильниками. За-галом цього року буде вста-новлено ще понад три тисячі лічильників на загальну суму понад 200 млн грн.

До речі, лічильники дозво-лять зменшити платню на 30%, оскільки кияни сплачу-ватимуть за точні обсяги спо-житого тепла, а не за опален-ня квадратних метрів, як це було раніше.

операція «очищеННя»

В столиці в рамках декомунізації залишилося перейменувати 10 вулиць і створити парк історії радянської окупації

останнім часом з’являється багато інформації про те,

що, мовляв, Київ провалив деко-мунізацію. У КМДА запевняють: це не відповідає дійсності. Київ – перший в Україні щодо пере-йменування вулиць. Майже 150 вулиць вже змінили свої назви, залишилося перейменувати всього близько 10.

Зараз в столиці залишилося демонтувати лише п’ять кому-ністичних пам’ятників. Але, на-приклад, «Батьківщина-мати», пам’ятник Щорсу – це об’єкти Міністерства культури, і без його висновків, самостійно їх демон-тувати не можна. Те ж саме з Ар-

кою Дружби народів. Чекає сво-го часу огорожа на мосту Патона – тут треба передбачити, чим замінити радянські символи, коли їх знімуть, та й про фінансу-вання слід подбати — стінка на метро «Театральна», яка зараз закрита полотном, там треба замовляти проект демонтажу, а також проект того, що буде встановлено замість.

Меморіальні дошки і більше 10 пам’ятників, які вже демонту-вали, поки звезли на відкритий майданчик в Жулянах. Непода-лік планують створити парк істо-рії радянської окупації, де й бу-дуть представлені «експонати».

За два роки Київ відмовиться від маршрутокстолична влада має намір

через два роки повністю відмовитись від маршруток на київських дорогах. Таку обіцянку дав мер столиці Ві-талій Кличко. Він повідомив, що спільно зі Світовим бан-ком розроблена транспортна система столиці. І в ній, мов-ляв, місця маршруткам не-має. У Києві повинен працю-вати сучасний громадський

транспорт, що перевозить багато пасажирів, певен мер. А для реалізації цього заду-му потрібно закупити ще 35 тролейбусів, 220 автобусів та 63 трамваї.

Поки що на сьогодні маршрутні перевезення за-ймають перше місце у Києві. Щоденно послугами марш-руток користуються близько 1,5 мільйона пасажирів.

прощавайте, «Бусики!»

Page 3: Наш дім – Березняки (Травень 2016)

Дізнайся більше про життя березняків у групі «наш Дім - березняки» у соціальній мережі Фейсбук

в Україні продовжують зрос-тати тарифи на «комунал-

ку». З 1 травня знову подо-рожчав газ, а на початку літа, найімовірніше, подорожчає ще й гаряча вода. У вересні більше доведеться платити і за світло. Разом з подорожчанням кому-нальних послуг зростає і роз-мір заборгованості. За підсум-ками року рівень розрахунку населення досяг 92,3%, найгір-ше платять за опалення і гарячу воду (рівень розрахунку на рівні 86,4%). Що буде із боржника-ми? Що загрожує їм у випадку несплати «комуналки»?

Як розповідає юрист Олек-сандр Плохотнік, якого цитує газета «Сегодня», в Україні діє спрощена система стягнення боргів. Будь-який ЖЕК може подати в суд на боржника, піс-ля чого рішення буде винесено протягом трьох днів. Судовий наказ про стягнення майна ви-дається без судового засідан-ня і без виклику сторін. Тобто боржник, у якого, наприклад, збираються заарештувати ма-шину, дізнається про це тільки після того, як в будинок наско-чать судові пристави.

Кілька днів тому в Україні на державному аукціоні продали квартиру в Луцьку. Власники житла не оплачували «кому-налку» багато років, в зв’язку з чим суд ухвалив рішення заарештувати житло. Згідно із законом, стягнути у борж-ника можна «комуналку» за три роки. Квартиру продали

приблизно за 450 тисяч гри-вень, 50 тисяч гривень забере «ЖЕК», а решту суми віддадуть власникам проданої квартири. «Заарештувати єдину нерухо-мість або землю у боржника можна лише в тому випадку, якщо борг перевищує розмір десяти мінімальних заробіт-них плат. З 1 травня мінімаль-ну зарплату підвищили, отже, щоб заарештувати житло, борг повинен бути не менше 14 500 гривень», – розповідає Олек-сандр Плохотнік.

Але навіть після того, як суд ухвалив рішення заарешту-вати житло, ще можна і варто

поборотися за свою квартиру. Після рішення суду буде де-сять діб на оскарження. Тоді вже засідання буде прохо-дити із запрошенням сторін. Завжди можна попросити ре-структуризувати борг, почати його поетапно виплачувати. Ризик втратити квартиру є, але для цього потрібно дуже «постаратися».

як продають арештоваНе майНо

На сайті системи електро-нних торгів арештованого майна, на аукціоні можна при-дбати нерухомість, транспорт, техніку і навіть канцелярські товари. Все це «добро» ви-лучили у власників в рахунок боргу. За кілька років з молот-ка державного аукціону піш-ли сотні квартир, серед яких і скромне житло в Дніпропе-тровську за 400 тисяч гривень, і чотирикімнатна столична квартира на Хрещатику за 15 мільйонів гривень. Найчастіше майно стягують в рахунок бор-гів за кредитом.

3№ 3 т р а в е н ь / 2 0 1 6

у якиХ випадкаХ у власНиків можуть відсудити машиНу і квартиру

якщо «комуНальНі»

Борги перевищують

14 500 гривеНь,

квартиру

аБо БудиНок можуть

заарештувати

і продати На торгаХ

Інформаційна загальнополітична газета «Наш дім — Березняки». Засновник: громадська організація «Наше рідне місто». Свідоцтво про реєстрацію КУ №647-285Р від 14.06.2012 р. Розповсюджується безкоштовно Адреса редакції: 04212, вул. Маршала Малиновскього, 13Б, оф. 127. E-mail: [email protected]. Друкарня: ТОВ «Укрполіграфмедіа», 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 104-А. Наклад: 20000. Замовлення № ______

«Кара» за комунальні борги

легкоатлетичний манеж дав-но не приймав такого рівня

заходів: за Кубок Березняків тут змагалися одні з найсиль-ніших юних гімнасток у країні. Тож організатори свята лиши-лися задоволені: «Було дуже багато учасників, команд. І рі-вень змагань високий: у них брали участь кандидати у май-стри спорту, учасниці збірної України з художньої гімнасти-ки», — ділиться враженнями

директор дитячої спортивно-танцювальної школи «Фенікс» Ольга Чапни.

Та й сама організація спор-тивного свята була на високому рівні: учасники змагань отри-мали від партнерів чемпіона-ту подарунки на пам’ять – для дітей, кажуть наставники, це теж важливий стимул. «Те, що чемпіонат проводився у легко-атлетичному манежі, — це вже гарантувало інший рівень. Не

порівняти зі змаганнями, які ми проводимо у спортзалах шкіл, — каже Ольга Чапни. – Думаю, це один із найсильні-ших чемпіонатів, проведених у Києві цього року».

«Березняківська школа» художньої гімнастики теж за-свідчила свій високий рівень: на чемпіонаті вихованці шко-ли «Фенікс» здобули 8 перших місць, чим сильно порадували своїх наставників.

свято грації та спорту

Віталій Росляков: березняківські гімнастки – найсильніші. Незалежно від віку!

уже зовсім скоро в Ки-єві почнеться пляжний

сезон. Але, на жаль, не всі водойми в столиці чисті. Од-нак, в цьому році можна лег-ко з’ясувати, на яких пляжах можна відпочивати і де купа-тися безпечно. «Всі території пляжів позначимо візуально. Якщо на пляжі дозволено купатися, то на спеціальній вишці буде вивішений вели-кий зелений прапор, жовтий – купатися тимчасово за-боронено, червоний прапор – купатися категорично за-боронено. Також на пляжах встановлять інформаційні таблички, на яких буде вка-зано якість води у водоймі. Більш детальну інформацію

про водойми і пляжі можна дізнатися на сайті КП «Пле-со», – каже Костянтин Пігу-ля, заступник директора КП «Плесо».

Тим часом, точної дати офіційного відкриття купаль-ного сезону поки немає. «У столиці офіційно можна буде відкривати пляжний сезон, коли встановиться тепла погода і вода нагріється до температури вище 18 граду-сів, тому до конкретної дати не прив’язуємося. Всього плануємо відкрити дев’ять міських пляжів і 18 зон від-починку біля води, які зараз активно облаштовуються», – розповів глава пляжного відомства столиці.

Як дізнатися, чи безпечно купатися на пляжі в Києві? Шукати розпізнавальний стяг!

Рівняння – на прапор!

Page 4: Наш дім – Березняки (Травень 2016)

Дізнайся більше про життя березняків у групі «наш Дім - березняки» у соціальній мережі Фейсбук

4 № 3 т р а в е н ь / 2 0 1 6

Усе почалося ще в 90-х, коли «діти вулиці» в Україні вважа-лися буденним явищем. Тоді на запрошення українських журналістів до нашої країни приїхала громадська діячка Барбара-Марія Монхайм, і її глибоко вразили безпритуль-ні «квіти життя» на українських вулицях. Так зародилася ідея створити центр для дітей, які опинилися у скрутній життє-вій ситуації. Підтримку про-екту надали уряди Німеччини, Польщі та України. До цього задуму причетна навіть коро-лева Швеції Сільвія. Столич-на влада виділила під благо-родну справу приміщення колишнього дитсадка — і так на Березняках, на про-спекті Тичини, 28-Б, з’явився центр «Наші діти».

«Наше завдаННя – максимальНо

відтворити атмосферу сім’ї»

«Завжди приводжу таку аналогію, коли пояснюю ме-ханізм роботи нашого за-кладу, — каже виконавчий директор центру «Наші діти» Андре Поддубни. — це — наче центр зайнятості. Коли ти втратив роботу, потра-пив у кризову ситуацію, тобі допомагають із неї вийти – сприяють із пошуком ро-боти, перенавчають. У нас приблизно так само – тільки з дитиною цей процес значно складніший».

Бувають різні життєві ситу-ації, і якщо складається так, що дитина з різних причин не може жити з рідними бать-ками, — їй простягає руку

допомоги ось такий «центр зайнятості». Тут не просто нагодують, дадуть потрібний одяг, дах над головою і подба-ють про здоров’я. Тут навчать головному – як жити у соціумі, вміти подбати про себе і раді-ти життю.

Діти, перебуваючи в цен-трі, знаходяться в умовах максимально наближених до сімейних. Не більше 6 дітей проживають з «соціальними батьками» (це чоловік та дру-жина) у сучасних 5-кімнат-них квартирах, де створені чудові умови. Діти живуть по двоє у кімнаті, мають власні хатні обов’язки. Вони ходять до звичайної школи та дит-садка, спілкуються зі своїми однолітками. Із вихованцями центру працюють професійні психологи, логопеди. Їм на-дається юридичний супровід.

Перебувають дітлахи у центрі тимчасово – хтось до-вше, хтось менше. А кінцева мета їх вихователів – повер-нення дитини у її справжню родину (після проведеної ро-боти психологів, соціальних педагогів із батьками). Якщо

це не можливо, тоді дитині шукають усиновителів.

«Щороку близько 50% на-ших дітей влаштовуються у постійну сім’ю, — каже Ан-дре. — Супровід дітей та сі-мей здійснюємо також про-тягом 3 років після виходу дитини з центру з поступовим зменшенням періодичності відвідування». Якщо ж дитина не повернулася в рідну сім’ю

та не пішла на усиновлення, їй допомагають і надалі «ста-вати на ноги». Так, у центрі іс-нує ще й соціальний гуртожи-ток – це дві квартири, у яких по троє окремо живуть хлопці та дівчата.

Хокей На роликаХ і вистави у театрі фраНка

Перший вихованець у цен-трі з’явився у 2008 році, і від-

тоді заклад допоміг майже півтисячі дітей (за рік тут у се-редньому тепер перебуває до 80 дітлахів). «За всі ці роки не було жодного випадку, коли б наші вихованці мали пробле-ми з криміналом!» — не без гордості каже пан Андре.

Пишатися насправді є чим. Тут заохочують вихованців до співу, танців, акторсько-го мистецтва та спорту. Ви-хователі вивчають здібності вихованців і вже пропонують заняття, яке припаде до сма-ку: є футбол, баскетбол, клас єдиноборств. Є на території мультифункціональний спор-тивний майданчик, на якому діти катаються на роликах та грають в хокей. А на часі – ще й створення власного спорт-клубу, який зможуть відвідувати всі охочі діти з Дніпровського району. «За статистикою, в Києві лише 8 дітей зі ста займається спор-том. Це 8%! У нашому центрі 85% дітей регулярно, мінімум двічі на тиждень, займаються спортом», — каже пан Андре.

Майбутнім митцям теж є чим зайнятися: у центрі діє хор, ансамбль ударних ін-струментів, театральна сту-дія, кінолабораторія. Діти з центру навіть неодноразово виступали зі своїми поста-новками в театрі Івана Фран-ка! «Наша мета, — каже пан Андре. – аби в наших дітей був здоровий спосіб життя, щоб вони всебічно розвива-лися, аби мали контакт з куль-турою і спортом».

І це ще не все. Центр «Наші діти» широко відомий й да-леко від Києва ще й тим, що тут впроваджено чимало без-аналогових проектів, напри-клад, автономне застосуван-ня геотермальної енергії від надр землі, що в десятки разів зменшує кошторис за вико-ристання води, світла та тепла.

Але головне, що дітям тут тепло від любові та уваги, яких вони не знали раніше…

На БерезНякаХ працює цеНтр для дітей, позБавлеНиХ Батьківського піклуваННя, аНалогів якому Не ісНує в україНі

Дитячий острівець Європи

Кияни зможуть реструктуризувати борги за опалення і гарячу водукияни зможуть реструктури-

зувати борги за теплоенер-гію, опалення і гарячу воду так само, як і борги по електри-ці – таку пропозицію зробила компанія «Київенерго» своїм клієнтам. Процедура реструк-туризації заборгованості за теплові послуги аналогічна тій, яку компанія використовує в роботі з боржниками за елек-троенергію.

Так, клієнт, який накопичив заборгованість, може зверну-тися в компанію і отримати роз-строчку на виплату боргу про-тягом року за умови внесення

30% суми боргу без штрафних санкцій при повному пога-шенні поточного споживання. Щоб реструктуризувати борг, необхідно звернутися в будь-який з центрів обслуговування «Київенерго» і укласти відпо-відний договір. для його оформлення зна-добляться такі документи:► документ, що визначає

право власності або користу-вання на об’єкт (приміщення);► дентифікаційний номер;► довідку про осіб, які за-

реєстровані вприміщенні з житлової організації або з ін-

шого уповноваженого органу (форма №3);► довідку про доходи всіх

повнолітніх членів сім’ї, за-реєстрованих за даною адре-сою (для пенсіонерів – довід-ки з Управління пенсійного фонду України).

Офіційно не працевла-штовані особи надають ко-пії трудових книжок (першої сторінки та сторінки, на якій відзначено останнє місце ро-боти). Якщо звертається упо-вноважена особа, додатково надається доручення і пас-порт уповноваженої особи.

Новий перехоплювальний велопаркінг відкриється

біля станції метро «Лівобереж-на». На ньому можна буде без-коштовно залишити велосипед під наглядом на 12 годин, зро-бити невеликий ремонт, взяти велосипед у прокат, придбати велоаксесуари тощо.

Мета створення такого паркін-гу – поєднати велотранспорт з іс-нуючою транспортною мережею. Можливість проїхати невелику відстань на велосипеді щодня та залишити його в безпечному місці робить велосипедний рух більш привабливим для меш-

канців віддалених районів Києва, спрощуючи та скорочуючи три-валість їхнього шляху на роботу.

Перехоплювальний паркінг на Лівобережній зможе забезпечи-ти послугами велосипедистів, які добиратимуться до метро на ве-лосипеді і з Березняків.

Розташування велопар-кінгу: ст. м. «Лівобережна», вул. Раїси Окіпної, 3. Час роботи: з 8:00 до 20:00 – у будні дні, з 9:00 до 20:00 – у вихідні.

Зберігання велосипе-да: перші 12 годин – без-коштовно, кожні наступні 12 годин – 10 грн.

На Лівобережній відкриється велопаркінг, де березняківці зможуть лишати свої «ровери»